Psí systémové plísňové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lékařský vodicí nemoci

nová rubrika

populární novinky

Trihofitia – plísňová onemocnění kůže a vlasové pokožky, což je způsobeno tím, mikroskopické houby rodu Trichophyton. Existují dva druhy onemocnění: povrch nebo anthroponotic (infikuje pouze člověka) a infiltrativní-hnisavé nebo zooantroponoznaya (postihují lidi a zvířata).

Příčiny trichofytózy

Pásový opar se týká skupiny houbových infekcí. Patogen je houba Trichophyton a jeho varianty. Zdrojem povrchové trihofitii je nemocný tato infekce. Infekce dochází přímým kontaktem s pacientem, nebo okolních předmětů, které mohou být přítomny na částicích houby. Například, hřeben a sponky do vlasů, zastřihovače kadeřnictví, klobouky, ložní prádlo, hračky a další věci.

Snižování obranyschopnost organismu nebo selhání imunity, endokrinologické nemoci vytvářejí velmi příznivé podmínky pro rozvoj tohoto onemocnění.

příznaky Trichophyton

Příznaky kožního onemocnění jsou různé, ale charakteristické, a jsou závislé na formě onemocnění a na typu houby, která je způsobena.

V závislosti na umístění léze se vyznačují:

 • Povrch trihofitii hladkou kůži;
 • povrchu trihofitii pokožku hlavy;
 • nehtové infekce, což je extrémně vzácné.

Obrázek číslo 1

Známky kožního onemocnění u lidí s lézí kůže je velmi hladký charakteristický. Mohou být ovlivněny všechny oblasti kůže, ale nejčastěji je to otevřené plochy (ruce, obličej, krk, nohy). V jaké formě se pásový opar hladké kůže může být vidět na obrázku 1. postižená oblast má jasnou kruhový nebo oválný tvar, že je dobře odlišit od nepostižených kůži. Ve středu těchto oblastech tam je peeling. Léze má světle růžovou barvu. Směrem k obvodu kůže otočí světle, a na okraji zničení představovat výrazný červený okraj. Tento obrubník má nodulárního a nerovnoměrný charakter, často obsahují prvky, jako je například kůry a jemných bublinek. Mírné svědění. Léze jsou jasně odlišeny od sebe navzájem i od normální kůže. Ale v některých případech se mohou sloučit, které tvoří bizarní obraz. Onemocnění se vyskytuje akutně. Pro racionální léčbu vymizení příznaků po 2 týdnech.

Co je kožního onemocnění pokožky hlavy lze vidět na fotografii 2. Na hlavě jsou kapsy různých tvarů s nepravidelnými a nezřetelné hranice. Charakteristickým rysem je lámání vlasů ve výšce 1-2 mm nad úrovní pokožky. Těžiště vlasy přerušit ne všichni, tam je jejich ředění. Ulomené chlupy mají podobu černé tečky nebo pařezy. Plocha povrchu pokryté lézemi různých stupnic velikostí.

Na základě klinických důvodů, existují tři formy zoonotic pásový opar:

Fotografie číslo 2

Tvar povrchu je charakterizován toho, že na plochu kůže, větších lézí s vroubkovaným hranami, které se mísí s sebou. Tyto patologické vzdělání mají zaoblený tvar a růžovou barvu a jejich povrch je pokryt vločkami různých velikostí. Na obvodu tohoto centra je obklopen válcem pokryté krusty a bubliny. Postižená oblast je poškrábané, ale ne moc.

Příznaky kožního onemocnění infiltrované formy zahrnují, ale známky povrchových forem, vývoj prohlásil infiltraci a otok postižené oblasti a regionální lymfadenitidou.

S progresí zánětlivé infiltraci roste na povrchu se objeví žluté kůry, které po jejich odstranění, následuje hnis. Hnis proudí z každého folikulu, vytvoření jakéhosi pláství. Po odeznění zánětlivého procesu v kůži jsou ošklivé a hluboké jizvy. Tato forma hnisavou trihofitii.

Jak je léčba kožního onemocnění u lidí?

Pokud je povrch trihofitii bez ochlupení lézí a jediné ložisek by měl jednoduše použitím lokální terapie. Velmi účinný další léčebný režim. Ráno v oblastech plísňové infekce, by měl být aplikován 2-5% tinktura jódu, a ve večerních hodinách, by měly být tyto oblasti mazána masťovým protivomikoticheskoy (Lamisil, mikospor, klotrimazol, ekzoderil). Místo toho, tinktura jódu může být použita kyselina sírová, kyselina salicylová, tar mast. Velmi účinným prostředkem pro vnější terapie terbinafinu je ve formě gelu nebo krému. Praxí používání fungicidního přípravku umožňuje malou dobu, aby se dosáhlo vysoké procento zotavení ve srovnání s jinými antifungálními činidly. Lamisil je třeba použít pouze jednou denně po dobu jednoho týdne.

Při infiltrativní-hnisavé trihofitii léčebný režim nezbytně nutné přidávat zpracování septický Foci místní dezinfekční vstřebatelný a masti.

Lidová léčba Trichophyton

Kromě konvenční medicíny, existují způsoby léčby kožního onemocnění lidových receptů. Níže je uložena z nejpopulárnějších a účinné způsoby.

 1. Je možné připravit takové antifungální složení: se ve stejných dílů zeleného ořechového kůra, česnek, čerstvý propolisu, jablečný ocet. Matice kůra česnek hřebíčku a brousit kaše, propolis roztavených za použití vodní lázně. Smíchejte všechny ingredience. Naneste směs na postižené místo jako obklad po dobu 30 minut. Tento postup by měl být opakován dvakrát denně až do úplného uzdravení.
 2. Když trihofitii skalp oblek následující recept. Mark 4 díly (měřeno od hmotnosti) travnaté sobě, 2 díly vlaštovičník trávy, přeslička 1 díl. Pour Tato směs šálek vařící vody a vyluhovat po dobu jedné hodiny. Po této infuzi kmene a třít do postižené pokožky hlavy po umytí.
 3. Crush pryšec (pouze čerstvé). Vymaž ubrousek ve své šťávy a aplikovat na postižené místo jako obklad po dobu 3 hodin. To by mělo být provedeno jednou denně, až do zotavení.

Prevenci kožního onemocnění a jeho recidivy

Trihofitia – nakažlivá nemoc, aby se zabránilo infekci a relapsu onemocnění je třeba dodržovat určitá pravidla. Prevence kožního onemocnění patří:

 • Dávejte pozor na své vlastní hygienu. Často mění spodní prádlo a ponožky. Udržujte čištění pleti.
 • Ujistěte se, že využití jednotlivých pantofle v sauně, bazénu, sauny.
 • S nikým sdílet své ručníky, oblečení a spodní prádlo.
 • Po cvičení nutně osprchovat s různými kosmetiky.
 • Udržovat v čistotě oblečení, sportovního vybavení, ložní prádlo.
 • Po umytí, ujistěte se, že podlehnou věci a prádlo tepelnému zpracování pomocí železa.
 • Dodržovat bezpečnostní předpisy při péči o zvířata.
 • Nedovolte dětem hrát si s toulavých psů a koček, které mohou být zdrojem infekce.

Orungal – antimykotické širokospektrální

Orungal – moderní, efektivní antimykotikum účinné proti většině původcům houbových infekcí. Vyrábí orungal farmaceutická společnost Janssen Pharmaceutica (Belgie) ve formě tobolek a perorálního roztoku.

Orungal – moderní antimykotikum droga široké spektrum účinku. Účinné látky je itrikonazol. To se vyrábí pouze v lékových formách pro orální podávání (tobolky a roztok). Po obdržení orungala je rychle absorbován ve střevě, a vstupuje do krevního je distribuován v těle, zatímco jeho koncentrace v kůže a nehtů jsou několikanásobně vyšší než v krvi. V tkáních vnitřních orgánů je také koncentrovanější než v krvi. Nejvyšší koncentrace v tkáních orungala dosažené po dvou týdnech po své pravidelné přijetí. Rozkládá orungal jaterní metabolismus řady výrobků, z nichž některé mají také antifungální efekt. Žlučí a močí.

Po injekci do tkáně, infikovány patogenních hub, orungal zabraňuje vzniku v buněčných membránách hub ergosterolu, což vede ke smrti těchto buněk.

Citlivosti orungalu vykazují nejvíce patogenních hub, které způsobují onemocnění lidí. Výjimku tvoří pouze několik poměrně vzácné, včetně tropických houbami, které způsobují onemocnění, jako je zygomycosis, fizarioz, skopulyariopsioz a alleshiroz.

Při libovolné plísňových infekcí bude orungal

Orungal určený k léčbě houbových infekcí vyvolaných vnímavými patogeny k ní. Jedná se o plísňové onemocnění kůže (microsporia, trichofytózy, milenec svědí Jock svědí: plísňové infekce , Nohy Sportovce, pásový opar vícebarevný Barevné lišejníky: recidivy Candida kožní léze, a tak dále), sliznic (kandidóza nebo drozd), hřebíky (onychomykózy způsobené různými patogeny houbové infekce), oka (houbové keratitida), jakož i systémové plísňové infekce, která má vliv na vnitřní orgány, včetně mozku.

Kontraindikace pro použití

Orungala zvláštností je to, že není v kombinaci s podáváním mnoho dalších léků jsou degradovány v játrech stejným enzymem, které patří do rodiny cytochromů, – CYP3A4. Použití takových léčiv současně s orungalom zlepšit jeho vedlejší účinky na srdce – srdeční sval se snižuje s menší silou. Tyto léky patří terfenadin, astemizol, mizolastin, cisaprid, dofetilid, chinidin, pimozid, levo, sertindol, simvastatin a lovastatin, midazolam a triazolam ústní. Kromě toho se spolu s orungalom nelze aplikovat přípravky z námelových alkaloidů, jako je dihydroergotamin, ergotamin a ergometrinu, metilergometrin. Orungal také kontraindikován, jestliže jste přecitlivělý jejích složek tělo pacienta, těhotenství a kojení Kojení – osobní volba krmení.

Opatření orungal předepsané pro onemocnění jater, ledvin a kardiovaskulárního systému.

Jaké vedlejší účinky mohou dát orungal

Orungal dává malé vedlejší účinky. Nejhorší nežádoucím účinkem je potlačení síla srdečních stahů (hlavně v důsledku snížení draslíku v krvi). To vede k tomu, že krev ve velkých a malých kroužků cirkulace krve se zastaví a začne účinně čerpané stagnovat. Stagnace v systémovém oběhu vede k otoku a malé – na porušení dýchací funkce a vzhled dušnost. U zdravých lidí, jsou tyto nežádoucí účinky obvykle nemají stát, ale ti, kteří trpí poruch kardiovaskulárního systému, jater (játra orungal rozkládá se) nebo ledvin (ledviny zobrazit pomocí významnou část) vedlejší účinky, může být docela srdce. Podobné problémy mohou vzniknout při užívání orungala současně s několika jinými léky.

Kromě toho se mohou vyskytnout nežádoucí účinky na části zažívací soustavy ve formě nevolnost, zvracení, průjem, bolesti břicha, zácpu, přechodné dysfunkcí jater (ve velmi vzácných případech vyvinout chronická hepatitida). Z nervového systému může způsobit bolesti hlavy, závratě, neuralgie Neuralgie – metlou starších osob , U žen, menstruační cyklus je možné. Existují také různé typy alergických reakcí z úlů do syndromu Stevens – Johnson (vážná poškození sliznic vnitřních orgánů).

Orungal – je to efektivní antimykotikum. Jako mnoho jiných antimykotik, může produkovat nežádoucí účinky, které by měly být použity pouze na lékařský předpis.

Osteomyelitida: závažné zánětlivé onemocnění

 • Osteomyelitida: závažné zánětlivé onemocnění
 • Akutní hematogenní osteomyelitida

Osteomyelitis – je lékařský termín používaný k popisu infekce kostní tkáně. U dětí, osteomyelitis nejčastěji postihuje dlouhé kosti nohou a paží, a dospělé – kostí, které tvoří páteř – obratli. Dříve považovány za nevyléčitelné dnes osteomyelitida úspěšně léčit.

Příznaky osteomyelitidy zahrnují:

 • Horečka nebo zimnice;
 • Podrážděnost nebo letargie u malých dětí;
 • Bolest v této oblasti, která zasáhla infekce;
 • Otok a zarudnutí v místě infekce.

Někdy osteomyelitidy asymptomatické.

Ve většině případů, osteomyelitidu způsobené stafylokoky, který žije na kůži, a to i u zdravých lidí.

Bakterie mohou vstoupit do kosti několika způsoby:

 • Přes krevní řečiště. Bakterie způsobit infekci v jiných částech těla, – jako je pneumonie, se může dostat do krve přes zeslabených oblastech kosti. U dětí, osteomyelitida patogeny často vstupují takzvané růstové ploténky – relativně měkké části kosti na koncích kostí.
 • Z infikovaných okolní tkáně. Je-li v důsledku vážné újmy začalo infekci měkkých tkání, po chvíli se infekce může rozšířit až na kost.
 • Direct znečištění může dojít v důsledku závažné zlomeniny kosti o Kost zlomenina – metlou dětí a starších osob , Kromě toho, některé nebezpečí přímého infekce kosti spojené s operací.

Za normálních okolností, kosti jsou vysoce odolné vůči infekci. Chcete-li se stalo osteomyelitidy onemocnění, vyžaduje přítomnost faktorů, které činí kosti zranitelný:

 • Nedávné trauma nebo ortopedické ordinace.
 • Oběhové problémy. Jsou-li cévy poškozené nebo blokovány, buňky imunitního systému, Imunitní systém – jak to funguje? těžké se dostat do prostoru těla, který začal rozvíjet infekce. V důsledku toho, malý řez, přičemž se běžně léčí rychle, může se stát hluboké vředy, ze které se, podle pořadí, infekce se může rozšířit až na kost. U nemocí, které narušují průtok krve patří diabetes, onemocnění periferních tepen, často spojován s kouřením, srpkovitou anémií.
 • Některé léčebné postupy, během které používá katetry, dialýza Dialýza – udržuje normální tělesné A tak dále. S takovými postupy související zvýšené riziko průniku do těla bakterií, což může vést k osteomyelitidy.
 • Zavedení nitrožilních uživatelů drog s použitím nesterilních jehel také zvyšuje pravděpodobnost vzniku osteomyelitidy – stejně jako mnoho dalších nemocí.

Osteomyelitida může způsobit následující komplikace:

 • Osteonekróza – kostní nekróza. Infekce kostní tkáně se mohou bránit toku krve do kostní tkáně, což způsobuje postupné zánik. Tato komplikace se zpracovává pomocí chirurgické operaci, během které odstraní mrtvé tkáně. Pokud osteonekróza udeřil významnou část kosti, aby se zabránilo šíření infekce mohou vyžadovat amputaci.
 • Septická artritida Artritida – různé formy a komplikací To nastane, když se infekce rozšíří do kosti obklopující kloubů.
 • Dysplazie – komplikace osteomyelitidy, který se vyskytuje pouze u dětí.
 • Rakoviny kůže. Pokud osteomyelitis vedl k tvorbě hnisavých vředů, je zde vysoká pravděpodobnost, že se bude vyvíjet okolní kůže rakovinné buňky.

Pro diagnostiku osteomyelitidy z následujících metod:

 • Testy krev. Použití krevní test odhalí zvýšený počet bílých krvinek a další faktory, které mohou být indikátorem, že tělo bojuje s infekcí. Pokud osteomyelitidu způsobena infekcí, patogeny jsou přítomny v analýzu krve pomůže určit typ infekce.
 • Rentgenové paprsky pomáhá identifikovat poškozené kosti. Nicméně, poškození se může projevit až za několik týdnů po objevení se osteomyelitidy.
 • Počítačová tomografie poskytuje úplnější obraz o tom, co se děje s lidským kostní tkáně.
 • Magnetická rezonance poskytuje podrobný obraz kosti a přilehlých měkkých tkání.
 • Biopsie kosti umožňuje identifikovat původce osteomyelitidy, a pak zvolit nejvhodnější způsob léčby.

Kožní plíseň u psa léčení

Přidal funforteach, dne 12. 12. 2015, 0x

Kožní onemocnění u psů jsou velmi časté, přehled nejčastějších onemocnění kůže u psů najdete v tomto článku . Obvykle je kožní vyrážka u psů způsobena alergií na krmivo či jiný spouštěč. Samotná plíseň se může objevit až jako další fáze daného kožního onemocnění. Z toho důvodu je vhodné, stejně jako u mnoha dalších onemocnění psů, vyrážku či plíseň na kůži psa co nejrychleji podchytit, konzultovat stav vašeho psa s veterinárním lékařem a nasadit vhodnou medikaci.

Granulomatózní plísňové onemocnění u psa

Granulomatózní plísňové onemocnění (pythyosis) a další onemocnění kůže, které nejčastěji u psů způsobují tyto bakterie: Oomycota, Pythium insidiosum, Trichophyton, Microsporum canis nebo Microsporum species, jsou typické vyrojením plísně ihned z počátku vypuknutí kožní infekce. V zásadě se jedná o dermatofytózy. Naprostá většina těchto onemocnění se u psů nijak neprojevuje. Ovšem pokud má daný pes sníženou hladinu leukocytů či jinak oslabený imunitní systém, infekce se projeví a je nutná léčba. Pro přesné stanovení diagnózy, respektive stanovení původce onemocnění kůže psa je nutné navštívit veterinární lékaře, které z odebraných vzorků může stanovit ideální proces léčby, který pravděpodobně bude zahrnovat antibiotika.

Příznaky kožní plísně

Jak jsem se již zmínil výše, existuje mnoho endoparazitů a bakterií, které mohou kožní plíseň u psů vyvolat. Mezi časté endoparazity patří právě tzv. Pythium insidiosum, které způsobují zápal, resp. granulomatózní plísňové onemocnění kůže (Pythiosis). Tyto endoparaziti napadají plicní tkáň a mozek psa. Přestože příznak je jasný – plíseň na kůži psa, jestliže psa doprovázejí i níže uvedené symptomy, je velmi pravděpodobné, že je postižen právě tímto typem kožní nemoci.

Nákaza plísňového onemocnění kůže u psů

Jestliže se zaměříme pouze na časté granulomatózní plísňové onemocnění zjistíme, že se mnohem častěji objevuje u koček nežli u psů. Vlastně je to paradoxní, protože zdrojem nákazy je de facto voda. Larva endoparazity může být do těla psa či kočky vpravena dutinou ústní, respektive polknutím infikované vody anebo inhalací, respektive vdechnutím.

Léčba a prevence kožní plísně u psa

Jak je již uvedeno výše, existuje mnoho možných příčin vzniku kožní plísně u psů. Nicméně, na většinu z nich existuje i prevence v podobě očkování. Pokud je již pes či fena infikována danou bakterií či endoparazitem (vnitřním škůdcem) obvykle jsou nasazena antibiotika, probiotika a samotná vakcinace, která je obvykle po následujících cca 5ti týdnech zopakována.

Samotná medikace bývá doplněna o různé masti, které nesmí kůži psa nebo kočky zapařit a také naopak vysušit. Ve většině případech bývá nutné psy zcela zbavit osrstění, a to z toho důvodu, aby se plíseň dále nešířila.

Proč se psi vlastně drbou a škrábou?

Sobota, 16. leden 2016

Existuje mnoho příčin škrábání a drbání. Možná to znáte: nohy vašeho psa jsou neustále v pohybu, pes se drbe za uchem nebo na břichu. Možná se tře o kus nábytku ve snaze podrbat se tam, kam nohami nedosáhne. Nejde vám to na rozum, protože pes je chráněn proti blechám i klíšťatům, nebo jste ho nedávno koupali? Jako správný majitel budete chtít vašemu psu pomoci, ale kde začít?

Alergické reakce u psa mohou způsobit poškrábání

Alergické reakce psa mohou být různé. Většina alergických reakcí se projevuje nekontrolovatelným škrábáním. Pokud pes tráví hodně času doma, vystavení venkovním spouštěčům alergie, jako např. pylu, může vyvolat silnou alergickou reakci. Pes může však mít reakci na úplně jiné podněty – čisticí prostředky nebo některou přísadu v potravinách nebo lécích.

Suchá kůže psů

Přistupujete ke koupeli vašeho psa s frekvencí několika dnů? Pro běžného psa by mělo být dostačující koupat jej s frekvencí jednoho až tří měsíců. Přírodní oleje se tak dokážou dostat psu zpět do kůže. Bez něj ztrácí kůže schopnost bránit se vnějším alergenům. Navíc šampon sám může být alergenem. Volte proto takové, které jsou označeny jako šetrné k psí kůži.

Plísňové infekce u psů

U psů se nejčastěji vyskytuje plíseň Microsporum canis. Správné prostředí pro plíseň je vlhkost a teplo. Plíseň se živí keratinem nalezeným v kůži. Navíc je zoonotická – stykem s vámi se snadno přenese na vás i další členy rodiny. Projev plísně může trvat delší dobu, proto je důležitá prevence: časté čistění pelíšku nebo kotce, oblečení a nádobí.

Horké skvrny na psech

Přebytečné teplo může podpořit podráždění a škrábání psa zapříčiněné plísněmi. V teple se také daří bakteriálním infekcím. Horké skvrny snadno vzniknou i v místech malých řezných ran, hojení nebo oděrek. Vznikají také v důsledku nadměrného kousání nebo škrábání, čímž je porušen povrch kůže. Tyto skvrny dávají prostor pro růst a množení např. stafylokokovi. Proto kontrolujte riziková místa.

Svrab má mnoho příčin a řešení. Nejběžnější formou je demodetic, který ovlivňuje hlavně štěňata a starší psy. Kromě škrábání jej odhalíte pomocí typických skvrn kolem hlavy a obličeje, které jsou projevem sekundární infekce rozvinuté populace roztočů.

Nuda a stres u psa

Pokud neexistuje fyzický projev původu svědění, možná váš pes trpí separační úzkostí. Pokud se pes nemůže sám zabavit a vy mu možnost zabavení neposkytnete například vhodnou hračkou, uchýlí se ke škrábání.

Co jsou plísňové infekce?

3D ilustrace plísně Candida albicans

Plísněmi označujeme organismy, které se tvoří uvnitř či vně organizmu (na těle) a způsobují záněty jak vnitřních orgánů, tak kůže, nehtů a vlasů.

Mykologie, co je původcem plísní?

Chlebová plíseň (Kropidlovec černavý) a houby patří mezi nejznámější příklady plísní. Tyto organismy rostou v nepravidelném množství bez kořenů, stonků a listů. Živí se jinými organismy, živými nebo mrtvými a hrají důležitou roli v procesech rozkladu uhynulých živočichů a rostlin. Existuje tisíce druhů různých plísní, avšak jen některé mohou způsobit nemoc člověku.

A právě tyto plísně jsou příčinou široké škály onemocnění, od drobných kožních obtíží až k životu nebezpečným chorobám. Jsou původcem dvou druhů infekcí: systémových a povrchových. Systémové infekce postihují vnitřní orgány. Infekce často začínají v plicích, v závažných případech se mohou dále šířit do krve, srdce, mozku, ledvin, jater, nebo jiné části těla. Povrchové infekce se objevují na povrchu těla, kůži, nehtech a vlasech. Nejvíce se vyskytují ve vlhkých místech, např. mezi prsty, v rozkroku, nebo v ústech.

Co jsou povrchové infekce?

Povrchové infekce napadají tkáně na povrchu těla, tedy kůži, nehty nebo vlasy. Mezi běžné druhy patří lišej kroužkový, plíseň na nohou, indický ekzém (mykóza v oblasti třísel a lůna) nebo kvasinkové infekce. Kvasinkové infekce typu Candida obvykle nacházíme na kůži, v ústech, ve vagíně či na žaludu penisu, nebo kolem nehtů. Povrchové plísňové infekce jsou nakažlivé a přenáší se z člověka na člověka buď přímým kontaktem, nebo méně častěji dotykem s oblečením, povrchy nebo jinými předměty v prostředí.

Systémové infekce a mykózy?

Některé plísně jsou běžnou součástí lidského těla, na uzdě je udržuje imunitní systém. Pokud je ale imunitní systém oslaben, mohou se tyto infekce vymknout kontrole a způsobit nemoc. Takovým infekcím říkáme oportunní infekce. Mezi nejběžnější oportunní infekce, které se vyskytují u lidí jsou:

candida (kandidóza), kvasinková infekce

aspergilóza – infekční onemocnění způsobené houbou rodu Aspergillus

zygomykóza – Typ oportunní mykózy jehož původcem jsou rody Rhizopus, Rhizomucor. Původcem oportunních mykóz bývají saprofytické houby, které získávají organické látky pomocí rozkladu odumřelých živočišných či rostlinných těl

kryptokokóza – orgánová mykóza způsobená kvasinkovitou houbou kryptokokem Cryptococcus neoformans, u živočichů postihuje zejména CNS (centrální nervový systém) a u lidí se projevuje jako akutní meningoencefalitida (zánět mozkové tkáně a přilehlých struktur).

Lidé trpící na AIDS (syndrom získaného selhání imunity), leukémii (rakovina krevních buněk), s Hodgkinovou chorobou nebo dalšími typy lymfomů (rakovina imunitního systému) jsou více náchylní k oportunním infekcím, protože jejich imunitní systém je oslabený. Tyto infekce se mohou objevit také u lidí, kteří se léčí radioterapií nebo chemoterapií, nebo u lidí beroucích kortikosteroidy nebo imunosupresiva, jako například léky, které se podávají po transplantaci orgánu.

* kortikosteroidy jsou léky, které jsou předepisovány, aby zmírnily zánět a potlačily imunitní reakci těla.

* imunosupresiva jsou látky, které oslabují imunitní reakci těla.

Písňové infekce mohou postihnout také lidi, kteří již delší dobu berou antibiotika k léčbě bakteriálních infekcí.

Další plísně způsobují nemoci i jinak zdravým lidem s neoslabeným imunitním systémem. V těchto případech například lidé vdechnou spory (nevyvinutá forma) plísní, které obvykle žijí v prostředí, především v půdě některých geografických oblastí.

Jaké jsou symptomy systémové infekce?

Systémové infekce jsou často chronické a vyvíjejí se pomalu; trvá týdny nebo měsíce, než pro člověka začnou představovat problém. Symptomy jsou někdy velmi podobné běžnému nachlazení, ale jindy, obzvláště u lidí s oslabeným imunitním systémem, mohou být symptomy náhlé a závažné a vyžadují hospitalizaci. Mezi symptomy může patřit kašel, horečka, zimnice, noční pocení, anorexie (ztráta chuti k jídlu), váhový úbytek, všeobecná únava a deprese.

Číst dále – Kandidóza, nejčastější plísňová infekce

Mykózy a plísně v organizmu nebo na kůži představují vážnější civilizační onemocnění, které bychom neměli podceňovat. Časté únavy, chuť na skladké a pečivo, nedostatek energie a další mohou být také příznaky plísňové infekce. V takových situacích se vyplatí zapojit vlastní síly a vhodnou dietou, pitným režimem, pohybem a bylinami či doplňky stravy podpořit organizmus a začít snižovat množství plísní v něm. V této kategorii naleznete přípravky, které Vám s tím pomohou.

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Zánět uší u psů

30.4.2011 by admin

Psí zvukovod se podstatně liší od lidského ucha. Stavba ucha psů podporuje pronikání cizích těles, většinou obilovin a trav. To způsobuje parazitární infekce (např. ušní svrab). Koupání v řekách a rybnících může způsobit bakteriální a plísňové infekce. Velmi častou příčinou zánětu uší u psů je alergie.

Některá plemena jsou obzvlášť náchylná k zánětu uší. Patří mezi ně kokršpanělé, pudlové, němečtí ovčáci a knírači.

nejčastějším příznakem je svědění uší . V každém případě při infekci ucha psa, byste měli jít k veterináři, bez správné diagnózy totiž může dokonce dojít k úplné ztrátě sluchu. Pokud je ušním kanálku cizí těleso, pak ho musí lékař odstranit. K léčbě lze použít veterinární přípravky působící antibakteriálně a antimykoticky. Někdy lokální léčba nestačí a je třeba nasadit další antibiotika.V případě zánětu uší je velmi důležité udržovat správnou hygienu uší, vyplachovat zvukovod teplou vodou, čistit pravidelně sekrety v uších psa i zbytky léčiv.

Jak předcházet zánětu uší u psů?

Pravidelné čištění uší (například pomocí přípravku Epiotic). To lze provést na klinice, za použití speciálního zařízení nebo doma s použitím speciálních čistících přípravků pro čištění uší (např. Otex,).

V případě alergií je nutná hypoalergenní dieta

Rozhodně nepoužívejte preventivně léky používané k léčbě ucha (nejčastěji obsahují antibiotika, nevhodné používání může vést ke vzniku rezistence u bakterií).

7 komentáře

nevím zda Vám došel můj email.

Psala jsem Vám ohledně své fenky,která má problém s uchem.Byli jsme u veterináře a dostala antibiotika a nějakou emulzi,také i nějaké kapky,ale ty jí nepomáhají.

Veterinář nám říkal,že se jedná o alergii,příčinou prý mohou být granule.

Potřebovala bych tedy poradit jaké ty granule bych měla své fence koupit.

Má fenka je stará 3 roky a váží 13 kg,rasa kříženec zlatého retrívra.

Děkuji za odpověď

mám sedmiletého pejska kavalíra, který trpí opakovaným zánětem uší.V loňském roce už měl 2x antibiotika, ale zánět se mu pořád vrací.Z uší je mu strašně cítit i když mu je každý den čistím.Tak se ptám, jestli mám s ním jít opět k lékaři pro antibiotika nebo je i jiné řešení?

Děkuji za odpověď

k veterináři určitě zajděte. Pokud se tyto záněty pořádně nedoléčí, tak se často vrací. Je potřeba zjistit jestli se jedná jen o zánět způsobený přemnoženými bakteriemi a kvasinkami nebo spíš zánět alergického původu. Zajděte si k Vašemu veterináři a on by Vám měl doporučit vhodnou léčbu a případně speciální hypoalegenní dietu, např. Eukanuba dermatosis.

Dobry den.mam fenku westika.Je ji sedm let.Zrejme ma zanet usi,chci se zeptat.Antibiotika pokud jsou nutna,jsou jen na predpis?Dekuji za odpoved.Preji Hezky den

určitě by bylo dobré, kdybyste s pejskem zašli k Vašemu veterináři, který se do uší podívá a dá Vám vhodné kapky. Antibiotické kapky jsou pouze na předpis, volně prodejné jsou jen kapky na preventivní čištění uší, ale pokud tam už nějaký zánět je, tak by Vám tyto preventivní kapky nepomohly. Navíc je velmi důležité zánět v uchu pořádně doléčit, jinak se dost často a rád vrací.

Dobry den, rada bych se zeotala,zda lze pouzit pri zanetu ucha u pejska volne prodejny pripravek, napr. Otifree.Dekuji za odpoved.

pokud má Váš pejsek opravdu zánět, tak Otifree mu nepomůže. To je pouze na preventivní čištění uší, Váš pesan už potřebuje kapky s antibiotiky.

Leave a Reply