Příznaky vaginální houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Příznaky kvasinkové infekce u žen – klinické rysy

Kvasinkové infekce u žen je charakterizována přítomností několika klinických variant. Každý z nich má své vlastní charakteristiky klinického obrazu, což pomáhá při diferenciální diagnostice a diagnostiku. Příznaky kvasinkové infekce u žen hodnoceny při fyzické vyšetření. Podle stávající klasifikace rozlišuje akutní a chronické formy onemocnění. Chcete-li oddělit klinické formy měla být klasifikována kandidonositelstvo formulář.

To, co odlišuje různé možnosti drozd

Nejčastěji se v praxi potýkají s těžkými formami onemocnění. Epizody akutní vaginální kandidózy lézí v průběhu života se slaví téměř sedmdesáti pěti procent žen. Procento chronických forem, které se liší trvalý opakující se samozřejmě, je dvacet procent.

Každá z forem drozdů různých funkcí jejich klinickým obrazem. V akutní formě dominují příznaky akutního zánětlivého procesu s výrazným místními symptomů. Nejběžnější stížnost – A hojný výtok z pohlavního ústrojí. To se mění jejich barvu, texturu a vůni. Výběry mohou být filmy, hustá a krémová, šupinatá, v některých případech, vodnaté. To je rozmazaný kyselé vůni, která je specifická pro kvasinky. Nejtypičtější Místní symptomy jsou zarudnutí, otok, přítomnost léze na kůži a sliznice, které jsou doprovázené intenzivním pálení, svědění a poškrábání. V některých případech to může vést k poruchám nervového systému (nespavosti, neurózy).

Thrush, který se vyskytuje v chronické formy, vyznačující se tím, méně intenzivní příznaky a nižší výskyt lézí z genitálií. V této situaci, ovládaný vývoji týkajících se doby trvání nebo délky trvání onemocnění, tj atrofických procesů v tkáních. Onemocnění se vyskytuje s obdobím exacerbace a úhradu zánětlivého procesu, s frekvencí exacerbací může být až čtyřikrát ročně a více. Z klinických symptomů nemoci třeba poznamenat, přítomnost mizivou vaginální výtok Poševní výtok: normální, nebo nemoc? A nevyjádřeným zarudnutí, otok vulvy, pochvy.

Může nastat bez příznaků drozd

K dispozici je samostatná forma drozdů, který je charakterizován tím, že chybí případné reklamace nebo klinických symptomů. Tato forma se nazývá kandidonositelstvo. V tomto případě je diagnóza může být stanoven pouze na základě výsledků mikrobiologické studie. Spolehlivé indikace přítomnosti kvasinek je detekce malého množství kvasinek, jako hub (jejich nadějné formy) a nedostatek pseudomycelia. Pokud žena vykazuje známky nemoci, pak můžeme hovořit o přechodu kvasinek v symptomatické formě. K tomu dochází pod vlivem různých nepříznivých faktorů, vnější i vnitřní prostředí.

Je chybou domnívat se, že absence příznaků nevyžaduje antimykotické léčby. Na základě souhrnné studie by měla být zpracována tak, aby se zabránilo negativním dopadům nebo komplikace spojené s plísňovou infekcí Plísňové infekce: k prevenci a porážka , Věnujte zvláštní pozornost by měla být připsána na jmenování léčby v přípravě na intervenční nástroje (diagnostický kyretáž Škrábání – těžký a nebezpečný postup , Hysteroskopie Hysteroskopie – vyšetření dělohy uvnitř Chirurgická manipulace v oblasti děložního čípku), ale i v případě výskytu těhotenství.

Flukonazol pro léčbu afty:, jak rychle se zbavit houbové infekce

Flukonazol pro léčbu afty (vaginální kandidóza) je široce používán. Jedná se o velmi účinný lék pro léčbu akutní moučnivka dost na jedno použití přijímacího flukonazolu pro prevenci recidivy onemocnění, flukonazol je používán jednou za měsíc.

Příčiny a příznaky moučnivka Basic

Příčinou kandidóza genitálií Kandidóza genitálie: možné závažné komplikace (drozd) je kvasinka, jako houby rodu Candida, což je téměř vždy přítomen v genitální sliznice složené z podmíněně patogenní. Ale s normální imunitou, tento patogen může způsobit onemocnění v případě, že imunitní systém snižuje, houby rodu Candida začnou rychle množit a způsobit infekční zánět – kandidóza.

Hlavními příznaky kvasinkové infekce u žen Drozd u žen – význam problému jsou bílé cheesy nájezdy na sliznice pochvy a vulvy, stejné nebo laciný bílý výtok (bělidla) a těžkou svědění v oblasti genitálií.

V případě, že kvasinková infekce nezachází v čase, akutní infekční-zánětlivý proces přejde do chronické, který je mnohem horší ošetření. Pro léčbu droždí antimykotika a imunomodulátory.

Flukonazol – je vysoce účinný anti-houbové lék široké spektrum účinku, který je k dispozici v kapslích pro orální podávání a jako injekčního roztoku. Mechanismus účinku flukonazolu je spojen s potlačením působením enzymů houbových buněk, což vede k blokování syntézy sterolů potřebných pro buněčné membráně hub konstrukce. To porušil propustnosti buňky, jeho metabolismu a buňka umírá.

Druhy Candida vykazují vysokou citlivost na flukonazolem. Pro léčení akutní vaginální kandidózy dostatečně jednorázové použití flukonazolu kapslí po 150 mg. Podobně zacházeno drozd a mužů. Aby se zabránilo opakování onemocnění v jeho chronické léčbě kapsle 150 mg užívaných jednou za měsíc po dobu šesti měsíců a více. Ve stejné době, předepsat léčbu obnovit imunitu. Typicky, toto umožňuje dlouhou dobu, jak se zbavit kvasinkové infekce.

Starší pacienti flukonazol podávat s opatrností, pečlivě kontrolu funkce ledvin. Pokud to není rozbité, jednotlivá dávka není snížena. V případě, že funkce ledvin, jakmile je to možné flukonazol celá dávka v případě dlouhodobého používání flukonazolu dávky upravena.

To je kontraproduktivní flukonazol

Flukonazol je kontraindikován, pokud jste přecitlivělí na jeho složek, těhotenství, kojení Kojení – osobní volba krmení, jakož i současně s některými léky, které mají negativní vliv na srdce, jako je cisaprid, a to zejména v případě, flukonazol aplikovány do velké dávce.

Vedlejší účinky a předávkování

Ve většině případů, flukonazol je dobře snášen. Avšak i po jediné aplikaci při léčbě kvasinek se může vyvinout nežádoucí účinky, jako je nevolnost, bolesti břicha, bolesti hlavy. Alergické reakce jsou také možné. Při příjmu flukonazol splňovat oba Časné alergické reakce (kopřivka, angioedém, anafylaktický šok) a smíšený nebo zpožděného typu (erythema multiforme, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza).

Se zvyšující se dávkou a trvání léčby zvyšuje riziko porušení jater nebo ledvin, s jedinou aplikací těchto nežádoucích účinků obvykle nemají stane.

Kromě toho může dojít k záchvaty, alopecie, změny v krvi (snížení počtu bílých krvinek a krevních destiček), poruchy lipidů.

Pomocí velkého převisu terapeutické dávky flukonazolu může zvýšit žádné vedlejší účinky. Tam může být záchvaty, halucinace, změny v chování (například pacienti se mohou objevit nemotivovaný podezření), zvýšení nevolnost, zvracení, bolesti břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ,

První pomoc je výplach žaludku, po kterém pacient může mít několik tablet aktivního uhlí. Současně by měl pacient pít velké množství tekutin a vzít diuretika – jako flukonazol mohou být odstraněny z krve. Přiřadit také symptomatickou léčbu.

Flukonazol se používá k léčbě drozd. Ten velmi účinně vypořádat se s houbami rodu Candida, a to i pomocí jediné aplikace. Měsíční prevence recidivy afty v jeho chronickým průběhem umožňuje zcela zapomenout na této nemoci.

Často kladené otázky

V životě jsem o bakteriální vaginální infekci neslyšela. Co je to?

Bakteriální infekce (bakteriální vaginóza) v zásadě patří u žen v reprodukčním věku mezi nejběžnější vaginální infekce a ve většině případů není důvod k obavám. Všeobecně je způsobovaná nerovnováhou pH ve vaší vagině. Pokud máte pocit, že trpíte bakteriální infekcí a jste těhotná, poraďte se ohledně léčby se svým lékařem. Kliknutím sem se dozvíte bližší informace o bakteriální infekci.

Jaké jsou příznaky bakteriální vaginální infekce?

Příznaky jsou u každé ženy jiné, ale mezi nejčastější příznaky patří například rybí nebo nepříjemný zápach a vodnatý, šedobílý výtok. Kliknutím sem se dozvíte bližší informace o dalších příznacích bakteriální vaginální infekce.

Všimla jsem si „tam dole“ opravdu zvláštního zápachu a mytí nepomohlo – pomoc!

Rybí zápach patří k nejběžnějším příznakům bakteriální vaginální infekce, ale mytí jej bohužel spíš podpoří, než odstraní. Je to dáno tím, že mytí klasickými mýdly nebo sprchovými gely a vaginální výplachy může narušit rovnovážné pH ve vagině, což vede k bakteriální infekci a právě zmíněnému zápachu.

Jak léčit bakteriální vaginální infekci?

Ať už jste použila test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí Canestest nebo vám diagnózu stanovil lékař a víte, že trpíte bakteriální infekcí, můžete ke zmírnění příznaků této infekce použít přípravek Canesbalance vaginální gel. Canesbalance představuje 7denní léčbu. Pomáhá regulovat přirozené pH ve vaší vagině, tím dochází k léčbě infekce a potlačení příznaků. Kliknutím sem se dozvíte bližší informace o přípravku Canesbalance..

Příznaky vaginální mykóz

Co to je vaginální mykóza

Canesten kvíz

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Přípravky Canesten GYN 1 den, Canesten GYN 6 dní a vaginální tableta přípravku Canesten GYN Combi Pack jsou léčivé přípravky k vaginálnímu použití. Krém přípravku Canesten GYN Combi Pack je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku clotrimazolum. Canesten Intim Gel je kosmetický přípravek a nenahrazuje léčbu. Canestest a Canesbalance jsou zdravotnické prostředky.

Výrobky z řady Canesten GYN

Ačkoliv může vaginální kvasinkové onemocnění způsobovat jisté nepohodlí, dobrá zpráva je, že běžnou mykózu lze komfortně léčit naší nabídkou volně prodejných léčivých přípravků. Nezapomeňte, že účinnějším způsobem léčby kvasinkové infekce je řešení vnitřních i vnějších příznaků zároveň. Níže uvádíme nabídku produktů, které vám pomohou dosáhnout obojího. O použití našich přípravků se poraďte se svým lékařem.

Zklidněte svědění a zbavte se kvasinkové infekce!

Canesten GYN Combi Pack

Canesten GYN Combi Pack představuje způsob léčby, který zmírní svědění a podráždění v intimních partiích a zároveň léčí kvasinkovou infekci přímo v pochvě. Je tedy vhodný ke kombinované léčbě vnitřních i vnějších projevů infekce. Balení obsahuje 1 vaginální tabletu s léčivou látkou klotrimazol, která léčí kvasinkovou infekci zevnitř, zatímco krém účinně zklidňuje podráždění vnějších intimních partií.

Tableta se jednoduše zavede do pochvy pomocí komfortního a hygienického aplikátoru. Krém je zároveň vhodný i k léčbě partnera.

Krém by se měl používat dvakrát nebo třikrát denně po dobu 1-2 týdnů, dokud symptomy úplně nezmizí.

Vždy dodržujte pokyny a doporučenou délku užívání přípravku, uvedené v příbalové informaci.

Canesten GYN 1 DEN

Canesten GYN 1 DEN je jednoduchou a komfortní léčbou kvasinkové infekce pomocí jediné vaginální tablety. Vaginální tableta obsahující léčivou látku klotrimazol, která účinkuje přímo na místě infekce (tedy v pochvě) a účinně Vás jí zbavuje. Tableta se zavede jednorázově večer před spaním pomocí komfortního a hygienického aplikátoru.

Vždy dodržujte pokyny a doporučenou délku užívání přípravku, uvedené v příbalové informaci.

Canesten GYN 6 DNÍ

Canesten GYN 6 DNÍ je vhodný pro ženy, které preferují kontinuální léčbu. Vaginální krém je dodáván s 6 aplikátory, které se velmi snadno používají po dobu 6 dní. Krém je vhodný pro vnější i vnitřní příznaky onemocnění. Je vhodný i k léčbě kandidové balanitidy u mužů.

Vždy dodržujte pokyny a doporučenou délku užívání přípravku, uvedené v příbalové informaci.

Kde koupit

Časté dotazy

Produkty Canesten GYN

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Přípravky Canesten GYN 1 den, Canesten GYN 6 dní a vaginální tableta přípravku Canesten GYN Combi Pack jsou léčivé přípravky k vaginálnímu použití. Krém přípravku Canesten GYN Combi Pack je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku clotrimazolum. Canesten Intim Gel je kosmetický přípravek a nenahrazuje léčbu. Canestest a Canesbalance jsou zdravotnické prostředky.

Vaginální Infekce

V širokém povědomí jsou vaginální infekce ztotožňovány s přítomností poševního výtoku. Většina žen považuje za patologický výtok i běžné fyziologické zvlhčení pochvy, a pokud něco takového objeví, ihned spěchá k lékaři.U těchto žen většinou nezjistíme kultivací přítomnost žádné infekce.

Jak byste definoval vaginální infekci?

V širokém povědomí jsou vaginální infekce ztotožňovány s přítomností poševního výtoku. Většina žen považuje za patologický výtok i běžné fyziologické zvlhčení pochvy, a pokud něco takového objeví, ihned spěchá k lékaři.U těchto žen většinou nezjistíme kultivací přítomnost žádné infekce. V průběhu menstruačního cyklu se vlivem hormonů mění poševní sekrece. Její vrchol nastává kolem ovulace, tedy uprostřed cyklu. V tomto období většina žen sleduje zvýšenou vlhkost. Jedná se o zcela přirozený proces. Kromě toho zdravá pochva není sterilní orgán, žije zde v rovnováze celá řada mikroorganismů. Problém nastává, když se tato rovnováha naruší.

Jak tedy poznám, že se jedná o infekci?

Na vaginální infekci můžeme usuzovat, pokud je výtok hojnější, déletrvající, má žluté nebo zelené zbarvení, je hrudkovitý, zapáchá a nebo je doprovázen nepříjemným svěděním a pálením, často zhoršujícím se po pohlavním styku. Pokud je výtok doprovázen navíc bolestmi břicha v klidu nebo při pohlavním styku a zvýšenou teplotou, doporučuji neprodleně navštívit lékaře, aby vyloučil závažnější zánětlivé onemocnění, jakým je hluboký pánevní zánět.

Jaké jsou příčiny vzniku vaginálních infekcí?

Stres, prochlazení, hormonální změny během těhotenství, změna partnera, perorální antibiotika atd. Většina pacientek má zkušenost, že takto reagují, takže by si v lékárně měly zároveň s antibiotiky obstarat preventivně i nějaký prostředek vaginální hygieny.Zimní období s různými infekcemi horních cest dýchacích, které jsou velmi často kolegy praktickými lékaři léčeny antibiotiky, jsou takovými „gynekologickými žněmi“. U velké části žen dochází společně s žádoucí likvidací patogenů v dýchacích cestách i k likvidaci části přirozené poševní flory a tím k nerovnováze a přemnožení nejčastěji kvasinek. V počátečních fázích je možno je zlikvidovat některým z přípravků poševní kosmetiky.

Způsobuje infekce užívání hormonální antikoncepce?

Hormonální antikoncepce sama o sobě nezpůsobuje přemnožování poševní mikroflory. Ten zádrhel spočívá mimo jiné v sexuálním chování uživatelek. Jsou mladší, sexuálně aktivnější a většinou provozují nechráněný pohlavní styk.V průměru a mívají také více sexuálních partnerů. Je známou a stále omílanou pravdou, že pH zdravé vagíny by se mělo pohybovat v kyselých hodnotách kolem 4,2. Toto kyselé prostředí je výsledkem činnosti některých bakterií,jako jsou lactobacily, jejichž přítomnost v pochvě je nezbytná. Kyselé prostředí a přítomnost lactobacilů plní funkci jakéhosi imunitního mikrosystému pochvy. Už nepatrné zvýšení pH na hodnotu 5 způsobí přemnožení mikroorganismů např. typu Gardnerella vaginalis, která je typická svým rybím zápachem. Když doplním, že pH mužského ejakulátu se pohybuje kolem hodnoty 7,8, což už je zásada, není divu, že pondělní přeplněné čekárny gynekologických ambulancí jsou běžným následkem “bouřlivého víkendu”. V legraci říkávám svým pacientkám, že nechráněný pohlavní styk působí na pochvu podobně, jako by ji vypláchly roztokem z mýdla “Jelen”. Zdravá žena se zdravou poševní florou se s tím dokáže vyrovnat, ale stačí stres, prochlazení, předchozí léčba antibiotiky a potíže jsou tady.

Jaká je potom léčba?

Z předchozího je jasné, že kdybychom každý výtok a svědění způsobené přechodným narušením poševní mikroflory léčili antimykotiky a antibiotiky, musela by je část žen brát, většinu života a to je, samozřejmě nesmysl. Takto radikální léčbu nasazujeme pouze v případech, že je výtok provázen bolestmi břicha, horečkami, eventuelně je velmi silný, úporný, opakující se a máme k dispozici i výsledky poševních kultivací,které ukážou, o jaký patogenní mikroorganismus jde. Při mírných obtížích dávám přednost lokální léčbě, kterou si ženy mohou obstarat samy v lékárně.Vlivem perorálních antibiotik se některé bakterie zničí, ale jiné se naopak můžou přemnožit nebo získat rezistenci a přejít do chronické formy. Kromě toho berete organismu možnost posílit vlastní imunitní schopnosti – všechnu práci uděláte za něj a přirozený imunitní systém stagnuje. U nás, bohužel, stále ještě nepatří užívání vaginálních gelů a sprch, k běžné intimní hygieně. Mnoho žen ani nerozlišuje vaginální gel určený k prevenci poševních infekcí a lubrikační gel, jehož úkolem je nahradit absenci přirozeného zvlhčení pochvy při pohlavním styku a obvykle neobsahuje žádné antibakteriální přísady.

Doporučujete tedy ženám užívání prostředků vaginální hygieny?

Určitě.Pro každou ženu je zcela neodmyslitelnou součástí každodenní hygieny že když se ráno nalíčí, tak se večer odlíčí, ale že by se “odlíčila” od ejakulátu, na to moc nemyslí.Tělo pak bojuje samo a ne vždy to zcela zvládá. Asi nejdůležitějším PRO pro pravidelné užívání prostředků intimní hygieny je prevence chronických onemocnění. Pravidelné výplachy pochvy (roztoky k tomuto účelu určenými) a pravidelné užívání vaginálních gelů upravujících pH pochvy většinou zcela postačuje udržení zdravé sliznice, která si poradí s počátečním stádiem většiny infekcí.Kvalitní přípravky vám nejen upraví pH, ale obsahují i desinfekční složky, fungují protizánětlivě, zklidňují pálení a svědění.

Nehrozí, že potlačením počátečních příznaků zanedbám vážnější onemocnění třeba Chlamydie nebo kapavku?

Žádnou ze závažnějších chorob nevyléčíte poševní kosmetikou. Pokud se příznaky nelepší nebo dokonce zhoršují ještě po čtyřech dnech rozhodně navštivte lékaře. Chlamydie můžete chytit i respirační cestou a pozitivní protilátky v krvi mají i děti ve školce. Vlivem stále rozšířenějšího užívání antibiotik se s pravými pánevními infekcemi moc často nesetkáváme. Kromě toho se v našich zeměpisných šířkách závažné sexuálně přenosné choroby vyskytují poměrně zřídka – teď nechci bagatelizovat a nehovořím o AIDS. Je to asi 5-7 roků, kdy jsme naposledy kultivačně prokázali u naší pacientky kapavku a to máme v našem zařízení v péči 11 tisíc žen.

Určitě znáte nepříjemné pálení a svědění provázené výtoky.

Multi- Gyn je klinicky testovaný přípravek, který Vám pomůže zbavit se těchto potíží. Pro jeho vysokou účinnost ho používají ženy z celé řady zemí a nyní máte tuto možnost i Vy.

– rychlou úlevu při podráždění a přecitlivělosti v intimních oblastech

– pH 4,1 – ideální pH zdravé pochvy

– ověřený přípravek bez vedlejších účinků

– dlouhodobé a zaručené působení

– jedno balení = 20 aplikací

– snadnou a pohodlnou aplikaci

– po poradě s lékařem vhodný i v těhotenství

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Muže žena takovou infekci nakazit muže a jaky to ma pro muže dopad, když ma pohlavní styk s ženou s takovou infekci.

11. srpna 2008, 10:50:20

Je tragikomické dozvědět se v bezmála 40-ti letech a po 5-ti dětech, že vaginální prostředí má ph 4,2 zatímco ejakuát 7,8. Tím se vysvětluje vše a taky to obsahuje odpověď na všechny nejasnosti ohledně hygieny atd. Vědět to dřív, možná bych nepodezírala své bývalé partnery z kdoví čeho. Proč mi to nikdo neřekl? Proč se to neučí ve škole místo blábolů o těsných džínách? I za tak pozdní informaci děkuji, ještě stále mi může být užitečná. 🙂

4. března 2011, 10:54:35

Na tento článek jsem narazila v důsledku hledání odpovědi na to, co se to se mnou ,,děje,, .. jsem moooc ráda, že jsem na to přišla tak brzo, jelikož se sexem začínám. Na to, jestli v sobě mám či nemám přítelovo sperma jsem moc velký důraz nedávala, a jsem ráda, že jsem se dozvěděla včas, že to byla chyba. Souhlasím s Katkou R., kde na tohle má člověk sakra přijít? Kdyby se o tom aspoň zmínili třeba v internetových magazínech pro ženy, doma.cz nebo krásná.cz místo blbostí které tam píšou, hned by bylo na světě líp 😛 jinak, moc děkuju :))

28. července 2011, 21:30:43

Celkový počet příspěvků v diskusi: 18. Vstoupit do diskuse.

Klikněte na část těla, která Vás trápí a otestujte se online.

Archiv živých diskusí zde

Na vaše dotazy odpovídají na Ordinace.cz lékaři z různých odborů při pravidelných chatech, zde si můžete přečíst položené otázky i odpovědi odborníků.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Chcete-li mít přehled o nových článcích na Ordinace.cz, objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

  • Příznaky rakoviny, které bychom neměli podceňovat (4865 čtenářů)
  • Zubní kámen. Jak ho odstranit? (4454 čtenářů)
  • Máte neustále ucpaný nos a rýmu? Možná se jedná o nosní polypy. (3755 čtenářů)
  • Rýmovník, bylinka nejen na rýmu a nachlazení (3218 čtenářů)
  • Příspěvek na péči: Pro koho je určený a jak o něj zažádat (2497 čtenářů)
  • Od ledna 2018 se zásadně mění očkovací kalendář pro děti i dospělé (2389 čtenářů)
  • Pozor na zubní kazy u dětí. Vznikají rychleji než u dospělých a chrup mohou doživotně poškodit. (2166 čtenářů)
  • Nemocné ledviny nebolí (1910 čtenářů)
  • Kdo má nárok na lázně a jaké jsou typy úhrad (1804 čtenářů)
  • Předání zdravotnické dokumentace při změně lékaře (1675 čtenářů)

Prosim,jak tinkturu aplikujes. Jako kapky do nosu nebo jen pomazes tycinkou? Diskutovat

Ahoj Jane mam taky CPN ..stavy hrozny ..naval, piskani v usich, nevolnosti, motani hlavy. prosim o… Diskutovat

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.

Copyright Pears Health Cyber, s. r. o. 2018,

Poslední aktualizace 3.4.2018, ISSN 1801-8467

Kvasinkovú infekci pochvy léčí Gynekologie a patří mezi Infekční onemocnění

Příznaky kvasinkové infekce pochvy

Popis kvasinkové infekce pochvy

S kvasinkovou infekcí pochvy se za život setkala skoro každá žena. Uvádí se, že s touto nepříjemností má zkušenost až 75% žen.

Jde o typické úmorné svědění, pálení, nepříjemné výtoky a často dlouhodobá a opakující se léčba. U nás se toto onemocnění uvádí jako nejčastější příčina vzniku výtoku z pochvy. Nepříjemné napadení invazivními kvasinkami se vyskytuje hlavně při výkyvech bakteriální rovnováhy ve vagině.

V pochvě je obvykle stálé kyselé prostředí způsobované bakterií lactobacillus (mléčná bakterie). Tento mikroorganismus chrání vnitřní prostředí pochvy od nepříznivých vnějších vlivů.

Pokud je z nejrůznějších důvodů narušeno, může se zde přemnožit jiný mikroorganismus, kvasinka candida albicans. Tento druh kvasinky se běžně vyskytuje v ústech a ve střevech, u některých žen je přirozený i v pochvě. Při jejím nepřiměřeném přemnožení vzniká kandidóza, tedy právě kvasinková infekce pochvy. Často stačí, aby se do těla dostala jen jednobuněčná forma této kvasinky, ale teplé a vlhké prostředí pochvy způsobí, že se několikanásobně zmnoží a vytvoří infekční vláknitou mnohobuněčnou formu, která způsobuje nepříjemné příznaky.

Kromě kvasinky albicans způsobují infekce pochvy ještě další druhy rodu candida.

Celkově se jedná o velmi běžné onemocnění, a pokud na sobě shledáte příznaky nebo uslyšíte diagnózu od lékaře, není důvod k panice.

Rizikové faktory kvasinkové infekce pochvy

Riziko kvasinkové infekce nastává vždy, když je ohroženo přirozené kyselé vnitřní prostředí pochvy.

Tento stav nastává například při užívání širokospektrých antibiotik, která kromě léčby původního onemocnění (Anina, zápaly plic, záněty apod.) zabíjí i pro tělo příznivé bakterie. V pochvě jsou tak nechtěně likvidovány bakterie lactobacillus a vnitřní poševní prostředí je přístupné pro infekce zvenčí.

Další častá příčina poševních infekcí je oslabení imunity. Buď prostým způsobem jako je prodělaná nemoc, nedostatek spánku či stres anebo ze závažnějších důvodů jako dlouhodobá nemoc či náročná léčba. Větší riziko je tak u dlouhodobě nemocných např. virem HIV nebo pacientů léčících se chemoterapií.

Důvody změn vnitřního prostředí pochvy mohou být také hormonální. Zvýšené riziko je tedy například při těhotenství, užívání hormonální antikoncepce nebo spermicidů. Více ohroženy jsou také pacientky s cukrovkou kvůli nerovnováze cukrů v těle.

Nejběžnější důvody kvasinkových infekcí jsou ale daleko prostší. Uvádí se vliv například příliš parfemovaných hygienických prostředků nebo naopak nedostatečná intimní hygiena.

Typickým rizikovým faktorem je dlouhý pobyt ve vlhkém prostředí (například mokré plavky nebo dlouhé koupele). Další příčinou může být příliš těsné prádlo nebo kalhoty, anebo spodní prádlo z umělých materiálů.

Kvasinková infekce pochvy vlastně může být považována za pohlavně přenosnou chorobu, protože se může šířit pohlavním stykem. Odsud plynou také její časté recidivy (opakované vracení se), protože u mužů se v drtivém množství případů neprojeví. Muži se tak často mohou stát jakýmisi bezpříznakovými přenašeči, kdy na svou partnerku mohou obtíže s kvasinkami mnohdy i opakovaně přenášet. V tomto případě stojí za zvážení léčby obou sexuálních partnerů.

Prevence kvasinkové infekce pochvy

Kromě vyvarování se parfémovaných mýdel, tamponů a toaletních papírů je nevhodné setrvávání po dlouhou dobu ve vlhkém prostředí. Zejména mokré plavky je lepší hned převléci a také se řádně usušit.

Jako prevence se doporučuje při sexu použít prezervativ, zabrání se tak přenosu z asymptomatického (bez příznaků) partnera. Celkově pozitivně pak na prevenci kandidózy, stejně jako na prevenci jiných pohlavně přenosných chorob, působí omezení počtu sexuálních partnerů.

Další způsob, jak se možná vyvarujete kvasinkám, je správná hygiena řitního otvoru po stolici, tj. tak aby se střevní obsah nesetkal s pochvou. Zvláště při menstruaci je vhodné se vyhýbat těsným kalhotám a nenechávat na pokožce rodidel po dlouhou dobu menstruační vložky nebo v pochvě tampony.

Příznaky a projevy kvasinkové infekce pochvy

Kandidózu lze rozpoznat snadno. Mezi nejtypičtější příznaky patří úmornébolestivé svědění genitálu a bělavý výtok často připomínající hrudky tvarohu.

Výjimkou není také zarudnutí nebo otok zevních rodidel, občas jsou rozpoznávány bílé povlaky na stydkých pyscích.

Kandidóza může také znepříjemňovat různě silnými bolestmi pohlavní styk nebo močení. Individuálně jsou pak pozorovatelné bolesti břicha nebo záněty dásní.

Léčba kvasinkové infekce pochvy

S návštěvou lékaře by se nemělo v žádném případě otálet. Včasné zaléčení infekce může předejít opakovaným recidivám, což ušetří mnoho času i energie lékaři i pacientce. V prvé řadě je nutno podotknout, že není třeba se jakkoli stydět nebo bát. Kvasinkové infekce jsou pro gynekology denní rutinou a jejich vyšetření ani léčba nejsou nijak bolestivé ani složité.

Lékař provede základní vyšetření zrcadly a odebere stěr z poševní sliznice na vatičku. Tuto pak většinou odesílá ke kultivaci, kde se zjistí přesný druh kvasinkové infekce a umožní se tak cílenější léčba.

V laboratoři se kvasinkové kolonie kultivují na speciální živné půdě, kde se bělavé hromádky bakterií (odtud jméno albicans) stanou viditelnými pro lidské oko.

V současné době je léčba kvasinkové infekce běžnou záležitostí. Pokud vše probíhá bezproblémově, trvá okolo jednoho týdne a není nijak náročná.

Známá jsou lokální léčiva ve formě čípků, mastí, výplachů, gelů nebo globulí. Jsou to povětšinou antimykotika, která mají za úkol vymýtit nechtěnou kvasinku z poševního prostředí. Aplikace běžně probíhá tak, že si pacientka v poloze na zádech zavede hluboko do pochvy čípek nebo globuli. Teplé prostředí pochvy způsobí, že se pevná forma léku rozpustí a léčivo tak pokryje celý slizniční povrch pochvy. Po aplikaci pacientka setrvá v poloze na zádech ještě dalších deset až patnáct minut. Takováto léčba se opakuje většinou týden každý večer a příznaky kandidózy by měly vymizet.

Další známou léčbou poševních infekcí je takzvaná systémová léčba, kdy se léčiva nezavádějí lokálně, ale centrálně. To znamená, že pacientka neaplikuje žádná léčiva přímo na genitál nebo do něj, ale užívá tablety. Tato léčba by podobně jako předchozí neměla trvat déle než týden. Tímto způsobem je také léčen sexuální partner v případě opakovaného vracení se infekcí pacientce.

Jak si mohu pomoci sama

O kvasinkových infekcích a jejich domácí léčbě kolují různé fámy a babské rady. Snad nejznámější je aplikace bílého jogurtu do okolí zevních rodidel. Tato metoda může být účinná, ale ne pro každou pacientku. Jogurt obsahuje mléčné bakterie, stejné jako jsou ty přirozené poševní, ale pokud je infekce kvasinkami pokročilejšího rázu, samotné mléčné bakterie na boj s kvasinkami nemusí stačit.

Každopádně vyzkoušením této rady nic nezkazíte.

Dále se uvádějí různé „protikvasinkové“ diety nebo šalvějové protikvasinkové čaje apod. Tento druh léčby souvisí s komplexní léčbou kvasinek, kdy je potřeba kvasinky vypudit nejen z pochvy a zevních rodidel ale z celého organismu, protože vzhledem k jejich častému návratu je lze očekávat i jinde.

Všeobecně známé jsou také různé hygienické přípravky s kyselinou mléčnou, které podporují přirozenou poševní mikroflóru (např. lactacyd, intima, nebo výplachy tantum rosa). Tyto přípravky jsou volně dostupné v lékárnách.

S návštěvou lékaře by se ale nemělo otálet, neboť kultivací kvasinkových kolonií lze rozeznat přesný druh těchto mikroorganismů a tudíž i nejúčinnější léčbu kvasinek. Opět zde platí, že čím dříve, tím lépe.

Komplikace kvasinkové infekce pochvy

Nejběžnější komplikací poševních infekcí jsou již mnohokrát výše zmíněné recidivy. Ty probíhají většinou tak, že se sice podaří vyléčit jednorázově zánět, ten se ale za pár týdnů vrátí a takto se léčba táhne i několik měsíců.

Lékař by v tomto případě měl opakovaně kultivovat výtěr z pochvy a nasadit přesnější a delší léčbu pro úplné vymícení kvasinek. Důvodem častého vracení mohou být i opakované přenosy z partnera, zde se vyplatí, aby partner také podstoupil léčbu a během této doby by si partneři měli upřít pohlavní styk.

Další možností je, že kvasinková infekce má „sídlo“ jinde v těle, proto se často nasazuje tzv. komplexní léčba, kdy se kvasinková infekce léčí nejen lokálně, ale také perorálně podávanými tabletami, které by měly působit na veškeré kvasinkové infekce v těle.

Další názvy: kandidóza pochvy

Zkušenosti uživatelů s kvasinkovou infekcí pochvy

ocet Terez21 (18.01.14)

Vzbudilo mě pálení pochvy a neustávalo ani po pár hodinách, předtím jsem žádné problémy neměla, ani příznaky.

Zkusila jsem tedy ocet, ale to já doma nevedu, jen balzamikový, tak jsem ho použila, pálelo to chvíli, ale potom to ustoupilo. Vše bylo pryč, ale pro jistotu jsem to opakovala přes den.

Co mi pomohlo

Bio balzamikový ocet

BeeBeeB.85 (13.11.13)

Příznaky jsou různé a byly popsány již v mnoha diskuzích.

Kvasinkovými infekcemi trpím už delší dobu a ráda bych ženám, které s ní taky bojují sdělila poznatky, které nikde moc nevyčtete. Zaprvé, kvasinky se vyžívají v hygieně. Pokud trpíte kvasinkou, může být důvodem přehnaná hygiena. Je to asi dnes neobvyklé, ale ideální je pár dní nemýt intimní místa, případně jen vodou. Normální sprchový gel na intimní místa nikdy! (gel na intimní hygienu taky jak který…) Stejně tak pokud se celé vyholujete (já také) tak se jim lépe žije. Nevyholovat se je ale dost zásadní, ne každý to ocení Dále bavlněné prádlo. Pokud máte kvasinkovou infekci, noste bavlněné prádlo, žádné uměliny! Samozřejmě léčba spočívá již ve zmiňovaných mastích a lécích, tomu se člověk nevyhne, ale i tyhle rady by se mohly hodit. Koho aktuálně trápí, nebo někdy v minulosti zažil kvasinku, tak je často ochoten zkusit cokoliv

Co mi pomohlo

Mastičky – vlastně téměř vše, co jsem kdy dostala předepsané… Clotrimazol, Canesten…

Wobenzym jako podpora antimykotik Ann15 (26.07.11)

Měla jsem výtok a svědění a to měsíc co měsíc.

Antimykotika – mastičky, čípky zabraly až když jsem k nim připojila Wobenzym.

Co mi pomohlo

Kvasinková infekce se mi neustále vracela, až doktorku napadlo, že to může být způsobeno oslabenou imunitou. K poslední léčbě antimykotiky jsem tedy připojila Wobenzym a konečně se to přestalo vracet. Teď ho beru vždy z jara jako prevenci a už jsem dva roky bez mykóz.

Infekce pochvy a výplachy octem polka25 (11.01.11)

Poševní výtok, který se opakoval více než desetkrát do roka.

Globulky, krémy a výplachy nezabíraly na déle než týden.

Co mi pomohlo

Výplachy roztokem vinného octa a převařené vody (v poměru 2 lžíce octa na půl litru vody) 2-5 krát denně. Praní spodního prádla na 60 a více stupňů.

Kvasinková infekce u žen – přírodní léčba Helena5 (19.11.10)

Svědění, výtok, pocit zduření (obtížné močení).

Nepomohly ani výplachy, ani globule a krémy.

Co mi pomohlo

Pomocí česneku (jeho antibakteriální účinky jsou známé): vyrobila jsem si 2 dny za sebou „česnekový tampón“, který jsem vždy aplikovala na noc (oloupaný stroužek česneku rozkrojený na čtvrtiny jsem zabalila do kousku sterilní gázy a upravila tak, aby šel bezpečně vyjmout a zavedla obdobně jako běžný tampón).

Klára:-) (16.02.10)

Svědění, nateklé stydké pysky kolem vaginálního otvoru, štípání při močení. Hrozně nepříjemné. Hlavně neustálé svědění.

Zkoušela jsem vše. Od jogurtu po všelijaké babičkovské rady, ale nic mi nepomohlo.

Co mi pomohlo

NEJLEPŠÍ LÉK NA KVASINKY JE OCET ! 2krát denně, vždy ve vaně jsem si vaginální otvor + kolem a ve vaginálním otvoru natírala několikrát za sebou octem. Ikdyž to ze začátku štípe tak to zato určitě stojí. Alespoň já s tím spokojená jsem.

Leave a Reply