Šamponové houbové infekce vlasové pokožky (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Retinovou mast – aplikace pro kožních onemocnění a stárnutí pleti

Retinovou mast – použití velmi účinně, ale pouze v případě, že je jmenován s všemi indikací a kontraindikací, a proces hojení je jako pod lékařským dohledem. Pokud nechcete znát všechny nuance použití masti, léčba může být ukončit o týden později, když první vedlejší účinky. Ale vedlejší účinky mohou být různé – některé vyžadují okamžité ukončení léčiva, a druhá – přerušení léčby.

Retinovou mast v léčbě akné

Akné nejčastěji se vyvíjí v období dospívání na pozadí hormonálních změn. Ale někdy vyrážka je přetrvávající a dospělí. Obvykle je příčinou akné je zvýšené hladiny mužských pohlavních hormonů androgenů. Tato situace může nastat nejen chlapců, ale i dívek.

Pod vlivem androgenů zvyšuje sekreci kožního mazu s současné změně jeho složení – za sebum stává viskózní. Zdá se, jak je zvýšené zrání a odlupování povrchových vrstev epitelu vlasového folikulu úst, které jsou umístěny v mazových žláz.

Všechny tyto změny vedou k tomu, že desquamated epitelové buňky se smísí s viskózní mazu a prachu, se vztahuje na kůži a tvoří hustou šedočerných korek ucpávání ústí mazových žláz – komedonů. V těsně korkový mazových žláz začít aktivně množit bakteriální infekce a vředy se vyskytují – akné.

V současné době pro léčení akné, včetně těžké použití retinoidů – léků založených na aktivním retinolu – vitamin A Vitamin A: Důležitým prvkem zdraví a krásu , Retinovou mast obsahuje retinoidní isotretinoin a používá se k léčbě mírné a středně těžké formy akné. V léčbě těžkých forem onemocnění se používají pro systémových účinků retinoidů ve formě léčiv pro orální a rektální čípky.

Retinovou Mast se aplikuje dvakrát denně s tenkou vrstvou na kůži pro 1-1, 5 měsíců. Takové dlouhé průběh léčby umožňuje retinoidy aktivně ovlivňovat na kožní buňky. Inhibují nadměrnou proliferaci a exfoliaci kožních buněk, inhibuje nadměrnou sekreci kožního mazu a normalizují jejich chemické složení. V důsledku toho, odstraněna příčina akné Akné: obličeje potíže a postupně prochází.

Retinovou mast pro léčbu růžovky

Rosacea – chronické kožní onemocnění charakterizovaná výskytem pokožku obličeje přetrvávající zarudnutí a telangiectasias tuberosity – reticula ani viditelných hvězd malých krevních cév. Po přistoupení k zanícené kožní infekce puchýřky se objeví na to.

Příčiny rosacea nejsou zcela objasněny. Je zjištěno, že pacienti s růžovkou ke zvýšení citlivosti na krevních cév obličeje vystaveny faktory, jako je teplo, UV záření a další.

Změny v kůži růžovky jsou umístěny v oblastech kůže náchylné k seborrhea, ale je pozorována kvantitativní změna sekrece mazových žláz. V případě, že zvýšené hladiny androgenů, změní funkci mazových žláz, což vede k množení mazových žláz (včetně pojivové tkáně, v něm obsažené), která zhoršuje krve a lymfy – pacienti mají charakteristický otoky obličeje.

Při léčbě růžovky v komplexní léčbě použity 0, 05 a 0%, 1% retinová mast, která má protizánětlivé, protivoseboreynoe akce chrání buňky kůže před vnějšími vlivy, aktivuje imunitu pokožky.

Retinovou mast v léčbě periorální dermatitidy

Periorální dermatitida – chronické kožní onemocnění, s kožní vyrážka kolem úst, a někdy (hodně více zřídka) na lících a kolem očí. Hlavní příčinou tohoto onemocnění je nyní považováno za snížení imunity kůže na pozadí hormonálních poruch Hormonální poruchy – převis nabídky a nedostatek stejně nebezpečné Vznikající v dospívání. Tento oportunistický mikroflóra žijící na povrchu kůže, začne být aktivní, násobení a způsobit zánět. Redukce kožní imunity může dojít při aplikaci hormonální mastí, inhalace glukokortikoidní hormony (např. Bronchiální astma).

Léčba periorální dermatitidy – obtížný úkol. V současné době, aby ho jako součást léčby často používány retinoidy, včetně retinové masti. Application reretinoevoy mast snižuje zánět a zlepšuje imunitu pokožky, který umožňuje potlačit chronický zánět.

Funkce použití retinové masti

Retinovou mast může dát konkrétní nežádoucí účinky, které jsou schopny rozpoznat lékaře. Tak může dojít po přibližně jeden až dva týdny po zahájení léčby ke zhoršení onemocnění, o kterém byl jmenován retinovou mast. V tomto případě, je doporučeno zastavit léčbu, počkejte, když je snížena, a dále pokračovat v léčbě.

A zcela odlišné taktiky by měl být výskyt alergické vyrážky v průběhu léčby mastí retinovou Retinovou mast – pomoc s akné a vrásky , V tomto případě, mast převrátil a nikdy předepsáno.

NIZORAL – tablety pro léčbu plísňových infekcí

NIZORAL – tablety pro orální podávání mají systémovou antifungální aktivitu. Toto je účinný proti plísním lék široké spektrum. Jako většina antimykotik, to může mít několik nežádoucí účinky, které však považuje za relativně netoxické drog.

Aktivní složka je ketokonazol Nizoral. Jedna tableta obsahuje 200 mg Nizoral ketokonazolu. Pomocné látky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, polyvidon, mikrokrystalická celulóza, koloidní oxid křemičitý, magnesium-stearát. Poté, co v gastrointestinálním traktu, ketokonazol je rychle absorbován do krevního řečiště a distribuován v organismu. Ve velkých koncentracích se hromadí v kůže a nehtů. Mohou procházet hematoencefalickou bariérou a do mozku, ale v množství, které stačí vyvíjet terapeutický účinek.

Poté, co v tkáni zasaženého houbové infekce, Nizoral inhibovat biosyntézu ergosterolu, v houbách a mění složení ostatních složek lipidů v buněčné membráně hub, což vede ke smrti nebo k potlačení jejich života. Poté, je léčivo rozkládá v játrech a vylučuje se žlučí přes střeva nebo v moči.

Nizoral účinné proti houbám, které způsobují kožní infekce drozhzhevidnym plísně a kvasinky, včetně houbové rodu Candida, a houby způsobující systémových houbových infekcí lidského těla.

Se kterými nemoci a jak se přihlásit tablety

Tablety Nizoral používá při léčbě plísňových infekcí kůže, vlasové pokožky a sliznic způsobená dermatofyty, houbami nebo kvasinkami. NIZORAL tablety se používají v případech, kdy je možné provést převod lokální léčby kvůli velké ploše postižených oblastí, značná hloubka léze nebo absence účinku předtím držel lokální ošetření, jakož i pro léčení pacientů rezistentních na jiné antifungální léčiva pro systémovou aplikaci.

Nizoral je široce používán k léčbě, Microsporum Trichophyton, štítem a svědění, sportovní ruce a nohy, multi-barevný lišejníky, folikulitida hub, chronická kandidóza sliznic (včetně afty a pohlavních orgánů) a kůže kandidóza. Použít NIZORAL tablety pro léčbu systémových mykotických infekcí.

Vezměte NIZORAL tablety dovnitř, když jí – to přispívá k lepší absorpce léčiva. Dávka a trvání jeho použití v různých houbových infekcí předepsané lékařem. Léčba by měla být prováděna kontinuálně až do úplného vymizení příznaků a laboratorním potvrzení vyléčení. Pokud léčba není provedeno podle pravidel, možnost recidivy. Avšak v případě, že jsou vedlejší účinky, jako je ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, únava, žloutenka barvení kůže a očního bělma, tmavá moč, bolesti v pravém podžebří, je nutné přerušit léčbu – se říká, že NIZORAL toxické účinky na játra.

Kdo by neměli užívat Nizoral

V systémových účinků, jako je NIZORAL většiny antimykotika může způsobit řadu vedlejších účinků, takže je nelze použít:

 • akutní a chronické onemocnění jater;
 • v enzymatických poruchy – nedostatek enzymu laktázy trávit mléčný cukr (laktóza) nesnášenlivostí laktózy, malabsorpce ve střevech glukózy a galaktosy;
 • současně s léky mají toxické účinky na játra;
 • současně s léky, které jsou schopny působit srdeční arytmie (astemizol, bepridilom, halofantrin, disopyramid, cisaprid, dofetilid, levatsetilmetadolom (levometadil), mizolastin, pimozid | chinidin, sertindolu, terfenadin a domperidon);
 • současně s námelovými alkaloidy – dihydroergotamin, ergometrin, ergotamin, metilergometrina;
 • současně s nisoldipin, eplerenonem, irinotekan, everolimem;
 • ve věku do tří let;
 • V případě přecitlivělosti na léčiva pacientovi.

Nizoral Buďte opatrní jmenovat pacientů s nízkou kyselost žaludku, protože tento případ, vstřebávání léku. Pacienti užívající léky, které snižují žaludeční kyselosti, je třeba vzít je nejdříve dvě hodiny po pilulky NIZORAL. Buďte opatrní jmenovat pacientů s Nizoral jako nedostatečnosti nadledvin, nebo ve stresu Jak porazit stres? Vytvořit oázu A pacienti, kteří zneužívají alkohol (přitom Nizoral s alkoholem může dojít disulfiramopodobnyh reakce – zarudnutí v obličeji, vyrážku, otok, nevolnost, bolesti hlavy, a tak dále).

Při systémové aplikaci Nizoral může způsobit následující nežádoucí účinky: bolesti hlavy, závratě, citlivost kůže, ospalost nebo nespavost, úzkost Úzkost – jak rozlišit normální od nemoci? , Přechodné zvýšení nitrolebního tlaku. Tam může být snížen nebo zvýšená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpa, bolesti břicha Břicha bolest: Typy a symptomy , Přechodné abnormality jaterních funkcí, fotofobie, intolerance na alkohol, bolest svalů a kloubů, krvácení z nosu, snížení krevního tlaku, když vstáváte ostře.

Men může zvýšit prsa, snížení koncentrace mužských pohlavních hormonů v krvi a spermie, erektilní dysfunkce Montáže – co brání, a to, co pomáhá člověk být muž , Občas našel alopecie, kožní vyrážky, svědění, dermatitida, snížení počtu krevních destiček v krvi, nedostatečnosti nadledvin, a alergické reakce.

Seborrhea – porušení mazových žláz

Seborrhea – časté kožní onemocnění charakterizované dysfunkcí mazových žláz. Seborrhea objeví ztluštění rohové vrstvy, červeným svědivá vyrážka, tučné brilancí a olupování kůže. Nejvíce náchylné mastná kůže hlavy a trupu, což je nejvíce rozvinutý mazové žlázy, vlasové pokožky (v tomto případě se jedná o lupy), čelo, nasolabiálních trojúhelník, oblast uší, přední horní části těla, podpaží, drážkovací záhyby a interscapular region. Pokud bude mít vliv na pokožku hlavy je také pozorováno řídnutí a vypadávání vlasů.

Tam jsou suché, mastné a kombinace seborrhea. Suchá forma seborrhea vyskytuje na hlavě, v oblastech vousy, knír, obočí, řasy. Po uschnutí seborrhea pacient tvoří lupy Lupy: odkud pochází, a co dělat , Což má za následek kůži vyschne a začne oloupat. Obstrukce mazových žláz vede k akné. Pro mastnou seborrhea se vyznačuje tím, rozšiřování na čelo, bradu, nosu křídla, pokožku hlavy. Tato forma nemoci je snadno diagnostikovat: v důsledku těžkého mazu vlasy se mastný vzhled, bez ohledu na frekvenci mytí.

Mezi další příznaky patří kontinuální svědění a vypadávání vlasů. Pro smíšený seborrhea se vyznačuje kombinací olejových a suchých forem. V některých případech, smíšené olejové zjistil různé komplikace, nejčastěji způsobena porušením gastrointestinálního traktu, hormonální poruchou, narušení funkce štítné žlázy, některé chronické infekční choroby, stres Jak porazit stres? Vytvořit oázu a osobní hygieny.

Seborrhea může dojít i u novorozenců na pokožce hlavy. Tato forma seborrhea je známý jako seboroická dermatitida novorozence (nebo kolébky čepici). Kolébka čepice trvá asi 6 měsíců po narození. To může také nastat v oblasti rozkroku a podobá opruzenin.

Seborrhea také se vyskytuje u dospělých a starších lidí, a muže častěji než ženy. Seborrhea často se vyskytuje u lidí s mastnou pleť. Kromě toho, seborrhea běžná u pacientů s Parkinsonovou chorobou nebo AIDS.

V případě, že seborrhea způsobena jakoukoli nemoc léčit je třeba léčit toto onemocnění. Avšak ve většině případů, seborrhea žádný lék, ale to může být řízen respektování pravidel hygieny, a za použití vhodných léků a kosmetiky.

Vzhledem k tomu, doktoři nevědí, co způsobuje seborrhea, prevenci, nebo lék existuje. Seborrhea často a běží bez léčby, ale po chvíli je relaps. Časté mytí vlasů s anti-seboroické šamponu pomáhá zabránit recidivě. Šampon by měla být uplatňována alespoň dvakrát týdně k odstranění projevů seborrhea, ale ne kratší než jeden měsíc. V budoucnosti, šampon by měl být použit pro prevenci alespoň 1 krát za 2 týdny. Obecné zacházení zaměřen na snížení zánětu a houbové subjekty na kůži, což snižuje svědění a prevenci infekce. Těžkým onemocněním, vyznačující se přítomností ložisek s vyznačením zánět a stratifikace měřítek v kombinaci s protiplísňových léků používaných peelingové látky (kyselina salicylová, dehtových přípravků), nebo změkčit váhy za použití olejů.

Léčba seboroická dermatitida novorozenců:

 • Naneste olej na dětskou pokožku na postižených oblastí seborrhea, je změkčení;
 • Umyjte vašeho dítěte vlasy měkký, non-léčivý dětský šampón;
 • Vyčistěte skalp dítěte s měkkým kartáčkem (jako zubním kartáčkem) k odstranění lupům vločky nebo (pozor při čištění pleti nebo masáž Čištění pleti – Jaké nástroje bych měl používat? hlava, jakýkoliv zranění může vést k průniku infekce);
 • Pokud to nepomůže, bude váš lékař navrhne použít OTC šampon, který obsahuje dehet. V závažnějších případech určit produktů, které obsahují 2% ketokonazol, jako je například NIZORAL. Měly by být používán pouze pod lékařským dohledem, protože silné léky jsou příliš časté nebo nesprávné použití může mít nežádoucí účinky.

Léčba seborrhea pokožky hlavy u dospělých:

 • použít nepředepsání farmaceutický šampon obsahující dehet, zinek, selen, síru, a / nebo kyselinu salicylovou, k léčbě příznaků. Naneste šampon v přísném souladu s pokyny na obalu, jak silné léky jsou příliš časté nebo nesprávné použití může mít nežádoucí účinky.
 • nadále používat šampon ke snížení nebo odstranění příznaků seborrhea.

Léčba seborrhea také na jiných částech těla:

 • hydratují pleťových vod a používání antiperspirantů ke snížení odlupování a svědění (i když tyto fondy mohou zhoršit mazotok, což způsobuje, že postižené oblasti se zbarví červeně).
 • oholit oblast kolem vousy nebo knír (to pomáhá zbavit vyrážky).
 • Váš lékař může předepsat hydrokortizon nebo antimykotické krém pro lokální aplikaci.
 • zkuste kartáč řasy dětský šampón (šampon namočte vatový tampon Jak používat sanitární pad – základní preventivní opatření a otřete řasy).
 • Neaplikujte pleťové vody nebo krémy na bázi kortizonu na kůži kolem očí, bez výslovných pokynů lékaře. Kontakt Kortizon do očí může vést k vážným komplikacím.

Poraďte se s lékařem, pokud nemůžete ovládat sám seboroická dermatitida nebo strach z infekce postižené oblasti.

Vyrážka na těle: závěry pouze po konzultaci s lékařem

 • Vyrážka na těle: závěry pouze po konzultaci s lékařem
 • Příčiny

Vyrážka na těle není vždy samostatným onemocnění, ale symptom; to může mít mnoho příčin. Obvykle je způsobena různými poruchami. Co by měly být?

 • Seboroická dermatitida – to je jedna z nejčastějších příčin vyrážkou na těle u dospělých. Toto porušení vyrážky často se objeví na obličeji a hlavy, ale může dojít také v jiných částech těla.
 • Atopická dermatitida, ekzém často nazýván, je běžná porucha u dětí, jejichž příznaky patří vyrážka na krku, zápěstí a kotníků. Často se vyskytuje u lidí, kteří jsou také trpí astmatem a sennou rýmou.
 • Kontaktní dermatitida – porucha charakterizovaná vyrážkou, která se objeví na těle v důsledku styku s určitými podněty. Například, může taková reakce dojít při nošení šperků obsahující nikl.
 • Diaper dermatitida – běžným typem kontaktní dermatitidy, vyznačující se tím, objevení se vyrážky na těle novorozence v důsledku příliš dlouhého styku s kůží s stolice nebo moči.
 • Stasis dermatitida – porucha, ve kterém se objeví puchýře tělesná tekutina-naplněné; Onemocnění se nejčastěji vyskytuje u lidí, kteří trpí poruchami krevního oběhu.
 • Virové vyrážky. Vyrážka na těle může být způsobeno tím, virových infekcí, jako jsou plané neštovice Plané: bolestivé, ale nejsou nebezpečné , Je to nakažlivé onemocnění, které je často doprovázena horečkou, zvracením, bolestmi hlavy a kloubů Bolesti kloubů – jak porozumět tomu, co se děje? , Ve většině případů virové vyrážka trvá od několika dní až týden, a pak jde pryč sám. Léčba, v případě potřeby, jsou obvykle zaměřena na zmírnění svědění.
 • Ostatní vyrážky. Vyrážka na těle může být také způsobena alergickou reakcí (např, kopřivka, charakterizované rozsáhlou vyrážkou), nebo pocení. Pokud osoba, pocení, a tak silně pot nemůže odpařovat z povrchu normální kůže, potničky vyvíjí – v těle, nejčastěji v záhybech kůže se zdá, které však rychle odeznívají a to i bez léčby.
 • Vyrážka je způsobena houbové infekce. Plísňové infekce jsou časté, ale jen zřídka vyvolat vyrážku na těle. Laik by si mohl myslet, že vyrážka je doprovázena těžkým olupování kůže, způsobené houbou. Ve skutečnosti, ve většině případů se jedná o formu ekzém nebo dermatitidy. Nicméně, houba může způsobit vyrážku na tělo, a to není ve spojení s hygienou. K zachycení plísňová infekce může být v posilovně, šatny, společnou sprchou – kde je teplé a vlhké. Velmi často se houba ovlivňuje nohy a prsty, ale to může způsobit vyrážku na velké plochy kůže. Existuje mnoho účinné OTC z plísňových infekcí Plísňové infekce: k prevenci a porážka , Pokud tomu tak není pomoc pro dlouhou dobu to může být misdiagnosed, a vyrážky na těle ještě volal ekzém nebo dermatitidu a ne houba.
 • Vyrážka je způsoben bakteriální infekcí. Nejběžnější bakteriální infekce kůže je impetigo Impetigo – metlou mateřských škol ; jeho příčina stafylokoky nebo streptokoky. Impetigo je častější u dětí než u dospělých. Hlavním příznakem je obrovské tělo vyrážka. Pro léčbu běžně používané předpis antibiotikum pro vnější použití.

Volba léčby u vyrážky na těle závisí na příčině jejího vzniku.

K úlevě od příznaků, můžete použít následující léky:

 • Léky k odstranění svědění obsahujících kafr, mentol, pramoxin;
 • Antihistaminika, jako je difenhydramin, chlorfeniramin, loratadin nebo cetirizinu.

Je také důležité, aby pravidelně používat zvlhčující krémy tak dobré, vlhkosti podporuje rychlejší ošetření vyrážky.

Suchá a svědivá pokožka hlavy – jak si s ní poradit? 4.88 / 5 ( 74 )

Jak si poradit se suchou a svědivou pokožkou hlavy?

Proč je moje pokožka na hlavě suchá a svědí?

Pokožka na hlavě obsahuje mazové žlázy, které produkují kožní maz, aby udržely pokožku jemně mastnou. Když je produkce tohoto mazu z jakéhokoliv důvodu snížena, pokožka hlavy je příliš suchá a dost svědí.

Tato situace může nastat z mnoha důvodů. Některé běžné příčiny jsou například:

 • ekzém, nebo jiné onemocnění na pokožce hlavy,
 • nějaké nedostatky ve stravě a jídelníčku
 • nějaká infekce pokožky hlavy,
 • vystavení pokožky chladu a suchu,
 • velmi časté umývání vlasů a pokožky hlavy nevhodným šamponem,
 • používání nějakých přípravků na péči o vlasy, které obsahují alkohol nebo nějaké chemikálie,

Suchá pokožka hlavy může být nepříjemně svědivá, červená a podrážděná. V některých případech může také způsobit, že vypadávají vlasy. Absence adekvátní vlhkosti může také oslabit vlasové folikuly a dokonce zvýšit padání vlasů. To je prostě něco, co nechcete. Takže je důležité vyřešit tento problém. Ale jak na to?

Naštěstí existuje mnoho jednoduchých a efektivních prostředků k obnově vlhkosti na pokožce hlavy. Podívejte se na ně v našem přehledu.

1. Teplá masáž olejem

Příjemně teplá olejová masáž je asi nejlepší a nejúčinnější způsob, jak obnovit ztracenou vlhkost a jak léčit suchou pokožku hlavy. Masáž vhodným olejem povzbuzuje přirozenou produkci mazu, zlepšuje krevní oběh vlasových folikulů a pokožky hlavy + zajišťuje základní výživu pro pokožku na hlavě. Tato masáž také pomáhá snížit nepříjemné svědění. Při masáži používejte kokosový olej nebo olivový olej, tak dosáhnete nejlepších výsledků.

 1. Zahřejte 2 až 3 polévkové lžíce kokosového nebo olivového oleje.
 2. Použijte příjemně teplý olej na masáž celé pokožky hlavy.
 3. Omotejte si vlasy do ručníku a nechte působit 1 až 2 hodiny.
 4. Olej pak opláchněte z vlasů a potom umyjte šamponem jako obvykle.
 5. Dělejte si masáž s olejem tak jednou nebo dvakrát týdně.

2. Aloe Vera

Aloe vera je další velmi účinný domácí prostředek pro suchou pokožku hlavy. Vzhledem k tomu, že aloe vera je skvělý hydratační přípravek na pokožku, můžete ji použít i pro léčbu svědivé pokožky hlavy. Ve skutečnosti je aloe vera obzvláště přínosná pro suchou pokožku hlavy způsobenou psoriázou.

 1. Extrahujte čistý aloe vera gel z listu aloe vera.
 2. Aplikujte gel na pokožku hlavy.
 3. Nechte jej působit 15 až 20 minut.
 4. Umyjte si pak vlasy jako obvykle.
 5. Opakujte tuto metodu tak 1 nebo 2 krát týdně.

Med je také dobrým prostředkem na suchou a svědící pokožku hlavy. Antimikrobiální vlastnosti medu mohou pomoci odstranit všechny škodlivé mikroby přítomné na pokožce hlavy a snížit tak riziko případné infekce.

 • Zřeďte kvalitní med s trochou teplé vody v poměru 4:1. Masírujte tento roztok do vlasové pokožky po dobu 2 až 3 minut. Pak zakryjte hlavu teplým ručníkem a nechte působit 2 hodiny. Pak si umyjte vlasy jako obvykle. Tuto metodu použijte dvakrát týdně.
 • Alternativně smíchejte 1/2 šálku teplého olivového oleje a 2 čajové lžičky medu. Aplikujte směs na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte působit asi 10 minut a pak vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Tuto metodu použijte 2 nebo 3 krát týdně.

4. Kvalitní jogurt

Jogurt také funguje jako skvělý prostředek na suchou pokožku hlavy. Má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které vám pomohou udržet pokožku hlavy čistou a bez infekcí. Použijte čistý a kvalitní jogurt, abyste se zbavili infekcí a suché pokožky hlavy. Také dělá vaše vlasy měkké, hladké a lesklé. A to se taky počítá. Jak ho použít?

 • Naneste na pokožku hlavy kvalitní, bílý jogurt a důkladně masírujte 5 až 10 minut. Nechte působit 30 až 45 minut a vypláchněte ho vlažnou vodou. Použijte několikrát týdně.
 • Případně smícháme 1/2 šálku jogurtu a 3 polévkové lžíce mletého semena z pískavice. Aplikujte tuto směs na pokožku hlavy a vlasy. Počkejte 1 hodinu a poté si hlavu umyjte jemným šamponem. Tento postup opakujte jednou týdně.

5. Jablečný ocet

Jablečný ocet je výbornou léčbou pro suchou nebo svědící pokožku hlavy, zvláště pokud je problém způsoben psoriázou, ekzémem nebo lupy. Pomáhá vyčistit pokožku hlavy a vlasy, eliminuje nahromaděné zbytky lupů a obnovuje pH vlasů. Mnoho lidí má s jablečným olejem v souvislosti se svědivou pokožkou hlavy výborné skutečnosti.

 1. Smíchejte 1/4 šálku syrového, nefiltrovaného jablečného octa s 3 šálky vody.
 2. Nastříkejte tento roztok na pokožku hlavy.
 3. Zakryjte hlavu koupací čepicí.
 4. Nechejte směs působit po dobu 20 až 30 minut.
 5. Pak si šampónem umyjte vlasy jako obvykle.
 6. Tento postup opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

6. Majonéza

To koukáte, že? Majonéza je plná olejů a tuků, které regenerují pokožku hlavy a i vlasy. To pomáhá snížit suchost hlavy. Ocet v majonéze také pomáhá vypořádat se s jakoukoliv bakteriální nebo houbovou infekcí, což je jeden z hlavních důvodů, které stojí za suchou pokožku hlavy.

 1. Na pokožku hlavy jednoduše naneste velké množství kvalitní majonézy.
 2. Zakryjte hlavu koupací čepicí.
 3. Majonézu nechte působit po dobu 15 až 20 minut.
 4. Opláchněte pak vlasy teplou vodou, pak pečlivě umyjte šamponem jako obvykle.
 5. Tento postup opakujte jednou týdně.

Banány jsou velmi výživné a hydratační – ideální na suchou pokožku hlavy. Mohou účinně snížit výskyt lupů, záněty a suchost pokožky hlavy.

 • Rozmačkejte 2 zralé banány a aplikujte tuto kašičku na pokožku hlavy. Nechte působit po dobu nejméně 30 minut a pak opláchněte studenou vodou. Tuto metodu léčby opakujte jednou týdně.
 • Případně smíchejte 1 zralý banán, 2 lžíce medu a 1 lžíci mandlového oleje. Aplikujte tuto vlasovou masku důkladně na pokožku hlavy a i na vlasy. Nechejte pěkně působit po dobu 20 až 30 minut, poté dobře opláchněte teplou vodou. Tuto metodu používejte pravidelně jednou týdně.

Dalším bezva plodem, kterým může pomoci bojovat proti suché a svědící pokožce hlavy je avokádo. Aplikujte avokádovou dužinu jednou nebo dvakrát týdně na suchou pokožku hlavy. A proč zrovna avokádo? Avokádo je bohaté na minerály, vitamíny a přírodní oleje, které pomáhají bojovat proti suchu na pokožce.

 • Rozmačkejte dužinu avokáda a rozetřete ji na pokožku hlavy. Nechejte ji působit po dobu 25 až 30 minut a poté umyjte hlavu vodou. Proveďte to takto alespoň jednou týdně. A pravidelně.
 • Případně smíchejte zralé avokádo a s 1 čajovou lžičkou oleje z pšeničných klíčků a 1 čajovou lžičkou jojobového oleje, abyste vytvořili hladkou pastu. Aplikujte tuto směs na čerstvě umyté vlasy a pokožku hlavy. Pokryjte pokožku hlavy a vlasy koupací čepicí – nechte působit po dobu 30 minut, pak si umyjte vlasy vlažnou vodou. Takto to dělejte jednou nebo dvakrát týdně.

9. Ovesné vločky

Ovesné vločky je skvělým léčitelem pro suchou pokožku hlavy, stejně jako na matné a nezdravé vlasy. Vitamin E ve vločkách pomáhá udržovat pokožku hlavy a vlasů dobře hydratovanou a zabraňuje suchu, odlupování pokožky a svědění. Aplikujte pastu z ovesné mouky na suchou pokožku hlavy.

 1. Smíchejte 1 polévkovou lžíci ovesného prášku (ovesné mouky) v 1/2 šálku vody.
 2. Naneste směs jemně na pokožku hlavy.
 3. Nechte pěkně působit po dobu 20 až 30 minut.
 4. Opláchněte pak studenou vodou.
 5. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

Ano, opravdu pivo. Pokud máte doma láhev piva, je na čase, abyste ji použili na suchou pokožku hlavy. Pivo je skvělý přírodní kondicionér a příznivě působí na suchou pokožku hlavy a vlasy. Má také překvapující účinky na zdraví pokožky hlavy a vlasy. Za vše může vysoký obsah vitamínu B a kvasnic.

 • Smíchejte 2 šálky piva a 2 lžíce jablečného octa. Aplikujte tuto směs na vlasy po umytí hlavy. Počkejte 5-10 minut a poté opláchněte studenou vodou. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně.
 • Alternativně můžete míchat několik kapek jojobového oleje v 1 šálku tmavého piva. Aplikujte směs na vlasy a nechte působit tak 15 minut. Opláchněte vodou a následně umyjte šamponem.

11. Šampón s čajovníkovým olejem

Čajovníkový olej (neboli tea tree oil) má silné protiplísňové vlastnosti. Pokud je vaše svědivá pokožka hlavy způsobena nějakou plísní, toto jistě pomůže.

Co budete potřebovat?

Přidejte několik kapek oleje z čajovníku do jemného šamponu a dobře protřepejte láhev. Použijte tuto směs jako obyčejně pro opláchnutí vlasů. Používejte dvakrát týdně.

12. Citronová šťáva

Citronová šťáva má stahující vlastnosti a reguluje pH pokožky hlavy. Také vás zbaví jakékoli houbové infekce související s lupy.

Vezměte si půl citronu. Opatrně naneste citronovou šťávu na kůži na pokožce hlavy. Nechte pak působit asi pět minut. Pak opláchněte a upravte vlasy jako obvykle. Dělejte to takto až dvakrát týdně. Pokud na vás šťáva bude moc silná, zřeďte ji čistou vodou. Dále takto stejně můžete použít cibulovou šťávu s medem nebo i jablečnou šťávu.

13. Listerine

Zdá se vám to divné? Listerine je silné antiseptické a antimikrobiální činidlo. Všechny škodlivé mikroby způsobující suchou a šupinovitou pokožku budou zabity. Pomůže také snížit pocit svědění na pokožce hlavy.

Připravte si 1/2 šálku Listerine a 1/2 šálku vody. Umyjte si vlasy a osušte ručníkem. Nyní aplikujte na pokožku hlavy ředěný roztok Listerinu (s vodou). Masírujete pokožku hlavy a nechte působit asi 5 minut. Pak opláchněte vlasy důkladně čistou vodou. Opakujte to jednou za týden.

14. Jedlá soda

Kromě antiseptického a antibakteriálního činidla je jedlá soda základní složkou, která obnovuje pH rovnováhu pokožky hlavy. Je to také dobrý exfoliant. Takže nejen způsobí zdravou produkci přírodního mazu na pokožce hlavy, ale také zlepší růst vlasů.

 1. Vezměte si 3-4 lžíce jedlé sody a růžovou vodu.
 2. Vytvořte pastu ze sody a růžové vody.
 3. Aplikujte na pokožku hlavy a jemně masírujte 2-3 minuty.
 4. Opláchněte studenou vodou.
 5. Udělejte to takto 2x týdně.

Další tipy, jak na svědivou a suchou pokožku hlavy

 • Před opláchnutím vlasů a pokožky nějakou směsí ze seznamu si pečlivě vykartáčujte vlasy měkkým čistým hřebenem, abyste odstranili jakýkoli výskyt mazu, vlasových produktů a kožních buněk.
 • Dodržujte pitný režim, pijte dostatečné množství vody, aby se zabránilo vysušené kůži i suché pokožce hlavy zevnitř. To je hodně důležité.
 • Jezte potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny, jako jsou lněná semínka, vlašské ořechy a lososa.
 • Snižte příjem kávy a alkoholu, to pomůže zmírnit vaši suchou pokožku hlavy.
 • Používejte šátek, který chrání vlasy před sluncem a jinými drsnými povětrnostními podmínkami. Nepoužívejte k umytí vlasů horkou vodu, protože ta pomáhá dalšímu vysychání. Používejte vždy vlažnou nebo studenou vodu.
 • Nepoužívejte šampóny na bázi alkoholu, které také přispívají k vysychání vlasů a pokožky hlavy.
 • Nepoužívejte vlasové výrobky, které obsahují různé chemikálie, které mohou dráždit pokožku hlavy a způsobit alergickou reakci, zarudnutí a svědění.

A co vy? Jak se svědivou pokožkou hlavy bojujete vy? Budeme rádi za vaše rady v komentářích.

Leave a Reply