Přes kontrastní krém proti houbové infekci kůže (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Klotrimazol – účinný proti bakteriím – Plísňové infekce

Plísňové infekce

Plísňové infekce nebo mykózy způsobené různými druhy hub. Houby je známo, že způsobují onemocnění, jako je pityriasis versicolor Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění , Nohy Sportovce, trichofytózy, microsporia, kandidóza a mnoho dalších.

Některé druhy hub trvale žít v těle a způsobují onemocnění pouze v oslabení obranyschopnost organismu. Takové choroby zahrnují kandidóza nebo drozd.

Velký šíření houbových chorob je další důvod, že pacienti obvykle nemají dát jim velký význam a jsou zpracovávány nezávisle, bez odkazu na lékaře. A to je marné: houba může způsobit komplikace:

 • senzibilizaci organismu s následné tvorby alergických onemocnění (onemocnění kůže a běžného nachlazení až astma);
 • další bakteriální nebo virové infekce;
 • houba nanese na vnitřní orgány, které mohou způsobit vážné celkový stav.

Klotrimazol – lék pro topickou (vnější) léčbu plísňových infekcí kůže a sliznic. Klotrimazol má protiplísňové, antibakteriální, antiprotozoální (dopadu na nejjednodušší, jako je Giardia), včetně protivotrihomonadnyh akce (Trichomonas jsou jednoduché).

Klotrimazol akční mechanismus, je to, že působí na součást buněčné membrány (membrána) houbám, tak měnit jeho propustnost. Z buněk opuštění potřebné látky, jako je draslík a intracelulární sloučenin fosforu, což vede k jeho rozkladu. Klotrimazol působí hlavně na dělení a růst mikroorganismů. V závislosti na jeho koncentraci v léčivého přípravku byla pozastavení vývoje (fungistatický účinek) nebo zničit (fungicidní účinek) buněk houby. Klotrimazol také zabraňuje konverzi Candida v myceliu (mycelia skládá z rozvětvených vláken), který se může rozšířit na vnitřních orgánů.

Kmeny hub s přirozenou odolnost (odolnost) na klotrimazol, jsou vzácné. Počáteční odpor klotrimazol popsán pouze pro některé kmeny hub Candida.

Klotrimazol je také účinný proti některým typům bakterií Staphylococcus, Streptococcus, gardnerellas. Ve vysokých koncentracích, může potlačit zásadní aktivitu vaginální Trichomonas.

Droga se špatně vstřebává přes kůži a sliznice, se hromadí v horní vrstvě kůže a sliznic.

Během klinických studií nebyl prokázán kancerogenní (schopnost vyvolat nádorových onemocnění), mutagenní (nemá vliv na vznik nových genů a vlastnosti organizmu) a úrodnost (schopnost narození). Ale v laboratorních studiích zjistili, abnormality u březích samic potkanů ​​(účinky na plod), když se vezme klotrimazol uvnitř.

Které nemoci mohou být aplikovány klotrimazol

Klotrimazol aplikován lokálně k léčbě plísňových onemocnění kůže a sliznic, jako pásový opar, tinea, trichofytózy, sportovec, microsporia, kandidóza, houbové interdigitální eroze, plísňové panaricia, plísňové infekce, zkomplikovat bakteriální infekcí, vícebarevný lišejníků Barevné lišejníky: recidivy , Erythrasma, drozd, vulvovaginální kandidóza, trichomoniáza. Kromě toho se používá k vyčištění porodních cest před dodáním.

Kontraindikace použití klotrimazol

Stejně jako u všech léků, klotrimazol má své kontraindikace:

 • Hypersenzitivita na lék;
 • Těhotenství a kojení Kojení: krmivo – a žádné hřebíky! Zejména v prvním trimestru těhotenství)

Nežádoucí účinky klotrimazol

Klotrimazol může způsobit alergické reakce, které se projevují na kůži ve formě svědění, pálení, zarudnutí a otok kůže, puchýře se objevil na ni, podráždění a odlupování. Mucosal alergie se může projevovat jako svědění, pálení, zarudnutí a otok sliznice, poševní výtok Vaginální výtok ženy, časté močení, pálení v penisu u mužů, bolest při pohlavním styku.

Vzhledem k použité klotrimazol

Pro léčení kožních infekcí provedených ošetření klotrimazol krém nebo roztok pro vnější použití. Pro léčení vaginálních infekcí použijí vaginální krémy a prášky. K léčbě infekce úst a hrdla a pastilky jsou vyrobeny v ústech. Při léčbě klotrimazolu vhodné dodržovat dietu s nízkým obsahem cukrů, a přestat nosit těsné kalhoty a punčochové kalhoty. Oblečení by mělo být vyrobeny z přírodních vláken (jako je bavlna).

Hyperpigmentace: Příčiny a léčba – faktory projevů

 • Hyperpigmentace: Příčiny a léčba
 • Faktory projevů

Co je hyperpigmentace?

Hyperpigmentace – kožní onemocnění, v němž některé ze svých oblastí znatelně tmavší barvu než okolní oblasti. Obvykle se tyto tmavé skvrny na obličeji, pažích, ramenou, krku. Nejčastější příklady nadměrné pigmentace kůže – tzv "jaterní skvrny", lentigo a dokonce i obyčejné pihy. Některé typy hyperpigmentace pokud se neléčí může vést k rakovině kůže. Pokud si všimnete nevysvětlené tmavé skvrny na kůži by se měl poradit s dermatologem – bude jen být schopný rozlišit hyperpigmentace ze spálení sluncem nebo pálením skvrny a doporučit účinnou léčbu.

Melanocyty, zvláštní pigmentové buňky kůže, produkují melanin – pigment zodpovědný za barvu pleti, očí a vlasů. Jakékoliv hormonální a fyzické změny a faktory životního prostředí může stimulovat nadměrné produkci melaninu buněk. Tato nerovnováha má vliv i na vlastnosti melanocytů rovnoměrně rozložených melaninu v buňkách epidermis, což pak vede ke vzniku tmavé skvrny na kůži, kde je koncentrace melanin je mnohem vyšší. Tento stav se nazývá hyperpigmentace.

Faktory ovlivňující přebytek pigmentaci kůže

Mezi nejčastější faktorů ovlivňujících nadbytečnou produkci melaninu, jsou:

 • Hormonální změny: Hormonální změny u žen během těhotenství či menopauzy může způsobit nadměrnou produkci melaninu buněk.
 • Strava: Jakékoliv změny ve stravě – včetně nadměrné užívání železa a vitaminu A nedostatku, D a E – může mít vliv na vývoj kůže hyperpigmentace.
 • Nemoci: V některých případech, vzhled hyperpigmentace může být způsobeno tím, některých onemocnění – včetně akné, Addisonova choroba, onemocnění dutiny břišní, hypotyreóza. Taková onemocnění přímo ovlivňuje hormonu stimulujícího melanocyty změny v těle.
 • Faktory prostředí: stálá přítomnost na slunci, opalovací krém kosmetika zanedbání vede k trvalých následků ultrafialového záření na kůži, která porušuje normální mechanismus melaninu.
 • Kosmetika: kosmetika, které obsahují značné množství alkoholu, nebo rtuť může způsobit hyperpigmentace.
 • Léky: Některé léky pro léčbu neplodnosti Neplodnost Léčba – Jaké jsou priority principy , Nespavost, vysoký krevní tlak, může způsobit hyperpigmentace jako vedlejší účinek léku.
 • Zranění: Různé poranění, což vede k zánětu pokožky, mohou způsobit hyperpigmentace – včetně bodnutí hmyzem, alergické reakce, rány, popáleniny.
 • Krémy a pleťové vody: v závislosti na závažnosti dermatologů na kožní choroby se obvykle doporučuje používat speciální krémy nebo roztoky obsahující extrakt ze zeleného čaje, retinol, hydrochinon, alfagidroksikisloty.
 • Dermabraze: Dermabraze – odstranění oblast kůže postižených s přebytkem pigmentaci. Kůže se zmrazí a pak leštěné pomocí mikro-krystalů. Dermabraze je považován za jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších způsobů léčby hyperpigmentace bez jakýchkoliv vedlejších účinků.
 • Chemické peelingy: postižená vrstva kůže je odstraněna za použití speciálních chemikálií. Nedotčený, zdravý vrstva kůže přijde na povrch, a tón pleti tím vyrovnány.
 • Laserová operace: Postup pro léčbu hyperpigmentace od laserového záření dermatologa jmenován pouze po konzultaci s pacientem a pečlivém zvážení několika faktorů, protože laserové chirurgie může mít nežádoucí účinky. Postižené oblasti kůže se ozařuje laserem; energie záření ničí melanin v buňkách.

Často je problém s přebytkem pigmentace kůže může být vyřešen doma s pomocí takzvaných "populární" prostředky. Mějte však na paměti, že pouze případné takové prostředky objasnil postiženou oblast kůže, ale nemůže změnit mechanismus melaninu. Čas potřebný pro zesvětlení část pokožky se mění v závislosti na závažnosti hyperpigmentace. Nicméně, tradiční prostředky ve většině případů bezpečnější než speciální vyjasnění krém prodávaných v lékárnách.

 • Třením postiženou oblast kůže, citronové šťávy a jogurt může snížit pigmentaci v průběhu času.
 • Třením postiženou oblast kůže kůry citronu s granulemi cukru na to deset minut každý den, pomůže vyrovnat tón pleti, zbavit se tmavých oblastí.
 • Zcela zbavit tmavých skvrn na kůži po dobu jednoho měsíce, aby pomohla kapalných vitamin E kapsle, které musí být vtírá do poškozených oblastí kůže.
 • Shea butter umožňuje řešit řadu problémů s pokožkou Nejčastější kožní problémy a jejich řešení Jaké jsou způsobeny hyperpigmentace.
 • Pravidelné používání jogurtu a medu na postižené oblasti kůže na půl hodiny každý den zesvětluje tmavou pleť.
 • Další složkou osvětlení – gel na bázi Aloe Aloe – jeho úžasné léčivé vlastnosti víra
 • I out tón pleti, můžete použít rajčatová dřeň, rajčatový který obsahuje různé fytochemikálie.

Jak zabránit hyperpigmentace?

Hormonální změny, těhotenství, nemoc, různé zranění nelze zabránit, a proto zcela eliminovat riziko nadměrné pigmentaci kůže nemožné. Nicméně, v jiných případech, aby se snížilo riziko hyperpigmentace pomůže dodržení několika jednoduchých pravidel.

Chraňte svou pokožku před sluncem: vzhled hyperpigmentace způsobené slunečním zářením a škodlivým UV zářením lze vyhnout tím, že chrání kůži před sluncem a ne objevit se na slunci během vrcholného období – od rána do poledne. Vždy používejte opalovací krém s SPF kosmetiky přes 30, který se zabývá kůží půl hodiny, než se venku. Nezapomeňte o pokrývky hlavy, deštníky, oblečení s dlouhými rukávy, které pomohou skrýt svou pokožku před škodlivým UV zářením a zabránilo vzniku hyperpigmentace.

 • Vyhněte se kosmetiku, která obsahuje alkohol a rtuť. Vyberte si přírodní hydratační složky – olivový olej, kokosové mléko, mandlový olej.
 • Přidat ve stravě dostatečného množství čerstvého ovoce a zeleniny bohaté na antioxidanty Antioxidanty: pravda o pověstných výhodách , Vitamíny a minerály – pomohou kůži zůstat zdravý a rychle se vzpamatovat z jakéhokoliv poškození.

Praskání kůže na prstech – příčiny, co dělat a jak k léčbě dětí a dospělých

Tam byl rozšířený problém trhlin v kůži rukou. Za prvé, epidermis vyschne, a coarsens, pak se objeví drobné trhlinky, které self-léčit po chvíli. Nicméně, v některých závažnějších případech, dojde k lidské epidermis za hlubokých ran, způsobí mnoho obtíží a hojí pomalu. Praskání kůže na prstech, podložky a dokonce i stěny. Bez ohledu na to, kde se tyto defekty a jaké velikosti jsou, nutně musí být zapojen do ošetření pleti.

Proč bezva kůži

V vzhledu, ruce může říct hodně o osobě, o jeho návyky, věk, zdravotní stav, životní styl. Avšak to, co je důvodem, že kůže na prstech popraskané ruce? Každý den jsme se vystavit epidermis působení mnoha škodlivým činitelům. To často vede k mechanickému poškození a poleptání pokožky rukou, ale kromě těchto důvodů, proč popraskané kůže na prstech, existuje mnoho.

interních důvodů

Patří mezi ně celou řadu nemocí, včetně chronických. Někdy se příznaky těchto chorob v čase zmizí a objeví se znovu při zhoršení. V těchto případech, kůže může prasknout nejen prsty, ale také na dlaních rukou nebo jiných částí. Lidé s podobnými problémy by měli obdržet individuální léčbu předepsanou lékařem, nikoli výsledkem, tak jako samotné onemocnění. V jiných případech se mohou používat jiné metody, včetně samoléčení. Možné příčiny vnitřní trhliny na prstech jsou:

vnější faktory

Faktory, jako je chlad, vítr nebo aktivní slunečnímu záření může mít nepříznivý vliv na zdraví pokožky. Pod jejich vlivem se pokožka začne rychle vyschnout, treska z nedostatku vlhkosti. Maximální účinek na epidermis prstu poskytuje za studena. V Sub-Zero teplotních podmínkách, pokožka je dehydratovaná mnohem rychlejší. Stejně tak je špatné ruka odrážela prudké změny teploty, dlouhodobému kontaktu s tvrdou vodou, vysoké hladiny vlhkosti. Důvodem, proč popraskání kůže se může stát časté mytí rukou mýdlem a vodou nebo kontaktu s chemikáliemi.

Způsoby léčení trhliny a odlupování na ruce

Specialista předepisuje ošetření trhlin na kůži rukou, založený na příčině. Nicméně, na rozdíl od bezprostředních terapie léčebné masti a prášky, vyhnout se škodlivé faktory, které stimulují poškození pokožky, jinak se situace bude jen zhoršovat. Vzhledem k tomu, kořen problému spočívá ve zvýšení suchosti pokožky rukou je těžištěm léčby by měla být intenzivní hydratační, nasycení těla s esenciálními vitamíny a stopové prvky.

správné výživy

Často epidermis prstu trhliny způsobené nedostatkem vitaminů. V tomto případě mohou ruce nemají dostatek vitaminu E nebo A. Pro jejich dokončení by měly jíst více zeleniny (rajčata, mrkev, paprika) a sýry, ořechy, játra, hovězí maso, fazole. Pacient by měl doplnit jejich stravu s obilovin, mléčných výrobků a rostlinných olejů, jako je olivový, lněný, slunečnice. Přes správné výživy, se lidské tělo provést dostatečné množství živin, přispívá k rychlé obnově kůže.

hygienická péče

 • Minimalizaci přímého kontaktu rukou s vodou se saponátem, vzdát používání laku na nehty. Sledujte veškeré domácí práce, jako je mytí nádobí nebo čištění, gumové rukavice.
 • Každý den, v noci, namazat kůži mastné prsty glycerin krém. Pro větší efekt, dát na bavlněné rukavice na vrcholu.
 • Použijte měkký a snadno typu mýdlo nebo dětskou vaničku.
 • Vezměte časté medicinálních koupele pro ruce založené výmyslů bylin. Po těchto postupů, mazat pokožku lehkými prsty, ale tukové krémy (ideální pro “děti”).
 • V závažných případech, kdy trhliny v prstech hlubokých a pomalu hojí, použijte speciální lepidlo pro pleť, která může utěsnit ráno pro jejich rychlé uzdravení. Lékárna je nástroj, který se prodává pod názvem “Super-Glu”.

Pokud zaschne a praskliny epidermis prstů, může být efektivní použít takové prostředky, jako jsou tablety, kapsle, masti a pleťové vody. Správně výběru léků, budete nejen zastavit destruktivní proces, ale také k urychlení hojení se objevil ráno. Zpravidla, lékařské ošetření zlomeniny epidermis prstů a rukou integrovaného přístupu. Několikrát denně, pacient by měl být pokryta speciálním krémem po ránu nebo typ Depantenola Radevita. Ve vážnějších zranění nebo použít mast Aktoverin Solkoseril.

 • Depantenol a Bepanten. Tyto prostředky obsahují velké množství vitamínu B, který urychluje hojení kožních trhlin. Chlorhexidin, který je také součástí masti účinně dezinfikuje rány. Naneste produkt je 2-4 krát denně, jemně rozmazává postižených oblastí.
 • Radevit. Masti – vitamíny A, E, D. Produkt má zklidňující, protizánětlivé, hojení účinek. Radevit zvyšuje ochrannou funkci pokožky rukou a řídí procesy keratinizace rychlosti. Použijte mast by měla být použita dvakrát denně – v noci a ráno.
 • Pantoderm. Aplikovat několikrát denně (ne striktní dávkování). Mast má metabolickou, regeneruje. Zlepšuje regeneraci pleti a zlepšuje trofické ruce.
 • EPLAN. Tento krém pomáhá odstraňovat svědění při utahování trhlin, urychluje hojení kůže. Vytváří neviditelný ochranný film na ruce, neumožňují styku s otevřenými ranami různých infekcí. Nejlépe je dvakrát denně používat EPLAN: ráno a odpoledne.
 • Aevitum. Indikace pro vstup Aevitum kapsle je nedostatek vitaminů A a E. Za účelem dosažení optimální léčebný účinek následovat jasnou dávku – 1 tabletu denně po dobu 20-40 dnů.

lidových opravné

 • Terapeutické horké koupele se škrobem prstu kůži. Měly by připravit řešení na bázi brambor. Pour 05 polévkové lžíce škrobové stolování 250 ml vroucí vody, důkladně promíchejte prášek ve vodě dokud se úplně nerozpustí. Když kapalina bude křižovat, zřeďte ji půl litru horké vody, ponořte ruce do vany, a udržet, aniž by 15-20 minut. Po zákroku, mazat prsty hojení ran agent. Aby lázeň k hojení trhlin na rukou.
 • Bylinná koupel pro vaše ruce. Smíchejte dvě polévkové lžíce heřmánku, měsíčku a jitrocele, bylinky zalijeme litrem vařící vody. Když je vývar ochladí na teplém stavu, vyplnit jim hluboké mísy a namočte si ruce v něm po dobu asi 20 minut. Po namažte zvlhčovač pleti. Dělat léčebné lázně každý druhý den, dokud se hojení ran.
 • Recept léčebný obklad když trhliny. Vaří se 2 brambory, rozmačkáme, přidáme pár lžic mléka a směs míchejte do hladka. Naneste váhu na poškozené popraskané kůže na rukou a zabalit igelitovou tašku z běžné. Po půl hodině, odstraňte hojivý obklad, umyjte si ruce a zakrýt hojivého krému nebo masti.
 • Honey maska ​​na ruce. Tento nástroj je velmi efektivní, pokud kožních prasklin na prstech. Smíchejte vaječný žloutek s 50 gramů olivového nebo rostlinného oleje a 3 lžíce medu. Pokrývají ráno a oblast kolem nich, výsledná směs, zabalit do celofánu rukou za 25-30 minut. Později odstranit tašku, opláchněte pokožku teplou vodou prsty a zakrýt zvlhčujícího činidla (mast, krém nebo zakysanou smetanou).
 • Natural Krém proti vzniku trhlin. Ve stejných poměrech (polévková lžíce), promíchejte tyto ingredience: měsíček, heřmánek, posloupnost, jitrocel. Naplnit je sklenicí vařící vody, nechte stát po dobu 7-8 hodin. Lžíce medového roztoku s malým kouskem másla a smíchejte s polévkovou lžící bylinného odvaru. Použít výsledný masti dvakrát denně až do úplného zhojení rány.

Efektivní rozsah vitamínů a minerálů

Nedostatek vitamínu A, P, s negativním dopadem na zdraví pokožky – to vyschne a náchylný k popraskání. Nejčastěji trpí ranní epidermis v vážný nedostatek vitamínu PP (pozorovanými při hubnutí dívky), B1 (s atrofie kůže). Aby se zabránilo vážné následky a urychlit hojení prasklin na prstech, byste měli pít kurz vitamínů a minerálů komplexu. Pro zdraví pokožky potřebuje skupiny A, B, D, F, E a zinek.

Jak zacházet s popraskanou pokožku dítěte

děti kůže je vždy velmi měkký, hladký a příjemný na dotek. Suchost a praskání – Wake-up call pro rodiče, kteří nemohou být ignorovány. Chcete-li si, že problém vyřeší sám v tomto případě je plná s vážnými následky. Ulehčit pleť Suchá dítěte, by se měl starat o eliminaci faktorů, které vedou ke vzniku ráno.

 • Systematicky vést dětský pokoj čistý, zvlhčují vzduch. Nepoužívají klimatizaci – to je první nepřítelem kůže, protože je velmi suchý.
 • Zbavit dětských syntetické oblečení, často dráždí pokožku. Plastové hračky pro ošetření pokožky dítěte by měla být zakázána.
 • V případě, že dítě je stále jíst mateřského mléka, prosím, zdržet používání škodlivých produktů. Dítě na umělé výživě je dána výhradně hypoalergenní směs.
 • Je-li suchá kůže se projevuje nejen v rukou, ale také na tváři – to signalizuje alergii na všechny potraviny. Poraďte se s lékařem, který vezme testy pro identifikaci alergenu.
 • Koupat dítě v den, tak dlouho, dokud se kůže obnoven a stává se opět měkká. Přidat do lázně odvar z bylinek (série, měsíčku, heřmánku).
 • Namažte dítěte kůže hydratační neobsahují vodu v chladném nebo větrném počasí.
 • Častěji nechat dítě nahý, promazat kůži výživný kvalitu mléka nebo masti (fit “Bepanten” širokospektrální).
 • Zlikvidujte svévolnému zacházení praskání nebo odlupování kůže, protože mnoho léků, včetně mastí nebo roztoků obsahujících hormonální složky, které jen dále škodí zdraví dítěte. Pouze lékař může předepsat účinné zdravotnické prostředky.

Video: Co dělat, když sušení a popraskání kůže na rukou

Jakýkoli zdravotní problém, je jednodušší, aby se zabránilo, než je třeba odstranit. V případě, že pokožka rukou nebo prsty prasknout, by měly začít okamžitě přijmout příslušná opatření. Chraňte své ruce před chladem, chemické látky, špatná vody a jiné podněty pomocí živin, hydratační glycerin-based nebo silikon. Léčit suchý ochranný Hand Lotion před každým děje venku, a to zejména v chladném období. S videem, budete se dozvědět, co dělat, když kůže na rukou trhlin.

Foto: vypadá jako trhliny na prstech

Navzdory tomu, že vaše pleť se stává měkkou a něžný, ona hraje roli spolehlivého ochránce organismu proti různým škodlivým vnějším faktorům. Naše ruce na denní bázi vypořádat s velkým množstvím podnětů: špíny, nízké nebo vysoké teploty, tření, vlivu chemických látek, ale to není vždy schopen vyrovnat se s nimi bez jakékoliv dodatečné ochrany. Aby se zabránilo vzniku trhlin na kůži, budete muset neustále sledovat stav pokožky. Níže jsou fotky stav prsty, kůže, které začínají praskat.

Prednisolon mast – může pomoci zmírnit zánět a svědění kůže

Protizánětlivé masti prednisolone je a má silný protialergický účinek. Ale to značně narušen imunitní systém pokožky, který podporuje bakteriálních i virových infekcí. Z tohoto důvodu, prednisolon mast není zobrazena na všech kožních onemocnění.

Prednisolon je pro vnější použití je k dispozici ve formě 0, 5% mast prednisolon (1 g masti obsahuje 5 mg prednisonu).

Prednisolon mast je velmi jednoduché a efektivní místní protizánětlivé, anti-alergický účinek, zmírňuje otoky kůže a podkožního vaziva, svědění kůže. Prednisolon proniká kožní buňky a inhibuje syntézu biologicky aktivynyh nich látky, které podporují tvorbu zánětů a alergií.

Prednisolon mast také potlačuje vznik kožních buněk nukleových kyselin (včetně DNA), který potlačuje proliferaci kožních buněk, včetně buněk z pojivové tkáně, – zabraňuje tvorbě hrubých jizev na kůži, které mohou být důsledkem zánětu a ran.

Prednisolon mast antialergikum akce spojena se sníženým počtem bazofilů v periferní krvi a potlačí tvorba a sekrece biologicky aktivních látek podílejících se na alergické procesu, jako je například histamin.

Prednisolon mast lokální aplikaci, ale je dobře absorbován do krevního řečiště a má systemický účinek na organismus.

Rozkládá prednisolon Prednisolon – proti zánět, alergie a bolesti, ale s komplikacemi v játrech a pak vylučován skrz gastrointestinální trakt a ledviny. Prednisolon dobře proniká přes placentu na plod a je vylučován do mateřského mléka.

Se kterými nemoci a jak se změny v prednisolon masti

Prednisolon mast, stejně jako jiné dávkové formy prednisolon, mohou být použity pouze lékař. Přiřazení její kožní onemocnění infekčního původu, jako je například atopická dermatitida, atopická dermatitida, ekzém, je pravda, seboroická dermatitis, psoriasis, pemphigus, erythroderma. Obzvláště účinná prednisolon mast na kožní onemocnění doprovázených plačící vyrážky a těžkou svědění. Použité prednisolone mast a úplná nebo částečná ztráta vlasů.

Léčba mastí predneizolonovoy příležitost v období ne déle než dva týdny, ale častěji odstranit nepříjemné jevy, jako edém tkáně a silné svědění vlhkosti zabere méně času. Mast aplikován v tenké vrstvě jednou až třikrát denně na kožní léze. Děti prednisolon mast se nedoporučuje více než týden v řadě, nesmíme ukládat mast oteplování a jakékoli jiné obvazy.

Kontraindikace pro jmenování

Kontraindikace pro místní prednisolonem je přecitlivělost na složky pacienta prednisolone mast, tuberkulózy Tuberkulóza – úplné uzdravení není zaručena kůže, kožní projevy syfilis, virové infekce (plané neštovice, pásový opar Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění Herpes infekce je opakující se), různé kožní vyrážky v důsledku očkování, pustulózní a plísňové kožní infekce, kožní nádory, kojení Kojení – osobní volba krmení.

S opatrností a pouze tehdy, pokud existují vážné důvody prednizolon mast se používá během těhotenství, protože může vstoupit do krevního řečiště, byly systémové účinky, včetně přes placentu na plod.

Prednisolon mast obvykle dobře snášen, ale po delším používání (více než dva týdny, u dospělých a dětí starších jednoho týdne), může to vést ke snížení kožní imunity, která je plná další bakteriální, virové nebo plísňové infekce.

Při delším používání prednisolon masti, je také možné, vzhled oblasti kůže se zvýšenou ochlupení – je důsledek hormonálního účinku prednisolon nebo atrofie (snížení objemu – řídnutí a křehkost kůže) – v důsledku zvýšené rozštěpení bílkovin kožních buněk.

Kůže pod vlivem prednisolon masti může vyvinout petechiální krvácení, protahování (trhání kolagenových vláken, které jsou tenčí pod vlivem prednisolonu) oblasti se zvýšenou pigmentací, nebo, naopak, bílá místa (postrádajících pigmentace) na kůži. To zpomaluje hojení tkáně na pozadí prednisolonu – v důsledku porušení metabolismu bílkovin v kožních buněk. To je velmi vzácné při použití prednisolon mast vyskytnout alergické reakce.

Všechny nežádoucí účinky zmizí po zrušení prednizolonooy mast.

Navzdory tomu, že prednisolon mast působí hlavně na místě, je možné, a její systémové účinky na lidský organismus, takže se používá pouze na lékařský předpis.

Nizoral – krém s antimykotické efektem

Nizoral krém – pro léčbu plísňových infekcí kůže – je antifungální akční širokospektrální a je účinný proti většině plísňových infekcí kůže a hladké kůže pokožky hlavy.

Nizoral pro externí použití vyrobené ve formě 2% smetany o (1 g krému obsahuje 20 mg ketokonazol), účinnou látku, která je ketokenozol. Pomocné látky jsou propylenglykol, stearylalkohol, cetylalkohol, sorbitan stearát, polysorbát 60, polysorbát 80, izopropylmyristát, sulfit sodný, bezvodý, čištěnou vodu.

Pro vnější použití Nizoral není absorbován do krve a působí pouze lokálně. To vadnutí hluboko do kůže a inhibuje aktivitu patogenních hub tím, že inhibuje tvorbu buněčných membrán potřebných biologicky aktivních látek, což vede k potlačení vitálních funkcí pro houby.

Nizoral krém je účinný při plísňových infekcí kůže, jako jsou trichofytózy, microsporia, štítem a svědění, chodidla a prsty atleta, kondidoz kůži. Funkce krému je, že je dokonale zmírňuje pálení a svědění před výskytem prvních příznaků oživení.

Nizoral krém se používá pouze pro léčbu plísňových infekcí kůže. V chmsle se používá k léčbě plísňových infekcí kůže hladká, suspenzor svědění, sportovní ruce a nohy, kožní kandidóza, pityriasis versicolor, seboroická dermatitida způsobené houbami, které způsobují lupům chvíli Lupy: odkud pochází, a co dělat (Pitirosporum ovál).

Nepoužívat tento NIZORAL v případě přecitlivělosti na složek krému. Při pečlivém používání krému během těhotenství a kojení Kojení – osobní volba prsu, protože nebyly provedeny klinických studií údaje pacientů. Nepoužívají NIZORAL krém pro léčbu plísňových infekcí pohledu.

Jak aplikovat krém NIZORAL

Po hladké kůže plísňové infekce (kandidóza kůže kožního onemocnění hebká pokožka, milenec svědit Jock svědí: plísňové infekce , Ruce a nohy atleta, pityriasis versicolor) krém Nizoral krém se aplikuje jednou denně na postiženou kůži a přilehlých oblastí zdravé pokožky.

Když je seboroická dermatitis Nizoral krém aplikován na postižené oblasti pokožky hlavy jedné – dvakrát denně v závislosti na závažnosti léze. Standardní kurzy léčby různých houbových infekcí: tinea hebká pokožka – 3-4 týdny, chromophytosis Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění – 2-3 týdny, kůže kandidóza – 2-3 týdny, Jock svědění – 2-4 týdny, mykózy nohou – 4-6 týdny, seboroická dermatitida – 2-4 týdny. Po ošetření seboroické dermatitidy, je podpůrná léčba: Nizoral krém se aplikuje jednou nebo dvakrát týdně.

V léčbě se pokračuje až do úplného vymizení všech příznaků houbové infekce a na několik dní po jejich zmizení. Pokud do jednoho měsíce od nákazy se nezlepšuje, měli byste určit diagnózu nemoci.

Někdy se k léčbě plísňových infekcí Nizoral krém se používá ve spojení s lokální kortikosteroidy (pro těžkou svědění, pálení, otok kůže). V tomto případě, aby se zabránilo zrušení kortikosteroidy by se mělo pokračovat používání lokálních kortikosteroidů, ráno a večer Nizoral krém, a pak postupně v průběhu dvou až tří týdnů, přestaňte používat kortikosteroidy.

Nežádoucí účinky krém Nizoral projevuje hlavně v podobě pálení a svědění způsobené podráždění kůže. Nejčastěji je to znamení jste přecitlivělí na složek krému. Někdy tam jsou příznaky alergické kontaktní dermatitidy v podobě zarudnutí a otok kůže, vzhled na jeho povrchu bubliny s jasným obsahem. Alergické reakce se mohou vyskytnout ve formě kopřivky.

Použití Nizoral krém na velmi velké plochy kůže nebo jeho uplatnění silnou vrstvou několikrát denně může vést k předávkování. To se projevuje v zarudnutí, otok kůže, pocit pálení a svědění. Všechny tyto příznaky obvykle vymizí po ukončení aplikaci krému. Pokud je potřeba požití Nizoral krém zvláštní zacházení.

Nizoral krém – je účinný proti plísním lék široké spektrum účinku. To je prakticky není absorbován do krevního oběhu, a proto poskytuje malé vedlejší účinky. Nicméně, plísňová infekce je třeba léčit pouze pod lékařským dohledem, protože žádný laboratorní kontrolní lék, jak se zbavit těchto onemocnění je velmi obtížná.

LAMISIL Krém proti kožní mykóze 15 ml – příbalový leták

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Produkt jsme pro vás u dodavatele již objednali, bohužel momentálně neznáme termín jeho doručení na náš sklad.

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Doporučené alternativní produkty

CANESTEN® Krém 20 g

EXODERIL Krém 30 g

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 200 mg 20 ml

Podrobné informace

Informace o produktu

Co je přípravek Lamisil a k čemu se používá Lamisil, 1% krém je antimykotikum a usmrcuje houby, které způsobují vaše kožní potíže. Lamisil krém se používá k léčbě těchto kožních infekcí: mykóza nohou – tzv. atletická noha (tinea pedis), mykóza v oblasti třísel, lůna a jiných kožních záhybech (tinea cruris), mykóza v oblasti trupu (tinea corporis). Dále se také používá k léčbě kvasinkového onemocnění kůže jako je kandidóza a Pityriasis versicolor. Jak poznáte, že máte některý z výše uvedených problémů? Mykóza nohou se objevuje jen na nohách (většinou, ale ne vždy, na obou nohách), nejčastěji mezi prsty. Objevit se může též na chodidle nebo stranách chodidla. Onemocnění se obvykle projevuje popraskáním nebo tvorbou šupin na kůži, ale může se též vyskytnout mírný otok, puchýřky nebo mokvající vřídky. V případě houbové infekce na nehtech (uvnitř nebo pod nehtem), změně barvy a struktury nehtů (ztloustnutí, vločky), musíte ihned navštívit odborného lékaře, protože Lamisil krém není vhodný na tento typ infekce. Na léčbu nehtových houbových infekcí se mohou použít Lamisil tablety (dostupné jen na lékařský předpis). Tinea cruris se objevuje v kožních záhybech, zejména pokud jsou vlhká. Často se vyskytuje v tříslech a vnitřních stehnech, většinou oboustranně, ale často je jedna strana postižená více, než ta druhá. Může se šířit dále mezi nohama k hýždím nebo nahoru k břichu. Dále se může vyskytovat v záhybech pod prsy, v podpaží nebo jiných záhybech. Tato vyrážka je ostře ohraničená a mohou se vyskytovat i puchýře. Svědí. Tinea corporis se může vyskytnou kdekoliv na těle, ale často se vyskytuje na hlavě, krku, obličeji nebo pažích. Obvykle vypadá jako kruhovité oblasti s červenou vyrážkou, ale mohou se vyskytovat také šupinaté oblasti způsobující svědění. Kandidóza se také vyskytuje v záhybech kůže, která jsou vlhká se zvýšeným pocením (např. pod prsy, v podpaží). Obecně se vyskytuje u starších nebo obézních pacientů, nebo u pacientů s jinými podmínkami jako je cukrovka. Způsobuje zčervenání, svědění, olupování. Pityriasis versicolor se vyskytuje na kůži jako olupující se oblasti, které bělají z důvodu ztráty pigmentace. Oblasti jsou nápadné zejména v létě, neboť se okolí opaluje normálně. Obecně se vyskytuje na trupu, krku nebo pažích a může se znovu objevit po měsících, zvláště v době horka a zvýšeného pocení. Pokud si nejste jisti příčinou, která způsobuje vaše onemocnění, prosím, zeptejte se, před použitím krému, svého lékaře nebo lékárníka, který Vám poradí.

Příbalový leták

Vás důležité informace.

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

Požádejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové

Pokud se do 2 týdnů nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vaše příznaky zhorší, musíte se poradit se

svým lékařem nebo lékárníkem.

1. Co je přípravek Lamisil a k čemu se používá

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Lamisil používat

3. Jak se přípravek Lamisil používá

4. Možné nežádoucí účinky

5. Jak přípravek Lamisil uchovávat

6. Obsah balení a další informace

Lamisil krém se používá k léčbě následujících kožních infekcí:

atletická noha (tinea pedis) mykóza na chodidlech nebo na stranách chodidla

k léčbě mykózy v oblasti třísel, lůna a v jiných kožních záhybech (tinea cruris)

k léčbě mykózy těla (tinea corporis)

kožní kandidózy (kvasinkové onemocnění kůže)

(ztloustnutí, vločky), musíte ihned navštívit odborného lékaře, protože Lamisil ve formě krému NENÍ

vhodný na tento typ infekce. Na léčbu nehtových houbových infekcí lze použít Lamisil ve formě tablet

(dostupných jen na lékařský předpis).

Atletická noha – mykóza nohou se objevuje jen na nohou (většinou, ale ne vždy, na obou nohou), nejčastěji

mezi prsty. Objevit se může též na chodidle nebo stranách chodidla. Onemocnění se obvykle projevuje

zčervenáním, popraskáním kůže nebo tvorbou šupin na kůži, ale může se též vyskytnout mírný otok,

puchýřky nebo mokvající vřídky. Tyto projevy bývají často spojeny s pocity svědění nebo pálení.

V případě houbové infekce na nehtech (uvnitř nebo pod nehtem), změně barvy a struktury nehtů

(ztloustnutí, vločky), musíte ihned navštívit odborného lékaře, protože Lamisil krém NENÍ vhodný na tento

typ infekce. Na léčbu nehtových houbových infekcí se mohou použít Lamisil tablety (dostupné jen na

vnitřní straně stehen, většinou oboustranně, ale často je jedna strana postižená více, než ta druhá. Může se

šířit dále mezi nohama k hýždím nebo nahoru k břichu. Dále se může vyskytovat v záhybech pod prsy, v

podpaží nebo jiných záhybech. Tinea corporis se může vyskytnout kdekoliv na těle, ale často se vyskytuje

na hlavě, krku, obličeji nebo pažích. Obě onemocnění se obvykle projevují zčervenáním, svěděním, někdy i

olupováním kůže (šupinatěním) nebo vyrážkou, vyrážka je červená, ostře ohraničená, a mohou se vyskytovat

podpaží). Obecně se vyskytuje u starších nebo obézních pacientů, nebo u pacientů s jinými podmínkami jako

je cukrovka. Způsobuje zčervenání, svědění a olupování kůže.

které bělají z důvodu ztráty pigmentace. Oblasti jsou nápadné zejména v létě, neboť se okolí opaluje

svého lékaře nebo lékárníka, který Vám poradí.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK LAMISIL

– pokud jste alergický/á (přecitlivělý/á) na terbinafin nebo kteroukoli další složku přípravku (uvedenou

v bodě 6 a na konci bodu 2)

Před použitím přípravku Lamisil se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Krém je určen pouze ke kožnímu podání.

Přípravek nepoužívejte v ústech ani nepolykejte.

Zabraňte aplikaci krému do očí. Pokud se krém náhodně dostane do očí, setřete přípravek pryč a

důkladně si vypláchněte oči tekoucí vodou. Pokud nepříjemný pocit přetrvává, navštivte svého

Nepoužívejte Lamisil krém u dětí do 12 let.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které používáte, které jste v nedávné době používala

nebo které možná budete používat. Na léčenou oblast nenanášejte jiné léčivé přípravky.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se

svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Nepoužívejte Lamisil, krém, pokud kojíte.

Kojenci nesmí přijít do styku s léčenou oblastí, včetně prsu.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Lamisil krém nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Přípravek Lamisil obsahuje

Cetylalkohol a stearylalkohol: mohou způsobit místní kožní reakce (tzv. kontaktní dermatitidu)

3. JAK SE PŘÍPRAVEK LAMISIL POUŽÍVÁ

Vždy používejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo

lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

– umyjte a osušte si ruce, postižené místo a jeho okolí

– otevřete tubu a vytlačte malé množství krému na prst

– aplikujte takové množství krému, které po rozetření vytvoří tenkou vrstvu na postiženém místě a jeho

– krém jemně rozetřete na celou postiženou oblast a její blízké okolí

– po nanesení krému si dobře opláchněte ruce, abyste předešli rozšíření infekce na jiná místa Vašeho

těla nebo na jiné osoby.

gázy nebo obvazu, zejména na noc. Pokaždé použijte čistý obvaz.

– mykóza nohou – tzv. atletická noha (tinea pedis) postihující kůži mezi prsty: jednou denně po dobu 1 týdne;

– mykóza na chodidlech nebo stranách chodidla: dvakrát denně po dobu 2 týdnů;

– mykóza v oblasti třísel a lůna, v kožních záhybech a mykóza v oblasti trupu: jednou denně po dobu 1 týdne;

– kandidózy: jednou nebo dvakrát denně po dobu 1-2 týdnů. U starších osob nebo u obézních pacientů se

zvýšeným pocením v kožních záhybech nebo u diabetiků se doporučuje 2-týdenní léčba.

– Pityriasis versicolor: jednou nebo dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

několika dnech se zdá, že se infekce zlepšuje, ale může se znovu objevit, pokud se krém nepoužívá

pravidelně nebo se s používáním přestane příliš brzy.

déle, přibližně 4 týdny. Účinek Lamisil krému přetrvává i po ukončení doporučené délky léčby. Zlepšování

bude pokračovat i v období, kdy už krém nebudete používat.

Pokud do dvou týdnů od začátku léčby nedošlo ke zlepšení Vašeho onemocnění, obraťte se na svého

lékaře nebo lékárníka, který Vám poradí.

Ke zlepšení léčby přispívá pravidelné čištění a umývání postiženého místa. Důležité je i osušení tohoto

místa, ne třením, ale jemným přikládáním osušky. Pokud máte pocit svědění, vyvarujte se škrábání

postiženého místa, protože může dojít k poškození kůže a zpomalí se tak celý proces hojení nebo se může

infekce dále rozšířit. Protože tyto infekce se mohou přenášet z člověka na člověka, nesdílejte svůj ručník

nebo oblečení s ostatními. Aby se infekce znovu nevrátila, berte si pravidelně čistý ručník a oblečení.

Pokud jste Vy nebo někdo jiný omylem spolknul část krému, prosím, informujte svého lékaře, který Vám

poradí, co máte dělat.

Pokud se tak stane, aplikujte krém co možná nejdříve a pokračujte podle doporučeného dávkování. Pokud si

vzpomenete až v čase další aplikace, naneste obvyklé množství krému a pokračujte v léčbě jako normálně.

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Pokuste se používat přípravek každý den ve stejném čase. Když zapomenete krém používat, hrozí riziko

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u

některý z následujících příznaků, který by mohl být alergickou reakcí:

Potíže s dýcháním nebo polykáním

Otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla

Závažné svědění kůže s projevy červené vyrážky nebo vyvýšených hrbolků

Odlupování kůže, svědění

Kožní defekty, strupy, poruchy kůže, změny ve zbarvení kůže, zčervenání, pálení, bolest, bolest v místě

aplikace, podráždění v místě aplikace

Suchá kůže, ekzém

Jestliže je Lamisil krém náhodně aplikován do očí, může způsobit podráždění oka.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25 C, v dobře uzavřené tubě, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí.

Uchovávejte v originálním balení.

Lék se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti, která je vyznačena na obalu. Nepoužívejte přípravek

po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni

6. DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Lamisil, krém obsahuje

Léčivou látkou je terbinafini hydrochloridum (terbinafiniumchlorid) 10 mg v 1 g (1%) krému.

Pomocnými látkami jsou hydroxid sodný, benzylalkohol, sorbitan-stearát, cetyl-palmitát,

cetylalkohol, stearylalkohol, polysorbát 60, isopropyl-myristát, čištěná voda.

Lamisil, krém je bílý, hladký nebo téměř hladký lesklý krém.

Velikost balení: Tuba s obsahem 7,5 g; 15 g a 30 g krému.

Novartis s.r.o., Praha, Česká republika

Novartis s.r.o., Na Pankráci 1724/129, 140 00 Praha 4, Česká republika

Recenze ( 7 )

Recenze produktu LAMISIL Krém proti kožní mykóze 15 ml

Recenze od 7 uživatelů s celkovým hodnocením 86 %.

Veronika T.

Veronika C.

Kateřina H.

Diskuze k produktu LAMISIL Krém proti kožní mykóze 15 ml

Zkušenosti uživatelů

Lékarna.cz, to je.

Mohlo by vás zajímat

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni.

  Děkujeme za přidání recenze

  Děkujeme, vaše recenze byla úspěšně přidána.

  Leave a Reply