Pro houbu nohou (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Každého z nás někdy bolí nohy, a pokud je to proto, že jsme ušli 20 km nebo se v posilovně věnovali právě této části těla, je vše v naprostém pořádku. Jakmile nás ale bolí nohy opakovaně, a navíc bez zjevné vnější příčiny, je na čase tuto situaci řešit, a to poměrně rychle. Bolesti v dolních končetinách totiž mohou být důsledkem i několika akutních stavů. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Je prokázáno, že svalové křeče častěji postihují ženy, a to zejména v těhotenství, ale i mimo něj. Ve většině případů jsou důsledkem nedostatku hořčíku v těle. Vhodným řešením tedy je, tento prvek do těla doplnit, ať už stravou nebo potravinovými doplňky. Pokud však úprava jídelníčku nezabírá a časté křeče stále přetrvávají, je vhodné navštívit lékaře, neboť jejich příčinou může být v těch nejhorších případech třeba i cévní mozková příhoda nebo mozkový nádor.

Pozor: U osob s diabetem mohou křeče signalizovat hypoglykémii. V takovém případě je třeba do těla rychle doplnit cukr.

Za nepříjemnými otoky dolních končetin může být několik příčin:

 • Narušená funkce žilního systému bývá spojena i s pocitem těžkých nohou, povrchové žíly jsou rozšířené a viditelné (křečové žíly). Léčí se pomocí medikamentů a kompresních punčoch. Těžká forma žilní nedostatečnosti vede až ke vzniku bércových vředů.
 • Žilní trombóza, tedy sraženina v hlubokých žilách, která se může a nemusí projevit fialovým zbarvením postižené končetiny. Tento akutní stav je třeba řešit podáváním léků na ředění krve.
 • Růže je infekční onemocnění tkáně a je způsobeno streptokokem. Postižená noha bývá kromě otoku i zarudlá a silně bolestivá. Podobá se trombóze. Jedinou možnou léčbou je nasazení antibiotik.

Pozor: Velmi často se stává, že do jednou postiženého organismu se růže opakovaně vrací.

 • Lymfedém – stav spojený s poruchou odtoku mízy. Pokud je vrozený, léčit jej nelze a je třeba pečovat o oteklé nohy pravidelnou hygienou, masážemi apod. Je-li lymfedém následkem léčby nádorových onemocnění, lze jej odstranit chirurgicky.
 • Nedostatek bílkovin v těle způsobuje jev, kdy krevní tekutina uniká z cév a v okolních tkáních vytváří otoky. Může být zapříčiněn minimálním zastoupením proteinů ve stravě nebo poruchou vstřebávání z trávicího traktu. Bílkoviny je třeba do těla doplnit.
 • Selhání ledvin vede k převodnění organismu a tedy i k otokům. Vždy je třeba navštívit lékaře a léčit příčinu ledvinového kolapsu.

Ischemická choroba dolních končetin

Jde o onemocnění, kdy v důsledku aterosklerózy dochází k zužování tepen. Nemoc se projevuje bolestmi nohou, patrnými zejména při chůzi a námaze, při odpočinku mizí. Důvodem je nedokrvení tkání. ICHDK je třeba léčit včas a komplexně. Nejtěžší formy této choroby bývají příčinou k amputaci končetiny.

Pozor: Smrtelně nebezpečným důsledkem ischemické choroby dolních končetin je náhlý tepenný uzávěr, kdy dojde k ucpání tepny krevní sraženinou. Projevuje se krutou bolestí pouze v jedné končetině, zblednutím nohy, případně poruchou její citlivosti nebo hybnosti, také z končetiny vymizí puls. Stav je akutní a je třeba jej okamžitě řešit.

Polyneuropatie

Ačkoli příčina této skupiny poruch, při níž dochází k poškození dlouhých nervů dolních končetin, není zcela jednoznačná, je spojována s deformací nervů častou konzumací alkoholu nebo se špatně kompenzovaným diabetem. Projevuje se bolestmi, pálením či brněním zejména v okrajových částech končetin. Jedinou možnou léčbou je odstranění původu těchto nepříjemných projevů, což bývá často velmi složité.

Bakerova cysta

Jde o chronický zánět v oblasti pod kolenem. Vzniká hlavně po úrazech či zánětlivých onemocněních kloubů, jako je například dna nebo artróza. O cystě nemusí postižený vůbec vědět a může být odhalena zcela náhodou při vyšetření ultrazvukem nebo se projevuje bolestí kolene či lýtka a nepříjemným tlakem. Tehdy je velmi jednoduché zaměnit ji za mnohem nebezpečnější hlubokou žilní trombózu, proto je nutná diagnóza lékaře.

Další příčiny bolavých nohou

Zejména u lidí s nadváhou jsou častým důvodem bolesti v dolních končetinách ploché nohy, kdy v důsledku jejich hmotnosti dochází ke ztrátě nožní klenby a ploska nohy se častěji dotýká země. V nejednom případě bývá také zdrojem bolesti ostruha na patě, která vzniká v důsledku přetěžování paty či nošením příliš těsné obuvi a její jedinou účinnou léčbou je ozařování. Bez zmínky by neměly zůstat ani záněty šlach nebo jejich přetržení, které se léčí klidem.

Přidat do oblíbených

Hodnocení článku (1 hvězdička = průměrný / 5 hvězdiček = velmi dobrý)

Čtěte také

Elixír mládí s názvem Reishi

Ling Zhi, Lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum nebo Reishi. Mnoho názvů pro jednu houbu – božskou . čtěte dále

Ledviny a záludné potíže s nimi

Ledviny zastávají v těle důležitou funkci čističe zplodin vzniklých látkovou přeměnou. Jejich poruchy a onemocnění . čtěte dále

Ischemická choroba srdeční

Ischemická choroba srdeční je sice jednou z pozdních komplikací diabetu, ale tato diagnóza se týká . čtěte dále

Homeopatie: opěvovaná i zatracovaná

Je homeopatie zajímavou alternativou k mnohdy neúčinné tradiční západní medicíně nebo jde o pavědu, kterou . čtěte dále

Fakta a mýty o hormonální antikoncepci

Hormonální antikoncepce má na svědomí sociální proměnu společnosti a snížení počtu potratů, ale její užívání . čtěte dále

Diskuse – Plíseň nohou

Guillen-Barré syndrom

Dobrý den, bratr mi leží v nemocnici od 28.02.2018 na JIP. na plicní ventilaci po podání 10-ti dávek plazmy a 3 denní dávky imunoglobulinu. Horní i. (zkráceno)

Jak rychle zhubnout?

Vyzkoušej spalovače tuků, mě osobně se za jejich pomoci podařilo velice rychle zhubnout

Klouby a jejich výživa

Podle mého ortpodea EVRIS FLEX BLEND, osobně ji užívám a nemám žádné problémy

Hello everyone! I had seen so many recommendations on jamesscotthacker so I contacted him to help me Clone my ex cell phone and WhatsApp. Just like. (zkráceno)

Dluhy, jak na ně?

Ahoj všem, vznáším obecný dotaz… jak se vyrovnáváte s dluhy, když se nedaří splácet podle představ… Je nějaká možnost řešení.

Chytrá houba proti plísni na nohou a moje zkušenost

Je chytrá houba opravdu zázračná a zbaví mě plísně na nohou? Konečně jsem se odhodlala ji vyzkoušet a chci se o to s vámi podělit. Tolik jsem o chytré houbě slyšela. Mnoho věcí mi vůbec nezabírá a nepomáhá, tak do Pythium oligandrum na plíseň nehtů vkládám velké naděje.

V téhle části bych chtěla shrnout všechny informace, které jsem dohledala na internetu o tomto přípravku a zároveň tady publikovat mou osobní malou fotoreportáž aplikace.

Odkud se chytrá houba vzala?

Co jsem se o chytré houbě dočetla na internetu?

Úspěchy i neúspěchy s chytrou houbou proti plísni

“ Je to léčení na delší dobu, ale je účinný.Nemusí se používat denně a ještě má výsledky, čož jsem u jiných přípravku nezaznamenal. Je to prvně, co se mi nehty začaly léčit.”

Dočetla jsem se o hodně pozitivních účincích. Pár jich bylo hned po první aplikaci, ale byli tam i tací, kteří psali, že je třeba vytrvat pár měsíců. Doba trvání kúry má samozřejmě vliv i na cenu, takže to je třeba taky zvážit. Může se mi stát, že chytrá houba zafunguje, ale plíseň se vrátí. Budu ji muset opakovat stále a stále dookola, což se určitě prodraží.

Tato chytrá houba má kladnou vlastnost, že jí mohou použít děti, diabetici, gravidní ženy nebo osoby s narušenou imunitou, protože je ryze přírodní.

V recenzích se samozřejmě zmiňují i o neúspěších chytré houby. Není jich tolik, aby mě to odradilo. Naopak, podezřelé by bylo, kdybych nenašla ani jednu.

Škoda, že ještě nejde z těch negativních zkušeností eliminovat uživatelé, kteří špatně vyhodnotili své potíže a nemají plíseň, ale jiný problém. Protože tento přípravek je účinný v případě onychomykóz – plísní na nehtech.

Takže pokud uživatelé řeší mylně něco jiného, než je plíseň nehtů, tak přípravek samozřejmě nezafunguje.

Výrobce uvádí, že chytrá houba nemá žádný vedlejší účinek a pokud už se nemůže dál živit plísní, což je náš cíl, tak sama od sebe zanikne. Nenašla jsem nikde ani omezení v délce používání.

V recenzích jsem dokonce objevila, že i kožní lékařka svému pacientovi doporučila tento přípravek, protože chemie nezabírala. To je skvělá zpráva působí na mě ještě více důvěryhodněji.

“Skvělá věc. Jako biologický výrobek je to lepší, než chemický. Někoho možná odradí vyšší cena, nicméně z mé osobní zkušenosti vím, že za levnější mastičky, kapky, spreje jsem předtím vyplácal za delší dobu mnohem víc peněz s většinou nulovým účinkem. Toto zafungovalo při první aplikaci a skoro stoprocentně..”

“Nutné dodržení přesného návodu, nepoužívat dezinfekci a jiné přípravky, opravdu funguje”

Všechny informace, které jsem dohledala na mě působí velmi pozitivně a hned jak mi chytrá houba proti plísní na nohou dorazí, tak ji vyzkouším. Postup aplikace uvádím níže.

 • biologický neboli přírodní přípravek bez chemie
 • přípravek lze použít i na nehty na rukou
 • účinný i v zápachu nohou a zpocených nohou
 • vysoká míra úspěšnosti
 • složitější aplikace – celonoční zábal
 • nefunguje 100% u každého, ale procento úspěšnosti je vysoké

Jak jsem použila chytrou houbu na plíseň na nohou já?

Na fotce bude vidět můj problém. Je to plíseň na palci u nohy. Mám dva cíle. Za prvé, aby plíseň byla odstraněna. To je zřejmé. A za druhé, aby se plíseň nenavrátila. Alespoň ne brzo.

Pokud by byla kúra superúčinná na poprvé, ale potom se plíseň stále vracela a já musela pravidelně celý proces opakovat, tak bych přípravek nehodnotila 100% kladně.

Postup aplikace chytré houby

Takto vypadá balení chytré houby (Pythium Oligandrum), které jsem objednala a od kterého si slibuji zlepšení či dokonce zmizení plísně na palci. Je to konkrétně Pythie nail od Biodeur. (Pythium Oligandrum), které jsem si vybrala pro jeho dobré reference.

Tak tady mám připravenou celou výbavu. Můj problémový palec, se kterým si neví rady ani kožní lékařka. Návod, jak postupovat při aplikaci chytré houby. Sklenička s vodou, kde budu rozpouštět tablety roztoku. Vatové tampónky, náplasti, ponožka, sáček.

Otvírám tubu a velké překvapení je uvnitř. Jsou tam čtyři tablety. Znova si prohlížím krabičku a návod, ale opravdu tam je 3 x 3 g. Takže jednu tabletu mám k dobru.

Podle návodu si do skleničky odměřím 1dcl vody cca 30°C – 40°C a vhodím do ní tabletu. Tableta hned začíná šumět a rozpouští se.

Beru si tampónky na čištění pleti, nechám je důkladně nasát roztokem, obalím si tím nehet a oblepím náplastí.

Je pravda, že v různých diskuzích a recenzích se uživatelé často zmiňují, že chvíli namáčeli nehty samotné v roztoku. Já jsem se rozhodla, že budu postupovat podle návodu. Možná při příští aplikaci na chvíli palec do roztoku ponořím.

Nohu jsem zabalila do sáčku a do ponožky a nechám působit na noc.

Trochu jsem neodhadla čas a aplikovala chytrou houbu pár hodin před spaním, takže jsem pak trochu šustila a klouzala.

Roztok dle návodu jsem uschovala, protože přesně to samé zopakuji následný den.

Jak jsem už psala. Následující den dodržím úplně stejný postup. Takto vyčerpám první tabletu.

Úplně stejný postup budu opakovat s druhou a třetí tabletou. Vždy tam je rozestup 1-2týdny mezi tabletama a vždy jednu tabletu použiji na dva dny.

6 komentářů

Bude nějaké pokračování, jak to zabralo ?

Ano, určitě. Chystáme v nejbližší době

Ahojky Jitka. Tak ako ti zabrala chytra houba?

Taky čekam na výsledek.

Ahoj. Zaujimalo by ma ako dopadol tvoj test s chytrou houbou. Pomohlo? Dakujem

Trápí Vás křeče v nohou nebo brnění prstů? Tyto příznaky se objeví v průběhu života skoro každého z nás. Co je způsobuje a jak si pomoci sám?

Bolestivé stahy svalů

Křeče jsou prudké stahy svalových vláken bez jejich následného uvolnění. To způsobí silnou bolest, kterou cítíme v končetině. Pomoci od ní si můžeme protažením daného svalu nebo jeho promasírováním. S křečemi se často setkáme již ve věku dospívání, kdy se objevují nejčastěji křeče v lýtkách, projevující se obvykle v noci. Rychlou pomocí od těchto křečí je cvik, při kterém přitáhneme prsty nohou směrem k holeni (tzn. fajfka), v případě potřeby je nutné několikrát protažení zopakovat. Tyto křeče jsou způsobovány nedostatkem hořčíku (magnézia), proto je první pomocí začít užívat vhodný doplněk stravy, který jeho zásobu doplní.

Další kapitolou jsou křeče při a po sportu, proto je důležité namáhané svaly protahovat před i po cvičení. Jsou-li svaly špatně prokrvovány a nedodržujeme-li pitný režim, dochází k poruše regulace soli a vody v organismu. To způsobuje svalové křeče, které se mohou i opakovat.

Prevence svalových křečí spočívá v uvolňování svalů. Toho dosáhneme kromě protahování také masážemi a prohříváním (horká koupel, sauna).

Křeče způsobuje

 • nedostatek draslíku, vápníku, hořčíku a vitamínu B2 – zvýšíme-li jejich příjem, měly by křeče odeznít. Pro rychlou úlevu mohou pomoci doplňky stravy ve formě tablet. Pro dlouhodobé udržení správné hladiny zařaďte do jídelníčku potraviny nebo doplňky stravy s obsahem uvedených prvků,
 • fyzická námaha,
 • nevhodná obuv – zejména boty na vysokém podpatku uvádí chodidlo do nepřirozené polohy, což může křeč způsobit. Pomoc přinese protažení a vhodná zdravotní obuv,
 • dehydratace,
 • některé léky, např. diuretika, antikoncepce – pokud se po nasazení léků začnou křeče objevovat, je vhodné stav prokonzultovat s lékařem,
 • cukrovka – křeče se mohou objevovat při hypoglykémii (nízká hladina cukru v krvi),
 • onemocnění štítné žlázy, (hyperlink na článek o štítné žláze)
 • alkohol – způsobuje poškození nervů.

Seznamte se – brnění a syndrom karpálního tunelu

Brnění končetin způsobuje většinou klasické přesezení nebo přeležení, se kterým se setkává čas od času každý z nás. Příčinou je nedostatečné prokrvení, které se obnoví po uvolnění končetiny, pomůže také zacvičení s končetinou pro rychlejší přítok krve.

Cítíte-li brnění v prstech ruky, pak jste možná ohroženi syndromem karpálního tunelu, který je v dnešní době často označován jako nová „nemoc z povolání“. Vzniká totiž často při práci u počítače – konkrétně při ovládání myši. Pokud je Vaše zápěstí přesmíru namáháno a ohýbáno, může dojít k podráždění středového nervu, který přenáší vzruchy z mozku do ruky. To se projevuje brněním, necitlivostí a bolestí, která přichází po námaze nebo v noci. Syndrom karpálního tunelu postihuje častěji ženy. Od prvních projevů si můžete pomoci pořízením vhodné podložky pod myš (s gelovým polštářkem), ruku také během dne často protahujte. V případě, že budete problém se zápěstím dlouho ignorovat, se mohou stát bolesti trvalými. Poslední pomocí pak bude operace.

Brnění je také projevem poškození nervů, které je způsobeno vážnějším onemocněním, například cukrovkou (diabetes mellitus). Tu provází i diabetická neuropatie, při které dochází k postižení funkce i struktury nervů. Více v článku Jak rozpoznat diabetes?

Přidat do oblíbených

Hodnocení článku (1 hvězdička = průměrný / 5 hvězdiček = velmi dobrý)

Čtěte také

Elixír mládí s názvem Reishi

Ling Zhi, Lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum nebo Reishi. Mnoho názvů pro jednu houbu – božskou . čtěte dále

Ledviny a záludné potíže s nimi

Ledviny zastávají v těle důležitou funkci čističe zplodin vzniklých látkovou přeměnou. Jejich poruchy a onemocnění . čtěte dále

Homeopatie: opěvovaná i zatracovaná

Je homeopatie zajímavou alternativou k mnohdy neúčinné tradiční západní medicíně nebo jde o pavědu, kterou . čtěte dále

Fakta a mýty o hormonální antikoncepci

Hormonální antikoncepce má na svědomí sociální proměnu společnosti a snížení počtu potratů, ale její užívání . čtěte dále

Co umí draslík a fosfor?

Draslík a fosfor stojí za životně důležitými funkcemi našeho organismu. Když chybí nebo přebývají, může . čtěte dále

Chytrá houba Pythium oligandrum (pythie) – k čemu všemu lze její „žravost“ využít? 4.8 / 5 ( 10 )

Pythium oligandrum, běžně označované jako Chytrá houba, vám může pomoci nejen od plísní nohou. Přestože původně byla houba využívána se zcela jiným záměrem, objevují se další a další varianty použití při léčbě častých zdravotních obtíží. Pythium oligandrum se živí výhradně jinými plísněmi a houbami, a tak i v těle člověka dokáže velmi efektivně vyhladit své nepřátele.

Houba náleží biologicky mezi mykoparazitické řasovky, běžně se vyskytuje v půdě. Ničí mnoho druhů hub včetně svých relativně blízkých příbuzných. Na začátku 20. století byla popsána Charlesem Drechslerem. V České republice se později jejímu zkoumání věnoval D. Veselý, oceňována bývá dvojice českých znalců M. Suchánek a R. Klimeš.

Kde Chytrou houbu můžete najít?

S obsahem Chytré houby můžete dnes zakoupit masti, ampule, prášek, ústní vody, olej nebo přísadu do koupele. Stačí jen vybrat dle toho, jaké obtíže chcete s její pomocí vyřešit. Kromě pozitivního efektu na lidské zdraví můžete její přínos ocenit i jinde. Můžete ji využít i obsaženou v preparátech pro ochranu rostlin, zdiva před napadením plísní, ale také v přípravcích k aplikaci na kůži a srst zvířat. Jak je možné, že nachází využití v tolika odlišných oblastech?

Původně zcela jiný záměr

V počátcích výzkumu mělo Pythium oligandrum (a tedy i my) tak trochu smůlu. Vědci jej totiž přistihli na rostlině, která byla napadena plísní. Houba byla následně mylně zařazena mezi ty, které se živí rostlinami. Nezaregistrovala se tehdy skutečnost, že houba požírá na rostlině vlastně své příbuzné – další houby a plísně. Tato její schopnost byla objevena až v 70. letech 20. století. Poté začala být využívána především k ochraně rostlin.

Chytrá houba na plíseň

Náhodou se až o pár let později narazilo na to, že při kontaktu houby s kůží nohou, dochází ke snížení jejich pocení a ozdravení prostorů mezi prsty, které jsou často napadeny plísní. I boty snadno zbaví nepříjemného odéru. Další testy vyvrátili toxicitu nebo možné způsobování alergií a vznikl zde tehdy prostor k tomu, aby byla Chytrá houba využita také k podpoře lidského zdraví. Výhodou je, že po proběhnuté likvidaci svých nepřátel se sama již nemnoží, nic škodlivého v našem těle nepáchá, buď se zapouzdří a vyčkává na novou potravu, nebo odumírá.

Chytrá houba a široké spektrum použití

Biopreparáty s Chytrou houbou obsahují více jejích kmenů a dle toho se liší jejich použití.

1. Plíseň na nohou

Jak již bylo řečeno, houbu je možné využít k účinné likvidaci plísní na nohou a rukou (mezi prsty, na ploskách nebo nehtech). Léčba plísní jinak obvykle bývá zdlouhavou a nezáviděníhodnou záležitostí. U nemocných se objevuje nepříjemné svědění, olupování kůže, její začervenání a praskání. Často dále plíseň postihuje i nehty, které zhrubnou, mění barvu (postupně hnědnou) a mohou tu vznikat další komplikace, které již obtěžují svou bolestivostí.

2. Na ekzém nebo lupénku

Houba má však i protizánětlivé účinky. Hodí se při léčbě atopického ekzému nebo lupénky.

3. Hojení bércových vředů

Urychluje hojení bércových vředů, proleženin. K těmto účelům je vhodné zakoupit masti nebo přísady do koupele. Při aplikaci na kůži se houba po zničení plísní z těla neškodně odloučí pryč.

4. Na vaginální mykózy

Pythium oligandrum mohou využít i ženy pro svoji intimní hygienu. Koupele z ní připravené jsou účinné při vaginálních mykózách. Ty jinak mohou velmi znepříjemnit několik dnů i týdnů svými příznaky – svěděním, výtokem, pálením a bolestivostí při močení.

Chytrá houba je pro všechny

Preparáty s chytrou houbou mohou užívat dospělí i děti, těhotné i kojící ženy. Nejsou zde prakticky žádná omezení. Není možné se jí předávkovat a její použití s sebou nenese žádné neblahé vedlejší účinky. Přípravky jsou běžně k dostání v lékárně či je možné je objednat přes eshopy různých společností.

Parazit, který pomáhá léčit

Pythium oligandrum má oproti klasickým lékům určitou výhodu. Plísně si vůči němu nedokáží vytvořit odolnost, proto účinkuje i tehdy, když ho potřebujete použít vícekrát. V ČR má mnoho dermatologů pozitivní zkušenost s chytrou houbou. Shodují se, že i když houba není zázračným lékem na všechno, nikomu stav nezhoršila a někdy pomohla i v případech, kde jiné léky selhaly.

Slova lékaře

„Mikroskopická houba s názvem Pythium oligandrum působí na nepřátelské buňky jako upír. Čerpá z nich látky, které potřebuje na výživu. Parazituje na plísních způsobujících nemoci a když svůj úkol splní, ztratí se“ vysvětluje mikrobiolog.

Trápí vás plísně nohou? Otestujte Biodeur s chytrou houbou

Trápí vás nebo někoho z vaší rodiny plísně nohou či nehtů na noze? Zapojte se do testování! Právě teď chceme vybrat patnáct čtenářek, které získají jeden produkt Biodeur deodorant 3x1g – Mikrobiální deodorant s antimykotickou přísadou v ceně 319 Kč.

Těm, které vybereme, zašleme tento produkt a poprosíme je, aby nám v průběhu jednoho měsíce napsaly, jak jim Biodeur pomohl. O jejich reakce a zkušenosti se s vámi podělíme v dalším článku, který po měsíci uveřejníme.

Co budou čtenářky nebo jejich blízcí testovat?

Když už se potýkáte s mykotickým onemocněním nohou, je potřeba vybrat vhodný léčebný přípravek. Můžete vyzkoušet Biodeur – „chytrou houbu“. Je neskutečně rychlá, patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut. Pokud se napadená houba brání a schovává, využívá „chytrá houba“ pohyblivé zoospóry, které jsou schopny plíseň vypátrat. Pro zmiňované potíže se využívají speciální přípravky obsahující specifické kmeny chytré houby, které nejlépe eliminují mykózy na nohou a pod nehty nohou, což dva Češi letos dokonce patentovali.

Chytrá houba (Pythium Oligandrum): Biodeur

Biologický přípravek vhodný pro péči o pokožku na nohách se sklonem k plísním (plíseň nohou), pro péči o nohy se sklonem k zápachu a potivosti.

Aplikace: oplachem nohou

Jak Biodeur správně použít?

1. Do vaničky (umyvadla) napustíme 2 litry vlažné vody (cca 34 °C teplé). Ampuli s přípravkem dolijeme stejně vlažnou vodou a protřepeme. Vzniklý roztok vlijeme do vody ve vaničce (umyvadle). 2. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a meziprstní prostory (čím delší doba koupele, tím zřetelnější účinek).

3. Nohy neosušujeme a necháme je přirozeně oschnout.

4. V roztoku namočíme tampón a vytřeme jím nošenou obuv.

5. Roztok ponecháme do druhého dne.

6. Druhý den přidáme 1 l teplé vody, aby teplota lázně byla cca 34 °C.

7. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a meziprstní prostory. 8. Nohy neosušujeme a necháme je přirozeně oschnout.

9. V roztoku namočíme tampón a vytřeme jím nošenou obuv.

10. Roztok vylijeme.

11. Po týdnu postup opakujeme s další ampulkou léčebné látky.

12. Po týdnu od druhé aplikace postup opět opakujeme s další ampulkou.

Příklad: Po a Út, za týden Po a Út, za týden Po a Út. Aplikaci je nejlépe provádět večer před spaním.

Přihlaste se do testování!

Chcete tento přípravek otestovat a zbavit se nepříjemné plísně? Napište nám pod článek, co vás trápí. Patnáct z vás vybereme. Prosíme, pište své reakce do středy 20. 7., ve čtvrtek 21. 7. proběhne vyhodnocení příspěvků a rozeslání testovacích balíčků.

Nový komentář

Já problémy nemám, ale manžel občas ano.

no a pokud nechcete vyzkouset chytrou houbu,podivejte se na www.lecivka-rybka-mb.webnode.cz,www.masazemb.cz je tam o lecivych rybickach i pripojeno video a reakce lidi,kteri si touto lecbou uz prosli.Myslim,ze to mnoho lidem napovi.

Já to stejný, tak mě to mrzí, celý život mám problémy s palci u nohou, a teď kvůli dovolené, jsem na tenhle článek přišla pozdě! Škoda, přeškoda.

Proč jsem na tento článek narazila až dnes?? S plísňovými problémy se potýkám delší dobu a je to připisováno imunosupresivní léčbě – beru Prednison a navíc si píchám inzulín. Ach jo, asi se toho nezbavím. Prošvihla jsem i termín.

Dobrý den, ráda bych přípravek vyzkoušela, mám neustále plíseň na obou nohách, mezi malíčky, svědí to a praská.

Už nevím co stím mám dělat, opakuje se to pořád dokola.

Plíseň na nehtech má moje mamka už několik let a zkusila snad všechno. Nic nepomáhá. Možná tohle by vyřešilo její problém jednou pro vždy 🙂

s plísněmi na nožkách bojuje má 14-letá dcerka od 5ti let, kdy si přivezla ošklivou plíseň z lázní. Člověk by řekl, že lázně člověka vyléčí, ale s dýchacími potížemi jí pomohli a naproti tomu plísně na nohou si přivezla. Zkoušeli jsme vše od zaručených "babských" rad až po různé přípravky z lékáren, ale vše je jen dočasné, dlouhodobý a natož trvalý účinek nemá nic. Jsem z toho už nešťastná, protože dcera je ve věku, kdy se chce líbit a nosit otevřené hezké sandálky. Zatím chodí jen v uzavřených teniskách, protože se stydí nožky ukázat v otevřených botkách. Navíc jí nožky nemohou pořádně větrat ani dýchat, když je má neustále schované v uzavřených botách. Nechce chodit ani plavat, aby je nikde nemusela ukazovat. Jedině doma, kde jí nikdo nevidí, chodí v pantoflích, jinak se stydí nohy ukázat, protože vypadají fakt úděsně. Byla bych za ni opravdu moc vděčná, kdyby jí už konečně něco pomohlo. Moc ráda bych dostala možnost pomoci jí vyléčit její nožky a dodat jí ztracenou sebedůvěru.

plísen na nohou přinesl můj manžel a již dlouho se jí nemůže zbavit,vždy jen na chvilku.Bohužel už jí mají i naši synové a čekám kdy ji chytnu já. takže s plísní docela bojujeme.

otestovat bych chtěla maminku která je dialyzovaná a má na levé nožce plísen nehtovou snažím se to léčit locerilem ale je to dlouhodobé. dělám pedikerku a manikerku a když nějaký zázrak uvidím na vlastní oči doporučím všem kdo má nějaký problem.

Mě trápí plíseň na nohou mého otce, proto bych chtěla tímto do testování přihlásit jeho Kdo se má na to dívat?

Plíseň na nohou mě sice netrápí, zato na rukou ano. Svědí, pálí a už nevím čím se toho zbavit. Zkoušela jsem už různé prostředky, masti a nic nezabírá. Proto by mě zajímalo jestli by Biodeur zabral i na ruce a ráda bych vyzkoušela 🙂

. trapi mi delsi dobu na nehtu nohou.Dostavala jsem nejake tbl. od kozniho lekare, ktere pry nepusobi dobre na jatra. Zkousela jsem koupit Canespor, pak koupele v octove vode. moc bych si prala vyzkouset pripravek Chytre houby. treba se mi postesti.

Zkušenosti s chytrou houbou již mám. Asi před 3 roky jsem chytla plíseň mezi prsty na nohou. Nic nepomáhalo, ani volně prodejné mastě ani mastě od dr. Pak jsem vyzkoušela chytrou houbu a sledovala jsem,jak postupně plíseň mizí. Takže všem ji můžu moc doporučit. Nyní bych si přála vyhrát chytrou houbu pro přítele, který sice plíseň nemá, ale zase mu nohy zapáchají,tak by mě docela zajímalo,jestli by účinkovala i na toto.

Na plíseň na nohou jsem toho zkoušela hodně , od křenového odvaru, bylinek (ty byli příjemné, lež nezabrali) po chemické přípravky a plísen se stejně do týdne projevila znovu.

Mého bratrance trápí ošklivá plíseň na nohou.Už jsme vyzkoušeli řadu různých přípravků a krémů,ale nic nezabralo.Moc mě to mrzí a bratránka to moc trápí,proto i v létě nosí tenisky (když si je potom sundá,tak není radno s ním být v jedné místnosti ). Myslím,že by mu Biodeur opravdu pomohl,a tak bych byla moc ráda,kdyby mohl tento přípravek vyzkoušet.

Zkoušela jsem hodně krému, ale nic nezabírá.Možná houba by zabrala, když je tak chytrá.

můj synovec (13 let) trpí velmi silným zápachem svých nohou. zkoušeli už kde co, ale stále se jim nedaří dostat tento problém pod kontrolu a jeho to hodně trápí.

Trápí mě plíseň pod nehty na nohou.V práci musím nosit pevnou uzavřenou obuv a tak nohy moc nevětrají. Chtěla bych tento přípravek vyzkoušet.

Děkuji

Tento přípravek zcela jistě pomůže mému manželovi, kterého stále svědí nohy a mezi prsty. Pak se v noci škrábe a mě tím ruší.

Chtěl bych tento přípravek byzkoušet, protože jako diabetik mám problém s plísní pod nehty a stále jsem nazjistil jaký přípravek by mě pomohl. Vyzkoušel jsem dlouhodobě mnoho výrobků, ale bez výsledku, proto neváhám vyzkoušet i tento.

Doporučujeme

Kulinářské čtenářské shledání: Testovali jsme kuchyňský robot Tefal Tématem našeho posledního kulinářského setkání v Tančící kuchyni byly slané a sladké recepty, které pro nás připravila naše kolegyně Elly Kolaříková alias Bohyně kuchyně. Chutné pokrmy jsme připravovali za pomoci nového šikovného kuchyňského robotu QB307538 Wizzo od společnosti Tefal.

Kolagenový gel nebo prášek? Pomůžeme vám si vybrat ten správný pro vás Na trhu najdete množství přípravků s obsahem kolagenu, od krému, gelu, pilulky po injekci. Kolagen může pocházet z různých zdrojů, nejčastěji se využívá vepřový kolagen.

Máte problémy s dásněmi? Vsaďte na novinku Zendium BIOGUM Pokud máte citlivé dásně, se kterými často řešíte problémy, pak máme pro vás velmi dobrý tip.

Dopřejte svým oknům jarní kúru Jaro pomalu klepe na dveře. Pokud plánujete, co všechno byste letos na jaře měli stihnout, nezapomeňte také na údržbu oken. I když máte třeba jen pár let stará okna, i ony potřebují pravidelnou údržbu, aby zůstaly krásné a dlouho dobře sloužily.

Pojďte s námi testovat NaturGyn Scarlett! Problematika vulvovaginálního diskomfortu, mykóz a kvasinkových vaginálních infekcí jsou nejčastější typy potíží, s nimiž ženy navštěvují svého gynekologa. K úspěšné léčbě může pomoci i bylinné vaginální tělísko NaturGyn Scarlett.

Detox smoothie: Okurka vás pročistí, banán zase nakopne! Volá vaše tělo po jarním detoxu nebo jenom hledá ztracenou energii? Pokud ano, zbystřete. Poradíme, jak na únavu, trávicí potíže i regeneraci. Recept je jednoduchý. Každý den jedno smoothie plné vitamínů. Výběr ingrediencí při očistné kúře přitom hraje hlavní roli.

JARO JE TU! IDEÁLNÍ ČAS POMÝŠLET NA STŘEŠNÍ FOTOVOLTAIKU Venku se konečně otepluje, dny se prodlužují, slunce svítí a majitelé střešních fotovoltaických panelů si mnou ruce, protože jim právě začíná sezóna opravdu levné elektřiny.

Blíží se pylové alergie, buďte na ně připravení Těšíme se na jaro, na teplé sluneční paprsky a na rozkvetlé stromy. Pro pylové alergiky ale nastává náročné období. Pyl, který se přenáší vzduchem, aktivuje jejich alergické reakce. Pokud se tento problém týká i Vás, jistě tyto situace znáte. Ucpaný nos, podrážděné sliznice, kýchání, zarudlé červené oči, ztížené dýchání. Sledujete pylové zpravodajství, jak je na tom pyl stromů či rostlin, který Vám nedělá dobře.

Komerční tipy

Tajný návod, jak vyprat hromady prádla za poloviční čas Nemáte čas čekat dlouhé hodiny, až vaše pračka vypere prádlo v běžném režimu? Pomohou vám nové technologie, kterými jsou vybaveny nejnovější pračky. Dokážou prádlo vyprat až o 50 % rychleji.

Dobrým spánkem nejen proti jarní únavě – 4 tipy na super matrace Spánek je něco, co nám přijde zcela automatické, pro řadu lidí v dnešní době dokonce ztrátové. Přitom spánek je pro naše tělo základní regenerační proces, pokud spíme málo nebo špatně, odrazí se to na větší únavě během dne. A tak je třeba dbát na kvalitu spánku a mít dobrou „výbavu pro spánek“ – dobrou postel a především matraci.

La Mer: nová dubajská pláž plná zábavy Dubajské pláže vždy patřily k ikonám města. Nyní mají turisté možnost relaxovat na jedné úplně nové. Na turisty na ní čekají desítky barů, restaurací a možností rodinné zábavy.

Naučte se před spaním vypnout mozek, jinak si zaděláváte na potíže Přijdete po stresujícím dni z práce domů a jste opět v jednom kole. Když už máte konečně chvilku čas, doháníte, co jste během uplynulého týdne nestačili. Zní vám to povědomě?

3 nejlepší místa pro jarní lyžovačku Jaro klepe na dveře a sněhová pokrývka se pomalu vytrácí. Vy jste si ale ještě nestihli pořádně zalyžovat, co teď? Nezoufejte!

Testovali jsme v redakci Ceresit RE-NEW pro obnovu silikonových spár Úklid domácnosti je naším aktuálním tématem. Pokud děláte generální úklid koupelny nebo toalety, pak se musíte podívat i na spáry mezi dlaždicemi a na silikonové spáry mezi dlaždicemi a vanou nebo umyvadlem.

Snadné a rychlé mytí oken s Clinem 2v1 Shine&Protection. Pojďte testovat! Blíží se Velikonoce a snimi spojený jarní úklid. Venku je již cítit jaro, teploty se pomalu šplhají nahoru. Tedy ideální čas pro mytí oken po zimě. Rádi bychom vám doporučili skvělého pomocníka pro mytí oken beze šmouh!

Sterilizátor, který i zdravě uvaří pro celou rodinu, to je BAYBY BBS 3020 Kvalitní parní sterilizátor je téměř povinnou výbavou každé maminky. Zajistí sterilní čistotu lahviček a doplňků kolem miminka.

Spirulina a chlorella. Seznamte se! Za posledních pár let se na českém trhu objevila celá řada nových potravin. K těm nejzajímavějším potravinám se řadí i chlorella a spirulina – zelené potraviny nabízející nutričně bohatý obsah a mnoho prospěšných vlastností. Můžete je koupit v tabletách, v sušeném prášku nebo méně často v podobě tekutého extraktu. Superpotraviny se ideálně kombinují s vodou nebo ovocnými šťávami, dokonce nacházejí i kulinářské využití.

Albi – čtenářky testují. Jak bavilo testování her Kvído malou Amálku? Na magazínu Žena-in jsme k velké radosti mé šestileté dcery Amélie vyhráli 4 deskové hry od Albi a to Pohádkové divadlo Princezny a Rytíři, Moje 1. kvízy – farma, Chytré pexeso – hádanky a Chytré vějíře. Všechny hry jsou moc povedené a všechny jsme si několikrát zahrály a stále se k nim vracíme.

Přihlášení

Vyhledávání

Vyhrajte dámskou peněženku!

3x balíček šetrné péče pro vaše miminko s kosmetikou Onclé

Zázračné Tri-Therapy Lifting Serum pro 3 z vás!

Ráda čtete? Zahrajte si o dva napínavé thrillery od Rachel Abbottové!

Osvěžení po úklidu: Koupel plná malin pro dvě z vás!

Soutěž o plavací pleny Huggies Little Swimmers na celý rok!

Partner rubriky

Komerční články

Kulinářské čtenářské shledání: Testovali jsme kuchyňský robot Tefal

The Color Run™ 2018 oslavuje hrdiny

Není to šperk. Je to příběh lásky. Ten Váš.

Kolikrát jste se jí toužili dotknout? Se mnou můžete!

Chovatelé by měli být s příchodem jara obezřetní. Už první teplé týdny s sebou nesou riziko nákazy boreliózou

Nejnovější

Desatero užitečných rad pro péči o jemné vlasy

Denimové šaty jsou in! Nechte se inspirovat

VÝHERCI hledací soutěže a turnaje v samolodích z minulého týdne

Wheel Yoga: pomůcka, se kterou si hravě zacvičíte i sami doma a bude vás to bavit

Víte, co pijete? Přehled, se kterým nebudete v kavárně mimo šálek

6 trendů, které budou v dubnu opravdu in

Když vám imaginární kamarád dítěte nahání strach

Snadný salát s kuskusem a pestrou zeleninou

Víte, že první moderní podprsenka má české kořeny? Oslavte den spodního prádla

Rady pro alergiky: Jak se nejlépe vyhnout pylu?

Své připomínky k obsahu internetového deníku posílejte na redakce@zena-in.cz.

Kontakty na redakci a reklamní oddělení najdete ZDE

Leave a Reply