Příčiny huby nohy nehtů (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Plíseň nohou

Plíseň nohou – častý problém

Týká se mnoha lidí a často se vrací. Pro vznik plísně nohou existuje mnoho různých faktorů – genetické předpoklady, zhoršená imunita ale i vnější faktory – které ovlivňují, že se objeví zrovna na vašich nohách. Mnozí jsou mnohem náchylnější než jiní a i přesto, že třeba mají genetické předpoklady, nemusí se jich plíseň nohou vůbec týkat.

Jak poznat plíseň nohou

Kožní problémy nohou ne vždy signalizují zrovna plísňové onemocnění. Může se jednat o ekzém, případně o pouhé zarudnutí pokožky nohou. Buďte ve střehu, pokud se objeví svědění, pálení, zarudnutí v oblasti mezi prsty, kůže se začne olupovat a objeví se malé puchýřky. Jako první se většinou objeví v meziprstí a provází ji svědění. Dále se objevuje pálení a poté vznikají bílé puchýřky, které se začnou olupovat. Neléčené problémy se pak mohou rozšířit i na celá chodidla, nárty, okraje plosek nebo nehty. Zvláště u plísně nehtů se doporučuje vyhledat lékařskou pomoc, protože taková léčba často vyžaduje úsilí a hlavně trpělivost.

Jak předcházet plísni nohou

 • dbát na denní hygienu nohou, denně nosit čisté ponožky (nejlépe bavlněné), vyhnout se umělým materiálům
 • po koupeli řádně vysušit nohy, hlavně v oblasti mezi prsty
 • kontrolovat změny na pokožce nohou
 • po zpocení, hned jak to bude možné, nohy si umýt a vyměnit ponožky
 • nosit vzdušnou obuv
 • chůze na boso a cvičení pomáhá udržet nohy v kondici
 • v bazénu se vyhýbat bazénkům určeným k omytí nohou před vstupem do velkého bazénu…ZDE JE NEJVĚTŠÍ RIZIKO NÁKAZY .
 • u bazénu, v hotelových sprchách, v saunách nikdy nechodit bos
 • v případě onemocnění plísní nohou v rodině nechoďte bosí a každý musí mýt svůj ručník
 • ani pravidelná návštěva pedikůry není na škodu

Plíseň nohou léčba

Odborně se nejčastější plísňové onemocnění nohou jmenuje onychomykóza. Ne každý chce jít s problémem ihned ke kožnímu lékaři či podiatrovi. Nejčastějším důvodem bývá stud, případně přesvědčení, že se nejedná o nic závažného. V případě, že noha nebo nehet není zasažen příliš, můžete zkusit domácí léčbu plísně nohou. Buď můžete dát na staré “babské” rady, či si pomoci přípravky z lékárny určenými pro léčbu plísní. Babičky tvrdí, že proti plísním zabírá potírání postiženého místa česnekem, neboť plísně a paraziti obecně česnek nesnášejí. Existují také speciální antimykotické krémy z lékárny, které můžete vyzkoušet. Současným hitem je tzv. Chytrá houba Pythium oligandrum, vyvinutá českými vědci. Jedná se o světový unikát, který dokáže plísně likvidovat. Zároveň zlepšuje i stav atopických ekzémů a je přírodní povahy. Nemá žádné vedlejší účinky a mnozí ji přirovnávají k zázraku. Plísně si na ní nedokážou vybudovat rezistenci, a tak je možno ji používat i v rámci prevence. Je určena jak na nohy, tak i jako dezinfekce bot.

Pokud obtíže přetrvávají, navštivte v každém případě odborného lékaře! Plíseň nohou.

Plíseň nehtů nohou

Plíseň nehtů patří k nejčastějším onemocněním nehtů. Vyskytuje se čtyřikrát častěji na nehtech nohou než na nehtech rukou. Původci nemoci naleznete téměř všude, třeba i doma mezi čtyřmi zdmi. Mnoho lidí je postiženo plísní nehtů, ale nemoc zpravidla zůstává dlouho nerozpoznána. Počet lidí s vážnou infekcí nehtů, kteří vyhledají lékařskou pomoc, není ani zdaleka stoprocentní. Přitom je plíseň nehtů nejen kosmetický problém ale vždy potřebuje odborné lékařské ošetření a léčbu.

Příčiny a rizikové faktory plísně nehtů

Nebezpečí nákazy nehtů plísněmi je vysoké. Už i malé poškození nehtu nebo kůže kolem nehtu stačí k tomu, aby došlo k infekci. Plísně, obvykle skryté v šupinkách kůže, číhají skutečně téměř na každém kroku – především v teplém a zároveň vlhkém prostředí, jakými jsou např. bazény, rošty ve sprchách, sauny, zahrada, kůže zvířat, setkat se s nimi můžeme i doma. Často plísni nehtů předchází plísňové onemocnění kůže nohou.

Vývoj plísně podporuje nošení gumových rukavic nebo neprodyšných bot, např. gumových holínek, lyžařských bot nebo jiné sportovní obuvi z plastických materiálů, neboť houbám (většinou dermatofytům nebo kvasinkám) se obzvlášť dobře daří ve vlhkém a teplém prostředí. Také kousání nehtů a nedostatečná péče o nehty jsou častými příčinami.

Plíseň nohou je rizikem pro některá povolání, např. malíři, lakýrníci nebo kadeřníci, kteří pracují s rozpouštědly nebo jinými chemickými látkami, které poškozují kůži i nehty. Do skupiny silně ohrožených lidí patří také lidé trpící cukrovkou, osoby s onemocněními kůže nebo s oslabenou imunitou. U pacientů s cukrovkou se může vyvinout rovněž necitlivost na chodidlech. V tomto případě se jedná o poškození nervů (polyneuropatie), ne o plíseň nohou.

Průběh plísně nehtů

Na počátku nemoci je často rozeznatelná jen nepatrná mléčná až žlutě zbarvená skvrna na okraji nehtu, která se postupně rozšíří po celém nehtu a poškodí ho. Rovněž jiné zabarvení nehtu, nehty bez lesku, křehké a nepřirozeně silné nehty („nehty jako ze dřeva“) ukazují na plísňové onemocnění.

Následky u plísně nehtů

Bohužel i dnes mnoho lidí stále považuje plísňové onemocnění nehtů za čistě kosmetický problém. Jde ale o poměrně závažné infekční onemocnění, které poškozuje nehty a jejich ochrannou funkci a vede až k silným bolestem při chůzi nebo při běhu. Infekce se může šířit i na ostatní nehty a okolní kůži a napadat osoby, s nimiž jsou postižení v kontaktu. K místním příznakům nemoci se připojuje také psychická zátěž, protože postižení lidé se za své nevzhledné nehty stydí. V nejhorších případech dokonce nemohou nadále z hygienických důvodů vykonávat svoje povolání.

Rozpoznání a vyšetření plísně nohou

Lékař odebere skalpelem část povrchní vrstvy napadeného nehtu, kterou podrobí mikrobiologickému vyšetření, při němž je na speciálních živných půdách zjištěn růst plísně. Podle intenzity a vlastností růstu je možné po čtyřech až pěti týdnech určit, o jakou plíseň se jedná, popřípadě stanovit, zda vůbec onemocnění zapříčinila plíseň či kvasinka. Na základě takto stanovené diagnózy se určí druh léčby.

Vyšetření na přítomnost plísně je zcela nebolestivé, neboť napadená část tkáně nehtu je většinou už odumřelá.

Léčba plísně nehtů

Všeobecně platí, že čím dříve je plísňová infekce objevena, tím větší je šance na vyléčení v relativně krátkém čase.

Základem léčby jsou antibiotika, vysoce účinná proti plísním (antimykotika), např. itrakonazol nebo terbinafin. Jsou vyráběna v mastech a krémech, ale když je plísní napadeno více než asi 30% plochy nehtu, není místní léčba obvykle dostatečně účinná a je třeba léky podávat ve formě tablet. Tento způsob léčby je velmi efektivní, protože účinné látky se dostanou k postiženému místu zevnitř a nemusí pronikat přes tvrdý nehet.

Léčba musí být prováděna nepřetržitě delší dobu, neboť i když už nejsou viditelné žádné příznaky nemoci, mohou stále ještě být v tkáni přítomné aktivní plísně. Terapie trvá několik týdnů až měsíců, přičemž některé přípravky s dlouhodobým působením mohou být nasazeny jen občas (terapie v intervalech).

Zcela nový zdravý nehet vyroste na prstech ruky zhruba za 6 měsíců, na nehtech nohy za 12 až 18 měsíců.

PГ©ДЌe o ruce a nohy

POŠKOZENÉ NEHTY

KomplexnГ­ pГ©ДЌe pro namГЎhanГ© a oslabenГ© nehty

NEVZDГЃVEJTE SE SVГќCH OBLГЌBENГќCH BOT!

PomГЎhГЎ nehtЕЇm oslabenГЅm noЕЎenГ­m tД›snГ©, uzavЕ™enГ© obuvi

PŘIPRAVTE SE NA LÉTO!

ChrГЎnГ­ pЕ™ed mykotickou infekcГ­ nehtЕЇ

Filmogel В® PoЕЎkozenГ© nehty

Pro krГЎsnГ© a zdravГ© nehty

 • chrГЎnГ­
 • regeneruje
 • ДЌistГ­

PoЕЎkozenГ© nehty a mykГіzy

PoЕЎkozenГ© nehty jsou velmi ДЌastГЅm problГ©mem, pЕ™Г­ДЌiny poЕЎkozenГ­ mohou bГЅt rЕЇznГ©. NД›kterou z forem poЕЎkozenГ­ nehtЕЇ trpГ­ pЕ™ibliЕѕnД› tЕ™etina populace. NejДЌastД›ji bГЅvajГ­ poЕЎkozenГ© nehty na nohou, a to zejmГ©na na palci (aЕѕ 80% pЕ™Г­padЕЇ).

HlavnГ­ rizikovГ© faktory poЕЎkozenГ­ nehtЕЇ

 • ДЌastГ© lakovГЎnГ­ nehtЕЇ
 • noЕЎenГ­ umД›lГЅch / gelovГЅch nehtЕЇ
 • dlouhГЅ ДЌas strГЎvenГЅ vВ tД›snГ©, uzavЕ™enГ© obuvi
 • sportovnГ­ aktivity spojenГ© sВ vГЅraznГЅm pocenГ­m
 • chЕЇze naboso nebo jen vВ ponoЕѕkГЎch ve veЕ™ejnД› navЕЎtД›vovanГЅch prostorech (ЕЎatny a sprchy na koupaliЕЎtГ­ch, ve fit centrech apod.)
 • pГ©ДЌe o domГЎcnost bez ochrannГЅch pomЕЇcek rukou
 • manuГЎlnГ­ prГЎce (napЕ™. kutilstvГ­)

Druhy poЕЎkozenГ­ nehtu

1. Trauma nehtu (poranД›nГЅ nehet)

Traumata nehtЕЇ mohou vzniknout vВ dЕЇsledku noЕЎenГ­ umД›lГЅch nehtЕЇ, ДЌastГ©ho pohybu ve ЕЎpatnД› padnoucГ­ch botГЎch, bД›hem domГЎcГ­ch pracГ­ vВ dЕЇsledku kontaktu rukou s chemickГЅmi ДЌisticГ­mi prostЕ™edky nebo pЕ™i drobnГЅch Гєrazech vВ dЕЇsledku vykonГЎvГЎnГ­ manuГЎlnГ­ch pracГ­.

Vznik mykГіzy podporuje zejmГ©na vlhkost a nadmД›rnГ© pocenГ­, zpЕЇsobenГ© zejmГ©na noЕЎenГ­m obuvi a ponoЕѕek z umД›lГЅch materiГЎlЕЇ. ZvГЅЕЎenГЅm rizikem pro vznik mykГіzy neboli plГ­snД› nehtu je takГ© dlouhotrvajГ­cГ­ oslabenГ­ poranД›nГ©ho nehtu.

PlГ­seЕ€ se mЕЇЕѕe objevit na, uvnitЕ™ i pod nehtem. MykotickГЅch infekcГ­ se obtГ­ЕѕnД› zbavuje, majГ­ tendenci se opakovat, lГ©ДЌba obvykle trvГЎ dlouhou dobu.

Jak poznГЎte, zda jsou vaЕЎe nehtyВ poЕЎkozenГ©?

ZdravГ© nehty jsou prЕЇsvitnГ©, narЕЇЕѕovД›lГ©, majГ­ jemnГЅ a hladkГЅ povrch. Jsou tvrdГ©, pevnГ© a odolnГ© proti lГЎmГЎnГ­. NetЕ™epГ­ se a jejich povrch nelze jednoduЕЎe poЕЎkodit nebo poЕЎkrГЎbat. PЕ™i kontaktu sВ okolГ­m by nehty nemД›ly bГЅt bolestivГ©.

Poškozené nehty mohou mít bílou nebo nažloutlou barvu, mohou se lámat a vykazovat nerovnosti – drsný povrch. Nezdravý nehet může být také ztlustělý, drobivý nebo pruhovaný, oslabené nehty se často třepí.

Pokud poЕЎkozenГЅm nehtЕЇm nevД›nujeme dostateДЌnou pГ©ДЌi, jejich stav se sГЎm od sebe nezlepЕЎГ­. NavГ­c, poЕЎkozenГ© nehty nejsou pouze estetickГЅm problГ©mem, jsou mnohem nГЎchylnД›jЕЎГ­ ke vzniku nepЕ™Г­jemnГЅch a obtГ­ЕѕnД› lГ©ДЌitelnГЅch mykГіz.

MykotickГЅm infekcГ­m je lГ©pe pЕ™edchГЎzet, protoЕѕe jejich lГ©ДЌba je obvykle obtГ­ЕѕnГЎ a zdlouhavГЎ, infekce majГ­ tendenci se opakovat.

URGO pЕ™edstavuje komplexnГ­ pГ©ДЌi pro namГЎhanГ© nehty

IdeГЎlnГ­ Е™eЕЎenГ­ pro vaЕЎe krГЎsnГ© a zdravГ© nehty

Filmogel В® PoЕЎkozenГ© nehty

OŠETŘUJE A REGENERUJE

Přípravek si poradí s oběma typy poškození nehtů – s traumaty nehtů i s již rozvinutými mykózami.

JednoduchГ© pouЕѕitГ­

DiskrГ©tnГ­, neviditelnГЅ, bez zГЎpachu s jednoduchou aplikacГ­ 1x dennД›.

CHRГЃNГЌ A PEДЊUJE

PЕ™Г­pravek je vhodnГЅ kВ pravidelnГ© pГ©ДЌi o namГЎhanГ© nehty a jako prevence poЕЎkozenГ­ nehtЕЇ. ProkazatelnД› posiluje strukturu nehtЕЇ a tГ­m pЕЇsobГ­ proti jejich lГЎmavosti. Vyhlazuje povrch nehtЕЇ a zamezuje jejich tЕ™epenГ­. Je ideГЎlnГ­m pomocnГ­kem vВ pГ©ДЌi o ДЌasto lakovanГ© nehty, kterГ© bГЅvajГ­ vВ dЕЇsledku lakovГЎnГ­ oslabenГ©.

Jak to funguje?

URGO Filmogel В® PoЕЎkozenГ© nehty je rychleschnoucГ­, transparentnГ­, gelovГЅ lak, kterГЅ se aplikuje ЕЎtД›teДЌkem obdobnД› jako bД›ЕѕnГ© laky na nehty. NanГЎЕЎГ­ se na postiЕѕenГЅ nehet, ale takГ© na kЕЇЕѕiДЌku v okolГ­ nehtu a pod nehet. Lak pronikГЎ do struktury nehtu, efektivnД› zde pЕЇsobГ­ proti mykГіze a zastavuje zhorЕЎovГЎnГ­ stavu nehtu. Nehet postupnД› odrЕЇstГЎ a poЕЎkozenou ДЌГЎst lze jednoduЕЎe odstranit nЕЇЕѕkami. PЕ™Г­pravek nenГ­ vodД›odolnГЅ, proto pro dosaЕѕenГ­ maximГЎlnГ­ho ГєДЌinku doporuДЌujeme aplikovat jej na noc. BONUS! NemusГ­te se vzdГЎvat svГ©ho oblГ­benГ©ho laku na nehty, na filmogel je moЕѕnГ© pouЕѕГ­vat bД›ЕѕnГ© laky na nehty.

Filmogel je unikГЎtnГ­ patentovanou technologiГ­ sВ klinicky ovД›Е™enГЅm ГєДЌinkem, vyvinutou vВ laboratoЕ™Г­ch URGO. JednГЎ se o tekutГ© bezbarvГ© krytГ­, kterГ© na poranД›nГ­ vytvГЎЕ™Г­ ochrannГЅ ЕЎtГ­t proti nepЕ™Г­znivГЅm vlivЕЇm vnД›jЕЎГ­ho prostЕ™edГ­ a zГЎroveЕ€ oЕЎetЕ™uje jiЕѕ vzniklГЎ poranД›nГ­.

LГ©ДЌivГЎ technologie filmogelu В® je adaptovГЎna kВ pouЕѕitГ­ na rЕЇznГ© typy poranД›nГ­ na mnoha mГ­stech tД›la. ZajГ­mГЎ vГЎs, co vЕЎe mЕЇЕѕete lГ©ДЌit pomocГ­ filmogelu В® ?

URGO PoЕЎkozenГ© nehty je zdravotnickГЅ prostЕ™edek. ДЊtД›te pozornД› pЕ™Г­balovou informaci.

BГЅt ve spojenГ­ se vyplГЎcГ­!

BuДЏte prvnГ­ u naЕЎich novinek, slev a akcГ­.

StaЕ€te se odbД›ratelem naЕЎich novinek a zГ­skejte obratem ZDARMA e-book plnГЅ tipЕЇ a rad kВ pГ©ДЌi o problematickou pleЕҐ sВ projevy aknГ©. Nespamujeme, slibujeme.

VГ­ce neЕѕ 50 let zkuЕЎenostГ­ v oblasti zdravotnГ­ pГ©ДЌe

 • Specialista na drobnГЎ poranД›nГ­
  • PЕ™Г­rodnГ­ zdravГ­ HUMER
  Filmogely na aknГ© a rty
  URGO na Instagramu

  NД›kterГ© funkce naЕЎeho webu pouЕѕГ­vajГ­ cookies. PouЕѕГ­vГЎnГ­m webu sВ tГ­m souhlasГ­te.VГ­ce informacГ­.

  ObecnГ© informace

  Normy evropskГ© unie nГЎm uklГЎdajГ­ povinnost VГЎs informovat, Еѕe naЕЎe webovГЎ aplikace pouЕѕГ­vГЎ ke zlepЕЎenГ­ uЕѕivatelskГ©ho zГЎЕѕitku malГ© soubory cookies.

  Co to jsou cookies

  Jako cookie (anglicky koláček, oplatka, sušenka) se v protokolu HTTP označuje malé množství dat, která WWW server pošle prohlížeči, který je uloží na počítači uživatele. Při každé další návštěvě téhož serveru pak prohlížeč tato data posílá zpět serveru. Cookies běžně slouží k rozlišování jednotlivých uživatelů, ukládají se do nich uživatelské předvolby apod. Myšlenku cookies navrhl v 90. letech Lou Montulli, tehdy pracující u firmy Netscape Communications. Název cookie – sušenka asociuje zvyklost ze Spojených států nebo Velké Británie nabídnout účastníkům určitého zájmového spolku nebo skupiny jejich oblíbenou sušenku pro vytvoření příjemnější atmosféry.

  Podle smД›rnice EvropskГ© unie (a tomu odpovГ­dajГ­cГ­ novele zГЎkona ДЌ. 468/2011 Sb.) musГ­ www server poskytnout uЕѕivateli informaci o pouЕѕГ­vГЎnГ­ cookies a zГ­skat uЕѕivatelЕЇv souhlas jeЕЎtД› pЕ™ed tГ­m, neЕѕ se cookie uloЕѕГ­ do uЕѕivatelova poДЌГ­taДЌe. VГЅsledek je ten, Еѕe na podzim roku 2015 velkГ© mnoЕѕstvГ­ webЕЇ obtД›Еѕuje uЕѕivatele s informaДЌnГ­m pruhem o cookies, kterГ©ho se uЕѕivatel obvykle zbavГ­ pouze tak, Еѕe klikne na tlaДЌГ­tko potvrzujГ­cГ­ souhlas.

  Příznaky nemocí nehtů

  Pěkné zdravé nehty zdobí, zatímco nemocné jsou pro zlost. Poradíme, jak rychle odhalit malé problémy, ze kterých se mohou stát velké. Umíte poznat bradavičky nebo plísně na nehtech?

  Olámané nehty anebo oprýskaný lak jsou jen vrcholkem ledovce nedostatků, které mohou rukám ubližovat. K dalším patří poškozená kůžička okolo nehtů, rýhy, barevné změny a samozřejmě infekce. Přestože to bývají problémy nepříjemné a často i nápadné, k lékaři se s nimi moc nechodí.

  „Lidé nepovažují například křehkost nebo skvrny na nehtech za velký problém. A to dokonce ani tehdy, když už se na nich zjevně usadila plíseň nebo bradavičky,“ říká MUDr. Miloslava Rusková Moskalyková, dermatoložka z Cled v Uhřiněvsi. „Do ordinace se vypraví až s pěkně rozvinutým postižením, kdy je léčení nepříjemné a zdlouhavé.“

  Odkud se potíže berou

  Plísně i bradavice jsou velké cestovatelky a snadno se přenášejí. Za šíření bradavic jsou odpovědné viry, k plísňové nákaze dojde zejména stykem se spórami hub. Jejich usazení na nehtech není nic výjimečného, stačí k tomu trocha smůly – kráčet ve stopách infekčního nositele choroby. Častým místem získání nákazy jsou vlhké a teplé sauny, bazény a sprchy u tělocvičen, kde může infekce v šupinách kůže čekat i poměrně dlouho.

  Nebezpečné je i půjčování například sportovních bot, používání společných ručníků v rodině nebo chůze bosky po koberci v letadlech a v hotelech.

  Jak poznat nebezpečí včas?

  Suchá kůže se sklonem k praskání: je snadnou kořistí infekcí. Pomoc je jednoduchá – krém na ruce a také nošení zimních rukavic v chladu. Kůže se zjemní, zpevní, zmizí bolestivé záděry i drobné prasklinky. Nevyplácí se podcenit ani třepení a křehkost nehtů. Na lámavé nehty se dá vyzrát péčí, pomůže nošení ochranných rukavic při manipulaci se saponáty a zahradní chemií.

  Máte drsné tuhé pupínky okolo nehtů? To jsou bradavice. Usazují se po stranách nehtové ploténky, ale i pod ní. Mohou se množit a přenášet i nepatrným poraněním, klidně si je přinesete jako suvenýr z bazénu.

  „Likvidace patří jen do ruky lékaři, amatérské pokusy o odstranění končí jejich dalším rozsevem,“ říká MUDr. Ivana Stejskalová, dermatoložka z Prahy 9, Běchovic. „Zajímavé ale je, že právě bradavice dobře reagují na alternativní psychogenní přístupy. Může to souviset s propojením imunity s centrálním nervovým systémem.“

  Změny barvy nehtové ploténky, tak se projevuje plíseň nehtů, onychomykóza; postupně přechází z bílé na žlutou i hnědou, tak, jak ji plíseň postupně stravuje. Nehty se začnou drolit a pacienta čeká nepříjemné martýrium. Houbovité mikroorganismy, které potíže způsobují, napadají nehtové lůžko a nehet. Pro vstup do těla potřebují připravit cestu, tedy jak drobná poškození kůže, tak i snížení její obranyschopnosti, například častým máčením. Proto infekce nepostihne každého.

  Zarudnutím kůže v okolí nehtů, bolestivostí, někdy i otoky se projevuje kvasinková infekce, nejčastěji Candida albicans. Neléčená ovlivní změny tvaru nehtů.

  „Vzhled nehtů samozřejmě ovlivňují i další příčiny, včetně dědičnosti. Negativně se na nich může podepsat například nedostatek vitaminů a minerálů nebo některé nemoci – lupénka, cukrovka, bakteriální infekce nebo zarůstání. Potíže s infekcemi nehtů může způsobovat i vysoký obsah cukru v pracovním prostředí, kdy jsou ohroženi cukráři a pekaři,“ říká lékařka Rusková Moskalyková.

  Ocet, hypermangan nebo olej Tea tree

  Naše babičky doporučovaly na plísně bylinnou koupel nebo mast, třeba s měsíčkem zahradním, případně levandulí lékařskou. Lékaři radí ponořit po návratu z bazénu nohy do vody, do které dáme trochu octa nebo pár zrníček hypermanganu (voda by měla být lehce růžová). Jsou dobrou prevencí proti vzniku plísní.

  Další možností je olej Tea tree. Toto silné přírodní antiseptikum dokáže likvidovat bakterie, viry a plísně. Preventivně stačí, když si kápneme pět kapek oleje do dvou deci vody. Roztok nanášíme houbičkou na kůži chodidel a mezi prsty. Při začínajících potížích je možné natřít postižená místem 100% olejem. Tea tree nemá vedlejší účinky a plísně na něj neumějí získat odolnost. Nebyla u něj zaznamenána žádná alergická reakce.

  Koho trápí nejvíc

  Vedle běžných pacientů přivítají kombinovanou léčbu hlavně:

  • diabetici a vůbec pacienti s horším prokrvením kůže rukou nebo nohou;
  • lidé starší 60 let;
  • pacienti se sníženou imunitou;
  • ale také ti, u kterých je infekce kombinovaná a zvláště úporná.

  Panská 55 ( budova Městské knihovny, vchod z boku )

  Pondělí – Pátek 8-12 13-17

  (mimo provozní dobu podle objednávek klientů )

  zapsáno 4.3.2013 v Živnostenském rejstříku Magistrátu města Olomouce

  Léčba nehtů houba, nejlepší metody odstranění onychomykózy

  Kabát s kožešinou kapsy 26 fotografií stylové vzory pro všechny příležitosti | Oční make-up

  Dámské goggerle – 26 fotografie stylové obrazy v kalhotách-goggerle pro každý vkus | Oční make-up

  Dámské duffle kabát – co to je a co na sebe? | Oční make-up

  Léčba nehtů houba, nejlepší metody odstranění onychomykózy

  Léčba nehtů houba je obtížný úkol, který vyžaduje trpělivost a čas, ale pravidelné léčebné procedury a účinný prostředek pomoci vyrovnat se s nemocí. Přečtěte si o nejúčinnější metody, jak se zbavit onychomykózy.

  Na onychomykóza je jedním z nejčastějších infekčních onemocnění dlaždicových buněk. Nehet houba léčba je dlouhý a složitý proces, který vyžaduje komplexní, individuální přístup a disciplínu. Účinnost terapie závisí na stadiu onemocnění, zahájila onychomykóza obtížné léčit.

  Jak se vám nehtů houba?

  Patogenů z této skupiny onemocnění jsou snadno přenášeny prostřednictvím kontaktního-domácnosti z infikované dopravce, aby zdravý člověk. Hlavní příčiny nehtů houba je patogenních mikroorganismů 3 typy:

  Jak se vám nail houba na nohou?

  Na onychomykózy na nohou je často výsledkem dermatofyty. V pokročilých případech onemocnění kolonizovat poškozené části formy. Houba na nehty může být „chytil“ na následujících místech:

  • pláž v některé z nádrží;
  • bazén;
  • sauna;
  • vana;
  • společné sprchy na Koleji, nebo ubytovně, hotelu.

  Vysoké riziko nákazy onychomykóza i doma, pokud někdo z rodiny trpí této patologie. Podobně snadno se infekce se vyskytuje od nemocného. Spory dermatofytů odolný vůči kolísání teploty a většina pracích prostředků tak, aby zůstaly životaschopné, zapouští kořeny v látce:

  • kartáčované podlahy;
  • ponožky a jiné punčochové zboží;
  • ručníky;
  • Pantofle;
  • outdoorové boty;
  • ložní prádlo;
  • deky.

  Jak se dostat plíseň nehtu na ruce?

  Porážka prsty na horních končetinách se vyskytuje méně často jako upozornění pacienta na nemoc dříve a léčba je rychlejší. Hlavní příčiny onychomykózy v tomto případě, Candida (kvasinky, houby). Pokud abnormální stav je spuštěn, jsou spojeny plísní. Kontaminace mikroorganismy dojde k tzv. kontaktní-domácnost způsoby, pomocí následující položky:

  • kliky dveří;
  • ručníky na ruce;
  • manikúra nástrojů a materiálů, včetně laky;
  • rukavice;
  • stroje na cvičení v tělocvičnách;
  • celkové hromadné mýdlo;
  • zábradlí ve veřejné dopravě.

  Nail houba – příznaky

  Infekce patogenními plísní není vždy zřejmé, že mikroorganismy jsou schopné maskovat jako jiných onemocnění Nadržený desek a kůže. Existuje několik klinických projevů, které jsou diagnostikovány nehtů houba – příznaky na nohy:

  • svědění pokožky kolem postižené oblasti;
  • změna barvy nehtů (žlutá-zelená, šedá, hnědá, černá, bílá);
  • rozdělení desek;
  • vzhled na povrchu nehtu podélné a příčné pruhy, skvrny;
  • zhoršení struktury Nadržený tkáně (křehkost, lámavost, ztluštění nebo ztenčení);
  • nepříjemný zápach z nohou.

  Příznaky onemocnění na rukou:

  • zpomalení růstu nehtů;
  • změnit barvu, strukturu a tvar desek;
  • přítomnost konvexní pruhy, škrábance a skvrny na nehty;
  • rozdělení, křehké rohovky tkáň;
  • zarudnutí kůže v blízkosti poškozené oblasti.

  Lékařské ošetření nehtů houba

  Jak se zbavit onychomykóza je obtížné, protože spory patogena jsou zabiti pouze na 100 stupňů Celsia. Úspěšná léčba nehtů houba zahrnuje řadu aktivit, zahrnujících:

  • vnější terapie Nadržený desek;
  • přijetí anti-houba;
  • pravidelné dezinfekční ošetření oblastí a všech povrchů, s nimiž kontakty pacienta.

  Provádí se ošetření nehtů houba doma, tak od pacienta, dermatolog vyžaduje maximální organizaci a disciplínu. To je nemožné přerušit léčbu nebo ji dokončit před termínem, doporučené odborníkem. I kdyby zmizely všechny příznaky onychomycosis, spóry mohou být stále přítomné v rohové tkáně, a v průběhu času, nemoc pokračuje.

  Naštěstí pro léčení nehtů houba

  V časných stádiích patologie, je-li oblast poškození je stále minimální a struktura desek se výrazně nemění, můžete to udělat šetřící místní terapie. To spočívá v systematické aplikaci laků, odstranění onychomykóza – léčba se provádí v jednom z následujících způsobů:

  Naneste lak proti nehtů houba potřebovat dlouhou dobu. Průběh léčby je nejméně 6 měsíců a může trvat 1-2 roky. Uvedené lokální aplikace léků se provádí přesně podle návodu, dvakrát týdně nebo méně, v závislosti na účinné látky. Normalizovat vzhled desky, je možné pokrýt standardní kosmetické lak pro osobní použití.

  Mast na plíseň nehtů

  Akce popsané skupiny léků více intenzivní. Aktivní složky krémy a masti z onychomykóza proniknout hluboko do Nadržený tkáně a zničit shell patogenních mikroorganismů, zabraňuje jejich rozmnožování a šíření výtrusů. Prostřednictvím těchto místních znamená, že provádí léčbu plísně nehtů na nohou a rukou, plísňových infekcí pokožky kolem desky. Jsou terapie je často v kombinaci s využitím specializovaných nátěrů.

  Léčba nehtů houba je z těchto přípravků:

  Tablety pro léčbu nehtů houba

  Chronické a těžké formy onychomykózy s rychlým nárůstem v oblasti léze vyžadují systémovou terapii. Účinná léčba nehtů houba v této situaci spočívá v přijetí sazba pro speciální tablety. Tato skupina léků zabraňuje množení patogenních mikroorganismů a kolonizace zrohovatělé povrchy. Účinné léky pro léčbu plísně nehtů:

  Přípravky pro odstraňování nehtů zasažených plísní

  Při léčbě výše uvedených onemocnění, musíte neustále odstranit odumřelé Nadržený buňky infikovány sporami. Díky tomuto postupu léčba plísně nehtů probíhá rychleji a efektivněji, a desky jsou jednodušší obnovit. Můžete se zbavit poškozené plochy řezáním, ale nejprve je nutné, aby změkčit silnější zrohovatělé tkáně. Lékař vám pomůže vybrat aktivní léčivo pro odstranění nehtové ploténky a usnadnit jeho odstranění, například:

  Léčba nehtů houba lidových opravné prostředky

  Alternativní možnosti léčby, lékaři doporučují používat jako pomocné opatření. Lidové léky pro léčbu nehtů houba má výrazný, ale krátkodobý antiseptický účinek. Nejsou dostatečně efektivní, a to zejména, když běží onychomycosis, proto platí pouze pro pre-čištění kontaminovaných ploch a boty.

  Léčba nehtů houba s octem

  Patogeny popsat onemocnění citlivé na kyselé prostředí. Jeden z osvědčených způsobů, jak k léčbě onychomykózy je používat přírodní ocet nebo esencí. Tento produkt zabraňuje množení patogenních kolonií a šíření argument, který zbavuje mikroorganismů, živin pro rozmnožování. Léčba nehtů houba s octem v několika způsoby.

  • teplé (asi 50-55 stupňů) vody – 2-2,5 l;
  • stolu nebo jablečného octa (9%) – 200 ml.

  Příprava a aplikace

 • K odstranění zrohovatělé vrstvy nehtů.
 • Nalijte vodu do umyvadla.
 • Přidat ocet.
 • Místo nohou nebo rukou v roztoku.
 • Po 15 minutách, osušte nehty.
 • Dopřejte postiženou oblast jmenovaných drog.
 • Opakujte postup 3-4 krát týdně.

  • octová esence (70%) – 1 lžička.;
  • vodka – 1 lžička.;
  • glycerin čistí – 1 lžička.

  Příprava a aplikace

 • Smíchejte všechny ingredience do hladka.
 • Namočte kousek vaty získaná nástroj.
 • Naneste obklad na postižené nehty, pokud možno po koupeli.
 • Odstranit krém do 15 minut.
 • Provést postup každý den po dobu týdnů.

  Nehet houba léčba s peroxidem vodíku

  Na uvedené řešení se týká vysoce účinné antiseptikum, proto je rovněž vhodný pro čištění kontaminovaných povrchů. Nehet houba léčba s peroxidem je doporučeno v počátečních stadiích onychomykózy, nebo malé zóny. Peroxid vodíku může být navíc používán v prevenci onemocnění, otřete je uvnitř boty.

  • voda (teplota kolem 50 stupňů) – 2 l;
  • peroxid vodíku 3% – 4 polévkové lžíce.

  Příprava a aplikace

 • Rozpouštění vodíku do vody.
 • Místo nohou nebo rukou v kapalině.
 • Udržujte nehty v pánvi 15 minut v lézí ruce a 40 minut, pokud infikované nohy.
 • Opakujte postup 2 krát denně.
 • Léčba pokračovat po dobu 7-8 dnů.

  Po lázni do sucha otřete ošetřené oblasti a přistoupit k další fázi léčby. Dutiny tvoří expandovaný nehty, by měla nalít neředěný peroxid. Na infikované povrchy jsou překryté skládající se z vatovým tamponem namočeným v dezinfekci. Po 20 minutách, obklady, musí být čisté a suché ruce nebo nohy s čistým ručníkem.

  Léčba nehtů houba s jedlou sodou

  Tento produkt má výrazný zvláčňující vlastnosti, má slabé antiseptické a sušení účinek. Léčba nehtů houba lidové metody zahrnují pre-zpracování Nadržený desky sody pasty. To zjednodušuje odstranění poškozené tkáně a poskytuje vysoce kvalitní dezinfekci povrchu.

  • čerstvé citronové šťávy – 1 lžička;.
  • jedlá soda – 1-2 lžičky;.
  • teplé vody – 1 lžička.

  Příprava a aplikace

 • Nejprve smíchejte sodu s vodou k získání husté, ale stále drolivé pasty.
 • Přidat hodně citrónové šťávy.
 • Distribuovat směs na infikované nehty.
 • Po 20 minutách odstranit soda vložit.
 • Otřete ošetřené oblasti s papírovým ručníkem.
 • Opakujte postup každé 2-3 dny.

  Léčba nehtů houba jódu

  Popsaný lék se používá hlavně v jeho čisté formě. Jednoduché lidové léčbě nehtů houba na nohou s jódem povlak s roztok ethanolu (koncentrace 5%) z postižených oblastí. Je důležité používat přípravek pouze na Nadržený desky, může dojít k poškození okolní kůže a způsobit chemické popáleniny, které bude mít za následek spory se šíří na epidermis.

  Alternativní léčba jódu pro nehtů houba

  • Fukortsin – 20 ml;
  • alkoholu tinktura jódu – 20 ml;
  • ocet 9% – 20 ml.
 • Za 2 týdny dvakrát denně namazat všechny nehty Fukortsin.
 • Následujících 14 dní je podobné, aby s nimi zacházet s jodem.
 • Poslední půl měsíc jen použít ocet řešení.

  Léčba plísně nehtů laser

  Moderní lékařské technologie pomáhá zbavit se onychomycosis, jak rychle a bezbolestně, jak je to. Laserová léčba nehtů houba může zničit celý mycelium v deskách a matice, bez poškození zdravé Nadržený buňky. V kombinaci s konzervativní léčby, tyto manipulace produkují nejvíce výrazný účinek. Lékaři radí ve všech fázích patologie aplikovat laserová léčba nehtů houba – běh formu onychomykózy je odstraněna během několika ošetření.

  More from my site

  Vzplanul šaty – 62 fotografie z módní snímky pro všechny příležitosti | Oční make-up

  Taška na dokumenty – co jsou a jak si vybrat dámské business taška? | Oční make-up

  Dámské duffle kabát – co to je a co na sebe? | Oční make-up

  Květina nevěsty – všechny podrobnosti o pěstování a péče doma | Oční make-up

  Lobelia – pěstování ze semen, kdy zasadit sazenice, setí triky | Oční make-up

  Hub pěstování – jak pěstovat nejoblíbenější druhy hub doma? | Oční make-up

  Worms u koček – jak se starat o to, co nejvíce účinné prostředky | Oční make-up

  Jak pečovat o tulipány – jednoduchá pravidla pro úspěšné pěstování | Oční make-up

Leave a Reply