Přípravky na ošetření hubových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Vyrážka ve vlasech – 15 domácích přípravků na ošetření akné na vlasové pokožce

Vyrážky trápily lidi odedávna. Avšak až z rozvojem technologií a kosmetického průmyslu se akné stalo přímo noční můrou každého, bez ohledu na věk či pohlaví.

Existuje mnoho druhů vyrážek. Všechny nás však dokážou potrápit a objevit se v tu nejnevhodnější dobu a na nejnevhodnějším místě.

Řekneme si o jednom z nejběžnějších typů akné, a to je vyrážka ve vlasech. Představíme si, co to vyrážka ve vlasech je, proč vzniká, jaké jsou symptomy i možnosti léčby.

Co je vyrážka ve vlasech?

Vyrážka ve vlasech je druhem akné, které se objevuje na vlasové pokožce. A přestože není vždy vidět, může být nepříjemná a dost narušuje každodenní život.

Tak, jako na jiných částech těla, i na vlasové pokožce jsou póry a maz (sebum). Pokud se nahromadí přílišné množství mazu, nebo se přidruží bakteriální infekce, mohou se kvůli ucpaným pórům objevit vyrážky ve vlasech.

Příčiny akné na vlasové pokožce

Zcela přesná příčina pro vznik akné ve vlasech neexistuje, nejběžnější příčinou však jsou abnormální změny hormonů. To je důvodem, proč se vyrážky týkají hlavně adolescentů a žen během menstruace.

Důležitou roli hraje i stravování. Pokud se nestravujete zdravě, pokud jíte hodně hotových jídel z rýchloobčerstvení, je i pravděpodobnost objevení vyrážek ve vlasech vyšší.

Některé příčiny akné ve vlasech jsou externího původu, příčinou může být znečištění či vlhké počasí.

Co zvyšuje riziko vzniku vyrážek ve vlasech?

Existuje několik návyků, kvůli kterým si sami zvyšujete riziko vzniku vyrážek na vlasové pokožce. Prvním z nich je nadměrné používání některých olejů a chemických látek. Pokud používáte šampony či vlasové produkty, které nejsou přirozené, mohou být katalyzátorem pupínků na hlavě právo obsažené látky.

Vyrážka ve vlasech vzniká i kvůli přílišnému škrábání hlavy. Tak jako u jiných druhů akné, za hormonální změny mohou také deprese a stres. A výsledkem je vyrážka ve vlasech.

Symptomy akné ve vlasech

Vzhledem k tomu, že vlasy vyrážky překrývají, nejsou vyrážky ve vlasech viditelné. Pociťujete však bolest a nepohodlí. Nejvíce se projevuje při česání. Zánět způsobuje svědění, které vás nutí škrábat se ve vlasech.

Domácí recepty na vyrážky ve vlasech

Vyrážka ve vlasech běžně zmizí po týdnu sama od sebe. Pokud však chcete tento proces urychlit, nebo si akné ve vlasech vyléčit co nejdříve, můžete vyzkoušet některý z domácích receptů. Nabízíme 15 domácích receptů pro vyrážky ve vlasech, které zahojí akné o něco dříve.

1) Aloe vera

Aloe vera patří mezi tradiční a navíc účinné domácí léky na vyrážky ve vlasech. Pomáhají vlastně u všech akné a různých problémech s kůží. Je antibakteriální a protizánětlivé, proto dokáží zvládnout v krátkém čase nepříjemné symptomy akné ve vlasech. Navíc, jejich hojivé složky částečně zaručí, že akné nezanechá jizvy. Dalším přínosem aloe vera je posílení vlasů a vlasové pokožky. Zabijete tedy dvě mouchy jednou ranou.

Gel lze nanést přímo na hlavu a na vlasy. Pokud máte čas, můžete jej smíchat s citronovou šťávou, až potom vetřít do vlasové pokožky. Nezapomeňte si následně vlasy i vlasovou pokožku smýt vodou. Nejkvalitnější je čerstvý gel z aloe vera.

Běžná zelenina v každé kuchyni, rajče, patří také mezi jedny z nejúčinnějších domácích prostředků na vyrážky ve vlasech. Rajčata obsahují velké množství kyseliny salicylové, která hraje důležitou roli při ošetřování všech druhů akné.

Aby vám rajčata pomohli s vyrážkou ve vlasech, měli byste používat čerstvou tomatovou šťávu. Tu si třeba denně nanášet na vlasovou pokožku. Přibližně po 10 minutách si vlasy smyjte teplou vodou.

K tomatové šťávě můžete přimíchat i citrónovou šťávu a med, zbraň proti akné bude ještě účinnější.

3) Zeder indický

Zeder indický známý také pod názvem Neem, má antibiotické a antiseptické vlastnosti. I proto patří mezi zázračné přípravky proti akné ve vlasech. V některých závažných případech lze tuto rostlinku používat při bolesti, zánětech a svědění způsobeném červenými tečkami na vlasové pokožce.

Neem dokáže léčit mnohé kožní problémy, od tinea (dermatofytózy), přes ekzém, akné až po bradavice.

Jak se neem používá:

 1. Vložte několik listů zederachu indického do vody a nechte 10 minut vařit.
 2. Listy pak vyberte a rozdrťte je.
 3. Pastu, kterou takto získáte, naneste na postižená místa ve vlasech.
 4. Po 30 minutách vezměte vodu, ve které jste listy vařily a vlasy si jí opláchněte.
 5. Nakonec použijte na opláchnutí ještě čistou vodu.

Proces byste měli opakovat každé ráno.

4) Tea tree olej

Pokud jde o kožní infekce, je tea tree olej velmi populární. Běžně se používá v kúrách k léčbě akné ve vlasech. Je antiseptický, takže snadno odstraní otok a zarudnutí kůže.

Pro dosažení co nejlepších výsledků můžete zkombinovat několik kapek tohoto oleje se šamponem, který běžně používáte. Pokud máte více času, smíchejte čajovníkový olej s kokosovým olejem (přibližně 2 až 3 čajové lžičky). Směs naneste na vlasovou pokožku a chvíli masírujte.

Už léta patří kurkuma mezi přírodní přísady, které dokáží zlepšit stav pleti. Je proto samozřejmé, že se zmiňuje i mezi domácími prostředky na vyrážky na hlavě. Kurkuma je totiž velmi bohatá na kurkumin. A je vědecky podložené, že má kurkumin významný pozitivní vliv na pokožku.

Při léčbě akné ve vlasech napomáhá urychlit hojení a obnovu pokožky díky protizánětlivým, antibakteriálním a antioxidačním vlastnostem. Současně zabraňuje opětovnému propuknutí infekce.

Jak kurkumu použít:

 1. Kurkumový prášek smíchejte ve stejném poměru s kokosovým olejem.
 2. Pastu nechte na hlavě působit 60 minut.
 3. Vlasovou pokožku poté smyjte čistou vodou.

Buď můžete proceduru podstupovat každý den, nebo jednoduše přidáte více kurkumy do vaření.

Tak jako kurkuma nebo aloe vera, i med dokáže léčit kožní problémy. Obsahuje velké množství antioxidantů, dokáže velmi rychle odstranit bakterie. Také dokáže zamést s bolestivými pocity a zarudnutím kůže.

Med patří mezi několik málo látek, které lze nanést přímo na vlasovou pokožku. Na smytí si nezapomeňte namíchat teplou vodu.

7) Jablečný ocet

Ačkoliv se možná bojíte kyselosti octa, je považován za jeden z nejlepších prostředků na vyrážky ve vlasech. Je silně antibakteriální a antiseptický, což mu umožňuje bránit vzniku bakterií.

Jablečný ocet dokáže zmírnit vylučování mazu, což je běžná příčina pro vznik akné. Zároveň dokáže udržovat rovnováhu pH.

Jak ho používat:

 1. Nejprve je třeba jablečný ocet rozředit ve stejném poměru ve vodě.
 2. Pak si třeba vzniklým roztokem umýt vlasovou pokožku.
 3. Po 5 až 7 minutách vlasy ještě jednou omyjte čistou vodou.

Toto úžasné koření obsahuje antibakteriální látky i antioxidanty, takže pomáhá zdolat vyrážky vzniklé kvůli přítomnosti bakterií na pokožce. Také vás uchrání před nepříjemným pocitem a zánětem, který vzniká při akné.

Kromě toho, že si budete dávat česnek do jídla, můžete jej použít i následovně:

 1. Dejte několik stroužků česneku do vody a přibližně 5 minut je vařte.
 2. Pak počkejte, dokud nevychladnou.
 3. Česnek vyberte, na umytí vlasové pokožky použijete vyvařenou vodu.
 4. Po deseti minutách si hlavu smyjte ještě čistou vodou.

Tento postup opakujte jednou denně.

9) Betelové listy

Tato rostlina zaujala lidi pro své přínosy pro zdravou kůži už dávno. Proto by byla chyba, nezařadit betelové listy mezi domácí přípravky na vyrážky ve vlasech. Tak jako jiné zmíněné rostliny a byliny, i betel obsahuje antimikrobiální a antiseptické složky, které dokáží efektivně bojovat proti bakteriím.

 1. Z rozdrcených betelových listů si přichystejte hladkou směs ve formě pasty.
 2. Pastu naneste přímo na oblasti postižené vyrážkou.
 3. Po půl hodině si vlasy a hlavu umyjte čistou vodou.

Tento prostředek je účinný, pokud ho používáte denně 2 až 3 krát.

10) Růžová voda

Růžová voda se obvykle používá k čištění a hydrataci pokožky. Dokáže si poradit i s vyrážkou ve vlasech. Má zklidňující vlastnosti, dokáže zkrátit dobu, kterou potřebuje vlasová pokožka na zotavení po vypuknutí akné.

Přínosem jsou i antiseptické vlastnosti, zbavíte se bakteriálních infekcí na kůži.

Přestože je citron dost kyselý, je častou a oblíbenou volbou při léčení některých kožních problémů. Pokud víte, jak citron na pokožce použít, bude fungovat stejně účinně jako jiné domácí přípravky na vyrážky ve vlasech.

Smíchejte citrón a růžovou vodu ve stejném poměru. Směs používejte denně, dokud nebude vaše vlasová pokožka v lepším stavu.

12) Skořice

Skořice je silným antibiotikem z kuchyně, možná o tom ani nevíte. Znamená to také, že ji můžete použít na ošetření akné ve vlasech. Působí přímo na bakterie, které se snaží pronikat do ucpaných pórů.

Pro co nejlepší výsledky ji smíchejte s medem v poměru 1: 2. Vzniklou pastu naneste na hlavu na místa, kde máte akné. Poté vlasy ještě omyjte vodou.

13) Pískavice

Pokud použijete na vlasovou pokožku pískavici, odstraníte akné z hlavy. Současně ale podpoříte růst vlasů, které budou díky pískavici pevnější a déle.

Semena pískavice mají antibakteriální vlastnosti, uleví od zánětu a bolesti.

Jako pískavici použít:

 1. Vložte semena pískavice do vody a nechte je namočené celou noc.
 2. Na opláchnutí vlasové pokožky se používá pouze scezená voda.

Pokud budete trpělivý, můžete je rozemlít na prášek a smíchat s další vhodnou přísadou, například medem.

14) Levandulový olej

Co je lepší než krásná vůně levandulového oleje ve vlasech? Vyzkoušejte na vyrážky ve vlasech levandulový olej, určitě nebudete litovat. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, to k léčbě akné ve vlasech úplně stačí. Je vhodné aplikovat ho na vlasovou pokožku několikrát denně.

15) Muškátové mléko

Tento domácí přípravek proti akné ve vlasech není příliš znám, dokáže vás však zbavit mastnoty. Mastná pokožka je citlivá a náchylná na kožní problémy. A sem patří i vyrážka ve vlasech.

Využijte přínosy muškátového mléka, uleví vám od bolesti a nepříjemných pocitů na hlavě.

Čemu je třeba se vyhýbat, pokud vás trápí vyrážka ve vlasech

Když se vám ve vlasech objeví akné, je důležité přestat používat různé přípravky na úpravu vlasů, protože ty situaci pouze zhorší. Gely, laky na vlasy, vosky mohou póry na vlasové pokožce ještě více ucpat. Výsledkem je vznik akné. Kromě toho je vhodné vzdát se během léčby i kondicionérů.

I strava a zdravá výživa hraje důležitou roli, pokud jde o zdraví vlasové pokožky. Pokud u vás propukne akné, neměli byste jíst nic kořeněné ani mastné.

Kdy je vhodné obrátit se na lékaře

Akné ve vlasech není obecně závažný problém. Dokážete si s ním poradit sami doma. Pokud se však u vás objevuje stále více a více vyrážek, požádejte o radu lékaře.

Prevence vzniku vyrážek ve vlasech

Jako první, zkuste měnit své nevhodné návyky a snažte se o lepší zdraví vlasové pokožky. Vyhýbejte se stresu, protože i ten je spouštěčem akné.

Na hygienu vlasové pokožky používejte vhodné výrobky, pozor na ty nesprávné, které by stav pokožky mohly ještě zhoršit.

Líbí se Vám náš obsah?

Pomohli Vám informace na této stránce? Sledujte nás:

Doporučené produkty

Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro – silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Šampon proti vypadávání vlasů FOLIVITAL PRO

Účinný šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy. Synergická směs DHT blokátorů, antioxidantů, minerálů, proteinů a léčivých bylin obnovuje rovnováhu, optimalizuje zdraví vlasové pokožky a zlepšuje vitalitu a tloušťku vlasů.

Bio panenský kokosový olej

Jedinečný zdroj mastných kyselin s množstvím příznivých účinků na organismus. Také podporuje zdravý vzhled pokožky, zlepšuje kvalitu vlasů a udržuje zdraví srdce a mozku.

Blízke témy

Související články

Co může způsobovat vypadávání vlasů?

Příčiny řídnutí vlasů

Je příčinou vypadávání vlasů stres?

Stres jako příčina vypadávání vlasů

Způsobuje tmavé maso řídnutí vlasů?

Způsobují dietní nápoje řídnutí vlasů?

Vypadávání vlasů a mykotické infekce

Vliv stravy a diety na vypadávání vlasů

5-alfa reduktáza

Produkty na vlasy obsahující toxické chemikálie pomáhají vypadávání vlasů

Zdravotní problémy spojené s vypadáváním vlasů (androgenní alopecií)

Maštění a vypadávání vlasů

Co je příčinou řídnoucích lámavých vlasů?

Proč vlasy řídnou?

Pomáhá saw palmetto proti vypadávání vlasů?

Příčiny svědění hlavy

DHT – dihydrotestosteron

Může pocení hlavy způsobit vypadávání vlasů?

Alergie na barvy na vlasy a vypadávání vlasů

Anestezie a vypadávání vlasů

Doporučujeme

 • Přirozený zahusťovač vlasů Toppik
 • Nejúčinnější krém s kyselinou hyaluronovou
 • Hubněte snadno s acai berry
 • Vlastní delší řasy? Používejte sérum na růst řas
 • Jaké jsou nejlepší pilulky na hubnutí?

Čtěte ještě více

Staň se fanouškem

Informace na této stránce nejsou určeny jako náhrada za specializovanou lékařskou péči.

Přípravky proti savým a žravým škůdcům

insekticidy k hubení mšic, molic, svilušek, třásněnek a dalších savých škůdců na rostlinách

Přípravky v této kategorii slouží k likvidaci savých a žravých škůdců na rostlinách. Vždy před zahájením aplikace si prostudujte přiložený informační leták(ochranná lhůta,ředění,bezpečnostní pokyny. ).

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: do 3 dnů

e-obchodak.net doporučuje tento eshop www.zcberoun.cz

Nejvážnější chorobou broskvoní je kadeřavost. Původcem onemocnění je mikroskopická houba Taphrina deformans, která přezimuje na povrchu kůry větví a kmenů. Nejvhodnější doba pro její šíření je vlhké počasí a teplota kolem 20 stupňů.

Jedinou ochranou je včasné provedení postřiků. Postřiky prováděné po odkvětu už nemají žádný význam. U kadeřavosti je důležitý termín ošetření. První ošetření je dobré provést po opadu listí ještě na podzim. Lze použít měďnaté přípravky Kuprikol nebo Champion. Další ošetření se provádí brzy na jaře ( při teplotě kolem 8-10 stupňů) přípravky Thiram, Dithane DG Neotec, Kuprikol, Champion, Zdravá broskev. Podle teploty je dobré ošetření 2x až 3x opakovat. Při opakování postřiků je dobré postřiky střídat a nepoužívat stále stejný druh.

Pro ošetření kmenů ovocných stromů nejen broskvoní je dobré v předjaří použít vápenný nátěr ( např. Bopon zahradnické vápno). Vlivem vyšších teplot při předjarních slunečních dnech dochází k cirkulaci mízy v kmenech stromů, která následně při nočním ochlazení zamrzne a dochází k rozpraskání kůry kmenů. Každá prasklina je branou pro proniknutí infekcí do postiženého místa. Nátěrem kmenů bílou barvou dochází k odrážení slunečních paprsků a nedochází k cirkulaci mízy.

  • Semena zeleniny
  • Semena květin
  • Semena bylin
  • Hnojiva pevná
  • Hnojiva kapalná
  • Hnojiva přírodní
  • Substráty
  • Stimulátory,vosky
  • Přípravky proti škůdcům
  • Přípravky proti chorobám rostlin
  • Bakterie,urychlovače
  • Přípravky ostatní
  • Aranžovací potřeby
  • Plasty
  • Postřikovače
  • Drobnosti pro dům a zahradu
  • Přípravky proti plevelům
  • Přípravky proti hmyzu, mravencům
  • Přípravky proti slimákům
  • Sklizeň
  • Krmiva
  • Svíčky
  • Plachty,folie
  • Lepové desky,pásy
  • Cibuloviny, sadbový česnek
  • Dušičky, Vánoce
  • Úvodní strana
  • Katalog zboží
  • Jak nakupovat
  • Obchodní podmínky
  • Kontaktní informace
  • Nákupní košík

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Přípravky proti chorobám na ovoci, zelenině a okrasných rostlinách

Fungicidy na plísně, padlí, rzi, skvrnitosti, strupovitosti na rostlinách

Přípravky v této kategorii slouží k ochraně rostlin proti houbovým chorobám,rzím,listovým skvrnitostem,padlí .Před aplikací prostudujte důkladně příbalové letáky.

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: na dotaz

Dostupnost: Do 3 dnů

Dostupnost: na dotaz

Dostupnost: do 3 dnů

Dostupnost: na dotaz

e-obchodak.net doporučuje tento eshop www.zcberoun.cz

Nejvážnější chorobou broskvoní je kadeřavost. Původcem onemocnění je mikroskopická houba Taphrina deformans, která přezimuje na povrchu kůry větví a kmenů. Nejvhodnější doba pro její šíření je vlhké počasí a teplota kolem 20 stupňů.

Jedinou ochranou je včasné provedení postřiků. Postřiky prováděné po odkvětu už nemají žádný význam. U kadeřavosti je důležitý termín ošetření. První ošetření je dobré provést po opadu listí ještě na podzim. Lze použít měďnaté přípravky Kuprikol nebo Champion. Další ošetření se provádí brzy na jaře ( při teplotě kolem 8-10 stupňů) přípravky Thiram, Dithane DG Neotec, Kuprikol, Champion, Zdravá broskev. Podle teploty je dobré ošetření 2x až 3x opakovat. Při opakování postřiků je dobré postřiky střídat a nepoužívat stále stejný druh.

Pro ošetření kmenů ovocných stromů nejen broskvoní je dobré v předjaří použít vápenný nátěr ( např. Bopon zahradnické vápno). Vlivem vyšších teplot při předjarních slunečních dnech dochází k cirkulaci mízy v kmenech stromů, která následně při nočním ochlazení zamrzne a dochází k rozpraskání kůry kmenů. Každá prasklina je branou pro proniknutí infekcí do postiženého místa. Nátěrem kmenů bílou barvou dochází k odrážení slunečních paprsků a nedochází k cirkulaci mízy.

  • Semena zeleniny
  • Semena květin
  • Semena bylin
  • Hnojiva pevná
  • Hnojiva kapalná
  • Hnojiva přírodní
  • Substráty
  • Stimulátory,vosky
  • Přípravky proti škůdcům
  • Přípravky proti chorobám rostlin
  • Bakterie,urychlovače
  • Přípravky ostatní
  • Aranžovací potřeby
  • Plasty
  • Postřikovače
  • Drobnosti pro dům a zahradu
  • Přípravky proti plevelům
  • Přípravky proti hmyzu, mravencům
  • Přípravky proti slimákům
  • Sklizeň
  • Krmiva
  • Svíčky
  • Plachty,folie
  • Lepové desky,pásy
  • Cibuloviny, sadbový česnek
  • Dušičky, Vánoce
  • Úvodní strana
  • Katalog zboží
  • Jak nakupovat
  • Obchodní podmínky
  • Kontaktní informace
  • Nákupní košík

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Hnojiva a přípravky pro ošetření jahod

Herbicidy – před výsadbou pozemek vyčistit totál. herbicidem (Roundup,Touchdown,Dominator. )

– proti klíčícím plevelům (Stomp 330W)

– proti vytrvalým dvouděložným plevelům (Lontrel 300)

Jahody mají v současné době dva hlavní hmyzí škůdce, proti kterým je nutné ošetření.

– květopas (přípravek Decis Mega nebo Karate Zeon). ošetření v době před květem

– roztočík (přípravky Vertimec nebo Sanmite). ošetření před květem a po sklizni

Z houbových chorob je nejhorší antraknoza, dále skvrnitosti listů, padlí, fytoftora a plíseň šedá.

– antraknoza (přípravky Ortiva nebo Switch). ošetření před květem a po sklizni

– skvrnitosti listů (Champion, Kuprikol, Novozir, Ortiva. ). ošetření před květem a po sklizni po odstranění olistění

– padlí (Talent, Ortiva, Kumulus). ošetření před květem nebo po sklizni

– fytoftora (Aliette 80WG). namáčení kořenů sazenic před výsadbou

– plíseň šedá (Teldor, Thiram, Switch, Signum, Mythos..). v květu, možno i během sklizně při infekci – pozor na ochr.lhůty

Chránit jahody je potřeba i proti slimákům (Ferramol).

AGIL 100EC – 5L

AGRISORB pro gel – 1kg

hydrogel na ochranu kořenů

ALIETTE 80WG – 5KG

CALYPSO 480SC – 1L

insekticid proti žravým a savým škůdcům

CAMPOFORT PLUS – 20L

CERERIT s guanem 2,5kg

universální hnojivo pro ovoce, zeleninu i polní plodiny

DECIS MEGA – 5L

širokospektrální insekticid účinný proti hmyzím škůdcům

DITHANE DG NEO-TEC – 1kg

základ fungicidní ochrany brambor, máku, sadů a vinic

DITHANE DG NEO-TEC – 3x20g

základ fungicidní ochrany brambor, máku, sadů a vinic

Leave a Reply