Psí plísňové ušní infekce a dieta (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Jaká je léčba pro mykotických infekcí uší

Uši by měly být udržovány v čistotě , aby pomohl léčit plísňové infekce . Měkký hadr nebovatové tampony by měly být použity k vyhladit viditelné vosk nebo vypouštění . ( Vatové tampóny by neměl být umístěn uvnitř zvukovodu . )Lékař bude používat injekční stříkačky nebo odsávací zařízení k čištění pryč další nečistoty . Čištění je důležitá, protože pomáhá dostat léky na infikovaných částí ucha snadněji .

Mějte uši Čištění

k léčbě plísňových infekcí , by mělucho zůstat suché . Voda se nesmí dostat do zvukovodu , a neměl by být žádný plavání při plísňových infekcí . Bavlněná koule potažené vazelína by měla být umístěna uvnitř ucha během vanou a sprchou , a laky na vlasy by měly být ošetřeny od ucha během houbové infekce .

kyselým roztokem , jako je kyselina octová , jeantibiotikum, které je často předepisován pro léčbu plísňových infekcí ucha . I když tento typ léčby je účinné pro bakteriální nebo mykotické infekce vnějšího ucha , je specifický pro tento účel . Kyselé roztoky nemají léčit jiné typy ušních infekcí . Příklady zahrnují Acetasol nebo Vosol klesá.

Kortikosteroidy jsou často předepsány k léčbě plísňových ušní infekce . Steroidy inhibují procesy v těle , které mohou způsobit otok, bolest a zánět . Příklady steroidních kapek jsou Locacorten – Vioform , Sofradex , Kenacomb ušní a Cipro .

antifungální léky jsou někdy kombinovány s dalšími ucho drop řešení k léčbě infekcí vnějšího zvukovodu , které se vyskytují u zánětu . Tyto léky mohou dočasně zmírnit svědění a bolest . Příklady těchto zahrnují Tri – ušní nebo Canesten kapek .

Psí svátky:

PETKULT dog MEDIUM ADULT lamb 12kg

TASTE WILD southwest CANYON 13kg

TASTE WILD wetlands WILD FOWL 13kg

Zánět zvukovodu

Když je ucho hladké, růžové, nebolestivé, bez zápachu a výtoku, pak je zdravé. Ovšem čas od času může vaše zvířecí mazlíčky potrápit zánět.

Zevním zvukovodem máme na mysli kanálek, který vede od ušního boltce dovnitř k bubínku. Zánět zvukovodu se vyskytuje především u psů s převislýma ušima. Obecně mají záněty různé příčiny – bakteriální, parazitární nebo plísňové. Někdy může být spouštěčem zánětu také cizí těleso (např. travní osiny). U některých plemen je třeba pravidelně vytrhávat chloupky rostoucí ve zvukovodu, a to především u pudlů, kníračů, bišonků, maltézáčků, jokšírů a dalších plemen s jemnou srstí. Pokud se chlupy ponechají ve zvukovodu, vytváří často společně s ušním mazem ušní zátku, která brání větrání zvukovodu a to vede ke vzniku zánětu. U koček se zánět zvukovodu nevyskytuje tak často a téměř vždy je způsoben parazity (ušní svrab).

Klasickými příznaky zánětu zvukovodu je časté třepání hlavou a drbání ucha. V případě, že je ucho velmi špinavé, zapáchá, vytéká z něj páchnoucí tekutina, jeho povrch je zarudlý či zdrsnělý, nebo si zvíře nezvykle často drbe ucho, třepe hlavou, tře uši o koberec apod., určitě s návštěvou veterináře neotálejte!Pokud se škrábe kočka a v jejím uchu objevíte špínu připomínající kávovou sedlinu, můžete si být téměř jistí, že se jedná o ušní svrab, který také vyžaduje odbornou pomoc.

Pokud ucho jen svědí, ale nic z něj neteče, vykapejte ho čistícími kapkami. Jestliže zpozorujete, že se zvířeti ulevilo, opakujte čištění každý den až do odeznění příznaků.

Zvířeti nikdy nečistěte uši vodou, borovou vodou ani jakýmkoliv olejem.

Pokud zpozorujete páchnoucí sekret, musíte navštívit veterináře, který ucho zvířete vyšetří a nasadí odpovídající léčbu (speciální kapky).

Vždy pečlivě dodržujte léčebný postup, který naordinoval veterinář. Domácím mazlíčkům je kapání zanícených uší velmi nepříjemné, proto proti němu mnohdy velmi zarputile protestují. Ovšem vy to nevzdávejte a vytrvejte, do nedoléčeného ucha by se infekce velmi rychle vrátila. Často se veterináři setkávají s případy, kdy majitelé vodí svá zvířata do ordinace z důvodu, že předchozí kapky „nezabraly“, takže se nasadí jiné. Za měsíc se opakuje stejný scénář. Výsledkem pak může být chronický zánět zvukovodu. Přitom by mnohdy stačilo, kdyby se při prvním zánětu dodržel léčebný postup a nepřerušil se v průběhu, když došlo k prvnímu zlepšení.

V případě, že zvířeti nejste sami schopni uši vykapat, nezbývá vám nic jiného než se domluvit s veterinářem a chodit na tento úkon do ordinace.

U psů přicházejících do užšího styku s kočkami se můžeme setkat s ušním svrabem, který je způsoben parazitickým roztočem. Je nutno přeléčit veškerá zvířata v domácnosti, na které je svrab přenosný.

Osiny trav, které se dostanou do zvukovou, ucho dráždí a zraňují. V takovém případě často dochází k zanícení a zvířeti se spustí hnisavý výtok z ucha. Vždy je nutné odborné odstranění cizího tělesa a vyčištění zvukovodu. Domácí pokusy o vyndání osin mohou skončit jejím zasunutím hlouběji do zvukovodu, kde může v nejhorším případě dojít až k perforaci (proděravění) bubínku.

Mírné zašpinění ucha ušním mazem je běžné. Ucho vyčistěte následujícím způsobem: pořiďte si roztok na rozpouštění mazu v uších, ten aplikujte do zvukovodu klidně ve větším množství a chrupavčitou trubici zvukovodu masírujte, až je slyšet šplouchání. Pak už jen vytírejte papírovým kapesníkem namotaným na prstu, co zvíře vyklepe do ústí zvukovodu. Před čištěním druhého ucha vždy očistěte kónus kapek (hrozí riziko zavlečení infekce z nemocného ucha do zdravého). Pokud si nevíte rady, nechte si od veterináře předvést, jak ucho správně vyčistit (případně jak aplikovat speciální kapky při léčbě).

Pokud zánět přece jen propukne, můžete léčbu podpořit také homeopaticky. Jaké léky zvolit?

Akutní záněty zevního zvukovodu

Tato homeopatika se podávají v počáteční fázi zánětu, kdy můžete pozorovat překrvenost a bolestivost ucha.

Podávejte při náhlých bolestech ucha se zarudnutím. Většinou po pobytu ve větrném, suchém a chladném počasí. Začátek se často objeví uprostřed noci, kdy zvíře vzbudí svého pána bolestivými projevy. Ředění 9 CH několik dávek podejte co nejdříve po objevení prvních příznaků.

Záněty ucha se objevují po vystavení vlhkému chladu, například po promoknutí, často po vodních pracích loveckých psů v chladném počasí. Ředění 9-15 CH 2-5krát denně.

Prudký začátek, bolestivost, ucho je na pohmat teplé. Bubínek je překrvený, vyskytuje se horečka. Ředění 9 CH 5krát denně.

Pomalejší rozvoj zánětu, bubínek je mírně překrvený, teplota nebývá. Ředění 9 CH 5krát denně.

Postižené ucho je překrvené, červené a citlivé, druhé je studené. Zvíře reaguje velmi podrážděně, až neadekvátně. Ačkoli se ucho nezdá tolik podrážděné, jedinec se projevuje až agresivně, pokud si ho chceme prohlédnout. Ředění 15-30 CH po 2 hodinách.

Podává se k prevenci komplikací. Ředění 9-15 CH 1-2krát denně.

Hnisavé záněty ucha s výtokem

Hepar sulfuris calcareum

Hnisání, páchnoucí, žlutý sekret. Podáváme raději vyšší ředění pro vysušení sekrece. Ředění 15 CH 3krát denně.

Sekret z ucha je nazelenalý, zapáchající, může se objevit příměs krve. Ředění 9-15 CH 3-5krát denně.

Opět lék při hnisání a zápachu. Ředění 9-15 CH 1-2krát denně.

Chronické a opakované záněty ucha

Kromě opakovaných zánětů ucha se u zvířete objevují také kožní problémy. Zánět v uchu se opakuje 2-4krát ročně. Zejména u robustních jedinců. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Často opakované otitidy i více než 6krát ročně. Hlavně u vytáhlých a rychlých jedinců. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Lék chronického hnisání. Jedná se o drobné, neduživé a paličaté jedince. Sýrový sekret, svědění a zápach z ucha. Ředění 15-30 CH 1-2krát týdně.

Chronické otitidy, spíše tlustí jedinci s mastnou kůží a srstí, v uších se často vyskytují papilomatózní výrůstky. Opakované léčení kortikoidními kapkami. Ředění 15 CH 2krát týdně.

Sekret proměnlivé barvy, množství i konzistence. Zesílení stěny zvukovodu, opakované záněty. Ředění 15 CH 1krát denně až 2krát týdně.

Opakované záněty uší, spíše pravostranné, u zvířat s ekzémy, které svědí i ve spánku, s nadýmáním, nebo u jedinců, kteří jedí po troškách. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Zdroje: Domácí zvěrolékař pro majitele a chovatele psů a koček, Renata Popelářová, Grada, www.grada.cz

Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada

Napsáno: 6.4.2013 18:32:13

Dobrý den,mám 1O letou pitbulku,na záněty trpěla velice často.Tím,že si opakovaně tře hlavou a jezdí i hlavou po koberci došlo o opakovaným otohematomům/praskne jí mezi uš.boltci cévka a krev se vyleje mezi ušní listy,ucho je pak horké,bolestivé,jsme po zákroku od léta už to měla jednou to se vstřebalo a nyní opět.Už si nevím rady,v uchu má po ušním vyš.bakterii na kterou jsme dostali ant ale ANI NÉ PO DOBRÁNÍ opět znovu otohematom!Dnes jdu na RTG opět v narkoze,pokud zjistí že má už problém v kosti prognoza velice špatná.Prosím není tadyk někdo kdo se setkal s podobným případem.

pětiletý mohutný leonberger má hnědý sekret v uších. Čistím mechanicky ob den plátýnkem , někdy i namočeným v tee tree, neustále třepe hlavou. Prosím o radu, jaký účinnější prostředek použít.

Dobrý den, potřebovala bych vědět když mého psího mazlíčka svědí ucho zrovna v noci, co mám dělat, když doma žádný kapky nemáme? Prosím o pomoc. Děkuji

Dobrý den chtela bych svem psovi pomoct drbala jsem ho u ucha a zacal knucet tak jsem se mu podivala do ucha mel tam strasnou spinu naruzovely ucho a strasne mu z nej pachlo tak jsem se koukla na priznaky zanetu ucha a bylo tam tohle ale moje rodice myho psa nenavidej a rekli ze nemaji penize na veterinare aby se mu podival na to ucho hnrdka na me zacli kricet vis vubec kolik to stoji penez tak vas prosim jestli nemate nejakou radu abych mu pomohla bez nejakych pripravku moc vas prosim chci myt sveho psa zdravehi moc vas poradte mi abych mu to nejak vycistila je mi 14 let miluju sveho psa a chci aby byl stastnej moc vas prosim dekuju

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Redukční dieta pro psa

30.4.2011 by admin

Příčinou mnoha onemocnění psů, která se považují za civilizační (cukrovka, vysoký krevní tlak, degenerace chrupavky ) je přímým důsledkem obezity. Veterináři bijí na poplach. V současné době čtvrtina z celkového počtu domácích mazlíčků trpí nadváhou. Jejich počet roste závratnou rychlostí. Zvířata jsou pak letargická, málo aktivní a bez energie. V dlouhodobém horizontu vliv nesprávné stravy může být fatální. Proto nepodceňujte riziko obezity u psů a koček. Pokud vidíme, že se náš domácí mazlíček začíná trochu zakulacovat, je vhodné přijmout některá opatření.

Níže jsou uvedeny některé možné příčiny, které mohou způsobit obezitu u psů:

Snad jednou z nejčastějších příčin obezity je krmení psa velkým množstvím potravin nebo nesprávným krmivem. Například starší pes, který je více sedavý, nepotřebuje krmivo, které je určeny pro mladší aktivní psy.

Stejně jako lidé, psi bez pohybu mají sklon k nadváze.

Některá plemena psů jsou náchylnější k obezitě. Například, Basset, Beagle, kokršpaněl, jezevčík, Labrador retrívr. Pokud váš pes je jeden z výše uvedených plemen, dbejte na jeho váhu.

Mladá rostoucí štěňata nemají tendenci k obezitě, protože jsou více aktivní a potřebují hodně energie k růstu. Psi ve věku od 2 do 12 let již mají tendenci k nadváze.

Některé léky mohou způsobit nadváhu (jejich vliv na metabolismus psa a chuť k jídlu).

Je pochopitelné, že obezita u psů představuje řadu zdravotních rizik pro psa a může výrazně komplikovat řadu chorob, jako jsou:

Cukrovka : Jednou z nejčastějších komplikací obezity u psů je rozvoj diabetu .

Artritida : Další častou komplikací psí obezity je artritida a dalších bolesti kloubů. Bylo zjištěno, že přibližně 25% psů s nadváhou trpí těžkými komplikacemi kloubu.

Obézní psi mohou také trpět poškozením vazu v koleně.

Obézní psi mají tendenci trpět vysokým krevním tlakem (hypertenzí). V průběhu času to může vést k srdečnímu selhání .

Tuk je uložen v játrech a může mít za následek sníženou funkci jater a možnost vývoje onemocnění jater .

Dýchací obtíže : Obézní psi potřebují více kyslíku, protože mají zvýšené množství tělesné tkáně. Obezita u psů může vést ke snížení kvality života.

Pokud váš pes trpí nadváhou, ale jinak je zdravý, pak byste se měli poradit se svým veterinářem a navrhnout vhodný program pro hubnutí vašeho psa.

Existují dva dietní přístupy k redukci hmotnosti. Jedním z nich je krmit méně současnou stravou (snížit o 20 až 40%.) Jiný přístup je krmit veterinární dietou, která má nízký obsah kalorií. Zeptejte se svého veterináře, aby vám doporučil vhodnou veterinární dietu.

Další důležitou složkou hubnutí psa je pravidelné cvičení, které pomáhá spálit kalorie. Druh cvičení samozřejmě závisí na věku a stavbě psa (svaly, klouby, srdce, plíce). Je důležité začít cvičit pomalu a postupně zvyšovat délku a intenzitu cvičení tak, aby nedošlo k přetížení psa.

Chůze po dobu 20 až 60 minut denně, pět dní v týdnu, je ideální. Plavání je další ideální aktivitou pro obézní psy.

10 komentáře

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně zhubnutí mého psa fenky.Lékař zjistil že má šelest na srdíčku a jelikož trpí nadváhou tak musí zhubnout.Je to kříženec bígla a váží skoro 20kg a jsou jí 3 roky.Granule odmítá tak jí vaříme.Chtěla bych poradit co a v jakých dávkách jí máme vařit a podávat.Dodnes měla 2krát denně misku.Játra,žaludky,srdíčka nebo maso.Přílohu rýži,těstoviny nebo ovesné vločky.Občas psí konzervu.Musí shodit jinak jí nasadí léky když se to nespraví.Děkuji za odpověd.Chladová

úplně ideální by bylo, kdyby se Vám podařilo přejít na granulovanou redukční dietu. Např. Eukanuba VD Restrcted Calorie, Trovet WRD, Specific CRD-1 nebo Purina VD OM Obesity Management. Granule jsou totiž nejjednodušší formou krmení psů, ušetřilo by Vám to spoustu práce a času s vařením. Pokud pes granule odmítá, je potřeba být tvrdý a nenechat se ukecat psíma očima, klidně jí tu dávku nechte přes celý den, když bude mít hlad, tak si vezme, ale pokud na Vás uvidí, že jí litujete, že je hladová, bude po Vás vyžadovat k jídlu něco jiného. Ze začátku je možné granule přelít nějakým vývarem, aby byly chuťově atraktivnější. Nebo se všechny tyto diety vyrábějí i ve formě konzerv. Každopádně pokud se rozhodnete pro některou z těchto diet, je potřeba krmit pouze tu, nepřidávat žádné pamlsky ani přílohy.

Pokud zůstanete u vaření, tak aspoň omezte denní dávku o 20-40%, z příloh jsou vhodnější rýže nebo vločky. Jestli je to možné, tak zvyšte pejskovi pohybovou aktivitu, choďte na delší pravidelné procházky, můžete s ní třeba aportovat, házet jí létající talíř, atp.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké cviky alebo čo by som vôbec mala robiť aby moja fenka yorkiho schudla. Váži okolo 4,20 kg a mala by vážiť približne 3,10 kg. Za odpoveď vopred ďakujem.

ideální je dostatek pohybu, takže pravidelné procházky a postupně zvyšovat vzdálenost. Můžete s ní zkusit aportovat nebo cvičit agility. Blíží se léto a výborný způsob jak něco shodit je plavání. Také je důležité upravit jídelníček, o trochu snížit krmnou dávku a pokud možno vynechat pamlsky.

prosím o radu. Moje fenka (kříženina ovčáka a šarpeje) má asi 3kg nadváhu. Již dva měsíce drží dietu cca 60 procent původní dávky žrádla 2x denně.(těstoviny+maso+konzerva=sotva umazaná miska) Žádné pamlsky. A nezhubla ani gram. Stále má 16kg. Pohyb má 2x denně 1 až 1,5h procházka, kde chodí, běhá, hrabe. Z procházky sotva dojde. Kde dělám chybu? P.S. na granule převádět nechci. Děkuji vám předem za radu.

nemyslím si, že by 16kg bylo na křížence ovčáka a šarpeje nějak hodně. Když se podíváte do standardů, tak šarpej může mít 18-29 kg, ovčák 30-40 kg (i více). Takže bych to až tak nehrotila. Důležité je, podívat se na psa svrchu a prohlédnout si jeho siluetu. Normálně rostlý pes by měl mít pas, tzn. tvar těla by měl trochu připomínat přesýpací hodiny. Pokud má Vaše fenka pas, tak není tlustá a nějakou dietu bych neřešila.

Mám fenku mopsa. Má 8 rokov a váži 14 kil. Od poslednej diety schudla maximálne 2kg a tam sa to zastavilo. Odvtedy ju kŕmime raz za deň, dostáva cca polovicu dávky akú bý mala dostávať, keby nebola obézna. Pamlsky nejedáva, tak isto ani sladké. Na prechádzky chodí 3krát denne, z toho ráno a večer cca 30 minút, poobede vždy minimálne hodina chôdze. Potrebujem ju ešte aspoň o 4kg dať dolu. Viete mi poradiť? vzhľadom na vek mám strach z redukčných diet. ďakujem

z redukčních, komerčních diet strach mít nemusíte. Obsahují vyvážený poměr živin, vitamínů a minerálů, jen jsou odlehčené a ve většině případů mají více vlákniny, aby pejsek neměl pocit hladu ani při sníženém množství krmiva. U nás v ordinaci doporučujeme Specific CRD-1, který funguje velmi dobře. A pak už Vám můžu poradit jedině ještě více pohybu.

Dobrý den, mám labradorku 9. měsíců a váží 34. kilo. Nikde se nedočtu, kolik má vážit. Není trošku tlusťoučká?Krmím dvakrát denně Hills krůtí s rýží, pohybu má dost- dopoledne běhá se psy, odpoledne vycházky dvě až tři hodiny. Kadí 3-4 krát normálně. Děkuji za odpověď.

podle standardu by měl labrador vážit 27-36kg, fena tedy nejlépe do těch 30kg. Ale máte štěnisko, takže určitě žádnou redukční dietu zatím nenasazujte. Na každých granulích je dávkovací tabulka, tou se řiďte a možná zvyšte trochu zátěž, prodlužte vycházky, aby měla větší výdej energie. Dietu případně nechte až dospěje, kdybyste ji nasadili teď, tak jí budou chybět důležité výživové prvky a mohl by to být do budoucna problém.

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Zánět uší u psů

30.4.2011 by admin

Psí zvukovod se podstatně liší od lidského ucha. Stavba ucha psů podporuje pronikání cizích těles, většinou obilovin a trav. To způsobuje parazitární infekce (např. ušní svrab). Koupání v řekách a rybnících může způsobit bakteriální a plísňové infekce. Velmi častou příčinou zánětu uší u psů je alergie.

Některá plemena jsou obzvlášť náchylná k zánětu uší. Patří mezi ně kokršpanělé, pudlové, němečtí ovčáci a knírači.

nejčastějším příznakem je svědění uší . V každém případě při infekci ucha psa, byste měli jít k veterináři, bez správné diagnózy totiž může dokonce dojít k úplné ztrátě sluchu. Pokud je ušním kanálku cizí těleso, pak ho musí lékař odstranit. K léčbě lze použít veterinární přípravky působící antibakteriálně a antimykoticky. Někdy lokální léčba nestačí a je třeba nasadit další antibiotika.V případě zánětu uší je velmi důležité udržovat správnou hygienu uší, vyplachovat zvukovod teplou vodou, čistit pravidelně sekrety v uších psa i zbytky léčiv.

Jak předcházet zánětu uší u psů?

Pravidelné čištění uší (například pomocí přípravku Epiotic). To lze provést na klinice, za použití speciálního zařízení nebo doma s použitím speciálních čistících přípravků pro čištění uší (např. Otex,).

V případě alergií je nutná hypoalergenní dieta

Rozhodně nepoužívejte preventivně léky používané k léčbě ucha (nejčastěji obsahují antibiotika, nevhodné používání může vést ke vzniku rezistence u bakterií).

7 komentáře

nevím zda Vám došel můj email.

Psala jsem Vám ohledně své fenky,která má problém s uchem.Byli jsme u veterináře a dostala antibiotika a nějakou emulzi,také i nějaké kapky,ale ty jí nepomáhají.

Veterinář nám říkal,že se jedná o alergii,příčinou prý mohou být granule.

Potřebovala bych tedy poradit jaké ty granule bych měla své fence koupit.

Má fenka je stará 3 roky a váží 13 kg,rasa kříženec zlatého retrívra.

Děkuji za odpověď

mám sedmiletého pejska kavalíra, který trpí opakovaným zánětem uší.V loňském roce už měl 2x antibiotika, ale zánět se mu pořád vrací.Z uší je mu strašně cítit i když mu je každý den čistím.Tak se ptám, jestli mám s ním jít opět k lékaři pro antibiotika nebo je i jiné řešení?

Děkuji za odpověď

k veterináři určitě zajděte. Pokud se tyto záněty pořádně nedoléčí, tak se často vrací. Je potřeba zjistit jestli se jedná jen o zánět způsobený přemnoženými bakteriemi a kvasinkami nebo spíš zánět alergického původu. Zajděte si k Vašemu veterináři a on by Vám měl doporučit vhodnou léčbu a případně speciální hypoalegenní dietu, např. Eukanuba dermatosis.

Dobry den.mam fenku westika.Je ji sedm let.Zrejme ma zanet usi,chci se zeptat.Antibiotika pokud jsou nutna,jsou jen na predpis?Dekuji za odpoved.Preji Hezky den

určitě by bylo dobré, kdybyste s pejskem zašli k Vašemu veterináři, který se do uší podívá a dá Vám vhodné kapky. Antibiotické kapky jsou pouze na předpis, volně prodejné jsou jen kapky na preventivní čištění uší, ale pokud tam už nějaký zánět je, tak by Vám tyto preventivní kapky nepomohly. Navíc je velmi důležité zánět v uchu pořádně doléčit, jinak se dost často a rád vrací.

Dobry den, rada bych se zeotala,zda lze pouzit pri zanetu ucha u pejska volne prodejny pripravek, napr. Otifree.Dekuji za odpoved.

pokud má Váš pejsek opravdu zánět, tak Otifree mu nepomůže. To je pouze na preventivní čištění uší, Váš pesan už potřebuje kapky s antibiotiky.

plísňové infekce

HYPERMANGAN – POUŽITÍ

Plísňové infekce

Manganistan draselný inhibuje plísňové infekce. Mykóza nohou se například projevuje svěděním nebo pálením vyskytujícím se obvykle mezi prsty. Také dochází k zarudnutí nebo šupinatění kůže, což vyvolává pocit pálení nohou. Tyto příznaky jsou použitím hypermanganu zlepšeny, jelikož dochází k inhibici růstu plísní. Stačí postiženou nohu ponořit do roztoku manganistanu draselného po dobu 15 minut. Tato aplikace se provádí dvakrát denně po dobu tří týdnů. Vedlejší účinek manganistanu draselného zahrnuje dočasné zhnědnutí nohy.

Zveřejněno dne: 3.6.2013

Diskuze: svěděni varlat

můžete mi prosim napsat na muj email. jak jste stim problémem nakonec dopadnul? mam ten samy problém téměř už rok.začalo to po lečbě plisnove infekce na tříslech-tose vylečilo pomoci tablet PROKANAZOL. ale svěděni na třislecha va pytliku zustalo a nemužu se toho zbavit. děkuji tomaš

Odesláno dne: 28.4.2016 uživatelem tomaš

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Diagnóza plísně

Plísně, které způsobují infekci nehtů, se nacházejí v našem prostředí, protože se mají rády teplo a vlhko. Normální zdravý nehet není infikován tak snadno, ve většině případů vzniku plísňové infekce za to může oslabení imunitního systému, různé nemoci nebo poranění nehtu. Rozpoznání plísně je jednoduché, protože je změněna barva nehtu, který se může také začít drolit. Pokud máte plísňovou infekci, tak je nutná léčba. Lékař diagnostikuje plísňovou infekci pod mikroskopem ze vzorku nehtu nebo za použití plísňové kultury.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

Diskuze: Re: zaplísnění

Vaše problémy budou nejspíše souviset s oslabeným imunitním systémem. Zkuste navštívit lékaře imunologa. Nejlepší by bylo, kdybyste získal doporučení v tomuto vyšetření od svého dosavadního lékaře, který dobře zná váš stav a může imunologovi lépe popsat, na co se má zaměřit. Existuje řada léků podporujících imunitu, které vám lékař imunolog může poskytnout. Lepší imunita vám pomůže lépe zvládat nové plísňové infekce a nedovolí jim rozvinout se.

Před tím, než si začnete zkusmo cokoliv strkat do konečníku, tak raději vyzkoušejte klystýr vlažnou vodou každý den. Rovněž si pokaždé omyjte konečník bezprostředně po vyprázdnění.

Odesláno dne: 15.1.2018 uživatelem Cempírek

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Plíseň na nehtech u nohou

Nejchoulostivějším místem na vznik plísňové infekce nehtů na nohou je poškozený povrch pokožky nebo nehtu, Ten se poškodí neustálým tlakem pracovní obuvi, sportovní obuvi nebo zraněním. Plísňová infekce nehtů má typický průběh, který začíná na předním a bočním okraji nehtu. Ze vstupní části se patogen šíří stále dál dozadu ve směru nehtového valu, dokud není celý nehet zasažen. Pokud není léčena plísňová infekce, tak to většinou povede k celkovému zničení nehtu. Plíseň nehtů se někdy hojí sama, ale je tu riziko šíření na kůži, na jiné nehty nebo přenos na někoho jiného. Nejčastěji při plísni nehtů na noze se objevuje i bolest při běhu.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

Diskuze: Re: suchá kůže ve vlasech PROSIM POMOZTE.

Dobrý den, Michale,

Odesláno dne: 6.6.2013 uživatelem Redakce

ANTIMYKOTIKA PRO MUŽE

Triazolová antimykotika

Triazolová antimykotika mají široké spektrum účinku. Působí proti většině původců mykotických infekcí.

Flukonazol – je účinnější než imidazolová antimykotika. Vyvolává méně nežádoucích účinků. Podává se při orgánových a diseminovaných mykózách. Využívá se v léčbě řady plísňových infekcí od banálních po ty velmi závažné. Z běžných plísňových nemocí může jít o slizniční kvasinkové infekce (kvasinkové infekce dutiny ústní, kvasinkový zánět jícnu), kvasinkové infekce hlubokých tkání a plísňové infekce nehtů. Z méně častých infekcí může být použit například u kryptokokových infekcí (kryptokoková meningitida). Lék může být podáván i preventivně některým pacientům s oslabenou imunitou jako prevence vzniku plísňové infekce. Jsou to zejména hematologičtí pacienti léčení chemoterapeutiky pro leukémie a pacienti po transplantacích. Flukonazol se vyrábí v podobě tabletek o síle 100 miligramů a smí být užíván pouze dle přesného doporučení lékaře. Dávka léků je značně individuální a závisí na tíži a lokalizaci infekce a na celkovém zdravotním stavu pacienta. U lehkých plísňových infekcí může u dospělého člověka postačit 100–200 miligramů denně, závažné infekce mohou vyžadovat denní dávku 400–800 miligramů. Flukonazol může mít řadu vedlejších účinků. Poměrně časté jsou trávicí obtíže, jako je nechutenství, nevolnost, zvracení a průjmy. U mužů může dojít k poškození jater se zvýšením jaterních testů a vzácně i se vznikem žloutenky. Lék může mít vliv na krvetvorbu za vzniku chudokrevnosti a nedostatku krevních destiček. Vyloučit nelze ani vznik alergických reakcí, které mají nejčastěji podobu svědivé vyrážky.

Zveřejněno dne: 28.9.2017

Diskuze: Re: Ztráta srsti štěně Pomerain prosím o radu 🙁 !!

Já Vás nechci strašit,ale připomíná to hodně plísňové onemocnění. dle fotky. Bylo by dobré udělat urychleně testy a ještě rychleji začít léčit.Doufejme,že máte na léčbu dost peněz. Zároveň ale doufám,že to plíseň nebude!Kolik že je tomu štěňátku prosím?

Odesláno dne: 15.3.2017 uživatelem Andy

ANTIMYKOTIKA PRO MUŽE

Polyenová antimykotika

Jsou vysoce účinná, ale jsou také vysoce toxická (obzvlášť pro ledviny a CNS). V buňkách hub se váží na ergosterol a způsobují perforace buněčné stěny, působí hlavně na kvasinky a plísně, lokálně se podává nystatin.

Amfotericin B – působí hlavně na kvasinky, plísně a prvoky, je vysoce toxický, dává se proto přednost imidazolovým antimykotikům. Používá se pouze u závažných mykóz. Podávání je výhradně intravenózní.

Amfotericin B je určen pro léčbu plísňových infekcí, jako jsou:

 • kryptokoková meningitida a meningitida způsobená jinými druhy hub, diseminovaná kryptokokóza;
 • North American blastomykóza;
 • invazivní aspergilóza;
 • histoplazmóza;
 • parakokcidioidomykóza;
 • kokcidioidomykóza;
 • fykomykóza;
 • diseminovaná forma kandidózy;
 • chromomykóza;
 • endokarditida;
 • chronický mycetom;
 • gialogifomykóza;
 • diseminovaná sporotrichóza;
 • infekce peritoneální dutiny (zánět pobřišnice a jiné);
 • plísňové sepse;
 • endoftalmitida;
 • viscerální leishmanióza, americká kůže a viscerální leishmanióza;
 • plísňovéinfekce močových cest.

Nystatin – je antimykotikum určené k lokálnímu užití. Nystatin je známý a dlouhodobě používaný, v České republice však byl dosud k dispozici pouze ve formě hromadně vyráběných léčivých přípravků, nikoliv jako substance pro magistraliter přípravu. Jelikož se jedná o léčivo, které nachází uplatnění především u kandidózních infekcí kůže a dutiny ústní, bylo namístě zajistit tuto surovinu i pro individuální přípravu léčiv v ČR. Více se dozvíte zde.

Zveřejněno dne: 28.9.2017

Diskuze: Re: furolin diskuze

Využil jsem celé balení.Kromě asi tří případů mirné nausey (na zvracení) bez problémů,navíc potíže infekce močového měchýře zmizely.

Odesláno dne: 8.2.2018 uživatelem Sety Kadlecsety1

ANTIMYKOTIKA PRO MUŽE

Ostatní systémová antimykotika

Griseofulvin – má úzké spektrum účinku, zabraňuje prorůstání vláken kůží, používá se k léčbě onychomykóz (plísňové onemocnění nehtů).

Flucytosin – je širokospektrální, dobře proniká tkáněmi, používá se k léčbě systémových mykóz.

Zveřejněno dne: 28.9.2017

Diskuze: NaturGyn

Máte někdo jakékoliv zkušenosti s přípravkem NaturGyn? Je to přírodní přípravek na vaginální obtíže a infekce močových cest. Byl mi doporučen. Budu ráda za jakékoliv reakce. Děkuji.

Odesláno dne: 31.5.2017 uživatelem Krist5

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Preventivní opatření proti plísni nehtů

Každý, kdo již někdy trpěl mykózou nehtů, tak je stále ohrožen, protože může dostat plíseň nehtů znovu. Doporučuje se pravidelné prozkoumávání nehtů, ke zjištění zda už nevznikají nějaké další nové příznaky plísňové infekce.

Hygiena proti plísni nehtů

 • Do veřejných míst, jako jsou bazény, sauny, hotelové pokoje, choďte jen v pantoflích.
 • Pravidelně měňte ručníky a perte je aspoň při 60°C.
 • Na sušení nohou používejte pouze vlastní ručníky.
 • Ujistěte se, že máte suché nohy, hlavně mezi prsty.
 • Používejte tenké, prodyšné bavlněné ponožky, ve kterých se nohy tak snadno nepotí.
 • Měňte své ponožky denně.
 • Své boty měňte jak je to možné.
 • Pravidelně dezinfikujte svou obuv.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

Diskuze: Re: vaginalni kvasinkova infekce?

Úplně nejlepší by bylo, kdybys šla ke gynekologovi. Domácím experimentováním si můžeš ublížit a chceš přeci mít děti až budeš velká nebo ne? Takže šupajdi na gyndu.

Odesláno dne: 25.3.2015 uživatelem Cempírek

VAGINÁLNÍ KVASINKOVÁ INFEKCE

Příznaky vaginální kvasinkové infekce

Kvasinková infekce způsobuje svědění, bolestivost, bolest nebo pálení při močení či při sexu. Některé ženy mohou mít výtok, který nezapáchá, vypadá jako tvaroh a objevuje se asi týden před menstruací.

Zveřejněno dne: 6.1.2013

Diskuze: Re: cervene tecky na kuzi

Lidské tělo si proti meningokoku bohužel nevytváří automaticky protilátky a infekce se může za život opakovat. Ale nestrachujte se, radujte se, že to dobře dopadlo.

Odesláno dne: 4.8.2015 uživatelem Cempírek

VIROVÁ NEBO BAKTERIÁLNÍ INFEKCE UCHA

Virové příznaky ušní infekce

Symptomy virové infekce ucha závisí na tom, v které části ucha se infekce nachází.

U dospělých symptomy zahrnují:

Příznaky u kojenců jsou:

 • popudlivost
 • potíže se spánkem
 • tahání uší
 • horečka
 • výtok z uší
 • ztráta rovnováhy
 • známky sluchových obtíží

Zveřejněno dne: 30.4.2013

Diskuze: Re: ivetaazdenek@email.cz

Recept na čaj z olivových lístků

Vezměte 10-20 zralých nepoškozených olivových listů ze zdravé rostliny. Důkladně je opláchněte ve vodě a mírně osušte. Mokré lístky umístěte na suchém a chladném místě po dobu 3 až 7 dní, dokud nebudou zcela vysušeny. V případě potřeby pak vezměte 10 až 15 sušených olivových listů na šálek vody a dejte je do nádoby vařit na 5 minut. Sejměte z plotýnky a nechte ještě listy plavat v převařené vodě po dobu 2-3 minut, dokud tekutina nedostane krásnou zlatavou barvu, pak teprve podáváme. Můžete přidat cukr, pokud si přejete. Čaj se dá pít teplý, ale vynikající je i studený.

Ještě zmíním léčivé účinky:

– snižuje krevní tlak

– snížuje predispozice ke krevním sraženinám (posiluje účinky Warfarinu)

Odesláno dne: 2.8.2016 uživatelem Kamča

VIROVÁ NEBO BAKTERIÁLNÍ INFEKCE UCHA

Léčba virové infekce ucha

Léčba virové infekce ucha závisí na typu ušní infekce, například infekce středního ucha nebo infekce vnitřního ucha.

 • Léky proti bolesti pomáhají se zmírněním bolesti, která přichází s ušní infekcí.
 • Ústní nebo nosní spreje pomáhají zabránit šíření infekce z nosu či úst do ucha.
 • Odstranění nahromaděné tekutiny ve vnitřním uchu lze provést pomocí Myringotomu.
 • Vyhněte se prudkému foukání z nosu během nachlazení či infekce dýchacích cest.
 • Kojencům by mělo být podáváno mléko a strava správným způsobem (dle hygienických zásad), aby nedošlo k infekci Eustachovy trubice.
 • Posilte svůj imunitní systém pomocí vitamínových a minerálních doplňků.
 • Pokud si všimnete příznaků ušní infekce, měli byste vyhledat lékaře, který stanoví léčbu.

Zveřejněno dne: 30.4.2013

Diskuze: Re: plíseň nehtů

Pokud je postizen pouze jeden nehet a vsechny ostatni rostou “normalne”, jedna se o plisnove onemocneni, pripadne v tom lepsim pripade muze jit o trvale mechanicke poskozeni vznikle nosenim nevhodne obuvy. Trepeni nehtu a jeho barva vsak nasvedcuji onemocneni. Zkuste pripravek Nailner (v lekarnach), je to neco jako tuzka s lokalni aplikaci. Pokud nezabere do 3 tydnu, obratte se na dermatologickou ordinaci.

Odesláno dne: 8.4.2011 uživatelem JK

VAGINÁLNÍ KVASINKOVÁ INFEKCE

Diagnostika vaginální kvasinkové infekce

Pokud si nejste jistá, jakým onemocněním trpíte, navštivte svého lékaře, který podle popsaných příznaků nemoc stoprocentně rozpozná. Jestliže jste těhotná, určitě podstupte vaginální vyšetření u svého gynekologa.

Zveřejněno dne: 6.1.2013

VIROVÁ NEBO BAKTERIÁLNÍ INFEKCE UCHA

Virová infekce ucha

 • Může zasáhnout jakoukoli část ucha.
 • Není tak častá jako bakteriální infekce.
 • Může být způsobena působením viru nebo může dojít k systémovému virovému onemocnění, jako je například chřipka nebo nachlazení.
 • Uši jsou náchylné k sekundární infekci z horních cest dýchacích, díky Eustachově trubici, která spojuje uši s nosohltanem.
 • Všechny infekce nosních nebo ústních dutin mají potenciál šířit se do uší přes Eustachovu trubici.
 • Děti jsou ve srovnání s dospělými náchylnější na infekci Eustachovy trubice.

Zveřejněno dne: 30.4.2013

ROTAVIRY U DĚTÍ

Jak dlouho trvá rotavirová infekce

Většina rotavirových infekcí trvá zhruba 3 až 9 dnů a jejich průběh bývá obvykle nekomplikovaný. V některých případech vede infekce až k těžké dehydrataci, která může v krajních případech skončit i smrtí. Téměř každé čtyřicáté dítě s rotavirovou infekcí je nutné hospitalizovat a zavést mu nitrožilní výživu.

Zveřejněno dne: 14.6.2017

ANTIMYKOTIKA PRO MUŽE

Imidazolová antimykotika

Nejsou tak účinná jako toxičtější amfotericin B. Ovlivňují cytochrom P-450, netvoří se tak ergosterol. Nežádoucí účinky jsou časté, ale mírné (zvracení, bolesti břicha, alergie).

Ketokonazol – má široké antimykotické spektrum (dermatofyty, kandidy, dimorfní houby, eumycety, fykomycety), ovlivňuje funkci cytochromu P-450 (blokáda tvorby ergosterolu). Podává se perorálně a indikuje se při systémových mykózách. Odstraňuje plísňové infekce způsobené houbou Malassezia, o níž se předpokládá, že vyvolává zánětlivé reakce na pokožce hlavy, což je příznačné pro androgenní alopecii u mužů. Ketokonazol by se však neměl při léčbě vypadávání vlasů užívat orálně, protože potřebné množství látky je velmi vysoké, tedy pro tělo velmi nebezpečné. V případě vypadávání vlasů je podstatné působit přímo na vlasové folikuly v pokožce hlavy, jako nejvhodnější prostředek se tudíž jeví šampóny s obsahem ketokonazolu.

Klotrimazol – jde o lokální přípravek, který se používá k léčbě místních dermatofytóz a vaginálních kandidóz. Klotrimazol 1% krém je určen k léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami (trichofycie, epidermofycie, mikrosporie, kondidóza), k léčení meziprstových plísňových onemocnění, zánětu nehtového lůžka (paronychie), zánětu sliznice žaludu (balanitis) u mužů, onemocnění vyvolaného plísní Malassezia furfur (pytiriasis versicolor), po chirurgickém snesení nehtu k léčení plísňových chorob nehtové ploténky (onychomykóza).

Zveřejněno dne: 28.9.2017

KOŽNÍ PLÍSŇOVÁ ONEMOCNĚNÍ

Nebezpečí u plísně na kůži

Komplikace plísně nehtů může vznikat jako bakteriální superinfekce nebo jako další jiné dermatofytýdy vyvolané zánětem na jiném místě těla, nežli je primární plísňová infekce.

Rizikové faktory pro vznik kožní plísně jsou malé kožní léze, oslabený imunitní systém, HIV infekce a Diabetes.

Zveřejněno dne: 1.12.2014

ZNÁMKY A PŘÍZNAKY INFEKCE MOČOVÝCH CEST

Bolest močových cest

Infekce močových cest se vyznačuje bolestí při močení. Můžete také cítit pálení, křeče nebo matnou bolest v dolní části zad či pánve. Bolestivé močení je způsobeno bakteriemi, které vyvolávají podráždění močové trubice. V tomto případě dochází ke znatelnému pálení nebo bolesti v pánvi. Bolest zad je způsobena bakteriemi dráždícími ledviny.

Zveřejněno dne: 30.6.2013

BÍLÝ POVLAK NA JAZYKU U KOJENCE

 • Někdy kvasinková infekce vymizí spontánně.
 • Vhodné je vytírat ústa roztokem jedlé sody.
 • Roztoky s protiplísňovými neboli antimykotickými účinky jsou jen na předpis.
 • Při vážnějších stavech se podávají celostní antimykotika.

Své kroky byste měli vždy konzultovat s pediatrem. Neléčená, respektive nesprávně léčená kandidóza by se mohla rozšířit. Léčená kvasinková infekce by měla zmizet do týdne.

Zveřejněno dne: 14.12.2012

VAGINÁLNÍ KVASINKOVÁ INFEKCE

Léčba vaginální kvasinkové infekce

Pokud jste měla dříve kvasinkovou infekci a dokážete rozpoznat příznaky, ale hlavně pokud nejste těhotná, můžete se léčit sama léky, které lze koupit bez lékařského předpisu. Většinou se používají fungicidní krémy nebo čípky, které vložíte do pochvy, nebo antimykotické tablety, které se užívají perorálně. Pokud jsou příznaky mírné, můžete počkat, zda se uklidní samy. Kvasinková infekce se však může objevit i během těhotenství, v tom případě byste neměla používat přípravky na kvasinkovou infekci bez konzultace s lékařem.

U mnoha žen dochází k opakující se infekci. Jestliže jste měla čtyři nebo více kvasinkových infekcí za rok, navštivte svého lékaře. Budete se muset podrobit testům, které zjistí, zda není kvasinková infekce způsobena jiným zdravotním problémem, například cukrovkou.

Zveřejněno dne: 6.1.2013

DOMÁCÍ LÉČBA VAGINÁLNÍ KVASINKOVÉ INFEKCE

Čajovníkový olej tea tree oil proti kandidě

Zveřejněno dne: 6.7.2012

KVASINKOVÁ INFEKCE U KOJENCE

Příčiny vzniku

Mezi kvasinkové infekce patří moučnivka a plenková dermatitida. Moučnivka postihuje hlavně novorozence a kojence. Moučnivka se u dětí po porodu může objevit v případě, že jejich matka měla vaginální kvasinkovou infekci, dále při kojení z matčiných prsů, při léčbě antibiotiky či u dětí s poruchami imunitního systému. Plenková dermatitida se vyskytuje v místech zakrytých plenkami. Častou příčinou je nadměrná vlhkost způsobená močí a potem pod plenkami.

Zveřejněno dne: 15.10.2015

DOMÁCÍ LÉČBA VAGINÁLNÍ KVASINKOVÉ INFEKCE

Borová voda na kvasinkové infekce pochvy

Zveřejněno dne: 6.7.2012

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

Sebamed Mycí emulze na obličej a tělo Classic (Liquid Face & Body Wash) 200 ml

Sebamed Mycí emulze na obličej a tělo Classic (Liquid Face & Body Wash) 1000 ml

Sebamed Jemná mycí emulze na obličej a tělo s pumpičkou Classic (Liquid Face & Body Wash) 400 ml

Energy Peralgin 120 kapslí

Alva Rhassoul Tyčinka na akné 5 ml

Knihy Nemoc jako cesta (Thorwald Dethlefsen, Dr. Ruediger Dahlke)

Pure Way Dýňový olej Štýrský z pražených semínek 250 ml

Clinex Phytoxan 2 x 30 tablet

Clinex Phytoxan 30 tablet

Veroval CRP domácí test

Knihy Nebuď potravou pro houbu Candida (Andrzej Janus)

Herb Pharma Pureceutical – dvojfázový čisticí roztok na stahování pórů 125 ml

Energy CYTOSAN Inovum 90 kapslí

Chilly Intimní gel Chilly (Intima Antibacterial) 200 ml

Lavena Intimní gel pro těhotné ženy Maternea (Intimate Gel) 200 ml

Alva Harmonizující krém Salva-Derm – pro velmi citlivou a problematickou pleť 50 ml

MiraTes Syfilis Test 1 ks

Knihy Dohoda s nemocí I. díl (Valerij Sinelnikov)

Klas Super Acidophilus plus 6 miliard 60 kapslí

Energy Cytosan 90 kapslí

Chemek TopGold – Mykos 130 – pro nehty ohrožené plísní 20 ml

Energy Grepofit nosol aqua – antimikrobiální a protizánětlivý nosní sprej

Paul Mitchell Lavender Mint Essential Oil 10 ml

La Chévre Zpevňující výživa nehtů 15 g

Energy DROSERIN 50 ml

Energy Grepofit spray 14 ml

Dr.Taffi Doplněk stravy proti padání vlasů – Miglio Integratore Alimentare 60 tbl 60 tbl

P-Shine Náhradní pudr pro lesk nehtů 40 g

Energy Probiosan 90 kapslí

Beper Odsávačka prachu z nehtů Lady B 40997

zácpa rychlá pomoc

březová voda

rakovina konečníku příznaky

pásový opar inkubační doba

co na suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

svrab u člověka fotogalerie

bolest ledvin

chlamydie příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply