Prognóza plísňových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Plísňové angina: jak rozpoznat nemoc

Houbový angina – onemocnění, které je způsobeno tím, houbovými mikroorganismů rodu Candida. Toto onemocnění je běžné mezi členy všech věkových kategorií, ale je obzvláště převládající houbové angina u malých dětí, protože jejich imunitní systém ještě není plně tvořil, a v těle infekce dítěte může způsobit i mikroorganismy, které dospělí, kteří normálně nemají způsobit škodu.

Nejběžnější původce houbové anginy pectoris je druh Candida albicans, ve více vzácných případech, onemocnění vede k následující typy hub, jako je Candida glabrata nebo Candida tropicalis.

Příznaky houbové anginy pectoris

Mezi nejčastější příznaky plísňové anginy pectoris je lehký povlak na mandlí a bolesti v krku – obvykle slabší než v virovou nebo bakteriální angíny. Obecně houbové angina dochází obvykle k poměrně mírnými symptomy, a to zejména na prvním místě. Pacienti si mohou stěžovat na těžkosti v hlavě, nepohodlí při polykání, někdy jejich tělesná teplota stoupá málo, ale horečka u tohoto onemocnění je vzácné.

Pokud je houbová angina není léčena, může se rozšířil do celé ústní dutiny; V takových případech je bílý film na jazyku, dásně, tváře vnitřních stranách. Konečně, někteří pacienti mohou mít snížená citlivost na chuť, a na odstranění plaku sliznici mohou krvácet. V závažných případech se infekce může šířit a zasáhnout do jícnu.

Plísňové angina u malých dětí, kromě těchto příznaků, často způsobuje vážné podráždění Podrážděnost – se pokusíte ovládat nervy ; nemocné děti jsou obzvláště vrtošivý během krmení, protože to bolí polykat potravu, ale nejsou zatím schopni říci toto. V případě, že dítě kojené, může infikovat matku, a často stává, že plísňová angina na dlouhou dobu nelze vyléčit, protože je stále přenášena z matky na dítě, a vice versa. Několik dní po vystavení původce houbové anginy kojících žen si všimnout, příznaky, jako je zarudnutí, svědění, zvýšená citlivost, peeling, mírné nebo středně silné bolesti v bradavky.

Pokud máte podezření, plísňová angina je třeba požádat o radu svého lékaře.

Příčiny plísňové anginy pectoris

Jakékoliv infekce způsobené Candida, včetně houbové angina obvykle vyvinou, když je imunitní systém oslaben z důvodu nemoci nebo při nějaké léky. Některé z možných příčin houbového anginy:

 • Vaginální kandidóza. Toto onemocnění může být přenášen z matky na dítě během porodu a vede k houbové angíny u novorozenců;
 • Cancer. V průběhu doby, některých druhů rakoviny, a způsoby léčby v důsledku oslabeným imunitním systémem; plísňová angina může být jen jedním z důsledků rakoviny;
 • Diabetes. Lidé s nekontrolovaným diabetem, cukr ve slinách převyšuje normu, protože to, co vytváří příznivé podmínky pro reprodukci Candida;
 • HIV / AIDS. Virus imunodeficience postupně ničí buňky imunitního systému, a nakonec se organismus ztrácí schopnost bojovat s infekcemi. Plísňové angina může být jedním z prvních příznaků, že HIV / AIDS již začala mít významný vliv na lidské zdraví – někdy to trvá několik let po infekci;
 • Antibiotika, kortikosteroidy a imunosupresiva.

V případě, že bolest v krku je způsobena houbovými přičemž antibiotika nebo jiné léky, jak se zbavit nemoci, je dostatečné pro nastavení dávky léku; někdy budete muset přiřadit pacienta na jiný lék.

V případech, kdy je plísňová angina způsobené jinými faktory při výběru optimální způsob léčby by měly brát v úvahu věk pacienta a celkový zdravotní stav. Aby se snížilo riziko možných komplikací s touto nemocí důrazně doporučujeme navštívit lékaře, i když v mnoha případech to může být léčeni domácí opravné prostředky. Zvláště se doporučuje při léčbě plísňových angina dětí domácí prostředky – to pomáhá vyhnout se různé vedlejší účinky, které mohou způsobit antimykotika. Nicméně, pokud se za týden není pozorován žádné zlepšení, měli byste navštívit lékaře, a tak se jmenoval speciální léky určené k boji proti plísňové mikroorganismy.

Některé z domácí opravné prostředky, které mohou být použity k léčbě plísňových anginy pectoris:

 • Chesok je jedním z nejúčinnějších přírodních protiplísňových a antibakteriálních látek. Při léčbě angíny plísňové můžete jíst jen čerstvého česneku nebo přijímání česnekové tobolky Česnek zdraví: téměř všelék ;
 • Jogurt napomáhá obnovit rovnováhu mikroflóry, například po delší antibiotické léčby, a jeho použití je vhodné při léčení různých plísňových infekcí. Je však důležité použít pro tyto účely pouze bílého jogurtu bez cukru a aromatických; sladký jogurt může zhoršit pouze příznaky houbové angíny, stimuluje množení patogenů. Předpokládá se, že nejúčinnější při léčbě plísňových infekcí, je jogurt s probiotiky;
 • Přidejte 5-7 kapek oleje Tea Tree ve sklenici studené vody, a tato voda opláchněte krku. Je důležité, aby voda s tea tree olej se dobře promyje zadním povrchu hrdla, ale nemůže polykat. Myslíte kloktání dvakrát denně po dobu dvou až tří minut.

Až do úplného uzdravení se nedoporučuje používat žádné ústní vody. Pokud je to nutné, mohou být použity místo Echinacea vývaru a / nebo máty Mint a její užitečné vlastnosti: aromatická svěžest ,

Někteří odborníci také radí, aby se zdržely zotavení z potravin, jako jsou bonbony, koláče, zmrzlina a jiné sladkosti (cukr podporuje růst Candida), některý z produktů, na jejichž výrobě se používají kvasinky, kyselé potraviny, pistácie, arašídy a arašídové máslo, vejce, sója Výrobky kofeinizirovannye nápoje, výrobky obsahující velké množství potravinových doplňků. Stojí za zmínku, že rizika vyplývající z použití těchto produktů v houbové anginou pectoris (kromě bonbónů) nebyl potvrzen vědecky. Navíc, většina lékařů věří, že k léčbě plísňových anginy pectoris hraje důležitou roli vyváženou stravu a přísné dietní omezení jsou nežádoucí.

Je pravidlem, že je vyžadováno zvláštní zacházení houbového anginy pectoris pouze u pacientů s oslabeným imunitním systémem – lidí s normální imunitní chorobou prochází bez pomoci antimykotika. Ve většině případů, itrakonazol je efektivní – zabíjí houbu antifungální látky, a zabraňuje šíření infekce v celém těle. V těžkých forem plísňové anginy pectoris mohou být přiřazeny k intravenózní flukonazolu a pacientů s pokročilou infekcí HIV, kteří vyvinuli houbové angina pectoris, mohou být zapotřebí takové silné léky jako amfotericin.

Pro zajištění účinné léčení angíny v houbových dětí Bolest v krku u dětí – časté onemocnění Kdo jsou ještě kojeno, často musí být považována za dítě a jeho matka – je, aby se zabránilo opakovanému napadení obou pacientů.

Ve většině případů, prognóza houbové anginy je velmi příznivé. Pouze u pacientů s velmi slabou imunitní systém, infekce se může šířit se do jiných oblastí těla, což někdy vede k vážným komplikacím.

Naše zdraví: plísňové a kvasinkové infekce – příčiny, příznaky a diagnóza

Příčiny vzniku chronických plísňových a kvasinkových infekcí

Od konce 20. století vidíme nárůst chronických plísňových a kvasinkových onemocnění. Jako u většiny chronických onemocnění, je i u těchto infekcí vždy více příčin vzniku a velkou roli hrají i psychické příčiny. Prvotní příčina dalších ložisek plísňových infekcí v těle se zpravidla nachází ve střevech.

Hlavní příčiny vzniku chronických plísňových infekcí:

1.Nesprávné stravovací návyky

Nadměrná konzumace rafinovaného cukru, soli, mléka a mléčných výrobků, bílé mouky, bílé loupané rýže, konzervačních prostředků, .

2.Rozsáhlé používání léků, anabolických steroidů, kortikosteroidů, širokospektrých antibiotik, hormonální antikoncepce atd.

Všechny tyto látky a ostatní chemická léčiva mají nežádoucí vedlejší účinky a představují zátěž pro střeva a játra. Nacházejí se ve formě léků nebo jako zbytkové látky v jídle (hlavně v mase a mléce). Například dlouhodobé nebo opakované braní antibiotik má na přemnožení kvasinek velký vliv, protože antibiotika spolu s choroboplodnými bakteriemi ničí i bakterie "správné". V důsledku toho pak dochází k nerovnováze střevní mikroflóry. Mléčné bakterie (laktobacily) napomáhající trávení potravy jsou vytlačovány agresivními druhy kvasinek (např. Candida albicans) a plísní.

3. Oslabený imunitní systém

Například při cukrovce, nádorových onemocněních, AIDS atd.

4. Překyselení organismu

Nejvíce překyselují tělo potraviny jako cukr, maso, výrobky z bílé mouky, mléčné výrobky, alkohol, .

5. Nedostatek trávicích enzymů

6. Změny hladiny hormonů

Jde o období jako začátek puberty, těhotenství, menopauza, užívání antikoncepčních pilulek (ty často způsobují snížení acidity v pochvě a tím se ochranné mléčné bakterie poševní flóry nemohou dostatečně rozmnožovat a bránit tak vnikání infekcí). Mnohé ženy mají kvasinkovou infekci vždy v období menstruace, kdy se také mění hladiny hormonů.

7. Časté používání projímadel a výplachů střeva bez změny stravovacích návyků

Takovým způsobem střevo "zleniví". Jednorázově naopak může výplach střeva pomoci zbavit se kolonie kvasinek, zejména na začátku boje s kvasinkami.

Nikotin zužuje cévy, čímž se výrazně snižuje prokrvení rukou, nohou, mozku, dásní, střeva atd., Což podporuje množení kvasinek a následně například i vznik paradentózy.

9. Trvale oslabené střevo

Při střevních onemocněních jako kolitida, Crohnova choroba, celiakie, při vředech nebo dlouhodobé zácpě.

10. Akumulace toxinů v trávicím systému

11. Nesprávná hygiena intimních míst a spodní prádlo ze syntetických materiálů

12. Psychické příčiny

Hlavně stres, nespokojenost v některé oblasti života (u žen často v partnerské oblasti), zloba, nedostatečná schopnost obrany, neschopnoť přetransformovat negativní impulsy, úzkosti, .

Projevy/příznaky plísňových a kvasinkových infekcí

Přítomnost plísňové infekce v těle se dá jen velmi těžko rozpoznat, protože její projevy bývají u jednotlivců velmi rozdílné. Projevy/příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických vyšetření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové infekci. Hodně krát se stává, že i laboratorní testy jsou negativní.

Nejběžnější projevy přemnožení plísní a kvasinek v těle jsou:

• chronické zažívací a vylučovací obtíže: nafouknuté břicho, bolesti břicha, časté nadýmání a průjem, které se projevují zejména po snědení sladkostí, škrobovin nebo vypití většího množství piva či vína, střídání průjmu a zácpy a jiné poruchy trávení a vylučování

• dušnost a problémy se srdcem, které jsou navzdory lékařským nálezem v normě a které se často označují jako psychosomatická choroba srdeční (střeva se při nafukování totiž často naplní plynem do takové míry, že začnou tlačit na bránici, plíce a srdce)

• neodolatelná chuť na sladké nebo na chléb

• bílý povlak na jazyku, který se dá jen velmi těžko odstranit

• ekzémy a vyrážky

• plísňová onemocnění nehtů a kůže

• pálící šupinkovité fleky mezi prsty na nohou

• pálící a svědící červené vyrážky při konečníku, které někdy mokvají

• svědění celého těla

• zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy

• suché dlaně a šupinatá kůže

• opakované záněty pohlavních orgánů (vaginální mykóza)

• časté záněty močových cest

• brnění v nohách

• časté ušní záněty s hnisavými výtoky

• zvětšené uzliny (zejména na krku)

• svědění a pálení očí

• chronický únavový syndrom

• poruchy pozornosti a paměti

• závratě, točení a bolesti hlavy

• deprese a apatie

Některé druhy kvasinek a plísní se spolupodílejí na vzniku chorob jako jsou: kardiovaskulární poruchy, revma, artritida, dna, astma, gastritida, tuberkulóza, nádorová onemocnění atd.

Plísňové a kvasinkové onemocnění je tak trochu "diagnostický chameleon", protože u každého člověka se může projevovat jinak. Lékařské vyšetření ke zjištění zvýšené přítomnosti kvasinek jsou především vyšetření moči, stolice, krve a lokální vyšetření gynekologické mikroflóry (kultivace). Při podezření na mykózu je z podezřelé kůže nebo sliznice odebrán povrchový stěr. Invazivní růst plísní, čili vniknutí do hlubších tkáňových vrstev, je dokazatelný jen pomocí vzorku tkáně a vyžaduje odebrání vzorku z příslušného orgánu resp. tkáně.

Lékaři jsou k diagnóze plísňové či kvasinkové infekce často nepochopitelně skeptičtí a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická a fungicidní (antimykotická) léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto často nezbývá než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby.

Laické diagnostické metody:

1. Slinový test na bílou kvasinku Candidu albicans.

Hned ráno, spíš než se napijete, najíte nebo si vyčistíte zuby, nalijte vlažnou vodu do průsvitného sklenice, nasbírejte slinu v ústech a vyplivněte ji do sklenice s vodou. Přibližně po půl hodině se do sklenice podívejte a zkontrolujte, zda se něco změnilo.

pokud slina plave na vodě a objevují se tenké prameny visící pod ní – slabá infekce

pokud slina plave ke středu poháru a zůstane tam – středně silná infekce

pokud slina plave ke dnu a voda je přitom zakalená – silná infekce

2. Použít seznam příznaků/projevů plísňové infekce

Zaškrtněte každý problém, se kterým se potýkáte a nakonec uvidíte, kolik z nich je opravdu izolovaných a nesouvisejících s jinými, a kolik jich vybízí zamyslet se nad hlubší společnou příčinou.

Produkty k léčbě plísňových infekcí nehtů

Trpíte-li plísňovou infkecí nehtu, je pro vás optimální volbou používání léčivých přípravků zaměřených přímo na léčbu onychomykózy, díky nimž dojde k odstranění napadené části nehtu. Plísňová infekce nehtu může být obtěžující, ale včasná léčba vám pomůže se této nepříjemnosti zbavit.

Canespor 1x denně sada na nehty

Canespor 1x denně sada na nehty je účinné širokospektré antimykotikum s léčivými látkami – urea (změkčuje nehet pro lepší pronikání další léčivé látky) a bifonazol, který ničí původce nehtové mykózy. Canespor 1x denně sada na nehty nabízí pacientovi kompletní balení, kde je vše potřebné pro léčbu nehtové mykózy. Obsahuje 10 g masti včetně dávkovače, 15 vodotěsných náplastí a škrabku na nehty. Způsob léčby přípravkem Canespor 1x denně sada na nehty je komfortní, protože se mast aplikuje pouze jedenkrát denně. Vhodné je mast aplikovat večer po koupeli, protože postižený nehet se musí asi na 10 minut namočit do horké vody. Ošetřený nehet se na následujících 24 hodin překryje náplastí.

Mast z této sady nelze použít k lokální aplikaci na jiná mykózou postižená místa na těle.

Prevence plísňové infekce nehtu

Časté dotazy

Produkty k léčbě plísní

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně krém, Canespor 1x denně roztok a Canespor 1x denně sada na nehty jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canesten krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol.

Mykóza pokožka obličeje – příčiny, příznaky, diagnostika, léčba

Houby – je jedním z nejstarších a nejběžnějších druhů živých organismů na planetě. Samozřejmě, že ne všechny existující druhy hub způsobit poškození zdraví člověka. Naopak, přítomnost houby na kůži potřebné pro zpracování kůže vloček a průběhu běžných metabolických procesů.

Kožní léze houby nebo plísňové infekce dochází, když růst hub kolonií je nekontrolované, a narušil přirozenou rovnováhu mikroflóry kůže.

Mykóza na obličeji, ve skutečnosti, je varianta mykóza postihující kůži hladká. Ve většině případů, je onemocnění způsobené houbami rodu T. mentagrophytes a T. rubrum, zřídka spustil vývoj mykóza plísní M. audouinii, T. Concentricum, M. Canis.

Výrazné plísňové infekce kožních lézí osoby v určité formě nemoci, protože nemoc je často špatně diagnostikují. V důsledku nesprávné diagnózy jmenován neadekvátní terapie s využitím hormonálních mastí a systémové léčby kortykosteroyodamy. Použití hormonální léky neléčí na nohou, ale vede ke změnám v klinickém obrazu. V důsledku toho, správná diagnóza je ještě obtížnější.

Nemocní plísňové infekce a mykózy včetně kůže, může jakákoli osoba, protože spor plísní šíří po celém světě. Nicméně, pro většinu lidí, kontakt s výtrusy, je bezpečný, nemoc se obvykle objevuje pouze proti snížené imunity.

Faktory, které mohou mít vliv na fungování imunitního systému a v důsledku toho vyvolají vývoj mykóza může být:

• Špatné životní prostředí;

• Dlouhodobé užívání léků, zejména antibiotik a imunosupresivních látek;

• Jakékoliv další faktory, které mají vliv na stav lidského imunitního systému.

Vývoj mykóza na obličeji se často objevuje na pozadí jiných kožních infekcí houbovými vliv na pokožku nohou a rukou, velké sklady, atd. (Rukou sportovce, mykózy nohou, sportovní velký vrásek kůže).

Infekce infekce plísňové obvykle dochází prostřednictvím kontaktu:

• V úzké komunikaci s nemocného člověka;

• Při styku s nemocnými zvířaty. Příčina infekce mohou nejen zvířata, ale dům myš. Skutečnost, že infekce plísňové infekce volitelně přímý kontakt s nemocným zvířetem. Myš může opustit své značky na kusy nábytku nebo oblečení, kde houby dostat své ruce na, a pak na obličeji.

Příznaky mykózy závisí na typu a agresivita plísní způsobené kožními lézemi, individuální reaktivitou.

Při chronické mykóz kůže obličeje léze jsou podobné příznaky ekzému. Vzdělání získává namodralé barvy a rozmazání hranice. Možná přítomnost malého odlupování a svědění.

Nicméně sportovec na obličeji může dojít atypicky. Kožní léze se mohou objevit ve formě svědění zarudnutí kůže bez známek peeling. Možné tvorba infiltrované prvky ve formě plátů s hnisavý výtok, který po otevření vztahuje krusty. V tomto kurzu mykóza je často mylný pro akné.

Další varianta mykóza na obličeji – favus. Toto onemocnění je obvykle sekundární a vyskytuje se v přítomnosti houbového onemocnění pokožky hlavy. Krb mykóza v tomto případě vypadá jako červená skvrna se žlutými krusty a lisovaného centra.

Mnoho pacientů s Mykóza pokožky obličeje zvýšených slunečním světlem.

Jak již bylo uvedeno, jsou pleťové mykózy diagnostikována poměrně obtížné. Důvod – atypický klinický obraz, tak i vlastní léčba pacientů, kteří začali mazání obličejové skvrny hormonální masti.

Základ rozpoznání všech plísňových infekcí – kulturní laboratorních studií odhalit přítomnost plísní v kůži vloček odebraných od centra porážky.

Při provádění diagnózy je třeba odlišit od mykózy kožní projevy onemocnění, jako jsou:

Při léčbě mykóz je sledován dvě branky. První – rychlé odstranění houby z oblasti lézí na kůži. Za druhé – je eliminace nebo minimalizace z faktorů, které vedou k aktivaci hub, tj opatření zaměřená na normalizaci imunitního systému.

Typicky, pro běžné použití při léčbě plísňových infekcí kůže předepisující lékaře:

• griseofulvin. Tento nástroj se používá k léčbě plísňových infekcí u dětí, protože lék je nejbezpečnější.

• Terbinafin (obchodní název Lamisil).

• Flukonazol (Mikosyst, Diflucan, atd.).

Mimochodem, tento lék ze seznamu – Flukonazol je také často používán v kvasinkách.

Výběr se provádí individuálně podle druhu a stupně agresivity hub. Pokud nebylo možné určit typ patogenu mykóza, předepisující lékaři se známou aktivitou proti většině patogenních hub.

Mějte na paměti, že použití jakýchkoli protiplísňových léků s sebou nese riziko komplikací. Skutečnost, že léčení mykóz zahrnuje dlouhodobé užívání drog, a antifungální látky mají toxické účinky na játra. Proto je nemožné vybrat takové zařízení, a léčba mykóz by měla probíhat pod lékařským dohledem.

Současné antifungální masti jsou často složeny z protizánětlivých a antimikrobiální činidla, tj, mají komplexní účinek na infekci požární hub. Mezi nejčastěji používané místní zaměstnanci mohou být identifikovány masti a krémy, které obsahují:

• Byfonazol a kol.

Lokální léčba plísňových infekcí kůže na obličeji zahrnuje dlouhodobé užívání léku určeného dvakrát denně. Nenechte přerušit průběh, i když při léčbě mykóz hlavní symptomy vymizí. Skutečnost, že tato nemoc má tendenci se opakovat, takže je třeba držet léčbu až do konce.

Spolu s k léčbě plísňových infekcí by měli používat terapii zaměřenou na posílení imunitního systému. Je třeba při léčbě chronických onemocnění, brát vitamíny a probiotika pro normalizaci střevní flóru.

Léčba s tradičními metodami

Současně s léčbou, že lékař předepíše, použití a testovaných lidových prostředků, jak se zbavit brzy mykóz člověka.

• Mast vejce, olej mykóza kůže. Musíte se syrová vejce, dobře omýt kartáčem a mýdlem a dát do malé sklenice. Tam také nalijte 100 ml octa (70%) a směs se nechá v ledničce, dokud se úplně nerozpustí vaječné skořápky. Pak budete muset smíchejte tento roztok se 200 gramů měkčeného másla (snadnější dělat s mixéru). Mast dvakrát denně, aby na požární mykóz.

• Chcete-li bojovat proti kožní mykóza může být použit léčivé byliny. Efektivní odvary připravují a dubová kůra nebo vlaštovičník.

Predikce a prevence

Prevence plísňových infekcí na kůži obličeje se liší od preventivních opatření k zamezení dalších typů mykotických infekcí kůže. Pacienti se doporučuje:

• Je-li poranění kůže co nejdříve držet antiseptické ránu. Nezanedbávejte používání antiseptik a malých lézí, které lze snadno získat, například při holení.

• Pokus o posílení imunitního systému – brát vitamíny plánovat den, přidělování čas k procházkám a odpočinku, vyhnout se jíst velké množství rafinovaného a zejména, že obsahuje vysoké potraviny cukru.

Aspirin – NSA

Aspirin (kyselina acetylsalicylová), patří do skupiny léků známých jako salicyláty. Účinek kyseliny acetylsalicylové je založen na snížení množství látek v těle, což způsobuje bolest, zánět a horečku. Aspirin se používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, stejně jako snížení teploty nebo snížení zánětu. V některých případech, použití kyseliny acetylsalicylové k léčbě nebo prevenci srdečních záchvatů, mrtvice Stroke – vážné zranění mozku a angína. Ale pro léčbu kardiovaskulárních chorob aspirinu může být učiněno pouze pod lékařským dohledem.

Důležité informace o aspirin

Aspirin se nedoporučuje u dětí a dospívajících ke snížení teploty, a to zejména v případě, že dítě má příznaky chřipky nebo plané neštovice. Při použití aspirin na pozadí akutních virových onemocnění (chřipka, parainfluenza, plané neštovice) u dětí může způsobit vážné poškození jater – Reye syndrom, což může vést až k smrti.

Přestaňte užívat aspirin a zavolejte svého lékaře, pokud se ocitnete příznaky krvácení do žaludku nebo střev. Tyto charakteristiky zahrnují: černá, zůstaňte stolice smíchané s krví, vykašlávání krve nebo zvratky, která vypadá jako kávová sedlina.

Nepijte alkohol během léčby aspirinem. Alkohol může zvýšit riziko krvácení do žaludku.

Aspirin je někdy používán k léčení nebo prevenci infarktu myokardu, mrtvice, a bolest na hrudi (angina), ale v tomto případě, že může být použita pouze pod lékařským dohledem.

Neužívejte léky, pokud jste alergičtí na kyselinu acetylsalicylovou, stejně jako v následujících případech:

 • Po nedávném žaludeční nebo střevní krvácení;
 • pokud trpíte poruchou krvácivosti, jako je hemofilie;
 • pokud jste alergičtí na NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), jako je Advil, Motrin, Alev, orudis, Indocin, Lodín, Voltaren Voltaren – zmírnění zánětu a bolesti , Toradol, NCSM, relafen, Feld.

Bezpečnostní opatření a zvláštní instrukce

Trpíte-li některou z následujících podmínek, může potřebovat úpravu dávky aspirinu:

 • astma nebo sezónní alergie;
 • žaludeční a duodenální vřed v akutní fázi a v historii;
 • porucha funkce jater;
 • renální insuficience;
 • krvácení nebo srážení krve problémy;
 • onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, srdeční selhání;
 • dna
 • nosní polypy.

Pokud budete mít aspirin, aby se zabránilo srdeční infarkt nebo mozková mrtvice, nemají současně vzít s ibuprofen (Advil, Motrin). Ibuprofen blokuje krev-ředění účinek aspirinu a dělat to neefektivní. Pokud musíte vzít dva léky, interval mezi dávkami ibuprofenu a aspirinu překročit osm hodin. Aspirin může být škodlivé pro srdce dítěte, a také způsobit snížení porodní hmotnosti nebo mají jiné nebezpečné účinky na plod. Informujte svého lékaře, pokud čekáte dítě, nebo plánujete otěhotnět předtím, než začnete aspirin. Během období kojení během užívání aspirinu ve vysokých dávkách přerušení kojení Kojení: krmivo – a žádné hřebíky! Obvykle není nutná. Ale aspirin přechází do mateřského mléka, mělo by být užíván s opatrností a pouze pod lékařským dohledem.

Předtím, než začnete užívat aspirin, informujte svého lékaře, pokud užíváte antidepresiva, jako například citalopram (Celexa), duloxetinu (Cymbalta), escitalopram (Lexapro), fluoxetin (Prozac, Sarafem, Symbyax), fluvoxamin (Luvox), paroxetin (Paxil), sertralin (Zoloft), nebo venlafaxin (Effexor). Přijetí některý z těchto léků s aspirin může způsobit krvácení a modřiny.

Navíc, než začnete aspirin, poraďte se s lékařem, pokud užíváte:

 • Lék na ředění krve, jako je warfarin Warfarin – nepřímé antikoagulancia ;
 • Ostatní salicyláty, například cholin salicylát, a / nebo salicylátu hořečnatý, nebo salsasalat.

Kromě toho se doporučuje, ale nevyžaduje, poraďte se se svým lékařem, pokud máte v plánu vzít i aspirin a celou řadu vitamínů, minerálů, bylin.

 • Vezměte aspirin, plně v souladu s pokyny na etiketě nebo lékařem předepsané. Nepoužívejte zvýšit nebo snížit dávku léku na základě vlastního uvážení, a ne přestat užívat aspirin dopředu, i když zlepšení.
 • Doporučuje se vzít aspirin se sklenicí vody. Aspirin s jídlem nebo mlékem snižuje zátěž na žaludek. Tablety v enterosolventním povlakem určený pro tento účel, ale lze je s jídlem nebo mléka, pokud je to žádoucí. Enterickým povlakem aspirin by neměla drtit, žvýkat, přerušit nebo otevřít. Tablety spolkněte celé s trochou vody nebo mléka, aby nedošlo k poškození speciální povrchovou úpravou, která chrání žaludek.
 • Žvýkací aspirin je třeba žvýkat před polykáním. Orálně dispergovatelná tablety by měly být uloženy v obalu až do okamžiku použití. Před použitím suché ruce, odeberte tabletu z obalu a dát ji do úst. Okamžitě se začne rozpouštět, nepotřebuje pít vodu. Nepolykejte tablety celé. Ne žvýkání tablety, počkejte, až se úplně rozpustí v ústech.
 • Před operací se ujistěte, že vyprávět chirurga předem, že užíváte aspirin. Možná, že v určité době budete muset vzdát užívání léku.
 • Neužívejte aspirin, když otevřel láhev pilulek, cítit silně kyselá (ocet) zápach. Spíše je lék není zkažené, a efektivní. Uchovávejte aspirin při pokojové teplotě v chladném a suchém místě.

Vzhledem k tomu, Aspirin se často používá pravidelně, a pokud je to nutné, může se provést mimo trať. Používáte-li léky pravidelně, užijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete na to. Pokud úzké čas pro další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a v souladu s plánem léčby. Neberte si dávku navíc pro kompenzaci minul.

Metronidazol – co to je?

 • Metronidazol – co to je?
 • Nežádoucí účinky

Metronidazole – antibiotikum, které ničí škodlivé bakterie v těle. Metronidazol se používá k léčbě bakteriálních infekcí pohlavních orgánů, trávicího a dýchacího ústrojí, kůže a kloubů. Metronidazol se nepoužívá k léčbě vaginálních plísňových infekcí Plísňové infekce: k prevenci a porážka ,

Důležité informace o metronidazolem

Vezměte metronidazol přísně v souladu s pokyny lékaře za doporučenou dobu.

V žádném případě nepřerušujte léčbu na první známky zlepšení nebo vymizení příznaků: to však neznamená, že byste se zbavit infekce.

Kromě toho může selhání a nepravidelné dávkování příjem metronidazol vést ke vzniku bakteriální rezistence vůči antibiotikům Antibiotika – ať už vám pomůže v dohledné době? ,

Metronidazol se nepoužívá k léčbě běžných virových infekcí, jako je nachlazení nebo chřipky. Během léčby metronidazolem by se měli vyvarovat alkoholu, plus 48 hodin po poslední dávce, v důsledku porušení ethanolu oxidace může dojít k akumulaci acetaldehydu. V důsledku toho může dojít k nežádoucí účinky: bušení srdce, zarudnutí a svědění kůže, nevolnost a zvracení.

Co byste měli vědět, než začnete metronidazol

Metronidazol by neměli užívat osoby, které trpí nesnášenlivostí na metronidazol nebo přípravků, které, stejně jako těhotné ženy (až do 12 týdnů) a kojící ženy. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud čekáte dítě, nebo plánujete těhotenství.

Také informujte svého lékaře, pokud jste alergičtí na žádné léky, stejně jako těchto chorob:

 • onemocnění gastrointestinálního traktu, jako je Crohnova nemoc;
 • onemocnění hematopoetického systému, jako je anémie (nedostatek červených krvinek), nebo leukémie (nedostatek bílých krvinek);
 • nekoordinovanost, organické poškození nervového systému (včetně epilepsie);
 • závažné jaterní a selhání ledvin Selhání ledvin – pokud je léčba velmi důležité ;
 • nervové poruchy.

Metronidazol by neměly být brány v I. trimestru těhotenství. Použití této drogy v II a III trimestru je možné pouze tehdy, pokud zamýšlené přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Pokud je to nutné, používání metronidazolu během kojení kojení by mělo přestat na chvíli, protože lék přechází do mateřského mléka a může poškodit zdraví dítěte.

Dávkování a způsob podání metronidazolu

Pokud trichomoniáza do dospělých podávány v jedné dávce 250 mg ráno a večer po dobu 10 dní. Po absolvování kurzu léčby by mělo být provedeno několik kontrola laboratorní testy (každé 3-4 týdny).

Když amebiasis dospělí jmenovat 250 mg 3 krát / den. Průběh léčby – 5-10 dní; děti dávka stanovena na 35 až 50 mg / kg / den. Denní dávka by měla být rozdělena do 3 dávek. Průběh léčby – 10 dní.

Když giardiasis Giardiáza – doporučujeme úplný průzkum Vnitřní dospělí a děti nad 10 let předepsané 500 mg / den; děti ve věku 6-10 let – 375 mg / den; 2-5 let – 250 mg / den. Denní dávka by měla být rozdělena do 2 dávek. Průběh léčby – 5-10 dnů. Po absolvování kurzu léčby by mělo být provedeno několik laboratorních testů kontroly. Pokud je to nutné, může být léčba opakována po 4-6 týdnech.

Při léčbě infekcí způsobených bakteriemi, anaerobních dospělé a děti starší 12 let podaného léčiva intravenózně každých 8 hodin, 100 ml 0, 5% roztok (500 mg). Infuze byla prováděna při 5 ml / min. Maximální denní dávka pro intravenózní podání – 4 roky průběh infuzní terapie je 7-10 dní, pokud je to nutné = 2-3 týdny. Děti do 12 let dávka pro intravenózní podání nastavit rychlost 7, 5 mg / kg tělesné hmotnosti (1, 5 ml 0, 5% roztok metronidazolu) každých 8 hodin. Droga se podává intravenózně, pomalu. Metronidazole také jmenovaný do jediné dávce 250 – 500 mg.

Pro prevenci infekcí způsobených anaerobních bakterií (před chirurgickým zákrokem na břiše, v porodnické praxi), je použití metronidazolu infuzního roztoku by měla být zahájena během 5-10 minut před operací. Dospělí a děti starší než 12 let, se léčivo podává v dávce 500 mg (100 ml 0, 5% roztok) / kapání pomalu přes infuze se opakuje 8 hodin. Užívání drog Profylaktická ne více než 12 hodin po operaci. Děti do 12 let je dávka pro intravenózní podávání nastavenou výši 7, 5 mg / kg tělesné hmotnosti (1, 0 ml 5, 5% roztok metronidazolu).

Metronidazol rovněž jmenovala uvnitř. Dospělí a děti starší než 12 let, první singl dávce 1 g, následuje 250 mg 3 krát denně během jídla nebo po jídle, před předoperačního půstu (4 tablety 250 mg.); děti od 5 do 12 roků, 125 mg každých 8 hodin po dobu 2 dnů.

Skladujte metronidazol by při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Je možné vynechat příjem metronidazolu?

Pokud si zapomenete vzít metronidazol, opravte tuto chybu co nejdříve. Když je čas vzít si další dávku, nezdvojujte dávku, abyste doplnil vynechanou dávku léků.

Co dělat v případě nadměrných dávek metronidazolu?

V případě metronidazole předávkování kontaktujte ihned svého lékaře. Příznaky předávkování metronidazolu: křeče, periferní neuropatie; po jednorázovém orálním podání 15 g metronidazol je nevolnost, zvracení a nekoordinovanost.

Specifická doporučení pro léčbu metronidazolu

Během léčby metronidazolem by se měli vyvarovat alkoholu, plus 48 hodin po poslední dávce, v důsledku porušení ethanolu oxidace může dojít k akumulaci acetaldehydu.

Vedlejší účinky: bušení srdce, zčervenání a svědění kůže, nevolnost a zvracení.

Pečlivě si přečtěte informace na obalu léčivých přípravků nebo potravin, aby se ujistil, že neobsahují alkohol.

Užívání antibiotik může způsobit průjem, který může znamenat nové infekce. Když průjem, přestat užívat metronidazol a vyhledejte lékařskou pomoc. Finanční prostředky z průjmu mohou být přijata pouze na doporučení lékaře.

Leave a Reply