Přírodní lék na perorální houbovou infekci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Přírodní antivirotika – která to jsou a jak pomohou? 4.83 / 5 ( 12 )

Třeba měsíček lékařský je přírodní antivirotikum. Jaké ještě známe? Mrkněte do článku.

V dnešní době hodně lidí chodí na každoroční očkování proti chřipce, ale to je účinné jen na 80% účinné kvůli mutačním kmenům viru chřipky. Tyto vakcíny navíc někdy „vzdělávají“ imunitní systém nesprávným a nepřirozeným způsobem a často také obsahují nebezpečné chemické látky a další konzervační látky. Naštěstí existuje řada silných antivirových bylin a dalších prostředků, které posilují imunitní systém, snižují záněty a bojují s infekcemi přirozenou cestou.

Co je to vlastně virus?

Virus je jakýsi infekční agent, která se může replikovat pouze uvnitř živých buněk jiných organismů. Viry mohou infikovat všechny typy životních forem – lidi, zvířata, rostliny a i mikroorganismy, včetně bakterií a archea. Viry můžete nalézt v téměř každém ekosystému na Zemi a jsou nejhojnějším typem biologické entity.

Viry byly skutečně popsány jako „organismy na okraji života“, protože nesou genetický materiál, reprodukují se a vyvíjejí se přirozeným výběrem, ale postrádají buněčnou strukturu, která je obecně potřebná k tomu, aby byla považována za živou.

Virus a jeho šíření

Existuje mnoho způsobů šíření viru. U zvířat se virus přenáší hmyzem sáním krve. Některé viry, jako je chřipka, se šíří kašláním a kýcháním (kapénková infekce). Viry, jako je virová gastroenteritida (infekční průjem), se přenášejí fekálně-orální cestou (což je důsledkem špatné hygieny) a jsou předávány z člověka na člověka kontaktem nebo vstoupí do těla potravou a vodou. HIV je jeden z několika virů, které jsou přenášeny sexuálním stykem či vystavením infikované krvi.

Antivirové bylinky

Antivirové byliny inhibují vývoj virů. Mohou být používány k léčbě infekcí bez obav, protože jsou neškodné a zpravidla nemají žádné nebo mají jen málo vedlejších účinků. Mnoho antivirových bylin posiluje imunitní systém, který tělu umožňuje napadat virové patogeny. To může být dokonce lepší než přímý útok na specifické patogeny, protože patogeny se postupně mění a stávají se méně náchylné k léčbě.

Nejen že antivirové byliny bojují proti virovým infekcím, posilují imunitní systém a pracují jako přírodní léky proti chřipce, ale mají řadu dalších přínosů pro zdraví, jako je třeba podpora kardiovaskulárního systému těla či protizánětlivé vlastnosti. Které bylinky tedy takto účinkují?

Bezinka má dlouhou a bohatou historii – používá se pro její léčivé přínosy v mnoha kulturách. Bojuje proti infekcím včetně chřipky, herpes, virovým infekcím a bakteriálním infekcím. Jedna ze studií konstatovala, že bezinka může být použita na bezpečnou léčbu chřipky typu A i B. To je způsobeno její účinností na všechny kmeny viru chřipky, které byly testovány. Ukázala se také jakákoliv nepřítomnost vedlejších účinků.

Může být použita většina částí bezinky – květiny, kůra, kořeny a listy. Opravdu úžasná bylinka s protivirovými účinky.

2. Echinacea

Echinacea je obecně jednou z nejprodávanějších bylin všech dob – to je zejména proto, že pravidelné používání echinacei je přínosem pro podporu imunitního systému a celkového zdraví. Existují důkazy o tom, že fytochemikálie u echinacei mají schopnost snížit virové infekce a nádory. Tato mocná bylina obsahuje sloučeninu zvanou echinacein, která inhibuje bakterie a viry před pronikáním do zdravých buněk. To značně snižuje pravděpodobnost vzniku jakéhokoli typu infekce.

Echinacea má schopnost zmírňovat bolest, snížit zánět v těle, zlepšuje kožní problémy, léčí problémy s dýchacími orgány a zlepšuje duševní zdraví.

Květ měsíčku lékařského se používá pro lékařské účely již od 12. století. Tato antivirová bylina obsahuje velké množství flavonoidů, které jsou vlastně rostlinnými antioxidanty – chrání buňky před poškozením volnými radikály a také bojují proti virům, zánětu a bakteriím. Vysušené okvětní lístky rostliny se používají v tinkturách či mastích při léčbě infekcí, popálenin i hojení různých ran.

Podle lékařského centra Univerzity v Marylandu se někdy používají ušní kapky obsahující měsíček lékařský k léčbě ušní infekce u dětí (vědecké studie navíc nenalezly žádné vedlejší účinky).

Česnek je prostě král. Experimenty ukázaly, že česnek – nebo specifické chemické sloučeniny nacházející se v česneku – jsou vysoce účinné při zabíjení nespočetných mikroorganismů, které jsou odpovědné za některé z nejčastějších infekcí (včetně tuberkulózy, pneumonie, herpesu). Vzhledem k jeho antivirovým vlastnostem může být česnek používán k léčbě očních infekcí a jako přírodní lék proti infekci uší.

Syrový česnek má také schopnosti snižovat riziko rakoviny, kontrolovat hypertenzi, posiluje kardiovaskulární zdraví.

Chcete-li si udělat domácí česnekový lék, rozdrťte česnek a přidejte ho do nosného oleje (třeba olivový olej). Nechte směs odpočinout asi pět hodin a potom konzumujte. Můžete také jíst surové stroužky česneku. možná budete muset snížit na polovinu, pokud je příliš velká. Česnek obsahuje Alicin. A je to právě alicin, který má antibakteriální (antibiotické) a fungicidní (protiplísňové) účinky.

5. Kořen Kozince (Astragalus)

Kozinec je další silná antivirová bylina. Je už po staletí používán v tradiční čínské medicíně a jeho hlavním použitím je posilování imunitního systému těla. Vědecké studie ukázaly, že astragalus má antivirové vlastnosti a stimuluje imunitní systém, což naznačuje, že může pomoci zabránit běžnému nachlazení nebo chřipce.

Studie z roku 2004 vyhodnotila účinky astragalusu na herpes simplex virus typu 1 a zjistila, že bylina má zřejmou inhibiční (tlumivou) účinnost. Další studie publikovaná v časopise Chinese Medical Sciences Journal konstatovala, že astragalus je schopen inhibovat růst viru coxsackie B u myší. Astragalus má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a používá se na ošetření ran na pokožce. Je to také adaptogenní bylina, která snižuje hladinu kortizolu v těle.

6. Řemdihák plstnatý (vilcacora, Kočičí dráp)

Kůra a kořeny Vilcacory již po staletí používají jihoameričané k léčbě zdravotních problémů, jako jsou horečky, žaludeční vředy, zažívací potíže a úplavice. Kočičí dráp funguje i jako přírodní léčba artritidy.

Kočičí dráp má antivirové vlastnosti a používá se jako přírodní lék na herpes. Současné studie zkoumají i její účinky na HIV. Tato mocná bylina je protizánětlivá, antibakteriální a antifungální. Používá se k léčbě zažívacích potíží, jako jsou vředy, syndrom dráždivého tračníku, kolitida. Nejlepší způsob, jak pravidelně konzumovat kočičí dráp, je připravit si bylinný čaj se lžičkou sušené bylinky ve 250ml vody.

Ajurvédská medicína oslavuje schopnost zázvoru posilovat imunitní systém. Obecně se věří, že protože zázvor je tak účinný při zahřátí těla, může tak přispět ke snížení hromadění toxinů ve vašich orgánech. Je také známo, že čistí lymfatický systém našeho těla. Zázvor zabraňuje akumulaci toxinů, které vás činí více náchylnými na virové, houbové a bakteriální infekce. Zázvor také funguje jako přírodní lék na nevolnost, zmírnění bolesti, má silné protizánětlivé vlastnosti.

8. Lékořice

Lékořice se často objevuje jako významný hráč při hledání léčby a prevence u nemocí, jako je hepatitida C, HIV a chřipka. Několik výzkumů potvrzuje antivirovou aktivitu kořene lékořice zejména kvůli obsahu triterpenoidu.

Lékořice má zejména tyto benefity:

 • Lék na bolest v krku, i pro rychlou úlevu
 • Přírodní lék na kašel
 • Ochrana před příznaky a symptomy syndromu dráždivého střeva
 • Úleva od bolesti

9. Olivový list

Olivový list má antivirové vlastnosti, což mu umožňuje léčit běžné nachlazení a bojovat s nebezpečnými viry – včetně příznaků candidy, meningitidy, pneumonie, chronického únavového syndromu, hepatitidy B, malárie a tuberkulózy. Léčí také infekce zubů, uší a močových cest a je přírodní léčbou pásového oparu.

Výzkumy ukazují, že výtažky z olivových listů účinně bojují proti mnoha choroboplodným mikrobům, včetně některých virů, které způsobují chřipku a jiné infekce dýchacích cest. Silné sloučeniny nacházející se v olivových listech zničí invazivní organismy a nedovolují, aby se viry replikovaly a způsobily infekci.

10. Oregano

Účinky a výhody oreganového olej se ukázaly být lepší než některá antibiotika a bez jakýchkoliv škodlivých vedlejších účinků. Je to proto, že oregano obsahuje dvě silné sloučeniny, Karvakrol a Thymol, které mají silné antibakteriální a antifungální vlastnosti. Je to právě karvakrol, který hodně bojuje s virovými infekcemi, stejně jako s alergiemi, nádory, parazity a chorobami způsobující záněty. Pochybujete o síle této antivirové byliny? Existuje více než 800 vědeckých studií, které odkazují na Karvakrol a jeho úžasné přínosy pro zdraví!

Jak používat antivirové bylinky?

Bylinkový čaj

Čaje jsou skvělý způsob, jak každý den dostat do těla antivirové účinky bylin. Dejte jednu lžíci bylinky do horké vody a nechte odpočívat po dobu 5-10 minut.

Bylinný nálev

Bylinné nálevy jsou silnější než čaje, protože vyžadují větší množství bylin. Chcete-li vyrobit vlastní bylinný nálev, máčejte šálek antivirotika ve vodě asi 7 hodin. Nálev udržujte ve vzduchotěsné nádobě a vypijte ho studený nebo ohřátý. Protože nálevy jsou zpravidla silné, nepijte více než jeden šálek denně.

Domácí rostlinný olej

Bylinky můžete využít také tak, že zahřejete bylinu v nosném oleji po dobu několika hodin. Třeba vaši troubu můžete použít k zahřátí směsi nebo ji můžete nechat na horkém a slunečném místě po dobu 12 hodin. Použijte asi 1/2 šálku antivirových bylin (můžete použít jednu bylinu nebo směs) a přidejte ji do 1 šálku kokosového nebo jojobového oleje.

Pokud zahříváte směs v troubě, měla by být v troubě po dobu 3 hodin při 200 stupních. Pokud se rozhodnete nepoužívat troubu, vložte směs do vzduchotěsné nádoby a nechte ji na slunném místě asi 12 hodin. Jakmile jsou vlastnosti bylinky přeneseny do oleje, vyjměte listy a udržujte olej v nádobě. Olej můžete místně použít ke zmírnění bolesti a k vyřešení infekcí v daném místě.

Éterické oleje

Mnoho z těchto bylin se prodává i jako esenciální oleje. Jen se vždy ujistěte, že nakupujete organické a čisté esenciální oleje od renomované společnosti. Chcete-li využít výhody esenciálních olejů, jako jsou jejich antivirové vlastnosti, rozšiřte 3-5 kapek ve svém domě, přidejte 2-3 kapky do teplé koupelové vody nebo promíchejte 1-2 kapky s nosným olejem a aplikujte směs přímo na kůži.

Co ještě patří mezi přírodní antivirotika?

A co ještě můžeme řadit mezi přírodní antivirotika? Tak třeba:

Jablečný ocet

Smíchejte dvě lžíce surového jablečného octa s 250ml vody a trochou citronové šťávy (oslaďte stevií, pokud máte rádi) a pijte třikrát denně na prázdný žaludek. Můžete také aplikovat jablečný ocet přímo na všechny postižené oblasti pokožky a přikryjte oblast měkkým obvazem (ideálně před spaním).

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná poskytuje nejen úlevu od deprese, ale také pomáhá bojovat proti virům a posiluje imunitní systém.

Čaga sibiřská

Chaga je jedním z nejsilnějších přírodních antivirotik, který vykazuje velký potenciál při léčbě symptomů i sekundárních onemocnění způsobených HIV.

Schizandra

Schizandra je bylinka považovaná za jednu z padesáti základních bylin používaných v tradiční čínské medicíně. Je to jedna z nejoblíbenějších antivirových bylin. Je také adaptogenní. Jako přírodní antivirový přípravek Schizandra úspěšně léčila i virovou hepatitidu.

Reishi (Lingzhi)

Lingzhi (lat. Ganoderma lucidum) je jednou z nejúčinnějších čínských antivirotik. Tato houba, známá také jako houba reishi, je používána nejen v Číně, ale také v jiných asijských zemích, jako je Vietnam a Japonsko. Lidé oceňují tuto rostlinu a její léčebné vlastnosti už po tisíce let. Jak to víme? Je zdokumentována v mnoha starověkých textech.

A co říci na závěr?

Chcete být zdraví a chcete se vyhnout virům? Platí samozřejmě všechny obvyklé zdravotní předpisy – čerstvé ovoce a zelenina, cvičení, čerstvý vzduch, vyvarujte se stresu. A poslouchejte však vaše tělo.

periorální dermatitida

Archiv příspěvků

Hlavní stránka diskuse periorální dermatitida

Mohl by mi někdo poradit co dělat s periorální dermatitidou? Mám ji už skoro tři roky. Jsem už po dvouletém léčení a víc pro mě dermatologové prý udělat nemohou. Mám stále moc citlivou pleť, reaguje na všechno zrudnutím a pupínky, na ovoce, zubní pastu, zimní období, dokonce na pouhý dotek. Kosmetiku nemohu používat vůbec. Pleť mám přesušenou, protože mi nic nepomáhá a nic používat nemohu. Pleť je vrásčitá, suchá a ošklivá, je mi 20 let. Stydím se za to, prosím poraďte nějaké přípravky, ale opravdu dokonale hypoalergenní přípravky a kosmetiku, na ceně nezáleží. Co by mi mohlo pomoct? Děkuji

Přesná příčina vzniku periorální dermatitidy není známa, ale dává se do souvislostí s přecitlivělostí na chemické látky v kosmetice. Dporučovala bych vám proto 100% přírodní kosmetiku bez jakýchkoliv chemických konzervantů (hl. parabenů). Osobně mám u klientek dobré zkušenosti s Hydrofilním olejem neutrálním od AOK na mytí obličeje ( viz. www.001shop.cz pod kat. číslem 01060001) a s Krémem na obličej od Lavery, který je určen na vysoce alergickou pleť (01060201). Je si však třeba dávat pozor i na zubní pasty a nepoužívat žádné s obsahem máty, mentolu či fluoru. Dá se sehnat např. přírodní zubní pasta od Weledy s obsahem mořské soli nebo Pasta pro choulostivé zuby a dásně od Lavery, které je specielně určená pro lidi s periorální dermatitidou (04020201). k mytí obličeje bych vám radila používat raději destilovanou vodu než chlorovanou z vodovodu a vnitřně užívat 200 m.j. vitamínu E denně.

Paní doktorko, já trpím periorální dermatitidou také již dlouhou dobu. Přesto když jdu do společnosti nutí mě to zamaskovat obličej makeupem a pak po pár dnech mám výbuch pupínků a vypadám strašně. Do společnosti chodím málo, stydím se za to. Vyzkoušela jsem toho už tolik, je možnost se dermatitidy zbavit úplně? Existuje i dekorativní kosmetika pro takto citlivou pleť? Mohu pomoci své pleti lepší stravou? Teď v zimním období jsem zoufalá, moje pleť vypadá katastrofálně když výjdu na mráz. Mám hrozně zanešené póry a nečistou pleť, existuje přírodní kosmetika pro čištění pleti? Kde ji seženu? Prosím poraďte, předem Vám moc děkuji!

Oba pripady maji spolecneho jmenovatele ,spatnou funkci ledvin. Otazka terapie je sirsi a vyzaduje dalsi presne informace . Je mozna konsultace na tel. 0643/413435 7.00 -9.00 rano i soboty a nedele.

Přírodní dekorativní kosmetiku vyrábí firma Lavera a Dr. Hauschka ( ta je poněkud dražší). Od Lavery snad co nejdříve umístíme make-upy a pudry na www.001shop.cz Tam je možno sehnat i přírodní kosmetiku na čištění obličeje. Jenom kosmetika však definivně p. dermatitidu nevyléčí. Jak je popsáno v příspěvku výše, jde vždy při kožních problémech o oslabení funkce vnitřních orgánů (ledvin, jater). K celkové léčbě bych doporučila homeopatii. Strava je též důležitá. platí základní pravidla, která jsou popsána u léčby akne (viz. diskusní téma nebo akne v databazi nemoci – viz. horní lišta této stránky).

Paní doktorko, moc Vám děkuji za zcela nové informace týkající se periorální dermatitidy. Překvapuje mě, že jsem se o příčinách této nemoci dozvěděla až po dvou letech a pár měsících. Lékaři mi nebyli schopni říct vůbec nic, dermatologové v mém okolí mi dokonce zanedbali léčbu a na to jsem doplatila. Chci se Vás ještě zeptat, co mohu udělat pro úplné vyléčení. Jsem zmatená, co jíst dřív a co dělat dřív. Jaké homeopatikum si mám opatřit? A čím začít léčit mykózu která stále přetrvává? Nevím ani jestli mám mykózu, ale stále trpím výtoky. Už se těším, až budete nabízet tu dekorativní kosmetiku. Je lepší Lavera nebo ta druhá firma? Předem děkuji za Vaši odpověď, Soňa

Před několika měsíci jsem byla na odběru krve, paní doktorka mi provedla veškeré testy a vyšetřila i moč. Všechny testy byly v pořádku, podle krve jsem zdravá, proč se tedy nemůžu zbavit periorální dermatitidy už přes dva roky? Porucha ledvin a jater to asi nebude. Ve dvanácti letech jsem prodělala jaterní mononukleozu, ale teď jsou jaterní testy v pořádku. Nevím už, co dělat. Kosmetiku od Lavery si zakoupím, ale pomůže mi vyčistit pleť a zbavit ji nečistot? Soňa

Paní doktorko, četla jsem, že periorální dermatitida se nedá vyléčit úplně a že se raději nemá používat absolutně žádná přírodní kosmetika, ani ta přírodní. Já už nevím jak dál, pleť se mi pomalu znečišťuje, všude samá černá tečka, malé uhříky, do toho pupínky periorální dermatitidy a začaly se tvořit vrásky, pleť je přesušená, nehezká, ještě k tomu mílie a nemohu podstoupit žádné čištění pleti. Jsem opravdu zoufalá, prosím o pomoc. Do společnosti nechodím už vůbec!

Paní doktorko, nebylo by možné zařadit mezi Vaše články i nějaký podrobný článek týkající se periorální dermatitidy? Já už jí trpím docela dlouhou dobu a kdybych o tom více věděla, už dávno jsem mohla být vyléčená. Taky pochybuju o tom, že se kdy vyléčím, vzdávám to, pláču nad sebou a nikam nechodím, opravdu nikam. Ostatní když s nimi mluvím se mi vyvaleně dívají na ústa a štítí se mě. Ráda bych měla nějakou naději, že se vyléčím zcela úplně. Je taková možnost?

Periorální dermatitida je dávána do souvislosti s přecitlivělostí na kosmetiku, léčbou kortikoidy, užíváním antikoncepce, rozmnožením plísní v organismu, potravinovou alergií, poruchou zažívacího traktu i s oslabením vnitřních detoxikačních orgánů (ledviny, játra).

Já osobně si myslím, že důvodů je vždy několik pohromadě a že se vzájemně propojují, např. jsou – li ve střevě pomnoženy kvasinky ( v dnešní době antibiotik, steroidů a hormonální antikoncepce u většiny lidí), které se projevují mimo jiné i mykózami, o kterých se zmiňuje Soňa, dochází k narušení střevní sliznice a do těla se dostávají látky, které by se tam normálně nedostaly – to může být základem přecitlivělosti a alergickým reakcím na některé potraviny.

Dále dochází k zhoršení vstřebávání vitamínů a minerálů, což může přispívat k rozvoji alergií (i na kosmetiku).

Látky, které procházejí poškozenou střevní sliznicí společně s toxickými látkami, jenž produkují kvasinky, nadměrnou měrou zatěžují vylučovací orgány (ledviny, játra) a tím dochází k jejich oslabení, což se může opět projevit výskytem kožních problémů. To, že při klasickém vyšetření není nalezena žádná porucha těchto orgánů, znamená pouze to , že nejde o jejich onemocnění v klasickém slova smyslu. Jejich činnost však může být oslabena, což se projevuje právě sklonem k různým kožním problémům (když nefungují na sto procent hlavní vylučovací orgány, musí jim kůže, která má též vylučovací funkci, pomoci). Pokud jste někdy v minulosti prodělaly onmocnění jater či ledvin, je s velkou pravděpodobností funkce těchto orgánů mírně oslabená. Nemusí to vůbec nic znamenat, pokud se dál organismus nezatěžuje (nesprávnou výživou, léky, antikoncepcí, alkoholem, kvasinkovou infekcí střev).

Léčba periorální dermatitidy musí tudíž být komplexní. Hodně může pomoci konstituční homeopatie, ale budete muset mít trpělivost, než se zkušenému homeopatovi podaří nalézt ten správný konstituční lék. Neexistuje totiž homeopatický lék na periorální dermatitidu, ale existuje lék pro vaši celkovou osobnost a konstituci.

Další cestou k léčbě je pročišťování organismu – podpora činnosti jater, ledvin ( např.ostropestřec mariánský, urologocký čaj, Regalen, Renol. ), pročišťování střev (např. klystýry), protikvasinková léčba s dietou(viz. kandidóza v seznamu nemocí na horní liště této stránky).

Doplnění základních protialergických vitamínů a minerálů ( E vitamín, betakaroten, zinek, vitamín C).

Dokud se nevyléčíte (a každá nemoc je léčitelná), tak je nutno omezit užívání kosmetiky, popř používat pouze přírodní kosmetiku s omezením bylinných složek – na byliny může ple´t reagovat též přecitlivěle (viz. Hydrofilní olej neutrální od AOK na mytí obličeje a Krém na pleť od Lavery).

Když se organismus pročistí zevnitř, vyčistí se i kůže.

Pro protizánětlivé působení se dá využít i biostimulační laser, který podpoří hojení. Neodstraní však příčinu a tvoření nových puchýřků.

Takže nezoufejte, určitě se vám časem podaří příznaky minimálně zmírnit.

Pokud kromě periorální dermatitidy trpíte i na mykózy ( výtoky kvasinkového původu), nadýmání nebo třeba migrény, určitě byste se nejprve měly zaměřit na úpravu střevní mikroflóry (viz. kandidóza). Vyrážka na obličeji se při protikvasinkové léčbě může též velmi zmírnit nebo vyléčit.

Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete připravit sami doma.

Určitě ho vyzkoušejte – dokáže si poradit s téměř každou infekcí v lidském organismu a navíc usmrcuje i parazity, které se mohou nacházet ve střevech či jiných místech v těle.

Co všechno dokáže toto přírodní antibiotikum

Kromě bakteriálních infekcí a parazitů účinkuje výborně i proti virům, houbám a kvasinkám. Dále pomáhá detoxikovat tělesné orgány a zlepšuje cirkulaci krve či lymfy.

Tuto směs bylinek můžete použít i na dnes tak rozšířené kvasinkové infekce (candidu).

Jde skutečně o velmi silný prostředek, jehož sílu byste neměli podceňovat. Pomáhá také na různá chronická onemocnění, jako například:

 • artritida
 • revma
 • dna
 • cukrovka
 • vysoký krevní tlak
 • vysoká hladina cholesterolu v krvi

Nejlepší na něm je to, že neobsahuje žádné nebezpečné chemikálie, protože se skládá z čistě přírodních ingrediencí.

Dost bylo ale slov, pojďme se nyní podívat, jak si ho připravíte.

Na jeho přípravu budete potřebovat následující suroviny:

 • 700 ml jablečného octa
 • 0,5 dcl očištěného a utřeného česneku
 • 0,5 dcl na jemno nakrájené cibule
 • 2 čerstvé feferonky (čím štiplavější, tím lépe)
 • 0,5 dcl nastrouhaného zázvoru
 • 2 polévkové lžíce nastrouhaného křenu
 • 2 polévkové lžíce práškové kurkumy
 • 1 skleněnou nádobu o objemu 1 litr (například sklo na zavařování)

*Pokud byste si chtěli připravit menší množství přípravku, například jen 0,5 litru, pak použijte poloviční dávky všech jednotlivých složek.

postup přípravy najdete na druhé stránce..

Podobné článkyVíce článků od autora

Pokaždé, když jsem přijela do domu mojí kamarádky, přivítala mě krásná vůně. Potom mi kamarádka prozradila své tajemství!

Tuto rostlinu se rozhodně vyplatí mít doma, dokáže dělat divy!

Neignorujte bolest v těchto částech těla: Může vás to stát i život!

5 KOMENTÁŘŮ

Sorry, no kurkuma bez pomerne veľkého prídavku piperínu (čierne korenie, cca 1/3 množstva) alebo bez prítomnosti tukov ako liečivo fungovať nebude. Nanajvýš ako potravinárske farbivo…

A iba ťažko to môže byť prírodné antibiotikum, keď pri príprave použitý postup nedokáže reálne uchovať a ustabilizovať allicín z cesnaku a cibule, z ktorých tak v tekutine zostanú iba zreagované sírnaté zložky…

Tak jak by se to tedy melo udelat, aby to fungovalo ? Na Kavkaze pouzivají 500 let starý recept 20 hlaviček česneku,20 citronu a 1litr a půl medu. Tam moc antibiotika nevedou, takze si obycejni lide pomahaji timto receptem. Je tedy ten cesnek v tomto receptu také nefunkční ?

tomu nevěřím co pán píše, u nás se to užívá a funguje…samozřejmě kdo chce at se nacpe chemii , nic proti ničemu je to každého vec

Dobty den,nahodou nevite,zda ho mužu použit i po pul roce co ho mam v lednici?dekuji za odpoved.

Zdravim,mužu ho použit i po pul roce ,když byl v lednici?

Nejlepší přírodní antibiotikum, které vyléčí zánět a bolest v krku raz dva!

Propolis je jedním z mnoha přírodních divů – pryskyřičná směs byla po staletí používána jako přírodní lék proti četným onemocněním. Vedle léčivého použití je propolis používán také na hudební nástroje a jako automobilový vosk, který dodává automobilům lesk.

Po staletí byla směs používána k boji s infekcemi a podobnými zdravotními problémy díky schopnosti posilovat imunitní systém. Dnes Vám však ukážeme, jak připravit ještě silnější směs propolisu, která dokáže léčit téměř všechny zdravotní problémy.

Co budete potřebovat?

 • 30 ml propolisu
 • 300 ml z cachaça (brazilský rum)

Smíchejte přísady do skleněné nádoby a směs nechte 10 dnů na tmavém a chladném místě odležet. Poté ji můžete použít k léčbě příznaků chřipky, nachlazení, faryngitidy nebo tonzilitidy. Tento lék má silné analgetické vlastnosti a je plný vitaminů B, C a E, které mohou posílit Váš imunitní systém.

Kromě léčby nachlazení a infekcí může lék pomoci léčit následující zdravotní problémy:

 • Bojuje s perorálními infekcemi;
 • Pomáhá zrychlit zotavení po operaci;
 • Léčí herpetické infekce v krku a vokální problémy;
 • Bojuje proti zánětu;
 • Reguluje chuť k jídlu a chrání žaludek před vředy;
 • Zabraňuje oxidaci cholesterolu a reguluje krevní tlak;
 • Léčí a dezinfikuje pokožku;
 • Zabraňuje tvorbě dutin a plaku a léčí perorální infekce.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

oblíbená témata webu Krasojízda.cz

PLÍSEŇ NEHTŮ NA NOHOU

OČISTA STŘEV BABSKÉ RADY

HOLENÍ PÁNSKÉHO PŘIROZENÍ VIDEO NÁVOD

DETOXIKACE ORGANISMU JÍDELNÍČEK

ČESNEK A CITRON

LIEČBA SVRABU OCTOM

DESETIDENNÍ OČISTNÝ PŮST

ANTONIE MAČINGOVÁ 28 DENNÍ JÍDELNIČEK

SNÍŽENÍ KREVNÍHO TLAKU

GULÁŠOVÁ POLÉVKA OD BABIČKY

JAK VYPADÁ SVRAB U ČLOVĚKA

CUKROVÁ PASTA NÁVOD

UCPÁVÁNÍ CÉV NA NOHOU PŘÍZNAKY

PLÍSEŇ NA NEHTECH

PLÍSEŇ NEHTŮ NA NOHOU BABSKÉ RADY

JAK VYROBIT DOMACÍ VOSK NA DEPILACI NOHOU

MASÁŽ DÁMSKÉHO PŘIROZENÍ VIDEO

CELULITIDA JAK NA NI

JAK SNÍŽIT KREVNÍ TLAK

JAK SNÍŽIT VYSOKÝ TLAK

KRÁSNÉ FOTOGRAFIE DÁMSKÉ PŘIROZENÍ

SNÍŽENÍ KREVNÍHO VYSOKÉHO TLAKU BEZ LÉKŮ

JAK ODSTRANIT FIBROMY DOMA

TABULKA POTRAVIN S VÁPNÍKEM

Re: Re:prodám Lumigan

Dobrý deň, je Vaša ponuka ešte aktuálna? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Ľubomíra Kováčová

Re: Re: Re: Bolesti zlucniku

Zkuste věřit svému lékaři a zbytečně se nenervujte něčím vážným, co vůbec nemusí být pravda. Odeznění.

Re: Re: Bolesti zlucniku

Doktora jsem na to upozornila a ten mi rek ze zatim mam leky brat dal bojim se aby to nebylo nic vazneho.

Re: Bolesti zlucniku

Jestli nemáte někoho známého na sonu, tak vás jen tak bez žádanky nevezmou. V žádance je totiž zpráva.

Bolesti zlucniku

Dobry den chtela jsem se zeptat jak dlouho trva lecba zlucniku byla jsem u doktora a ten me zatim nechce.

Přírodní lék na perorální houbovou infekci

Chtěli byste tu mít po ruce celou historii svých nákupů a také svou vlastní inspiraci na příští nákupy? Není problém! Stačí se přihlásit.

Nakazit se kožní mykózou je velice snadné a následky mohou být velice nepříjemné. Infekce se šíří buď přímo nakaženou osobou nebo společně užívanými předměty a prostorami (koupaliště nebo lázně jsou přímo ideálním místem, odkud si můžete něco takového přinést domů).

Postižené bývají zejména nohy a záhyby kůže, překvapivě často se lze setkat i s mykózou kůže na ramenech a na zádech. V našem e-­shopu nabízíme výběr antimykotik, mastí proti plísni a dalších léků i bez lékařského předpisu. Účinná a včasná léčba a prevence je jistě lepší, než vleklé a nepříjemné potíže.

Dbejte na prevenci

Péče o nohy a nehty je samozřejmou součástí prevence kožních onemocnění nohou. Drobné ranky, rozpraskané paty a podobně, to jsou místa, kudy se infekce ochotně šíří. Nabízíme vám široký sortiment výrobků. které budete potřebovat pro domácí pedikúru. Předejít obtížím s plísněmi můžete i používáním desinfekčních sprejů do bot. Jejich používání je velmi pohodlné, zabraňují nadměrnému pocení nohou a s tím spojenému zápachu.

Vyžeňte kvasinky a plísně včas

Pokud jste se již nakazili, zkuste některou mast nebo sprej proti plísním. U nás najdete řadu prostředků k účinné léčbě i bez lékařského předpisu.

Léčba byla úspěšná a teď je třeba dát všechno zase do pořádku. Nejen o své ruce a nehty je potřeba pečovat. Nabízíme vám masti a krémy pro výživu a obnovu zdravých nehtů. Hleďme si svých rukou a nohou, jsou naší vizitkou!

Nejprodávanější v kategorii

CANESTEN® Krém 20 g Registrovaný léčivý přípravek

Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů, včetně dermatofytů, kvasinek a plísní.

119 Kč -23% 154 Kč

EXODERIL Krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém je antimykotický, protizánětlivý krém ke kožnímu podání.

145 Kč -23% 189 Kč

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 200 mg 20 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových onemocnění kůže, meziprstových záhybů, nehtů. Přípravek je zvláště vhodný při léčbě mykóz ve vlasaté části hlavy.

189 Kč -21% 239 Kč

CANESPOR® 1x denně sada na nehty Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně sada na nehty je komplexní sada pro léčbu plísní nehtů. Komfortní aplikace – 1x denně po dobu až 2 týdnů. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně sada na nehty je lék k vnějšímu použití.

376 Kč -21% 476 Kč

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

MICETAL 1X100GM/1GM Gel Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi, kvasinkami nebo dermatofyty.

CANESPOR® 1x denně krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně krém je vhodný k léčbě plísně nohou a rukou, dalších částí těla, dobře proniká do postižených kožních vrstev, komfortní aplikace 1 x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

149 Kč -17% 179 Kč

NIZORAL Šampon 2% 60 ml Registrovaný léčivý přípravek

Před lupy se neschováte, odstraňte jejich příčinu léčivým přípravkem. Obsahuje ketokonazol 2%. Kožní podání.

199 Kč -26% 269 Kč

OCTENISEPT 0,1 G/100 G KOŽNÍ SPREJ, ROZTOK 1X50ML Sprej v roztoku Registrovaný léčivý přípravek

Na hubení bakterií a plísní a slouží jako aseptická příprava sliznic a přilehlých oblastí kůže před chirurgickými výkony v oblasti genitálií.

CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1% SPR 1X30ML 1% Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

IMAZOL Krémpasta 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol krémpasta je vhodná k léčbě plenkové dermatitidy a jiných velkoplošných mokvajících poškození kůže.

119 Kč -18% 145 Kč

IMAZOL Plus krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol Plus je vhodný k léčbě plísňových a bakteriálních infekcí na kůži, v meziprstí na nohou a v kožních záhybech.

134 Kč -9% 148 Kč

CANESPOR® 1x denně roztok 15 ml Registrovaný léčivý přípravek

Roztok k léčbě plísně kůže, vhodný k aplikaci do míst se sklonem k zapaření, do meziprstí. Dvojitým zásahem ničí původce plísní přímo v místě vzniku, komfortní aplikace – jen 1x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

149 Kč -15% 176 Kč

FUNGICIDIN LÉČIVA 1X10GM Mast Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kvasinkových onemocnění kůže a sliznic.

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 100 mg 10 ml Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok k zevnímu použití

115 Kč -28% 159 Kč

TERBISTAD 1% KRÉM 1X15GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

109 Kč -21% 138 Kč

MYFUNGAR CRM 1X30GM Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových a kvasinkových onemocnění kůže.

EXODERIL Krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém ničí plíseň nehtů, rychle ulevuje od svědění i zčervenání kůže celého těla.

89 Kč -18% 109 Kč

CANDIBENE sprej 1% SPR 40 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi.

82 Kč -22% 105 Kč

CLOTRIMAZOL HBF 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

79 Kč -28% 109 Kč

CANIFUG-LÖSUNG 1% 1X30ML Roztok k zev. užití Registrovaný léčivý přípravek

Léčba zánětů kůže způsobených dermatofyty, kvasinkovými houbami (např. rodu Candida) a plísňovými houbami a jinými (např. rodu Malassezia furfur).

92 Kč -14% 107 Kč

CANDIBENE Krém proti infekcím KRÉM 200 mg Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi, a to zvláště infekcí nohou a kožních řas.

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X20GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

TERBISTAD 1% KRÉM 1X7.5GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Leave a Reply