Přes přepážky léky na nohy houby (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Plíseň nehtů trápí čtvrtinu Čechů. Nakazit se můžete i přes ponožky

Zima je ideálním obdobím pro vznik plísní na pokožce a nehtech nohou. Vlhká uzavřená obuv, neprodyšné ponožky, veřejné sauny a koupaliště, kde trávíme volný čas, ale také koberec u sousedů, které jsme o Vánocích navštívili, mohou být příčinou vzniku mykotických chorob. Plísňové onemocnění nehtů postihuje podle odhadů až 25 % Čechů. Seznamte se s tipy, jak onychomykóze předcházet, případně jak se jí úspěšně zbavit.

Až 90 % lidí nevyhledá lékaře

V chodidlech se nachází přibližně 250 tisíc potních žlázek. Díky nim se přirozeně vylučuje velké množství potu, kterým tělo odvádí škodlivé látky pryč. V zimních měsících však kombinace potu a dlouhodobého nošení teplé, neprodyšné obuvi může způsobit nepříjemné infekční plísňové onemocnění. Podle České průmyslové zdravotní pojišťovny představuje takzvaná onychomykóza zhruba polovinu veškerých zdravotních problémů nehtů a pokožky nohou a současně 10 % všech kožních chorob. Přestože se jedná o tak rozšířenou obtíž, podle údajů pojišťovny až 90 % pacientů nevyhledá lékařskou pomoc. A to i přesto, že je nemoc vysoce nakažlivá.

Důležité je myslet i na hygienu

Onychomykózu zapříčiňují parazitické plísně, kvasinky a houby. Tvrzení, že mykózu lze chytit pouze na veřejných koupalištích, je pravdivé jen částečně. Šíření infekce napomáhá také moderní způsob života, kdy navštěvujeme hromadná sportoviště a sauny a s nimi spojené společné šatny a sprchy. Na vině je rovněž nošení neprodyšného oblečení a obuvi, protože právě ve vlhkém a teplém prostředí se plísním daří nejlépe. Číhat však mohou i na méně obvyklých místech, jako je koberec či cizí zapůjčená obuv. V nich mohou parazité přežít dokonce až devět měsíců a dokážou člověka nakazit i přes ponožky. Základní prevencí je tak nosit vlastní obuv, nechodit bosky ve veřejných vlhkých prostorách, a pokud to lze, uzavřenou pokrývku nohou nahradit otevřenou.

„Samozřejmostí je dodržování hygieny, kdy si například po návštěvě koupaliště či sauny umyjete nohy ve správně koncentrovaném roztoku hypermanganu. Vhodné je též pravidelně ošetřovat obuv sprejem obsahujícím antimykotické látky a na nohy užívat podle potřeby jednou až dvakrát denně přípravky s antibakteriálními účinky. Zvláště důležité je to pro každého, kdo sportuje, navštěvuje koupaliště, sauny a podobně. Moderní spreje proti plísním dnes navíc dovedou ulevit od pocitu těžkých nohou a mají aromaterapeutické a chladící účinky,“ radí Jiří Vykydal ze společnosti Odel Laboratories, která se specializuje na domácí i profesionální pedikúru a pedologii.

Myslet je potřeba i na dezinfekci prádla, zejména ponožek, ručníků a povlečení, které je dobré prát na 60–90 °C.

Slazené nápoje a bílá mouka podporují růst plísní

V prvních stádiích onemocnění se na pokožce nohou či kolem nehtů tvoří drobné svědivé až začervenalé šupinky či prasklinky, nejčastěji mezi čtvrtým a pátým prstem, jež se později mohou rozšířit i na další části nohy a chodidla. Ačkoliv se jedná o nepatrné projevy, v této fázi je již potřeba navštívit lékaře. Pokud totiž problém podceníte, plíseň proroste do nehtů, kde se rozmnoží, následkem čehož se nehty začnou loupat, lámat, drolit, dostanou žluté zabarvení a rohová vrstva zbytní. V horších stádiích, kdy se k problému přidruží například bakteriální infekce, může docházet k mokvání, otokům, a dokonce zánětům či deformacím prstů a kloubů. To představuje riziko především pro pacienty s cukrovkou a jedince staršího věku. Infekce rovněž úzce souvisí s oslabeným imunitním systémem, proto je vhodné začít myslet na jeho podporu a zdravý životní styl. To v praxi znamená například omezení slazených nápojů a pokrmů obsahujících bílou mouku, protože tyto druhy potravy podporují růst kvasinek a hub. Vhodné je také konzumovat probiotika.

Pomohou antibakteriální krémy a nehtové oleje

První cesta při snaze zbavit se nehtové mykózy by měla vést k odborníkovi. Pomocníkem při léčbě mohou být i nejrůznější druhy antibakteriálních a změkčovacích krémů, sprejů, gelů, tinktur nebo zásypů. Jako prevence nehtové mykózy účinně fungují též speciální nehtové oleje z kombinace pantenolu, bisabololu, clotrimazolu a oleje z pšeničných klíčků, které kromě antimykotických účinků také posílí lámavé nehty a změkčí nehtovou kůžičku. Na internetu jsou k dostání za necelých dvě stě korun.

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Klikněte na část těla, která Vás trápí a otestujte se online.

Archiv živých diskusí zde

Na vaše dotazy odpovídají na Ordinace.cz lékaři z různých odborů při pravidelných chatech, zde si můžete přečíst položené otázky i odpovědi odborníků.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Chcete-li mít přehled o nových článcích na Ordinace.cz, objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

 • Příznaky rakoviny, které bychom neměli podceňovat (4897 čtenářů)
 • Zubní kámen. Jak ho odstranit? (4475 čtenářů)
 • Máte neustále ucpaný nos a rýmu? Možná se jedná o nosní polypy. (3782 čtenářů)
 • Rýmovník, bylinka nejen na rýmu a nachlazení (3241 čtenářů)
 • Příspěvek na péči: Pro koho je určený a jak o něj zažádat (2508 čtenářů)
 • Pozor na zubní kazy u dětí. Vznikají rychleji než u dospělých a chrup mohou doživotně poškodit. (2176 čtenářů)
 • Nemocné ledviny nebolí (1926 čtenářů)
 • Kdo má nárok na lázně a jaké jsou typy úhrad (1822 čtenářů)
 • Předání zdravotnické dokumentace při změně lékaře (1690 čtenářů)
 • Antibiotika se nesnesou s alkoholem: Ano či ne? (1464 čtenářů)

Všem, kteří mají problémy s krční páteří, pozor, existuje neurologické onemocnění… Diskutovat

Ahoj, Rad bych se take podelil zkusenosti se zakrokem longovou metodou. Jsem relativne mlady… Diskutovat

Souhlasím s Akrim. Ceny bezlepkových výrobků i bezlepkových surovin jsou nesmyslně vysoké,… Diskutovat

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.

Copyright Pears Health Cyber, s. r. o. 2018,

Poslední aktualizace 4.4.2018, ISSN 1801-8467

Jak to dopadá houbu na nohy

Houba na nohou (plíseň nohou) – je velmi časté a velmi nakažlivá choroba. Patogenní houby jsou poměrně odolné vůči různými procedurami, rychle rostou a šíří od člověka k člověku. Infikované vše: ženy a muži, je možné výskyt mykóz u dítěte v případě, že rodina je již nositelem onemocnění.

Jak a kde to dělá teď?

Kožní plísně je velmi rád neutrálním nebo slabě alkalickém prostředí. Proto je silný pocení pro něj velmi příznivé. Velmi často sportovec je naplněna na nohou, kde stále teplo, vlhkost a kůže téměř vždy uzavřeny. Houby stojan i zmrazování, ale nemůže tolerovat vysoké teploty do 750s. Dost po dobu 15 minut v horkém prostředí, prostředek byl zabit.

Takže v případě, že rodina je nemocná plísňová infekce, pak se jeho oblečení a rodinní příslušníci by měly být vystaveny vysokým teplotám – vymazat funkci trávení, vidparyuvaty spodní prádlo a oblečení. Ukládá všichni členové rodiny by měly být podrobeny dezinfekci formalínu řešení a suší se dobře, přicházející z ulice ve vlhkém počasí.

Většina lidí infikovaných s plísní kůže na veřejných místech – lázně, sauna, sprchy. bazén li splněny všechny podmínky pro rozvoj plísní. Někdy je to jen úzký kontakt s nakaženou osobou ve veřejné dopravě. Mezi nejčastější infekce nehtů houba se vyskytuje v manikúra a pedikúra salon, kde se v podstatě dělníci neobtěžují dezinfekci nástrojů.

Houba na nohou častěji u dospělých, u dětí je onemocnění vzácné. Je to proto, že věk se mění pH pokožky, rohovité vrstvy, oslabený imunitní systém v důsledku různých onemocnění souvisejících s věkem. Často příčinou houby jsou endokrinní poruchy, onemocnění štítné žlázy, gastrointestinální trakt, nadledvinek. Je možné, že lidé, kteří zneužívají alkohol a kouření jsou také v ohrožení.

Postupem času se učit nepříteli tváří v tvář

Rozpoznat proces může být iniciován mikrotrhlin mezi prsty, klouby prstů na vnitřní straně a v záhybech nohy, kůže na nohou a na paty hrubá, trhliny. Při spuštění léze houby dochází k maceraci (delaminace a olupování kůže), a pak tam jsou puchýře naplněné tekutinou erozí. Poté, co bublina praskla, kůže se zdá být zánět. Infikovaný zub cítí v místě destrukce, která trvala nehojí. Pacient může zvýšit teplotu pozorovány otoky nohou. O průběhu nemoci a pokud neléčí, houba se stěhuje do své oblíbené místo – nehtu.

Léčba je lepší začít v počáteční fázi dosud pohyboval plíseň na nehtu a není obsazené území pryč. A všimněte si, to bude změna vzhledu nehtů – trhliny, boule, pruhy šedé nebo žluté, je to bledne a zahušťuje. V průběhu doby, nehty křehnou, křehké, a nakonec se rozkládají.

Diagnostika a léčba onemocnění

První příznaky houby, ale nohy měla okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. To je pravda, a neměli byste mít samostatné kroky. Pamatujeme si, že já může ublížit jen tehdy, pokud necháme písemné poradenství. V článku pouze kognitivní informace, které se objeví plíseň ošetření, ale o individuální zacházení jmenovat lékaře.

Účast dermatologa začít léčivý určit typ houby a účinných látek, které mohou zabít tomuto pokušení odolat. Stěry jsou převzaty kožní šupinky a prozkoumá laboratorními metodami. Pak přiřazen ošetření. Dříve bylo rozhodnuto o odstranění infikovaných nehtovou ploténku. Navíc, nový nehet, který vyrostl na místě starého, také byli nakaženi. Vzhledem k tomu, lék není přivítat takové zacházení.

Dnes medicína známý více moderní a účinné léky proti houbám. Většina z nich jsou účinné proti různým typům mykóz. Veškeré finanční prostředky jsou rozděleny do systémových a místních léků. Mezi systémovými léky jsou nejúčinnější – Lamisil, Mikomaks, orungalom. Výsledkem ošetření je dosaženo v 95% případů. Nicméně, systémové léky perorálně (oral) Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Přípravky k místnímu použití – krémy, masti, spreje, pudry. Tyto prostředky nepronikají do krve a méně nebezpečné. Ale jejich použití bude mít dlouhou dobu. A pokud chcete léčit nehtů houba, to je jeden z jen lokální účinky nebude dělat i přes nehty mastí není schopen proniknout.

Odborníci se domnívají, že houba vyvíjí na pozadí oslabeným imunitním systémem, a vzhledem k velkému počtu léků, které se do těla. Proto je prevence by měla být založena na prevenci těchto faktorů. Pravidelně by měla kurzy vitamín, vzít adaptogeny, antioxidanty. Dokonale podporu imunity přísady, jako jsou ženšen, Rakytníkový olej, vitamín E, Essentiale®, jiné léky předepsané lékařem.

Chcete-li chránit sebe dostat plísňové infekce by měla dbát na následující:

• Používejte kvalitní kožené boty.

• Denní zpracování boty formaldehydem nebo ocet.

• Nenoste boty, někdo jiný, nebo dát někoho jiného.

• Snažit boty v obchodě, nosit ponožky.

• Návštěva koupel nebo bazén nosit své žabky.

Pokud existuje podezření na plísně, měl by být využíván k prevenci jakýchkoli místních zdrojů a okamžitě navštívit lékaře.

Přes přepážky léky na nohy houby

Chtěli byste tu mít po ruce celou historii svých nákupů a také svou vlastní inspiraci na příští nákupy? Není problém! Stačí se přihlásit.

Nakazit se kožní mykózou je velice snadné a následky mohou být velice nepříjemné. Infekce se šíří buď přímo nakaženou osobou nebo společně užívanými předměty a prostorami (koupaliště nebo lázně jsou přímo ideálním místem, odkud si můžete něco takového přinést domů).

Postižené bývají zejména nohy a záhyby kůže, překvapivě často se lze setkat i s mykózou kůže na ramenech a na zádech. V našem e-­shopu nabízíme výběr antimykotik, mastí proti plísni a dalších léků i bez lékařského předpisu. Účinná a včasná léčba a prevence je jistě lepší, než vleklé a nepříjemné potíže.

Dbejte na prevenci

Péče o nohy a nehty je samozřejmou součástí prevence kožních onemocnění nohou. Drobné ranky, rozpraskané paty a podobně, to jsou místa, kudy se infekce ochotně šíří. Nabízíme vám široký sortiment výrobků. které budete potřebovat pro domácí pedikúru. Předejít obtížím s plísněmi můžete i používáním desinfekčních sprejů do bot. Jejich používání je velmi pohodlné, zabraňují nadměrnému pocení nohou a s tím spojenému zápachu.

Vyžeňte kvasinky a plísně včas

Pokud jste se již nakazili, zkuste některou mast nebo sprej proti plísním. U nás najdete řadu prostředků k účinné léčbě i bez lékařského předpisu.

Léčba byla úspěšná a teď je třeba dát všechno zase do pořádku. Nejen o své ruce a nehty je potřeba pečovat. Nabízíme vám masti a krémy pro výživu a obnovu zdravých nehtů. Hleďme si svých rukou a nohou, jsou naší vizitkou!

Nejprodávanější v kategorii

CANESTEN® Krém 20 g Registrovaný léčivý přípravek

Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů, včetně dermatofytů, kvasinek a plísní.

132 Kč -14% 154 Kč

EXODERIL Krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém je antimykotický, protizánětlivý krém ke kožnímu podání.

145 Kč -23% 189 Kč

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 200 mg 20 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových onemocnění kůže, meziprstových záhybů, nehtů. Přípravek je zvláště vhodný při léčbě mykóz ve vlasaté části hlavy.

189 Kč -21% 239 Kč

CANESPOR® 1x denně sada na nehty Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně sada na nehty je komplexní sada pro léčbu plísní nehtů. Komfortní aplikace – 1x denně po dobu až 2 týdnů. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně sada na nehty je lék k vnějšímu použití.

419 Kč -12% 476 Kč

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

MICETAL 1X100GM/1GM Gel Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi, kvasinkami nebo dermatofyty.

CANESPOR® 1x denně krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně krém je vhodný k léčbě plísně nohou a rukou, dalších částí těla, dobře proniká do postižených kožních vrstev, komfortní aplikace 1 x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

166 Kč -7% 179 Kč

NIZORAL Šampon 2% 60 ml Registrovaný léčivý přípravek

Před lupy se neschováte, odstraňte jejich příčinu léčivým přípravkem. Obsahuje ketokonazol 2%. Kožní podání.

199 Kč -26% 269 Kč

OCTENISEPT 0,1 G/100 G KOŽNÍ SPREJ, ROZTOK 1X50ML Sprej v roztoku Registrovaný léčivý přípravek

Na hubení bakterií a plísní a slouží jako aseptická příprava sliznic a přilehlých oblastí kůže před chirurgickými výkony v oblasti genitálií.

CANESPOR® 1x denně roztok 15 ml Registrovaný léčivý přípravek

Roztok k léčbě plísně kůže, vhodný k aplikaci do míst se sklonem k zapaření, do meziprstí. Dvojitým zásahem ničí původce plísní přímo v místě vzniku, komfortní aplikace – jen 1x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

166 Kč -6% 176 Kč

CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1% SPR 1X30ML 1% Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

FUNGICIDIN LÉČIVA 1X10GM Mast Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kvasinkových onemocnění kůže a sliznic.

IMAZOL Krémpasta 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol krémpasta je vhodná k léčbě plenkové dermatitidy a jiných velkoplošných mokvajících poškození kůže.

119 Kč -18% 145 Kč

IMAZOL Plus krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol Plus je vhodný k léčbě plísňových a bakteriálních infekcí na kůži, v meziprstí na nohou a v kožních záhybech.

134 Kč -9% 148 Kč

MYFUNGAR CRM 1X30GM Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových a kvasinkových onemocnění kůže.

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 100 mg 10 ml Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok k zevnímu použití

115 Kč -28% 159 Kč

TERBISTAD 1% KRÉM 1X15GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

109 Kč -21% 138 Kč

CANDIBENE sprej 1% SPR 40 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi.

89 Kč -15% 105 Kč

EXODERIL Krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém ničí plíseň nehtů, rychle ulevuje od svědění i zčervenání kůže celého těla.

89 Kč -18% 109 Kč

CANIFUG-LÖSUNG 1% 1X30ML Roztok k zev. užití Registrovaný léčivý přípravek

Léčba zánětů kůže způsobených dermatofyty, kvasinkovými houbami (např. rodu Candida) a plísňovými houbami a jinými (např. rodu Malassezia furfur).

CANDIBENE Krém proti infekcím KRÉM 200 mg Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi, a to zvláště infekcí nohou a kožních řas.

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X20GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

CLOTRIMAZOL HBF 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

79 Kč -28% 109 Kč

TERBISTAD 1% KRÉM 1X7.5GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Plíseň nehtů neboli onychomykóza

  V letním počasí si většina z nás s radostí nazuje sandály, žabky nebo vietnamky, aby dopřála svým nohám trochu svobody. [ více ]

  Chci spíše radu,stále nevím,jak plíseň nehtu poznám.Nehet u palce na noze mi mění barvu, je takový hnědofialový,vypadá to jako modřina, ne že bych se nemohla uhodit, zakpnout a neuvědumuji si to,neeviduji takové události,ale už to trvá tři měsíce a barva se nemění.Za tři měsíce by snad modřina musela odrůst a zezdola růst normální nehet.

  18. dubna 2010, 09:11:13

  Lidi mne nepomohlo ani savo ani ZADNY dalsi volne prodejny doplnek a ze jsem vyzkousel opravdu VSECHNO za dohromady x tisic. Pomohl az Laser. Nutno vice osetreni. Kazdy lepsi dermatolog ho ma k dispozici.

  15. ledna 2015, 10:33:03

  Prosím o radu. Kam mám s plísní na nehtu jít? Na Kožní? A neznáte nějakého dobrého směr Praha Východ?

  31. března 2015, 15:21:48

  nejlepší je exoderil roztok (maji i mast), nehet se musí celý zbrousit pilníkem, tzn. celá plocha nehtu, aby se narušil a pak na něj kápneš kapku roztoku. já kapu dvakrát denně. jednou pak na všechny ostatní nehty. za dva týdny je nehet výrazně zdravější. roztok stojí kolem stovky a léčba není náročná a je vážně účinná

  25. října 2015, 18:01:55

  na kožním ti nic jiného neporadí a zdarma ti tam taky nic nepředepíšou :(. zkoušela jsep předtím takové brutální zábaly na noc, po kterých ráno noha vypadá jako noha umrlce a nic. ale exoderil je fakt super

  25. října 2015, 18:04:35

  Loceryl – léčivý lak na nehty

  1. dubna 2017, 11:27:00

  Dobrý den, léčím to už delší dobu, to znamená dva roky.Pani doktorka mi napsala Batrafen roztok to mám vtírat pod nehet, potom mast Batrafen ten jsem mazala mezy prsty. Prášky jeden ráno Terfimed 250,užívám ty léky už druhý balení /druhý měsíc /. Nohy koupu v horké vodě s octem dvakrát denně. Bavlněné ponožky nosím. Předem děkují za odpověd Naschledanou Havlinová

  23. dubna 2010, 13:20:58

  Nějaký Batrafen je naprosto k ničemu, kožaři ho píšou hrozně rádi,nechápu proč. Už jsem toho vyzkoušela hodně,i chytrou houbu a nic.Pomohl mi Canespor,ale ne ten za stovku,ale za 400kč,jak v které lékarně.Obsahuje močovinu,která nehet rozpustí a mast se tak dostane na nehtové lůžko,které je potřeba vyléčit.Dělejte vše poctivě podle návodu,já jsem jen nedávala mastičku do strojku,který je přiložený,ale trochu jsem si vymačkla na prst.

  13. května 2017, 17:28:48

  také jsem vyzkoušela vše možné od lékaře, včetně laku. Plíseň mám pouze pod palci na nohou, asi do 1/3 nehtu. Nyní po dobu 2 měsíců, si pod nehet injekční stříkačkou natlačím konopnou tinkturu a po zaschnutí, namačkám mast Jenamazol ( vaginální ). Po každém koupání čistím nehty a ošetřuji výše zmíněnými přípravky. až se divím tomu, že růst houby se zastavil, nic pod nehtem nevyškrabu.Nehet stříhám co nejvíce to jde a domnívám se, že do léta budu zahojená.

  22. ledna 2011, 23:56:54

  2x denně potírat 100% tea tree olejem, proniká hluboko do tkání a nepoškozuje buňky. nehet se viditelně zlepší již během prvních týdnů, začne vysychat, lůžko není tak oteklé. podle pravidelnosti péče a šíře nákazy, ale do půl roku je většinou špatný nehet odrostlý. lékař vám bohužel tea tree nikdy nedoporučí, cenově je léčba nesrovnatelně výhodnější a především je na přírodní bázi. k dostání v lékárně, či na internetu.

  7. června 2011, 23:44:52

  Plíseň mám na všech prstech na nohou teď asi 5. rokem – ale vím, není to tak zlé, skutečnost, že to někteří mají i na rukou mě těší 🙂 Vyzkoušel jsem všechno. různé masti, přípravky, chytré houby, všechny ty “fixy” na potírání nehtů, také zde v diskusi zmiňovaný tea tree olejíček, který v mém případě vůbec nezabral. kromě toho jsem zkusil změnu jídelníčku, každodenní cvičení jógy a láskyplné meditacemi 🙂 . přes všechnu snahu a víru nepřineslo nejmenší zlepšení. Jenom jednu věc jsem vynechal a na tu se teď chystám – léky na vnitřní užití, které prý oslabují játra, ale jestli mi to pomůže, tak je mi už všechno ostatní jedno.

  8. června 2011, 23:38:13

  Bojuji s tím již čtvrtým rokem a bezúspěšně. Léky, které jsem brala čtvrt roku (driáky) a mastičky ani lak nezabraly. V době nemoci se to zhoršuje, pak zase zlepšuje – jako na houpačce. Dnes, pokud bych si mohla vybrat, žádné léky bych proti tomu nebrala. Člověk se akorát zjuntuje a výsledek není zaručen Přecházím ze všech mastiček, laku a léků na metodu přírodní – propolisové kapky ve kterých je lih, který plíseň nemá ráda. Něco jak píše v nižším příspěvku – i konpnou tinkturu. držme si palce

  7. července 2011, 20:36:29

  Já myslím, že by Vám pomohla mastička Canespor. Při vytrvalém užívání po 3 týdny Vám plíseň mezi prsty zmizí.

  28. února 2015, 12:59:13

  Canespor na nehty funguje. Jen se musí nehty pravidelně odbrušovat a když to začne krvácet tak vysadit Canespor a začít používat Batrafen roztok a obden případně odbrušovat dál.

  28. února 2015, 13:05:41

  Boj s onychromykózou je běh na dlouhou trať. Přes nehty projde jen malé množství účinné látky, proto je potřeba Nehty ztenčit a maximálně ostříhat. Pokud už jsou ve stavu tlustých drápů, tak odstranit u lékaře. Antimykotické prostředky je potřeba volit podle druhu plísně. Byla by vhodná i kultivace a testy citlivosti na antimykotika. Když už přikročíte k léčbě nějakým prostředkem, je potřeba vytrvat. Něco zastaví růst hub, něco jim nedovolí se množit, něco poškodí vlákna a houba uhyne. Každopádně jsou to dlouhodobé procesy a je potřeba důsledně doléčit. Když jen pár dní mažete tu tím, tu oním, tak to houba přežije a vytvoří si rezistenci. Celkem spolehlivě si tak vychováte plíseň, na kterou nezabere nic.

  14. února 2018, 00:01:17

  Já tedy naštěstí nemám zkušenosti s plísní na nehtech, ale o plísni na nohou bych mohl povídat 🙂 Zkoušel jsem Lamysyl, nefungoval – měsíc jsem se tím natíral a nic. Teď jsem ale vyzkoušel vlastní nápad – potíral jsem si nohy Jodisolem a světe div se, za 4 dny jsem měl po starostech. Ale nevím, jestli to bylo tím Jodisolem, nebo moji imunitou.

  2. srpna 2011, 12:37:41

  Již dva roky bojuji s plísní,ale marně.Vyzkoušel jsem mnoho preparátů od pánů dr.a pořád žádné zlepšení a tak mě napadlo vyhnat houbu houbou.Vyzkouším mochomůrku červenou a když to přežiju dám Vám zprávu a recept.

  10. dubna 2014, 09:33:49

  ještě žiješ. tvá rada by se mohla jmenovat jak nežít s plísní 🙂

  25. října 2015, 18:09:11

  není to principiálně špatná myšlenka- v konkurenčním prostředí některé houby vyrábí látky, zabraňující růstu jiných hub. Známá je slizečka porcelánová Oudemansiela mucida, která produkuje opravdu účinný metabolit (mucidin). V Galeně se vyráběl na bázi slizečky lék Mucidermin který výborně na mykózy zabíral, bohužel se ukázalo, že je pro tělo toxický.

  14. února 2018, 00:24:19

  Imunita na houby moc nefunguje. Pokud vám zabral Jodisol tak rychle , tak jste měl možná problém bakteriální.

  14. února 2018, 00:12:14

  Plíseň 2 nehtů na noze (1 z poloviny skoro zmizel) mám od roku 2002 a intenzivně je léčím na kožním od 2004. Vyzkoušela jsem na lékařský předpis: mast Myfungar, prášky Lamisil, kapky Exoderil, kapky Batrafen, sadu na nehty Canespor, prášky Lamisil, ale i např. česnek :-). Od července 2010 jsem léčena prášky Prokanazol, které v současnosti užívám s lakem na nehty Loceryl 5%. Konečně to od podzimu 2010 přináší ovoce. Nehty se spravují a pomalu rostou. Prokanazol může zatěžovat játra, ale od toho jsou pravidelné krevní testy. Celkem mám za sebou 6 impulsů (krabiček) Prokanazolu a čekají mě ještě 3 (vše na předpis). Je toho hodně, ale nikdy jsem to nevzdala a těším se na nový nehet, kterého zbývá dorůst jen kousek. Nevzdávejte to také. Přeji Vám krásné nehty!

  4. srpna 2011, 17:59:47

  Prokanazol bral i můj známý, který se díky tomu vyléčil ale z těch vnitřních léků mám strach. Bral jsem půl roku nějaký jiný bordel co mi předepsala lékařka a pak jsem měl křeče v břiše a jiné problémy, a na nehty to nemělo vliv. Škoda, že jsem tehdy netrval na Prokanazolu 🙁

  5. května 2016, 00:40:44

  Dobrý den, já jsem plísní nehtů trpěla pár měsíců a za své ruce jsem se dost styděla. Potom mi známá doporučila koupit si antibakteriální skleněný pilník. Našla jsem přes internet Antibactif, jeden jsem si objednala a je to učiněnný zázrak! Plíseň mi úplně zmizela. Vřele doporučuji 🙂

  25. října 2011, 12:56:17

  Mně jako prevence hrozně pomohla donna nails na nehty. Pořád se mi ty plísně vracely a ona mi je vyživila tak, že začaly být odolné a jsem půl roku bez 🙂

  20. prosince 2012, 15:45:10

  skuste mast Mykoseptin

  28. března 2013, 21:50:40

  I já mám zkušenost s nehtovou mikozou. Mám ji na nohách na palcích. Ve čtvrtek jsem byla na chirurgii aby mi nehet na právém palci u nohy strhli. Strašně mě ten nehet bolel a tak musel pryč. 15.7 jdu i s nehtem na levém palci na strhávání. 🙁

  29. června 2013, 15:31:59

  tak to je teda dost zbytečný, protože houby jsou i v nehtovém lůžku, ne. takže ti naroste novej plísňák a pak zas novej. ty hele, nechceš si rovnou nechat amputovat nohu v kotníku? 😀

  25. října 2015, 18:11:46

  Doporučuji urychleně změnit doktora. Strhávání nehtů je středověká metoda.

  12. dubna 2016, 12:53:34

  Přesně, strhávání je blbost. Každému zabere něco jiného. Mě se osvědčil lamisil 1x. A na nehty zatím nic. Ale začal jsem exoderilem. Ta meziprstova plíseň ta mne trápila od puberty do pětatřiceti. Zkusil jsem kde co.

  7. listopadu 2017, 07:20:57

  Pomohl mi až Demycan Forte (v lékárně je k dostání jako desinfekce do bot). Nasát do injekční stříkačky s do roviny obroušenou jehlou a po každím mytí ráno i večer stříknout pod nehty, nehty stříhat co nejkratší. Vysprejovat boty, ponožky před praním na půl hodiny namočit do vody s octem (10 dílů vody, 1 díl octa).

  1. března 2014, 20:06:37

  Před lety jsem měl plíseň nehtů na 3 prstech L nohy. Na kožním vzali vzorek a pak předepsali tablety (už nevím jak se jmenovaly ale braly se v intervalech) Nehty mi během pár měsíců odrostly a byly zdravé. Vydrželo to tak rok a půl a pak se plíseň objevila znovu jen na palci. Léky už jsem nechtěl (jsou to kortikoidy),tak přišla na řadu chytrá houba – bez účinku, pak Canespor na nehty a ten zabral skvěle. Po vyléčení nenechávám nic náhodě a mažu pravidelně 1x týdně mastí Exoderil a zatím je klid.

  26. května 2014, 22:52:50

  Terfimed je naprosto dokonalý zkusil jsem všechno a všech 7nehtu na nohou mám zase svých během dvou let co jsem bral ty prášky Terfimed. A to jsem je měl v hroznem stádiu, rostly mi do výšky, hrát fotbal jsem nemohl a teď je zase vše v normálu jsem z liberce. Daniel

  12. srpna 2014, 09:43:30

  na plíseň nehtu bych poradila donnu nails, pokud je v zacínající fazi jak u me,tak pomuze. Me vyléčila a ještě nehty pomohla zpevnit.

  13. srpna 2014, 14:06:03

  Já na nehty uzivam donnu nails.

  3. září 2014, 07:59:35

  jo, tu taky beru, uz se mi díky ní netrepí

  11. září 2014, 13:10:34

  Ja si jí taky teda koupila a jsem nadsena i z toho pilníku uvnitř co byl

  19. září 2014, 10:11:49

  Plíseň nehtů na nohou spolehlivě zlikviduje obyčejné savo, jednou za den potřít nechat zaschnout a poroste už jen zdravý nehet, osobně vyzkoušeno a mám svatý pokoj od toho šmejdu, všechny ostatní drahé přípravky jsou k ničemu, jenom na tahání peněz z kapes.

  26. září 2014, 21:22:58

  Díky miras za tip. Pročítám diskuze na toto téma a většina mi připadá, že jde o reklamu na některý z přípravků. To víš, dnes jde každému spíš o prachy, než o pomoc a tak se předhání, reagují sami na sebe s chválou viz pilníček 😀

  23. října 2014, 11:42:41

  Dobrý den, mohu se zeptat, jaký typ Sava jste používal? Je jich velké množství.. na praní, na podlahu, atd. Děkuji moc za odpověď!

  10. července 2016, 14:41:14

  Zkusil jsem vylouhovat usušené květy měsíčku lékařského v olivovém oleji a před spaním namazat / kápnout na nehty. Zdá se, že z lůžka vyrůstá zdravý rovný nehet, neporušený plísní. Stará silná část nehtu pomalu odrůstá. — Na netu se dají najít návody, jak mít zdravější rychleji rostoucí nehty. 1) Namočte nehty do misky s pomerančovou šťávou s vylisovaným česnekem na 10 minut. Omyjte vodou. Pak namočte nehty do olivového oleje na 5 minut. Omyjte vodou. Opakujte asi 2x týdně. — Máte někdo s olivovým olejem na nehtech taky pozitivní zkušenosti?

  25. července 2016, 10:11:03

  Moje sestra měla slabé (papírkové) lámavé nehty. Nořila konečky prstů do misky s vlažným olejem a měla nehty zdravé a silné. Je to známý způsob posilování nehtů, který funguje.

  22. března 2017, 08:53:51

  Nemá prosím někdo zkušenost s lékem Terfimed 250 a požíváním alkoholu? V příbalovém letáku jsem nic o tom nenašla, nejsem alkoholička, ale během dvouměsíčního užívání tohoto léku proběhlo několik rodinných oslav a mám trošku obavy o svá játra. Díky

  17. listopadu 2014, 15:57:18

  Dobry den, ja tento lek pouzivam a musel jsem kvuli tomu uplne vysadit alkohol. Doktor mi vylozene zakazal uzivat alkohol, protoze terfimed 250 dost zatezuje jatra. To stejne mi rekli i v lekarne. Takze asi tak. Ale myslim si, ze jednou za cas to tak moc neublizi, jatra se umi regenerovat. to by na to clovek musel pit kazdy den, aby to jatrum nejak moc ublizilo. Zkuste se dokrota, nebo v lekarne zeptat na Ostropestrec, ten je na regeneraci jater dobry.

  6. ledna 2015, 12:57:52

  Trpěla jsem plísní na palcích u nohou 12 let, léčba na kožním nezabírala, brala jsem nějaké silné léky, mazala masti a natírala tinktury,co mi předepsala kožařka a nic. Zkoušela jsem chytrou houbu a vůbec nezabrala akorát to stálo vše spoustu peněz. Až jsem se v nějaké diskuzi dočetla od jedné paní, co vyzkoušela taky vše možné,že jí zabral až Clotrimazol Al sprej 1%. Koupila jsem si k tomu i stejný krém a opravdu pravidelně stříkala nebo potírala a výsledek se dostavil asi po půl roce. Nehty se uzdravily. Přitom přípravky jsou daleko levnější, do 100 Kč. Vděčím za to té paní, myslela jsem, že už to budu mít do konce života a v létě se za ně styděla. Snad pomohu zas někomu dalšímu.

  27. ledna 2015, 12:24:19

  Mam plisen jen na jednom nehtu uz nekolik let.Vyzkousela jsem kde co a nic mi nezabralo.Ted mi postizena cast nehtu odumrela.Kolegyne v praci mi doporucila Batrafen roztok.Neverila jsem tomu ani za mak. Ale presto jsem to zkusila.Pouzivam ho tyden a konecne vidim vysledky.Musim rict,ze zlepseni za tech par dni je tak 40% a to je co rict.Navic je už na nehtu patrne zdrave luzko.V lecbe budu pokracovat a pak ji hned vyzkousim na dalsich clenech rodiny :-).

  14. srpna 2015, 10:34:42

  Mě pomohla chytrá houba. Koupila jsem v lékárně a stačily dva zábaly. Špatný nehet začal krásně odrůstat.

  27. září 2015, 23:40:58

  Ahoj, poraďte prosím kde mi odstraní plíseň z palce? Už mě to opravdu nebaví mazat mastičkama, který stejně nezaberou. Cheb a okolí. Klidně si někam dojedu, hlavně ať už je to pryč.Děkuju

  18. listopadu 2015, 12:50:16

  Zkus to v Amaryllis Beauty. Manžel tam chodil taky, Měl to na obouch palcích . Na jednom už to má pryč a stím druhým tam pravidelně dochází. Chce to trpělivost. Ale mastičky mu už vubec nezabíraly.

  22. listopadu 2015, 21:05:45

  Moc děkuju za typ. Pátral jsem na netu a už jsem tam volal a objednal se. Po telefonu moc příjemná paní, tak doufám, že tam budou všichni takoví. Už se těším, až ta plíseň bude pryč.Ještě jednou děkuju.

  24. listopadu 2015, 12:27:34

  Mě pomohl obyčejný ocet a to mi lékařka řekla že už zbývá jen zkusit prášky.Dva měsíce dvakrát denně jenom namočit do octa což je otázka 20 vteřin a plíseň zmizela

  2. října 2016, 17:07:19

  Klikněte na část těla, která Vás trápí a otestujte se online.

  Archiv živých diskusí zde

  Na vaše dotazy odpovídají na Ordinace.cz lékaři z různých odborů při pravidelných chatech, zde si můžete přečíst položené otázky i odpovědi odborníků.

  Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

  Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

  Chcete-li mít přehled o nových článcích na Ordinace.cz, objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

  • Příznaky rakoviny, které bychom neměli podceňovat (4897 čtenářů)
  • Zubní kámen. Jak ho odstranit? (4475 čtenářů)
  • Máte neustále ucpaný nos a rýmu? Možná se jedná o nosní polypy. (3782 čtenářů)
  • Rýmovník, bylinka nejen na rýmu a nachlazení (3241 čtenářů)
  • Příspěvek na péči: Pro koho je určený a jak o něj zažádat (2508 čtenářů)
  • Pozor na zubní kazy u dětí. Vznikají rychleji než u dospělých a chrup mohou doživotně poškodit. (2176 čtenářů)
  • Nemocné ledviny nebolí (1926 čtenářů)
  • Kdo má nárok na lázně a jaké jsou typy úhrad (1822 čtenářů)
  • Předání zdravotnické dokumentace při změně lékaře (1690 čtenářů)
  • Antibiotika se nesnesou s alkoholem: Ano či ne? (1464 čtenářů)

  Ahoj Katko, moc hezky jsi popsala BZD a take srovnani s alkoholem. Ja, za sebe, po 26 leteh uzivani… Diskutovat

  Za mě určitě na erekci přípravek Clerex 475mg. Účinkuje od 1hodiny a druhý den jsem stále… Diskutovat

  Bral jsem Lexaurin nepravidelně 1,5 roku a pak denně asi 6 měsíců. Žádné deprese jsem… Diskutovat

  Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.

  Copyright Pears Health Cyber, s. r. o. 2018,

  Poslední aktualizace 4.4.2018, ISSN 1801-8467

  Leave a Reply