Přírodní prostředky pro infekci hubových nehtů (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Jednoduché prostředky, které vás zbaví kousání nehtů

Kousání nehtů je nepříjemný zlozvyk, který v dnešní době nedoprovází jen nervozitu. Lékařsky se nazývá onychophagia a může být způsobena různými podněty, ať už nudou nebo úzkostí.

Kousání nehtů je nepříjemný zlozvyk, který v dnešní době nedoprovází jen nervozitu. Lékařsky se nazývá onychophagia a může být způsobena různými podněty, ať už nudou nebo úzkostí.

Někteří lidé si nehty okusují a nejsou si toho už ani vědomi. Okusování nehtů však způsobuje řadu problémů, které souvisí i s problematikou zubů nebo infekcí v okolí nehtového lůžka.

Kousání nehtů se většinou odehrává v situacích, kdy jste v rozpacích, ale ani to by vás nemělo omlouvat. Měli byste se to odnaučit! Čím větší úzkost prožíváte, tím více budete mít tendenci ke žvýkání nehtů. Bohužel se jedná o začarovaný kruh! Naštěstí to není tak náročné, jak by se mohlo zprvu zdát. Existuje plno jednoduchých prostředků, které by vás od kousání nehtů měly odradit.

Udržujte své nehty ostříhané

Pravidelně si stříhejte nehty, je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak udržet kousání nehtů na uzdě – nebudete mít v podstatě, co okusovat. Ostříhané nehty ještě zapilujte.

Použití neem oleje

Na vatový tampón naneste neem olej (jedná se o výtažek ze stromu Azadirachta indica – Zederach indický). Otřete jím nehty a nechte uschnout na vzduchu. To dá vašim nehtům hořkou chuť. Neem olej má antibakteriální vlastnosti, které mohou odvrátit infekci, jestli máte porušenou kůži v okolí nehtů.

Česnek na nehty

Když nemáte k dispozici neem olej, nabízí se ještě ingredience, kterou máte v domácnosti všichni. Je to česnek, kterým potřete nehty a uvidíte, že vás nutkání kousat si nehty, rychle přejde. Aromatické silice z česneku na nehtech zapáchají, ale mají svou funkci i co se týče nápravy. Posilují nehty a odstraňují z nich žluté zbarvení.

Umělé nehty

Ač jsou o nich neustále vedeny spory, jak jsou nezdravé, mohou vás v tomto případě kousání nehtů skutečně zbavit. Jsou vyrobeny z materiálů, které nejde okusovat. Navíc oproti těm vašim okousaným nehtům budou vypadat o dost lépe.

Lak na nehty

I pro ty největší chorobné „závisláky“ kousání nehtů existuje levná, přesto účinná zbraň. Speciální lak na nehty má odpornou chuť, ale za to propůjčuje nehtům lesklý a zdravý vzhled.

Pokud půjdete na kvalitní manikúru, určitě vás kousání nehtů odradí. Přece jen jste v kosmetickém salónu nechali dost peněz na to, aby vám tato krása zůstala na rukou jen pár hodin.

Jsou k dispozici jako módní doplněk, ale tím že budete mít nehty zakryté, nebude vás okusování tolik lákat.

Lepící náplasti

Nehty lze také zalepit, ale po sprše je potřeba promáčené náplasti sundat a ráno vyměnit. Před spaním zřejmě není potřeba, v noci budete spát.

Nahradit kousání nehtů jiným mírnějším zlozvykem

Pokud si myslíte, že vám přece jen není rady ani pomoci, zkuste kousání nehtů při nervozitě zahnat jiným rituálem. Někdo rád žvýká žvýkačky bez cukru, jiný si zvykne na zakousnutí se do ovoce či zeleniny, pomáhá také mačkání antistresového míčku. Všechno bude lepší, než kousání nehtů.

Plíseň nehtů (onychomykóza) – jak na plíseň pod nehty? 4.9 / 5 ( 10 )

V poslední době je k dispozici laserová léčba nehtové plísně, která je až z 90% úspěšná.

Pokud se tato diagnóza dlouhodobě ignoruje, může způsobit nepříjemné problémy, například praskání, štípání či úplnou ztrátu nehtu. Dobrou zprávou je, že onychomykóza se dá léčit, ale vyžaduje si trpělivou a pravidelnou léčbu. Co tedy na tento druh plísně zabírá? Podívejte se na naše tipy.

Vhodná léčiva

Na trhu najdete množství volně prodejných krémů, náplastí a roztoků, které jsou speciálně určeny k léčbě onychomykózy. Vhodný výběr konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Přírodní prostředky

Léčbu můžete doplnit účinnými domácími surovinami, které mají protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Které to jsou?

1. Jablečný ocet

Kvalitní jablečný ocet můžete aplikovat na vatu a tu upevnit na noc na nehet pomocí náplasti. Ráno vatu odstraňte a nohy umyjte. Jinou alternativou je rozmíchat několik lžic v lázni a namočit si do něj nohy alespoň na 10 minut.

2. Tea tree olej

Tea tree olejíček je velmi účinný vůči mnohým kožním chorobám, včetně plísní. Aplikujte několik kapek na vatu a přiložte ji na poškozený nehet alespoň na čtvrt hodiny. Nezapomeňte tento postup opakovat alespoň dvakrát denně, abyste dosáhli viditelný účinek.

3. Oregánový olej

Opět jde o olej, který má silné antibakteriální a protiplísňové účinky. Potírejte oregánovým olejem poškozený nehet a nechte ho působit delší dobu, alespoň půl hodinu.

Můžete využít čerstvé stroužky, nebo si na nehet dejte směs česneku s olivovým olejem nebo přímo česnekový olej. Aplikujte je na nehet a nechte působit několik hodin. Česnek pak odstraňte a chodidlo důkladně omyjte.

5. Kokosový olej

Dobré výsledky ukázal i kokosový olej smíchaný s jinými éterickými oleji, jako je tea tree.

Prevence plísní nehtů a co byste neměli dělat

Pokud jste náchylní na tvorbu plísní na nohou, měli byste vždy používat vlastní ručník a dbát na důkladnou hygienu chodidel. Pokud navštěvujete plovárny (bazény) nebo používáte cizí sprchu, měli byste vždy mít na nohách přezůvky. Prevencí proti plísni je důkladné osušení nohy po každém mytí nebo koupání.

Určitě byste neměli na nehet aplikovat agresivní prostředky, například chlornan sodný (SAVO), které mohou pokožku poleptat a podráždit. Fungovat nebudou ani krémy na kožní mykózu, protože neproniknou dostatečně hluboko do nehtového lůžka. Ani aplikace vitaminu E či různých bylinkových obkladů nebude mít dlouhodobý efekt. Onychomykózy prostě musíte přeléčit pomalu a důkladně speciálními přípravky, případně jim můžete pomoci skutečně účinnými domácími surovinami.

Léky podávané ústně mají nejlepší výsledky

Perorální léčba je účinnější než lokální terapie, její účinnost zvyšuje aplikace antimykotických laků (např. amorolfin, ciclopiroxolamin) a mechanické a chemické odstraňování napadených částí nehtů, např. s použitím 40% urey. Lokální monoterapie je účinná pouze u časných distálních infekcí a slouží k prevenci reinfekcí vyléčených nehtů.

Děti by měly být léčeny lokálně a nebolestivým odstraňováním napadených částí, u těhotných žen je dávána přednost lokální terapii, jediným systémovým antimykotikem skupiny B pro ev. použití v těhotenství je terbinafin.

K léčbě onychomykóz na dolních končetinách se používají antimykotika nespecifické nebo specifické, lokální (roztoky, tinktury) nebo systémové (tablety). Výběr druhu antimykotika, způsobu a trvání léčby je individuální, lékař ho určí podle rozsahu, trvání, míry postižení nehtů, celkového zdravotního stavu a věku pacienta s ohledem na jiné podávané léky, farmakologické vlastnosti ordinovaného antimykotika, podle citlivosti původce in vitro nebo doporučení výrobce či vlastních zkušeností. Vzhledem k pomalému růst nehtů je léčba zdlouhavá – trvá několik měsíců, i déle než rok. Měla by začít až po mikroskopickém a kultivačním potvrzení mykózy a jejího původce.

Dermatoložka radí: „Lokální léčba je účinná pouze v počátečních stádiích onychomykózy, při postižení části nehtové ploténky. Větší průnik účinné látky do nehtové ploténky umožňují přípravky ve formě laku.“

Novinka, která fuguje – léčba plísní nehtů laserem

Nehtová plíseň postihuje zejména nehty na nohou – až 4 krát častěji než na rukou. V poslední době je k dispozici laserová léčba nehtové plísně, která je až z 90% úspěšná. Během ošetření je nehet a nehtové lůžko ozářené laserem vlnové délky 1320nm. Ošetřená plocha se tím do hloubky zahřeje na teplotu mezi 45 a 60 st.C. Plíseň se tím zabíjí. Teplotní skener měří během ošetření teplotu. Jakmile je dosaženo dokonalého zahřátí tkáně, laserový paprsek se automaticky vypíná a aktivuje se chladící spray kryogenu. Po ošetření začíná růst nový nepoškozený nehet. Záleží na rychlosti růstu, může se celkově obnovit do 4 až 6 měsíců.

Pár slov na závěr

Plíseň pod nehtem je věrný společník. Přestože nejde o život ohrožující diagnózu, cukrovkářům a pacientům s oslabenou imunitou může nepříjemně zkomplikovat zdravotní stav, ostatní se za ni přinejmenším stydí. Bojovat se s ní musí vytrvale, a když léčba nepomáhá, nevzdat to a vyměnit přípravek. Ve spolupráci s kožním lékařem, který umí nasadit léčbu i na základě výsledků kultivace z laboratoře, by mělo jít všechno jednodušší i levnější.

Moje babička mi poradila jeden přírodní lék proti bolesti krku. Za pár hodin byla angína pryč!

Každý to známe. Bolest v krku při polykání, angína a do toho třeba horečky. Nic příjemného, na naopak se jedná o dosti bolestivý a nepříjemný problém, kterého se chceme co nejrychleji zbavit. V lékárně vám sice dají spoustu prášků a dalších léků, ale bohužel ne vždy tyto léky zabírají. Právě proto je dnešní článek věnován přírodnímu léku na bolesti v krku při angíně.

Ihned, jak vás začne škrábat v krku, nebo už cítíte, že na vás něco leze, je nejlepší začít právě s tímto lékem. Červená řepa je totiž surovina, která vám s tímto problémem dobře pomůže a zatočí tak během pár hodin s bolestmi v krku.

Řepa snižuje bolst a posiluje imunitu, což je výborné při jakémkoli onemocnění. Zvyšuje pružnost vlásečnic a zlepšuje průtok krve. Pokud máte hnisavou angínu, která už je v horším stádiu, tak vám pomůže od hnisavých povlaků a hlenů. Řepa je dále dobrá na otoky krku a likviduje veškeré bakterie.

Vezmeme si odměrku a nalijeme se do ní 200ml salátové šťávy a do ní přimícháme jednu polévkovou lžíci jablečného octa. Celou směs zahřejeme (nejlépe v mikrovlnce na 35 stupňů). Tuto směs si nalijte do úst a kloktejte ji alespoň 6x denně. Po několika hodinách ucítíte úlevu od bolesti.

Pokud už se jedná o těžkou angínu, je dobré kloktat řepnou a cibulovou šťávu a to tak, že si zředíme šťávu z řepy s vodou a do 150ml přidáme 1 polévkovou lžíci cibulové šťávy. Kloktat každé 3 hodiny.

Tento recept můžete kombinovat s léky na rým. Pro vylepšení můžete přidat i trošku medu. Po několika hodinách byste měli cítit zlepšení. Někdy je lepší

Trpíte zácpou a už nevíte co by vám pomohlo? Zkuste těchto 9 přírodních prostředků pro okamžitou pomoc!

Máte problémy se zácpou? Hlavním problémem je nejspíše potrava, kterou přijímáte. Například pokud jíte mnoho mléčných výrobků nebo máte špatný pitný režim a tudíž přijímáte málo tekutin, může to způsobovat zácpu. Další hlavní problém je například když máte práci, kde hodně sedíte. Takže pokud pracujete někde v kanceláři u počítače, tak je to jeden z dalších příčin, proč trpíte zácpou. Pokud vás tento problém opravdu trápí, vykašlete se na veškeré prášky a ušetřete si peníze. Můžete váš problém totiž vyřešit mnohem levněji, a to pomocí přírodních prostředků, které máte stoprocentně doma.

Nepoužívejte projímadlo a zkuste právě těchto 9 přírodních léků na zácpu.

Může se to zdát jako absurdní věc, ale je to tak. Dodržování pitného režimu je velice důležité pro zažívání a trávení a podporuje funkci svalů. Pokud má tělo nedostatek vody, trávicí systém může dobře zpracovávat živiny a tak předcházet zácpě. Pro dobré trávení byste měli vypít minimálně 8 sklenic vody a udržet tak vaše svaly v činnosti.

Možná z jedním z nejvíce klasických přípravků na zácpu je švestková šťáva. Švestky mají vysoký obsah vlákniny a sobitol. Se šťávou to ale nepřehánějte.

Po této šťávě již nebude mít problémy si dojít na toaletu.

Čistý olivový olej je víc, než kde jaký lék a může vám pomoci zmírnit problémy zácpy. Vezmě se si lžíci olivového oleje před snídaní ráno.

Olej potom stipmuluje trávicí trakt a problémy tak pomaličku odeznívají. Maže střeva a současně poskytuje antioxidační ochranu.

Kyselina citrónová v citrónu působí jako stimulant vašeho zažívacího systému a může tak pomoc vyplacit toxiny a nestrávitelný materiál z těla, který se ukrýval podél stěn tlustého střeva. Míchání šťávy z půlky citrónu se sklenicí vody vám pomůže získat tekutiny, které potřebujete k tomu, aby se vše opět vrátilo do normálu.

Lněný olej je poměrně jednoduchý domácí prostředek pro zácpu. Jedná se o pomoc, kdy se pokryjí stěny střeva a zvyšuje se tak počet střevních pohybů. Stačí smíchat 1 lžíci lněného oleje s jednou skleničkou pomerančového džusu. Pijde podle potřeby, ale nechte odležet alespoň 5 hodiny aby to začalo pracovat.

Jezte jogurty a kefír například ke snídani, a to buď samotné nebo například s vločkami. Probiotické kmeny Lactobacillus a Bifidobacterius podporují zdravé střevo, což vede ke zmírnění problému s vaší zácpou.

Smíchejte jednu čajovou lžičku sody na pečení v 1/4 šálku teplé vody a můžete čekat, že tato směs zmírní bolesti a tlaky ve vašem břiše, které jsou způsobené zácpou. SNižují se tak příznaky a pomáhá například i od pálení žáhy. Čím rychleji dopijete kombinaci vody a sody, tím lépe bude fungovat.

Pohyb podoporuje svaly a stimulije trávení. Lékaři doporučují například procházku po jídle, protože se vše lépe strává. U případů občasné zácpy se cvičení pánevního dna ukázalo jako účinná metoda. Naříklad i jóga nebo pilates vám mohou pomoci od problémů s trávím.

Bylinné prostředky pro vaginální suchost – přírodní "přípravky"

Vaginální suchost může nastat u žen v jakémkoliv věku, ale nejčastěji se problém vyskytuje u těch, kteří mají menopauzu. Suchost pochvy je často doprovázeno spálení a svědění v pochvě, kromě toho, může udělat sex velmi bolestivé. Díky této práci, aby pomohla vyrovnat bylinné prostředky pro vaginální suchost.

Ve většině případů, suchost pochvy Vaginální suchost – hormonální rovnováha To je výsledkem snížené hladiny estrogenu v krvi. Se stárnutím, může snížení produkce estrogenu vést k pochvy, které budou přiděleny méně mazání, a její stěny bude méně pružná.

U některých žen, vaginální suchost dochází během těhotenství a kojení. Způsobuje snížení hladin estrogenu mohou být také spaying, kouření a autoimunitní poruchy. Někdy vaginální suchost Suchost pochvy: Příčiny a symptomy To se stává výsledek užívání některých léků, nebo příliš časté sprchování Douching – kontroverzní postup ,

Vzhledem k tomu, vaginální suchost je někdy znamením přítomnosti jiných zdravotních problémů (např infekčních chorob), pokud k němu dojde, je velmi důležité, aby se poradil s lékařem. Standardní prostředek pro léčbu vaginální suchosti jsou estrogen mast Estrogen – klíč k zdravé kosti a na vodní bázi maziva. Nicméně, v mnoha případech to není méně účinné a jsou rostlinného původu. Je třeba poznamenat, že účinnost většiny z nich bylo potvrzeno vědecky, a předtím, než budete používat, důrazně se doporučuje poradit se s lékařem.

Wild yam a chlupatý černá cohosh

Masti, které obsahují extrakty z Dioscorea chlupatý, často označován jako přírodní zdroje estrogenu. Nicméně, neexistuje žádný vědecký důkaz, že Dioscorea chlupatý skutečně může zvýšit úroveň estrogenu nebo odstranění vaginální suchost.

Přísady do potravin s černým cohosh se také doporučuje pro léčbu vaginální suchosti, i když účinnost těchto nástrojů nebyla prokázána.

Během výzkumu provedeného v roce 2007 (to se zúčastnilo 71 zdravých žen po menopauze) subjektů užívalo kapsle kudzu extraktu denně po dobu 24 týdnů. Všichni pacienti měli značnou úlevu vaginální suchost, a zlepšení vaginální tkáně.

Sója obsahuje materiál, vlastnosti podobné estrogenu – isoflavony. Předpokládá se, že díky tomu, že je účinný proti vaginální suchost. Pro léčbu vaginální suchosti se doporučuje, aby do stravy více sójové výrobky (jako jsou tofu).

Užitečné vlastnosti zimolezu – první jedlé jarní a letní bobule

Existuje více než dvě stě druhů zimolez, ale jedlé odrůdy mezi nimi docela dost. V naší zemi, nejvíce obyčejná paleta zimolezu, která se nazývá "jedlý zimolez." Je to právě tato odrůda se používá v lidovém léčitelství k léčbě různých onemocnění a stavů.

Které látky jsou součástí jedlého honeysuckle

Ovoce jedlé zimolez – tmavě modrá, pokryté bělavým květu, obsahují velké množství vitamínů, mikro a makro. V závislosti na lokusu, které obsahují od 20 do 170 mg na 100 g kyseliny askorbové (sever, askorbinki více). V ovoce zimolezem mají P vitamíny (rutin), B beta-karoten (provitamin A), draslík, fosfor, vápník, sodík, mangan, hořčík, baryum, železo, křemík, měď, zinek a jód.

Kromě toho, jedlé plody zimolez mít jednoduché cukry, které jsou dobře vstřebává do těla (glukóza, fpuktoza, galaktóza, sacharóza), organické kyseliny (citronovou, jablečnou, yantapnaya, kyselina šťavelová), třísloviny a pektin.

Jednou z nejužitečnějších vlastností jedlých zimolezu – velké množství vitamínů a minerálů. Tento jedlé zimolez plody dozrávají jako první v našich zahradách, a proto je první a naplnit nedostatek vitaminů a minerálních látek, které se objeví po zimě a na jaře. Je to výborný prostředek pro hypovitaminóza, naši předkové v severní jedlém zimolezu používá k prevenci a léčbě kurdějí Kurděje: vzácný, ale nebezpečný – Onemocnění rozvíjející nedostatku vitaminu C.

Honeysuckle má také vynikající antioxidační vlastnosti, a proto se používá pro prevenci a léčbě rakoviny.

Léčba kardiovaskulárních chorob

Ovoce jedlé zimolez přispívají ke snížení krevního tlaku, které mohou být použity jako samostatné zacházení v časných stádiích hypertenze. V pokročilých stádiích onemocnění zimolez jedlý snižuje dávky léků, které snižují krevní tlak.

Kromě toho, plody zimolezu je diuretikum a obsahují velké množství vápníku. To umožňuje jejich použití v různých edém (včetně srdce) původu, bez rizika nedostatek draslíku v krvi (hypokalemie).

Velké množství vitamínu C v kombinaci s ovocem obsaženého v vitamin P posiluje stěny cév a zabraňují nadměrné krvácení. Plody zimolezu používané pro krvácení z dásní Jak zabránit krvácení z dásní: důležitá pravidla , Časté krvácení z nosu, dlouhotrvající a těžký menstruace.

Léčba sezónní virových a bakteriálních infekcí

Plody zimolezu mají řadu užitečných vlastností, což umožňuje jejich použití pro léčení sezónními virových a bakteriálních infekcí. Tak, oni mají výborné antipyretické vlastnosti – čaj čerstvý zimolez může snížit i velmi vysoké teploty.

Kromě toho, plody zimolezu má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, to znamená, že jsou schopny potlačit vitální aktivity patogenů a střílet je způsobené zánět horních a dolních cest dýchacích.

Velké množství vitamínů zlepšuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety a posiluje imunitu Posílení imunitního systému – pomáhají imunitní systém Pomoc infekce tělu bojovat. Antiseptické a protizánětlivé vlastnosti a zimolez použity pro venkovní použití: promyjí hnisající rány, opláchněte hrdlo zánět mandlí a faryngitida hnisající.

Léčba infekčních a zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest

Antiseptické, anti-zánětlivé a diuretické vlastnosti zimolezu se používají k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, a také, aby se zabránilo jejich opakování.

V komplexní léčbě onemocnění, vyrobených z extraktů zimolezem, nebo jednoduše plody pomáhají snížit dávky antibiotik. Aby se zabránilo opakování, se používá po dobu deseti dnů každý měsíc s dvaceti-denní přestávkou po dobu šesti měsíců.

Jednou z prospěšných vlastností zimolezem je stimulace žaludeční sekrece. Vzhledem k tomu, honeysuckle má rovněž protizánětlivé vlastnosti, umožňuje jejich použití s ​​úspěchem při léčení chronické gastritidy s omezenou sekrece žaludeční kyseliny.

Vyrobeno z jedlých zimolez léků používaných pro anti-léčení takových nemocí, která se koná dvakrát do roka.

Honeysuckle – to je první ovoce, které zraje na začátku léta. V lidovém léčitelství, jsou široce používány k léčbě a prevenci různých onemocnění.

tinktura proti zarůstání nehtů

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Péče a prevence o nehty

Někdo sice má tu smůlu, že má široké prsty a kolem nich vysoké kožní valy, což nehtu usnadňuje zarůstání, ale prevencí se dá zarůstání předejít i tady. Rady jsou jednoduché a všeobecně známé: nejdůležitější je správná bota s širokou kulatou špičkou ve správné velikosti a stříhání ne do kulata, ale rovně.

Další možnosti prevence:

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: zarůstání nehtů

Dobrý den, po úraze mám problém se zarůstáním nehtů. Můžete mi, prosím, poradit o jakou náplast se jedná?

Odesláno dne: 23.6.2015 uživatelem Beránková D.

KOŽNÍ NEMOCI

Zarůstání nehtů

K zarůstání nehtů dochází častěji na dolních končetinách, zejména následkem nošení nevhodné obuvi a nedostatečné pozornosti věnované hygieně prstů u nohou. Zarůstající nehet vyvolává bolestivé a hnisající projevy. Obvyklá léčba spočívá v chirurgickém zákroku, který se provádí ambulantně. Pomáhá i vtlačení malého ústřižku gázy mezi nehet a nehtové lůžko, čímž se omezí dráždění nehtového lůžka při chůzi. Homeopatickou léčbou se někdy může podařit navrátit nehet do normálního stavu a hnisající ložisko vyléčit. V úvahu přicházejí zejména níže uvedené přípravky.

Zarůstající nehet

Zarůstání nehtu – foto

Zde je několik fotografií, na kterých jsou vidět projevy zarůstajícího nehtu.

Zveřejněno dne: 8.12.2013

Diskuze: zarůstání nehtů

Komu zarůstají nehty doporučuji podologa Jaroslava Fešara

syn měl problémy a po pár návštěvách je nemá.

Odesláno dne: 18.4.2015 uživatelem Romana

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Projevy zarůstání nehtů

Nejčastěji dochází k otoku, bolesti a začervenání nehtového valu, obvykle na palci u nohy. Okraje nehtu tlačí na kůži a tím ji rozruší. Později se v místě začne vytvářet zánět, rána krvácí. Strháváním strupu se tkáň obnaží. Tělo na to reaguje tak, že ve snaze zacelit ránu vytváří v místě granulační tkáň (tkáň natáhne tkáňový mok a tím podstatně zvětší svůj objem). U palce na noze bývá častěji postižena laterální strana nehtové ploténky (ta strana blíže ostatním prstům na noze).

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: plíseň nehtů a stříhání

Měla jsem jako malá úraz nehtů (spadl mi na palce těžký předmět), nehty se oddělily od lůžka. Asi i díky tomu se mi udělala mykóza. Místo léčby jsem oddělené nehty vždy stříhala a nečistoty vyškrábala. Nedávno jsem si koupila Scholl, který mi s mykózou pomohl. Bohužel kvůli zastřihávání nehtů až do půlky mi zmizela nehtová rýha a když teď nehet trochu povyroste ihned zarůstá. Bojím se teď zastřihnout zbytek špatného nehtu, nevím jestli se zarůstání ještě více nezhorší. Je nějaký trik na zarůstání nehtu a bezbolestné vytvoření rýhy, aby mohl pořádně vyrůst?

Odesláno dne: 11.7.2016 uživatelem Eliška

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Zarůstání nehtů

U zarůstajících nehtů platí jedno důležité pravidlo: vyrazit k lékaři co nejdříve. Ovšem pozor, je rozdíl, k jakému odborníkovi půjdete. Podle toho se totiž bude lišit léčba. Když vyrazíte k chirurgovi, nebude se s nehtem příliš zdržovat a strhne vám ho. Což může pomoci, ale taky nemusí, a strhávání nehtu se pak musí opakovat, což je bolestivá procedura. Když půjdete nejdříve ke svému praktickému lékaři, zjistíte, že může zvolit různý přístup. Ti starší jsou mnohdy zvyklí na jedinou léčbu – stržení nehtu, a tak vám vypíšou rovnou žádanku na chirurgii. Vyplatí se zeptat se, jestli není ještě jiná možnost. Při strhávání nehtu totiž může dojít k tomu, že se zničí i zárodečná tkáň nehtu. Ten pak vyroste už deformovaný nebo třeba rozpůlený a situace se nedá napravit. Navíc tím, že se nehet strhne, se sice dočasně vyřeší zánět, ale v okamžiku, kdy pacientovi dorůstá nová nehtová ploténka, se zánět obvykle obnoví, a to je důvod opakovaného strhávání nehtu.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: Re: zarůstání nehtů

Tato náplast se bohužel nedá koupit v ČR. Je možné si ji objednat v zahraničím internetovém obchodě a nechat si ji zaslat do ČR. Tady je odkaz na objednání: www.amazon.co.uk/Dr-…

V českých lékárnách jde koupit podobná sada na nehty Canespor, která je ale primárně určena k léčbě plísně nehtů. Ta obsahuje mast a náplasti, které společně nehet naleptají, čímž dojde k jeho změkčení a k omezení tlaku na boční hrany.

Pokud je Váš stav následkem úrazu a dříve se zarůstání neprojevovalo, tak doporučuji spíše návštěvu praktického lékaře, který může místo vyšetřit a případně doporučit obnovovací plastiku nehtového valu. Toto řešení obvykle vede k trvalému odstranění těchto obtíží.

Odesláno dne: 23.6.2015 uživatelem Cempírek

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Prevence plísně nehtů

 • Proti plísni nehtů nenosit přiléhavou obuv – nemělo by docházet k tlakům na nohu.
 • Proti plísni je třeba dbát na péči o nehty s pravidelnou manikúrou.
 • Proti plísni je účinné co nejvíce zkrátit nehty.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

Diskuze: zarůstání nehtu palce na noze

prosím o radu mám zarostený nehet na pamci u nohy už dlouhou dobu stříhání moc nepomáhá ale chtěla bych to zkusit bez chirurga mám hrůzuse strhavání nehtu prosím o radu děkuji

Odesláno dne: 5.9.2016 uživatelem bronislava hájková

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ

Stravou proti zarůstání chloupků

 • Velmi vhodné je zvýšit příjem potravin bohatých na vitamín C. Vitamín C urychluje hojení, zvyšuje imunitní ochranu a pomáhá budovat vlákna kolagenu na kůži.
 • Vitamín E je další důležitou živinou pro zdraví kůže. Tento vitamín pomáhá posilovat kožní kolagen a také zlepšuje poškozenou kůži.
 • Velmi užitečná je mast z měsíčku. Tato mast odstraňuje nevzhledné jizvy, ale také zlepšuje barvu pleti a její pružnost.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: Re: zarůstání nehtu palce na noze

Sama vidíte, že domácí léčba dlouhou dobu nezabírá, proto bude nejlepší obrátit se na odborníka. Nejdříve zkuste hledat pomoc tam, kde se provádí pedikúra. Pedikérka je obvykle zkušená a v mnoha případech dokáže pomoci. Pokud její snahy nepomohou, tak se poraďte s kožním lékařem. Ne vždy je nutné nehet strhnout. Dnešní postupy jsou bezbolestné a není třeba se ničeho obávat.

Odesláno dne: 5.9.2016 uživatelem Cempírek

JAK ZABRÁNIT ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ NA HRUDI

Příčiny zarůstání chloupků

 • Holení by mělo probíhat ve směru růstu chloupků, ne naopak. K odstranění chloupků by mělo dojít při koupání, mokré chloupky se totiž holí lépe než suché. Následně by měla být pokožka ošetřena vhodnými přípravky na hydrataci.
 • Nedoporučuje se holení příliš blízko u povrchu kůže, protože dochází k opačnému směru růstu, což zvyšuje možnosti zarůstání.
 • Špatná péče o pleť rovněž zvyšuje riziko zarůstání. Pravidelné koupele a šetrné čištění jsou velmi užitečné, protože dochází k zabránění vzniku infekcí a zarůstání.

Zveřejněno dne: 17.6.2013

Diskuze: Re: tinktura diviznová plícní

Jasně, tinktura z květů divizny je běžně k dostání a je výborná na zimní nachlazení a kašel. Tady je cena diviznové tinktury a seznam obchodů, kde je možné ji koupit: www.zbozi.cz/?q=divi…

Odesláno dne: 11.11.2013 uživatelem Kamča

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ

K holení se používají nejčastěji holicí strojky nebo speciální nože – břitvy:

 • mechanické (žiletka či břitva, takzvané mokré holení za použití gelu nebo pěny);
 • elektrické (takzvané suché holení).

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: Re: měsíčková tinktura

Klidně použijte 60% a zvyšte pak dávkování o 20%.

Odesláno dne: 5.1.2017 uživatelem Kamča

DOMÁCÍ RECEPT NA TINKTURY Z PUPENŮ STROMŮ

Dávkování tinktury z pupenů stromů

Tinktura z pupenů se obvykle užívá 3krát denně 5 ml, které se před podáním zředí ve troše teplé vody. Chuť hotové tinktury může zlepšit malé množství medu nebo ovocné šťávy. Domácí tinktura z pupenů stromů se dá také použít při výrobě domácích krémů na ekzém anebo i proti akné. Například na přípravu habrového krému se hodí domácí tinktura z pupenů habru obecného.

Zveřejněno dne: 10.1.2012

Diskuze: česneková tinktura recept

Odesláno dne: 3.4.2015 uživatelem Milena Mocová

JAK ZABRÁNIT ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ NA HRUDI

Přírodní prostředky proti zarůstání chloupků

 • Velmi prospěšné je zahřívání místa zarůstání, protože dochází ke zlepšení krevního oběhu, což urychluje proces hojení.
 • Velmi užitečné je používání koupelových solí a cukrů, protože mohou uvolnit zarostlé chloupky z kůže.
 • Vytrhnutí chloupku pomocí pinzety. Tento postup by měl být použit pouze v případě viditelnosti zarostlého chloupku. Pinzeta by měla být sterilní, aby nedošlo k infekci.
 • Užití homeopatických léků. Homeopatické léky mohou uvolnit zarostlé chloupky. Tyto léky by se měly používat po dobu 3 dnů, protože mohou způsobit nadměrné hnisání jiných částí těla.

Zveřejněno dne: 17.6.2013

Diskuze: Re: plíseň nehtů u dětí

Červený puchýř na palci může být od štípnutí komárem a žluté zbarvení nehtů u kojence může souviset s vývojem novorozeneckých nehtů. Určitě by bylo fajn, kdybyste to ukázala a zeptala se na to u vaší dětské lékařky při pravidelné kontrole.

Odesláno dne: 6.7.2015 uživatelem Kamča

MODELÁŽ NEHTŮ

Co je to modeláž nehtů

Modeláž nehtů je úprava nehtů do požadovaného tvaru, délky, barvy a hlavně i odolnosti každodenní námahy a poškození či opotřebení.

Zveřejněno dne: 2.5.2017

MĚSÍČKOVÁ TINKTURA

Způsob použití a dávkování

Tinktura z měsíčku se podává zevně i vnitřně. Měsíčková tinktura se používá rozpuštěná v převařené vodě nebo v čaji vnitřně, tedy jako čaj, anebo se používá na vnější poranění či onemocnění, a to hlavně formou obkladu na rány, na výrony, hnisavé vředy, proleženiny, otoky, na bércové vředy, plísňové mapy, při zánětech kolem nehtů, či na tvrdnutí prsou. Měsíček lze užívat jak samostatně, tak do směsí: nevykazuje žádné nežádoucí účinky ani kontraindikace. V kuchyni lze měsíček použít jako náhražku šafránu nebo např. na obarvení rýže.

Měsíčková tinktura, nejlépe s přídavkem arnikové tinktury, je nenahraditelná při ošetřování ran, u kterých hrozí zánět, u čerstvých krvácejících ran, a při léčbě rakoviny, zejména prsů a dělohy, a to vnitřně i zevně.

Zveřejněno dne: 17.6.2015

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ

Následná péče

Aby holení vaši pokožku nepoškozovalo a pro její jemnost a hebkost na závěr holení místo opláchněte, osušte jemným ručníkem a použijte zklidňující krém. Pokožka v oblasti třísel také uvítá volnější prádlo, nebo takové, jehož okraje nebudou zbytečně dráždit.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Léčba zarůstání nehtů

Metoda pomocí náplasti

 • velmi úspěšná
 • bezbolestná a neinvazivní
 • založená na odtažení nehtového valu od nehtu (místo pak není tolik drážděno, a to jak v klidu, tak při chůzi)
 • je umožněn lepší odtok hnisu z rány, což zásadně přispívá k urychlení hojení
 • i když se rána zahojí, nelze do budoucna vyloučit návrat problému, pokud nebudou odstraněny skutečné příčiny
 • při prvních příznacích návratu stačí preventivně nalepit náplast

Zbroušení nehtu uprostřed

Tato metoda sama o sobě není příliš účinná, ale je určitě vhodná jako doplněk k lepení náplasti. Nehet můžete uprostřed oškrábat ostrou hranou nůžek. Nehet je tak méně tuhý, nemá tendenci se tolik zakulacovat a méně tlačí na nehtový val. V podstatě můžete pilovat v co největší ploše, ale vždy dávejte maximální pozor, abyste při pilování nezavadili o ránu nebo do ní nezanesli piliny.

Radikální metody

Chirurgický zákrok v této věci znamená zásah do anatomie a vyžaduje dlouhou rekonvalescenci, ale pokud je proveden dobře, je velice účinný. Každopádně je vhodné vždy nejdříve vyzkoušet postup odplísnění kombinovaný s náplastí. Pokud se blíží léto (tedy delší období, kdy používáte otevřenou obuv), tak zkuste počkat na operaci až na podzim, jestliže předchozí postupy nezabraly.

Další radikální metody:

Zveřejněno dne: 30.7.2013

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Zarůstání nehtů u miminek

Když zarůstají nehty malým dětem, je to větší problém. A stane se to snáz než u dospělých. Podle odhadů lékařů se s tímto problémem potýká celá čtvrtina dětí. Je to dáno i tvarem dětských prstů. O to víc je u dětí nutné vždy dodržovat zásadu číslo jedna: nehty se stříhají vždy rovně, nikoliv tak, aby kopírovaly tvar prstu. Dalším důvodem zarůstajících nehtů u dětí je špatné obutí. Pamatujte, že dětské boty musí být ne tak akorát, ale o dvanáct milimetrů větší, aby prsty měly v botě prostor. Zásadně u dětí také vybírejte kulatou špičku boty, momentální móda není důležitá, tu si maminky i dítka mohou užít, až bude mít noha po vývoji. Ale základy, které dítěti dáte správnou obuví, nebo naopak nesprávnou, si ponese celý život. Zarůstající nehty tak dítěti sami můžete „vypěstovat“. Předejít se tomu dá mimo jiné tak, že nehty budete pravidelně stříhat, i když se vám zdá, že to je ještě dobré. Správný interval je jednou týdně, ale u některých dětí, které mají potíže s nehty, klidně i co čtyři dny. U dětí rozhodně platí: když u zarůstajícího nehtu nepomůže správná péče a dobré boty, nepokoušejte se je léčit sami. Vyrazte k lékaři. Nebojte se, že by lékař dítěti nehet strhával, to se u malých dětí už skutečně nedělá, volí se jiné, šetrnější metody léčby.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Funkce nehtové ploténky

Nehet řadíme mezi kožní orgány, stejně jako vlasy a kožní žlázy. Lékaři nemají jednotný názor na tvorbu lidského nehtu. Vzniká pravděpodobně vchlípením pokožky, která pokrývá část článků prstů. Nehet lze popsat jako průhlednou destičku, která je tvořená zrohovatělými buňkami pokožky. Leží na hřbetní straně koncových článků prstů ruky a nohy. Tloušťka nehtu se pohybuje v rozmezí 0,5 až 1 mm, na nohou jsou silnější. Nehet má kořen, tělo a volný okraj. Viditelná část zdravého nehtu je mírně klenutá a má růžovou barvu, která je dána prosvítajícími cévami nehtového lůžka. Nehtová ploténka je oddělena od ostatní kůže nehtu vzadu kožní řasou a po stranách kožními valy. Zrohovatělá pokožka, která se přesouvá zezadu a ze stran na nehtovou ploténku, se nazývá nadnehetní blanka a bělavá srpkovitá část nehtu se nazývá lunula neboli měsíček. Pod nehtovou ploténkou je nehtové lůžko. V části pod kořenem a lunulou je toto lůžko silnější a z této oblasti nehtová ploténka dorůstá. Denní přírůstek nehtu je 0,1 až 0,12 mm. Nehty na nohou rostou pomaleji, nejdéle roste nehet na palci u nohou. Nehty nejvíce přibývají ve dne a v létě, a také v těhotenství. Pomaleji rostou na nohou, v zimě a ve stáří. Funkce nehtu je ochranná. Nehet působí rovněž jako prostředník v přenosu tlaku na prsty, zvyšuje tak možnost přesnějšího rozlišení předmětů, kterých se dotýkáme. Bez nehtu se kůže v okolí může deformovat a může být zabráněno přenosu dotykových informací.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

PLÍSEŇ NEHTŮ TRÁPÍ TÉMĚŘ MILIÓN ČECHŮ

Obrana proti nehtové mykóze

Správná prevence před vznikem infekce nehtů nevyžaduje jen správné mytí rukou a nohou. Mezi další opatření patří:

 • Proti plísni nehtů je vhodné pravidelné čištění nehtů alespoň jednou týdně.
 • Plíseň nehtů se omezí tím, že udržují nehty čisté, krátké a suché.
 • Proti plísni nehtů je vhodné nosit ponožky, které dýchají, obvykle syntetické
 • Proti mykóze nehtů pomáhá používání proti-plísňových sprejů nebo zásypů.
 • Plíseň nehtů se omezí nošením gumových rukavic při mytí nádobí.
 • Plíseň nehtů také ovlivňuje kousání nehtů.
 • Nákaza onychomykózou se také omezí, když se nosí boty nebo sandály na veřejných místech, jako jsou bazény, sauny, koupaliště.
 • Plísni nehtů lze předejít, když zajistíte, aby vaše nástroje na manikúru a pedikúru byly vždy čisté, nejlépe vysterilizované, například převařením v horké vodě.
 • Mykóza nehtů se také objeví méně, když přestaneme používat laku na nehty a umělé nehty.
 • Proti přenosu plísně nehtů se vyplatí vždy umytí rukou po dotyku s člověkem, který měl plísní infikovaný nehet.
 • Nákaza nehtovou plísní se omezí, když se vyhneme sdílení bot a ponožek s jinými lidmi.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Plíseň nehtů foto

Zveřejněno dne: 20.1.2015

RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ

Předcházení zarůstání chloupků

Než začnete s depilací, ujistěte se, že máte v holítku ostrou žiletku. Tupou poznáte snadno, protože chloupky se neodstraní jedním tahem a pod žiletkou zůstane podrážděná pokožka. Jen s ostrou žiletkou snížíte riziko drobných poranění kůže na minimum. A pokud vás zarostlé chloupky trápí pravidelně, raději se vzdejte žiletky i epilačního strojku a používejte výhradně depilační krémy. Pokud už zvolíte epilaci, vyberte si kvalitní epilační strojek. I když nástroje udržujete v čistotě, nezapomeňte před každým použitím na jejich dezinfekci. Chloupky odstraňujte vždy po směru jejich růstu. Po depilaci naneste na pokožku zvláčňující krém nebo pár kapek olivového oleje a vmasírujte jej.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

ONYCHOMYKÓZA JE NEJČASTĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ

Růst nehtů

Plíseň nehtu se vyléčí jedině dorostem zdravého nehtu. Růst nehtů je dlouhodobá záležitost a celý nehet na prstě se obnoví asi tak za rok. Měsíčně nehet naroste přibližně o jeden milimetr. Obecně lze říci, že nehty na rukou rostou rychleji nežli na nohou.

Zveřejněno dne: 20.1.2015

MODELÁŽ NEHTŮ

Ukázky modeláže nehtů

Modeláž nehtů a výsledek této práce si můžete prohlédnout jak na fotografiích, tak na videu, které vám modeláž přiblíží.

Zveřejněno dne: 2.5.2017

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

krevní tlak a hodnoty podle věku tabulka

trombóza dolních končetin příznaky

alavis pro koně dávkování pro lidi

alavis pro lidi dávkování

suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

zácpa rychlá pomoc

pásový opar inkubační doba

vysoký krevní tlak tabulka

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply