Prsu houbové infekce lékařství (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Houbový vaginitida – příčina hub rodu Candida

Plísňové vaginitis dochází při spouštění odolnost organismu, nebo snížení množství normální vaginální mikroflóry. U zdravých žen v plodném věku rozvíjet plísňová infekce pochvy je samozřejmě potlačena.

Jak začít plísňové vaginitidy

Plísňové záněty pochvy u žen v reprodukčním věku) (plodném obvykle začíná při současném snížení lokální nebo celkové imunity. Skutečnost, že se houby rodu Candida, které způsobují tuto nemoc jsou přítomny na sliznici genitálního ve většině žen v patogenní mikroflóry. Ale užitečný (normální) vaginální flóry zdravých žen, které se opírá o ženské hormony, potlačit životní funkce hub a nemají vyvolat onemocnění. Dokonce i v případě, že sexuální partner ženy trpí kandidózy pohlavních orgánů Kandidóza genitálie: možné závažné komplikace Přenosné infekce nebudou způsobují onemocnění u zdravých žen.

V případě snížené imunity, houby začínají proliferovat a proniknout do sliznice, což způsobuje onemocnění. Tato situace může nastat při léčbě antibakteriálních léčiv obecně (systém), nebo lokální účinky – inhibují růst normálních vaginální flóru, což vede ke snížení místní imunity. Podobný výsledek se hormonální pozadí žen.

Snížená celková imunita může také vést k houbové infekce. Immunity se může snížit v důsledku podchlazení společnou infekcí utrpěl, endokrinní onemocnění (např, diabetes), exacerbace chronické onemocnění, intoxikace, stres Jak porazit stres? Vytvořit oázu , Vysoká fyzická a neuropsychiatrické stres, jíst velké množství lehce stravitelných sacharidů, a tak dále.

Prvním příznakem houbové záněty pochvy je výskyt pálení a svědění v vulvy. Pak se může objevit více či méně bohaté bílé ošuntělý výtok z pochvy Vaginální výtok , Svědění je velmi znepokojen ženě, což způsobuje nespavost a nervové poruchy. Sex nedoručí příjemné pocity, a někdy jsou prostě nemožné, kvůli bolesti.

Na sliznici vagíny při vaginitida houbových objeví kyselé bodové útoky, které na první pohled může být snadno odstraněn. Ale pak útoky rostou, se spojit s sebou a pevně spojeny s sliznici. Pokusíte-li se je oddělit sliznice krvácení.

Poševní výtok (leucorrhoea) také nosit kýčovité charakter, ale někdy (zvláště když smíšené infekce), může být muko-hnisavé a krvavé charakter.

Při posilování imunity Posílení imunitního systému – pomáhají imunitní systém plísňové záněty pochvy se mohou vydat na vlastní pěst, ale častěji se vrátí a nemoc se stává chronickou opakující se povahy.

Charakteristickým rysem vaginitidy je to, že často mají smíšené infekce (houbové, bakteriální, plísňové, Trichomonas, atd.), Původu. Toto dodatečné infekci přispívá k dalšímu snížení imunity a podporuje houbové infekce. Proto, plísňové záněty pochvy, a to iv případě, že vnější prohlídku diagnóza není pochyb, vyžadovaly úplné prošetření.

Žena se bere výtěr z pochvy a močové trubice (takže může detekovat přítomnost zánětu). K identifikaci patogenu a jeho citlivost na různých léčiv je zasetá na živném médiu sraženin.

Teprve po úplném posouzení a detekce infekčních agens je léčen. Chcete-li potlačit plísňových infekcí Preparáty fungicidní jsou jmenováni obou sexuálních partnerů. Dnes tento účel je nejvíce často předepsaný flukonazom (fljukostat, mikosist, Diflucan a další). Pokud houbová vaginitida nejprve vznikl, postačí obvykle jeden tableta nebo kapsle 150 mg flukonazolu pro potlačení GOST hub.

Při chronické záněty pochvy houbové flukonazol jmenován jednou měsíčně po dobu čtyř měsíců až jednoho roku potlačit opakování choroby.

Držené jako lokální léčbou antimykotika ve formě vaginálních čípků, krémů, gelů, například pimafutsin, Polygynax, terzhinanom a tak dále.

Současně, obnovu místního i celkového imunity. V některých případech, aby se dosáhlo dlouhodobé remisi onemocnění, potřebují pomoc imunolog a použití imunomodulátory.

Plísňové vaginitis vyžaduje dlouhodobou péči pod dohledem laboratorních testů.

Vaginitida (kolpitid) – zánět poševní stěny

Vaginitida a kolpitid – dvě jména pro stejné nemoci, jen slovo "vaginitida" má latinské kořeny, a "kolpitid" – za řeckou. Dnes kolpitid v klinické praxi se běžně označuje jako zánět pochvy u žen v plodném věku, a záněty pochvy a vulvovaginitid Vulvovaginitida – onemocnění dětí a starších osob (zánět pochvy a zevního genitálu) – dívky a starší ženy.

Funkce mikroflóru pochvy u žen v plodném věku, dívky a starší ženy

U žen v plodném věku vagina má tu vlastnost, self-čištění. To se děje v důsledku skutečnosti, že pod vlivem ženských pohlavních hormonů v pochvě vyvíjí normální mikroflóru. To je hlavně laktobacily (Dederleyna coli), které produkují kyselinu mléčnou. Kyselé prostředí pohodlné pro reprodukci užitečné mikroflóry a zcela nepříjemné pro reprodukci podmíněně patogenních a patogenních mikroorganismů, které mohou způsobit infekční-zánětlivého procesu.

To je důvod, proč ženy ve fertilním věku, s normální hormonální zřídka se nespecifické vaginitidy způsobené infekčními činidly, jako jsou stafylokoky, streptokoky, E. coli, Próteus, a tak dále. (nespecifické infekční agens). Ale jak ženy ve fertilním věku, obvykle jsou sexuálně aktivní, oni jsou častější záněty pochvy způsobené patogeny sexuálně přenosných infekcí (gonokoky, Trichomonas, chlamydií Chlamydia: zákeřná a rozšířené onemocnění a další).

Dívky a starší ženy (po menopauze) hormonu není obrana, tak oni často vyvinou nespecifické vaginitidy. U malých dětí, mohou nastat na pozadí střevních infekcí u dětí předškolního a školního věku – na pozadí chronických ložisek infekce, například, na pozadí chronické angíny Chronický zánět mandlí – zánět mandlí (infekce v tomto případě se dostane do pochvy přes krevní řečiště).

Jak je zánět pochvy u žen ve věku detorodenogo

V závislosti na tom, zda se infekce vedla k vývoji zánětlivého procesu, bude se stát, akutně nebo chronicky. Akutní zánět je charakterizován výskytem sekretu (kabelů) různých druhů. Někdy jsou spojeny pálení, svědění, časté bolestivé močení, bolest nebo nepohodlí v břiše.

Dnes, ženy ve fertilním věku vaginitidy často bez povšimnutí. Tato žena se cítí zdravý. Takový tok je typický pro mnoho sexuálně přenosných nemocí. To je velmi nebezpečné, protože žena se stává zdrojem infekce pro jejich sexuálních partnerů. Hrozí nebezpečí sama žena: neviditelné infekční zánět často šíří do vnitřních reprodukčních orgánů a nachází se v podobě komplikací.

Nejčastější komplikací chronické záněty pochvy je neplodnost. Tento zánětlivý proces je dokončen tvorbu adhezí do vnitřních pohlavních orgánů – děloha, vejcovody a vaječníky, takže je možné, aby proces početí a vede k potratu Potrat – proč jste ztratili to nejcennější? ,

Jak je zánět pochvy u dívek a starších žen

Dívky a starší ženy častěji zánětlivý proces se rozšíří do zevního genitálu – rozvoj vulvovaginitidy. Obvykle se vyskytuje více ostře, nutí okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

U mladých dívek může dojít vulvovaginitis zvláště těžce, s těžkým otokem vulvy, svědění a pálení. To způsobuje nespavost, porušuje dítěte chuť k jídlu, což vede k porušení obecného stavu psychického a fyzického vývoje.

V dlouhodobém vaginitis závažnost zánětu může ustupovat, proces se stane Subakutní a chronická. To představuje hrozbu pro vzdělávání adhezí – lepení, a pak fúzi stěnách pochvy a pohlavních orgánů. Je důležité včas odhalit adhezí a oddělte je.

Proto, dětské gynekologové věnovat velkou pozornost na hygienickou péči mladých dívek, zvláště pokud mají problémy s trávicím traktu. U dívek, školka a škola vystupuje do popředí identifikaci a zacházení se všemi ohniska nákazy.

Ve stáří, často se objevit nebo chronický vulvovaginitis může vést k oběhové poruchy ve stěnách pochvy a zevního genitálu. Dojde tak k další suchost sliznic v poli (bez hormonální podpory neustálém suchu a tak starosti všechny ženy v tomto věku), rozvoj eroze a vředy.

Bez ohledu na to, co věkové nevyvíjel vaginitidy, on je vždy hrozbou pro zdraví žen. Považovat to sami, není nutné – to bude usnadnit přechod do chronické formy onemocnění a rozvoji komplikací. Adekvátní léčba může přiřadit pouze gynekologa.

Advantan – zmírnit zánět, otok a svědění kůže

Advantan – to je externí agent snížit zánět, otok a svědění. Hlavní účinnou látkou přípravků Advantan obsahuje syntetické hormonů nadledvin – glyukokortokoid Nye prostředky (GCS). To má jak výhody, tak (s vysokou účinností) a závady (např., Snížená kožní imunitu).

Advantan vyráběn v několika dávkových forem pro vnější použití – různé druhy masti, krémy a emulze. On vyvinul lék oddělení Intendis německá farmaceutická společnost Bayer. Oddělení vyvíjí léky k léčbě onemocnění kůže, takže když adventis je velmi kvalitní lék, v níž jsou všechny nežádoucí účinky kortikosteroidů objevit minimální. Obecné (systémové) účinky na tělo obvykle nemá adventan (kromě dlouhodobé použití na velkých plochách kůže).

Princip fungování Advantan je to, že se dostává do buněk všech vrstev kůže, je vložen do DNA buněk, a spouští celou řadu biologických procesů, které přispívají k rychlému zužování malých krevních cév (kapilár), na kůži. Tento velmi rychle vede k odstranění edém, zánět a svědění kůže.

Za jakých podmínek se vztahují

Mast a krém Advantan použity pro chronických zánětlivých kožních onemocnění. Nejčastější příčinou účelu Advantan jsou alergičtí a infekční, alergické kožní onemocnění. To se často používá pro atopickou dermatitidou u dětí – vrozenou alergických kožních onemocnění, která se může pohybovat s věkem v atopické dermatitidy. Advantan v tomto případě se snaží používat kurzů, které trvají méně než jeden měsíc – trvání takové vlastnosti obvykle nemá nežádoucí účinky na glukokortikoidy.

Použít Advantan a ekzém (true, mikrobiální, profesní, seboroická) u dospělých – dlouhé proudící kožní onemocnění, při kterém Advantan také aplikované kurzů, které trvají více než tři po sobě jdoucí měsíce. Zvláštním typem ekzém – disgidrotichesky s hustými puchýře na dlaních a chodidlech také dobře reagují na léčbu Advantanom.

Aplikujte mast a krém Advantan stejně jako jednoduchý kontakt a kontaktní alergické kožní reakce, když kůže se zdá být zánět a otoky po kontaktu s dráždivým nebo látky, která způsobuje alergie.

Emulzní anvantan používá k léčbě všech těchto poruch, ale na rozdíl od mastí a krémů může být aplikována na rozsáhlejší oblasti kůže bez hrozby systémového působení. Proto Advantan emulze se používá k léčbě spálení sluncem, vzrušující velkou plochu kůže.

Jako každá GCS Advantan způsobuje snížení odolnosti. Snížená imunita kůže vede k hrozbě spojení infekce. Proto je tento lék by neměl být předepisován na tuberkulózu kůže TB kůže – vzácná forma onemocnění a kožní projevy syfilis Kožní projevy syfilis – hlavní příznaky Stejně jako v žádném virových infekcí kožních – imunosuprese by vedlo k rychlému šíření těchto infekcí, jako je například herpes.

To neplatí Advantan na kůži zasažené růžovkou. Rosacea se projevuje ve formě červeného hrbolaté vyrážky na kůži. Příčinou tohoto onemocnění je zvýšená citlivost malých krevních cév obličeje na různých faktorech. Jedním z těchto faktorů jsou kortikosteroidy.

Nepoužije se Advantan i přecitlivělí na složek léčiva do těla pacienta, stáří čtyř měsíců a kožní vyrážky na pozadí různých vakcín.

Je-li použit v Advantan mikrobiální ekzém, způsobené bakteriální nebo houbové infekce, je s ním aplikovat antibakteriální nebo antimykotika.

Opatření jakékoliv lékové formy Advantan používané během těhotenství a kojení Kojení – osobní volba krmení v době, kdy jsou aplikovány na prsu.

Systémová expozice Advantan možné pouze při dlouhodobém použití při vysoké plochy povrchu těla. Při dlouhodobém používání může také kožní změny, jako je vzhled rozšířené žilky Rozšířené žilky – znamení několika nemocí White depigmentovaná skvrny, strie a tak dále. Imunosuprese může vést k infekci kůže spojení.

By neměly vstupovat Advantan oči – to bude způsobit podráždění. V případě, že lék pro dlouhou dobu aplikuje na kůži kolem očí, může to vést k vývoji glaukomu – zvýšený nitrooční tlak.

Advantan – účinná a bezpečná dostatečně léky. Avšak vzhledem k tomu, že její hlavní účinná látka má hormonální původ, k užívání této drogy by se mělo přistupovat s opatrností.

Advantan: kontraindikace existují

Advantan – lék pro vnější použití, je hlavní účinnou složkou, která je syntetický glukokortikoid hormon methylprednisolon atseponat. Stejně jako u všech léků této řady, je kontraindikace pro použití.

Proč má Advantan Kontraindikace

Kontraindikace Advantan vyplývají z mechanismu účinku tohoto léčiva, která patří do glukokortikoidní nástrojů (GCS). Glukokortikoidy – hormon kůry nadledvin, které ovlivňují metabolismus sacharidů a bílkovin. Hlavní vedlejší účinky vysokých dávek kortikosteroidů jsou zpoždění v těle vody, otok, vylučování draslíku, zvýšená rozpad tkáňových proteinů, zvýšení kyselosti žaludku a tvorba žaludeční vředy, diabetes, vysoký krevní tlak Krevní tlak – pokud je jeho švih nebezpečné? , Přibývání na váze, zvýšení tělesné vlasy a tak dále.

Ale Advantan rysem je, že nemá téměř žádný celkový vliv na organismus, jako se aplikují lokálně absorbován do krve, pouze malá část účinné látky. Hlavní část účinné látky vstupuje do buněk pokožky a tam aktivuje biologické mechanismy, což způsobuje rychlé a významné zúžení malých krevních cév. To způsobí, že snížit zánět, otok a svědění v souvislosti s mnoha kožních chorob. Ale nežádoucí účinky u Advantan tam pořád.

Hlavním vedlejším účinkem tohoto léku je snížit lokální imunitu pokožky. Podráždění a záněty kůže ztrácí, tím i ochrana proti infekci, že dlouhodobé užívání léku je často připojena k základnímu onemocnění. Zvláště nebezpečné v tomto případě virové infekce.

Dalším vedlejším účinkem Dlouhodobé užívání Advantan může být atrofie kůže a vznik jejího strií (strie). To je proto, že SSC způsobuje zvýšenou odbourávání bílkovin a potlačení růstu kolagenu, který je základem elasticity kůže. Ruptura kolagenových vláken vede ke vzniku strií na kůži.

Dlouhodobé vystavení malých krevních cév někdy vede k tvorbě kůže nebo pletivo hvězdičky z malých cév – telangiektazií a vzhledu bílé (chybějí pigmentové skvrny).

Dlouhodobé užívání může způsobit Advantan zvýšení tělesné vlasy a kůže v místě aplikace. Pokud se v průběhu času Advantan aplikuje na kůži kolem očí, může to vést ke zvýšení nitroočního tlaku – glaukom Glaukom – perspektivní možnost slepota Stejně jako podráždění očí v kontaktu s jejím Advantan.

Tyto nežádoucí účinky se vyskytují hlavně Advantan při dlouhodobém používání při vysokých dávkách. Pokud použijete Advantan krátkodobé kurzy, vedlejší účinky obvykle se nestane. Výrobce však Advantan (německá farmaceutická společnost Bayer) vytvořila řadu kontraindikací k užívání této drogy.

Kontraindikace pro použití

Advantan by neměl být předepisován pro specifické infekčních procesů doprovázených kožních projevů – tuberkulóza kůže TB kůže – vzácná forma onemocnění a syfilitický vyrážky na kůži. Aplikace Advantan v tomto případě usnadnit šíření infekce. Když nespecifická bakteriální nebo plísňové infekce kůže, chcete-li snížit zánět, otok, svědění a bolesti, doporučuje se používat Advantan s antibakteriálními a antimykotik.

To je velmi nebezpečné pro použít některý z GCS, včetně Advantan, virových infekcí – sníženou imunitou přispívá k rychlé proliferaci a šíření viru. Proto Advantan kontraindikován u herpes infekce, herpes zoster, plané neštovice, a tak dále.

Vzhledem k tomu, Advantan má výrazný vliv na malých krevních cév na kůži, nemůže být použit v růžovky – jedná se o provokující faktorem pro exacerbace choroby kůže.

Je také možné aplikovat Advantan jsou přecitlivělí na její součásti těla pacienta, věku čtyři měsíce a vzhled vyrážky po podání jakékoli vakcíny.

Opatrně a teprve po zvážení všech kladů a záporů Advantan podáván během těhotenství a kojení Kojení – osobní volba krmení. Se nedoporučuje aplikovat Advantan v jakékoliv lékové formě v mléčné žláze.

Advantan netoxické léčivo, a jediná žádost, a to i ve velké části pokožky to nedává žádné vedlejší účinky a intoxikaci. Nežádoucí účinky se objevují pouze při dlouhodobém užívání drogy. Léčba těchto nežádoucích účinků je odstranit drogu.

Foot houba: příznaky a léčba

Plíseň nohou je jedním z nejčastějších onemocnění v dermatologii praxi. Vyskytuje se zejména v těch kulturách, kde se předpokládá, většinu času nosí boty, a postihuje až 70% dospělé populace.

Nejčastěji noha houba se vyskytuje u starších lidí, jakož i ty, jejichž imunitní systém je oslaben značně, například diabetes, AIDS, špatná cirkulace dolních končetin a jiných onemocnění tohoto typu.

Často termín „houba nebo plísňové onemocnění nohou“ se vztahuje k porážce houbové mycelium klenuté pokožky nohou, nehtů a meziprstní prostory.

Mezi mnoha typů houbových patogenů zásadního mykózy nohou, jsou následující:

 • Trichophyton rubrum,
 • Trichophyton mentagrophytes,
 • Epidermophyton floccosum.

Jiné patogeny plísňové nožní infekce, které se vyskytují méně často:

 • Trichophyton tonsurans – původce houbové infekce u dětí ve Spojených státech,
 • Candida,
 • Scytalidium hyalinum,
 • Scytalidium dimidiatum.

Všichni agenti houbových infekcí přizpůsobit parazitují v rohové vrstvy kůže, produkovat speciální enzymy, které odbourávají keratin. Kromě jejich membrány (buněčné stěny) obsahují manana – speciální látky, které potlačují lokální imunitu a podporovat rozvoj chronického zánětu.

Způsoby nákazy a faktory, které přispívají k onemocnění

Předpokládá se, že některé druhy patogenů způsobujících houbových chorob může zastavit v exfoliovaných kožních buněk zachovávají svou vitalitu v průběhu celého roku. Nakazit s houbou, je postačující, aby tyto kožní vločky s agentem přilepená na nohy, a pak se do vhodných podmínek chovu: vlhkost a teplo.

Nejběžnější houba infekce se vyskytuje zastávka:

 1. Na veřejných místech: lázní, plážové postele, bazény, sauny, i jen písek.
 2. V rodině: obecné pantofle, žádné jednotlivé ručníky na nohy, nízká úroveň hygieny.
 3. Návyky: výměna boty, ponožky, nosí boty někoho jiného (například pantofle vlastníků km).

Faktory, které přispívají k infekci:

 1. Snížení místních obranných sil v důsledku oběhových poruch (např, vaskulitida, mazat aterosklerózy dolních končetin), některé chronické choroby (HIV, další imunodeficience, diabetes, atd.).
 2. Prodloužené pocení nohou sportovců při delším cvičení v létě při nošení uzavřené nebo špatně větrané obuvi.
 3. Trhliny a macerace na kůži nohou.

Obecně platí, že muži jsou postiženy častěji než ženy, s věkem se frekvence plísňových lézí přestanou růst. S rizikem houbových infekcí nohou, jsou následující:

druh nemoci

Podle umístění patologických kožních lézí na nohy, která je ovlivněna plísní:

 1. Interdigitální mykózy (dermatophytosis). Pozorované nejčastěji ve formě chronické (dlaždicových) nebo akutní (intertriginoznoy) forem.
 2. Plantární mykózy. Nejčastěji vidět škálování a keratinizace kůže nohy.
 3. Disgidroticheskaya tinea. Na kůži chodidla tvořily puchýře, váčků, alergická dermatitida často podobá.
 4. Hluboké mykózy. V tomto případě to ovlivnilo nejen na povrchu, ale i hlubších vrstev kůže.
 5. Onychomykóza. Porážka houby nehet.

V závislosti na typu prostředku přestanou hlavní plísňová onemocnění jsou:

 1. Sportovec, tzv Trichophyton mcntagrophytes.
 2. Rubrofitii který patogen je Trichophyton rubrum.

Rubrofitii zastávka: hlavní typy a symptomy

Rubrofitii je nejčastější onemocnění nohou houbového původu. To se vyskytuje v téměř 70 až 90% případů.

Klasická forma rubrofitii charakterizovaných zarudnutí a mírné zesílení (lichenifikací) kůže. Postiženou kůži lesklé, s napájecím vzoru, suchý s SCOP v strií a záhyby mukovidnyh vločky.

Onemocnění obvykle začíná třetí nebo čtvrté meziprstní záhybů, které jsou v blízkosti naibole6e. Dále je houba rozšíří do dalších meziprstních prostorů, a spodní část na zadní straně nohy.

Pro rubrofitii charakterizované následujícím tvaru:

 • dlaždicových forma (hlavní funkce – šupinatá kůže)
 • Stratum formulář – přítomnost „kuří oka“ boule.
 • intertriginoznoy (oprelovidnaya)
 • disgidroticheskaya (s tvorbou bublin)
 • smíšená forma (opruzenin, puchýře).

Vymazán z dlaždicových rubrofitii má méně výrazné příznaky dochází téměř neznatelně pro pacienta. Jeho hlavními příznaky jsou:

 1. Interdigitální prostory: peeling, přítomnost mukovidnyh váhy, povrchové drobné praskliny.
 2. Prakticky žádné stížnosti nebo může být znepokojeni mírným svěděním.

V takové formě rubrofitii může probíhat dostatečně dlouhou dobu. Postupně se však, že je postup onemocnění, což vede ke vzniku hyperkeratózních a smíšené formy. Postupně se objeví:

 • zvýšení kožní suchost zastávky,
 • zhrubnutí kůže,
 • Hrubý vzhled kalusu na částech spodních a bočních chodidla,
 • Tvorba hluboko v patách a bolestivých fraktur.

Když zastavíte rubrofitii pozorován 3 hlavní typy exfoliace pleti:

 1. Mukovidnoe. Přírodní kožní záhyby a rýhy jakoby posypané moukou.
 2. Ve tvaru prstence. Zarudlé skvrny s třásněmi odlupovaného epitelu.
 3. Krupnoplastinchatoe. V tomto případě, kůže loupe velké talíře.

Mezi prsty mezery

Při silné pocení nohou, na sobě špatně větrané obuvi, nedostatečné léčení interdigitální prostor pravidelně začínají „namočit“. Kůže se stává oteklé, narušily, s hlubokými trhlinami. Hlavní stížností pacientů v této fázi – svědění, bolest, pocit pálení.

Bez včasné a efektivní způsob léčby se postupně zhoršuje, což se projevuje zvýšenou bolest, svědění, což zesílilo při pohybu. Na kůži, interdigitální prostory a boční plochy prstů se objeví větší bubliny, které se pak převedou na erozi, obklopené bělavě hranici epidermis.

Nehtové ploténky prsty Kdy rubrofitii:

 • zahuštěný,
 • hroutí
 • žluto-šedé nebo hnědé zabarvení,
 • Soustružené bílé skvrny, které se pak šíří po celém nehtu.

Někdy jsou odděleny od nehtového lůžka, zahustit a mít podobu „ptačí dráp“, nebo zarostlý nehet, který způsobuje další nepříjemnosti pro pacienty.

komplikace rubrofitii

Zpravidla rubrofitii se rozšíří do dalších částí těla: ruce, hladkou kůži, vellus vlasy. Patogen postrádá nové lymphogenous části kůže, stejně jako při kontaktu (například při mytí ruce převedena stop).

 1. Kartáče – porážka ruce a nehty.
 2. hladké kůže – léze na obličeji, inguinální-femorální záhyby, hýždě, nohy.

V tomto případě, mykóza projevuje zaoblené růžově červené nebo růžové skvrny s sklonem k fúzi a periferní růstu. Jejich povrch je pokryt váhy a okraje pozorována zánětlivá váleček s jemnými bublinkami a krusty.

Pokud rubrofitii rozšířila do velkých skladů, tam je svědění.

Sportovec: Typy a symptomy

chronická sportovec

Sportovní mnohem vzácnější rubrofitii, má stejnou formu nemoci:

Vymazány sportovec často počáteční forma nemoci. Během tohoto období meziprstních prostorů dochází k mírnému loupání, které se mohou rozšířit na nohy, a také doprovázena tvorbou malých trhlin.

Dále, na bočních stranách a na chodidle tam blyashkoobraznye ztluštění kůže modro-červené barvy. Ve středu vyrážky – vrstvami šupin, lézí jasnými hranicemi. Epidermis po mezery mezi prsty stane bělavý odstín.

Kdy dotyčný pacienti pedis tinea o svědění, zvýšené sucha a bolestivost pokožky.

Oprelovidnaya (intertriginózní) forma sportovec je charakterizována tím, zarudnutí, otok a macerace interdigitální záhyby. Často trhliny, a cítil bolest.

S porážkou původce Mykóza nohou oblouk lze často vidět disgidroticheskuyu formu s tvorbou bublin, které po otevření vypadat mokré eroze růžové nebo červené.

Sportovec se vyskytuje nejčastěji na palec (I) a malíčku nohy (V). Tloušťka hřebu nejblíže k volnému okraji vytvořených míst a pruhy nažloutlou barvu, která se postupně zvyšuje a zabírají celý nehet. Dále hřebík začne hroutit, to je někdy odlepit od nehtového lůžka.

Akutní sportovec Pidvysotsky

Hlavními příznaky této formy sportovce:

 • otoky nohou, prsty,
 • hojnost váčků,
 • vytékání eroze
 • macerace meziprstní záhybů,
 • zvýšení tříselných lymfatických uzlin,
 • zvýšení tělesné teploty,
 • bolest hlavy,
 • obtíže při chůzi kvůli bolesti,
 • celková slabost.

Onychomykóza nohou: Příznaky a typy

Vedle patogenů rubrofitii onychomykóza a tinea mohou být způsobeny kvasinky rodu Candida, a některé jiné houby.

Mezi nejčastější příznaky onychomykózy, počínaje nejblíže k volným okrajem nehtu:

 • odbarvení, ztráta přirozené kráse,
 • zahušťování nehtové ploténky,
 • Vzhled subunguální hyperkeratóza,
 • zničení nehtů, odtržení od nehtového lůžka.

V onychomykóz infekce nehtů je 2 hlavní typy:

 1. Normotroficheskie: definován bílými pruhy, nažloutlé barvy tloušťky hřebu.
 2. Atrofické: řídnutí, zničení nehtové ploténky, jeho oddělení.

Diagnostika houbových nohou porazí

Specialista na léčbu plísňových lézí končetin – dermatologa, který může přinést na léčbu, a dalších odborníků podle potřeby.

Po rozhovoru s pacientem, vyjasnit stížnosti a vlastnosti výskytu, bude výskyt lékař zkoumat postiženou oblast nemocí a předepsat určité typy dalších testů, jako například:

 1. Mikroskopické vyšetření materiálu s dalším zpracováním s hydroxidem draselným.
 2. Kontrola pomocí dřeva lampu.
 3. Výsev podezřelého biologického materiálu na specifické prostředí pro růst hub, stejně jako prostředí pro bakterie.

komplikace

Nejběžnější komplikací mykóza stanice je výskyt různých alergických reakcí, které se běžně nazývají epidermofitidami. Jsou to:

 • regionální srážky,
 • odvrácené od hlavního nístějové vyrážka (například kartáče)
 • generalizované kožní léze.

To může být papuly, vezikuly, hemoragický a erytematózní skvrny, které jsou uspořádány symetricky. Sportovec dává přibližně 4 krát víc alergické reakce než rubrofitii.

Léčba jakýchkoliv houbových infekcí nohou musí jmenovat lékaře, aby bylo dosaženo úplného vyléčení.

Obecně platí, že léčba plísňových infekcí chodidla na základě těchto principů péče:

 1. Boj proti infekčním agens. V počátečních stadiích onemocnění jsou obvykle předepsány léky na místní úrovni – protiplísňových masti, krémy, pleťové vody. V závažných případech – systémových antifungálních činidel.
 2. Zvýšená odolnost a lepší místní krevní oběh, léčba onemocnění.
 3. Znecitlivění terapii. Že stejně jako sportovní nohou často doprovázena alergickými reakcemi, v tomto pořadí, jsou přiřazeny alergie léky, které mohou pomoci zlepšit stav pacienta.

Home Léčba

 • Pro účinnou léčbu mykózy nohou je důležité mít na paměti, že houby množit ve vlhkém prostředí. Eliminací vlhkosti, bude houby nerostou, a zvýšit šance na vyléčení.
 • Chránit svou rodinu proti houbovým chorobám. Je nutné jim vysvětlit, že od nynějška v bytě nemůže chodit naboso, a to zejména v koupelně nebo ve sprše. Poté, co vzal s vanou nebo sprchou, je nutné ošetřit vanu, podlahu a dezinfekční prostředky.
 • Denní umývat nohy mýdlem a vodou, sbírání čistící hadřík vše odpadli kousky kůže takovým způsobem, že se nic pod nehty dostali.
 • ujistěte se, že suché meziprstní prostory toaletního papíru nebo fénem, ​​a pak dát předpis antimykotické činidlo po mytí nohou. Léčba by měla pokračovat po dobu několika měsíců, a to iv případech, kdy je projevem mykóz zcela zmizí.
 • Použijte prášek při nošení obuvi.
 • Nosit bílé bavlněné ponožky (čistit každý den). Použité ponožky musí vařit po dobu 10 minut v namočit a dezinfekčních prostředků. Obuv musí být dezinfikovány pomocí antimykotické aerosolů.

Prevence mykózy nohou

 1. Časná léčba nemocí, které mohou snížit obranyschopnost organismu, nebo degradují krevní oběh.
 2. Dodržování pravidel osobní hygieny a sanitace – nesdílet pantofle, v lázních, umyvadla chodit v jeho gumové pantofle, mají vlastní osušku na nohy, atd
 3. Se vypořádat s nadměrným pocením nohou, v letním období na sobě boty, které jsou dobře větrané.

Houba zastávka je jedním z nejčastějších houbových kožních lézí. Ve většině případů, dodržování jednoduchých pravidel, aby nedocházelo prevence chorob a včasnou léčbu – zbavit mykózy nohou.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

A099 gastroenteritis nebo colitis

B349 virová infekce

D509 sideropenická anemie

D519 megaloblastová anemie

D638 anemie chron. chorob

F412 úzkostně depresivní porucha

F100 intoxikace alkoholem

F132 závislost na hypnoticích

G20 m. Parkinson

G450 VB insuficience

G98 porucha mozku

G479 porucha spánku

G544 bederní kořeny

G542 krční kořeny

G560 mononeuropatie HK

H609 otitis externa

H669 otitis media

I469 zástava oběhu

R092 zástava dechu

I209 angina pectoris

I219 akutní infarkt

I709 AS universalis

I269 plicní embolie

I830 vřed při CVI

I693 stav po CMP

J069 infekce HCD

K625 krev ve stolici

M549 bolest zad

M069 revmatoidní artritida

M720 Dupuytrenova kontraktura

N390 močová infekce neurčená

R074 bolest na hrudi

R104 bolest břicha

R51 bolest hlavy

R11 nauzea a zvracení

R238 kožní změny

R799 abnormální laboratoř

Z100 prohlídka zaměstnance

Z123 screening prsu

Z988 stav po operaci

T784 alergická reakce

L024 kožní absces

1318 článku o nemocech, bylinách a potravinách.

Strava a bylinky nejsou vše, ale působí na naše zdraví.

© 2011 MUDr. Jiří Štefánek, IČO 88318427 (webmaster: Mgr. Martin Fajmon), Administrace

Leave a Reply