Příčiny perorální houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Příznaky kvasinkové infekce v uchu

Podobně jako u jiných forem kvasinkové infekce , které v uchu může produkovat bílý výtok kolem laloku . To je způsobeno tím, těla imunitní systém reaguje na infekci a snaží se bojovat a zabránit tomu, aby napadající tělo .

Jeden z většina bolestivé příznaky kvasinkové infekce v uchuušní bolest . Tato bolest může být velmi nesnesitelný pro člověka a může způsobit vážné poškození ucha , pokud je léčba nežádá rychle .

Když někdo s kvasinkovou infekci v ucho hledá léčbu , můželékař vyčistit ucho , a předepíše antibiotikum . Léky pomůže zabít bakterie , která je součástí infekce ucha . Je důležité čistit ucho doma, pravidelně , aby se zabránilo další infekci .

Příčiny kvasinková infekce

Ušní jsou způsobeny bakteriemi, které se obvykle zdržuje, v zadní části ústa , pohybující se na trubky, které jdou do uší osoby . Tato bakterie se hledá teplý domov přežít a tyto trubky jsouideálním místem pro růst .

tím pomoci zabránit infekci kvasinek ucha z děje podle čištění uší pravidelně . To zahrnuje sušení vnitřní a vnější části ucha . Pokud se vlhkost dostane chycen uvnitř , může to pomoci k ohřevu teplé domov pro bakterie hromadí a růst .

Bílý sýrový výtok bez zápachu – znamení houbové infekce

Vaginální výtok normálně přítomen ve všech žen. Mění jejich konzistence a barvy může indikovat různých onemocnění. Například bílý sýrový výtok bez zápachu – znamení kandidóza. Existuje mnoho faktorů, které vedou k vývoji této patologie. S pomocí celé řady studií a vyšetření lékař může potvrdit diagnózu a předepsat nejvhodnější léčbu.

Candidiasis – je jedním z nejčastějších infekcí pochvy. To je způsobeno tím, kvasinkami jako hub rodu Candida. Pro jejich životní podmínky optimální slabě kyselém prostředí, a teplota 21-37 ° C, takže se rychle rostou a množí se v pochvě. Tyto houby, které patří do rodu Candida, jsou jednobuněčné mikroorganismy kulaté, oválné nebo podlouhlé, oválné.

Genitální kandidóza není jeden z těch nemocí, které jsou přenášeny pohlavním stykem, ale je mohou doprovázet. Existuje několik faktorů, které přispívají k této nemoci:

 • Snížená obranyschopnost;
 • Užívání antibiotik, perorální antikoncepce, cytostatika, kortikosteroidy;
 • Tuberkulóza;
 • Zhoubné novotvary;
 • Diabetes;
 • Chronické infekce.

Se snížením tělesných obranných houby připojeného k vaginálního epitelu a způsobit zánět povrchu. Ve velmi vzácných případech, bakterie pronikají hlouběji do tkáně, a někdy dokonce i do krevního oběhu a dostat se do dalších orgánů. Novorozenci se často infikují při průjezdu kandidóza nakažený porodních cest matky.

Bílá sýrový výtok u žen Volby ženy: jak se odlišit od běžných odletů – Hlavním rysem genitální kandidózy. Tyto emise jsou bez zápachu.

Dalšími příznaky onemocnění – svědění, pálení a bolest v pochvě. Oni zesílila po pohlavním styku, vodních procedur, stejně jako během spánku Dreams: jak porozumět své sny , Také připojit nepohodlí při močení.

Pokud příznaky přetrvávají genitální kandidóza ne více než dva měsíce, pak se proces se nazývá akutní. V chronické formě trvání onemocnění delší než dva měsíce.

Poté, co lékaři zjistili stížnost, jakož i případné podmínky pro rozvoj kandidózy. Potom specialista provádí pánevní vyšetření.

Zánětlivý proces také podílí na kůži zevního genitálu. Lékař tak může vidět bublinek na kůži, které jsou otevřeny, a na jejich místo vytvořené erozí. Při pohledu použití zrcadla na stěnách pochvy viditelného zarudnutí, otok, a bílá nebo bílá a šedá kyselé překrytí.

Aby bylo možné odhalit houba, provádí mikrobiologické vyšetření vaginálních stěrů. Kromě toho, obsah pochvy se provádí naočkováním umělé médium. Tato metoda nám umožňuje určit formu mikroorganismů, a jejich citlivost na antimykotika.

Pokud je to nutné, použít další diagnostických metod. Jsou testovány na infekce, které jsou přenášeny pohlavním stykem, studium střevní mikroflóry, určit hladinu glukózy v krvi.

Léčba genitální kandidózy by mělo být provedeno komplexně. Ženy se doporučuje, pokud je to možné upustit od používání antibiotik, cytostatik, kortikosteroidy a perorální antikoncepce. V období léčby je lepší používat kondomy.

V léčbě akutní kandidózy běžně používají lokální léčbu. U těchto léčiv, které jsou přiřazeny jako:

Ekonazol v závislosti na jeho koncentraci mohou jak zastavit proliferaci hub rodu Candida, a zničit. Také tento nástroj má antibakteriální účinek. Přípravek Candidiasis se používá jako vaginální čípky. Průběh léčby je tři dny. Pokud se objeví příznaky znovu objeví, může lékař předepsat tento lék opět po jednom týdnu.

Isokonazol – aktuální antifungální léčivo, které se podává ve formě vaginálních čípků. Obvykle pouze jeden pro použití tohoto nástroje.

Struktura Terzhinan obsahuje několik aktivních složek, a lék má anti-bakteriální, anti-houbové a protizánětlivé účinky. Také obsahuje léčivé látky, které zajišťují normální fungování vaginální sliznice. Terzhinan vydávají ve formě vaginálních tablet, léčba je dvacet dní.

Makmiror komplex – nástroj, který se používá při léčbě onemocnění, způsobených bakteriemi, houbami nebo prvoky. Je-li genitální kandidóza lék pro osm dní ve formě vaginálních čípků nebo krému.

Při akutní kandidózy místo topické léčby mohou být použity antimykotika uvnitř. Flukonazol – jedna z těchto léků, které jsou vyráběny ve formě kapslí. Obvykle postačí jedna aplikace.

V musí být chronické genitální kandidóza lokální léčbu v kombinaci se systémem, který je jmenování přípravků pro orální podání.

Kromě primární terapie doporučuje pro vstřikování do pochvy ve formě čípků, antiseptické a dezinfekční prostředek, tzv Betadine Betadine – správně používat , Ta je jod v komplexu s pojivem. Při akutní procesu Betadine aplikuje dvakrát denně po dobu jednoho týdne, a chronické kandidóza – jednou denně po dobu dvou týdnů.

Těhotné ženy s kandidózou předepíše lokální léčbu, a jeho trvání by nemělo překročit sedm dní. Nejčastěji se jedná o pacienty drogu názvem natomitsin.

Když se bílý sýrový výtok, svědění a pálení v pochvě Pálení v pochvě: najít příčinu Poraďte se s lékařem. Po přezkoumání, specialista předepíše léčbu založené na individuálních vlastnostech zdraví žen.

Polycystických vaječníků – sledovat jejich menstruace

 • Polycystických vaječníků – sledovat jejich menstruace
 • Známky
 • Příčiny
 • Diagnostika
 • Forum

Polycystických vaječníků – jeden z nejdůležitějších a společných problémů, které studoval v gynekologické endokrinologii. Studium tohoto onemocnění byl velký počet vědců, k dnešnímu dni, že se snaží najít co nejúčinnější léčbu. Polycystické vaječníky lze nazvat medical-sociální onemocnění, protože existuje silný vzájemný vztah mezi tímto onemocněním a rozvojem neplodnosti.

Moderní představy o povaze nemoci

Pod polycystických vaječníků by být zřejmé, multifaktoriální heterogenní patologii s charakteristickými klinickými projevy. Klinický vývoj příznak může být charakterizována tím, menstruační dysfunkcí s chronickou anovulaci, neplodnost a hormonálních změn, zatímco tam je změna ve struktuře a velikosti samotných vaječníků. Toto onemocnění je poměrně běžné, je to jeden z předních míst ve struktuře příčin endokrinní neplodnosti. U žen s polycystickými formami neplodnost endokrinních ovariálních změny jsou detekovány v téměř 60% z klinických případů. Pokud budeme hovořit o četnosti výskytu, vaječník syndrom polycystických se vyskytuje u 10% populace žen v reprodukčním věku.

Hlavní práce na studii o této nemoci patří Stein a Leventhal, takže toto onemocnění je následně přišla být volán na počest těchto autorů syndromu Stein-Leventhal. Podle výsledků jejich práce byly nabídnuty základní diagnostická kritéria pro onemocnění, mezi něž patří:

 • cystické zvětšení vaječníků změněn
 • porušování v cyklistice, délka menstruačního cyklu s rozvojem menstruace Nepřítomnost menstruace (amenorrhea) – nejednoznačné symptom Když menstruace je nepřítomen déle než šest měsíců,
 • neplodnost
 • metabolické poruchy, vzhled nadváhy
 • Klinické projevy hormonálních poruch v podobě nadměrného ochlupení nebo hirsutismus

Prvotní představu o charakteru onemocnění je v rozporu s hormonálních vlivů. V současné době, zastoupení výrazně vzrostl, vzhledem k velkému počtu vědeckého výzkumu. Bylo zjištěno, že změny v vaječníky, které jsou charakteristické pro polycystických lze nalézt v jiných patologických stavů, (zvýšenou hladinu prolaktinu v kusech lézí pohlavních orgánů). Také charakteristické změny zjištěné po žena utrpěla zánětlivý charakter onemocnění z rodidel, mají sklon k chronickým relaps kurzu.

Stresové situace nepříznivě ovlivňovat zdraví a mohou způsobit patologické změny v vaječníků. Je třeba mít na paměti, trauma, ostré změny klimatického pásma bydliště, protože je za určitých podmínek, vyvolat rozvoj symptomů choroby.

Pokud se brzy puberty během tvorby dívky menstruace nebo během rané reprodukčním věku byly potvrzeny případy chronické infekce tonsillogenic, že ​​je třeba chápat také jako predisponovaných faktor. V dospívání je často významný vysokým indexem infekce, a to i po neyroinfektsy. Zvláštní pozornost by měla být věnována sběru rodinné historie, a to zejména v případě, že jsou centrální mechanismy rozvoje patologického procesu. Je prokázáno, že nejbližší příbuzní pacientů se syndromem polycystických vaječníků poznamenal, různé organické nebo funkčních poruch nervového systému. Těhotenství u matek pacientů pokračovala s různými komplikacemi, mohlo by to být traumatické nebo infekčních komplikací a gestóza.

Jednota názorů na povaze onemocnění je, že existuje genetická náchylnost faktor.

Genetické změny, které ovlivňují různé geny, které se podílejí nejen na sekreci pohlavních hormonů, a v procesu enzymatických transformací na steroidogeneze. To bude příčinou geneticky podmíněné fermentopathia.

Klinicko-patogenní varianty nemoci

Existuje několik běžné formy polycystických vaječníků, které se liší vzhledem k povaze klinických projevů. K dispozici jsou tyto formy onemocnění:

Typickým znakem tvaru původní myšlenky syndromu, který byl popsán Stein a Leventhal. Objasnění klinické varianty nemoci může být založeno pouze na hlavních příčin své rozvojové úrovni. V řadě prací, které se objevily v posledních letech, znamená to, že znamení zvětšení vaječníků není povinné klinické projevy onemocnění. V některých případech, lze pozorovat přítomnost typických příznaků vaječníků absolutně nezměněném velikosti a, v některých případech, a to i menší.

Vědci dosud nemůže dát jasné vysvětlení tohoto patologického stavu. Někteří se domnívají, že mají normální velikost vysvětluje jen počáteční fáze vzniku onemocnění. Ostatní autoři jsou toho názoru, že takový scénář je typický pro kombinované formy polycystickými vaječníků. Vzhledem k obtížím při diferenciální diagnostice tohoto syndromu s nutností zvažovat klinický vlastnosti a diagnostické možnosti, v závislosti na tom, co bylo příčinou, která vedla k vývoji onemocnění.

U pacientů se syndromem polycystických vaječníků výraznou různých menstruační dysfunkce, závažnosti defektu v enzymových systémů vaječníků.

Závažnost porušení se může lišit od zpoždění, oligomenorhey Oligomenorhey – příliš krátký menstruace k absenci menstruace po dobu šesti měsíců nebo více (vývoj sekundární menstruace). Tam může být porušení typu acyklického děložního krvácení. Mnohem méně časté děložní krvácení, nemají žádnou souvislost s ženském menstruačním cyklu. Amenorea syndrom je vždy sekundární k polycystických ovarií nejsou charakterizovány vývojem primární amenorea Primární amenorrhea – důsledkem genetického poškození , Všechny poruch cyklu vyskytují s chronickou anovulací Anovulace – příčina neplodnosti? To zase znamená rozvoj funkční neplodnosti, často hlavní postavu.

Zápal plic (pneumonie) – příznaky, příčiny a léčba 4.83 / 5 ( 30 )

Při pneumonii, zánětu nebo infekci plic, vzniklá tekutina nebo hnis ucpává část plic, což je překážkou vstupu kyslíku do organismu.

Všechny buňky v těle potřebují pro svůj život kyslík. Při každém nádechu vstupuje vzduch obsahující 21% kyslíku přes nos nebo přes ústa do dýchacích cest. Postupně prochází hrtanem, průdušnicí a průduškami do plic. Cestou se očišťuje a ohřívá. V plicích nastává výměna dýchacích plynů (kyslíku a oxidu uhličitého), což umožňuje přívod kyslíku k buňkám. Podezření na zápal plic vyžaduje okamžité vyšetření u lékaře. Ačkoli jsou příznaky významné, nejsou dostatečné ke stanovení diagnózy zápalu plic. Navíc studie prokázaly, že dva lékaři mohou určit rozdílné nálezy u stejného pacienta. Pro diagnózu zápalu plic je rozhodujícím vyšetřením rentgenový snímek hrudníku.

Příznaky zápalu plic

Klinické příznaky se liší v závislosti na typu pneumonie.

Bakteriální pneumonie

 • Horečka nad 38,3 °C
 • zimnice
 • suchý kašel
 • Vykašlávání hlenu, mohou objevit stopy krve (Streptococcus)
 • Při aspirační pneumonii může být sputum zelené barvy. Pseudomonády způsobují zabarvení sputa do siva.
 • Bolesti na hrudi – ostré, zejména po nádechu
 • mělké dýchání
 • Bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, průjem, slabost
 • bolesti břicha
 • vyčerpanost

Virová pneumonie

 • Začíná běžnými příznaky zánětu horních cest dýchacích – suchý kašel, zvýšená teplota (méně 38,3 ° C), bolesti hlavy, krku, kloubů a svalů, rýma
 • Kašel je suchý, dráždivý, ale možné je i vykašlávání hlenu
 • Bolesti na hrudi jsou vázány na dýchání, většinou postihují pouze jednu stranu
 • zimnice
 • mělčí dýchání
 • Nevolnost, zvracení, průjem

Mykoplazmová pneumonie

 • zdlouhavý průběh
 • bolest hlavy
 • zvýšená teplota
 • Kašel – suchý
 • rýma
 • Bolest svalů a kloubů
 • Písklavé zvuky při dýchání

Příznaky zápalu plic jsou závislé na původci, který ho způsobuje a mohou se značně lišit. Obecně se jako příznaky zápalu plic uvádí kašel, bolest na hrudi, horečka a obtížné dýchání. Diagnóza je stanovena na základě rentgenu plic a vyšetření sputa (tzv. chrchel, či hlen). Léčba závisí na příčině zápalu plic, bakteriální infekce se léčí antibiotiky a podpůrnou symptomatologickou léčbou.

Zápal plic je běžné onemocnění, které postihuje všechny věkové skupiny a může být příčinou smrti u starších lidí a lidí dlouhodobě nemocných. Proti některým typům zápalů plic existuje očkování jako například proti zápalu plic způsobenému bakterií Streptococcus pneumoniae, či proti chřipkovým virům, kteří také mohou zápal plic vyvolat. Prognóza onemocnění závisí na typu zápalu plic, na léčbě, komplikacích a na pacientově celkovém zdravotním stavu.

Příčiny vzniku zánětu plic

Zápal plic může vzniknout z mnoha různých příčin – na podkladě infekce bakteriemi, viry, plísněmi, parazity nejčastěji šířením přenosem pomocí kapénkové infekce, nebo také jako následek chemického či fyzikálního poškození plicního parenchymu například vdechováním tuhých částic, či žaludečního obsahu. Zápal plic může být také původu tzv. „idiopatického“ – bez známé příčiny.

Možné příčiny vzniku zápalu plic mohou být:

 • Infekce vyvolané bakteriemi, nejčastěji Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Staphylococcus aureus, Chlamydia, Miraxella catarrhalis (zejména u kuřáků), Legionella (klimatizace), Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella a anaerobní bakterie
 • Aspirační pneumonie – vzniká vdechnutím žaludečního obsahu do plic. Takový stav může vznikat, když je porušen normální prehltávací mechanismus, při refluxu nebo při zvracení (alkoholici, slabost, malé děti)
 • Virové infekce – zapříčiňují 50% všech pneumonií. Nejprve vyvolají infekci horních dýchacích cest, později se šíří do dolních cest dýchacích, včetně plic. Zápal plic může způsobit virus chřipky, respirační sinciciálny virus, cytomegalovirus, Epstein-Barrové virus a jiné. Tento typ pneumonie nejčastěji postihuje děti mezi 2-3 lety věku.
 • Mycoplazmová pneumonie – pneumonie se suchým dráždivým kašlem, vyvolává cca 70% pneumonií dětí ve věku 9-15 let.
 • Pneumocystis carinii – je častou příčinou pneumonií u pacientů s AIDS nebo s oslabenou imunitou
 • Mycobacterium tuberculosis – kromě plic infikuje i jiné orgány (mozek, ledviny, …)
 • Rickettsiae, parazity
 • Jídlo – vdechováním částeček potravy
 • Cizí tělesa – např. vdechnutí mince, částí hraček

Diagnostika zápalu plic

 • Závisí na typu pneumonie
 • klinické příznaky
 • Vyšetření lékařem – Auskultace plic fonendoskopem, vyšetření poklopem
 • rtg hrudníku
 • Mikrobiologické vyšetření sputa
 • Vyšetření krve – zvýšené leukocyty, sedimentace erytrocytů, CRP, příp. protilátky proti vyvolávajícím agens
 • Někdy je třeba vyšetření u pneumologa (plicního lékaře) – bronchoskopie – prohlížení dýchacích cest pomocí speciálního přístroje, který se zavede do dýchacích cest přes ústa

Léčba zánětu plic

 • Závisí na typu pneumonie, od vyvolávajícího faktoru
 • Důležitá je prevence – očkování (zejména u lidí starších 65 let)
 • Vyvarovat se alkoholu, drogám, kouření, umělé ventilaci plic, užívání antibiotik při virových infekcích
 • Zdravý životní styl – dostatečný příjem vitamínů, minerálů, ..
 • Často je nutná hospitalizace
 • Při bakteriální infekci se podávají antibiotika – většinou se začíná intravenózním podáváním, později je možné přejít na perorální formu
 • Antivirová léčba – amantadinu (virus chřipky A a B) nebo Ribavirin (RSV), Gancyclovir (cytomegalovirus, herpes virus)
 • Při velmi vážných stavech, kdy pacient není schopen dýchat sám je nezbytná umělá plicní ventilace

Zajímavosti

Na zápal plic zemřelo mnoho známých osobností, např. bývalý rakouský císař Karel I. Habsburský, československý spisovatel Karel Čapek, polská odbojářka Irena Sendlerowa, otec Don Bosco, či americký masový vrah John List.

VIDEO: Rok prevence – Březen – Onemocnění plic

VIDEO: Co je to zápal plic (anglicky)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Přečtěte si také naše další články

Bez komentáře u článku “Zápal plic (pneumonie) – příznaky, příčiny a léčba”

[…] projevem akutní beryliózy je zápal plic (pneumonie), ale mohou být poškozeny i jiné tkáně (kůže, oční spojivky). Postižení plic probíhá […]

Svědění a loupání v uších, příčiny a léčba

Svědění v uchu – to je normální reakce vnější vrstvy kůže na vnější podněty, nebo na vnitřních tělesných tekutin: Ear tuku, síra nebo potu. V otázce mohu říci, když se uši svědit po celou dobu, a kůže začne loupat je. Neschopnost rozeznat příčinu úzkosti vede k tomu, že léčba vzácně se vyskytuje na počátku onemocnění, jak je obvykle důvodem pohledu na nedostatek hygieny.

Ne vždy ucho svědění a odlupování – signál vážné nemoci. Nejčastějším důvodem pro jejich vzhled – základní nekomerční osobní hygieny. Opatrně péče o obličej a krk, uši jsou často přehlíženy. Po spíše omyjte je, stejně jako jiné části těla, mazat dřez a spusťte zvukovodu jakýmkoli nízkým obsahem tuku krém na nepohodlí přestal.

Dalším důvodem je, naopak nadměrné čištění uší. Bavlněné tampony, i přes svou měkkost, mohli poškrábat a třít tuku šedou nebo nechráněnou kůži. Čím větší je pravděpodobnost poškození před poškrábáním zápas, pletací jehlice nebo jiný ostrý předmět. Výsledný škrábance svědí v přemnožení, ale jak se jim infekce může vyvolat zánět.

Ponecháme-li stranou otázku hygieny, jsou následující příčiny odlupování a svědění v uchu:

• místní alergické reakce

• kožní poruchy (ekzém, dermatitida, včetně alergické povahy)

• onemocnění plísňové (otomikozy)

• zánět vnějšího ucha (otitis media, vzhled hnisavého zánětu v místě poranění, pupínek nebo vařit)

Lokální projevy alergie začíná zarudnutí ucha nebo na uších, pocit pálení a svědění, a dlouhodobému kontaktu s objektem, který způsobil reakci otshelushyvaetsya vrchní vrstvy epidermis. Viníkem může být barvení vlasů, šampon, sprchový gel a další prostředky péče o vlasy. Alergie triggery a kontakt se sluchátky na uších, náušnice nebo kovové výztuhy brýle. Zastavení používání agresivních chemikálií nebo cokoliv, co obsahuje alergen, obvykle normalizuje pokožku. V opačném případě, jsou komplikace, dermatitida nebo ekzém zevního ucha. Pro léčbu alergenních jmenován místní terapii ve formě antihistaminiky, krémy a masti (Fenystyl), zmírnění pokožku a odstranění svědění. V těžké alergie použít hypoalergenní stravu, příjem perorální antihistaminika (Suprastin, loratadin) a lokální použití hormonálních mastí (Advantan, Lokoid).

Zánětlivé procesy a jejich léčba

Zánět středního ucha vnější

Vniknutí vody v uších nebo podchlazení vytváří příznivé podmínky pro rozvoj infekce. Pravděpodobnost poškození zvyšuje s kůží. To, co začíná svědění hluboko do ucha, ztráta a mírný pocit "zásuvek" sluchu – časných příznaků otitis externa. Další vývoj onemocnění vede k zánětu, bolesti a hnisavé hmoty s vydáním zvukovodu. Způsobují vývoj spojený dermatitidy: podrážděnou pokožku sekrety z ucha svědění a šupinatá.

Léčba zánětu vnějšího ucha je pod dohledem lékaře. V mírných případech, používají alkoholové roztoky kyseliny borité, v pokročilejších případech vydaných orálními antibiotiky (amoxiclav, Nitrofural), antibakteriální a protizánětlivé roztoky a masti pro léčení zvukovodu a ucha. Dobrým doplňkem ocitnou fyzioterapie: UFO- a UHF-terapie.

Kůže poškozené nepřesné čištění zvukovodu, a je náchylný k zánětu. Oční infekce může vyvolat tvorbu vře – akutní zánět vlasového folikulu, mazové žlázy a podkožního vaziva. O začátku zánětlivého procesu zabraňuje svědění a zarudnutí postižených míst. Dále se jednání, je bolestivý otok, zvyšuje bolest před dotykem uši, na odkládání ucha, žvýkání. Je-li léčba otitis externa obvykle nezpůsobuje problémy včas výzvě k lékaři, to se vaří léčba vyžaduje chirurgický zákrok a léčba antibiotiky je velmi dlouhý proces.

Léčba dermatitidy či ekzému ucha

Tyto kožní onemocnění, jako je dermatitis, ekzém, nebo tam

• V důsledku alergických reakcí

• prostřednictvím mechanického dráždění (např stavba prach)

• pod vlivem propuštění z vnějšího ucha v zánětlivých procesech

• oslabení imunity a chronických nemocí, které porušují metabolismus

U atopické dermatitidy svědění začíná kolem zvukovodu, ušní a svědivou vlasovou pokožku v blízkosti postiženého ucha. To je červená, tvorba váčků s serózní obsah. Po zveřejnění se objeví šupinatá, vzdělávání pláč nebo suché krusty. Podobně, projevuje a kontaktní dermatitida, ale počáteční otok může zachytit oblast kontaktu s alergenem.

Nedostatečná léčba akutních forem, jak se dostat do infekci při hojení tkání nebo nemocemi plýtvání, které oslabují imunitní systém, což vede k chronické formy ekzémů.

Therapy. Před zahájením léčby, objasnit diagnózu, odlišuje od ekzém houbové infekce. Rány se očistí od nánosu pomocí olejové řešení. Smuteční forma ekzému se zpracuje s boritou alkoholu nebo etheru, za použití aerosolů s oksykort. Po zaschnutí naneste peeling krémy s protizánětlivými, vazokonstrikční a antimykotické vlastnosti. Přípravky musí obsahovat antibakteriální přísady. Lokálně aplikované látky, které snižují ucho svědí. Léčba trvá asi 3-4 týdny by měla být do konce, aby se zabránilo opakování a přechod do chronického stádia.

Houba v uších: Příčiny a léčba

Zánět v uších může mít houbového původu. To se děje s oslabením imunitního systému a vytvoření příznivých podmínek pro ucho hyperaktivity hub jsou vždy k dispozici na kůži. Porušení mikroflóry uši a vyvolalo příliš pečlivého zvukovodu hygienu při praní nejen uši, ale i uvnitř přímé vodu. Infekce se může objevit při použití sluchátek jiných lidí, špunty do uší, pomůcky pro nedoslýchavé.

Příznaky houbových lézí:

– Svědění a odlupování v uších

– Bolesti hlavy a hučení v uších

– Pocit cizího tělesa nebo vzniku sírové korku

– Výrazné barvy a různé hustoty v závislosti na druhu houby

Uši ovlivňuje společné hub z rodu Candida nebo Asperhyll, ale otitis externa přidá k nim, a bakterie, jako je například Staphylococcus aureus.

Před návštěvou lékaře

V alergické svědění potřebná k odstranění možného kontaktu s alergenem, je-li závažné reakce mohou trvat antihistaminikum tablety, které informují svého lékaře. Osoby samostatně výdělečně kožní onemocnění nebo houbami nejsou povoleny: bez přesného charakteru kožních lézí, které promění chronických a zvýšit léčbu. Návštěvou lékaře může snížit svědění a loupání, čištění uší alkoholovým roztokem, rostlinným olejem nebo vazelínou.

Kožní povrchové houbové infekce, Dermatomykózy

Kožní povrchové houbové infekce

Na kůži se náhle objevila červená skvrna, která svědí – co by to mohlo být? Ve většině případů se jedná o ekzém nebo o nákazu houbou (poznámka: pod obecným názvem „houby“ jsou zde míněny mikroskopické houby, plísně a kvasinky).

Nákazy houbou se vyskytují především v průmyslových zemích: mnoho léků (antibiotika se širokým spektrem působení, prostředky proti rakovině a protizánětlivé přípravky) a spotřeba cukrů oslabují imunitu těla vůči plísňovým onemocněním. Plísňové infekce se mohou vyskytovat na celém těle a jsou nakažlivé.

Příčiny/rizikové faktory

Kožní houby (dermatofyta) čerpají živiny ze zrohovatělé kůže a milují vlhko a teplo. Mezi prsty na nohou nacházejí ideální klima, vyskytují se však také na patách, v kožních záhybech na hrudníku, na pokožce hlavy a pod nehty. Plísňová onemocnění na hlavě se šíří někdy velmi explozivně ve školkách a školách.

Kvasinky (nejčastěji Candida albicans) se nalézají především ve střevech, kde i při neporušené imunitě dlouhodobě přežívají. Při oslabení imunity (u diabetiků, nemocných AIDS, pacientů dlouhodobě léčených kortikosteroidy nebo imunosupresivy aj.) však mohou vyvolat infekci sliznic a kůže.

Chorobopis

Rozpoznání/vyšetření

Že se na infekci podílí i nějaká houba, je možno rozpoznat vyšetřením pomocí mikroskopu. K přesnému určení, o jaký druh houby se jedná, jsou ovšem nezbytná zdlouhavá laboratorní vyšetření. Nejdůležitější druhy hub jsou Microsporon, Trichophyton a Epidermophyton, nejčastější kvasinkou je Candida albicans. Vniknou-li do kůže spóry hub, kůže se zanítí, praská, zčervená, odlupují se z ní bělavé šupinky a svědí.

Infikovaná místa mohou být lehko zaměnitelná s ekzémy nebo s lupenkou, pod mikroskopem lze však houbu dobře rozpoznat. Může napadat kůži, nehty a vlasy. Pokud sliznici infikují kvasinky, tvoří se bělavé, snadno odstranitelné povlaky na zčervenalé sliznici, nejčastěji v ústech nebo na sliznici genitálií.

Jelikož je léčba zdlouhavá (takže by v jejím průběhu mohlo dojít k infekci jinou houbou), jsou často předepisovány přípravky, které jsou účinné proti mnoha druhům hub. Některé prostředky ve formě krémů, roztoků nebo pudrů jsou k dostání v lékárně i bez lékařského předpisu. Skupina léčiv obsahujících azoly (ketokonazol, mikonazol, itakonazol, flukonazol) jsou účinné téměř proti všem choroboplodným houbám. Věšinou jsou aplikovány v mastech a krémech, při závažných infekcích ale musejí být některé látky podávány v kapslích nebo tabletách. Ale pozor: tyto léky jsou účinné, ale při nesprávném použití mohou být i nebezpečné. Vhodný lék a způsob léčby musí vždy stanovit odborný lékař-dermatolog.

Podpůrně působí omývání teplou vodou s dezinfekčními přísadami: extrakt ze šalvějových listů (v lékárnách k dostání jako tinktura) a olej z čajovníku působí antimikrobiálně a inhibičně vůči houbám. Je-li na kůži nanášen olej z čajovníku, měl by být smíchán s levandulovým olejem v poměru 2:1, což mu dodává vysušující účinek a pronikavou vůni. Po dvoutýdenní léčbě by měla být vložena několikadenní přestávka, jinak může vzniknout návyk. Při nákaze houbou by se dále mělo několik dalších týdnů pokračovat v léčbě aplikací směsi 40 kapek oleje z čajovníku (tea-tree oil) na 100 ml jojobového nebo jiného „nosného“ oleje. Upozornění: ne všechny přípravky s obsahem oleje z čajovníku jsou kvalitní. Některé mají jen nízký obsah účinných látek, a mohou navíc způsobovat alergie.

Účinnost dezinfekčních postřikovacích zařízení na plovárnách je sporná: někteří odborníci od nich zrazují, neboť působí jen na suché kůži, a mimo to obsahují mnoho formaldehydu, který zase může způsobit alergii. Všeobecně je třeba pečovat o silný imunitní systém: vyvážená strava, pohyb na čerstvém vzduchu, vytrvalostní sport.

Časté dotazy

Některé kožní choroby se díky teplým slunečním paprskům lepší, jiným spíše škodí. Kdo snadno dostane plísňové onemocnění, musí si obzvláště v létě dávat pozor hlavně na to, aby kožní záhyby a chodidla byly stále suché. K tomu ovšem slunce přispívá.

Leave a Reply