Přírodní léčbu infekcí parazitů kůže (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Onycosolve Česká republika

– Se zbavilo SVĚDĚNÍ

– Se přestaly potit nohy

– Přestalo loupání a praskání kůže

– Plísňových parazitů zničeno

Každá moderní osoba je vystavena vysokému riziku kontaminace houbové infekce. Nejčastěji se tato onemocnění objevuje po návštěvě bazénu, při sprchování v šatně, za použití cizí boty nebo při nedostatku denní hygieny. Moučnaté houby velmi rychle pronikají do kůže a začínají svůj život. V prvních dnech po infekci nemusíte nic podezřívat, ale pak se začnou projevovat nepříjemné příznaky. Svědění, zarudnutí nebo suchost kůže, otlaky, popraskané paty, svazek nebo ztmavnutí nehtů – to jsou první známky, že vaše nohy potřebují pomoc. Plísňová infekce nemůže zmizet sama. Pokud odmítnete léčbu nebo ignorujete vývoj této nemoci, během několika měsíců bude kůže kritická a možná budete potřebovat závažné léky nebo dokonce chirurgický zákrok. Pokud nechcete riskovat vaše zdraví, pak právě začít léčbu!

Antifungální terapie může být odlišná. Někteří pacienti používají pilulky nebo různé kapky proti houbové infekci, aby porazili problém zevnitř. Doporučujeme však zkusit přirozené metody pro externí použití. Jeden z nejlepších produktů pro kompletní regeneraci pokožky a léčbu mykózy je Onycosolve sprej na nohy. Použití tohoto produktu po dobu pouhých 4 týdnů můžete navždy zapomenout na problémy, které vám tak dlouho zabraňují.

Onycosolve – sprej na nohy

Sprej je vzorec přírodních bylinných extraktů, rostlin, vitamínů a prospěšných mikroorganismů. Aktivní látky okamžitě pronikají hluboko pod kůži, zničují plísně a pomáhají obnovit integritu epidermálního tkáně bez vedlejších účinků. Kvůli složitým účinkům se nemůžete zbavit svědění a pálení pokožky, ale také můžete snížit pocení nohou a nepříjemný zápach.

Proč se sprej na odstranění plísní Onycosolve stal letošní hit? Tajemství tohoto úspěchu spočívá v jeho jedinečných užitečných vlastnostech, které nemají žádné analogy ani konkurence. Jedním z hlavních důvodů pro vysokou účinnost tohoto produktu je 100% přírodní složení. Je založen na 3 hlavních složkách:

– VÝPRODEJ DUBOVÉHO BARKU. Jedná se o přírodní látku, která má silný antifungální účinek na pokožku, zmírňuje zánět a působí jako přírodní antiseptikum. Díky svým přirozeným vlastnostem tento extrakt zabraňuje šíření forem a blokuje jejich životnost.

– ANGELICA ARCHANGELICA. Rostlina zvaná ANGELICA ARCHANGELICA se často používá v medicíně k výrobě mnoha léků a léků. Jeho hlavní užitečnou vlastností je zablokovat další infekci zdravých kožních buněk a také snížit patogenní flóru. Při styku s infikovanou kůží dochází k 100% dezinfekci, všechny škodlivé bakterie a mikroorganismy jsou zničeny.

– SALVIA OFFICINALIS. Tato přísada je zařazena do seznamu složek, aby se zabránilo nadměrnému pocení a nepříjemnému zápachu. SALVIA OFFICINALIS okamžitě normalizuje velikost kožních pórů a tvorbu mazových žláz. Spolu s Onycosolve na léčbu plísňových infekcí se zbavíte zvýšené oddělení a vaše nohy a boty přestanou mít nepříjemný zápach.

Navíc Onycosolve Česká republika obsahuje přírodní vitamíny a látky, které jsou potřebné pro hojení kůže. Pomocí tohoto spreje můžete nejen zastavit působení houbových infekcí, ale také zlepšit stav epidermální tkáně, zvlhčit pokožku a obnovit ji. Trvá to jen pár hodin, než se objeví patrné změny nebo vylepšení. Jak psát na fóru Onycosolve recenze, další den po zahájení léčby zmizí svědění a zánět. Budete potřebovat pouze 1 týden k úplnému zotavení a pouze 1 měsíc, abyste se trvale ochránili před reinfekcí houbovou infekcí.

Kde koupit Onycosolve?

Výhody před konkurencí:

– 100% přírodní složky, bez GMO, bez hormonů, bez chemie;

– Mírná a bezbolestná léčba houbových infekcí v domácnosti;

– Onycosolve cena je k dispozici všem a levnější než služby kosmetičky nebo dermatologa;

– Získáte rychlý výsledek bez lékařů, bez vedlejších účinků;

– sprej nejen odstraňuje zjevné příznaky infekce, ale také bojuje s příčinami této infekce;

– Klinicky prokázaná účinnost léku je 98% (nejvyšší hodnota mezi všemi dostupnými léky proti houbám).

Otázky a odpovědi:

Co je antifungální sprej? Jedná se o přirozený vzorec pro rychlé a bezpečné ošetření mykózy nohou nebo nehtů doma.

Je to bezpečné pro zdraví? Výrobek je tvořen výhradně z rostlinných výtažků, proto je 100% bezpečný.

Kolik je Onycosolve? Ceny se liší – v lékárnách se tento sprej dražší dražší, na internetu lze objednat levněji.

Kdy bude Onycosolve výsledky? První pozitivní změny se budete cítit 24 hodin po aplikaci spreje. Celý průběh léčby je 30 dní.

Kde koupit Onycosolve? Nejrychlejší způsob objednání originálního produktu je Onycosolve oficiální internetové stránky.

Kožní infekce

Onemocnění kůže patří mezi nejčastější nemoci, někdy jen banální, jindy vedoucí k dalekosáhlým imunobiologickým a psychickým následkům. Častou příčinou onemocnění kůže jsou zánětlivé stavy.

Bakteriální záněty (Pyodermatitis)

Spektrum bakteriálních zánětů kůže sahá od snadno rozpoznatelných, lehce ovlivnitelných povrchových kožních infekcí až po hluboké agresivní, gangrenózní až nekrotizující záněty kůže, ohrožující život. Včasné rozpoznání zánětu a včasná léčba může zvrátit průběh onemocnění. Typickou charakteristikou bakteriálních zánětů je hnis, označují se také jako hnisavé záněty.

Mezi běžné bakteriální infekce patří impetigo. Jde o povrchový zánět kůže vznikající nejčastěji osídlením streptokoky a stafylokoky. Postihuje všechny věkové kategorie a vyskytuje se nejčastěji v místech předchozího porušení kožní celistvosti. V úvodním stadiu se objevují žlutavé bulky, které často praskají a vysychají. Formují se v dlouhotrvající jizevnaté změny a nezřídka jsou přítomné zarudnutí a svědění. Většinou se impetigo nešíří, avšak u oslabených jedinců se může šířit do hlubších vrstev a vést k systémovému zánětu s dalšími komplikacemi.

Léčba závisí v první řadě na zvýšení osobní hygieny a zvýšení dezinfekčních opatření. Ručníky a povlečení by mělo být denně vyměněno a práno při vyšších teplotách. U stavů s těžším průběhem se doporučuje lokální léčba Bactrofenem případně celková léčba antibiotiky. Osvědčila se i fototerapie a z přírodních možností se uplatní zejména šalvěj, měsíček, přeslička a další.

Léčba přírodními preparáty – vhodné jsou včelí produkty, zevně i vnitřně. K posílení imunity zejména pak pýr plazivý a kopřiva.

Folikulitida (Folliculitis)

Folikulitida je formou bakteriálního zánětu kůže postihující zejména vlasové folikuly. Zánět však nezůstává ohraničen pouze na vlasový folikul ale šíří se v přilehlé tkání, formujíc takzvaný furunkl. Častěji postihuje oblasti s větším zastoupení potních žlázek. Nejčastějším původcem je zlatý stafylokok, z dalších patogenů jsou známé Klebsiely, Enterobacter a Proteus.

Účinnost léčby závisí na možnostech ovlivnění kauzální příčiny, kterou je nejčastěji narušení imunitního systému (AIDS, cukrovka, stavy po transplantacích, léčba kortikosteroidy). Lokálně lze aplikovat protizánětlivé masti, například Bactroban. Základem je opět dostatečná hygiena.

Celulitida (Cellulitis)

Pod pojmem celulitida si každý představí pomerančovou kůži na stehnech. Ve zdravotnické terminologii se však pod tímto pojmem označuje akutní hnisavý zánět zasahující kůži i podkoží. Zánět se zachytí i v přilehlých uzlinách a v nejtěžší formě vede ke gangrénám a nekrózám. V počátečním stadiu se projeví zarudnutím a ztvrdnutím kůže spojené s výraznějším edémem. Stav rapidně pokračuje, zasahuje zmíněné přilehlé uzliny. Celkové příznaky zánětu v pokročilejších fázích zahrnují vysoké horečky, schvácenost, bolestivost a vyžadují hospitalizaci a vysoko dávkovanou kombinovanou antibiotickou léčbu. V krajních případech je přistupováno k chirurgickému „debridementu“ kdy postižená tkáň musí být chirurgicky odstraněna. Komplikace mohou být smrtelné (bakteriální endokarditida, záněty ledvin, septický stav). Nejčastějším původcem jsou zlaté stafylokoky a hemolytické kmeny streptokoků.

Absces kůže je vzácnější komplikací hnisavých infekcí postihující zejména pacienty s postižením imunity. Projeví se zejména zarudnutím, bolestmi, teplem a otokem postiženého místa. Absces vyžaduje chirurgické ošetření a v některých případech celkovou antibiotickou terapii.

Virové záněty kůže

Spektrum virových zánětů kůže je široké a s většinou běžných virových nákaz se setkáváme v dětském věku. Jejich projevy i závažnost jsou velice různorodé a závisí také na obranyschopnosti organizmu a hygienických návycích.

Herpetické infekce

Pod obrazem spalniček probíhá infekce varicella-zoster virem. V dospělosti se můžeme setkat s hůře probíhající lokalizovanou formou, známou spíše pod názvem pásový opar. Jde o nepříjemné onemocnění postihující nervovou tkáň s typickými puchýřky v oblasti zásobené postiženým nervovým kořenem. Projevuje se silnými bolestmi a nepříjemným svěděním v postižené oblasti, někdy i s projevy oslabení postižené končetiny. Odeznívá během několika týdnů a vyžaduje včasnou antivirovou terapii.

Průběh může být zmírněn zejména vyšší dávkou vitaminů nezbytných pro správnou funkci nervového systému (vitaminy skupiny B, vitamin C, vitamin E). Zvláště u starších lidí může i dlouho po proběhlém zánětu přetrvávat výrazná bolestivost a změna citlivosti kůže označovaná jako post herpetická neuralgie.

Herpes simplex virus naproti tomu probíhá většinou jen s lehkými projevy a je známější jako anguli infectiones s postižením ústního koutku. Postačí běžná lokální terapie například Zoviraxem a vitaminy.

Parvovirus B19

Malý DNA-virus ze skupiny Parvoviridae je původcem způsobujícím onemocnění známější pod názvem pátá nemoc. Vyskytuje se nejčastěji ve věku 4-15 let. Klasická manifestace zahrnuje mírně zvýšenou teplotu několik dnů s nasedajícími projevy zánětu dýchacích cest, typickým drobným načervenalým výsevem na tvářích šířícím se na končetiny a trup. Závažnější komplikací infekce parvovirem, naštěstí však méně častou, je artritida.

Ostatní infekční onemocnění

Z dalších virových zánětů kůže lze zmínit infekce enteroviry projevující se v dětství příznaky zahrnující kromě kůže i postižení dutiny ústní a infekce poxviry způsobující měkké vředy.

Stejně jako u ostatních virových infekcí je léčba symptomatická a doporučuje se zvýšený přísun vitaminů.

Parazitární onemocnění

Parazitární onemocnění kůže jsou v naších klimatických podmínkách vzácnější. Výjimkou je onemocnění svrabem. Infekce odborně označována Scabies, je způsobená drobným pavoukovcem, Sarcoptes scabiei. Přenos je zprostředkován úzkým osobním kontaktem (rodina, společné lůžkoviny, sexuální kontakty) a již dávno se nejedná jen o onemocnění lidí s nižšími hygienickými návyky. Parazit se stal odolnějším a přirozeně přichází ve vlnách přibližně každých pět let v místních epidemiích.

Základem léčby je ošetření celé kůže Permetrinem nebo Ivermectinem (Anti-scabies mast), a denní výměna a vyvařování lůžkovin a všeho oblečení. Oblečení je třeba prát okamžitě, případně vystavit nízkým teplotám, vzhledem k velké schopnosti původce přesunu.

Z přírodních látek se osvědčuje extrakt „Tee trea“, zvláště u forem rezistentních k běžným anti – parazitárním lékům.

Plísňové onemocnění

Plísňové onemocnění kůže jsou často opomíjené pro svůj pomalý průběh a celkové komplikace. Svým charakteristickým zápachem a narušením estetického vzhledu však i tyto pomalu probíhající záněty mohou způsobit nemalé potíže. Obecně jsou původci plísňových onemocnění velice odolné, a také obtížně zvládnutelné běžnými metodami léčby.

Epidermofyty – jedná se o nejrozšířenější plísňové onemocnění kůže. Plísně se usazují zejména v záhybech, v místech záparu. Časté jsou plísňová onemocnění nehtů, meziprstních prostor, v tříslech a pod prsy.

 • Plísňové onemocnění nohou je jedno z nejčastějších plísňových onemocnění. Příležitost nákazy se vyskytuje především na veřejných koupalištích, sprchách tam, kde chodíte bosi. Onemocnění se projevuje svědění, zčervenání a šupinatěním kůže, mohou se projevit i puchýře na prstech nebo na ploskách nohou. Nehty na prstech jsou tlustější a žloutnou. Někdy se dostaví i zápach.
 • Plísňová onemocnění v oblasti třísel se častěji vyskytují u mužů než u žen. Onemocnění se projevuje výskytem svědivé červené plochy v tříslech, popř. na genitáliích. Někdy dochází k rozšíření vyrážky i na hýždě.
 • Kvasinková infekce dochází k ní tehdy, jestliže plíseň, která již v těle existuje nahradí užitečné bakterie , které ji jinak mají pod kontrolou.

Kvasinkové infekce se vyskytují především u žen v pochvě, méně častěji u mužů na žaludu, a pokud nedojde k léčbě lehce se šíří dál do těla. Kvasinková infekce se projevuje především hustým, bílým, tvarohovým výtokem z pochvy, v okolí genitálu dochází ke zvýšené citlivosti a svědění. Postižený má časté nucení na močení, při kterém se dostavuje pocit pálení. Kvasinková infekce se může vyskytovat i v ústech. Způsobuje ji moučnivka.

Léčba – kromě syntetických antimykotických preparátů (Nizoral, Mycomax) lze využít opět obklady z listů šalvěje, ořechu a yzopu lékařského. Základem je samozřejmě zvýšená hygiena a zabránění zapaření.

Jak léčit vyrážky a svědění kůže při alergii, infekci či onemocnění jater

Pod pojmem vyrážky se běžně rozumí vznik červených hrbolků po těle měnící texturu pokožky. Jejich příčinou může být několik faktorů od alergenů až po infekce.

V tomto článku se zaměříme na to, jak přírodními prostředky ošetřit běžné vyrážky a zvláště ty, které jsou vyvolány alergiemi.

Alergické vyrážky se dělí do dvou kategorii:

Dermální alergie vznikají tehdy, když pokožka přichází do přímého kontaktu s alergenem.

Systemické alergie se objeví, když alergen zkonzumujete ve stravě. Tyto mohou být více závažné a hůře se diagnostikují.

Nejčastějšími potravinovými alergeny bývají vajíčka, mléko, mořské živočichy, sója, pšenice, ořechy a arašídy.

Kožní vyrážky jsou buď lokalizované nebo rozšířené po celém těle.

Mohou svědit, píchat, bolet, otékat nebo se kolem nich tvořit puchýře. Je také možné, že kromě typického zarudnutí nezpůsobují žádné jiné projevy.

Některé vyrážky zmizí zanedlouho poté, co je odstraněn alergen. Jiné vyžadují léčbu. Kromě alergenů bývají dalšími příčinami pupínků především následující faktory:

 • změny teploty
 • přecitlivělost na některé léky
 • pyl
 • prach
 • kouř
 • mýdla a jiné čisticí prostředky
 • parfémy
 • tělová mléka
 • latex

Jak léčit vyrážky a svědění kůže při alergii, infekci či onemocnění jater

Pokud se u vás vyskytnou vyrážky, které vyžadují léčbu, zkuste na ně použít některé z následujících přírodních prostředků.

1) Umyjte postižené místo heřmánkovým nebo třezalkovým čajem.

2) Naneste na vyrážky olivový nebo kokosový olej.

3) Použijte mix oleje z tresčích jater a vitamínu E. Jde o velmi účinný prostředek.

4) Pomixujte bazalkové listy s 1 polévkovou lžící olivového oleje, 1 až 2 stroužky česneku a špetkou soli a pepře. Naneste na vyrážky.

O tohoto buďte opatrní, neboť surový česnek může pokožku podráždit, při dlouhém vystavení dokonce může vzniknout kvazi-popálenina. Proto tento krém aplikujte pouze na krátký čas, případně použijte menší množství česneku.

5) Lázeň s ovesnými vločkami je jedna z nejlepších terapií proti vyrážkám a svědění pokožky. Nasypte jeden pohár syrových ovesných vloček do vany a ponořte se do koupele.

6) Dalším extrémně účinným domácím přírodním prostředkem je aplikace pohmožděných mandlových listů na postižené místo.

7) Vitamín C má silné antioxidační vlastnosti, které vám pomohou zahojit podrážděnou pokožku a snížit šance opakující se alergické reakce.

Můžete jej užívat jak vnitřně, tak povrchově rozředěním ve vlažné vodě a aplikací na postižené místo.

8) Surový jablečný ocet se syrovým medem jsou také velmi efektivní při eliminování různých typů kožních alergií.

Užijte přímo jednu polévkovou lžíci jablečného octa a medu 3 krát denně nebo rozmixujte ve sklenici vody. Med by měl být nefiltrovaný a tepelně neupravený. Nejlepší je lokální med.

9) Dalším dobrým receptem na vyrážky je jedna polévková lžíce pomletého máku rozmixovaná s jednou čajovou lžičkou vody a jednou čajovou lžičkou čerstvě vytlačené limetkové nebo citrónové šťávy. Pastu aplikujte na vyrážky.

Léčba vyrážek způsobených problémy s játry

Příčinou některých typů vyrážek bývá i toxicita jater, proto by bylo přínosné provést jejich pročištění.

Bylinky vhodné na detoxikaci jater jsou kurkuma, ostropestřec mariánský a pampeliška.

Na prevenci pylových alergií je dobré pravidelně konzumovat lokálně pěstováný bio med.

Vyhýbání se kouření, nadměrnému pití alkoholu a nevhodné kosmetice také pomáhá předcházet tvorbě pupínků a svědění pokožky.

Pamatujte na to, že použití přírodních prostředků je vždy bezpečnější terapie než tělová mléka, steroidní masti nebo antihistaminikum.

Ve většině případů jsou přírodní terapie dokonce i více efektivní.

Jak se zbavit svědivé pokožky hlavy

Zažíváte svědění, při němž se prostě musíte poškrábat? Přestože poškrábání kůže nebo svědivé pokožky hlavy může být nadmíru uspokojivý pocit, zarytím nehtů do pokožky znovu a znovu, abyste uspokojili chronické svědění, může vést k začarovanému kruhu svědění-poškrábej-svědění.

Začarovaný kruh svědění

Když se poškrábete na svědivém místě, nezbavíte se svědění samotného, pouze ho nahradíte pocitem bolesti. Pro náš mozek je bolest překvapivě upřednostňována před svěděním. Když se poškrábeme a pocítíme bolest, mozek zareaguje uvolněním neurotransmiteru serotoninu, který pomáhá od bolesti a poskytuje nám chemikálie, po kterých se cítíme dobře.

Ačkoli to vysvětluje, proč je poškrábání toho svědivého místa tak úžasný pocit, tento efekt je stále pouze krátkodobý. Stejně jako poškrábání kousance od hmyzu může na chvilku pomoci od svědění, svědění se stejně za chvilku vrátí a opětovné poškrábání už neposkytuje takový dobrý pocit. Vědci zjistili, že mozková odezva na serotonin potlačuje bolest a svědění, ale také aktivuje svědivé receptory v mozku, které vedou k nekonečnému začarovanému kruhu svědění-poškrábej.

Svědivá kůže je obecně velice nepříjemná, ale svědivá pokožka hlavy je ještě horší. Škrábáním pokožky hlavy si můžete přivodit kožní infekce, poškozené vlasy, natékání, zarudnutí a dokonce lysiny v místech, kde se škrábete nejčastěji. Škrábáním suché pokožky hlavy navíc vždy dosáhnete akorát udavačských bílých šupin na kůži a oblečení. Jakmile navíc začnete jednou škrábat pokožku hlavy, už může být těžké přestat.

Příčiny svědivé pokožky hlavy

Seboroická dermatitida – neboli lupy – je nejčastější příčinou svědivé pokožky hlavy. Přestože konkrétní příčiny vzniku lupů zůstávají neznámé, mohou být způsobené hormonálními výkyvy, suchou pokožkou, přemnožením kvasinek na pokožce, stresem či změnou ročních období.

Méně časté příčiny svědění temene zahrnují alergie, kontaktní dermatitidu, vši, alopecii, ekzém, svrab, lupus, růžovku, folikutidu, lupénku nebo plísňové infekce.

Pokud vás nepřetržitě svědí pokožka hlavy a je svědění je doprovázené bolestí, lézemi a vypadáváním vlasů i po léčení, je čas navštívit doktora.

Domácí léčba na potlačení svědění

Tea tree olej

Esenciální olej získaný z kajeputu střídavolistého byl používán po staletí původními obyvateli Austrálie k vyléčení různých kožních onemocnění. Moderní studie vskutku dokázaly, že tea tree olej má silné antimikrobiální a protizánětlivé účinky.

Tea tree olej je skvělý univerzální lék na svědivou pokožku hlavy. Bojuje proti bakteriím, virům a houbám. Je též efektivní protilátkou na mnohá onemocnění, která mohou vést k šupinaté, zánětlivé a svědivé pokožce.

Aloe Vera

Zázračná rostlina, která zajisté patří do každé domácnosti – aloe vera – byla a stále je používána na zklidnění řezných ran, vyrážek a popálenin.

Její zázračné léčivé schopnosti spočívají ve vysokém obsahu vitamínů A, C, E, a B12, mnohých protizátlivých enzymů, včetně katalázu, bradykinázu a amylázu. Je bohatá na minerály – vápník, měď, selén, hořčík, draslík, zinek a chróm. Poskytuje tucet aromatických organických sloučenin, jež zajišťují úlevu od bolesti, zatímco zabíjí škodlivé mikroorganismy. Je zdrojem mastných kyselin, které mají protizánětlivé, antiseptické a analgetické vlastnosti. Také obsahuje hormony, které urychlují léčbu ran, a aminokyseliny zvyšující absorpci jiných prospěšných složek do kůže.

Pokud jde o svrbivou pokožku hlavy, šťáva ze zázračné rostliny aloe je používána v tradiční medicíně k léčbě bakteriálních a houbových kožních infekcí, parazitů v kůži a alopecii, která může způsobit „lupusové vlasy“.

Vmasírujte šťávu z aloe vera do temene hlavy. Buďto samu o sobě nebo s přídavkem sladkého mandlového esenciálního oleje. Můžete také vyrobit aloe vera šampon, s příměsí kastilského mýdla, sušených bylinek a jojobového oleje.

Jablečný ocet

Každodenní používání šamponů, kondicionérů a stylingových výrobků může zanechat zbytky, odstranit přírodní kyseliny z pokožky a zvýšit pH pokožky hlavy. Tyto věci dohromady mohou vytvořit suchý a svědivý pocit.

Kyselina octová nacházející se v jablečném octě je nejen antibakteriální, ale má také očišťující efekt na pokožku hlavu, čímž rychle odstraní nánosy vlasových produktů z kůže.

Pro propláchnutí vlasů jablečným octem zřeďte 2 až 4 lžíce octa s hrnkem teplé vody. Použijte šampon a opláchněte jako normálně. Posléze přelijte směs jablečného octa přes pokožku hlavy a vmasírujte do kořínků vlasů. Nechte pár minut působit a opláchněte. Tento proces opakujte jednou až dvakrát týdně.

Přírodně antimikrobiální, čistý med, byl používán přinejmenším dva tisíce let na léčby kožních infekcí. Surový med má pH hodnotu okolo 3,2 a 4,5, díky čemuž je dost kyselý na boj s mnoha patogeny. Bylo zjištěno, že je účinný proti nejméně 60 kmenům bakterií i několika druhům hub a kvasinek.

Med je složen převážně z cukrů, obsahuje však také enzymy, minerály a antioxidanty, jako je vitamin C, riboflavin a kyselina pantothenová, které mohou pomoci při regeneraci kožních buněk.

Pro výrobu medové vlasové masky použijte pouze organický surový a nezpracovaný med. Smíchejte devět částí medu ku jednomu hrnku teplé vody. Až budete mít vlhké vlasy, vmasírujte med do pokožky hlavy po doby dvou až tří minut. Zabalte hlavu do ručníku a nechte působit na vlasy tři hodiny, než pokožku hlavy opláchnete.

Omezte horko

Fénování, kulmování, žehlení a jiný tepelný styling vlasů může způsobovat vysušování pokožky hlavy. Již tak suchý skalp se pod vlivem horka vysuší ještě více a bude mnohem svědivější. Snažte se podobným tepelným úpravám co nejvíce vyhnout.

Může se vám líbit

Bolest jako včasné varování

Sedmero potravin, které dráždí prázdný žaludek

Smrkové výhonky jako lék na kašel a nachlazení

Čarovné skořápky z ořechů

Chytrý způsob, jak udržet toaletu svěží a čistou

Ošetření prasklých pat snadno, rychle a účinně

Zanechte komentář X

Nejoblíbenější

 • Sledujte nás na Facebooku

  Místo, kde najdete tipy a triky pro přírodní léčbu a prevenci – bez léků a chemie. V našich návodech naleznete mnoho užitečných rad, kterými se díky nám řídí tisíce lidí po celé České republice a Slovensku.

  Přírodní antibiotika – která to jsou? 4.89 / 5 ( 118 )

  Křen rozpouští hleny v těle a dokáže si výborně poradit s počínající infekcí.

  Mnohé kultury po celém světě již dlouhé věky využívají účinnou sílu česneku na léčení různých nemocí. Česnek se pyšní silnými antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi a bojuje proti infekci a mykózám, díky čemuž zajišťuje a usnadňuje zbavení se nežádoucích bakterií. Patří k přírodním antioxidantům, které snižují počet volných radikálů a navíc podporují imunitu. Alicin je aktivním prvkem česneku, který je především odpovědný za ničení škodlivých bakterií a jejich prevenci. Abyste aktivovali jeho účinky, pravidelně užívejte česnek ať už rozmixovaný v teplém čaji, ve vařených jídlech, s medem nebo jen tak samotný.

  Oregánový olej

  Olej z oregana účinně zabíjí patogenní bakterie, aniž by zničil ty prospěšné. Vyznačuje se také antifungálních a antivirových schopnostmi. Díky takovéto silné trojkombinací dokáže soutěžit s léky, přičemž nehrozí vytvoření si rezistence na antibiotika. Hlavní antibakteriální sloučeninou v oregánový oleji je karvakrol. Aby byl tedy olej účinný, musíte se ujistit, že obsahuje nejméně 70% karvakrolu. Obvykle doporučené dávkování je půl kávové lžičky ráno a večer. Můžete ho však použít i v rámci aromaterapie.

  Med z manuky (+ další medy)

  Snad nejpříjemnějším i nejchutnějším z přírodních antibiotik je med z manuky. Manuka je stálezelený keř pocházející z Nového Zélandu. U nás je Manuku možné vidět jako pokojovou rostlinu často upravovanou jako bonsaj. Má jedinečné antibakteriální účinky a likviduje významné patogenní bakterie, viry, plísně a kvasinky. Navíc výborně hojí rány, podporuje regeneraci a léčí kožní vyrážky či ekzémy. Manuka med se vyrábí z nektaru květů a díky jmenovaným zdraví prospěšným schopnostem je známý po celém světě. Jelikož Manukový med se nedá vždy jednoduše sehnat a je i poměrně finančně náročný, klidně můžete použít i běžný včelí med. Má totiž podobné účinky. Navíc brání růstu potravinových patogenů, jako je Ecoli či salmonela. Určitě jste si všimli, že některý druh medu je tmavší, jiný zase světlejší. Obecně lze říci, že čím tmavší barvu med má, tím má lepší antibakteriální účinky.

  Zázvor úspěšně bojuje proti infekcím horních cest dýchacích, harmonizuje činnost trávicí soustavy a ničí choroboplodné zárodky. Užívání zázvoru je velmi jednoduché. Uděláte si z něj čaj, přidáváte do mixovaných šťáv a díky jedinečné chuti ho klidně přidávejte do různých jídel.

  Echinacea již léta používáme k léčbě různých infekcí. V minulosti to bylo zejména na léčbu záškrtu, otevřených ran, otravu krve a mnoha dalších. V současnosti je to především při zbavování se chřipky či nachlazení. Oslavovat ji můžeme i za schopnost ničit nejnebezpečnější formy bakterií, jako je například MRSA, která je zodpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí i zvířat. Prostě, je to tzv. superbacil, ale díky echinacei ho víte zničit i vy. Jako prevenci je vhodné užívat jednou denně nalačno 1 lžičku tinktury z ní. V případě onemocnění 1 čajovou lžičku čtyřikrát denně.

  Rozpouští hleny v těle a dokáže si výborně poradit s počínající infekcí. Obsahuje vitamíny, podporuje trávení i metabolismus. Uvolňuje nosní dutiny a horní cesty dýchací.

  ● Nejlepší je čerstvý nastrouhaný. Dejte si ho k chutnému kousku masa s chlebem nebo nastrouhejte do salátu či pomazánky. Sterilizovaný má mnohem nižší účinek.

  ● Zředěnou křenovou šťávu můžete použít jako kloktadlo.

  ● Pokud to zvládnete, tak nastrouhaný křen smíchejte s citronovou šťávou a kašičku snězte.

  Stejně jako česnek ani cibule nám velmi nevoní, její účinky jsou však téměř zázračné. Snižuje hladinu cukru v krvi, působí antisepticky a antibakteriálně. Cibulová šťáva dezinfikuje trávicí soustavu, ničí parazity a kvasinky a podporuje krevní oběh. Skvěle pomáhá při odstraňování hlenu a při nachlazení.

  ● Denně snězte několik nakrájených kostek – výborně chutná v salátech nebo na namazaném chlebu.

  ● Velkou cibuli nakrájejte na plátky, nasypte mezi ně krystalový cukr a cibuli poskládejte do původního tvaru. Uložte do skleněné misky a počkejte několik hodin, dokud z cibule nevyteče sladká šťáva. Tu užívejte po lžičkách.

  ● Cibuli můžete takto použít i s medem, javorovým nebo rýžovým sirupem.

  ● Svou sílu má i inhalace aromatických látek z cibule. Pokud je někdo v domácnosti nemocný, nakrájejte ji a rozložte po bytě.

  Nejenže nádherně voní, ale má i výrazné antibiotické vlastnosti. Staří Egypťané používali jeho silici na balzamování mumií. V arabských zemích se z něj dodnes připravuje odvar smíchaný s olivovým olejem, který se používá k čištění ran. se považuje za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, působí výrazně dezinfekčně a antisepticky. Ničí plísně, bakterie a také střevní parazity, podle některých výzkumníků zabírá i při léčbě Helicobakter pylori.

  ● Do 200 ml vroucí vody přidáme 2 lžičky sušeného tymiánu a necháme 5 minut vyluhovat. Pijeme dvakrát denně co nejteplejší.

  Čaj používáme i ke kloktání při zánětu horních cest dýchacích.

  ● Na nečistou pleť a zanícené ranky si přikládáme obklady z tymiánu extraktu nebo čaje. POZOR! Tymián se nesmí předávkovat.

  Grapefruitová jadérka

  Extrakt z grapefruitu zabraňuje množení bakterií, virů a plísní. Obsahuje vysoké množství bioflavonoidů, které ulehčují trávení, očišťují organismus, zlepšují krevní oběh, zvyšují odolnost sliznic a působí proti volným radikálům. Použití: Deset kapek denně ve sklenici s vodou.

  Lichořeřišnice

  Lichořeřišnice bývá u odborníků označována jako rostlinný penicilin se širokospektrálním účinkem. Má významné antibiotické, dezinfekční a antibakteriální účinky, zejména při nachlazení, zánětu močových a dýchacích cest a středního ucha.

 • Leave a Reply