Psí trpělivost (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pět týraných psů z množírny na Vysočině našlo útočiště v Ostrovském Macíku. Na snímku Albína.

„Dostaly se k nám dvě fenky kavalírky, které jsou ve velmi špatném stavu. Jedna z nich nemůže chodit, protože má ochablé svaly. Obě mají nemocné srdce, jsou podvyživené,“ popsala vedoucí stanice Hana Šimková.

Kromě fenek, které jsou zřejmě matka s dcerou, nyní Macík pečuje také o dva křížence francouzského buldočka.

„Jeden má špatné oko a čeká ho operace, jinak by přestal vidět. Oba samozřejmě čeká kastrace. Fyzicky na tom nejsou tak špatně jako ostatní, lépe jsou na tom i z hlediska výživy,“ popsala Šimková.

Posledním zachráněným psem je mladá fenka Albína, která je na tom zle psychicky. „Nemůže ani chodit ven, protože se strašně bojí,“ doplnila Šimková s tím, že fena dokonce odmítala potravu.

Stav psů se sice pomalu lepší, léčba ale ještě bude trvat. Některé vady jsou navíc neměnné.

„Jedna z kavalírek nemá ani jeden zub, druhá má sice čtyři, ale čeká ji operace, takže jí nejspíš ani jeden nezbude. Jejich stav se samozřejmě zlepší, blechy zmizí, ale už to nikdy nebude ideální a nejspíš u nás zůstanou,“ uvedla vedoucí stanice.

Co se týče ostatních, i na jejich adopci si případní zájemci ještě počkají. Psi nejsou očkovaní, nejsou zvyklí se venčit a jsou vystrašení. Vedení útulku proto požádalo o trpělivost všechny, kteří chtějí pejsky navštívit. Pomoct však mohou i jinak.

„Potřebujeme plenky, savé podložky a lepší šampony, protože pejsci mají kvůli blechám hodně kožních problémů,“ vyjmenovala Šimková.

Veterináři z rodinného domu na Vysočině zachránili celkem 212 psů. Majitelka je chovala v otřesných podmínkách, v domě byla vrstva výkalů a zdi byly prosáklé močí. Případ vyšetřuje policie.

Psí trpělivost

V centrále YouTube v Kalifornii se střílelo

4.4. aktualizováno V sídle společnosti YouTube v San Brunu v Kalifornii se v úterý odpoledne místního času (večer SELČ) střílelo. Několik.

ČSSD chce kvůli Okamurovi změny v uspořádání Sněmovny

dnes 03:50 Případná koalice ANO s ČSSD může ve Sněmovně vyvolat i škatulata na pozicích ve vedení komisí a výborů. ČSSD totiž podle informací.

U křižovatky v Mukařově ležel krvácející muž. Policie zjišťuje, zda ho nesrazilo auto

3.4. V centru Mukařova v okrese Praha-východ byl v úterý večer nalezen vážně zraněný starší muž. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Trávník před Bílým domem ukrývá protijaderný superkryt

dnes 03:30 Pod severním trávníkem před Bílým domem je obří protijaderný superkryt, který nechal zbudovat bývalý americký prezident Barack.

Stalo se

Balíček s výbušninou zajištěný v Berlíně asi poslal člověk vydírající DHL

dnes 02:11 Dosud neznámý vyděrač, který koncem loňského roku požadoval po zásilkové firmě DHL deset miliónů eur (253 miliónů korun) v.

Hranici s Mexikem bude podle Trumpa chránit armáda

včera 23:36 Hranici mezi USA a Mexikem budou chránit vojáci až do té doby, než se postaví zeď. V Bílém domě to řekl v úterý novinářům.

V Džibutsku se zřítil americký harrier

včera 20:52 Kolmostartující letoun AV-8B Harrier americké námořní pěchoty se v úterý zřítil v džibutské metropoli Džibuti. Pilot se dokázal.

Země EU budou vědět o každém v letadle předem

včera 20:44 Teroristických útoků v Evropě neustále přibývá. Jen v posledních dnech byly hned dva ve Francii a jeden pokus v Německu. I proto.

Na Zemi budou tento týden dopadat další úlomky družic a raket

včera 20:07 Video: V noci na 2. dubna shořela v zemské atmosféře čínská vesmírná stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác). Odborníci očekávají.

PsГ­ Гєtulek CibouЕЎov

PsГ­ Гєtulek – KlГЎЕЎterec nad OhЕ™Г­

 • ZemД›: ДЊeskГЎ Republika
 • Region: ГљsteckГЅ kraj
 • Okres: Chomutov
 • MД›sto/obec: CibouЕЎov
 • Adresa: CibouЕЎov

Pokud si vyberete pejska z našeho útulku a jste zdaleka, prosíme ovД›Е™te si telefonicky na tel. ДЌísle +420 728 152 403, zda pejsek jiЕѕ nebyl vydán. Nikoliv však prostЕ™ednictvím sms zpráv. Na sms zprávy pracovníci útulku nebudou odpovídat. UšetЕ™íte si tím cestu, ale i pЕ™ípadné zklamání. Vzhledem k tomu, Еѕe jsou psi oznaДЌeni pouze evidenДЌními ДЌísly, je nutné pЕ™i telefonické domluvД› vЕѕdy uvádД›t toto ДЌíslo. Telefonní hovory budou vyЕ™izovány pouze bД›hem provozní doby útulku.

 • U zvíЕ™at v útulku nelze pЕ™esnД› urДЌit plemeno, vД›k, a povahu. U mláДЏat navíc nemЕЇЕѕeme zaruДЌit velikost do které doroste, délku a kvalitu srsti.

 • Pes z útulku mЕЇЕѕe mít urДЌité zlozvyky, které se u nД›j nepodaЕ™ilo odhalit. Správnou a trpД›livou výchovou se však vД›tšina z nich dá odstranit.

 • Pes nebude poslouchat ihned po pЕ™evzetí. Je nutné jej vychovávat, mít s ním trpД›livost a usnadnit mu pЕ™ekonání nedЕЇvД›ry z nového prostЕ™edí.

 • PЕ™estoЕѕe je pes v útulku nД›kolikrát vyšetЕ™en veterinárním lékaЕ™em, mohou se u nД›j po pЕ™evzetí objevit zdravotní potíЕѕe. NapЕ™íklad prЕЇjem v dЕЇsledku stresu z nového prostЕ™edí, náhlé zmД›ny stravy apod.

 • V prvních dnech zabraЕ€te pejskovi v útД›ku. DЕЇkladnД› si pЕ™eДЌtД›te „Smlouvu o náhradní péДЌi o zvíЕ™e z útulku“, kterou jste obdrЕѕeli s vaším novým pejskem. Jsou tam dЕЇleЕѕité pokyny, které musíte dodrЕѕet, aby bylo vaše spoleДЌné souЕѕití bezproblémové.

  Mnoho lidí si myslí, že loudění nejde odnaučit a prostě ke psům patří. Ale není to pravda. Stačí trpělivost a pár rad, které musíte dodržovat, a váš čtyřnohý miláček se žebrání zbaví.

  Psi nejsou praváci ani leváci, upřednostňují sever, ukázal výzkum

  Pes přesně ví, co dělá. Vyhlídne si „oběť“, která vaří nebo jí něco, co mu voní, stoupne si k ní a pak už jen kouká a kouká… V závažnějších případech si pes při loudění pomáhá kňučením či šťoucháním. A zde většina lidí udělá chybu, že prostě pejskovi od stolu či při vaření něco hodí, aby byl od něj klid. Nebo jim žebrání přijde roztomilé a psa za něj ještě odmění kusem masa. Pejsek si pak zvykne, že pokud bude loudit, vždy mu někdo něco dá. Ideální je začít psa trénovat ve štěněčím věku, kdy se učí své návyky. Zde buďte opravdu přísní a nikdy psovi nedávejte zbytky jídla ani nic neházejte od stolu. Pouze mu do jeho misky podávejte stravu v pravidelný čas. „Dobré je psům dávat granule nebo konzervy a nevařit jim „lidské jídlo“, pes si tak zvykne, že má své a vy také své,“ říká odborník na psí výživu Martin Pučálka.

  Vyhněte se očnímu kontaktu

  Máte-li již psa staršího, například z útulku, tak i zde se dá žebrání odnaučit. Když pes začne loudit, vůbec si ho nevšímejte a pošlete ho na jeho místo vždy, když jíte. Také na psa nemluvte laskavým tónem, bude si myslet, že když takto kouká, je to v pořádku a bude v tom nadále pokračovat. Opravdu nikdy mu nic neházejte od stolu.

  Psoví stačí „přilepšit“ dvakrát či třikrát a již si zvykne loudit. Dodržujte pravidlo, že když jíte, tak pes je na svém místě. Pokud jste v restauraci nebo má pes své místo v kuchyni či jídelně, tak s ním při jídle nenavazujte oční kontakt, ten je pro psa často spouštěč loudění.

  Zvolit můžete i na první pohled tvrdou metodu a to, že když pes začne loudit, tak ho zavřete po dobu svého jídla do místnosti, kde nemá žádné své hračky. Tato „izolace“ ho naučí, že loudění nepřináší nic dobrého. Psovi také dávejte jeho potravu vždy, až dojíte vy. Naznačíte mu tak, kdo je pánem.

  „Zakažte členům rodiny nebo například cizím lidem, kteří často nějakou tu mlsku od jídla hodí, aby psům přilepšovali. Pes má své krmivo a neměl by vůbec konzumovat to lidské,“ dodává Martin Pučálka. Odnaučit psa loudit může trvat i měsíc, ale pokud vydržíte a opravdu psovi ani jednou nepřilepšíte, tak se žebrat odnaučí.

  DÁŠENKA – 11 let, kříženka malé velikosti do 10 kg

  čipovaná, odčervená, odblešená

  ZÁJEMCE O ADOPCE ŘEŠÍME VÝHRADNĚ TELEFONICKY , VOLEJTE PROSÍM 724 526 537

  Dášence zemřela panička a rodina se jí chtěla zbavit. Přišla k nám vystrašená, s těžkým zánětem v uších a bez řádných hygienických návyků. Hygienu už zvládá, ale strachu se zbavuje velmi pomalu, je hodně nedůvěřivá vůči cizím lidem a snadno se leká. Spíš tíhne k ženám, když si zvykne, ráda se mazlí a vyžaduje pozornost (i štěkáním, když je “panička” opodál bez ní). Má zvětšené srdíčko a nedomyká jí chlopeň (do příchodu k nám nijak neléčeno), aktuálně bere léky na srdce (Vetmedin) a je třeba počítat s častějšími kontrolami u veterináře (odběry krve a sono).

  Dášenka je vhodná k dospělým či starším lidem, nejlépe ženě nebo rodině, v níž je žena, kde jí poskytnou trpělivost a péči, kerou potřebuje. S ohledem na srdíčko jsou vhodné kratší, klidnější procházky. S ostatními psy se snese bez problémů, problém by nejspíš nebyl ani s jinými domácími zvířaty.

  Vyhledávání

  Azyl opuštěných zvířat v Libni

  Psí rasy od A do Z

  Pes sám doma

  Pes, který neumí být sám doma, dokáže celé hodiny výt, štěkat, pustošit své okolí a je pohromou pro sousedy i vlastního majitele.

  Odběr štěňátka je lepší si naplánovat na víkend nebo si vzít dovolenou a první dny štěně opouštět pouze nakrátko – 1 až 2 hodiny (většinou když spí). Pejska před nácvikem vezmeme na vycházku, aby se unavil. Pak ho uložíme do pelíšku a dáme mu několik hraček. Klidně na jej mluvíme a rychle odejdeme. Zásadně se ihned nevracíme i kdyby štěně kňučelo nebo štěkalo, protože by velmi rychle pochopilo, že takovým chováním dosáhne našeho návratu a opakovalo by se to při každém našem odchodu. Po chvíli se vrátíme a se štěňátkem se radostně přivítáme a pochválíme ho. Toto cvičení opakujeme vícekrát a postupně prodlužujeme dobu našeho odchodu.

  Při pořizování štěněte musíme počítat s tím, že štěně bez dozoru často vyvede nějakou neplechu. Kárání má význam pouze tehdy, pokud následuje ihned po nežádoucím chování. Jen tak si Pes dokáže vytvořit žádoucí spojení mezi přestupkem a trestem. I když se pes při Vašem kárání tváři provinile, je to jen submisivní reakce na váš hněv a nemá nic společného s uvědomováním si svého předešlého chování.

  Co se týká ničení věcí a interiéru bytu jsou štěňata vzhledem ke své váze a velikosti velmi výkonné. Psí dorostenci dokáží rozkousat prakticky cokoliv – počínaje botami a konče nábytkem. Je proto důležité dávat jim co nejméně příležitostí k podobnému jednání.

  Je nutno uklidit z dosahu štěněte vše, co není na hraní – cennosti, důležité dokumenty, oděv, boty… Dát štěněti k dispozici dostatek hraček. Pokud najdeme pejska, že si hraje s nevhodným předmětem, hlasitě ho okřikneme FUJ nebo NESMÍŠ a ihned zamezíme v pokračování nežádoucí činnosti s tím že předmět nahradíme hračkou.

  Štěňata ve věku výměny mléčných zubů (3.-6. měsíc) mají nutnost okusování různých předmětů. Proto je nutno jim dát dostatek vhodných věcí na kousání(žvýkací kosti z kůže…) abychom ochránili nábytek apod.

  Je důležité si pamatovat, že psi neumí rozlišovat mezi novým a starým a ani odhadnout hodnotu věci. Pokud tedy nechcete, aby v budoucnu došly k úhoně drahé boty, nedávejte štěňátku na hraní staré obnošené škrpále.

  Další zálibou psů je hrabání a zahrabávání různých věcí. Tato činnost vyplývá z jejich přirozeného chování, kdy si psovité šelmy vyhrabávají nory. Proto je nutno sledovat toto chování i u Vašeho pejska a při zjištění této činnosti ho nenechávat bez dozoru v místnosti s čalouněným nábytkem. Při hrabání na zahradě je lepší oplotit záhony s květinami a zeleninou a umožnit pejskovi přístup jen tam kde jeho hrabání bude mít menší následky.

  Doporučujeme Uncategorized

  MAME STENE JE MU 4MESICE A 11 DNU KDYZ ODCHAZIME HODNE KNUCI A STEKA UZ SI LIDI STEZUJI NEVIME CO UZ DELAT MUZETE PORADIT

  Náhubek určitě nepomůže, akorát psa rozruší a bude štěkat ještě víc. Doporučuji trpělivě naučit psa být doma sám, od toho je tento článek. udělejte to podle něho (toho článku), nebo doporučuji se podívat na Znalce psí duše, ten taky umí poradit. Chce to trpělivost, ne náhubek. Ten psovi totiž nezabrání štěkat.

  tak ho berte na prochazky

  My máme taky Yorkšíra a jmenuje se Timmy �� A skoro vše co je tady napsané je pravda ��

  moc děkuji za informaci máme ted malé štěně tak se mi to bude hodit

  Přivezli jsme si domu před týdnem šťěnátko juck russela( je to velmi akčni a neunavný plemeno) jsou jí 3 mesíce.. A už jsme jí nechali doma samotnou. Utahali jsme jí na pořádné procházce, pak jsme jí uspali dali okolo ní spousta plyšáčků, zapnutou telku a šli jsme na necelé 2 hodinky ven…;) Musím říct, že když jsme přišli domu Enie seděla na posteli, koukala ke dveřím a čekala kdy se otevřou �� Vše bylo na stejném místě jako když jsme odcházeli.. Takže moje rada zní trpělivost, trpělivost..;)

  Ahoj máme doma stěně. Ale už mu je se dům měsíců… měli jsme ho na velké prazdniny takže to bylo supr… moli jsme s nim byt cely dny.. jelk jsme s nim i na dovcu a v po ho. Když odchazime tak se kouká ale neknuci… jedou jsme tajně nahlizeli ale neviděl nás. No a as po pěti minutách si odešel lehnut a usnul… když prjdeme tak nás vždy vita skrabe na dveře než otevřené a pak nás olizuje skáče na nás atd.. asi víte… moje sestrenice ji svoji fenku nechavaj j dva dny doma samotnou……. jako v byte… my doma máme odděleno od obyvaku kuchyně a ložnice a pak může do pokojíku na záchod koupelnu ale všude zavirame dveře tak tam ma jed asi tr metrů a do sirky čtyři az pet… nechavameho doma od šesti do tři a nevicura se ani nevikadi. Je to nás sikula aoj.

  PsГ­ ДЌlГЎnky

  PsГ­ Гєtulky slouЕѕГ­ vЕЎem pejskЕЇm, kteЕ™Г­ z nejrЕЇznД›jЕЎГ­ch dЕЇvodu nemajГ­ svГ©ho pГЎnГ­ДЌka. AЕҐ uЕѕ je to z dЕЇvodu, Еѕe se o nД› nikdo nestarГЎ, nebo se zabД›hnou, anebo se stanou nepotЕ™ebnou vД›cГ­. PoslednГ­ pЕ™Г­pad bГЅvГЎ nejhorЕЎГ­ a tД›Еѕko lze pochopit, Еѕe existujГ­ lidГ©, kteЕ™Г­ uvГЎЕѕou svГ©ho psa nД›kde v lese, aby se ho zbavili. HodnД› takovГЅch psЕЇ darujГ­ rodiДЌe svГЅm dД›tem pod vГЎnoДЌnГ­ stromek. Po ДЌase se dД›tem pes omrzГ­, pЕ™estanou se o nД›ho starat a rodiДЌe nemajГ­ ДЌas na jeho venДЌenГ­ a potЕ™ebnou pГ©ДЌi.

  NeЕѕ aby psa nabГ­dli nД›komu, kdo by si ho rГЎd vzal, nebo ho odvezli do psГ­ho Гєtulku, jednoduЕЎe ho zavezou do lesa a pЕ™ivГЎЕѕГ­ ke stromu, aby se snad nГЎhodou nevrГЎtil. Pokud mГЎ pes ЕЎtД›stГ­ a najde ho vДЌas nД›kdo zodpovД›dnГЅ, buДЏ si ho ponechГЎ, nebo pejska zaveze do nejbliЕѕЕЎГ­ho psГ­ho Гєtulku. Ze vЕЎech uvedenГЅch dЕЇvodЕЇ je budovГЎnГ­ psГ­ch ГєtulkЕЇ velice potЕ™ebnou a zГЎsluЕѕnou ДЌinnostГ­. O psy je v Гєtulku dobЕ™e postarГЎno a mnoho lidГ­, kteЕ™Г­ si chtД›jГ­ poЕ™Г­dit domГЎcГ­ho mazlГ­ДЌka, vyuЕѕГ­vГЎ moЕѕnosti si vybrat psa podle svГЅch pЕ™edstav a odvГ©zt si ho z Гєtulku zdarma.

  Гљtulku mЕЇЕѕe pomoci kaЕѕdГЅ

  JelikoЕѕ vЕЎak je provozovГЎnГ­ psГ­ho Гєtulku pomД›rnД› nГЎkladnou vД›cГ­, kaЕѕdГЅ majitel, ДЌi provozovatel psГ­ho Гєtulku, uvГ­tГЎ jakoukoliv pomoc, kterГЎ by mu usnadnila nГ©st znaДЌnГ© finanДЌnГ­ nГЎklady, jakГ© psГ­ Гєtulek vyЕѕaduje. UvД›domte si, co kaЕѕdГЅ pes potЕ™ebuje a znГЎsobte to poДЌtem psЕЇ, o kterГ© se majitel Гєtulku musГ­ postarat. NejednГЎ se pouze o krmenГ­, ale takГ© o pravidelnou veterinГЎrnГ­ pГ©ДЌi, kterГЎ zahrnuje oДЌkovГЎnГ­, odДЌervovГЎnГ­ nebo nГЎkladnГ© lГ©ДЌenГ­ nemocГ­ ДЌi zranД›nГ­, nebo pГ©ДЌi o kojГ­cГ­ feny a ЕЎtД›Е€ata. To vЕЎe vyЕѕaduje nejen lГЎsku ke zvГ­Е™atЕЇm, trpД›livost, spoustu ДЌasu, ale hlavnД› penГ­ze. Proto je kaЕѕdГЎ pomoc velice vГЅznamnГЎ a prospД›ЕЎnГЎ. KaЕѕdГЅ z nГЎs mЕЇЕѕe nД›jakГЅm zpЕЇsobem pЕ™ispД›t a ulehДЌit tak psГ­m ГєtulkЕЇm ve svГ©m okolГ­.

  FinanДЌnГ­ podpora

  PenД›ЕѕnГ­ podpora je patrnД› nejdЕЇleЕѕitД›jЕЎГ­ pomocГ­, neboЕҐ za kaЕѕdГЅ Гєkon u veterinГЎЕ™e je tЕ™eba zaplatit. RovnД›Еѕ nГЎkup krmiva, ГєdrЕѕba zaЕ™Г­zenГ­ Гєtulku a pohonnГ© hmoty k odvozu psЕЇ k veterinГЎЕ™i stojГ­ mД›sГ­ДЌnД› znaДЌnГ© ДЌГЎstky penД›z. Proto majitelГ© vГ­tajГ­, kdyЕѕ co nejvГ­ce lidГ­ pЕ™ispГ­vГЎ na chod Гєtulku buДЏ jednorГЎzovГЅmi ДЌГЎstkami, nebo pravidelnГЅmi platbami v podobД› trvalГ©ho pЕ™Г­kazu v bance. Jednou z moЕѕnostГ­ je takГ© virtuГЎlnГ­ adopce konkrГ©tnГ­ho pejska, kterГ©mu budete platit veЕЎkerou pГ©ДЌi o nД›ho, nebo zapojenГ­ do veЕ™ejnГ© sbГ­rky. Pokud nemГЎte penД›z nazbyt, mЕЇЕѕete se snaЕѕit zГ­skat nД›jakГ©ho sponzora, kterГЅ mЕЇЕѕe vyuЕѕГ­t i rЕЇznГЅch daЕ€ovГЅch zvГЅhodnД›nГ­.

  Nechcete-li posГ­lat penГ­ze, mЕЇЕѕete objednat v e-shopu granule ДЌi rЕЇznГ© psГ­ pamlsky, doplЕ€ky stravy, vitamГ­ny, a nechat je zaslat pЕ™Г­mo na adresu nД›kterГ©ho psГ­ho Гєtulku. Touto formou mЕЇЕѕete pomoci tЕ™eba i vzdГЎlenГ©mu Гєtulku, pokud nenГ­ ЕѕГЎdnГ© podobnГ© zaЕ™Г­zenГ­ v blГ­zkosti vaЕЎeho bydliЕЎtД›. Tato forma pomoci je pro uЕѕivatele nejjednoduЕЎЕЎГ­ a Гєtulku velmi pomЕЇЕѕe, staДЌГ­ navЕЎtГ­vit internetovГ© strГЎnky prodejce granulГ­, zakoupit je s platbou pЕ™edem a jako doruДЌovacГ­ adresu vyplnit adresu Гєtulku.

  MateriГЎlnГ­ pomoc

  KromД› krmenГ­ potЕ™ebujГ­ majitelГ© psГ­ch ГєtulkЕЇ takГ© nejrЕЇznД›jЕЎГ­ materiГЎlnГ­ vybavenГ­. Po dohodД› tak mЕЇЕѕete pomoci nГЎkupem a dovezenГ­m lopat, smetГЎkЕЇ, ДЌistГ­cГ­ch a dezinfekДЌnГ­ch potЕ™eb, jako je Savo, Indurin, Chloramin aj. StejnД› tak potЕ™ebnГЎ jsou odДЌervovadla, prostЕ™edky proti klГ­ЕЎЕҐatЕЇm, ale i psГ­ hraДЌky.

  VenДЌenГ­ psЕЇ

  Je spousta rodin, kterГ© by si chtД›ly poЕ™Г­dit psa, ale nenГ­ to moЕѕnГ© z ДЌasovГЅch, prostorovГЅch nebo jinГЅch dЕЇvodЕЇ. Pokud mГЎte malГ© dД›ti, mЕЇЕѕete jim dopЕ™ГЎt radost tГ­m, Еѕe s nimi zajedete do nejbliЕѕЕЎГ­ho Гєtulku a vypЕЇjДЌГ­te si libovolnГ©ho pejska na prochГЎzku. Je to i moЕѕnost, jak dГ­tД› pЕ™ipravit na pГ©ДЌi o psa nД›kdy v budoucnu. NД›kterГ© Гєtulky pЕЇjДЌujГ­ pejsky i na delЕЎГ­ dobu, takЕѕe si s nimi dД›ti mohou hrГЎt o vГ­kendu nebo o prГЎzdninГЎch. PЕ™inГЎЕЎГ­ to radost do rodiny, a zГЎroveЕ€ je to i vГ­tanou pomocГ­ pro Гєtulek, kterГ©mu se tГ­mto zpЕЇsobem ulehДЌГ­ prГЎce a snГ­ЕѕГ­ nГЎklady na krmenГ­ po dobu zapЕЇjДЌenГ­ psЕЇ.

  PsГ­ Гєtulek CibouЕЎov

  PsГ­ Гєtulek – KlГЎЕЎterec nad OhЕ™Г­

  • ZemД›: ДЊeskГЎ Republika
  • Region: ГљsteckГЅ kraj
  • Okres: Chomutov
  • MД›sto/obec: CibouЕЎov
  • Adresa: CibouЕЎov

  Pokud si vyberete pejska z našeho útulku a jste zdaleka, prosíme ovД›Е™te si telefonicky na tel. ДЌísle +420 728 152 403, zda pejsek jiЕѕ nebyl vydán. Nikoliv však prostЕ™ednictvím sms zpráv. Na sms zprávy pracovníci útulku nebudou odpovídat. UšetЕ™íte si tím cestu, ale i pЕ™ípadné zklamání. Vzhledem k tomu, Еѕe jsou psi oznaДЌeni pouze evidenДЌními ДЌísly, je nutné pЕ™i telefonické domluvД› vЕѕdy uvádД›t toto ДЌíslo. Telefonní hovory budou vyЕ™izovány pouze bД›hem provozní doby útulku.

 • U zvíЕ™at v útulku nelze pЕ™esnД› urДЌit plemeno, vД›k, a povahu. U mláДЏat navíc nemЕЇЕѕeme zaruДЌit velikost do které doroste, délku a kvalitu srsti.

 • Pes z útulku mЕЇЕѕe mít urДЌité zlozvyky, které se u nД›j nepodaЕ™ilo odhalit. Správnou a trpД›livou výchovou se však vД›tšina z nich dá odstranit.

 • Pes nebude poslouchat ihned po pЕ™evzetí. Je nutné jej vychovávat, mít s ním trpД›livost a usnadnit mu pЕ™ekonání nedЕЇvД›ry z nového prostЕ™edí.

 • PЕ™estoЕѕe je pes v útulku nД›kolikrát vyšetЕ™en veterinárním lékaЕ™em, mohou se u nД›j po pЕ™evzetí objevit zdravotní potíЕѕe. NapЕ™íklad prЕЇjem v dЕЇsledku stresu z nového prostЕ™edí, náhlé zmД›ny stravy apod.

 • V prvních dnech zabraЕ€te pejskovi v útД›ku. DЕЇkladnД› si pЕ™eДЌtД›te „Smlouvu o náhradní péДЌi o zvíЕ™e z útulku“, kterou jste obdrЕѕeli s vaším novým pejskem. Jsou tam dЕЇleЕѕité pokyny, které musíte dodrЕѕet, aby bylo vaše spoleДЌné souЕѕití bezproblémové.

  Markus Muhle vs Lukullus

  V podstatě v nich nevidím rozdíl, myšleno z pohledu psa samozřejmě, snad jen Lukullus má větší pelety, tak to víc kousal. MM víc chutná, zejména po tom jelenu se mohl pes utlouct.

  Oboje jsou dobré, oboje jsou lisované za studena. Pokud přecházíte z obyčejných na tyto, doporučuji jednak trpělivost (co jsem slyšela, někteří psi se chvíli ofrňují), jednak malé balení, kdyby se nepodařilo ho přemluvit.

  Ohledně množství dle doporučení výrobce bývají MM trochu dietnější, takže by měly být třeba větší dávky. Což tedy nemohu potvrdit, já dávám obojího stejně, a všechno je OK.

  MM má víc příchutí i řad krmiva. Nezkoušeli jsme úplně všechno.

  Lukullus jsme svého času dávali hodně, snad vyjma té kachny, už nevím, některá receptura má drůbeží tuk. A to vegetariánské cosi jsme taky teda nezkoušeli.

  Oboje jsou dost málo tučné, tuším kolem 10 %, tak je obvykle nedávám na zimu. Mám psa venkovního.

  Psina mi MM moc nežrala, venku jako pamlsek jo- strašně po tom prděla.

  Mám, naše popelnice na nožičkách papká obojí s chutí. Trávení v pohodě, což však nelze úplně brát na bernou minci – jediné granule, které chudák nestrávil, byl Fitmin.

  V podstatě v nich nevidím rozdíl, myšleno z pohledu psa samozřejmě, snad jen Lukullus má větší pelety, tak to víc kousal. MM víc chutná, zejména po tom jelenu se mohl pes utlouct.

  Oboje jsou dobré, oboje jsou lisované za studena. Pokud přecházíte z obyčejných na tyto, doporučuji jednak trpělivost (co jsem slyšela, někteří psi se chvíli ofrňují), jednak malé balení, kdyby se nepodařilo ho přemluvit.

  Ohledně množství dle doporučení výrobce bývají MM trochu dietnější, takže by měly být třeba větší dávky. Což tedy nemohu potvrdit, já dávám obojího stejně, a všechno je OK.

  MM má víc příchutí i řad krmiva. Nezkoušeli jsme úplně všechno.

  Lukullus jsme svého času dávali hodně, snad vyjma té kachny, už nevím, některá receptura má drůbeží tuk. A to vegetariánské cosi jsme taky teda nezkoušeli.

  Oboje jsou dost málo tučné, tuším kolem 10 %, tak je obvykle nedávám na zimu. Mám psa venkovního.

  Jestli je mu fajn po MM, tak na Lukullus bude, teoreticky, ještě lépe – není tam kukuřice.

  Anebo pomohlo víc vlákniny, Lukullus má i více. Hovězí má už zase až dost, jestli to není překlep.

  Protože lisované se tak jako pěkně rozpadají, lehčeji, tedy to nemusí být složením, ale samotnou "granulí". Také nutí více kousat.

  Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  bary99 (07.03.2013 17:23:05) napsal: Dobrý den,

  potřebovala bych poradit s výběrem postrojku pro mého pudla.

  Někde jsem četla, že ty měkké nejsou pro pudla vhodné, protože se pak zacuchává srst. 🙁

  Ale v našem případě je postrojek nutný, protože je nás pes velmi aktivní a tak škubnutí na obojku je pro něj nepříjemné.

  Nevíte prosím, jaký typ kšírů/postrojku by byl pro něj vhodný?;-)

  Předem děkuji Barča a Dasty ♥

  Re: Re: Re: Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  Sousedka měla středního pudla a taky byl moc poslušný. Chodil na volno a dokonce si v čumáčku nesl vodítko. 🙂 Když ho vedla, tak netáhl. Pudlíci jsou chytří, určitě to rychle pochopí. A navíc podle mě se dá naučit na vodítku každý pes, akorát na každého platí něco jiného. Se správným přístupem může chodit vzorně na vodítku jak jorkšír, tak třeba kavkazák, ale i malamut, nebo husky, jen to chce vědět, jak na něj.

  přesně tak , každý pes by měl být vychovaný a nebylo by tolik problémů ,jenže to si musí uvědomit majitelé a ne se nechat ovládat svými psy

  Re: Re: Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  Sousedka měla středního pudla a taky byl moc poslušný. Chodil na volno a dokonce si v čumáčku nesl vodítko. 🙂 Když ho vedla, tak netáhl. Pudlíci jsou chytří, určitě to rychle pochopí. A navíc podle mě se dá naučit na vodítku každý pes, akorát na každého platí něco jiného. Se správným přístupem může chodit vzorně na vodítku jak jorkšír, tak třeba kavkazák, ale i malamut, nebo husky, jen to chce vědět, jak na něj.

  Re: Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  Promiň, ale prostě obojek. Kšíry jsou na tahání a ne na vodění. Náš pes je taky hodně aktivní, to opravdu není důvod, proč nedávat obojek. Na obojek si normálně zvykne, nejdřív ho dávejte jenom doma vždy na chvíli a pak ho na něm teprve začněte vodit. Určitě to zvládne. Jak se učí chůze na vodítku, je tu popsáno mnohokrát. Základ je stále prověšené vodítko. Stručně toho docílíš tím, že když pejsek potáhne, tak se zastavíte a půjdete teprve, až povolí. Nebo měníš směr, dokud nepřestane tahat. Když někam za něčím vypálí, tak ho úměrně jeho váze stáhneš zpátky k sobě. Pokud je mu nepříjemné, když zatáhne, tak aspoň nebude tahat. Za vodítko ty vůbec neškubej a netahej, když nechceš, aby to dělal on. Jen když někam vyrazí, tak ho stáhni k sobě, jak jsem napsala. Na kšírách tě bude zbytečně tahat a to nevypadá dobře. to je dobře napsané , zákledem je dobrá poslušnost a tu se musí naučit a pudlové jsou velmi učenlivý,moje fena chodí normálně na volno , pokud je na vodítku tak na prověšeném a u nohy , není problém toto pejska naučit,ale prostě sám to neumí

  Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  . Ale v našem případě je postrojek nutný, protože je nás pes velmi aktivní.

  Re: Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  potřebovala bych poradit s výběrem postrojku pro mého pudla.

  Někde jsem četla, že ty měkké nejsou pro pudla vhodné, protože se pak zacuchává srst. 🙁

  Ale v našem případě je postrojek nutný, protože je nás pes velmi aktivní a tak škubnutí na obojku je pro něj nepříjemné.

  Nevíte prosím, jaký typ kšírů/postrojku by byl pro něj vhodný?;-)

  Předem děkuji Barča a Dasty ♥

  Promiň, ale prostě obojek. Kšíry jsou na tahání a ne na vodění. Náš pes je taky hodně aktivní, to opravdu není důvod, proč nedávat obojek. Na obojek si normálně zvykne, nejdřív ho dávejte jenom doma vždy na chvíli a pak ho na něm teprve začněte vodit. Určitě to zvládne. Jak se učí chůze na vodítku, je tu popsáno mnohokrát. Základ je stále prověšené vodítko. Stručně toho docílíš tím, že když pejsek potáhne, tak se zastavíte a půjdete teprve, až povolí. Nebo měníš směr, dokud nepřestane tahat. Když někam za něčím vypálí, tak ho úměrně jeho váze stáhneš zpátky k sobě. Pokud je mu nepříjemné, když zatáhne, tak aspoň nebude tahat. Za vodítko ty vůbec neškubej a netahej, když nechceš, aby to dělal on. Jen když někam vyrazí, tak ho stáhni k sobě, jak jsem napsala. Na kšírách tě bude zbytečně tahat a to nevypadá dobře.

  Psí postrojky/kšíry-PUDL!poradte prosím

  potřebovala bych poradit s výběrem postrojku pro mého pudla.

  Někde jsem četla, že ty měkké nejsou pro pudla vhodné, protože se pak zacuchává srst. 🙁

  Ale v našem případě je postrojek nutný, protože je nás pes velmi aktivní a tak škubnutí na obojku je pro něj nepříjemné.

  Nevíte prosím, jaký typ kšírů/postrojku by byl pro něj vhodný?;-)

 • Leave a Reply