Příznaky infekce houbovými nehty (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Produkty k léčbě plísňových infekcí nehtů

Trpíte-li plísňovou infkecí nehtu, je pro vás optimální volbou používání léčivých přípravků zaměřených přímo na léčbu onychomykózy, díky nimž dojde k odstranění napadené části nehtu. Plísňová infekce nehtu může být obtěžující, ale včasná léčba vám pomůže se této nepříjemnosti zbavit.

Canespor 1x denně sada na nehty

Canespor 1x denně sada na nehty je účinné širokospektré antimykotikum s léčivými látkami – urea (změkčuje nehet pro lepší pronikání další léčivé látky) a bifonazol, který ničí původce nehtové mykózy. Canespor 1x denně sada na nehty nabízí pacientovi kompletní balení, kde je vše potřebné pro léčbu nehtové mykózy. Obsahuje 10 g masti včetně dávkovače, 15 vodotěsných náplastí a škrabku na nehty. Způsob léčby přípravkem Canespor 1x denně sada na nehty je komfortní, protože se mast aplikuje pouze jedenkrát denně. Vhodné je mast aplikovat večer po koupeli, protože postižený nehet se musí asi na 10 minut namočit do horké vody. Ošetřený nehet se na následujících 24 hodin překryje náplastí.

Mast z této sady nelze použít k lokální aplikaci na jiná mykózou postižená místa na těle.

Prevence plísňové infekce nehtu

Časté dotazy

Produkty k léčbě plísní

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně krém, Canespor 1x denně roztok a Canespor 1x denně sada na nehty jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canesten krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol.

MYKOTICKÉ INFEKCE NEHTŮ

PЕ™Г­ДЌiny a pЕ™Г­znaky mykotickГЅch infekcГ­ nehtЕЇ

Houby – tzv. onychomykГіzy – vyvolГЎvajГ­cГ­ mykotickГ© infekce nehtЕЇ se dД›lГ­ do tЕ™Г­ skupin:

 • Dermatofyta (vlГЎknitГ© houby, kterГ© pЕ™edstavujГ­ aЕѕ 90% mykotickГЅch nehtovГЅch infekcГ­)
 • Kvasinky
 • PlГ­sЕ€ovГ© houby

Nakazit se onychomykГіzou mЕЇЕѕe kaЕѕdГЅ. NГЎchylnГ­ jsou pЕ™edevЕЎГ­m pacienti s venГіznГ­mi poruchami cirkulace v dolnГ­ch konДЌetinГЎch, diabetici, sportovci, lidГ© pracujГ­cГ­ v teplГ©m a vlhkГ©m prostЕ™edГ­.

Mykotická infekce narušuje a zhoršuje kvalitu života pacientů. Výsledkem jsou totiž deformované a barevně změněné, nevzhledně vypadající nehty. Z počátku dochází jen k jemným barevným změnám. Řada pacientů zprvu ani netuší, že se může jednat o mykotickou infekci. Nehty mají bělavou či nažloutlou až nahnědlou barvu. Později nehtový povrch zhrubne, odlupuje se a pod nehtem vzniká tzv. hyperkeratóza, díky níž dochází k uvolňování nehtů z nehtového lůžka a ke zvýšené lámavosti nehtů.

K prvnГ­m pЕ™Г­znakЕЇm dochГЎzГ­ pod volnГЅm okrajem nehtu, a nebo na boДЌnГ­ch stД›nГЎch. Infekce se dГЎle ЕЎГ­Е™Г­ do nitra, odkud se mЕЇЕѕe dГЎle rozЕЎГ­Е™it do okolnГ­ kЕЇЕѕe a nГЎslednД› k dalЕЎГ­m ДЌГЎstem tД›la. Spory mohou pЕ™eЕѕГ­vat v odlupujГ­cГ­ch se koЕѕnГ­ch buЕ€kГЎch, kterГ© jsou pЕ™Г­ДЌinou dalЕЎГ­ho ЕЎГ­Е™enГ­ infekce, dГ­ky moЕѕnГ©mu kontaktu s nimi skrz podlahu, odД›vy ДЌi hygienickГ© prostЕ™edky.

K infekci mЕЇЕѕe dochГЎzet pЕ™Г­mГЅm kontaktem z osoby na osobu, a nebo nepЕ™Г­mo kontaktem s infekДЌnГ­mi mГ­sty. Proto je tЕ™eba vyhГЅbat se vlhkГЅm oddД›lenГ­m ve spoleДЌnГЅch veЕ™ejnГЅch prostorech jako jsou plovГЎrny, ЕЎatny, sauny, sprchy apod. DЕЇleЕѕitГ© je udrЕѕovat nohy v suchu, ДЌistotД› a vyhГЅbat se inkriminovanГЅm mГ­stЕЇm.

MykotickГ© infekce jsou znaДЌnД› nakaЕѕlivГЅm onemocnД›nГ­m a majГ­ chronickГЅ prЕЇbД›h se sklonem k recidivГЎm. OmezujГ­ pacienta pЕ™i chЕЇzi, obouvГЎnГ­ a jsou doprovГЎzeny velmi nepЕ™Г­jemnГЅmi pocity. K zabrГЎnД›nГ­ zhorЕЎovГЎnГ­ stavu je tЕ™eba vДЌasnГЎ a dlouhodobГЎ lГ©ДЌba.

Pacient trpГ­cГ­ onychomykГіzou byl v minulosti odkГЎzГЎn na dlouhodobГ© lokГЎlnГ­ aplikovГЎnГ­ rЕЇznГЅch antifungГЎlnГ­ch mastГ­, roztokЕЇ a krГ©mЕЇ, avЕЎak houby uloЕѕenГ© v niЕѕЕЎГ­ch vrstvГЎch nehtЕЇ, nebyly tak zasГЎhnutГ© a onemocnД›nГ­ se proto ДЌastokrГЎt opakovalo. Nehty i kЕЇЕѕe se totiЕѕ regenerujГ­ smД›rem ven a spolu s odumЕ™elГЅmi buЕ€kami je tak odstraЕ€ovГЎn i aplikovanГЅ lГ©k, takЕѕe houby nachГЎzejГ­cГ­ se v hlubЕЎГ­ch vrstvГЎch kЕЇЕѕe i nehtЕЇ se za pomoci lokГЎlnГ­ terapie ГєДЌinnД› nezasГЎhnou. Proto se systГ©movГЎ terapie povaЕѕuje za nejГєДЌinnД›jЕЎГ­ formu lГ©ДЌby, zvlГЎЕЎtД› pak pЕ™i rozsГЎhlejЕЎГ­ch a recidivujГ­cГ­ch onychomykГіzГЎch.

SystГ©movГЎ lГ©ДЌba

SystГ©movГ© formy lГ©ДЌby jsou vГЎzГЎny lГ©kaЕ™skГЅm pЕ™edpisem a je na posouzenГ­ lГ©kaЕ™e,jakГЎ terapie bude aplikovГЎna. LГ©kaЕ™skГЅ dozor je u systГ©movГЅch antimykotik dЕЇleЕѕitГЅ, zvlГЎЕЎtД› kvЕЇli Е™adД› neЕѕГЎdoucГ­ch ГєДЌinkЕЇ, kterГ© s sebou tyto pЕ™Г­pravky nesou.

V Е™adД› pЕ™Г­padЕЇ je moЕѕnГ© vystaДЌit s lokГЎlnГ­mi antimykotiky. VГЅbД›r terapie zГЎvisГ­ na rozsahu mykГіzy, pЕЇvodci onemocnД›nГ­ a na vzГЎjemnГЅch lГ©kovГЅch interakcГ­ s jinГЅmi lГ©ДЌivГЅmi pЕ™Г­pravky, kterГ© pacient popЕ™Г­padД› uЕѕГ­vГЎ.

LokГЎlnГ­ lГ©ДЌba

SpoДЌГ­vГЎ v aplikaci mastГ­, krГ©mЕЇ, roztokЕЇ, sprejЕЇ ДЌi lakЕЇ na nehty. NГ­Еѕe jsou uvedeny nД›kterГ© z moЕѕnГЅch pЕ™Г­pravkЕЇ, kterГ© jsou na trhu volnД› k dostГЎnГ­:

Na lГ©kaЕ™skГЅ pЕ™edpis – PEVARYL krГ©m (econazol), MICETAL krГ©m, spray (flutrimazol)

VЕѕdy je tЕ™eba poДЌГ­tat s tГ­m, Еѕe vГЅsledky terapie se dostavujГ­ za 3 – 4mД›sГ­ce.

Mgr. Milena Е VECOVГЃ, lГ©kГЎrnГ­k

TГ©ma bylo zpracovГЎno bez nГЎroku na Гєplnost.

TГ©ma bylo zpracovГЎno dle nejlepЕЎГ­ho vД›domГ­ a svД›domГ­ autora na zГЎkladД› dostupnГЅch relevantnГ­ch vД›deckГЅch informacГ­.

Onychomykóza příznaky, příznaky, diagnostika a léčba

Onychomykóza je jedním z plísňových onemocnění nehtů, protože výsledkem je vážné porušení jejich ochranných funkcí, jako imunitní a nervový systém otáčí nebezpečné toxické účinky.

Houba se dostává do hlubších vrstev nehtu, což začíná postupné destrukci jeho tkáně, na látky, které mohou absorbovat houba se tedy přímo prostřednictvím začnou lymfatických cév proudit do krevního řečiště odpadů z houby, což vede k otravě celé tělo.

Velmi často mikroskopické houby vážně ovlivnit nejen nehty, ale na kůži. V tomto případě, je-li osoba má oslabený imunitní systém, výrazně zvyšuje riziko infekce houbové infekce, zatímco houby jsou velmi pružné, takže mohou snadno a rychle přizpůsobit prakticky za všech okolností.

Postup pro léčbu plísňových onemocnění, jako je onychomykóza, není jen tak dlouho, ale také poměrně těžká, je třeba provádět nákladné terapii. Nejméně negativní vliv na tělo pacienta odmítne využití moderních léků, které poskytují systémové a lokální účinky, bude s největší účinnost přinést pouze komplexní léčbu.

Vyvolává vývoj onychomykózy hub-dermatofyty. Nicméně, dostat se do nehtové ploténky houby je možné pouze v případě, že bylo poškozeno. Často je to způsobeno tím, že člověk je jen nepříjemné a špatné boty, které se nevejdou do velikosti.

Existuje také nebezpečí sporty, které byliny pro domácnost hřebík deska, například během pedikúru s odstraněním kůžičky a nadměrné řezání nehtu. V důsledku poškození vnitřku nehtové ploténky dostává infekce (plísně), který začíná rychle množit, což vede k hloubce klíčení nehtové ploténky a proces postiženou kůži a pod nehtu, což značně komplikovat budoucí léčby.

Houba může “žít” na podlahu ve sprše na topnou desku v bazénu, na věku a pohlaví, v koupelně, na pláži, pantofle pro hosty v někoho jiného spodního prádla na povrchu není léčena zařízení manikúru. Vyvolat infekci houbou může vlhkém prostředí rasparennaya kůže a nehtů, měkčené s horkou vodou, slabý imunitní systém, a přítomnost jiných chorob výměnného charakteru (např, diabetes, hypotyreóza, atd.).

Docela často u starších lidí, houba může být kombinován s trofickými změnami, k nimž došlo v dolních končetinách. Významně sníženou odolností proti houbovým infekcím, pokud pacient po dlouhou dobu se některá antibiotika, které jsou přiřazeny často dlouhé předměty. V tomto případě se po smrti bakterií, které mohou odolat houba, začne se rychle množí.

Často vývoj tohoto onemocnění začíná s infikovanou prst pacienta v budoucnu, je šíření nákazy na palec a druhá noha na ostatních nehty jsou také ovlivněny a nehty.

Při napadení plísní, může povrch nehtové ploténky mírně změnit barvu, ale zároveň mimo nehty mohou být plynulé a zcela zdravé. Avšak i přes zdánlivě zdravých stavu téměř nehtů houba bude vyvíjet dynamicky, tedy, nemoc pokračuje k pokroku. Začněte trpět nejen zbytek nehtů, ale také prostřednictvím lymfy, tělo, dostane infekce (toxiny).

Pokud není spuštěna žádná včasná léčba, riziko alergické reakce dost silný, člověk se stává podrážděný, tělo pacienta je vyčerpána, problém začíná nejen v procesu trávení, ale i kůže a vnímání vůní a chutí. Osoba trpící onychomykózy, je zdrojem infekce pro ostatní.

Tam je ztmavnutí a ztenčování nehtů, to může být nudné, vrstvené a velmi křehký. V tomto případě, je-li typ hypertrofické rozvoje houbových chorob, nehtová ploténka začne potovschuvatysya, získat tmavší nebo světlejší odstín, a nehty nerovnoměrné, volné, mírně stoupající nad falangy.

Jen v léze nehtu může začít poměrně silné svědění kůže kolem kůže se stává sušší, tak tam je praskání, které po dlouhou dobu nehojí. V takovém případě, pokud je dodržovat osobní hygienu, šance na sekundární infekce a raného vývoje lokálního zánětu, který je chronický.

Vzhledem ke změně tloušťky a tvaru nehtu, může začít odlupovat nebo rostou do kůže, což způsobuje bolesti se začínají objevovat při chůzi, a s výhradou nošení úzkých a uzavřených bot.

Mimo to houbová choroba se může projevit zvýšenou křehkost, zahušťování a uvolnění poškozené nehtové ploténky. Nail pacient postupně slábnout, žloutnou, jeho tvar je deformovaný, a hřebík se začíná hroutit.

Za ta léta, ne-li zahájeno včasnou léčbu, onychomykóza vyskytne v závažné míře, zatímco začínají objevovat nejen některé kosmetické problémy, ale také se stává velmi obtížné vybrat ty správné boty, jako postiženého nehtů houba může způsobit nepříjemné bolesti při chůzi, s ‘ Objeví se omezení v pohybu. V důsledku toho, a to nejen vlastní sebevědomí je značně snížena, ale také zhoršující se životní úroveň lidí.

Během diagnóza může být provedena studie mykologické posouzení bere v úvahu přímé a specifické klinické příznaky onemocnění. Onychomykóza charakterizován příznaky, jako je vzdělávání, na poškození nehtové ploténky oranžovo-žlutá, bělavě žluté skvrny nebo pruhy.

Diagnostikovat houbovými chorobami přezkoumávat pacient bere v úvahu všechny klinické projevy onychomykózy. Poté lékař zjistí přítomnost houby, provedena speciální mikroskopické vyšetření materiálu je věnována maximální zjistit druh houby.

Identifikovat kulturu houby a může být prováděna s plodinou na speciálním živném médiu. V případě, že vyšetření pacienta, který má zkušenosti profesionálního chování již pod mikroskopem je možné přesně rozlišit některé druhy plísní.

Tato plísňová onemocnění, jako je onychomykóza, je třeba odlišit od podobných změn, které mohou nastat s infekcí nehtové ploténky s červeným plochým lišejníků, ekzém nebo lupénka.

Dnes, stejně jako účinná preventivní opatření provádí sanitární-vzdělávací práce, hlavním cílem je informovat veřejnost a jsou předmětem kontrol a klinických pacientů za účelem stanovení nejen včasné progrese onemocnění, ale také aby se zabránilo jeho dalšímu šíření mezi blízkými příbuznými.

Se zvláštním zřetelem musí být zabráněno i ty drobné zranění nohy. Také doporučujeme používat moderní nástroje, které pomáhají v boji proti nadměrnému pocení nohou, suchá kůže, měli byste se pokusit, aby se zabránilo vzniku puchýřů. Přesně v gumových botách, měl by navštívit lázně, sauny, bazény a jiné veřejné prostory, kde vysoká vlhkost vzduchu.

Po umytí, bez výjimky, nohy by měly vytřete do sucha měkkým ručníkem, ponožky nezbytně nutné měnit každý den. Nechoďte bosí na pláži, stejně jako v pískové formy může “živé” a udržovat své živobytí. Také je nutné, aby se vzdali v botách někoho jiného.

V případě, že jsme byli svědky některé degenerativní změny v nehtové ploténky, měli byste okamžitě poradit s lékařem a začít včasnou léčbu, protože se jedná o nehty na prvním místě bude předmětem útoku infekce (houba). Také, tam je velká šance, aby se zabránilo infekci houbou a je-li vždy přísně dodržovat pravidla osobní hygieny.

Aby bylo možné léčit tento plísňových onemocnění, jako je onychomykóza byla nejúčinnější, lékař předepíše komplexní terapie. Často se po důkladném vyšetření pacienta, znalec jmenovaný přijímacích antimykotika pacientů, stejně jako léků používaných pro venkovní použití, a jejich výkon je přímo zaměřen nejen na zlepšení procesu oběhu, stejně jako růst nehtové ploténky.

V současné době existuje celá řada moderních léků, které pomáhají významně urychlit proces hojení (antimykotika pro systémové účinky). Vzhledem k individuální průběh onemocnění a zdravotní stav pacienta, bude lékař předepíše léčbu – podávání léků, je jmenován na dobu určitou. Před tím, než lékař předepíše lék pro použití nutně provádět nejen chemii, ale i krevní obraz.

Dřívější zahájení léčby, tím rychleji a snadněji, že bude, je třeba zcela opustit vlastní léčbu.

Léčba plísňové infekce nehtu

Plísňové onemocnění nehtů je často nepříjemné, jelikož změny na nehtu jsou dobře patrné. V některých případech může být i bolestivé – proto je velmi důležité začít s léčbou včas a dodržovat pokyny v příbalové informaci léčivého přípravku, který použijete.

Canespor 1x denně sada na nehty představuje lokální léčivý přípravek, který je speciálně určen k léčbě onychomykózy. Močovina (urea), která je v masti obsažena, postižený nehet změkčí a usnadní prostup léčivé látky bifonazolu ke zdroji infekce

Infekce probíhá nejen na povrchu nehtu, proto je důležité, aby léčivá látka mohla působit i v jeho hlubších částech. Canespor 1x denně sada na nehty toto díky obsahu urey umožňuje.

Kdy byste měli navštívit lékaře?

Doporučuje se navštívit lékaře hned na začátku, když zpozorujete infekci nehtu – tímto způsobem se dozvíte správnou diagnózu před zahájením léčení. Pokud trpíte diabetem nebo jste těhotná, vyhledejte radu lékaře dříve, než začnete s jakoukoliv léčbou. Po léčbě pomocí Canespor 1x denně sady na nehty se doporučuje návazná čtyřtýdenní léčba kožním antimykotickým přípravkem, například Canespor 1x denně krémem. Požádejte o radu svého lékárníka.

Prevence plísňové infekce nehtu

Příznaky plísňové infekce nehtu

Produkty k léčbě plísní

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně krém, Canespor 1x denně roztok a Canespor 1x denně sada na nehty jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canesten krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol.

nCure – odstranění plísně nehtů

Onychomykóza nehtů

Domácí laserová léčba onemocnění onychomykózou (plísňová houba napadající nehty)

nCure laserové světlo si prosvítí cestu ke zdravým nehtům.

nCure je přenosný, nákladově efektivní a snadno použitelný pro vlastní léčbu, domácí zdravotní zařízení nCure poskytuje neinvazivní léčbu houbových infekcí nehtů.

nCure používá jak nízkou úroveň ošetření laserem (laserova terapie), tak i Blue Light ozařování. nCure je revoluční domácí léčba laserovým zařízením pro plísně nehtů.

nCure je přenosný, k použití pro samostatné ošetřování, domácí zdravotnický prostředek pro léčení plísňové infekce nehtů (onychomykózy). Počáteční příznaky houbové infekce nehtu je změna barvy nehtové ploténky a jeho tloušťka. Jak nemoc postupuje, objeví se další tělesné příznaky, což vede nejen ke špatnému estetickému vzhledu, ale i k fyzické bolesti. nCure v sobě spojuje dva typy záření: low-level laser pulzní záření a viditelné modré světlo. Prostřednictvím synergického efektu, který se zaměřuje na semena plísní pod nehtem se symptomy spojené s plísňovou infekcí nehtů odstraní a vyléčí. Léčba nCure je efektivní, bezbolestná, neinvazivní, bezpečná a schválena pro použití v domácnosti.

Kůra má významné výhody oproti jiným možnostem léčby onemocnění plísňovou infekcí nehtů.

nCure bude léčit nehet napadený houbovou infekcí (onychomykózy) bez nutnosti používat léky či masti.

Laserové záření pronikne infikovanou nehtovou ploténkou a zaměří patogenní původce chorob umístěného na nehtovém lůžku, uzdraví nehty a obnový estetický vzhled.

Ošetření je neinvazivní, efektivní a nízkonákladové, žádné vedlejší účinky, bezpečné, snadné a bezbolestné!

Jen 7 minut denně a brzy je vidět výrazné zlepšení!

Důležité informace: s cílem dosáhnout výrazného zlepšení, odstranění houby a zabránění budoucí infekce je nutné používat přístroj nejméně po dobu 3-4 měsíců!

Vlnová délka laseru: 905nm

Vlnová délka modrého světla: 470nm

Intenzita Laseru: 22W

Přístroj se automaticky vypne po 7 minutách

Používejte denně pro dosažení nejlepších výsledků

Prevence plísňové infekce nehtu

Léčba plísňové infekce může být zdlouhavý proces, protože nehty rostou pomalu, a tak můžete pozorovat zlepšení jen v momentě, kdy začíná dorůstat nehet nový. Není také nic vzácného, že se infekce nehtů vrátí. Nejlepším způsobem, jak se návratu plísňového onemocnění bránit, je pečlivě se o své nohy a nehty starat a s léčbou začít okamžitě, jak zpozorujete první příznaky atletické nohy nebo onychomykózy.

Tipy na doma:

 • Vyhoďte staré boty, to platí zejména pro ty na cvičení
 • Denně používejte antimykotický sprej nebo pudr do bot
 • Pokud trpíte plísňovým onemocněním kůže nohou, používejte antimykotické přípravky (kožní plíseň způsobuje onychomykózu nejčastěji)
 • Nepoužívejte stejné pomůcky a nástroje v péči o zdravé a infikované nehty – kupte si dvě sady a předcházejte tak kontaminaci
 • Umyjte a usušte si důkladně ruce po každém kontaktu s infikovanou pokožkou nebo nehtem a také po aplikaci léčivého přípravku
 • Starejte se o své nehty na nohou – udržujte je upravené a čisté. Nehty mají být zastřiženy nebo zapilovány rovně (nikoli oble nebo ve tvaru V)
 • Noste boty, které sedí vašim nohám a prstům – vysoké podpatky a boty s úzkou špičkou mohou narušovat přirozené spojení mezi nehtem a tkání pod ním a dovolit tak vstupu mykózy pod nehet.
 • Ujistěte se, že ostatní členové vaší domácnosti léčí své plísňové infekce bez odkladu a dodržují obdobná opatření.

Tipy mimo domov:

 • Vyvarujte se chození naboso ve veřejných prostorách – noste žabky nebo sandály ve veřejných šatnách, sprchách a okolo bazénu
 • Na pedikúru si noste vlastní pomůcky k péči o nehty, včetně nůžek, klíštěk, pilníků, holících nástrojů a hladítek
 • Ujistěte, že nástroje na pedikúru jsou po předchozích zákaznících důkladně vyčištěny a vysterilizovány

Šíření infekce:

Plísňové onemocnění nehtů je infekční, proto se snažte předejít nakažení dalších lidí – s nikým nesdílejte své oblečení, boty, ručníky a lůžkoviny. Po aplikaci léčivého přípravku si vždy umyjte ruce, abyste infekci nepřenášeli na ostatní části povrchu těla.

. okusování nehtů a používání umělých nehtů může zvýšit riziko infekce onychomykózy na rukou?

Léčba plísňové infekce nehtu

Časté dotazy

Produkty k léčbě plísní

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně krém, Canespor 1x denně roztok a Canespor 1x denně sada na nehty jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canesten krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol.

Příznaky kvasinkové infekce

Popis kvasinkové infekce

Kandidy jsou jednobuněčné houby, které se během vývoje lidského druhu staly normální součástí mikroflóry jeho kůže a sliznic.

Jejich soužití s člověkem je příkladem komenzálismu – vztahu, kdy pro jednoho je soužití prospěšné a druhému nevadí. V našem střevě totiž žije neuvěřitelné množství různých malinkých „zvířátek“ – dobrých a špatných bakterií. Nevadí nám, pakliže je tato střevní mikroflóra v rovnováze. Je-li narušena, má špatný vliv na fyzické zdraví, ale i psychiku. Proto je zapotřebí věnovat střevní mikroflóře a jejím poruchám pozornost.

Houba kandida se tedy běžně vyskytuje, není pro organismus nebezpečná.. do té doby než se z nějakého impulsu pomnoží nebo než se organismus pro ní stane náchylnější.. Obyčejně se stane obojí najednou. A komenzálismu je konec, protože hostitele (tělo) jeho host (candida) obtěžuje. Soužití tedy přechází do parazitismu, a takový vztah rozhodně nikdo dobrovolně nevede.

A co zapříčiní zmnožení této houby? K množení potřebuje přiměřené teplo, vlhko, potravu (uhlovodany). Tedy vidíme, že můžeme lehce vytvořit ideální trojkombinaci těchto kandidiných požadavků. K tomu se navíc kandida potřebuje zbavit dozorců – pro nás dobrých bakterií – kteří drží její množení na uzdě. Nejčastějším podnětem pro přemnožení kandidy bývá přijetí velkého množství cukru – což je ideální potrava pro kandidu- a nebo užívání antibiotik – ničí kandidiny dozorce.

Kandida se projevuje v povrchové či hluboké formě:

Rizikové faktory kvasinkové infekce

Rizikové faktory můžeme rozdělit dle jejich účinku:

1. snížení odolnosti organismu – při chemoterapiích, při onemocnění AIDS, diabetu, při nemoci z ozáření, imunosuprese (potlačování imunity) po transplantacích, oslabení střeva, těhotenství, stres, kouření..

2. zničení dobrých bakterií – užívání antibiotik (dlouhodobé), antikoncepce, steroidy, koupání v chlorovaných bazénech může vypláchnout (vydesinfikovat) mikroflóru v ženské pochvě a tak nastartovat plísňový vaginální zánět.

3. přímé zanesení – z cévních katertrů či infuzních roztoků

4. dodání potravy candidě – příjem přílišného množství cukrů

Prevencekvasinkové infekce

Pro prevenci kandidózy je doporučována zdravá strava s nízkým obsahem cukrů. Pravidelný přísun pro tělo pospěšných bakterií (podmáslí, jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje).

Dále je vhodné (stejně jako pro prevenci jiných chorob) posilování imunity. V současné době je mnoho antibiotik předepisováno a užíváno zbytečně. Užívání antibiotik při virovém onemocnění, má sice za následek zničení bakterií, ale těch dobrých (které nám třeba pomáhají vyrábět vitaminy nebo hlídají, aby se nepřemnožily špatné bakterie..).

Příznaky a projevy kvasinkové infekce

Kandidóza se může projevit snad kdekoliv na těle. Na povrchu těla však bývá častěji registrována.

Projevy, u kterých bývá často hledána neúspěšně jejich příčina (na kandidózu se při hledání diagnózy často zapomíná), jsou bolesti hlavy a kloubů, alergie, chronické záněty, únava, deprese, bolesti nervů..

Na kůži: se projevy kandidózy objevují především v kožních záhybech (za ušima, ústní koutky, podpaží, pod prsy, v oblasti třísel, na vnějších pohlavních orgánech). K projevům patří svědění, pálení, zarudnutí, ekzémy, tvorby puchýřků

Nehty postižené kandidózou jsou typické pro cukrářky. Nehty získávají barvu jako má jejich přečnívající konec (bělavá, žlutavá), ze spodu se stávají drolivé, jsou lámavější, může docházet k jejich uvolnění z lůžka.

Z trávicí soustavy bývá nejčastěji postižena:

Dutina ústní: často dochází k tvorbě aftů, jazyk je bíle povlečen, z úst vychází zápach (který však pochází spíše ze žaludku), nepříjemná chuť v ústech.. podle bílého povlaku v dutině ústní je tato nemoc nazývána také moučnivka.

Jícen, žaludek, střevo: říhání, potíže při polykání, nadýmání, střídání průjmu a zácpy, svědění či pálení konečníku, nevolnost

Pohlavní orgány: (pochva, děloha, ) projevy kandidózy na pohlavních orgánech jsou velmi nepříjemné, ale bohužel velmi časté především u žen. Typické je svědění, tvarohovité výtoky, opakované záněty pochvy či dělohy jako následek kandidózy. U mužů se příznaky kandidózy (začervenalý penis, pálení předkožky, bolesti varlat) objevují později, často jsou jejich pohlavní orgány projevů kandidózy ušetřeny.

Močové cesty: obzvlášť u žen jsou časté opakované záněty močového měchýře při onemocnění kandidózou. (napadeny mohou být také ledviny, močovody či močová trubice)

Vlasy: křehké suché vlasy (pokožka hlavy suchá či naopak mastná), tvorby lupů, padání vlasů, nadměrné maštění vlasů

Dýchací soustava: kandidózou mohou být postiženy všechny její části

Lymfatická soustava: kandida může v horších případech vycestovat ze střev pomocí GALT (se střevem sdruženou lymfatickou tkání) do lymfatického systému. Může tedy zasáhnout i lymfatické uzliny, což se projeví jejich zduřením..

Psychika: kandida může proniknout i k nervové soustavě. Následkem bývají deprese, únava, poruchy koncentrace, zmatenost, nespavost..

Léčba kvasinkové infekce

Léčba nemoci musí být zaměřena na fakt, že onemocnění kandidózou se netýká pouze příslušného postiženého místa, nýbrž že je to onemocnění celého organismu. Tedy nestačí vyléčit jeden samostatný projev. Léčba musí být komplexní a obyčejně bývá dlouhodobá.

Základní terapie spočívá v podávání antimykotik. Zároveň je však nutné dodržovat dietu, aby byl útok na kandidu zahájen ze dvou stran – hubení + nedodávání vhodných podmínek pro množení.

Základní vlastností diety je vyloučení cukrů a bílé mouky. Toto však stále ještě nestačí. Neboť vyhubíme-li candidu pouze takto, je vysoce pravděpodobné, že při první příležitosti se v nás usídlí a pomnoží znovu, neboť máme sníženou imunitu a rozházenou rovnováhu střevní mikroflóry. Proto je potřeba myslet při léčbě i na toto. Tedy zvyšovat imunitu organismu (Echinaceovy kapky, enzymové preparáty, extrakt z grepových semen..) a dávat do pořádku střevní mikroflóru (jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje..).

Jak si mohu pomoci sám

Existuje mnoho potravin, u nichž byl prokázaný protiplísňový účinek: česnek, cibule, křen, extrakt z grepových jader.

Naopak omezovat by se mělo pití kávy a čaje (maté přinese lepší povzbuzující účinky než káva a k tomu má protiplísňové účinky).

Důležité je také zamyslet se při léčbě kandidózy nad tím, kde všude může houba přežít, a tedy odkud si ji můžeme po vyhnání znovu do těla nasadit. Ideálními ubytovnami pro candidu jsou vlhké ručníky, zubní kartáčky, houbičky na nádobí, žínky, hadry.

Novinkou v léčbě plísně nohou je tzv. chytrá houba (Biodeur). Princip této léčby spočívá v nasazení této houby do míst, kde se plíseň vyskytuje – tato houba se totiž živí plísněmi, a tak její množství postupně redukuje. Když dojde plíseň, odejde i houba. Zní to jako ideální způsob léčby.

Pro lokální aplikaci lze také doporučit natírání extraktem z grepových jader či Tee Tree Oil (u obojího protiplísňové účinky).

Komplikace kvasinkové infekce

Nejzávažnější komplikací kandidózy je přechod z její povrchové formy do formy postihující orgány (či jejich soustavy, v nejhorším případě celé tělo).

Další nepříjemnou komplikací jsou chronické záněty, které přítomnost candidy obvykle vyvolává (typické chronické záněty močového měchýře či ženských pohlavních orgánů).

Další názvy: kandidóza, moučnivka, soor, kvasinkový syndrom, candidóza

Zkušenosti uživatelů s kvasinkovou infekcí

Opakující se záněty rubinkaaa (14.11.17)

Bolesti, pálení, bolest při sexu, špinavý výtok, svědění, opakovaně několikrát do roka.

Co mi pomohlo

Přestat brát hormonální antikoncepci – za pár týdnů byl klid.

Kvasinková infekce a problémy asphyxia (18.08.17)

Bílý povlak na jazyku

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh s touhle úpornou nemocí a doufám, že tím pomůžu někomu dalšímu, protože vím, jak moc tahle nemoc umí ztížit život.

Pokud si pamatuju, různými vaginálními výtoky a infekcemi jsem trpěla už odmalička – teď vím, že příčinou všeho byl pravděpodobně příšerný životní styl (hlavně velká konzumace sladkostí – dvě tři tyčinky Mars denně nebyl pro mě problém).

Nedokázala bych spočítat kolik čípků jsem do sebe na základě doporučení od gynekologa nastrkala (kvasinky a sexuální život = utopie) – bez výsledku. Žádné čípky ani výplachy vám nepomůžou. Při léčbě kandidózy je totiž klíčové si uvědomit, že pokud trpíte systémovou kandidózou (dlouhodobým zaplísněním organismu) jako já, vaginální výtok je pouze jedním z projevů – problém je úplně jinde – a to ve STŘEVECH, a ty je také nutné zbavit kvasinek.

Prvním krokem je úplně ze stravy vyloučit cukr a sladkosti (nesladit, ovoce, jakékoliv sladkosti, káva, čokoláda, sladké šťávy, džusy, žádné umělé sladidla, ani „zdravé“ alternativy cukru, ale např. i plísňové sýry!, bílé pečivo, ale i různé vitamínové doplňky) – kvasinky se totiž živí cukrem. Pamatuju si, že ze začátku jsem měla opravdu příšerné abstinenční příznaky – vaše tělo je totiž po všech těch letech na cukru závislé. Protikvasinková dieta je prostě drastická, ale tento krok je opravdu nezbytný, a je nutné ji striktně dodržovat i po vyléčení.

Dalším krokem, který mi pomohl, bylo zakoupení speciálních přípravků pro boj s touto nemocí – opravdu vřele doporučuji kapky Intocel a extrakt z grepových jader – já používala Citrovital od Herb-pharmy (snažte se najít co nejsilnější koncentrát). Myslím, že od každého přípravku jsem využívala 2-3 lahvičky, ale to bude individuální podle toho, jak je u vás kvasinka rozlezlá. Ze začátku užívání kapek se u mě objevila řidší stolice a častější vyprazdňování, jak se kvasinky ze střev vylučovaly. Dále také silné přírodní antifungicidní čaje – lapacho, vilcacora apod. Pokud se u vás objevily praskliny kůže na hrázi způsobené kandidou, doporučuji mast z chytré houby (pythium oligandrum, dostupné v lékárnách) – je nutné mazat alespoň 2× denně po dobu několika měsíců, ale až po zahojení vnitřní kandidy a vymizení výtoku.

Pozor, je třeba si dát také na výměnu holicího strojku, zubního kartáčku, mycí houby, spodního prádla, vibrátoru apod. (mimochodem absolutně nejhorší věc, co můžete udělat, je používání parfemovaných, ale i obyčejných slipových vložek), abyste si takto kvasinky nezanášely zpátky. Nevím, do jaké míry je efektivní to, že já se i vyhýbám koupání ve veřejných bazénech – radši si zajedu někam k jezeru (s čistou vodou samozřejmě).

Dodržováním těchhle opatření se mi asi po třech letech podařilo kvasinky zbavit. Nutno říct, že já byla opravdu hodně zaplísněná, u někoho jiného to nemusí trvat tak dlouho. Je potřeba opravdu železná vůle, ale určitě mi dáte zapravdu, že život bez kandidy za to stojí.

Kandidóza – vysaďte ovesné vločky Ajjiiinka (31.01.17)

Ovesné vločky jsem musela nahradit jáhlovými. Takhle dlouhou a úpornou kandidózu jsem nikdy neměla. V domnění, že žiji zdravě… Bohužel, snídala jsem vločky. Po vysazení okamžitá úleva. Nepomáhalo vůbec nic. Trvalo mi, než jsem na to přišla.

Co mi pomohlo

Vysazení ovesných vloček

Neustále se vracející kvasinková infekce Denča M. (02.11.16)

Po zánětu močového měchýře, nastaly jako u mnohých z vás problémy. Řeknu vám, vyzkoušeli na mě snad všechny antibiotika, probiotika, tobolky, mastičky, ale nic nepomohlo.

Protože mi je teprve 17 a už mám takové problémy, tak se mamka rozhodla pro poněkud jiné řešení, tak jsme zašli do apatiky za „léčitelem“ a opravdu to pomohlo. Sice mě tabletky vyšly na 3000 ale zbavila jsem se toho a když už jen vidím, že se se mnou něco děje, tak zase nasadim tabletky a je to pryč.

Myslíme si, že hlavní příčinou dalšího výskytu je přítel u kterého se prý ale příznaky nemusí projevit.

Kvasinková infekce v pochvě kedir (17.04.16)

Kvasinkovou infekci v pochvě jsem mívala v pravidelných intervalech asi tři roky, prakticky každý měsíc jsem vyhledala lékaře, který mi dal nějakou mastičku, čípky, tabletky, léčila jsem se já i přítel, zcela jsem z jídelníčku vynechala sladké, neboť největším přítelem kvasinek u mě byla čokoláda, ale stále se ty potvory vracely.

Nemohla jsem se v létě koupat, přestala jsem nosit tanga a upnuté kalhoty, přestala jsem pít kafe a ládovala se skořicí na doporučení známých a pořád nic. Pak konečně dostala paní doktorka spásný nápad a změnila mi antikoncepci, od té doby nevím, co je to výtok a svědění. Takže holky, jestli s tím taky bojujete a berete prášky, zkuste jiné a ideálně je vysaďte úplně.

Opět přišlel čas Vánoc haluz (26.12.14)

Začalo to před rokem pár dní před Vánoci, konkrétně po 1. snědeném kousku cukroví, jelikož minulý rok jsem netušil, co mě čeká, tak popíši tuhle zkušenost.

Po snědení jednoho kousku mě začala postupně pálit žáha, říhal jsem a nafukoval se. Po několika hodinách jsem byl jak balon a měl jsem extrémní větry, do toho jsem tak pořád říhal až nato, že mně to připadalo jako bych kus něčeho plesnivého a kyselého, jelikož vždy říhnutí bylo cítit kysele a navíc neuvěřitelně po plísni, normálně zatuchlinou, jak když necháte zapařit mokrý hadr, bylo to velmi nepříjemné.

Postupem času se to zhoršovalo čím dál víc a přidal se průjem, ale takový, že jsem nestihl doběhnout na záchod, což jsem ještě nezažil. To už jsem se začal obávat a hledat.. No nic moc jsem nenašel. Teď mě ovšem začalo být tak mizerně, že jsem ležel u televize, naprosto zesláblý a bylo mi tak zle, že jsem myslel, že je to můj konec, a byl jsem podrážděný a protivný. Instinktivně jsem nic nejedl i proto, že jsem podezříval rodiče, že upekli cukroví z plesnivých ořechů.

Od jisté doby nechodím k doktorovi jednak proto, že nemíním podporovat mafii vydělávající na nemoci, a jednak proto, abych se naučil rozumět svému tělu.

Jako vždy jsem zkoušel šetrné metody, jako že jsem moc nejedl a jen ovoce. Ale to chtělo silnější kalibr, tak jsem sáhl po osvědčeném MMS2.

Konkrétně tedy MMS2 nasypal do kapsle zapil vodou. Do chvíle jsem cítil, jak se MMS dostává všude do těla. Netrvalo to ani hodinu a já se cítil zcela zdráv.

Co mě zaráží, je to, že jsem odjakživa do sebe mohl prát, co chtěl: slané, sladké,… Všecko do kupy a nikdy mě to nedělalo žádné problémy, až minulý rok to zničeho nic začalo. Jakmile jsem použil MMS2, tak byl klid až.. do dnes.. Dneškem opět potvrzuji, že ihned po konzumaci cukroví, salátu, Coca Coly začíná to samé, co minulé Vánoce.

Říhám jakoby CO2, ale není to z koly, tu jsem měl na oběd tj. několik hodin zpátky. Začíná mě nepříjemně pálit žáha a mám šílené větry. No nerad bych došel až do bodu jako min. rok, takže si jdu naplnit kapsli MMS2 a zapít.

Co mi pomohlo

Na nemoc mi pomohlo MMS2, tedy chlornan vápenatý v kapsli zapitý větším množstvím vody (3-4 dcl).

Candida v pochvě a zažívacím traktu candida (12.12.14)

Candida v pochvě a zažívacím traktu.

Co mi pomohlo

Jablečný ocet, koupele s jablečným octem i užití vnitřně. Zavádění česneku do pochvy. Nechávám ho tam 24 hodin. Sám se vyloučí, když jdete na velkou. To má u mě zatím největší úspěch. Snažím jíst česnek, mrkev, porek a do vaření dávám celer. Má protimykotické učinky.

Kandida KlaraCicho (26.10.14)

Už několik let mám problémy s kandidizou, ale až tak poslední rok se začalo dařit a postupně vítězím. Je to velmi dlouhodobý proces, ale stojí za to vydržet. Jako jeden z prvních příznaků se projevovalo nafuknouté břicho a plynatost, poté jsem měla vaginální problémy (zarudlá a velmi svědící kůže). Na to mi byla předepsaná mastička a zabrala. Vrátilo se mi to ještě několikrát, ale posledních pár let už nevím, co to je (naštěstí).

Další příznakem co se projevil byla plíseň v nehtů – postupně mi odešel celý nehet u palce na nože, to byl příšerný proces, ale na to nejvíce zabral TEA TREE OLEJ. Ještě do dnes, když cejtím zvláštní pocit v prstě, tak si dám pár kapiček a vše je v pořádku. Poslední rok jsem se začala tomu to problémů věnovat víc, jelikož jsem byla často nemocná (oslabení imunity), depresích a celkové už jsem toho měla dost.

Je velmi dulezite posilovat imunitu: echinaciové kapky, extrakt z grepových semínek

Doplňky stravy: Vilcacora (kočičí dráp), Pau D´Arco (kůra z lapača), chlorella, dále tea tree olej, kokosový olej

Co mi pomohlo

Radikálně změnit svůj jídelníček – každý jsme individuální, takže některé věci na nás budou působit jinak.

Vřele doporučují vynechat jakýkoliv cukr, med atd. Jediné sladidlo, které sem tam použít, je Stevia (ta těm potvorám tak nechutná, takže tou se živit nemůžou).

Jíst zeleninu na kila, z ovoce sem tam jablko či borůvky.

První pomoc při kvasinkách Baarb (01.08.14)

Chtěla bych se s vámi podělit o recept na vyhraný boj s kvasinkami. Mě samotnou kvasinky trápí od mých 16 let, nejprve jsem je měla asi půl roku v kuse, potom jsem si dala ozdravnou dietu, ale následovala další infekce vždy zhruba po dvou měsících. Už vždycky tak nějak cítím, když to na mě leze. Začíná to nepříjemným pocitem, který znenadání přejde v úporné pálení. Zapomeňte na nějaké česnekové nebo jogurtové tampony, tím se ještě víc zřídíte! Nehledě na to, že žena, které se opakují kvasinkové infekce, by měla zvážit celkově používání tamponů. Nicméně pokud cítíte nesnesitelné pálení a víte, že byste nevydržela, než budete mít možnost na to něco koupit, musíte se zbavit onoho výtoku, tudíž vytřít ven všechno bílé a hrudkovité. To může znít trochu nechutně, ale má to svoje kouzlo, protože následuje okamžitá úleva. A není to výmysl, dřív to doktor běžně dělával, když zjistil kvasinkovou infekci.

Takže, co mi NEPOMOHLO. Úplně nejdříve ze všeho jsem si kupovala Gyno Pevaryl, takový ten kombipack, kde máte globule a ještě mastičku, výsledek – ještě úpornější pálení.

Pak jsem zkusila Canesten, tableta na zavádění nepomohla, mastička na chvíli ulevila, ale do pár hodin to bylo zpět.

Následovalo hodně léků, které by možná bývaly pomohly, ale bohužel jsem alergická na parabeny, takže přišlo opět jenom urputné pálení a svědění.

Pimafucin mi hodně pomohl, bohužel je jenom na předpis a je to jenom mastička.

Ellen je skvělá mastička, ale pouze na prevenci.

Co se týče dalšího, Candivac je zbytečné vyhazování peněz za něco, co nefunguje.

Fermalac je výborný pouze jako prevence, při probíhající infekci už vás nezachrání.

Co mi pomohlo

Z mastiček mi osobně nejvíc pomáhá Clotrimazol, sice nejprve trochu pálí, ale potom dělá zázraky. Ovšem co je důležité – Fenistil! Okamžitá úleva od pálení, je dobré k němu vzít i nějakou tabletku proti otokům, třeba i něco na alergie.

Kamarádka radí, že je skvělý Rosalgin na výplach, osobně s tím teda nemám zkušenost.

Úplně první pomoc hned po výplachu nebo výtěru je Candibene. Kdo by to byl tušil, že nejlevnější zaváděcí tabletky budou takový zázrak. Nejlepší je koupit rovnou 200 mg, ale pokud neseženete nebo pokud nebude za příznivou cenu (protože někdy je to fakt síla, co se na tom snaží trhnout), zaveďte klidně dvě, ať se to rychleji rozjede.

Další zázrak, ovšem trochu dražší zázrak, je Ginexid (ano, s měkkým i, zdejší lékárnice s tím mají problém). Čípky jsou skvělé, ale kupovat si je při každé infekci, asi bych brzo přišla na buben. Ale Ginexid vyrábí ještě pěnu pro intimní hygienu. Začala jsem ji používat po gynekologické operaci a už jsem nikdy nepřestala. Je úžasná v tom, že když na vás kvasinky lezou, opláchnete se pěnou, vyrovná se vám pH a jste jako noví. Pokud vás zamrazí při té ceně, tak vězte, že se to vyplatí, pěna vydrží klidně i rok.

Další hodně důležitá věc, kterou nepodceňujte, je celková očista těla. Přiznám se, že jsem se nikdy nepřinutila vypít víc než jeden hrnek čaje Lapacho i přes jeho opěvovanost. Důležité je ale nemlsat sladké, nepřehánět to ani s mléčnými výrobky a jíst chvilku trochu zdravěji (a samozřejmě zákys!). Netvrdím, že taková očista je všelék, ale je to spíše prevence proti dalšímu přemnožení kvasinek. Pokud se vám tohle nedaří nebo se nedokážete prostě usměrnit, tak si řekněte na gyndě o Mycosyst, je to jedna tabletka a pročistí vám to tělo a zbaví vás kvasinek, které zůstaly v trávící soustavě.

Doufám, že tohle aspoň někomu pomůže. Vzpomínám si na dny, kdy jsem prolézala všechny diskuze, abych našla něco, co by mi byť jen trochu pomohlo, tak snad někdo nalezne odpověď na své problémy i tady.

Kvasinková infekce pochvy santaclaus (06.06.14)

Svědění až pálení, hlavně při doteku. Bílý povlak v okolí pochvy a bílé hrudky ve výtoku.

Co mi pomohlo

Kazdy den večer několikrát výplach octem – pálilo to jako blázen, ale po týdnu to bylo pryč.

Omezení cukru a zařazení bílých jogurtu do jídelníčku – každý den jeden.

Domácí léčba výtoku momoto (29.03.14)

Čas od času, zvláště v době, když jsem nějak, oslabená, se mi objeví výtok, pálení při močení, svědění. Není to nic hrozného, ale vždy se to snažím podchytit hned v začátku, aby se z toho nevyvinuly horší problémy.

Nefandím moc práškům a chemikáliím, proto jsem i v tomto případě nejdříve volila alternativní cestu a vida, zabrala. Mám vyzkoušený jogurt, česnek a jodovou tinkturu, případně různé kombinace těchto možností. S výsledky jsem velmi spokojena (zaťukat!! . V případě „jogurtové léčby“ si vezmu vložku a na ni dám trochu jogurtu, průběžně během dne jogurt vyměňuji (důležité je větrání, lepší si vzít sukni nebo být jen v kalhotkách). Při „česnekové léčbě“ postupuji tak, jak to radí i spousta žen na internetu – stroužek česneku rozříznu, zabalím go gázy, upravím jako tampon a zavedu, nejlépe přes noc. Co se jodové tinktury týká, vždy trochu nakapu na štětičku (ty, které se používají do uší) a pak potírám. Tento způsob vždy kombinuji ještě s něčím dalším. Potíže obvykle vymizí do 2 až 3 dnů.

Co mi pomohlo

česnekový tampon, jogurt, jodová tinktura

kvasinkové výtoky Ssarah (23.10.13)

Trpěla jsem tímto onemocněním skoro 16 let. Nic mi nepomáhalo. Změnila jsem stravu, brala jsem drahé doplňky stravy. Držela jsem protikvasinkovou dietu, ale příznaky zmizely jen na chvilku. K lékaři se mi už nechtělo chodit, protože mi neustále předepisoval zaváděcí tablety, které mi pomohly jen krátkodobě. Začala jsem se zajímat o příčiny a souvislosti. Byla jsem zoufalá a zároveň posedlá zbavit se tohoto nepříjemného, musím to napsat, hnusu. Když jsem mezi kamarádkami začala o tomto tématu mluvit, byla jsem udivená, že mají skoro všechny tento problém. Přišla jsem na to, jak se toho zbavit.

Začala jsem se zajímat o energie a zjistila jsem, že kdybych jedla třeba jen zeleninu, nepomůže mi to, pokud můj energetický systém bude v háji. Zajímala jsem se a studovala energie a aplikovala vše na sobě. Mám rok a půl klid.

Vyloučit ovesné vločky při kvasinkách Alesia (04.07.13)

Kvasinková infekce: častý zánět pochvy, popraskané koutky úst, sucho v ústech, bolest v krku při polykání.

Začala jsem se zdravě stravovat – každé ráno jsem si dělala na snídani ovesné vločky zalité vřící vodou s banánem, nebo s jiným ovocem. Po čase jsem mívala příznaky kvasinkové infekce. Zařadila jsem do stravy vitamín B, zinek. Pátrala jsem, jestli nemám v sobě hodně vitamínu A. Asi po roce jsem zjistila, že příčinou jsou zdravé ovesné vločky! Oves, když se pomačká a vzniknou vesné vločky, tak již po 2 hodinách začínají oxydační procesy, při kterých začíná ovesní vločka plesnivět. Plísní jsem se krmila každé ráno. Když jsem změnila snídaně na nezdravé – jsem zdravá a bez kvasinkové infekce. Je možné si zakoupit oves a doma si oves rozmačkat na ovesní vločky. Neztrácí svoji hodnotu.

Co mi pomohlo

Vyloučit ze stravy ovesné vločky.

Režimová opatření v boji s kvasinkami pavlinnka1 (05.05.13)

S kvasinkami bojuji už několik let a až teď bych řekla, že konečně vyhrávám. Přesně znám pocity pálení, tvarohovité nebo žluté výtoky, pocit únavy a podráždění. Dokonce se mi udělaly malé bílé a svědivé puchýřky na bradě, které vypadaly jako malé beďary, ale byly infekční a přenášely se při dotyku hned na jiné místo, na 2cm se mi jich udělalo i 10 vedle sebe, prostě hrůza. Zda jde o Kandidózu mi zatím ani kožní ani gynekoložka nepotvrdily. Asi po 4 letech trápení a poslouchání instrukcí doktorů jsem si vzala od každého něco. Když mi někdo poradí ještě nějaký dobrý tip, byla bych ráda.

Co mi pomohlo

Asi půl roku jsem používala wobenzym, každý měsíc 2500,– a stejně se to vracelo. Asi kdybych dodržovala instrukce níže, výsledky by byly na 100% lepší.

 • omezit úplně cukry, nahradit ovocem, zeleninou
 • pít vodu, je fakt že jsem drobná, mě stačí litr, ale jakmile se zapomenu, zhoršuje se to
 • omezit pečivo, rohlíky skoro fakt nejím a pozor na kupovaný chleba! je běžnou praxí, že starý i plesnivý pomelou, upečou a prodají znova. Mamka peče domácí, je výborný, přidá semínka, znáte to. Není třeba podporovat v sobě ještě plísně.
 • nepijte mléko, nejezte tavené sýry, spíš pijte zákysy

a toto ještě doplňuji léčbou:

10 dnů česnekové kapsle (česnek celkově používám víc všude tam, kde to jde)

10 dnů tabletky echinacea ráno i večer

10 dnů biopron 9

Tohle pořád střídám už půl roku a teď to i trochu lajdám, ale nevím, co je svědění a pálení, sem tam si dám i to sladké už.

Když sem tam zasvědilo, tak nejvíc mi seděl gyno pevaryl jako mast i čípky. Nejlepší je, že s partnerem jsme to sem tam použili místo lubrikačního gelu. Sem tam se pro jistotu taky mázl. Prostě bojovali jsme spolu a do teď mě podporuje v léčení, výsledky už taky vidí.

Na svědivé puchýřky mi kožní předepsala Entizol, tak jsem zvědavá. Mám ho na 20 dnů, nejdřív se mi to zhoršilo a teď už je to lepší a lepší.

Chce to zkoušet, držím palce!

Co mi pomohlo na kvasinky Petraxxx (04.04.13)

Mívala jsem kvasinky každou chvíli. Pak dokonce i chronické. Nevěřím žádným doplňkům stravy, ale zkusila jsem Wobenzym. Kůra mě vyšla dost draho, ale to bylo jediné, co zabralo.

Nákaza kvasinkami bez přítomnosti rizikových fakto ne-pubertacka (03.01.13)

Také jsem asi před 2 měsíci podstoupila léčbou. Ačkoliv jsem ještě pohlavní styk neměla, kvasinky jsem dostala a to, aniž bych chodila do bazénu. Stačí jen maličkost a objeví se, je to velmi nepříjemné, zvlášť, když výtok velmi silně, štiplavě zapáchal a byl hrudkovitý. Nesvědilo mě však nic, avšak zarudlé genitálie jsem měla.

Gynekoložka mi předepsala mast a 7 dní jsem se léčila. Obtíže zmizely avšak po 2 měsících jsou zpět. Nedávno jsem měla menstruaci i velice opožděnou a s přítelem už jsem pohlavní styk měla. Jednou nechráněný a moc se bojím, že to bude mít i partner, stydím se mu to říct. Nejsem žádná „špína“, hygienu dodržuji.

Kvasinka v tříslech fera (07.12.12)

 • svěděni v oblasti třísel
 • zprvu male červené kruhy na kůži v tříslech potom se rozšiřovali do žlutých s červeným okrajem
Co mi pomohlo
 • pořád to nejde vyléčit už to mam druhým měsícem
 • už je to trochu lepší
 • dodržování základní hygieny

Svědění a pálení při kvasinkové infekci natala3 (22.08.12)

Svědění, pálení, bolest při styku, někdy bolest při močení, zarudnutí a otoky na pohlavním orgánu, někdy malé puchýřky.

První léčba byla mastička + čípky, druhá čípky + tablety, třetí tablety + mastička (léčil se i partner), asi třikrát jsem to nijak neléčila.

Co mi pomohlo

Vždy mi léčba pomohla, ale jen na pár týdnů. Stále se to vrací.

Leave a Reply