Psí houba kůže náprava (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pyodermie v Psi: léčba fotografiích. Symptomy, příčiny

Pyoderma u psů – snad nejčastější onemocnění spojené s bakteriální infekcí kůže. Nejčastěji je to způsobeno patogenními stafylokoky.

Pyodermie může být povrchní a hluboký.

 • Když je tvar povrchu postihuje vlasové folikuly nebo všech vrstev epidermis
 • S hlubokým podobě Někdy se jednalo i podkožní tuk

Nejčastěji pyodermie u psů dochází při onemocnění imunitního systému nebo poruch struktury kůže. Problémy s imunitním systémem umožňuje množit patogenní bakterie.

Mezi hlavní typy pyodermie a jejich příznaky

 • Pro každý druh pyodermie u psů charakterizované výskytem pupínků, které se později změnil na puchýřů a svědění.
 • S hlubokým pyoderma silně ovlivněné oblastizrudnout, se vyznačují tím, ulcerace. Pyodermie kožní záhyby vznikají při vysoké vlhkosti vzduchu a teploty kůže, kde růst bakterií začíná ve svých záhybech.
 • Nemoc se obvykle postihuje kůži na tvářích a na čelepsi s krátkým čenichem (např pekingského palácového a Bulldogs), dolní ret (často v španělé), stejně jako kůže u žen po celém obvodu. Postižená kůže se stává vlhké, zanícené a nepříjemné pachy.

Degidraticheskie akutní dermatitida u psů (za mokraekzém, nebo „hot spots“) se objeví vlhké, zanícené, svědění, páchnoucí vředy, které se vyskytují v horkém a vlhkém počasí na kůži dlouhosrstých psů. Přesné příčiny tohoto typu pyodermie nejsou známy, mohou mít v souvislosti s úrazy, že pes sám o sobě v důsledku zvýšené citlivosti, parazitární nákazy.

Impetigo nebo „štěně pyoderma“ To ovlivňuje hlubších vrstev kůže bezsrstých štěňatod 3 do 12 měsíců. Když se vyvíjí malé puchýřky růžové a splasknutí na jejich místě žluté stroupky se tvoří. Když pyodermie kuří oka infekce proniká hluboko do ztluštění kůže, která pokrývá kostní výčnělky na klíně psy velkých plemen.

Příčinou tohoto onemocnění je roztroušenápoškození těchto částí těla, onemocnění imunitního systému nebo štítné žlázy. Povrchní folikulitida svědivá psa trápí silné svědění. Obvykle choroba postihuje krátké vlasy psů (jezevčíci, boxeři, dalmatinů a dobrmanů) a její příčinou může být zvýšená citlivost nebo lupy. Na kůži psa objeví nádory a ustupující vlasová linka, kůže v těchto místech je červená.

Interdigitální pyoderma postihuje kůži meziprsty. Příčinou onemocnění může být cizí těleso (trny, travní semeno, třísky) rohože mezi prsty, poškození kůže při chůzi po štěrku nebo chemicky nebezpečných místech (louže oleje nebo dehtu), nebo vnější parazity infikující houbových chorob.

Léčba pyodermie u psů

V případě, že infekce jde hluboko, že je velmi obtížné léčit.

 1. Prvním krokem je vyříznout vlasy v postižené oblasti a léčit yodezom kůži, brilantní zeleň, silný roztok manganistanu draselného nebo epatsidom
 2. léze místa také léčeni antibakteriálními masti nebo šampony. individuální přístup je uveden pro každý případ.

Je velmi důležité zjistit příčinu onemocnění. Povinné Boj proti vnějším parazitům. Pro odstranění zánětu předepisují antibiotika pro psy: Baytril. Antibiotická léčba by měla trvat delší dobu – dokonce i dva týdny po zdánlivém uzdravení, protože předčasné zrušení antibiotické léčby často vede k relapsu onemocnění.

Místní použití streptomycin mast vedinol. Rychle zlepšuje aplikační kůže maksidin. Bolest, když se vstřikování snadno odstranit pomocí lidokain nebo Novocaine (přibližně 0,3 ml).

Onemocnění kůže psů-chytrá houba

Kožní problémy psů mohou mít několik příčin. Většinou se ale jedná o plísňová či kvasinková onemocnění, která léčíme vakcínami, prášky a podobně. Existuje ale i přírodní cesta díky chytré houbě pro zvířata. Jedná se o naprosto přírodní produkt, takže lze použít i pro štěňata a koťata. Chytrá houba pro zvířata je naprosto bez vedlejších účinků.

Nekrmte a nemažte psa či kočku zbytečně chemickými farmaceutiky pokud existuje přírodní produkt, který léčí kožní problémy. Chytrá houba se prodává jako prášek, který rozmícháte v menším množství vlažné vody a necháte 30 minut aktivovat. Jedna dóza je pro ředění s 10 litry vody.

V lázni pak zvíře koupeme alespoň několik minut. Pak zvíře sušíme suchým vzduchem nebo jen ručníkem, nikdy nefénujte horkým vzduchem, to by byla koupel v chytré houbě neúčinná. Nejlepší je psa nechat přirozeně uschnout.

V případě potřeby doporučujeme koupel v chytré houbě opakovat. Cyklus koupelí v chytré houbě: První den zvíře vykoupeme. Druhý den jen potíráme postižená místa a pak 2 dny dodržíme pauzu. Tento cyklus opakujeme 2 až 3-krát.

Chytrou houbu seženete jako volně prodejný lék bez receptu v e-shopu Pejsek a kočička (www.pejsekakocicka.cz) jako produkt Ecosin chytrá houba pro zvířata v kategorii lékárna pro zvířata .

 • Kategorie: Kočky, Psi
 • Šťítky: Chovatelské potřeby

Podobné články

Nové mléko pro zdravý vývoj koťat

Přední český výrobce krmiv Brit pro psy a kočky přichází se superprémiovou mléčnou náhražkou. Mléko Brit Care Kitten Milk slouží jako plnohodnotná strava v případě nedostatku mateřského mléka – od narození […]

Osmý ročník ankety Kynolog roku 2017 má své vítěze

Na slavnostním galavečeru, který proběhl tuto sobotu, byla rozdána ocenění v celkem 22 kategoriích. Vítězkou se stala Tereza Králová, loňská mistryně světa v agility. Za nejsympatičtějšího kynologa zvolila veřejnost Kateřinu Malačkovou, vicemistryni světa […]

Pes není hračka, tak proč jich tolik končí v útulku?

Zejména období Vánoc je pro mnoho psů osudové. Z počátečního nadšení jsou živé plyšové hračky často odkládány. V lepším případě do útulku, v tom horším jsou psi uvázáni někde u stromu a ponecháni […]

Komentáře k článku

Napsat komentář Zrušit odpověď

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 • FOR FAMILY 2018
  • 12. 04. 2018
  • – Praha
 • Dům a zahrada Louny 2018
  • 19. 04. 2018
  • – Louny
 • Karneval chutí Ostrava 2018
  • 20. 04. 2018
  • – Ostrava
 • všechny akce

Přečtěte si více o tomto projektu v článku, který tento projekt detailněji popisuje.

Ani my pokrok nezastavíme, a proto jsme pro vás připravili inovativní prostředí webu Príma receptář.

Príma receptář

je internetový hobby receptář, který dnes a denně přináší zajímavé články na téma zahrada, dům a byt, vaření, ruční práce a v neposlední řadě také z říše zvířat.

Pokud Vám ale některé informace chybí nebo nám chcete napsat vlastní názor na náš server, popř. navrhnout reportáž, neváhejte nás kontaktovat. Rádi relevantně odpovíme na všechny Vaše nejen zahrádkářské a kutilské dotazy.

Unikátní kurýrování »plesnivých« hafanů je vynálezem českých vědců: Takhle léčí plíseň psů!

Agresivní plísně napadají lidi, zdi našich domovů, rostliny i zvířata. Boj s nimi je složitý a jen v malém procentu úspěšný. Je jedno, zda se plíseň objeví na nehtech nohou, na zdech bytu, na zahrádce na jahodách či rajčatech, nebo u domácích mazlíčků. Neobvykle rychlou a navíc úspěšnou léčbu má nyní za sebou Nikolka, tříletá fenečka pražského krysaříka. Pomohla jí tzv. chytrá houba, jedinečný objev českých vědců.

„Nikolka se nakazila od nemocných pejsků. Strašlivě se drbala, na hlavičce a packách začala pelichat. Doktorka říkala, že vypadá jako prožraná od molů,“ vypráví panička Klára Marisko z Prahy. Veterinářka navrhla léčbu pomocí chytré houby. Standardně používané léky – antimykotika – nedoporučila. „Klasická léčba je chemie, může poškodit játra a ledviny. Ještě než se nasadí, je třeba udělat odběry krve na jaterní a ledvinové parametry. Jestliže jsou i jen lehce zvýšené, nelze antimykotika předepsat,“ vysvětluje veterinářka Martina Načeradská.

„Když mohu udělat něco, abych zvířeti neubližovala, udělám to. Jsem spíše pro moderní metody. Preparát z chytré houby má registraci teprve dva měsíce a zatím se mi osvědčil,“ říká doktorka Načeradská.Nikolka tak místo polykání pilulek přišla do ordinace třikrát na speciální koupel v roztoku z chytré houby. Jde vlastně také o plíseň – Phytium oligandrum, – ale upírskou. „Zvířeti ani člověku neublíží, právě naopak. Požírá škodlivé plísně způsobující obtíže. Zahubí je. Je to velmi šetrný způsob léčby,“ dodává veterinářka. U fenečky chytrá houba zabrala na sto procent.

„Nikolka byla smutná, neustále se drbala, nepomohl ani běžně používaný límec, stále se buď sama nebo o něco škrábala. Když jí bylo nejhůře, zhubla a vážila jen 1,70 kg. Nyní jsme na poslední koupeli a už má zase přes dvě kila,“ dodává šťastná chovatelka, která za jedno ošetření zaplatila 800 korun.

Chytrá houba je objevem českého vědce Dáši Veselého?V současné době se preparáty z ní používají nejen na léčení zvířat, ale i plísní nehtů a nohou u lidí, a dokonce bércových vředů. Úspěchy mají i postřiky proti plísni na rostlinách a využívají se také ve stavebnictví na plísně vlhkých zdí.

Nikolka se klepe jen strachy, voda je příjemně teplá. Musí v ní vydržet deset minut.

Pejsek se jen lehce osuší ručníkem.

. a dosucha vyfouká fénem, ale jen studeným vzduchem.

Jedno ošetření stojí 800 korun, ale pejsek se plísně rychle zbaví.

Lupy a hodně suchá pokožka u psa, čím ošetřit?

lupy a hodně suchá pokožka u psa čím ošetřit?

Máme fenku velkého knírače,furt se strašně drbala a ošívala,myslely jsme si tedy že má blešky,ale žádné nemá,tak jsem si myslela že to muže byt tím že jej jí horko,mame ji v bytě,tudíž jsem ji skrátila srst a objevila jsem hodně suchou pokožku vypadající jako lupy.Je možne aby pes měl lupy a jak mam pokožku ošetřit,aby se jich zbavila a pokožka ji nekousala.Zkoušely jsme už specialní šampon a ten nezabral…

 • Clarita
 • Kelišová
 • 21.02.12 19:44
 • 5437 příspěvků

ahoj, dobré téma, zrovna jsem chtěla podobné zakládat. My máme labradorku, taky v bytě a teď se taky začla hodně škrábat (blechy nemá), línat (jaro, bude hárat) a má jakoby lupy, nebo co. Jen jí přejedu přes hřbet rukou, tak jí mám bílou, od takového bílého mastného prášku. To by mě taky zajímalo co to je a z čeho to je. Jestli je na to nějaký šampon, či co. Takže si také ráda přečtu tipy . Jinak vím, že i psy můžou lupy mít, ale zrovna tohle mi jako lupy nepříjde.

 • janusska
 • Ukecaná baba 😉
 • 21.02.12 19:45
 • 1348 příspěvků

Nas knirac to mel taky. A pak to samo preslo. Co vyzkouset zmenit granule?

 • abby
 • Zasloužilá kecalka
 • 21.02.12 19:50
 • 987 příspěvků

Granulky máme pokaždý jiný,ale dáváme je jenom jako příkrm,jinak dostávají maso,zeleninu apod.Jestli jsou mastný nebo suchý ty lupy nevím,vím že jí to už fakt začíná hodně vadit a není schopná se jic zbavit…

 • Petra2829
 • Echt Kelišová
 • 21.02.12 19:57
 • 7891 příspěvků

Holky než začnete ošetřovat srst a kůži psíka,je dobré si ověřit,zdali váš psík nemá Dravčíka.To mi řekl vet.Pořídila jsem si kdysi psa a vypadalo to jako lupy.Léčba není nějkak náročná.Nakažlivé to není a pouze se to zakape pipetou.Jinak pokud se toto vyločí lze říci že psík trpí na suchou pokožku. Říkám dle vlastní zkušenosti.

 • abby
 • Zasloužilá kecalka
 • 21.02.12 20:00
 • 987 příspěvků

Holky než začnete ošetřovat srst a kůži psíka,je dobré si ověřit,zdali váš psík nemá Dravčíka.To mi řekl vet.Pořídila jsem si kdysi psa a vypadalo to jako lupy.Léčba není nějkak náročná.Nakažlivé to není a pouze se to zakape pipetou.Jinak pokud se toto vyločí lze říci že psík trpí na suchou pokožku. Říkám dle vlastní zkušenosti.

Dravčík co to je?A kde to mamjako hledat?

 • Janichka
 • Kelišová
 • 21.02.12 20:07
 • 6955 příspěvků

Muze to byt dermatitida, nebo alergie na kureci granule:(

Pokud to nezmizi po umyti a pouziti kondicioneru( klidne i lidsky) tak zmen granulky na jehneci, nebo losos.

Odkud mas knirace jestli se muzu zeptat. Upravuju velke knirace na vystavy:)

 • Clarita
 • Kelišová
 • 21.02.12 20:24
 • 5437 příspěvků

Muze to byt dermatitida, nebo alergie na kureci granule:(

Pokud to nezmizi po umyti a pouziti kondicioneru( klidne i lidsky) tak zmen granulky na jehneci, nebo losos.

Odkud mas knirace jestli se muzu zeptat. Upravuju velke knirace na vystavy:)

alergie na kuřecí granule? Krmíme jima už od štěněte, to by se asi teď neprojevilo, nebo jo? A lidský kondicionér neublíží? Četla jsem, že by se neměly používat lidské šampony na psy .

 • Petra2829
 • Echt Kelišová
 • 21.02.12 20:41
 • 7891 příspěvků

Holky než začnete ošetřovat srst a kůži psíka,je dobré si ověřit,zdali váš psík nemá Dravčíka.To mi řekl vet.Pořídila jsem si kdysi psa a vypadalo to jako lupy.Léčba není nějkak náročná.Nakažlivé to není a pouze se to zakape pipetou.Jinak pokud se toto vyločí lze říci že psík trpí na suchou pokožku. Říkám dle vlastní zkušenosti. Dravčík co to je?A kde to mamjako hledat?

Stačí se kouknout na netu.Dravčík psí.Je fakt že my jsme si ho již donesli.A vet to pozná během 2 minut.

 • abby
 • Zasloužilá kecalka
 • 21.02.12 21:05
 • 987 příspěvků

Muze to byt dermatitida, nebo alergie na kureci granule:(

Pokud to nezmizi po umyti a pouziti kondicioneru( klidne i lidsky) tak zmen granulky na jehneci, nebo losos.

Odkud mas knirace jestli se muzu zeptat. Upravuju velke knirace na vystavy:)

tak jsme tet zkusili lidskej šampon na lupy,už važně nevím co snou,te druhe fence-setr,te nic není,takžr to parazit asi žadnej nebude ,to by měla taky,granule zkusíme vyměnit hned jak je dožerou…jinak kníračku mame někde od Ostravi,na vístavi nejezdíme,puvodně jsme chtěli a chodili jsme i na cvičak,že si uděláme bonitaci,ale není na to čas,tak je to jen společník strašně umazlenej…

 • byron
 • &nbsp
 • 21.02.12 21:08
 • &nbsp

Nám pomohly kapsle s lososovým olejem. Pokud někdo radil, omlouvám se, nečtu diskuzi

 • abby
 • Zasloužilá kecalka
 • 21.02.12 21:10
 • 987 příspěvků

Nám pomohly kapsle s lososovým olejem. Pokud někdo radil, omlouvám se, nečtu diskuzi

to jsou vitamíny na jídlo,nebo na mazání pokožky?

 • byron
 • &nbsp
 • 21.02.12 21:13
 • &nbsp
 • Did
 • Kecalka
 • 26.02.12 22:16
 • 405 příspěvků

jsem chovatelka VK – jukni na mé stránky www.beautybooty.eu. Suchá kůže, lupy a lámavá srst je bohužel v některých liniích /většinou ty hodně osrstění knírači/ a projevuje se při krmení granulemi určitých značek. Já sama mám jednu fenu, která na to také trpí.Po vykarktáčování vypadala jako když ji posypeš moukou! Také jsem vyzkoušela různé šampony, olejíčky vtírané do srsti atd.- taktéž testy na dravčíka a blechy. Nepomohlo nic – nebo pouze krátkodobě – až na změnu krmení. Přešla jsem z granulí na syrové maso – krmíme dle BARFu. Sic je to trošku pracnější, ale je po problému se srstí a kůží. Fena má krásně lesklou srst, promaštěnou pokožku a celkově je v kvalitní kondici – i ti ostatní. Náprava musí přijít zevnitř! Zvenku můžeš patlat co chceš.

 • Petra2829
 • Echt Kelišová
 • 27.02.12 08:25
 • 7891 příspěvků

jsem chovatelka VK – jukni na mé stránky www.beautybooty.eu. Suchá kůže, lupy a lámavá srst je bohužel v některých liniích /většinou ty hodně osrstění knírači/ a projevuje se při krmení granulemi určitých značek. Já sama mám jednu fenu, která na to také trpí.Po vykarktáčování vypadala jako když ji posypeš moukou! Také jsem vyzkoušela různé šampony, olejíčky vtírané do srsti atd.- taktéž testy na dravčíka a blechy. Nepomohlo nic – nebo pouze krátkodobě – až na změnu krmení. Přešla jsem z granulí na syrové maso – krmíme dle BARFu. Sic je to trošku pracnější, ale je po problému se srstí a kůží. Fena má krásně lesklou srst, promaštěnou pokožku a celkově je v kvalitní kondici – i ti ostatní. Náprava musí přijít zevnitř! Zvenku můžeš patlat co chceš.

Stránky si i já ráda pročtu-Teda knírači…Kam ty všechny zmizli.Na cvičáku jsme jich měli a není ani jeden .

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Ecosin chytrá houba pro zvířata 10x3g

Datum dostupnosti: 2013-12-07

Tento výrobek není prodáván samostatně. Musíte vybrat alespoň 1 množství tohoto produktu.

Více informací

Biologická přísada do vodního postřiku nebo do vodní lázně.

-pro srst a kůži náchylnou k zapářce

-pro péči o dolní končetiny(paznehty, kopyta, drápy) při výskytu kvasinek a plísní

vyzkoušeno, funguje – vyplatí se dodržovat návod

náročné koupání, udržet kocoura 10 minut v koupeli – výkon

Vymyslet jinou formu aplikace – něco jako suchý šampon, nebo olejová báze na vtírání do kožichu . . .

nejsem chemik, takže nevím na čem všem to záleží – účinnost látky

Zboží bylo pouze hodnoceno prostřednictví nákupního rádce Heureka.cz

zkouším prvně, ale zatím vypadá, že funguje

Vše o nákupu

 • PETHOME s.r.o., Minská 48, 616 00 Brno

Číslo účtu: 2800533541/2010 IBAN:CZ06 2010 0000 0028 0053 3541

Kožní problémy psů

Psi trpí podobně jako lidé na četná plísňová nebo kvasinková onemocnění. Tato onemocnění mohou vzniknout v důsledku zapaření, ale také díky lehkému přenosu ze zvířete na zvíře. Je dobré vědět, že jsou tyto problémy snadno přenosné na lidi, a proto je musíme včas, ale hlavně účině léčit. Ve většině případů není nutná ani návštěva veterináře. Stačí koupit přírodní přípravek Ecosin-chytrou houbu.

Chytrá houba pro psy je směs „hodných“ bakterií, které účině bojují proti nebezpečným kožním plísním, na kterých parazitují a zanedlouho je zcela zničí. Pak chytrá houba také uhyne, takže se nemusíte vůbec ničeho obávat.

Protože nemá chytrá houba pro zvířata vůbec žádné vedlejší účinky, lze ji použít i na mláďata.

Krom štěňat i pro koťata, ale i kopytníky. Lze totiž využít pro koupel kopyt, paznehtů a podobně. Chytrá houba pomáhá i na kožní nemoc s názvem Seborea.

Jde o zdlouhavé neinfekční onemocnění kůže, která produkuje nadměrné množství zapáchajícího mazutu. Kůže psa svědí a drbání toto onemocnění ještě zhoršuje. Mohou se vyskytovat také lupy, zarudnutí a podobně podrážděná pokožka.

Chytrá houba-návod k použití

Balení chytré houby rozmíchejte v malém množství vlažné vody (voda nesmí být studená ani příliš teplá). Během 20-30minut dojde k aktivaci houby, kterou následně rozmícháte v 10 litrech vlažné pitné vody. V této lázni zvíře vykoupejte. Zvíře by mělo být v kontaktu s vodou co nejdéle. Pak v žádném případě zvíře nesušte fénem. Nejlepší je, pokud pes přirozeně uschne, jen ho trochu osušte ručníkem. Další den potírejte roztokem houby postižená místa. Za dva dny koupel zopakujte. V případě velmi silného napadení kůže postup zopakujte za další dva dny.

Ecosin chytrá houba pro zvířata 10x3g

Zboží ze stejné kategorie – Ecosin chytrá houba pro zvířata 10x3g

vhodná pro péči o kůži a kožní deriváty při výskytu kvasinek a plísní ?? vhodná k úpravě fyziologické mikrobiální flóry srsti a kůže ?? vhodná pro srst a kůži náchylnou k zapaření ?? vhodná při výskytu hniloby kopyt u .

vhodná pro péči o kůži a kožní deriváty při výskytu kvasinek a plísní ?? vhodná k úpravě fyziologické mikrobiální flóry srsti a kůže ?? vhodná pro srst a kůži náchylnou k zapaření ?? vhodná při výskytu hniloby kopyt u .

  • AKČNÍ SETY + DOPRAVA ZDARMA
  • PSI
  • Kočky
  • VETERINÁRNÍ DIETY
  • Pro páníčky
  • DDD prostředky
  • Drobná zvířata
  • NEZAŘAZENÉ VÝROBKY
  • KONĚ SMĚS
  • Úvodní strana
  • Katalog zboží
  • Nákupní košík
  • Kontaktní informace
  • Obchodní podmínky

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Rakovina kůže psů a koček: může se týkat i vašeho mazlíčka

2.2.2017 7 429 přečtení 9 hodnocení

Ani psům a kočkám se rakovina nevyhýbá. Například spinocelulární karcinom neboli karcinom skvamózních buněk je velmi častý zhoubný novotvar kůže psů a koček. Vyskytuje se u starších zvířat, průměrně u psů ve věku 8 let a u koček ve věku 12 let.

Stavba kůže

Spinocelulární (dlaždicové) buňky, které nádorové bujení postihuje, jsou součástí pokožky, která se obecně skládá z více vrstev. Dlaždicový epitel je tvořen plochými buňkami a je mechanicky odolný. Kromě kůže jsou dlaždicovým epitelem tvořeny také sliznice (výstelky), které přicházejí do styku s vnějším prostředím, např. dutinou ústní. Běžnou vlastností dlaždicového epitelu je vytvoření rohovinové (keratinizované) odolné vrstvy.

Jak vypadá nádor u koček

Kočky bývají postiženy častěji než psi. Uvádí se, že toto onemocnění tvoří až 15 % všech novotvarů u koček. Predispozice byla objevena u siamských koček, ale převážně onemocní zvířata, která mají málo pigmentu v kůži, čili bílé a světlé kočky.

Nejčastějším místem výskytu je ušní boltec. Zpočátku na uchu nacházíme pouze zarudnutí způsobené slunečním zářením, které v případě dlouhodobého vystavení slunečním paprskům později podléhá rakovinovému bujení. Většinou to vypadá tak, že zarudnutí po řadu let střídavě mizí a zase se objevuje. To, že je ucho postiženo rakovinou, se pozná podle zesílení a zkroucení okrajů ušního boltce, kůže na něm následně praská, krvácí a tvoří se na ní strupy, někdy až květákovité výrůstky. Tento typ tumoru nemá tendenci se šířit do dalších orgánů a dlouhý čas může zůstávat pouze na uších. Velmi často postupuje pouze lokálně a postižení se rozšiřuje v místě ušního boltce. Pokud metastazuje, tak do mízních uzlin a plic. Ve většině případů je terapeuticky úspěšná amputace části ušního boltce. Ta musí být provedena alespoň s 5mm okrajem zdravé tkáně. U koček, které mají bílé ušní boltce, může být amputace provedena již při prvních známkách zarudnutí jako preventivní opatření.

Další místa, kde se nádor vyskytuje, je řídce osrstěná část nosu, nosní houba, oblast očních víček a dutina ústní.

Paralen, Coldrex nebo Panadol pro kočku či psa? Ani to nezkoušejte!

Jak vypadá nádor u psů?

I u psů je toto onemocnění časté, tvoří až 5 % z celkového množství tumorů.

Mezi nejvíce postižená plemena patří německý vlčí špic, knírač, baset, kolie, boxer a další krátkosrstá bílá plemena, chovaná především venku.

Nacházíme ho obvykle na nepigmentované nebo slabě pigmentované kůži. Nejčastějším místem výskytu tohoto typu tumoru je drápové lůžko (velká plemena psů), šourek, oblasti nosu, končetin a řitního otvoru. I u psů je predilekčním místem ušní boltec, kde existuje vztah mezi slunečním zářením a vznikem onemocnění. Velmi často se také nachází na jazyku. Hned po melanomu je skvamocelulární karcinom druhým nejčastěji se vyskytujícím nádorem v dutině ústní.

Stejně jako u koček se rakovina plošně šíří, postižená místa krvácí, praskají, nehojí se, následně do otevřených ran vniká sekundární infekce a místa hnisají. Novotvar může mít i květákovitý vzhled s rozpraskaným a krvácejícím povrchem. Léze na prstních polštářcích a drápovém lůžku však mohou mít agresivnější charakter – u většiny dochází až k rozkladu kostí prstních článků.

Nejúčinnější terapií, stejně jako u koček, je chirurgické odstranění. Rozsah rány nebývá malý, odebírá se i sousední zdravá tkáň, tak aby si operatér byl jistý, že nádor je opravdu pryč. U onemocnění drápového lůžka se ve velké většině provádí amputace celého prstu.

Při včasném odstranění tumoru bývá prognóza na úplné vyléčení dobrá. Lepší vyhlídky na uzdravení mají ty nádory, které se vyskytnou na ušních boltcích. Proto bych chtěla apelovat na chovatele, pokud máte doma světle zbarvené zvíře, na kterém najdete nehojící se ranky nebo květákovité útvary na výše uvedených místech těla, neváhejte a obraťte se na svého veterinárního lékaře. Můžete svému mazlíčkovi prodloužit život i o několik let.

Hodnocení čtenářů: 95% (hlasů: 9 )

Autor článku

MVDr. Zuzana Bernatíková

Další články z tématu

7 příčin hubnutí psa a kočky – mohou za to zuby, stres, ale i rakovina

7 věcí, které v zimě ovlivňují zdraví vašeho psa

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

Pojídá vaše štěně výkaly? 5 způsobů, jak mu v tom zabráníte

Do určitého věku je u štěněte pojídání výkalů tak nějak normální, většinou to má odkoukané od mámy z pelíšku. Toto však nemusí být jediný důvod. Štěně se může nudit, může mít nedostatečnou výživu nebo třeba hlad. Pokud potíže přetrvávají, je potřeba je řešit, jinak se může pojídání výkalů stát celoživotním zvykem.

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

Barfování a krmení psa je o zdravém selském rozumu, říká veterinář Milan Štourač

Pan doktor Milan Štourač patří k našim předním specialistům na výživu a B.A.R.F., vyzná se také v etologii psů, působí v Brně, kde má dlouholetou veterinární praxi. Specializuje se také na chov německých dog a francouzských buldočků ve své chovné stanici Bonoda. Povídali jsme si s ním o jeho názorech na B.A.R.F. a výživu psů celkově.

A MÍT VÝHODY ZDARMA

Nejčtenější články

11 činností, kterými zkracujete vašemu psovi život

Pes a kosti: vařené a zvěřinové jsou životu nebezpečné

Zachraňte svému psovi život! Co když mu hrozí epilepsie?

Proč psi olizují lidi? Mají to v genech a chutnáte jim

Nejčtenější dotazy v poradně

Chrčení a ztížené dýchání u jorkšírského teriéra

ODPOVĚĎ: Dobrý den, problém,u kterého se setkáváte u Vaší fenky,se jmenuje kolaps tra.

Bradavičky na kůži u psa

ODPOVĚĎ: Nejúčinější metoda je chirurgické odstranění větších útvarů v kůži. U drobnýc.

Vzpříčená kost v krku psa

ODPOVĚĎ: Dobrý večer, pokud se vzpříčí kost či klacík v tlamě a je zapíchnuta v horním.

Trhání zubů psa a kočky

ODPOVĚĎ: Dobrý den. Stejně jako lidem se i psům a kočkám trhají zuby. Vždy se vytržení.

Rybičky se nám drží u dna

ODPOVĚĎ: Dobrý den, opravdu se jedná o nějaký problém. Bohužel jej nemohu blíže specif.

Nacházíte se na portále Rada Veterináře, jenž patří vám majitelům a chovatelům zvířat, a veterinářům, kteří odpovídají na vaše dotazy v internetové poradně. Pokud si chcete přečíst hobby i odborné články o zvířatech, zasoutěžit si, poučit a pobavit se, nebo se jen potřebujete zeptat na to, proč vaše kočka pořád škrábe po nábytku, jste tady správně. Rada Veterináře je jedinečné místo, kde časem najdete odpovědi na všechny své zvířecí otázky, díky obsahu a díky odborníkům.

Naposledy přečtené články

Nové dotazy v poradně

Naposledy zobrazení veterináři

Drobní savci

© 2016 – 2018 | HKR Vet s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Kopírování obsahu bez uvedení zdroje není povoleno.

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.

Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!

Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.

Leave a Reply