Přírodní lék na ocot na nehty (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Tento super jednoduchý recept vás navždy zbaví mykózy nehtů na nohou

Kromě toho, že mykóza na nehtech nohou nevypadá příliš atraktivně, jde i o vážný zdravotní problém.

Tradiční léčba obvykle zahrnuje použití antibiotik. Ty však mohou mít několik nepříjemných vedlejších účinků. V tomto případě je proto lepší se obrátit na přírodní nebo alternativní medicínu.

Nejlepší přístup pro ošetřování nohou

Když se mykóza nohou zachytí a řeší dostatečně brzy, výsledek léčby přichází poměrně rychle.

Na druhou stranu, když čekáte příliš dlouho než začnete jednat, mykóza se usadí hlouběji pod nehty a v pokožce, odkud je ji pak těžší dostat pryč. Mohou dokonce nastat i jiné komplikace.

Dnes vám prozradíme nejlepší přírodní způsob k řešení tohoto zdravotního problému.

Skládá se v podstatě z pouze 2 složek, které zřejmě už i tak máte doma, takže vás to nebude stát žádné extra peníze. Potřebujete jedlou sodu a ocet. Nejlepší je jablečný ocet ale může být i běžný.

Jde o dvě extrémně efektivní látky k potlačení mykózy (houbovitých infekcí), ale i kvasinek a různých druhů plísní.

Zmíněné mikroorganismy totiž dokáží žít jen v určitém pásmu pH.

Soda bikarbona je silně zásaditá a ocet zase kyselý. Pokud je použijete po sobě, vystavíte tím tyto organismy velkému stresu.

Výsledkem je, že pak rychle hynou. Důležitá je zde následná, ne současná aplikace, jinak by se navzájem neutralizovaly a kýžený efekt by se nedostavil. Kromě toho, takový jablečný ocet je prospěšný i na množství jiných zdravotních problémů.

Při jeho koupi je však podstatné, abyste si pořídili takový, který má na spodku i sedlinu, protože ta obsahuje nejvíce léčivých látek.

Lék na plísně nehtů na nohou – to může být provedeno s infekcí

Houba na nehty – to je velmi nepříjemné věc, která je těžké bojovat, ale vždy nutná. A k tomu, že je třeba začít včas, vyzvednout dobrý lék na nehtů houba na nohou.

Oficiálně, houba na nehty se nazývá onychomykóza, a nejčastěji to je způsobeno tím, vlhkosti, která stagnuje v tmavé teplém místě – v takovém prostředí a chovu houby (vzhledem k tomu, že nosí boty většinu houby má vliv na nehty na nohou). V některých případech to může být způsobeno tím, plísní a kvasinek, ale stále nazývá houba. Finanční prostředky z plísní nehtů může vyřešit váš problém.

Typicky, plísňové infekce Plísňové infekce: k prevenci a porážka Nail začíná se objeví bílé nebo žluté skvrny na špičkách hřebů. Když se začne rozvíjet, může hřebík zhoustnout, křehnou, křehké nebo rozpadající se, měnit tvar, ztmavit nebo zesílit. V případě, že hřebík začne se oddělit od nehtového lůžka, se nazývá onycholýza. Tato podmínka může být poměrně nepohodlné.

Bez léčby, houba na nehty na nohou může být prodloužena po neomezenou dobu.

I s léčbou, může periodicky objevují a mizí.

Tea tree olej / oranžový olej

Tea tree oil – přírodní dezinfekční prostředek, mají fungicidní (protiplísňové) a antibakteriální vlastnosti, díky nimž je populární v léčbě nehtů houba na nohou. Orange olej také ukázal slibné výsledky, jak se zbavit houby, a také může být smíchán s olejem tea tree Tea tree olej , Vždy pamatujte zředit esenciálních olejů před jejich použitím na hřebík.

 • 1 lžička oleje Tea Tree
 • 1/2 lžičky oranžový olej (volitelné)
 • 1/2 lžičky oleje z hroznových nebo hroznové olej
 • Bavlněné podložky

Jakmile si všimnete známek nehtů houba na nohou a zahájit léčbu. Smíchejte 1 lžičku oleje tea tree, ½ lžičky oranžový olej, a ½ lžičky hroznových olej nebo olivový olej. Navlhčete vatový tampon se směsí a platí pro postiženého nehtu, jemně, ale pevně stisknutí se kapalina ulpívá na hřebík. Nech to přirozeně uschnout. Nebo můžete klesnout 3-4 kapek oleje Tea Tree v dostatečném množství vody, aby bylo možné provést koupel nohou a nohy, aby se udržela po dobu 15-20 minut. Některý z těchto postupů by měly být prováděny pravidelně, ráno a večer.

Soda nezabije houbu. Nicméně, je možné, aby se zabránilo růstu a šíření plísní. Ocet – kyselina relativně slabá, a pomáhá zabít houby bez poškozování životního prostředí Ph.

 • 4-5 lžíce jedlé sody
 • 1 šálek bílého octa nebo jablečného octa
 • Vodní
 • Basin
 • Papírové utěrky

Za prvé, smíchejte 1 šálek octa, které jste si zvolili, s dostatkem vody, takže se můžete ponořit do nohy. Pak se koupel nohou po dobu 15 minut, pak se za sucha s pat papírové utěrky nohou. Pak si připravte podnos vody s několika lžícemi jedlé sody, a vzít ji 15 minut. Osušte papírovou utěrkou nohama. Tento postup se provede dvakrát denně. Pointa je, že ocet zabije plísně a soda nedovolí to šířit.

Kokosový olej – je vynikající nástroj, který umožní bojovat nehtů houba na nohou bez použití drsných chemikálií. Střední mastné kyseliny – je to skoro zázrak přírodní fungicid. Buněčných membránách hub hrají důležitou roli při zachování životnosti houby, což je důvod, proč mnoho antimykotika zaměřený na zničení membrán. Mastné kyseliny, které se nacházejí v hojnosti v kokosovém oleji, je přirozený způsob, jak proniknout do membrány houby a zničit je, v konečném důsledku vede k rozkladu buněk a úplné zničení houby.

 • Trochu kokosového oleje
 • Rukavice nebo umyvadlo s vodou a mýdlem umýt ruce mezi aplikacemi oleje

Nosit ochranné rukavice nebo použít vodu a mýdlo mezi aplikacemi (máte-li více než jedno postižené hřebík), kokosový olej vetřete do nehtu a nechte ho vsáknout do suché a přirozeně. Není třeba dát hodně oleje: dostatečně tenkou vrstvu. Opakujte 2-3 krát denně.

Borax (kyselina boritá) a soda

Borax a soda zabít všechny druhy plísní.

Mix některé borax prášek a sodu (a vodu) na pastu. Pak stačí dostat své nohy mokré a vetřete je do výsledné směsi dvakrát denně.

K dosažení maximálních výsledků, je nezbytně nutné, krátký střih a lesk na nehty jednou týdně. Pamatujte si, že je třeba dezinfikovat nůžky na houby nešíří na zdravé nehty. Změna pilový list po každém použití.

Je možné použít pouze jednou nebo dvěma z navrhovaných zdrojů, nebo kombinaci některých nebo všech z nich. Pamatujte si, že je nutné pokračovat v léčbě tak dlouho, jak starý hřebík roste úplně zpět, jinak houba vrátí.

Prevence houbových nehty na nohou

Chcete-li zabránit výskytu houbových nohou a nehtů může být, obsahující nohy čisté, a co je nejdůležitější – v suchu. Nenoste stejné ponožky na dva dny, a, pokud je to možné, snažte se nosit otevřené boty. Chcete-li se zbavit nehtů houba Způsoby, jak se zbavit plísní nehtů na vlastní pěst nebo s pomocí lékaře na nohou, a čekat na opětovný růst nových, zdravé nehty 14 tipů pro silné a zdravé nehty Musíte být trpěliví. Opakujte tento postup pravidelně (to je velmi důležité, aby se úspěšnost léčby), a nezanedbávat preventivní opatření, že houba se nevrátil.

Tipy pro dosažení nejlepších výsledků

Před provedením postup co nejvíce postižené části nehty čisté nehty odstranit (ne odtrhnout nehty!) Ujistěte se, že dezinfekci Clippers po použití, aby se zabránilo šíření nákazy. Opláchněte nohy s teplou vodou, pak se do sucha.

Jak používat domácí lék na plíseň nehtů

Pomocí Tea Tree Oil . Umístění malé množství tea tree olej na postiženou patě bude čistit prst , a také působí jako fungicid .

Namočte infikovaný nohu ve směsi stejných dílů teplé vody a jablečného octa . Tato směs působí jakoantiseptikum .

Smíchejte oregano olej a olivový olej . Umístěte několik kapek na plísně nehtů . Oregano olej má antiseptické , antibakteriální , analgetické a antimykotické vlastnosti .

Použít extraktu z grapefruitových jadérek . Dalším lékem , který můžete použít , je dvakrát denně stříknout extrakt na postižené místo .

suché nohy důkladně po uvedení jakýkoliv typ domácí lék na ně . Vlhké prsty budou chovat více houbu .

Víte co znamená půlměsíček na nehtu prstu? Je to důležitější než si myslíte!

Do bílá zbarvený půlměsíček pod našimi nehty je citlivá a velmi důležitá část našich prstů. Měli byste proto být na tuto část prstu opatrní a snažit se ji nijak nepoškodit. V latině se nazývá lunula, čili v překladu „malý měsíc“. Je to v podstatě viditelná část kořene nehtu.

Co se děje při poškození půlměsíčku

Snažte se vyhýbat poškození této části nehtu, protože jinak riskujete, že si trvale zdeformujete i vzhled celého nehtu.

Pokud však dojde k poškození nehtu mimo oblast půlměsíčku, následkem čehož buď odpadne, půlměsíček zůstane nepoškozený, nic se neděje – nehet znovu bez problémů doroste.

Půlměsíček je nejviditelnější na palcích. Pokud ho nevidíte, nelekejte se , ne u každého je vidět.

V některých případech zhrubělá vrstva pokožky v okolí nehtů na rukou i nohou může lunulu zakrýt.

Cesta Lásky

Už nemusíte trpět bolestí ani slabým zdravím, protože zázračná kombinace česneku, octa a medu umí uzdravit téměř každý lidský neduh. Tato neuvěřitelná přírodní léčba potírá rakovinu, artritidu a srdeční problémy. Léčí astma, chřipku, vysoký krevní tlak a dokonce i neplodnost a spoustu dalších nemocí. Je tak silná, že při pravidelném užívání může trvale zajistit dobré zdraví.

“Roky vědeckého výzkumu odborníků dokázaly nade vší pochybnost, že česnek, ocet (organický – nefiltrovaný) a med je kouzelná přírodní směs,” tvrdí Dr. Emilio Steffani, odborník na výživu z Říma, který už na toto téma napsal nejednu publikaci.

“Tyto tři účinné ingredience jsou k dostání kdekoliv a nejsou vůbec nákladné. Když si ještě uvědomíte, jak prospěšné jsou pro lidské zdraví, máme před sebou udivující lék.” Česnek s octem a med má doslova na tisíc lékařských použití, jak říká Dr. Steffani i ostatní vědci. Se svolením vašeho lékaře si použitím této hojivé kombinace můžete vyléčit zde popsané obvyklé choroby a ještě i mnoho dalších.

Uvařte dva stroužky česneku a přidejte čajovou lžičku jablečného octa pár kapek medu. Užívejte každé ráno nalačno a okamžitě se vám při dýchání uleví.

Vysoký tlak se dá úspěšně snížit pravidelnou konzumací vývaru dvou šálků vody, 16 česnekových stroužků a dvou polévkových lžic octa a medu. Tuto směs vaříme na mírném ohni půl hodiny, vychlaďte ji a užívejte po dvou lžičkách třikrát denně. Tato léčba se s velký úspěchem praktikuje v Indii už celá staletí a zabírá i na bolesti v prsou a motolici hlavy.

Hladina cholesterolu podle výzkumu klesá, kdykoli jíte česnek. Jwdna studie , publikovaná v anglickém lékařském časopise Lancet ukazuje, že za tři hodiny po požití 50 gramů česneku se 150 gramy másla se průměrně sníží hladina cholesterolu ze 237,4 na 221,4. To znamená,že se nebezpečný do pad tučných jídel dá zmírnit tím, že se k nim přidá česnek. Když se česnek smísí s medem a octem, jeho účinky se ještě zvýší. Chcete-li si snížit hladinu cholesterolu v krvi, snězte každý den nakrájený česnek s přílohou octa a medu, nebo si umíchejte nápoj z horkého octa, poloviny lžičky utřeného česneku a tří lžiček medu , a pijte ho každé ráno předsnídaní.

Vědci už dávno zjistili, že chemické složení česneku znemožňuje rakovinné bujení. Podle výzkumníků v Národním institutu boje proti rakovině a Univerzity v Texasu při nemocnici M. D. Andersond , jezení česneku vyloučí, že dostanete rakovinu žaludku i jiných vnitřních orgánů. Chcete-li protirakovinný účinek česneku ještě umocnit,jezte ho každý den nakrájený v medu a octu.

Naložte dva tucty stroužků česneku do 1 1/2 šálku octa na tři dny. Aby se popáleniny zahojily, nechte česnek změknout v šálku ze čtvrtiny naplněném octem a přidejte půl lžičky medu. Tekutinu vychlaďte a promíchejte v mixéru. Potom jednoduše potírejte popálenou oblast třikrát denně, aby se zmírnila bolest a nevytvořila se velká jizva.

Prostá směs česneku, octa a medu vás může úplně zbavit bolestí způsobených artritidou a revmatismem. Oloupané stroužky ze dvou velkých hlaviček česneku ponořte na 5 minut do horkého octa. Namočte tlustou ponožku do vařící vody, pak ji vyždímejte. Naplňte konec ponožky kaší z česneku, octa a čajové lžičky medu a každé ráno s ní potírejte bolestivá místa. Vnitřní bolesti utiší sklenice horké vody se lžičkou octa, medu a čtvrtinou lžičky rozmixovaného česneku před spaním. Klouby a svaly vás už trápit nebudou.

Omrzliny ošetřujte rozkrojeným česnekem a pak místa potřete směsí napůl z medu a octa.

Citronové rozinky – STOP chřipce. Citrónové rozinky: Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní “zobání” těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Odstranění vápenatých usazenin z těla česnekem a citronem

Jsou-li cévy v mozku a srdci zvápenatělé, pije se denně jedna likérová sklenka (0,2 cl) výtažku z asi 30 oloupaných dílků česneku a 5ti malých, nakrájených a neoloupaných přírodních citrónů (bio).

Všechno se v mixéru zpracuje na kaši, dá do jednoho litru vody a přivede se k varu. Ale nechá se jen jednou “převalit”. Potom se zcedí a naleje do lahve. Uchovává se v chladu. Denní sklenka se pije dle možností – před, nebo po hlavním jídle.

Již po třech týdnech denního užívání pocitíte v těle příjemné omlazení! Zvápenatění a jeho vedlejší příznaky jako jsou zhoršené vidění či slyšení – se zmenšují a postupně odcházejí. Po třech týdnech kůry by měl člověk kůru na osm dní vynechat a pak opět tři týdny pokračovat. Pak se dostaví pronikavý úspěch. Tuto levnou neškodnou a léčivou kůru by měl člověk každý rok opakovat.

Nepříjemná česneková vůně není vůbec cítit a účinek citronu s česnekem se projeví naplno. Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci „pobíhat“. Vápník se rozpustil.

Jedna žena se vyhnula operaci srdce, protože se jí tuk a vápník v cévách po kůře rozpustil. Také při vypadávání zubů – paradentóze se česnekový elixír dobře osvědčil.

Share this:

Páči sa mi:

Podobné články

Navigácia v článku

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Po zime nám doma zostáva veľmi veľa cesnaku, a až tento rok sme prišli na metódu že sa môže trošku osmažiť a zavariť. Takýto cesnak vám vydrží veľmi dlho a navyše stratí trochu arómy takže ho kľudne môžete používať bez toho aby ste sa báli že ho bude z vas citiť niekto.

Prajem krásny víkend ♥

Podpora stránok

Ak chcete podporiť moju činnosť na tejto alebo FB stránke finančne, s vďakou a láskou uvítam akýkoľvek príspevok ♥

Číslo účtu: 2913833436/1100

IBAN: SK39 1100 0000 0029 1383 3436

Zo srdca vám ďakujem za vašu podporu – v slovnej, písomnej, finančnej a akejkoľvek inej podobe, hlboko si to vážim. a oceňujem každý dar, ktorým prispievate k chodu týchto stránok.

S láskou tiež ďakujem za všetky vaše láskavé slová, myšlienky, prejavy dobra a súcitu každý jeden deň – voči ostatným, a najmä sebe. a za šírenie článkov a príspevkov, ktoré môžu pomôcť alebo pozdvihnúť viac a viac ľudí.

Tři domácí léky na plíseň nehtů

Plíseň nehtů je velmi nepříjemný zdravotní a kosmetický problém, jehož léčba může trvat mnoho měsíců či let. Nyní je na trhu hodně různých léčivých přípravků, které tuto nemoc řeší, ale většina lidí věří spíše osvědčeným domácím metodám. Níže představíme tři takové léky či možná spíše léčebné postupy, které plíseň nehtů odstraňují.

Mezi ověřené a oblíbené tradiční prostředky proti plísni patří jablečný ocet. Budeme ho potřebovat větší množství, proto je užitečné popřemýšlet o domácí výrobě. Léčení je velmi jednoduché, promícháme ocet spolu s teplou, ale ne horkou vodou v poměru jedna ku jedné a na čtvrt hodiny do ní namočíme postižené nehty. Po lázni si nohy či ruce pořádně osušíme, můžeme je i případně vyfénovat. Léčbu opakujeme podle potřeby. Jablečný ocet je obecně řazen mezi velmi kvalitní přírodní antimykotika.

Dalším přírodním lékem může být oregano a panenský olivový olej. Přesněji místo dobromysli budeme potřebovat dvě kapky oreganové silice (oleje), kterou přikápneme na lžičku tzv. oliváku. Směs nanášíme na nehty. Léčba by měla trvat dva až tři týdny, pokud nezabere do jednadvaceti dnů (což se ale téměř nestává), tak už v ní nepokračujeme a vybereme raději jiný způsob. Oregano má obecně také velmi kvalitní antimykotické účinky, navíc působí proti různým zánětům a jak nasvědčuje i její český lidový název – uklidňuje nervy. Na nehtech to možná nepoznáme, ale proč si během léčby vnější nedopřát i častější dochucování různých pokrmů tímto chutným kořením.

Poslední zde představený lék na plíseň nehtů není sice příliš přírodní, ale je to ukázka klasické domácí léčby výrazně dostupnějšími prostředky. Využívá se při něm ústní voda Listerine (a jiné s podobným složením), kterou dnes můžeme najít v mnoha domácnostech. Paradoxně je tato zásobenost způsobena spíše různými reklamami než skutečným doporučením zubních lékařů či dentálních hygienistů. Ti totiž často upozorňují na různá úskalí častého používání této tekutiny (například riziko popálení naší sliznice). Ale pokud už modrou lahvičku doma máme a zároveň nás trápí nehty, můžeme promíchat lžičku ústní vody se stejným množstvím jablečného octa a citronu (zde se na chvilku vrátíme k přírodě). Do vzniklé směsi namáčíme kosmetické vatičky, které přiložíme na plíseň a upevníme tak, aby nám nesklouzly. Necháme působit čtyřicet minut a poté nehty velmi pečlivě osušíme. Léčba by se měla opakovat denně a efekty jsou často viditelné během necelých čtrnácti dnů.

Další zajímavé články

Pošlete článek na:

2 komentáře to “Tři domácí léky na plíseň nehtů”

Díky za radu s Oregánem, kolikrát denně by se ty nehty měly mazat? Díky

Podle možností, minimálně na noc, neuškodí ale ani pak zopakovat ještě ráno před navlečením ponožek.

Nailner Repair na plíseň nehtů

 • Zdravotnický prostředek
 • EAN: 8718053570099

Dostupnost: Není skladem

Informace o produktu

Nailner Repair obsahuje rostlinné extrakty a silice, které mají baktericidní a fungicidní účinky na původce způsobující plíseň nehtů. Nailner Repair na plíseň nehtů obsahuje 4 ml rostlinného extraktu, přičemž se používá patentovaná metoda aplikace prostřednictvím pera. Tento systém aplikace umožňuje proniknutí složek přípravku Nailner Repair během několika minut přes tvrdé vrstvy rohovky nehtů a prosáknutí nehtů (v závislosti na jejich tvrdosti) během 3-8 dní účinnou látkou.

Klasické přípravky proti plísni nehtů často nepřinášejí výsledky, protože účinné látky nepronikají přímo do nehtů. Nailner Repair napomáhá pronikání účinných látek přes keratinovou vrstvu nehtu, aby tak tyto látky mohly působit přímo v místě infekce.

Nailner Repair je klinicky testovaná metoda ošetření, která v případě pravidelného použivání podle návodu, přinese požadované výsledky v léčbě plísně nehtů během 12 týdnů.

Tyčinku Nailner Repair na ošetření nehtových mykóz lze používat na nehty nohou i rukou.

Co je to onychomycosis (plísňové onemocnění nehtů)?

Onychomycosis je mykózní onemocnění nehtů na nohou anebo rukách, vycházející z nehtového lůžka.

Mykózní onemocnění šířící se z ložisek nehtů způsobuje ztenčení, ztrátu barvy, polámanost nehtů, což doprovází nepříjemný pach. Pokud si nejste jisti, zda se jedná o plíseň nehtů, navštivte kožního lékaře, který určí správnou diagnózu.

Přípravkem Nailner Repair ošetřujte infikované nehty v průběhu prvních 3-4 týdnů dvakrát denně, ve zbývajícím období 12 týdenní doby aplikace stačí používat jedenkrát denně.

Pro prevenci znovunakažení plísní nehtů doporučujeme aplikovat Nailner Repair jednou denně až do odrostu celého nehtu.

Ethyl Lactate, Callitris Intratropica, Lactic Acid, Lavandula Angustifolia, melaleuca Alternifolia, Linalool, Aqua, Geranioil, Limonene.

Bloom Medical Kft. , Hungary – 1071 Budapest

Medner B.V., Van Baerlestraat 13c, 1071AM Amsterdam, The Netherlands

Nailner Repair používejte pouze k zevnímu použití!

Nehtová mykóza se velmi snadno přenáší, proto je nutné, aby tyčinku používala pouze jedna osoba.

Mohlo by Vás zajímat

Canespor 1x denně krém

Volně prodejný lék

Canespor 1x denně sada na nehty

Volně prodejný lék

Urgo na poškozené nehty

Vše o Mediexpert.cz

Jak nakupovat?

Součástí prezentace jsou také léky na předpis a volně prodejné léky k vnitřnímu nebo zevnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci! Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků, pouze Vám nabízíme příznivější cenu prostřednictvím nákupu v naší online lékárně. Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určeny, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Přečtěte si, prosím celé prohlášení. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Přírodní lék na ocot na nehty

Nejúčinnější metoda na plísně nehtů

Tím prvním, standardním způsobem je léčba místní. Nehty se při ní natírají protiplísňovými vodičkami, krémy nebo lakem. Ten se ukázal nejúčinnější. Na nehet se aplikuje jednou za týden.

Když zaschne, vznikne na nehtu jakási zásoba účinné látky, která se do něj postupně uvolňuje a proniká jím. Vysoká koncentrace účinné látky zastavuje růst plísní a kvasinek, ale také je likviduje.

„Léčba je šetrná a nemá prakticky žádné vedlejší účinky,“ říká MUDr. Radek Litvik z kožní kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě, který o ní přednášel na 16. lipovském dermatovenerologickém fóru v Lázních Dolní Lipová. „Avšak ne vždy se s ní podaří proniknout dostatečně hluboko a dosáhnout potřebného efektu, dodává.“

Druhým způsobem léčby je užívání pilulek, které mají celkový účinek a krví se dostávají až do nehtového lůžka, odkud působí na houby i kvasinky. Je ale možné ho užívat pouze omezenou dobu, obvykle tři až čtyři měsíce. To však na úplné zlikvidování houby nemusí stačit. Proto ani tato razantní metoda nemusí být úspěšná.

Nejlepší kombinace

„Pokud však obě metody zkombinujeme, působí lokální protiplísňový lék shora nehtu a celkový lék, užívaný jako tableta, účinkuje z lůžka, tedy zespod nehtu,“ vysvětluje doktor Litvik. „Rychleji pak pronikají do postižených míst a soustřeďují se v nehtech ve vyšších koncentracích.“

To obvykle výrazně zefektivní léčbu. Ilustrují to studie, při kterých lékaři zkoušeli různé varianty. Například samotný, celkově působící itrakonazol (Prokanazol) vyléčil 68,8 % pacientů. Pokud ho pacienti užívali po dobu šesti týdnů a kombinovali s lokálním amorolfinem (Loceryl lak), měl ještě lepší efekt: vyléčil 83,7 % z nich.

Stejná kombinace, jen s delším použitím itrakonazolu (12 týdnů), vyléčila 93,9 % lidí. Při kombinování léků bývá navíc možné používat je v nižších dávkách, což snižuje vedlejší účinky celkových léků: bolesti hlavy nebo břicha, nechutenství, pocit na zvracení a zvýšené jaterní testy.

Rizikové bazény a boty

Urostlý muž se úpornými plísněmi na nohou i nehtech nakazil v bazénu. Kdysi závodně plaval a ještě teď, kdy podnikal, si rád zašel zaplavat do bazénu. Prodělal na kožní klinice Fakultní nemocnice v Ostravě léčbu celkovým protiplísňovým lékem.

Za rok však přišel za doktorem Litvikem, že ho plísně na nehtech trápí znovu. Lékař mu tentokrát nasadil kombinovanou léčbu. Za pět měsíců byl bez obtíží. Snažil se dodržovat, co mu doktor zdůraznil: jednou týdně dezinfikovat boty protiplísňovým sprejem. Všechny boty: sportovní, společenské, pracovní i pantofle.

Ty si nosil také na návštěvy. Častým zdrojem infekce jsou totiž cizí pantofle. Od té doby problémy s plísněmi neměl. Dělal i další preventivní krok. Když se vrátil z bazénu, dal si nohy na chvíli do lázně s octem nebo s hypermanganem a kůži pak promastil krémem.

Dlouhé hledání

Proč vědci a lékaři přišli na kombinovanou léčbu teprve nedávno? Lokální a celkové léky přece znali už roky. „Lokálně působících léků je hodně a jejich kombinace s celkovými léky přinášely rozporuplné výsledky,“ říká doktor Litvik.

„Odborníci dlouho hledali ty, u kterých se pozitivní účinky opravdu znásobí. Amorolfin kombinovaný s itrakonazolem přinesl zatím nejlepší výsledky, i když určitě není jedinou kombinací.“

Efekty léčby podporuje i chirurgické zbrušování nehtové ploténky, díky kterému nemusí protiplísňové látky pronikat příliš ztluštělými nehty. Ty jsou indispozicí vyvolanou právě plísněmi. Navíc se tím sníží množství tkáně postižené plísněmi.

Pozor na manikúru

Pohledná blondýna se podle všeho infikovala na manikúře. Měla plíseň pod umělými nehty. Zpětně si uvědomila, že manikérka nevydezinfikovala pilník, kterým jí zbrušovala nehty.

Narozdíl od nůžek a kleštiček. Ani u ní nepomohl celkový lék. Lékaři se s touto reakcí setkávají u 20 až 25 % pacientů. Po roce a půl jí proto lékař nasadil kombinovanou léčbu. A ta nehty na rukou od plísní vyléčila.

Koho trápí nejvíc

Vedle běžných pacientů přivítají kombinovanou léčbu hlavně:

 • diabetici a vůbec pacienti s horším prokrvením kůže rukou nebo nohou;
 • lidé starší 60 let;
 • pacienti se sníženou imunitou;
 • ale také ti, u kterých je infekce kombinovaná a zvláště úporná.

Související články:

Jitka Sedláčková: Po padesátce nic nezačíná, naopak spousta věcí začíná končit

dnes 12:06 Po loňském rozchodu s přítelem tvrdí, že je na lovu.

Plisovaná sukně a jak ji nosit, aby vám slušela

dnes 11:05 Obrazem: Plisované sukně zaznamenaly svůj největší boom.

Práce na plný úvazek aneb Kolik hodin denně stráví ženy péčí o děti

dnes 10:05 Výměna plen, logistická strategie, jak zvládnout během.

Co dělat, když je váš sexuální apetit větší než partnerův

dnes 08:42 Případy, kdy má jeden z partnerů vyšší libido než ten.

Oční vada může poukázat na zvýšené riziko demence v pozdějším věku

dnes 07:19 Z očí lze vyčíst mnohé. Při pouhém pohledu poznáme, zda.

Nejoblíbenější dobroty z vykoledovaných vajec

včera 14:35 Obrazem: Zůstalo vám doma po koledě velké množství.

Canespor 1x denně sada na nehty

Léčivá mast na nehty

Canespor 1× denně sada na nehty se používá na plísňové onemocnění nehtů na rukou i na nohou a bezbolestné odstranění nehtů.

Probíhající onemocnění se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se, infekce se může rozšířit i na okolní nehty.

Přípravek Canespor 1× denně sada na nehty mohou užívat děti od 3 let a dospělí.

Sada na nehty Canespor 1× denně obsahuje:

 • mast proti plísním způsobující odloupnutí poškozeného nehtu
 • škrabka na nehty, sloužící k odstranění změklé nehtové ploténky
 • vodovzdorné náplasti na zalepení ošetřeného nehtu
 • zařízení k vytlačování tub

Léčivá látka přípravku Canespor 1× denně sada na nehty – bifonazol je lokální antimykotikum se širokým spektrem účinku k místní léčbě kožních infekcí vyvolaných kvasinkami, plísněmi a jinými houbami. Bifonazol dobře proniká do kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje tam původce nákazy nebo brání jejich růstu.

Močovina (urea) v sadě na nehty změkčuje postižený nehet, což umožňuje jeho bezbolestné odstranění (vztahuje se pouze k uvedené indikaci) a lepší průnik bifonazolu do postiženého místa.

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař neurčí jinak, Canespor 1× denně se nanáší na infekcí postižený nehet jednou denně v množství postačujícím na pokrytí celého nehtu tenkou vrstvou přípravku.

Po nanesení masti se nehet překryje náplastí a ponechá se přelepený 24 hodin. Náplast se mění denně a po jejím odstranění se nehet (nebo celá ruka či noha) vloží asi na 10 minut do horké vody. Změklá část nehtu se poté odstraní přiloženou škrabkou. Po osušení se znovu nanese vrstva masti a nehet se překryje náplastí. Překrytí kůže u nehtu není obvykle nutné.

Pokud se výjimečně vyskytne podráždění, je vhodné nanést na kůži při nehtu před pokrytím náplastí např. zinkovou mast.

Popsaný postup je třeba denně pečlivě dodržovat a to tak dlouho, dokud nehtové lůžko není hladké a žádná další změklá nehtová substance postižená plísní se již nedá odstranit. Podle závažnosti infekce a tloušťky nehtu trvá léčba 7 – 14 dní. Mast působí jen na postiženou nehtovou ploténku, zdravé části nejsou ovlivněny.

Po odstranění nehtu je vhodné pokračovat v protiplísňové léčbě přípravkem Canespor 1 x denně krém po dobu cca 4 týdnů. Pokračování léčby přípravkem Canespor 1 x denně krém je doporučeno jako doléčení případně se vyskytující kožní mykózy v okolí nehtu, která by mohla zapříčinit opětovnou recidivu u již vyléčeného nehtu. Krém se v tomto případě nanáší na kůži v oblasti nehtového lůžka vyléčeného nehtu.

Příznaky a potíže

Bifonazolum 1g, urea 4g ve 100g krému.

Podrobné informace k produktu Canespor 1x denně sada na nehty

 • Kategorie:Volně prodejné léky, Pokožka, kůže, vlasy, Plíseň a mykózy
 • Skupina: Léčivý přípravek – Bifonazol, kombinace – kód SÚKL 137113
 • Indikační skupina: 26 – Antimycotica (lokální i celková)
 • Výrobce:BAYER HEALTHCARE AG, LEVERKUSEN
 • Akce a štítky:Canespor
 • Příbalový leták:Zobrazit zkrácený příbalový letákStáhnout kompletní příbalový leták

Volně prodejné léky

Naše výhody

 • Jako jediná internetová lékárna máme více než 500 výdejních míst.
 • Telefonická podpora zdarma. Volejte

• Nyní zdarma pro objednávky nad 299 Kč na libovolnou pobočku!

• Při nákupu od 1 500 Kč doprava zdarma až k Vám domů.

Spojte se s námi

sLéky.cz – Internetová lékárna

 • Aktuální akční nabídky
 • Proč nakupovat na sLéky.cz
 • Doprava a platba
 • Obchodní podmínky
 • Reklamační řád
 • Kontaktní údaje

© 2018 Teta drogerie a lékárny ČR s.r.o.

Všechna práva vyhrazena.

Potřebujete poradit?

Napište nám pomocí kontaktního formuláře nebo volejte zdarma pro konzultace a telefonické objednávky.

800 228 227 Po – Pá 11:00 – 14:00 Zodpovědná osoba za konzultace:

Leave a Reply