Příznaky houbové ušní infekce u psů (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pneumonie u psů: Příznaky, léčba

Zápal plic u psů – zánětlivý proces v plicní tkáni, ve které jsou ovlivněny plicní sklípky, provádět dýchací funkce.

Nejčastěji se nemoc se nazývá zánětplíce. V důsledku zápalu plic u psů narušil proces správného dýchání, je mikrobiální růst, a ve vážných případech, hnis se hromadí v plicních sklípcích.

typy pneumonie

Existuje několik typů pneumonie původu:

 1. Bakteriální zánět plic infekčního původu je častější u štěňat, když dostane jeho dýchací cesty krmit. Zpravidla se jedná o sekundární infekce.
 2. Houbové pneumonie – porážka plicní tkáně houbové agenty kryptokokózy. Toto onemocnění je prakticky neléčitelná.
 3. Parazitární pneumonie vyskytuje v důsledku infekce larvami některých hlístic a červů, které se stěhují do plic psa.
 4. Virové pneumonie je komplikací virové epidemie šelem, zejména u štěňat a neočkovaných zvířat.

Příznaky zápalu plic u psů

Jasný Diagnóza je stanovena pouze na základěX-ray vyšetření, protože příznaky tohoto onemocnění mohou být zaměněny s jinými chorobami. Hlavním příznakem je kašel u psů. Také ho doprovázel:

I když se stane, že pes má zápal plic bez jakýchkoliv příznaků horečky. Proto při kašli pes je naléhavá potřeba pro zobrazení veterináři a x-paprsky v plicích.

léčba onemocnění

Léčba pneumonie u psů může trvat velmidlouho, až několik týdnů. Proto je hlavním úkolem – stabilizovat stav zvířete. Používá především antibiotika, která se provádí v průběhu nemocničních injekcí. Jeho účelem – zničit bakterie, které se vyvíjejí v plicních sklípcích.

Nicméně, ne všechny léky jsou dostatečněproniknout do hnis a hlen, takže je třeba komplexní léčbu. To zahrnuje fyzioterapii, který se koná nejméně čtyřikrát denně. Veterinář při postupech chrastítka hrudním košem psa mít dobrý hlen a opouští tělo.

V závažných případech jmenovánakyslíkem, Tato umělá ventilace, kyslík obohacuje krev zvířete. Psi s příznaky dušnosti, zvracení, řídká stolice přítomnost, nepřítomnost chuti infuznaya terapie prováděné za stacionárních podmínek.

Po stabilizaci stavu zvířete za podmínekNemocnice pokračovat v léčbě doma je to možné. Je důležité správné péče o psa. Je lepší jít minimálně v nepříznivém počasí. Nicméně, ujistěte se, že poskytovat pacientům s plicní cvičení. Nemůžete potlačit kašel zvířete, a všemožně stimulovat hlenu ven z plic.

Psí svátky:

PETKULT dog MEDIUM ADULT lamb 12kg

TASTE WILD southwest CANYON 13kg

TASTE WILD wetlands WILD FOWL 13kg

Zánět zvukovodu

Když je ucho hladké, růžové, nebolestivé, bez zápachu a výtoku, pak je zdravé. Ovšem čas od času může vaše zvířecí mazlíčky potrápit zánět.

Zevním zvukovodem máme na mysli kanálek, který vede od ušního boltce dovnitř k bubínku. Zánět zvukovodu se vyskytuje především u psů s převislýma ušima. Obecně mají záněty různé příčiny – bakteriální, parazitární nebo plísňové. Někdy může být spouštěčem zánětu také cizí těleso (např. travní osiny). U některých plemen je třeba pravidelně vytrhávat chloupky rostoucí ve zvukovodu, a to především u pudlů, kníračů, bišonků, maltézáčků, jokšírů a dalších plemen s jemnou srstí. Pokud se chlupy ponechají ve zvukovodu, vytváří často společně s ušním mazem ušní zátku, která brání větrání zvukovodu a to vede ke vzniku zánětu. U koček se zánět zvukovodu nevyskytuje tak často a téměř vždy je způsoben parazity (ušní svrab).

Klasickými příznaky zánětu zvukovodu je časté třepání hlavou a drbání ucha. V případě, že je ucho velmi špinavé, zapáchá, vytéká z něj páchnoucí tekutina, jeho povrch je zarudlý či zdrsnělý, nebo si zvíře nezvykle často drbe ucho, třepe hlavou, tře uši o koberec apod., určitě s návštěvou veterináře neotálejte!Pokud se škrábe kočka a v jejím uchu objevíte špínu připomínající kávovou sedlinu, můžete si být téměř jistí, že se jedná o ušní svrab, který také vyžaduje odbornou pomoc.

Pokud ucho jen svědí, ale nic z něj neteče, vykapejte ho čistícími kapkami. Jestliže zpozorujete, že se zvířeti ulevilo, opakujte čištění každý den až do odeznění příznaků.

Zvířeti nikdy nečistěte uši vodou, borovou vodou ani jakýmkoliv olejem.

Pokud zpozorujete páchnoucí sekret, musíte navštívit veterináře, který ucho zvířete vyšetří a nasadí odpovídající léčbu (speciální kapky).

Vždy pečlivě dodržujte léčebný postup, který naordinoval veterinář. Domácím mazlíčkům je kapání zanícených uší velmi nepříjemné, proto proti němu mnohdy velmi zarputile protestují. Ovšem vy to nevzdávejte a vytrvejte, do nedoléčeného ucha by se infekce velmi rychle vrátila. Často se veterináři setkávají s případy, kdy majitelé vodí svá zvířata do ordinace z důvodu, že předchozí kapky „nezabraly“, takže se nasadí jiné. Za měsíc se opakuje stejný scénář. Výsledkem pak může být chronický zánět zvukovodu. Přitom by mnohdy stačilo, kdyby se při prvním zánětu dodržel léčebný postup a nepřerušil se v průběhu, když došlo k prvnímu zlepšení.

V případě, že zvířeti nejste sami schopni uši vykapat, nezbývá vám nic jiného než se domluvit s veterinářem a chodit na tento úkon do ordinace.

U psů přicházejících do užšího styku s kočkami se můžeme setkat s ušním svrabem, který je způsoben parazitickým roztočem. Je nutno přeléčit veškerá zvířata v domácnosti, na které je svrab přenosný.

Osiny trav, které se dostanou do zvukovou, ucho dráždí a zraňují. V takovém případě často dochází k zanícení a zvířeti se spustí hnisavý výtok z ucha. Vždy je nutné odborné odstranění cizího tělesa a vyčištění zvukovodu. Domácí pokusy o vyndání osin mohou skončit jejím zasunutím hlouběji do zvukovodu, kde může v nejhorším případě dojít až k perforaci (proděravění) bubínku.

Mírné zašpinění ucha ušním mazem je běžné. Ucho vyčistěte následujícím způsobem: pořiďte si roztok na rozpouštění mazu v uších, ten aplikujte do zvukovodu klidně ve větším množství a chrupavčitou trubici zvukovodu masírujte, až je slyšet šplouchání. Pak už jen vytírejte papírovým kapesníkem namotaným na prstu, co zvíře vyklepe do ústí zvukovodu. Před čištěním druhého ucha vždy očistěte kónus kapek (hrozí riziko zavlečení infekce z nemocného ucha do zdravého). Pokud si nevíte rady, nechte si od veterináře předvést, jak ucho správně vyčistit (případně jak aplikovat speciální kapky při léčbě).

Pokud zánět přece jen propukne, můžete léčbu podpořit také homeopaticky. Jaké léky zvolit?

Akutní záněty zevního zvukovodu

Tato homeopatika se podávají v počáteční fázi zánětu, kdy můžete pozorovat překrvenost a bolestivost ucha.

Podávejte při náhlých bolestech ucha se zarudnutím. Většinou po pobytu ve větrném, suchém a chladném počasí. Začátek se často objeví uprostřed noci, kdy zvíře vzbudí svého pána bolestivými projevy. Ředění 9 CH několik dávek podejte co nejdříve po objevení prvních příznaků.

Záněty ucha se objevují po vystavení vlhkému chladu, například po promoknutí, často po vodních pracích loveckých psů v chladném počasí. Ředění 9-15 CH 2-5krát denně.

Prudký začátek, bolestivost, ucho je na pohmat teplé. Bubínek je překrvený, vyskytuje se horečka. Ředění 9 CH 5krát denně.

Pomalejší rozvoj zánětu, bubínek je mírně překrvený, teplota nebývá. Ředění 9 CH 5krát denně.

Postižené ucho je překrvené, červené a citlivé, druhé je studené. Zvíře reaguje velmi podrážděně, až neadekvátně. Ačkoli se ucho nezdá tolik podrážděné, jedinec se projevuje až agresivně, pokud si ho chceme prohlédnout. Ředění 15-30 CH po 2 hodinách.

Podává se k prevenci komplikací. Ředění 9-15 CH 1-2krát denně.

Hnisavé záněty ucha s výtokem

Hepar sulfuris calcareum

Hnisání, páchnoucí, žlutý sekret. Podáváme raději vyšší ředění pro vysušení sekrece. Ředění 15 CH 3krát denně.

Sekret z ucha je nazelenalý, zapáchající, může se objevit příměs krve. Ředění 9-15 CH 3-5krát denně.

Opět lék při hnisání a zápachu. Ředění 9-15 CH 1-2krát denně.

Chronické a opakované záněty ucha

Kromě opakovaných zánětů ucha se u zvířete objevují také kožní problémy. Zánět v uchu se opakuje 2-4krát ročně. Zejména u robustních jedinců. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Často opakované otitidy i více než 6krát ročně. Hlavně u vytáhlých a rychlých jedinců. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Lék chronického hnisání. Jedná se o drobné, neduživé a paličaté jedince. Sýrový sekret, svědění a zápach z ucha. Ředění 15-30 CH 1-2krát týdně.

Chronické otitidy, spíše tlustí jedinci s mastnou kůží a srstí, v uších se často vyskytují papilomatózní výrůstky. Opakované léčení kortikoidními kapkami. Ředění 15 CH 2krát týdně.

Sekret proměnlivé barvy, množství i konzistence. Zesílení stěny zvukovodu, opakované záněty. Ředění 15 CH 1krát denně až 2krát týdně.

Opakované záněty uší, spíše pravostranné, u zvířat s ekzémy, které svědí i ve spánku, s nadýmáním, nebo u jedinců, kteří jedí po troškách. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Zdroje: Domácí zvěrolékař pro majitele a chovatele psů a koček, Renata Popelářová, Grada, www.grada.cz

Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada

Napsáno: 6.4.2013 18:32:13

Dobrý den,mám 1O letou pitbulku,na záněty trpěla velice často.Tím,že si opakovaně tře hlavou a jezdí i hlavou po koberci došlo o opakovaným otohematomům/praskne jí mezi uš.boltci cévka a krev se vyleje mezi ušní listy,ucho je pak horké,bolestivé,jsme po zákroku od léta už to měla jednou to se vstřebalo a nyní opět.Už si nevím rady,v uchu má po ušním vyš.bakterii na kterou jsme dostali ant ale ANI NÉ PO DOBRÁNÍ opět znovu otohematom!Dnes jdu na RTG opět v narkoze,pokud zjistí že má už problém v kosti prognoza velice špatná.Prosím není tadyk někdo kdo se setkal s podobným případem.

pětiletý mohutný leonberger má hnědý sekret v uších. Čistím mechanicky ob den plátýnkem , někdy i namočeným v tee tree, neustále třepe hlavou. Prosím o radu, jaký účinnější prostředek použít.

Dobrý den, potřebovala bych vědět když mého psího mazlíčka svědí ucho zrovna v noci, co mám dělat, když doma žádný kapky nemáme? Prosím o pomoc. Děkuji

Dobrý den chtela bych svem psovi pomoct drbala jsem ho u ucha a zacal knucet tak jsem se mu podivala do ucha mel tam strasnou spinu naruzovely ucho a strasne mu z nej pachlo tak jsem se koukla na priznaky zanetu ucha a bylo tam tohle ale moje rodice myho psa nenavidej a rekli ze nemaji penize na veterinare aby se mu podival na to ucho hnrdka na me zacli kricet vis vubec kolik to stoji penez tak vas prosim jestli nemate nejakou radu abych mu pomohla bez nejakych pripravku moc vas prosim chci myt sveho psa zdravehi moc vas poradte mi abych mu to nejak vycistila je mi 14 let miluju sveho psa a chci aby byl stastnej moc vas prosim dekuju

Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Ušní infekce u psů

10.10.2011 by admin

Ušní onemocnění je velmi časté onemocnění. Přispívá k tomuto poměrně komplikovaná anatomii ucha. Toto onemocnění se vyskytuje častěji u psů s dlouhýma ušima. Zde jsou ideální podmínky pro bakterie, kvasinky a jiné houby.

Některá plemena jsou náchylná k zánětu, časté jsou u pudlů a německých ovčáků. Pudlíci mají hustou srst, která brání řádnému větrání..

Akutní zánět středního ucha

Toto onemocnění zahrnuje vnější část ucha nebo zvukovodu. Příčiny jsou různé, obvykle jsou to cizí subjekty, které dráždí stěny ucha. V uchu se pak rychle množí patogeny. Zbytečně časté koupání psa také zvyšuje pravděpodobnost zánětu. Náchylní jsou pudlíci a kokršpanělé.

Mezi příznaky patří svědění. Psa ucho bolí, zabraňuje kontaktu, nechce pohladit na citlivých místech. Často má hlavu k jedné straně. Sekrece z ucha je mnohem větší než obvykle.

Léčba je založena na opláchnutí zvukovodu, veterinární lékař předepíše vhodně zvolené přípravky a podává antibiotika, ty pomohou v boji s infekcí a zmírňuje bolest. Nemyjte uši vodou, protože vlhkost vede k růstu patogenních mikroorganismů. Léčba by měla trvat nejméně 14 dní.

To je obvykle komplikace zánětu středního ucha. Dotýká se oblasti ucha, která je zodpovědná za rovnováhu. Toto onemocnění se vyznačuje velmi charakteristické příznaky. Pes ztratí rovnováhu a má potíže se zvracením.

Léčba spočívá v podávání vysokých dávek antibiotik. Doba trvání závisí na stadiu onemocnění a může trvat až 6 týdnů.

Prevence ušní infekce u psů

Vyhněte se dlouhým procházkám za nepříznivých povětrnostních podmínek. Kromě toho je třeba dbát pečlivě o hygienu uší psa.

Ujistěte se, že se do zvukovodu nedostalo cizí těleso. Umyjte uši, použijte speciální přípravky (např. epiotic) na bázi rostlinného oleje. Nemyjte ucho vodu a vodným roztokem. Můžete také použít olivový olej, který zabraňuje re-infekci. Je nutno zacházet velmi jemně a psa odměnit za trpělivost při čištění uší. Správný výběr přípravku na hygienu uší doporučí veterinární lékař.

8 Comments

Prosím o radu,mám 9.měsíční fenku Schi-tzu a 3.psa Schi-tzu.Oba dva se drbou ale blechy nevydím,ale ted mám největší problém z fenečkou.Na vnitřní straně ucha se jí udělala boule,pořád se tam drbala že jí tam něco asi svědělo ale nic jsem tam nenašla.Ted několik dní tam má bouli.Prosím vás víte co by to mohlo být? předem děkuji za radu.

tak blechy na psovi nemusíte vůbec najít, ale pravděpodobně tam najdete malé černé tečky, což je bleší trus. Takže oba psy radši odblešte.

Co se týče toho ouška. Bude to tzv. otohematom. Jak se tam pořád drbala, tak ji tam praskla nějaká žilka a vylila se jí krev mezi kůži a chrupavku ušního boltce. Bylo by dobré, aby jste se s ní stavila k veterináři. Existuje několik způsobů jak se dá otohematom léčit, buďto se vyřeší chirurgicky, nebo se dá ta krev odsát stříkačkou a do ucha se dá lék, který by měl zastavit nebo aspoň zmírnit další krvácení.

Dobrý den přeji, není to náš pejsek Pudl, ale chodí k nám a velmi rád. My jej rádi vidíme a mazlíme se s ním. Je sousedův a má problém s ouškem. Zatřepe hlavičkou a to asi jej svědí,tak při tom ječí či kňučí bolestí.Majitelé to vědí a léči jej kapkami. Nevím zda jsou kapky účinné ale nepomáhá to. Trvá to dlouho a nelepší se to. Mně je toho pejska líto a chtěla bych mu také pomoct a ulevit mu od bolestí. Prosím poraďte mi co dělat.My jsme měli 17 let pudlíka střední velikostí ( jako je tento náš host) ale vždycky jsem dbála na to, aby měl ouška v pořádku.Já vám děkuji a budu se těšit na odpověd. Kaválková

podle toho, co popisujete bude mít pejsek pravděpodobně v oušku zánět. Určitě by bylo dobré vzít pudlíka k veterináři, aby se mu do ucha podíval a dal Vám antibiotické kapky. Pokud mu tam sousedi kapou jen nějaké kapky na preventivní čištění, tak to nezabere, určitě budou potřeba antibiotika. Ale i přes řádnou léčbu může celková doba léčení trvat i 3 týdny, pejskovi se sice rychle uleví (během týdne), ale příznaky zánětu mohou přetrvávat mnohem déle. Proto je potřeba vytrvat a kapat kapky i když se pejsek už nedrbe. Protože pokud se tento zánět pořádně nedoléčí bude se pak vracet. Takže co Vám můžu poradit? Buďto domluvte sousedům ať s pejskem zajdou na veterinu nebo ho tam vemte Vy, i když není Váš…

Mam 3letou fenku labradora s PP.Je vesela ,lita se psi. Zijeme u lesa v domku.Na svatky jsme byli 10dnu v Plzni. Porat spala. 4x-5x denne chodili ven.Ted jsme v domku a spi porat.Rano jdu na 20min.ven,pak se naji,granule namocene.Spi do 11h a pak jdeme na chvilku ven. Dostane kureci maso a spi do 15h a to jdem na velkou prochazku 3-6km. Vesela,beha po lese,ocichava vse.A spi cely vecer.Muze behat po zahrade,jen chvilku nosi aport a pak zase spi az do rana.Po 7h rano je ciperna,lita. Potkame psa,litaji ,hraji si a k veceru spi a spi.Ma trochu nadvahu.Zdrava. Poradte. Dekuji

jestli to dobře chápu, tak problémem je to, že hodně spí? Tak, pokud pes nemá právě nějakou zábavu, tak spí. Co taky jiného by měl dělat. Ale pokud předtím byla aktivnější, tak bych navštívila veterináře, aby Vám fenku prohlédl, jestli ji něco netrápí. Píšete, že má nadváhu, mohou ji bolet klouby nebo taky může mít úplně jiný problém. Každopádně by bylo dobré aby zhubla, tak ji klidně přestaňte dávat odpolední maso a nechte ji jen granule. Pravidelné delší procházky by ji také neuškodily. Pohyb je nutný nejen pro zdraví kloubů, ale také pomůže shodit nějaké to kilo. V létě je ideální plavání. Zajděte za Vaším veterinářem a on Vám určitě poradí.

prosim o radu. Mojmu yourkshirovi diagnostikovali zapal stredneho ucha. Uz treti tyzden berieme antibiotika, momentalne dostal silnejsiu davku .Ma hlavicku na jednu stranu a mam pocit, ze to nelepsi. Je mozne, ze hlavicka po liecbe sa upravi? Kolko je ptedpoklad liecenia zapalu stredneho ucha?

Je mozne, ze uz treti tyzden sa hlavicka nevracia naspat?

Dakujem za radu a odpoved

pokud má Váš pejsek stále problém ve středním uchu, tak bude mít hlavičku pořád nakloněnou. Až se ouško vyléčí, hlavička by se mu měla zase vrátit. Ale léčení může trvat dlouho, klidně i 6 týdnů. Musíte být trpělivá.

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Ušní infekce u psa

3.10.2015 by admin

Zánět středního ucha nebo infekce jsou u psů běžné. Existuje mnoho různých příčin ušních chorob a diagnostika příčiny je důležitou součástí léčby. Ušní choroby jsou časté u obou pohlaví, u všech plemen i u všech věkových kategorií.

Jaký je rozdíl mezi zánětem a ušní infekcí ?

Zánět ucha vyvolává zánětlivá reakce, která může být způsobena různými faktory, včetně potravinových alergií, bodnutí blechou, atd. Ušní infekce je skutečná infekce ucha a je způsobená buď bakteriemi, kvasinkami nebo parazity. Ušní infekce může vést k zánětu středního ucha. Infekce může také být druhotný efekt po zánětu.

Příčinou zánětu uší jsou často vnější paraziti, nejčastějšími jsou ušní roztoči, kteří naruší rovnováhu mikroflóry v uchu. Proto často dochází k sekundární bakteriální nebo kvasinkové infekci. Proto je nutná léčba primárního problému, kterým je alergické reakce kůže a autoimunitní onemocnění.

K zánětu také přispívá nadměrná sekrece ušního mazu. Hlavně musíte být opatrní majitelé psů se sklopenýma ušima. Sklopené uši bránit ventilaci vzduchu, což způsobuje přehřátí a nadměrnou sekreci ušního mazu, který vyplňuje ucho. Následně se může ucho infikovat.

Příznaky zánětu uší a ušních infekcí:

Pes se škrábe na hlavě nebo uších

Často třese hlavou

Strupy kolem ucha, které se mohou rozšířit do oblasti hlavy a krku

Uši jsou citlivé na dotek

Jestliže nemoc postupuje do středního ucha je patrná bolest v čelisti, naklápění hlavy na stranu a chůze v kruhu.

Toto jsou příznaky zánětu ucha, který může být pouze v zevním zvukovodu nebo může jít o infekci středního a vnitřního ucha. Pokud pozorujete tyto příznaky, je třeba včas navštívit veterináře.

Léčba zánětu začíná čištěním ucha a zvukovodu. Pokud se jedná o mírný zánět, může ucho pejskovi čistit sám majitel. V případě těžkého zánětu by tak měl učinit veterinární lékař. Čištěním musíme odstranit hnis.

U bakteriálních infekcí je často vidět žlutohnědý, páchnoucí výtok. V takovém případě se často nasazují antibiotika.

Jak se starat o zdravé uši psa?

Důležité je opakovaně, minimálně každý měsíc, kontrolovat uši Vašeho psa. Malé množství ušního mazu v uchu je normální a představuje přirozenou obranu proti škodlivým mikroorganismům.

U psů s dlouhýma visícíma ušima a u těch, kteří měli ušní infekce, se doporučuje uši pravidelně jednou týdně čistit. Doporučuje se použití čistícího roztoku pro čištění uší. Čištění se také doporučuje v případě zvýšené produkce ušního mazu. V případě, že cítíte nepříjemný nebo silný zápach, měl by být pes vyšetřen veterinárním lékařem.

Příčiny, příznaky a léčba infekce uši

Ucho se skládá ze 3 částí. Většinou se jedná o vnější ucho, které nakazí (90% případů). V tomto článku bych vám znamení dávat pozor, pokud si myslíte, že se díváte na případ nákazy uši.

Je zcela běžné, že pes si jejich vnějšího ucha infekce. Pes ušní infekce je docela běžné u psů z toho důvodu, že jejich uši jsou navrženy především tak, že dává přednost infekcí patogeny. Faktem je, že design uši dělá to nepříjemný pro částice jako jsou voda a nečistoty snadno odtoku mimo ucha.

Ano, jaké jsou příznaky, které potřebujete zaplatit zblízka být jisti, že co do činění s případem infekce uši? -Váš pes stále kroutil hlavou a stále nadměrně Vidíte žlutá až hnědá kapalina z vašeho psa uši? -Cítíš něco, co si myslíš, že kvasnice z vašeho psa do ucha? -Obvykle je zarudnutí a otok v uchu, pozor na to.

Jaké jsou příčiny infekce uši? Obvykle alergické psi jsou náchylnější k infekci uši. Jak již bylo zmíněno, kvůli způsobu, jakým pes uši jsou navrženy tak, vody jít dovnitř nemůže řádně odtékat, což způsobuje zánět středního ucha psa. S tím na mysli, je-li váš pes rádi koupou, je pravděpodobnost vzniku psa středního ucha. To neznamená, že váš pes by neměl dostat šanci hrát v blízkosti vody. Ty by měly pouze Ujistěte se, že suché a čisté uši kdykoli se mu ukončení přehrávání po vodě.

Takže vyvstává otázka: Jak čistit psí uši? Je velmi obtížné, aby se zabránilo infekci uši z toho prostého důvodu, že nemůžete dál sledujete na psa každých 24 hodin. Nejdůležitější věcí je, když si všimnete jakýchkoli psa ušní infekce, měli byste vědět, jak se čistí uši před použitím madication na něm.

1. Nejprve můžete jen dát nějaké několik kapek do ucha čistící prostředek na vašeho psa infikovaných ucha. 2. Další věc, kterou musíte udělat, je jemně masírujte ucho, aby se uvolnili nečistoty, které jsou stále uvízl tam 3. Nakonec stačí použít vatový tampon jemně otřete nečistoty z infikovaných ucha.

Po vyčištění uší, můžete se přesunout na léky použít léky, jak je uvedeno na etiketě přípravku jste si koupili. Tento lék by měl být předepsáno veterinárním lékařem. Existují různé typy medicaitons tam v závislosti na typu infekce. V případě, kvasinková infekce, která jsou stanovena většinou protiplísňové léky. Pokud se infekce je spíše způsobena bakteriemi, lékař obvykle předepíše antibiotika.

Obvykle léčba infekce uši jsou obvykle aplikuje přímo do ucha. Existuje případ, kdy je perorální léčba navrhuje v závislosti na naléhavost případu. Někdy je také nutné klip vlasy kolem ucha, aby více vzduchu proudit. V případě, že váš pes ucho nezlepší veterinář může doporučit operaci.

Všichni psi stojí riziko vzniku infekce ucha psa. To řekl, některá plemena jsou náchylnější k rozvoji ve vztahu k ostatním. Obvykle ty s velkým uchem, že klapka přes vnější kanál a ty s menšími stojí zvukovodu a vyšší riziko infekce. Je důležité, aby majitel psa klade důraz především na jeho / její psí uši. Uši by měly být pravidelně čištěny.

Pokud si péči o zdraví svého psa a bude chtít získat více informací o tom, jak udržet vašeho psa zdravého pak mám pro vás dobrou zprávu. Po omezenou dobu, jsem rozdávání zdarma 7 dnů ecourse o tom, jak udržet vašeho psa zdravého

Klikněte zde a podívejte se na volné ecourse

Související články – příčiny, příznaky a léčba infekce uši,

Domácí zvířata

Post navigation

Příčiny a jak Spot ušní infekce u psů

Brian Kilcommons souvisí strašný příběh o krásné zlatý retrívr pes, který je obvykle velmi jemný a laskavý s dětmi. Je to vlastníci měli s dívkou ve věku od 3 1 / 2, a normálně si spolu velmi dobře. Pak jednoho dne tu holčičku popadl psa ucha. It zavrčel a kousl jí tvář. Potřebovala 47 stehů v obličeji, a dal psa dolů. Rodiče si psa utraceno aniž by se obtěžoval zjistit, co způsobilo tuto náhlou změnu ve svém chování psa. Veterináře, nicméně, dělal pitvu a zjistil, že tento pes trpěl ne jeden, ale dva těžké ušní infekce, která byla neuvěřitelně bolestivé.

Ušní infekce obvykle začínají mírné, a ve vnějším uchu. Tento pes je zdraví, byla účinně opomíjena jeho majiteli. I když se jejich batole chytil infikovaných ucha, pes, již ve stálé bolesti tak, reagoval z instinktu. Tím, že si udělali čas a správně pečovat o své mazlíčky, tito vlastníci byli ve skutečnosti zodpovědný za co se stalo s jejich dítě. A pak obviňoval psa. A snad z nevědomosti nebo zlost, nebo obojí, ale měli to zabilo. Jejich emocionální reakce, co se stalo s jejich dítě v důsledku jejich opomíjení stranou, to považuji za naprosto trestuhodné. A tragédie, která se stala jejich pes, když se rozhodl zabít, místo aby vyšetřování dalších, stejně jako jejich děti, je zcela nevyhnutelné.

Na rozdíl od těchto vlastníků, show pes stejnou úroveň péče a lásky byste ukázat svým dětem. Uvědomit si příznaky ušní infekce, co jim působí, a jak se jim vyhnout s ohledem psi aby se léčil, když to vypadá, jako by si jeden.

Ušní infekce mohou být způsobeny libovolný počet věcí. Wet uši však sušené po plavání nebo koupání hromadění ušního mazu, travní semena a Fox ocasy, surové ušního svrabu, používat bavlněné tipy čistit uši (což tlačí, co dál do ucha), a porosty ve zvukovodu, může mohou vést k ušním infekcím. Pokud váš pes škrábal na uši, odření, držel jeho hlavu ke straně, nebo dolů, zavrtěl hlavou, a pokud vypadají krvavé nebo voskové nebo zduření, měly by být rezervován. A když pláče, když se dotkla jeho uši, je to další znamení potenciální infekce ucha.

Ušní infekce, Pokud onemocnění není léčeno postup hlouběji do uší, bolest pes je výrazně zvyšuje. Pes se může držet jeho hlavu stále je to možné, a na jednu stranu. A otevřel ústa, nebo se dotýká jeho hlavy, způsobí, že mu bolest. Psi se mohou stát i závratné, s poruchami rovnováhy a koordinace, kdy se nákaza postupuje do vnitřního ucha. Psi může chodit kolem dokola a zvracení.

Ušní infekce jsou také spojené s kožní alergie, přecitlivělost na potraviny především dermatitidy a psí atopie. Psi těchto podmínek se často vyvine zánět uší. Pes uši staly velmi svědí, který vytváří cyklus “svědění, poškrábání, svědění”, která zase naopak vytváří strupy kolem ucha, vypadávání vlasů, okoralost, a surové kůže. Kanálů ucha stát naplněný hnědým voskem.

Někteří psi jsou alergičtí na některé léky do ucha. Nějaký obyčejný je antibiotikum zvané neomycin, ale může být jakékoliv výrobky ucho léčbu včetně kortizon, nystatin, chloramfenikol, thiabendazolu, gentamicin, mikonazol a clortrimazole.

Jedna věc znepokojení, že psi jsou profesionálně upravený je praxe, že zahraje na vlasy z ucha psa. Sérum, které pak vychází z jejich pórů je vynikající živnou půdou pro bakterie, která je častou příčinou ušní infekce. Veterináři obecně nemají Doporučujeme, aby váš pes uši se trhal, pokud jejich je dobrý zdravotní důvod, aby tak učinily. Příkladem dobré zdravotní důvod je, když je velká podložka na vlasy, která blokuje průtok vzduchu.

If rohože vlasů jsou ve zvukovodu, by měly být odstraněny pouze veterinář. Pokud nejsou, nejprve namočte na vlasy v srsti kondicionér na několik minut změknout to. Pak prsty, oddělené co nejvíce rohože je to možné. Můžete být schopen rozmotat zbytku rohož s hřebenem, ale spíše budete potřebovat nůžky, nebo mat splitter. Buďte velmi opatrní, pokud používáte nůžky. Pomocí hřeben, umístěte pod rohož k ochraně pokožky. Drží nůžky v pravém úhlu k hřebenu, a snížit do Rozcuchaná kožešina v úzkých proužků. Velmi jemně, vtipálek podložce, a pak vyčesat žádné vrčení, které jsou vlevo. Pravidelná péče se správnými nástroji, zabrání rohože, které jsou v první řadě.

Vždy zkontrolujte, zda váš pes uši poté, co se hraje ve vysoké trávě. Pokud si myslíte, že je luční v uchu, vezměte ho k veterináři a nepokoušejte si to sami. Fox ocasy může opravdu dojít k poškození sluchu. V případě, když stisknete jemně zvukovodu pláče v bolesti, je tu dobrá šance, že je liška ocasem tam.

Reference: 1. Brian Wilson a Sarah Kilcommons, Good majitele, Great Psi 2. Richard Pitcairn, Natural Health pro psy a kočky 3. James Griffin a Liisa Carlson, majitele psů Hlavní Veterinární příručka

Navštivte Typy webových stránek Chihuahua se dozvědět o čivavu čivava a mops teriéra mix.

Související články – domácí zvířata, zvířata, psi, štěňata, výcvik, příroda, rodina, domov, familypet, kočky,

 • Veterinární přípravky
  • Výrobková řada TraumaPet®
  • Zánět zevního zvukovodu psů
  • Použití stříbra ve vet. medicíně
  • Antimikrobní účinky stříbra
  • Klinické studie přípravků TraumaPet® Ag
 • Produkty
  • TraumaPet® gel Ag
  • TraumaPet® gel Ag 200ml
  • TraumaPet® cremor Ag
  • TraumaPet® oto Ag
  • TraumaPet® deo
  • TraumaPet® oral gel Ag
  • TraumaPet® stoma Ag
  • TraumaPet® ophtal Ag
 • Pro veterináře
  • Použití přípravků s obsahem stříbra
  • O výrobci
  • Klinické studie přípravků TraumaPet® Ag
  • Antimikrobní účinky stříbra
  • Články pro odborníky
  • Seminář
 • Aktuality
 • Kontakt

Zánět zevního zvukovodu psů

Potřásání hlavou, neklid až agresivita nebo naopak deprese, tření postiženého ucha tlapkou, otírání uší o koberec, nepříjemný zápach uší, zarudnutí jejich vnitřní strany, citlivost na dotek, „špinavé“ ústí zvukovodu – to jsou jen některé příznaky, které doprovázejí zánět zevního zvukovodu (otitis externa). Jedná se o velmi častý problém psů a důvod návštěvy veterináře. Odborníci odhadují, že až 20 % populace psů je postiženo tímto onemocněním a velká část z nich se s tímto nepříjemným stavem setkává v průběhu života opakovaně .

Jaké jsou příčiny zánětu zevního zvukovodu? Onemocnění zevního ucha vzniká nejčastěji působením více různých příčin. Prvotní příčinou mohou být alergie (atopie, potravní alergie), parazité (ušní svrab), infekce (bakterie a kvasinky), cizí tělesa (travní osiny), poranění, hormonální abnormality (často např. snížená funkce štítné žlázy). Dále se při vzniku zánětu uplatňují tzv. predispoziční faktory – anatomické utváření zvukovodu, nadměrná vlhkost, zarůstání zvukovodu chlupy, zúžení zvukovodu po předchozích prodělaných zánětech atd. U psů s alergiemi jsou právě problémy se záněty zvukovodu často prvním projevem alergie. Působením alergie dochází ke změně vnitřního prostředí ucha, které je poté příznivé pro vznik tzv. sekundární infekce – bakterií a kvasinek. Pokud v těchto případech stále léčíme jen bakterie a kvasinky a neodhalíme prvotní příčinu problému ( alergii), léčba pravděpodobně nebude úspěšná. Parazit Otodectes cynotis je původcem ušního svrabu psů a koček. U některých psů dochází k rozvoji hypersenzitivity na působení tohoto parazita, která stupňuje intenzitu škrábání. Takto postižení psi si neustálým škrábáním ušního boltce přivodí jeho závažná poranění. Mnoho druhů bakterií a kvasinek Malassezia spp. způsobuje infekci zvukovodu. Normální zdravé ucho je dobře vybaveno různými obrannými mechanismy chránícími před infekcí těmito patogeny, ale změny ve vnitřním prostředí vyvolané alergiemi, hormonálními abnormalitami a zvýšenou vlhkostí vedou k mnohočetnému pomnožení bakterií a kvasinek a projevům zánětu. U plemen s převislými ušními boltci navíc vytváří toto anatomické uspořádání vhodné podmínky (teplo, vlhko) pro přemnožení bakterií i kvasinek.

Vzhledem k vyjmenovanému množství vyvolávajících příčin je nezbytné k diagnostice zánětu zevního zvukovodu přistupovat pečlivě. Veterinární lékař prohlédne ucho Vašeho psa otoskopem, aby zhodnotil stupeň zánětu, posoudil možné poškození bubínku a vyloučil přítomnost cizího tělesa. Poté odebere ušním tamponem vzorek ze zvukovodu, zhotoví si preparát na mikroskopické sklíčko a vyšetří jej pod mikroskopem na přítomnost parazitů,bakterií a kvasinek. Na základě klinického vyšetření a anamnestických otázek může veterinární lékař stanovit podezření na např.alergické nebo hormonální onemocnění a doporučit další diagnostické testy.

Léčba zánětu zevního zvukovodu závisí na tom, co je vyvolávající příčinou a jaké sekundární příznaky vznikly následně. Antibiotika léčí bakteriální infekci, antimykotika kvasinkovou. V obou případech závisí výsledek léčby na citlivosti přítomných mikroorganizmů k aplikovanému antibiotiku (antimykotiku). Součástí mnoha širokospektrálních léčebných kapek do uší jsou též glukokortikoidy, které snižují příznaky zánětu. K léčbě zánětu uší lze použít alternativně i přípravky neobsahující standardní antibiotika a antimykotika, které rovněž potlačují růst bakterií a kvasinek i projevy zánětu. Jedná se např. o ušní kapky na bázi stříbra. Tyto přípravky jsou účinné proti všem druhům bakterií i kvasinek a je možné je používat opakovaně, aniž by vyvolaly rezistenci známou u antibiotik. Podmínkou účinnosti je přímý kontakt částic stříbra s ošetřovaným povrchem a vlhké prostření. Podmínku vlhkého prostředí lze dodržet v případě ošetření vnějšího zvukovodu snadno. Problematická může být podmínka přímého kontaktu a to u pacientů se zhoršenou průchodností zvukovodu. Jsou-li ušní problémy primárně vyvolány systémovým onemocněním (alergie, hormonální dysbalance) je samozřejmě zapotřebí adekvátně léčit tyto příčiny (alergologické testy, hyposenzibilizace atd.). Přes veškerou péči i snahu veterinárního lékaře podchytit všechny vyvolávající příčiny, dochází u některých psů k recidivám ušních problémů, které vyžadují opakované léčení antibiotiky a nezřídka vedou k rozvoji antibiotické rezistence přítomných mikroorganismů. Účinnou pomocí i u těchto nepříjemných stavů mohou být již zmíněné preparáty na bázi stříbra. Žádná léčba zánětu zevního zvukovodu se neobejde bez pravidelného pečlivého čištění ucha vhodně zvoleným čistícím přípravkem a především dobře prováděnou technikou čištění, kterou Vám podrobně vysvětlí a ukáže ošetřující veterinární lékař.

2017 – Traumapet.cz – Všechna práva vyhrazena – vytvořil Vojtěch Kocián

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Leave a Reply