Příčiny houbových infekcí na obličeji (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Furuncle na obličeji: příčiny, příznaky a léčba

autor: lékař Ambrosova I.A.

Furuncle, lépe známý u lidí jako chiray, je purulentně-zánětlivý proces, který postihuje vlasový folikul a okolní tkáně. Stephylococcus aureus zpravidla způsobuje tuto patologii, neboť je nejčastější příčinou vývoje purulentně-nekrotického zánětu. Mezi hlavní faktory této tvorby patří mikrotrauma a kontaminace kůže, stejně jako oslabení imunity a vyčerpání organismu v důsledku chronických onemocnění, endokrinních poruch, houbových onemocnění a beriberi.

Příznaky furuncle na obličeji

Spravidla začátečník, který vytváří vaření, nemůže být něčím zaměněn. Když se tvoří ve vnitřních vrstvách obličeje, objevuje se bolestivý hustý infiltrát ve formě malého uzlíku. V takovém případě pacient stěžuje na výskyt mírného svědění a brnění v oblasti zanícené oblasti.

Je třeba poznamenat, že všechny pokusy o vyklouznutí nebo odstranění hřebenem obvykle zpravidla zhoršují průběh zánětlivého procesu na obličeji, protože v tomto případě může hnis proniknout do hlubších oblastí a tím prohloubit zánět. Proto je furuncle na tváři dítěte nebezpečná.

Po asi 24 až 48 hodinách vystupuje nad vzniklým uzlíkem zánětlivý infiltrát, vyčnívající nad povrch obličeje ve formě kužele, a okolní kůže se stává jasně červenou a velmi bolestivou. Horní část infiltrátu je korunována malou hromadou hnisu s bodem černé nekrózy uprostřed.

V tomto období dochází zpravidla k průniku pustule a následnému vysychání a teprve třetí den se hnisavý infiltrát a necrotický prut úplně roztaví, po kterém se vlasové folikuly a nahromaděný hnis uvolní ven. Pak se zranění, vytvořená v důsledku purulentního obsahu, vyčistí a. po naplnění granulační tkání se úplně uzdravuje a zanechává za sebou bělicí, trochu odtaženou jizvu.

Je třeba poznamenat, že když se furuncle vyskytuje v nosu nebo v oblasti vnějšího sluchového kanálu, pacienti si stěžují na velmi silnou bolest. Tvorba furuncle na rtech nebo na čele způsobuje významný otok okolních tkání. To je způsobeno skutečností, že v této oblasti je umístěna volná podkožní tkáň.

Velmi závažný klinický obraz je zaznamenán u furuncles, které se tvoří v nasolabiálním trojúhelníku, na horním rtu a okolaglaznoy (suborbitální oblast). To je způsobeno znaky lymfatického a žilního systému osoby, které přispívají k rychlému šíření infekce.

Je třeba poznamenat, že při furunkulóze obličeje (mnohočetné poškození vředem) se infekce anastomózy může rozšířit na žilní dutiny meningů, které se často stávají příčinou hnisavé meningitidy. Tento stav je doprovázen rychle se zvyšujícím edémem obličeje, celková pohoda pacienta se výrazně zhoršuje, tělesná teplota dosahuje 40 až 41 stupňů, palpace odhaluje husté bolestivé žíly, zhoršení vidění a výrazná tuhost occipitálních svalů.

Furunky na obličeji mohou způsobit komplikace, jako je regionální lymfadenitida, akutní progresivní tromboflebitida a sepse. Je třeba poznamenat, že sepse je často výsledkem pokusů o vytlačování obsahu varu a tento stav se může vyvinout kvůli řezání hnisavé tvorby během holení nebo v důsledku traumatické masáže.

Léčba vaření na obličeji

Nejprve, když nastane furuncle, je doporučeno zaměření zánětu o 70 stupňů ethylalkoholu. Pro tento účel je vhodný také 2% salicylalkohol, alkoholový roztok brilantně zelené nebo methylenové modři. Vlasy kolem infiltrace by měly být pečlivě oholené.

Někdy (na samém začátku tvorby furuncle) pomáhá opakované mazání pustulů s jódovou tinkturou. Je třeba si uvědomit, že masti obsahující antiseptické látky jsou povoleny k použití pouze po otevření a úplné evakuaci purulentního ostření. V případě, že postižená oblast není úplně osvobozena od necrotických hmot, hypertonické řešení společné soli je dobré.

Je třeba poznamenat, že pokud se tvář (zejména v oblasti nosu, rtů a nasolabiálního trojúhelníku) vyvine, vzniká nutná hospitalizace pacienta v nemocnici. V tomto stavu musí pacient vytvořit úplný odpočinek pro svaly obličeje (používejte pouze tekuté potraviny a zákaz mluvit).

Pro ošetření vředů na obličeji se aplikují antibiotické přípravky se širokým spektrem účinku a předepisují se také nápravná opatření (individuálně v závislosti na celkovém stavu pacienta). U pacientů trpících chronickou furunkulózou se doporučuje provádět autohemoterapii a také injekce gama globulinu a extraktu aloe.

UHF a suché teplo jsou ukázány z fyzioterapeutických technik. Jak vyléčit furuncle na obličej z jiného zdroje, pomůže pochopit detaily.

Zpravidla se na obličeji vyskytují kožní obvazy, nepoužívají se obvazy, v tomto případě jsou kategoricky zakázány masáže postižené oblasti a vytlačování obsahu varu. Pokud se flegmona vyvine jako výsledek patologického procesu, je nutné ji mít autopsii.

Jak vyléčit vaření na obličeji

autor: lékař Ambrosova I.A.

Korunka na obličeji je pyogenní proces, který vzniká v důsledku zánětu vlasového folikulu. Zpravidla je patologickým činitelem stafylokok (méně často streptokok).

Odstranění vaření na obličeji

autor: lékař Ambrosova I.A.

Akutní purulentní-nekrotický zánět, který postihuje vlasový folikul a okolní pojivovou tkáň, se nazývá furuncle. Spravedlňující činidlo tohoto patologického procesu je stafylokok (méně často streptokok) a předisponující faktory zahrnují kontaminaci kůže, odření a poškrábání, zvýšený tuk a pocení, nedostatek vitamínů v těle a metabolická onemocnění.

Vaří na tváři dítěte

autor: lékař Kamneva A.N.

Furuncle je purulentní zánět mazových žláz, žárovek a přilehlých pojivových tkání způsobených zlatým, někdy bílým stafylokokem. Na povrchu kůže se objeví bolestivý, červený, oteklý kužel, doprovázený mírným svěděním. Často dochází ke srážení ne jeden po druhém a pokud nejsou detekovány a ošetřeny včas, rychle se množí.

Carbuncle na obličeji: příčiny a léčba

autor: lékař Ambrosova I.A.

Hnůj-nekrotický proces, který se vyvine v důsledku zánětu několika vlasových vaků a blízkých mazových žláz s tvorbou rozsáhlé nekrózy pokožky a podkožní tkáně, se nazývá karbuncle. Tyto formace zpravidla vznikají zpravidla jednotlivě.

Léčba karbunky doma

autor: lékař Krivega M.S.

Carbuncle je hnisavé onemocnění způsobené stafylokokem nebo streptokokem, když je postiženo několik sousedních vlasových folikulů a mazových žláz s hnisavým zánětem šířícím se hluboko, který postihuje jak kůži, tak podkožní tkáň a někdy i pokrytí svalu. Tam jsou karbunky častěji jeden po druhém (zřídka může být 2-3 na těle). Tento rozdíl v počátečním stupni karbunky z varu, které jsou způsobeny stejnými mikroby, ale na těle jsou v počtu několika kopií.

Herpes na obličeji – virová infekce, která infikuje téměř všechny

Projevy herpetické infekce je známo, že lidstvo už od starověku. Slovo "herpes" je řeckého původu a znamená "tečení a plazit." Téměř všechny světové populace je infikována s touto infekcí, ale ne všichni to doprovázeno těžkou kliniky. Herpes na obličeji – nejčastější lokalizaci onemocnění.

Příčiny herpes na obličeji

Herpes na obličej je obvykle způsobeno herpes simplex viru Herpes simplex – ve skutečnosti není tak jednoduché první typ (HSV-1), alespoň – genitální herpes (HSV-2). Infekce s HSV-1 se nejčastěji vyskytuje v prvních třech letech života, a HSV-2 – s nástupem sexuální aktivity.

Infekce herpes pochází z infikované osoby, jako v vyjádřených příznaků onemocnění, a latentní (skryté) období.

HSV je přenášen následujícími způsoby:

 • Pro přímý kontakt (domácnost, sexuální);
 • Když nepřímý kontakt (přes domácí potřeby, hračky, nádobí, lékařské nástroje);
 • Parenterálně (v transplantaci orgánů a tkání infikováno nebo kontaminováno umělou inseminací se dárce spermií);
 • Z matky na dítě (přes placentu nebo při průchodu dítěte porodními cestami prostřednictvím infikovaných žen).

Po prvním kontaktu s HSV-1, druhý proniká do trojklanného gangliových buněk, kde dlouhou dobu může být v neaktivním stavu, a není doprovázena žádnými symptomy. HSV-2 infekce po příznaků rovněž přejde do latentního stavu, a je v buňkách sakrální (křížové kosti) ganglion.

Infekce vede k tvorbě protilátek proti HSV. Jejich množství se postupně zvyšuje, po dobu čtyř týdnů a uloženy na stejné úrovni po celý život. Tyto protilátky nejsou zabránění opakování onemocnění, ale přispívají k mírnějších infekcím.

Pod vlivem různých faktorů, může dojít k znovu příznaky herpetické infekce. K tomu často dochází, pokud:

 • Nízká imunita;
 • Porušení spánku;
 • Přehřátí nebo podchlazení;
 • Stres;
 • Metabolické poruchy v těle;
 • Pití alkoholu ve velkém množství.

Závažnost symptomů závisí na imunitní systém člověka. Obličejové herpes lokalizován na křídlech svých nosů, v rozích úst do červeným rámečkem rtů. Za prvé, na stejném místě (zřídka dvou) se objeví zarudnutí, proti které jsou malé bublinky (vesikuly). U každého takového lokusu množství váčky se může lišit od dvou do deseti.

Bubliny jsou uspořádány ve skupinách, které jsou naplněny čiré kapaliny, která je dva až tři dny, že se zakalí. Někdy malé bubliny spojují a tvoří vícekomorový bublinu o průměru o jeden centimetr.

V případě, že oblast kůže, kde se bublinky nejsou vystaveny tření nebo macerací (měknutí v důsledku expozice na kapaliny) jsou vytvořeny žlutavě šedohnědé. Loni na podzim off asi po šesti dnech, a na jejich místě je špatně pigmentovaná skvrna. Pokud je kůže vystavena tření nebo macerací, bubliny roztržení, a tvořil jasně červenou erozi. Je možné připojit se k bakteriální infekci.

Ještě jiné příznaky oparu na tváři – bolest, brnění a pálení. Well-being obvykle nemá vliv, ale někdy to je možné zvýšit teplotu, vzhled horečky a bolesti svalů.

Ve více vzácných případech herpes v uchu. Tato osoba zažije svědění a bolest. Uvnitř ucha můžete vidět malé puchýřky nebo erozi. Vyrážka se může objevit také na ušním boltci, nebo za ním.

To je jeden z odrůd herpes simplex. Puchýřky se vyskytují na zarudlou a otoků sliznice úst: rtů, tváří, dásní a patra. Během několika hodin po bublin praskla, a na jejich místě se o erozi. Po dvou nebo třech dnech, jsou pokryté filmem fibrinu. Dotyčná osoba bolestivost a nadměrné slinění Zvýšené slinění – odchylka od normy , Po jednom nebo dvou týdnech obnovena sliznice.

Ve věku šesti oparů na tvář dítěte je nejčastěji vidět v podobě akutní herpetické (vřed) stomatitida. Za prvé, tělesná teplota stoupá, je letargie a malátnost.

Na oteklé a zarudlé sliznice úst dojít aftózní lézí (povrchní vředy malých rozměrů). Ve svém centru se oblastmi nekrózy (odumřelou tkáň), a hrany těchto prvků jsou obklopeny výrazným zánětlivým ráfku. Erupce jsou umístěny odděleně od sebe navzájem, ale po chvíli se spojil a tvořily velké erozivní a ulcerativní místa. Toto onemocnění je doprovázena silnými bolestmi a významné slinění.

Herpes na obličeji může projevit jako recidivy onemocnění. Je charakterizována méně závažnými příznaky a jejich trvání. Míra recidivy se pohybuje od jednou za rok pětkrát za měsíc. U některých lidí, proces stává chronickou kontinuální, když je vyrážka, kdo dosud prošel, a nový přichází.

Před vznikem bublin dotyčné osoby svědění, pálení a brnění. Nejčastěji se projevuje jako vyrážka individuální ohnisek.

Jak léčit opary na obličeji

Léčba herpes na obličej obsahuje povinné použití mastí, které se aplikují na místo výskytu bublin. Mast na opary na obličeji může být:

Acyclovir – droga, která se také používá při léčení herpetických infekcí. Vyrábí se ve formě tablet, mastí a krémů pro vnější použití. Externě aplikovat lék každé čtyři hodiny. Terapie musí pokračovat až do kůry na váčků, nebo dokud se úplně uzdravil. Obvykle k tomu dojde v průměru pěti dnů. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku mast nebo krém by měl být aplikován na kůži, když se první příznaky: svědění nebo brnění.

Acyclovir ve formě tablet, která mají být přijata pro léčení herpetických infekcí, a pro prevenci exacerbace rekurentní herpes. V posledně uvedeném případě, by léčba měla také zahrnovat použití leukocytů lidského interferonu (tři až pět injekce za samozřejmě).

Valtrex – antivirového činidla, který obsahuje valacyclovir. Tato účinná látka v lidském těle je přeměněn na aciklovir Acyclovir – jak je to bezpečné? , Lék se používá k léčbě herpes Léčba herpes – vážný problém , A také aby se zabránilo jeho opakování. Valtrex je k dispozici ve formě tablet.

Famvir (famciclovir) je předepsán pro primární herpes infekce, akutní exacerbace chronické infekce a pro předcházení exacerbací. Přípravek je vyroben ve formě tablet.

Chcete-li zabránit recidivy je třeba zvýšit obranyschopnost organismu. Správný způsob bdění a spánku, správné výživy, zdravotní školení a cvičení k tomu přispět. Můžete si také vzít bylinné doplňky, které posilují imunitní systém. Patří mezi ně například patří Echinacea a eleuterococcus. Díky těmto preventivních opatření může významně zvýšit délku období bez nemoci.

Mykóza pokožka obličeje – příčiny, příznaky, diagnostika, léčba

Houby – je jedním z nejstarších a nejběžnějších druhů živých organismů na planetě. Samozřejmě, že ne všechny existující druhy hub způsobit poškození zdraví člověka. Naopak, přítomnost houby na kůži potřebné pro zpracování kůže vloček a průběhu běžných metabolických procesů.

Kožní léze houby nebo plísňové infekce dochází, když růst hub kolonií je nekontrolované, a narušil přirozenou rovnováhu mikroflóry kůže.

Mykóza na obličeji, ve skutečnosti, je varianta mykóza postihující kůži hladká. Ve většině případů, je onemocnění způsobené houbami rodu T. mentagrophytes a T. rubrum, zřídka spustil vývoj mykóza plísní M. audouinii, T. Concentricum, M. Canis.

Výrazné plísňové infekce kožních lézí osoby v určité formě nemoci, protože nemoc je často špatně diagnostikují. V důsledku nesprávné diagnózy jmenován neadekvátní terapie s využitím hormonálních mastí a systémové léčby kortykosteroyodamy. Použití hormonální léky neléčí na nohou, ale vede ke změnám v klinickém obrazu. V důsledku toho, správná diagnóza je ještě obtížnější.

Nemocní plísňové infekce a mykózy včetně kůže, může jakákoli osoba, protože spor plísní šíří po celém světě. Nicméně, pro většinu lidí, kontakt s výtrusy, je bezpečný, nemoc se obvykle objevuje pouze proti snížené imunity.

Faktory, které mohou mít vliv na fungování imunitního systému a v důsledku toho vyvolají vývoj mykóza může být:

• Špatné životní prostředí;

• Dlouhodobé užívání léků, zejména antibiotik a imunosupresivních látek;

• Jakékoliv další faktory, které mají vliv na stav lidského imunitního systému.

Vývoj mykóza na obličeji se často objevuje na pozadí jiných kožních infekcí houbovými vliv na pokožku nohou a rukou, velké sklady, atd. (Rukou sportovce, mykózy nohou, sportovní velký vrásek kůže).

Infekce infekce plísňové obvykle dochází prostřednictvím kontaktu:

• V úzké komunikaci s nemocného člověka;

• Při styku s nemocnými zvířaty. Příčina infekce mohou nejen zvířata, ale dům myš. Skutečnost, že infekce plísňové infekce volitelně přímý kontakt s nemocným zvířetem. Myš může opustit své značky na kusy nábytku nebo oblečení, kde houby dostat své ruce na, a pak na obličeji.

Příznaky mykózy závisí na typu a agresivita plísní způsobené kožními lézemi, individuální reaktivitou.

Při chronické mykóz kůže obličeje léze jsou podobné příznaky ekzému. Vzdělání získává namodralé barvy a rozmazání hranice. Možná přítomnost malého odlupování a svědění.

Nicméně sportovec na obličeji může dojít atypicky. Kožní léze se mohou objevit ve formě svědění zarudnutí kůže bez známek peeling. Možné tvorba infiltrované prvky ve formě plátů s hnisavý výtok, který po otevření vztahuje krusty. V tomto kurzu mykóza je často mylný pro akné.

Další varianta mykóza na obličeji – favus. Toto onemocnění je obvykle sekundární a vyskytuje se v přítomnosti houbového onemocnění pokožky hlavy. Krb mykóza v tomto případě vypadá jako červená skvrna se žlutými krusty a lisovaného centra.

Mnoho pacientů s Mykóza pokožky obličeje zvýšených slunečním světlem.

Jak již bylo uvedeno, jsou pleťové mykózy diagnostikována poměrně obtížné. Důvod – atypický klinický obraz, tak i vlastní léčba pacientů, kteří začali mazání obličejové skvrny hormonální masti.

Základ rozpoznání všech plísňových infekcí – kulturní laboratorních studií odhalit přítomnost plísní v kůži vloček odebraných od centra porážky.

Při provádění diagnózy je třeba odlišit od mykózy kožní projevy onemocnění, jako jsou:

Při léčbě mykóz je sledován dvě branky. První – rychlé odstranění houby z oblasti lézí na kůži. Za druhé – je eliminace nebo minimalizace z faktorů, které vedou k aktivaci hub, tj opatření zaměřená na normalizaci imunitního systému.

Typicky, pro běžné použití při léčbě plísňových infekcí kůže předepisující lékaře:

• griseofulvin. Tento nástroj se používá k léčbě plísňových infekcí u dětí, protože lék je nejbezpečnější.

• Terbinafin (obchodní název Lamisil).

• Flukonazol (Mikosyst, Diflucan, atd.).

Mimochodem, tento lék ze seznamu – Flukonazol je také často používán v kvasinkách.

Výběr se provádí individuálně podle druhu a stupně agresivity hub. Pokud nebylo možné určit typ patogenu mykóza, předepisující lékaři se známou aktivitou proti většině patogenních hub.

Mějte na paměti, že použití jakýchkoli protiplísňových léků s sebou nese riziko komplikací. Skutečnost, že léčení mykóz zahrnuje dlouhodobé užívání drog, a antifungální látky mají toxické účinky na játra. Proto je nemožné vybrat takové zařízení, a léčba mykóz by měla probíhat pod lékařským dohledem.

Současné antifungální masti jsou často složeny z protizánětlivých a antimikrobiální činidla, tj, mají komplexní účinek na infekci požární hub. Mezi nejčastěji používané místní zaměstnanci mohou být identifikovány masti a krémy, které obsahují:

• Byfonazol a kol.

Lokální léčba plísňových infekcí kůže na obličeji zahrnuje dlouhodobé užívání léku určeného dvakrát denně. Nenechte přerušit průběh, i když při léčbě mykóz hlavní symptomy vymizí. Skutečnost, že tato nemoc má tendenci se opakovat, takže je třeba držet léčbu až do konce.

Spolu s k léčbě plísňových infekcí by měli používat terapii zaměřenou na posílení imunitního systému. Je třeba při léčbě chronických onemocnění, brát vitamíny a probiotika pro normalizaci střevní flóru.

Léčba s tradičními metodami

Současně s léčbou, že lékař předepíše, použití a testovaných lidových prostředků, jak se zbavit brzy mykóz člověka.

• Mast vejce, olej mykóza kůže. Musíte se syrová vejce, dobře omýt kartáčem a mýdlem a dát do malé sklenice. Tam také nalijte 100 ml octa (70%) a směs se nechá v ledničce, dokud se úplně nerozpustí vaječné skořápky. Pak budete muset smíchejte tento roztok se 200 gramů měkčeného másla (snadnější dělat s mixéru). Mast dvakrát denně, aby na požární mykóz.

• Chcete-li bojovat proti kožní mykóza může být použit léčivé byliny. Efektivní odvary připravují a dubová kůra nebo vlaštovičník.

Predikce a prevence

Prevence plísňových infekcí na kůži obličeje se liší od preventivních opatření k zamezení dalších typů mykotických infekcí kůže. Pacienti se doporučuje:

• Je-li poranění kůže co nejdříve držet antiseptické ránu. Nezanedbávejte používání antiseptik a malých lézí, které lze snadno získat, například při holení.

• Pokus o posílení imunitního systému – brát vitamíny plánovat den, přidělování čas k procházkám a odpočinku, vyhnout se jíst velké množství rafinovaného a zejména, že obsahuje vysoké potraviny cukru.

lišej na obličeji babská rada

LÉČIVÝ MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ

Vnější použití měsíčku

Měsíček je velmi ceněný pro své dezinfekční, antibiotické a antiseptické účinky. Díky vysokému obsahu účinných látek (fytoncidů a rostlinných antibiotik) úspěšně léčí plísňová onemocnění kůže, ekzémy, lupénku, lišej a další kožní defekty, na které klasická medicína mnohdy nestačí. Léčba klasickými medikamenty bývá obtížná a často je léčbu potřeba opakovat. Naopak po použití měsíčku dochází ke zlepšení velice rychle.

Měsíčková mast

Měsíčková mast je nejznámějším přípravkem s obsahem měsíčku.Měsíčková mast vykazuje hojivé účinky, a proto se používá na kožní záněty, menší poranění kůže, špatně se hojící jizvy, popáleniny, omrzliny, plísně na nohou, kožní plísně, opruzeniny, bércové vředy, křečové žíly, lišej a při léčbě akné. Likviduje škodlivé mikroorganismy a současně podporuje tvorbu nové tkáně. Zde je recept na domácí výrobu měsíčkové masti.

Čaj a nálev z měsíčku lékařského

Pro externí použití je vhodný také nálev z květů nebo lístků. Koupel z měsíčku úspěšně potlačuje i nepříjemné kvasinkové onemocnění reprodukčních orgánů (vaginální mykóza). Jako obklad poslouží při léčbě akné.

Recept na čaj a nálev: 2-3 květy na hrnek horké vody. Teplý čaj pijeme 2 krát denně. Nálev používáme na obklady, jako kloktadlo nebo lázeň.

Zveřejněno dne: 7.9.2010

Diskuze: Bolavé oči

Nějaká babská rada, na bolavé oči, slyšela jsem, že pomáhá šalvějový obklad..má někdo zkušenosti?

Odesláno dne: 20.3.2017 uživatelem Dorotka

DĚTSKÉ PUPÍNKY

Lišej kroužkový je infekce postihující kštici nebo kůži. Šíří se přímým kontaktem s infikovanou osobou či zvířetem, sdílením pokrývek hlavy nebo kartáčů a hřebenů s nakaženým dítětem.

Toto plísňové onemocnění napadá kořínky vlasů na hlavě a na těle a způsobuje vypadávání vlasů. Na kůži se v postižených místech tvoří kulaté červené skvrny a objevuje se také svědění.

Co s tím dělat

Lišej kroužkový je nutné léčit okamžitě, než se vyrážka rozšíří po celém těle a dítě jí nakazí druhé. Používá se protiplísňový lék griseofulvin po dobu 6 až 8 týdnů. Po dobu, kdy dítě užívá lék, by nemělo navštěvovat školu nebo mateřskou školu. Má-li dítě lišej i na jiných místech na těle, předepíše lékař protiplísňový roztok, jímž budete dítěti postižená místa potírat, dokud vyrážka úplně nezmizí.

Zveřejněno dne: 20.6.2017

Diskuze: Babské rady

Odesláno dne: 23.2.2016 uživatelem rajap

UHRY NA OBLIČEJI

Jak vypadá akné na obličeji

Zveřejněno dne: 8.6.2016

Diskuze: Re: Blefaritida

Ještě doplním, že žádné kapky na suché oči mi nepomáhají, naopak po nich oči ještě více zčervenají. To už je mnohem účinnější babská rada – obklady z mléka, to trochu uklidní.

Odesláno dne: 24.10.2017 uživatelem Sam

BLECHY U KOČEK

Jak se zbavit blech – babské rady

Je prokázáno, že 90 % bleší populace přebývá v podobě vajíček a larev v okolí zvířete a pouze dospělé jedince nalezneme v jeho srsti. Vývojový cyklus blechy trvá při dobrých podmínkách průměrně 21 dnů. Dospělá samička klade vajíčka, která vypadávají do okolí zvířete. Po 4 až 12 dnech se líhne larva, jejíž hlavní potravou je trus dospělých blech. Larvy se zavrtávají do koberců a dek a mohou zde přežít i několik měsíců. Larva se po dvojím svlečení zakuklí a z ní se pak vyklube již dospělá blecha. Proto je důležité ošetřit nejen kočku samotnou, ale i prostory a pelíšek, kde se nejčastěji zdržuje. Pokud byste tak neučinili, dojde po skončení účinnosti přípravku aplikovaného na zvířeti k opětovnému napadení. Blecha vydrží bez potravy i několik měsíců.

1. babská rada jak na kočičí blechy

Dávejte do kočičího pelíšku listí z vlašských ořechů. Tento zákrok však blechy nezabije, pouze je vypudí.

2. babská rada jak na kočičí blechy

Vyzkoušejte práškový borax. Seženete jej běžně v obchodě a bleším výtržníkům udělá do krunýřků pořádné díry. Abyste měli jistotu, že jste se parazitů nadobro zbavili, můžete borax nasypat na podlahu a přebytek vysát nebo zamést. Neviditelné krystalky se postarají i o toho nejposlednějšího parazita. Jde o levné a v podstatě zcela bezpečné řešení (rozhodně lepší než deratizace). Jen se ujistěte, že kočka žádný borax nesnědla.

3. babská rada jak na kočičí blechy

Obyčejná voda s citronem může dělat zázraky jak při alergiích na bleší kousnutí, tak jako repelent. Citrusy blechy odpuzují, a navíc budete mít krásně voňavou kočku. Citronový roztok vyrobíte následovně: citrony zalijte vroucí vodou a nechte přes noc louhovat. Roztok můžete na kočku nastříkat například rozprašovačem.

4. babská rada jak na kočičí blechy

Blechy je možné zničit i pivovarskými kvasnicemi. Ty se podávají v tabletách nebo se mohou nasypat přímo do kočičí stravy. Tato metoda ničí pouze blechy na kočce, ale nikoliv v jejím okolí.

Zveřejněno dne: 17.8.2017

Diskuze: Re: zalehnutí uší

Vypadá to, že máte asi tekutinu ve středním uchu. Babská rada na to radí jít do sauny a do vyčerpání tam cyklit intenzívní zahřátí a důkladné schlazení, alespoň 5 krát. Při posledních opakovaních se uvolní Eustachova trubice, která odvede přebytečný obsah z ucha ven.

Konveční rada je, najít jiné ORL a zkusit najít přesnou příčinu zalehlého ucha.

Odesláno dne: 30.5.2014 uživatelem Cempírek

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI U DĚTÍ

Vyrážka na obličeji u starších dětí

 • kopřivka
 • plísňová infekce
 • atopická dermatitida
 • alergická dermatitida

Zveřejněno dne: 30.7.2013

Diskuze: Bolest v krku u dítěte

Prosím o radu. Me 6ti lete dítě má spalovou angínu a velkou bolest v krku . problém polknout cokoliv.

Máme antibiotika ale chtěla bych mu nějak pomoci od bolesti krku . existuje nějaká babska rada? Zábaly krku? Nějaká bylina atd.

Odesláno dne: 5.1.2018 uživatelem Jiřina

ČERVENÉ FLEKY V OBLIČEJI

Co způsobuje červené fleky v obličeji

Poruchy barvy kůže s projevem nachové nebo červené barvy jsou nejčastěji Névus flammeus nebo angiom. Někdy nazývané jako oheň v tváři, červerné fleky v obličeji nebo červené tváře.

 • Névus flammeus je cévní malformace patologicky charakterizována rozšířením povrchové dermální kapiláry.
 • Angioma arteriale racemosum (cirsoideum) cévní nezhoubný nádor tvořený konvolutem tepének, který připomíná klubko červů.

Zveřejněno dne: 20.1.2010

Diskuze: Ocet a cibule zafungovaly

Měl jsem po vyučení před asi 40 lety kuří oko na palci pravé nohy. Maminka mi palec obalila igelitem v kterém byl ocet a cibule, tak jak praví babská rada, a u kořene jemně omotala hrubší nití. Obal jsem (z chlapské lenosti) nevyměňoval, jak se radí zde, ale ponechal na místě a po dvou dnech jej přestal vnímat. Po týdnu jsem jej sundal a kuří oko bylo pryč. Zlatá maminka! 🙂

Odesláno dne: 19.11.2015 uživatelem Edisko

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI

Akné na obličeji

Akné patří mezi nejčastější kožní choroby a kromě nepříjemných fyzických projevů může přivodit i psychické potíže. Akné nevzniká jen v důsledku toho, že máte mastnou pleť. Příčiny jeho vzniku jsou úplně jinde. Mnozí odborníci věří, že akné může odrážet zdravotní problémy. Podle toho, kde se na obličeji pupínky objeví, můžete rozpoznat, která část těla není v pořádku. Stres, špatné stravování nebo třeba alergie, to všechno může vést ke vzniku akné. Trápí vás akné na čele, bude to nejspíš tím, že jíte příliš tučných jídel. Pupínky na tvářích zase upozorňují na to, že se příliš stresujete. Tělo dokáže na problémy upozornit.

Zveřejněno dne: 17.10.2016

Diskuze: Trhani zubu moudrosti sedmicky dole

Dobry den potrebuji pordit,ve stredu me trhali zub moudrosti a dnes je sobota a neustale mm bolesti az do spanku a k uchu v ustech me zustala nit a mam neprijemnou chut v ustech i po vycisteni zubu,mam navstivit zubni pohotovost,nebo existuje neco cim si poradit ,treba babska rada

Odesláno dne: 24.6.2017 uživatelem Iveta Rumlerova

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI

Vyrážka na obličeji ze stresu u dospělých

Na kůži se odráží aktuální stav našeho organismu. Tvoří hranici mezi vnitřním a vnějším. Na kůži se může odrazit nejen stav a fungování vnitřních orgánů, ale i naše emoční naladění. Při stresu, obavách a úzkostech se může zhoršit chronické kožní onemocnění, jak je viditelné například u atopického ekzému, nebo se může objevit nové kožní onemocnění, kde je možné jmenovat například kopřivku.

Zveřejněno dne: 17.10.2016

Diskuze: SKVRNY NA OBLIČEJI

DOBRY DEN MAM SKVRNY NA OBLIČEJI VEDLE OČI A NEVIM JAK SE TOHO ZBAVIT

Odesláno dne: 4.9.2015 uživatelem jan pešta

ČERVENÉ FLEKY V OBLIČEJI

Jak odstranit červené fleky v obličeji

K odstranění červených fleků na obličeji se nejčastěji používá laser. Laser dokáže odstranit nejen červené fleky v obličeji, ale také jizvy po akné. Nejmodernější laserové systémy dnes dokáží tyto poruchy odstranit, aniž by zanechaly po sobě jizvy. U některých lidí se laserem dá oheň na kůži odstranit zcela, u některých jen z části. Léčba laserem spočívá v úzkém zaměření laserového paprsku, který reaguje na hemoglobin – červené barvivo a jeho působením se zataví cévní kapiláry, které se pak přirozeně po zákroku zahojí – tělo je vstřebá a nejsou pak tolik vidět. Trvání laserové léčby a počet ošetření závisí na typu a rozsahu vady kůže a může se u každého lišit. Často je nutné absolvovat více sezení k dosažení optimálních výsledků. Tyto zákroky jsou prováděny v rámci estetické mediciny a nejsou tedy hrazeny zdravotními pojišťovnami. Z finančního hlediska je třeba u tohoto zákroku počítat s jistými náklady, které pro odstranění těchto vad bude nezbytné obětovat. Bližší informace získáte v některém z laserových center, například zde http://www.asklepion.cz/problemy/metlicky-modre-zilky-cevni-zil.

Zveřejněno dne: 20.1.2010

Diskuze: praskání žilek v obličeji

dobrý den, potřebovala bych poradi je mi 51let a začínají mi praskat žilky v obličeji.Myslím si ,že to v rodině nemame.Prosím poraďte mi děkuji mnohokrát Marie

Odesláno dne: 29.8.2012 uživatelem Marie

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI

Červená vyrážka na obličeji

Pokud se na vaší pokožce občas objeví svědící suchá červená vyrážka, mohlo by se jednat o virový exantém pityriasis rosea, který se nemusí léčit, neboť spontánně odezní. Jiným důvodem může být akutní stadium ekzému či lupénky. Tato onemocnění vždy musí posoudit kožní lékař.

Červená vyrážka z mrazu se nazývá oznobeniny (perniones), nejde vyloženě o omrzliny, ale o poškození kůže vlivem povětrnostních podmínek, přičemž následky mohou být i trvalé. Musíte pokožku maximálně chránit před výkyvy teplot, promazávejte ji například Bepanthenem, chraňte ji i před sluníčkem. Víc proto udělat nemůžete.

Červená suchá vyrážka na obličeji se šupinkami bývá charakteristická pro periorální dermatitidu. U tohoto onemocnění je důležité vysadit veškeré krémy, make-up – právě tato pravidelná a dlouhodobá hydratace pleti je totiž hlavní příčinou tohoto stavu. Určitě je důležitá návštěva kožního lékaře, který nasadí celkovou léčbu.

Červená vyrážka v obličeji může mít více příčin:

 • Zvýšená cévní reaktivita, která vede při psychické zátěži nebo výkyvech teplot k většímu prokrvení a tím k zarudnutí. S tímto jevem se nedá nic dělat.
 • Může jít také o projevy ekzému (ten svědí). V tomto případě kožní lékař předepíše vhodný krém, po kterém tyto problémy zmizí.
 • Zarudnutí v obličeji je typické také pro růžovku. Zde je opět nejlepší navštívit lékaře a nechat si předepsat vhodný preparát.

Zveřejněno dne: 17.10.2016

Diskuze: Bílé skrvny

Dobrý den Martino, no přemýšlela jsem také jestli ty bílé fleky není jen nedostatek nějakého vitamínu. Ale jak zjistit kterého? Já je mám na obličeji a to si fakt dobře také nepřipadám.

Mne se to oběvilo prvně, tak se mi nezdá že by to bylo po opalování. protože se opaluji ráda již ix let.

Poradte nám někdo, prosím.

Odesláno dne: 9.7.2011 uživatelem Ivana

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI

Rozdíl od vyrážky

Nevzhledné pupínky, zarudlá a mnohdy bolestivá místa, po kterých často zůstanou jizvy, tak to je akné. Hnisavé a zánětlivé uhry nebo jen rozšířené a zanesené póry. Akné je zánětlivý proces probíhající v ucpaném vývodu mazové žlázky na rozdíl od vyrážky. Vývody mazových žlázek na obličeji, ale mnohdy i na zádech nebo na jiných částech těla se začnou ucpávat působením hormonů androgenů. Androgeny se tvoří v nadledvinkách a v mužských pohlavních žlázách, proto se akné sice objevuje u obou pohlaví, ale u mužů je častější těžší průběh. Vlivem těchto hormonů začne mazová žlázka nadměrně produkovat maz, odkud se také více mastí pleť. Dále se začnou nepřiměřeně množit buňky vývodného kanálku mazové žlázky. Mazový kanálek se odumřelými zrohovatělými buňkami postupně ucpe a vytvoří perfektní prostředí pro množení bakterií. Nejznámější bakterií způsobující akné je bakterie rodu Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizích mikroorganismů reaguje imunitní systém prudkou ochrannou, zánětlivou reakcí. Takto se v ucpaném póru utvoří zánět, který je už známým bolavým nebo hnisavým uhříkem.

Akné není infekční, proto nelze přenést na jinou osobu. Škrábáním nebo neodborným ošetřováním se ale může roznést například na jiná místa na obličeji, protože rozneseme bakterie i do jiných, zatím nenakažených mazových kanálků.

Zveřejněno dne: 17.10.2016

ČERVENÉ ZARUDLÉ FLEKY NA OBLIČEJI

Červené fleky na obličeji

Červené zarudlé fleky na obličeji mohou signalizovat atopický ekzém, seborhoickou či periorální dermatitidu. Červené fleky na obličeji často vznikají i zvýšenou dráždivostí drobných cévek v obličeji, které reagují na podněty, jako je stres, změny teploty nebo alkohol. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nemoc, není k dispozici ani léčba. Zkuste používat krémy a make-upy určené pro pleť se sklonem k zarudnutí.

Pokud se na vaší pokožce vyskytnou občas svědící suché červené fleky, mohlo by jít o virový exantém pityriasis rosea, který se nemusí léčit, neboť spontánně odezní. Jiným důvodem může být akutní stadium ekzému či lupénky. Tato onemocnění vždy musí posoudit kožní lékař.

Červený obličej z mrazu se nazývá oznobeniny (perniones), nejde vyloženě o omrzliny, ale o poškození kůže vlivem povětrnostních podmínek, přičemž následky mohou být i trvalé. Musíte pokožku maximálně chránit před výkyvy teplot, promazávejte ji například Bepanthenem, chraňte ji i před sluníčkem. Víc proto udělat nemůžete.

Červené suché fleky na obličeji se šupinkami bývají charakteristické pro periorální dermatitidu. U tohoto onemocnění je důležité vysadit veškeré krémy, make-up – právě tato pravidelná a dlouhodobá hydratace pleti je hlavní příčinou tohoto stavu. Určitě je důležitá návštěva kožního lékaře, který nasadí celkovou léčbu.

Červené fleky na obličeji po alkoholu jsou způsobeny biogenními aminy, což jsou látky, které mohou podpořit vznik alergických obtíží. Různé typy alkoholu jich obsahují jiné množství. Neznamená to tedy, že byste byl na alkohol alergický, ale dodáte do organismu látky, které alergickou reakci mohou spustit.

Červené fleky v obličeji obecně mohou mít více příčin:

 • Zvýšená cévní reaktivita, která vede při psychické zátěži nebo výkyvech teplot k většímu prokrvení a tím k zarudnutí. S tímto jevem se nedá nic dělat.
 • Může jít také o projevy ekzému (ten svědí). V tomto případě kožní lékař předepíše vhodný krém, po kterém tyto problémy zmizí.
 • Zarudnutí v obličeji je typické také pro růžovku. Zde je opět nejlepší navštívit lékaře a nechat si předepsat vhodný preparát.

Zveřejněno dne: 8.12.2015

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI U DĚTÍ

Pátá nemoc

Je virové onemocnění dětského věku. Nemoc postihuje nejčastěji malé děti mezi 3. a 15. rokem života. Nákaza může proběhnout zcela bez příznaků nebo je provázena typickou vyrážkou.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI U DĚTÍ

Jsou v dětském věku nekomplikovaným virovým onemocněním. Nebezpečí zarděnek spočívá v nákaze těhotné ženy. Onemocní-li žena v prvních třech měsících těhotenství, může dojít k poškození plodu. Dnes takové komplikaci předcházíme pravidelným povinným očkováním proti zarděnkám.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

PLÍSEŇ V OBLIČEJI

Plísně na obličeji se často objevují na pozadí jiných kožních infekcí, a to na základě mykóz pokožky nohou a rukou, které se lehce přenesou na obličejovou část. K plísňové infekci obvykle dochází prostřednictvím:

 • úzkého kontaktu s nemocným člověkem;
 • styku s nemocnými zvířaty (příčinou infekce mohou nejen zvířata, ale i obydlí zamořené plísněmi);
 • používání osobních věcí jiných lidí, například ručníku nemocného jedince (ve vlhkém a teplém prostředí se plísním daří nejlépe).

Příznaky mykózy závisí na typu a agresivitě plísní způsobených kožními lézemi, individuální reaktivitou. V tomto případě se na povrchu kůže objeví kruhové skvrny růžové nebo žluté barvy, které mohou být ohraničené. Skvrny se mohou na okrajích zvětšovat. Případné chloupky v oblasti mykózy obvykle nejsou ovlivněny.

Při chronické mykóze kůže obličeje jsou postižená místa podobná příznakům ekzému. Defekt získává odstín namodralé barvy s rozmazanými hranicemi. Může se vyskytnout i malé odlupování postižené kůže a svědění.

Kožní léze se mohou objevit také ve formě svědění a zarudnutí kůže bez známek šupinatění. Je rovněž možný výskyt infiltrovaných prvků ve formě plátu s hnisavým výtokem, který po otevření vykazuje krusty. V tomto případě je tento projev mykózy často mylně diagnostikován jako akné.

Další variantou mykózy na obličeji je favus. Toto onemocnění je obvykle sekundární a vyskytuje se v přítomnosti houbového onemocnění pokožky hlavy. Mykóza v tomto případě vypadá jako červená skvrna se žlutými krustami.

Zde můžete vidět, jak vypadá plíseň v obličeji.

Zveřejněno dne: 10.1.2016

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI U DĚTÍ

Šestá nemoc

Šestá (6) nemoc u dětí je běžné virové onemocnění. Vyskytuje se převážně v jarních měsících a může probíhat v drobných epidemiích. Postihuje většinou děti v batolecím věku kolem 1–2 let. Pokud už dítě jednou tuto nemoc prodělalo, vytváří si protilátky.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

PLÍSEŇ V OBLIČEJI

K plísňové infekci kůže dochází, když je růst kolonií hub nekontrolovaný a naruší přirozenou rovnováhu mikroflóry kůže. Plíseň (mykóza) na obličeji bývá různými variantami plísní, které postihují hladkou kůži. Ve většině případů je onemocnění způsobené houbami rodu T. mentagrophytes a T. rubrum, zřídka spustí vývoj mykózy plísně M. audouinii, T. concentricum, M. canis.

Onemocnět plísňovou infekcí může jakákoli osoba, protože spory plísní se šíří po celém světě. Nicméně pro většinu lidí je kontakt s výtrusy plísní bezpečný, nemoc se totiž obvykle objevuje pouze při snížené imunitě. Faktory, které mohou mít vliv na fungování imunitního systému a v důsledku toho vyvolají mykózu, mohou být:

 • chronická onemocnění;
 • špatné životní prostředí;
 • endokrinní poruchy;
 • dlouhodobé užívání léků, zejména antibiotik a imunosupresivních látek;
 • léto
 • nízký věk;
 • zvýšené pocení;
 • jakékoliv další faktory, které mají vliv na stav lidského imunitního systému.

Zveřejněno dne: 10.1.2016

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI

Ekzém v obličeji

Ekzém je zánětlivou a obtížně léčitelnou reakcí kůže se spoustou různých příčin. Moderní medicína může velmi účinně zmírnit projevy ekzému, avšak s mizivou nadějí na úplné vyléčení. Charakteristickými projevy ekzémů jsou osychající místa na kůži, která následně zčervenají a zanítí se. Jiným nepříjemným projevem jsou malé praskající puchýřky, často vytvářející strupy s prasklinami. Následkem škrábání postižených míst kvůli soustavnému svědění kůže je zanesení puchýřků nečistotami, které mohou začít hnisat. Škrábání může být také příčinou druhotné infekce, popraskaná kůže může začít i krvácet.

Svědění je pouze jedním z nepříjemných pocitů. U postižených se mohou objevit poruchy spánku, soustředění, často bývají popudliví. Rozpačité pohledy či zírání na někoho s kožními problémy mají rovněž negativní vliv na sebevědomí postiženého jedince. Někteří lidé si dokonce nesprávně myslí, že se mohou ekzémem nakazit a snaží se izolovat od ekzémem postiženého jedince.

Zveřejněno dne: 17.10.2016

VYRÁŽKA NA OBLIČEJI U DĚTÍ

Ochrana dětské pokožky

Vyrážka doprovází některé dětské infekční nemoci. Známe spíš ty, proti kterým je možné, nebo dokonce povinné se nechat očkovat – zarděnky, spalničky, neštovice. Očkování proti spále, páté a šesté dětské nemoci však neexistuje. U dětí většinou tyto nemoci probíhají lehce, lze je však zaměnit, a i proto je třeba jim věnovat pozornost. Kůže je největší orgán lidského těla a řada nemocí, s kterými se běžně potkáváme, se projeví právě na kůži. Jak? Vyrážkou. Máme-li malé dítě s teplotou a vyrážkou, pak nás jako rodiče nejčastěji napadne, zda naše ratolest nemá některou z typických dětských nemocí. Ale kterou? Spalničky, zarděnky, spálu, neštovice? Očkováním se lze chránit proti spalničkám a zarděnkám – je to jedno z povinných očkování v dětském věku. Ovšem je třeba vzít v úvahu, že i přes velkou proočkovanost se v České republice tyto nemoci ojediněle objevují. Dalším onemocněním, které sem spadá, jsou plané neštovice. Těmi ročně onemocní desítky tisíc dětí. Toto onemocnění většinou probíhá lehce, ale i proti němu je možné očkovat – na přání rodičů.

Zveřejněno dne: 30.7.2013

SEBOREA V OBLIČEJI

BIODERMA zklidňující a čisticí krém Sensibio DS+ 40 ml

Je zjemňující krém, který efektivně zklidňuje seboroickou a podrážděnou pokožku. Nemastná konzistence krému je přizpůsobena pro použití na šupinatou a zarudlou pokožku.

 • snižuje lokální zarudnutí;
 • upravuje šupinaté stavy na pokožce a obnovuje rovnováhu pokožky.

Výhody:

 • bez parfemace;
 • hypoalergenní (minimalizuje alergické reakce).

Naneste 1–2x denně na očištěnou a osušenou pokožku.

Zveřejněno dne: 6.2.2017

JAK SE RYCHLEJI ZBAVIT VŠÍ

V současné době se pro odvšivení prodává celá řada přípravků, které působí na hnidy, v dřívější době se používala octová voda anebo úplné oholení napadených částí.

Zveřejněno dne: 8.11.2013

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

EasyTouch Proužky EasyTouch-kyselina močová 25ks

Knihy Babské rady profesorky Strunecké (prof. RNDr. Anna Strunecká)

Knihy Jak se léčit přírodními prostředky (Jiří Bodlák)

Knihy Domácí krabičková dieta 2 (Alena Doležalová)

Saloos Bio Měsíčkový olej (olejový extrakt) 50 ml

Medisana Startovací set k měření hladiny glukózy v krvi Meditouch 2 79034

Yope Tekuté mýdlo na ruce pro děti s měsíčkem 400 ml

Saloos Bio Karité balzám – Měsíčkový 50 ml

GreenSwan GS Betakaroten s měsíčkem 90 kapslí + 45 kapslí ZDARMA

Saloos Bio Dětský měsíčkový olej 50 ml

OXALIS Konopný list s mátou 40g

Medisana Testovací proužky k měření hladiny glukózy v krvi 2 x 25 ks Meditouch 2 79038

Sonnentor Bio Měsíček sypaný 50g

Natural Medicaments FitMe Slim & Sun 100 cps.

Max sport Legalized konopný kex 45g

Knihy Domácí krabičková dieta (Alena Doležalová)

Dědek Kořenář Měsíčkový olej Lymfolej 200 ml

Indulona Regenerační tělové mléko Měsíček 250 ml

EasyTouch Cholesterolmetr EasyTouch (3v1)

Blue Step Benedikt lékařský EXTRA 75 kapslí

Rinatura Lněný olej 250 ml BIO – za studena lisovaný

BRAINWAY INC. Brainway AstmaKit tbl.60

Lien Ying Bio fazole mungo naklíčené bezlepkové 330g

Desen Stévie porcované sáčky 50 ks

Medisana Pulsní oxymetr PM 100

Allnature DeSen – prášek z rostliny Stevia rebaudiana 35 g

Allnature Stevia tablety 600 tbl. v praktickém dávkovači

Allnature Stevia tablety 1000 tbl. náhradní náplň

Dr.Taffi Krém na suchou a citlivou pleť- Crema Couperose Anti-Age Lenitiva 30 ml 30 ml

Allnature DeSen – tablety rostliny Stevia rebaudiana 300 tbl.

rakovina konečníku příznaky

vysoký krevní tlak tabulka

zácpa rychlá pomoc

březová voda

co na suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

bolest ledvin

svrab u člověka fotogalerie

chlamydie příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply