Předpis pro houby nohou (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Mykóza nohou

Pálení, svědění, zčervenání a olupování kůže patří mezi typické příznaky akutního projevu kožní mykózy. Mykózou bývají nejčastěji postiženy ty části těla, které jsou náchylné k zapaření, tzn. prostory mezi prsty na nohou, chodidla, třísla, různé záhyby na těle, ale i nehty.

V případě, že se mykóza vyskytuje na noze, můžete se setkat s označením tinea pedis neboli tzv. atletická noha. Někdy se může plíseň rozšířit i na nehty. Nehet je deformovaný, ztluštělý, většinou žlutě zbarvený a drobivý. Mykóza nehtů bývá označována jako onychomykóza. Původci mykóz jsou nejčastěji vláknité houby (dermatofyty) a kvasinky. Vzhledem k tomu, že velkou část dne chodíme v botách, obzvláště v teplém počasí tu mají houby a kvasinky ideální podmínky pro růst a množení. Mají totiž rády vlhko a teplo.

Prevence mykózy nohou

Mykóza nohou postihuje často osoby se zvýšenou potivostí nohou. Zde lze využít antiperspirační přípravky jako např. roztok Driclor nebo krém Excipial Deo Forte. Osobám se sklonem k mykóze nohou se doporučuje pravidelně dezinfikovat obuv např. sprejem Demykan Forte nebo sprejem Top Gold.

Obuv by měla být vzdušná, ponožky bavlněné. Pokud trávíte delší dobu v uzavřené obuvi (s ohledem na pracovní nebo volnočasové aktivity), snažte se alespoň nohy co nejčastěji „větrat”. Ve veřejných prostorách (jako jsou např. bazény, sprchy, tělocvičny, sauny apod.) nechodit naboso. Po vykoupání řádně vysušit celé chodidlo včetně prostorů mezi prsty. Zároveň je vhodné omezit příjem sladkých potravin a nápojů. Cukr je živinou pro houby a kvasinky, a ty mají potom na vašem těle lepší podmínky pro množení.

Léčba mykózy nohou

Jakmile mykózu objevíte, začněte s léčbou ihned a nespoléhejte na to, že to třeba „zmizí samo”. Ušetříte si zbytečné nepříjemné pocity, rozšíření plísně či přenos na ostatní členy domácnosti.

Je potřeba se připravit na to, že léčba je dlouhodobá. Kdo nechce, aby se mu mykóza vracela, musí vydržet až do konce! Léčba většinou trvá 3 – 4 týdny. Pokud se vám podaří zbavit se plísně pravidelným mazáním postiženého místa, je to jen polovina úspěchu. Je potřeba v mazání vytrvat ještě 1 – 2 týdny po vymizení příznaků právě z důvodu zabránění opakování infekce.

Pokud se stav i přes vaše poctivé mazání nelepší (max. po 1 – 2 týdnech léčby), nebo se dokonce horší, je potřeba navštívit lékaře. Ten posoudí závažnost onemocnění a předepíše léčivé přípravky, které mohou být vázané na lékařský předpis (např. s obsahem cyklopiroxolaminu nebo amorolfinu) a které ve svém účinku zahrnují široké spektrum původců mykóz. Jejich preventivní použití je rovněž vhodné k dlouhodobé eliminaci recidiv. V některých případech je nezbytné použití systémových antimykotik (např. itrakonazol, ketokonazol apod.) – léčivé přípravky, které se polykají.

Z léčiv, která jsou v lékárně k dostání bez lékařského předpisu, lze na mykózu nohou a nehtů použít některý z krémů, mastí či roztoků s obsahem těchto účinných látek:

Chytrá houba

Jistou (zajímavou) přírodní alternativou léčby mykóz, vhodnou i pro děti, kojící a těhotné, představuje tzv. Chytrá houba (Pythium oligandrum).

Tato houba je známá tím, že se živí ostatními houbami. Při teplotě lidského těla se nemnoží, pouze zlikviduje plísňové onemocnění a pak její aktivita ustane. Chytrá houba se dá využít na mykózy nohou i nehtů, proti zvýšené potivosti a zápachu nohou, k ošetření obuvi a hodí se i na léčbu jiných onemocnění, jako jsou třeba vaginální mykózy, opruzeniny, afty a další.

Chytrá houba je k dostání v následujících variantách:

Prášek nebo šumivá tableta jsou určeny k rozpuštění ve vodě a provedení koupele nohou. Koupel by měla trvat 40 – 60 min. Nohy se neosuší, ale nechají se samovolně oschnout. Roztok se nevylévá. Namočí se v něm tampón (nebo vata, gáza apod.) a vytře se jím nošená obuv. Následující den se roztok doplní 1 litrem teplé vody a koupel se zopakuje, včetně vytření obuvi. Celý postup se opakuje po týdnu a pak zase po týdnu. Celkem tedy 3x.

Šumivá tableta k léčbě mykózy nehtů se taktéž rozpustí ve vodě a provede se zábal (např. pomocí gázy namočené v roztoku), který se nechá působit přes noc. Roztok se ponechá do dalšího dne a zábal se zopakuje. Po 2 týdnech až měsíci se celý postup zopakuje s další tabletou a následně po dalších dvou týdnech až měsíci ještě jednou. Celkem tedy 3x.

Lékárna Mendlovo náměstí, Brno

Přestože se článek věnuje dané problematice podrobně, doporučujeme vám poradit se o nejvhodnějším řešení a postupu s vaším lékárníkem, který dokáže nejlépe vyřešit vaše individuální potřeby.

Vše o lécích

Filtr článků

Nově v této sekci

Diabetes u dětí 3.4.2018

Pokud mluvíme o diabetu u dětí, máme tím zejména na mysli diabetes mellitus neboli cukrovku 1. typu (DM 1. typu). Jedná se o chronické (dlouhodobé) autoimunitní onemocnění, kdy lidské…

Problémy s trávením 23.3.2018

Češi patří k národům, u kterých je přejídání téměř na denním pořádku. Následkem nejsou jen akutní trávicí potíže nebo občasné pálení žáhy či nadýmání, ale také…

Psoriáza neboli lupénka 21.3.2018

Psoriáza je velice časté kožní onemocnění. Postihuje více než 2 % populace. Na našem území je ovšem známější pod názvem lupénka . Tento název jedním slovem vystihuje hlavní a…

Sledujte nás

Jsme také na sociálních sítích

Mobilní aplikace

Potřebujete vyhledat nejbližší lékárnu ve svém mobilním telefonu? Můžete si stáhnout bezplatnou aplikaci pro Android a iOS.

PlГ­sЕ€ovГ© onemocnД›nГ­ nehtЕЇ a kЕЇЕѕe na nohou (mykГіzy)

 1. vlГЎknitГ© houby tzv. dermatofyta – Trichophyton mentagrophytes (cca 20 % pЕ™Г­padЕЇ), Trichophyton rubrum (cca v 70 % pЕ™Г­padЕЇ)
 2. kvasinky (zhruba 8 % případů) – Candida albicans a Candida parapsilosis
 3. oportunnГ­ mikromycety (2 % pЕ™Г­padЕЇ) – napЕ™. Aspergillus, Scytalidium, Scopulariopsis

RizikovГ© faktory pro vznik mykГіz:

 • vyЕЎЕЎГ­ vД›k
 • pomalejЕЎГ­ rЕЇst nehtЕЇ
 • zhorЕЎenГ© prokrvenГ­ konДЌetin
 • nevhodnГЎ hygiena – nadmД›rnГ© pocenГ­ nohou s nГЎslednou nedostateДЌnou pГ©ДЌГ­
 • dlouhodobГЅ pobyt v uzavЕ™enГ© neprodyЕЎnГ© vlhkГ© obuvi v prГЎci, po sportu
 • poЕЎkozenГ­ (traumatizace) nehtu – napЕ™. Гєraz, vlivem obuvi
 • porucha imunity
 • lupГ©nky, ekzГ©my
 • diabetes mellitus – diabetici majГ­ aЕѕ 3x vД›tЕЎГ­ pravdД›podobnost nГЎkazy oproti nediabetikЕЇm
 • chЕЇze naboso – nГЎvЕЎtД›vy bazГ©nЕЇ, veЕ™ejnГЅch koupaliЕЎЕҐ a sprch, tД›locviДЌen

Projevy plГ­sЕ€ovГЅch onemocnД›nГ­:

Infekci na kůži a sliznicích poznáte nejčastěji zarudnutím, úporným svěděním a olupováním. Postižení nehtu se projeví zpravidla jeho ztluštěním, vznikem nepravidelností („hrbolků“) a změnou barvy na bílou, žlutou, hnědožlutou až černou. Postupem infekce se nehet může stát křehkým a drolit se, popř. se i bolestivě zanítit.

LГ©ДЌba plГ­sЕ€ovГЅch onemocnД›nГ­:

 1. lokГЎlnГ­
  • krГ©my, masti, roztoky s antimykotickГЅm (protiplГ­sЕ€ovГЅm) ГєДЌinkem
  • lokГЎlnГ­ lГ©ДЌba je ГєspД›ЕЎnГЎ v poДЌГЎtcГ­ch onemocnД›nГ­, ДЌГ­m dЕ™Г­ve si obtГ­ЕѕГ­ vЕЎimnete a zaДЌnete s nГ­, tГ­m se zvГЅЕЎГ­ procento ГєspД›chu
  • pЕ™Г­pravky se nanГЎЕЎejГ­ vД›tЕЎinou 2x dennД› a pravidelnД›!
  • aby se snГ­Еѕilo riziko opakovanГ­ infekce, aplikujte pЕ™Г­pravek po dobu dalЕЎГ­ch dvou tГЅdnЕЇ od chvГ­le, kdy se vГЎm zdГЎ, Еѕe mykГіza vymizela
  • ГєДЌinnГ© lГЎtky se pod nehet dostГЎvajГ­ hЕЇЕ™e, proto je potЕ™eba nehet pravidelnД› zkracovat, jednou za 2-3 dny nehet z vrchu naruЕЎit jednorГЎzovГЅm pilnГ­ДЌkem a pЕ™Г­pravek nanГЎЕЎet na zmД›klГЅ nehet (po koupeli)
 • Clotrimazol (Canesten krГ©m, Clotrimazol AL krГ©m, Clotrimazol sprej) – aplikace 2-3x dennД›, ГєДЌinnГ© v pЕ™Г­padД› vДЌasnГ© diagnostiky, pro dospД›lГ© a dД›ti od 2 let
 • Bifonazol (Canespor krГ©m, Canespor roztok, Canespor sada na nehty) – vГЅrobce deklaruje ГєДЌinnost pЕ™i aplikaci 1x dennД›, pro dospД›lГ© a dД›ti od 3 let
 • Terbinafin (Lamisil krГ©m, Lamisil sprej) – vГЅrobce deklaruje ГєДЌinnost pЕ™i aplikaci 1x dennД›, nenГ­ urДЌen na infekce na nehtech! Pro dospД›lГ© a dД›ti od 12 let
 • Naftifin (Exoderil krГ©m, roztok) – nanГЎЕЎГ­ se 1-2x dennД›, urДЌen na nehty i kЕЇЕѕi, pro dospД›lГ© i dД›ti
 • u znaДЌnГ© ДЌГЎsti pacientЕЇ se osvД›dДЌilo takГ© pouЕѕitГ­ tzv. chytrГ© houby
 • systГ©movГЎ
  • tablety k vnitЕ™nГ­mu uЕѕitГ­
  • vГЎzanГ© pouze na lГ©kaЕ™skГЅ pЕ™edpis
  • lГ©kaЕ™ je pЕ™edepisuje nejДЌastД›ji v pЕ™Г­padД› dlouhodobГЅch obtГ­ЕѕГ­, pЕ™i mГЎlo ГєДЌinnГ© ДЌi neГєДЌinnГ© lokГЎnГ­ terapii
  • pЕ™i ДЌasto se opakujГ­cГ­ch mykГіzГЎch
 • Jak vařit houby na pánvi: 4 předpis

  Takové jednoduché jídlo jako smažené houby nejsou mnozí vědí, jak vařit. I když, pokud se naučíte, jak smažit houby na pánvi – to může být základem pro přípravu dalších chutných jídel.

  Jak smažit houby

  Než budete smažit houby na pánvi je třeba připravit:

  • pečlivě odnést a třídit houby – měly by být lehká bez tmavých skvrn a promáčknutí;
  • opláchněte houby nejméně tři vody, ale ne příliš dlouho, aby nedošlo k spláchnout “vůni;
  • Mozků houby na ručník nebo papírovým ručníkem k odstranění přebytečné vlhkosti;
  • Rozdělení do hub čepice na nohou a rozseká je na úhledné plátky.

  Jakmile jsou houby jsou připraveni, tady se dostat do smažení – houby snadno podléhají zkáze a ztmavnou.

  • Pánev je dobře rozžhavené na mírném ohni.
  • Zalijeme trochou rostlinného oleje.
  • Rozložíme houby na pánev a smažit v malých dávkách, přičemž. Nezapomeňte pravidelně míchat houby, a tak nemají držet na pánvi.
  • Dochutíme solí a pepřem houby podle chuti na konci vaření (za pár minut před koncem vaření).

  Jak smažit houby na pánvi – čas vaření by neměla přesáhnout 5-7 minut.

  Smažené houby takovým způsobem, na pánvi může být použit jako houby zazharki přípravy řadu dalších jídel (polévek, salátů, hlavních jídel), nebo jako samostatný pokrm.

  Jak smažit houby a cibuli

  Houby smažené s cibulí, dopadne velmi voňavé a šťavnaté. Tato volba houby mohou být také základ pro přípravu jiných pokrmů.

  • Houby – 200-300 gramů čerstvých hub;
  • Máslo – malý kousek (10-20 m);
  • Cibule – malá hlava 3-4 ks ;.
  • Sůl a mletý černý pepř;
  • Rostlinný olej – několik lžic.
  • Čerstvé houby umýt, suché a budeme řezat malé talířky (pre-oddělují nohy od klobouků).
  • Cibule nakrájíme poměrně velké kusy (ale ne více než talíř hub).
  • V horké pánvi (bez přidání do něj olej) vyložil houby. Pokud nevíte, jak smažit houby je smažit, dokud všechna kapalina varu, nezapomeňte míchat.
  • V samostatné pánvi osmahneme cibulku v rostlinném oleji. Fry, jak budete potřebovat dozlatova.
  • Když cibuli a houby jsou téměř připraveny (po 5 minutách po zahájení pražení), jejich směsi s cibulí – vsyp do hub.
  • Trochu soli misky, přidáme trochu koření a másla podle chuti, rozruch.
  • Fry všechny 1-2 minuty. Vypněte oheň, přikryjte pánev a nechte stát po dobu několika minut.

  Chcete-li uvařit chutné houby s cibulí, zkuste nezneužívat koření – mohou přerušit vůni hub.

  Jak smažit houby s bramborami

  dost jednoduché, ale velmi chutné a uspokojující recept na smažení hub – zvláště oblíbená v národní kuchyně.

  • Brambory – 6-8 středně velké kusy velikosti ;.
  • sůl;
  • Houby – 500 m;
  • Cibule – jedna velká cibule;
  • Rostlinný olej – jakýkoliv druh (na smažení)
  • Zeleň.
  • Houby umýt, suché, a pak budeme řezat malé talířky.
  • Cibule jemně řezané.
  • V pánvi s rostlinným olejem usmažit houby a cibuli po dobu nezbytně nutnou k odpařování kapaliny a produkovat mírně opečené.
  • Pak houby a cibuli v oddělené prezentaci nádobí.
  • Bramborový kůry a budeme řezat v žádném případě na smažení.
  • Smažit brambory by měly být na stejné pánvi, kde je připravené houby.
  • O pět minut, dokud vařených brambor vsyp houby a cibuli, osolíme.
  • Fry dohromady po dobu 3-5 minut, nezapomeňte míchat.
  • Hotový pokrm posypeme nasekanými bylinkami a podáváme ihned horké.

  Podobně můžete vařit houby na pánvi s masem: maso je pečené předem, pak trochu protushivaetsya ve vlastní šťávě, jej přidejte do smažené žampiony a cibulí.

  Jak smažit houby se zakysanou smetanou

  Kombinace zakysanou smetanou a žampiony – klasika. Chuť pokrmů jako jediný konců, pokud víte, jak ji správně vařit.

  • Sour – Článek 5. lžíce;
  • Bulharský pepř – 1 ks ;.
  • Houby čerstvé houby asi 500 m;
  • Mrkev – 1 ks malé velikosti ;.
  • Cibule – jedna velká hlava;
  • Čerstvá rajčata – 1 ks ;.
  • Vepřové sádlo – 50 g;
  • Černý pepř prášek a sůl;
  • Čerstvá zelenina
  • Česnek – pár hřebíčku.
  • Za prvé, musíme připravit houby na smažení: umýt, suché tenké plátky.
  • Mrkev kotleta hole. Bulharský pepř a cibule budeme řezat malé půlkruhy. Rajčata budeme řezat plátky.
  • V dobře vyhřáté pánvi rozpustíme sádlo (dříve budeme nakrájejte na malé kostičky).
  • Vyjměte z pánve slaninou, cibulí vsyp.
  • Když se cibule stane transparentní, přidáme zeleninu: rajče, papriku a mrkev. Všechny mix, sůl, a pak se vaří po určitou dobu pod víkem po dobu asi 5 minut.
  • Přidat do zeleniny nakrájené houby, zakysaná smetana, koření a dobře promíchejte.
  • Mrtvá těla jídlo by mělo být co nejvíce to bude stačit, aby jim poskytly měkké – cca 15 – 20 minut se zavřeným víkem na mírném ohni.
  • Pravidelně míchat pokrm na houby nelepí na pánev.
  • Nasekané čerstvé bylinky a česnek. Přidejte je do pánve a míchejte.
  • V případě potřeby (pokud pan stane suché houby pod), přidejte rostlinný olej.
  • Dále potěr houby by měly být bez pokličky, neustále (4-6 minut) za stálého míchání.

  Smažené houby se zakysanou smetanou může být provedeno bez přídavku zeleniny nebo jejich kombinací s jinými zeleniny.

  • Na smažení je lepší zvolit malé-velké houby a vařit celek – tak, abychom neztratili chuť houby, a vypadají chutný.
  • Smažené čerstvé houby ne více než 5-7 minut, takže nemají čas hořet dál. Mnozí nevědí, kolik usmažit houby mražené – jejich doba vaření se zdvojnásobil (tj potřebu důležitější věci 20-25 minut).
  • Houby ochucené kořením na samém konci vaření, takže nemají čas, aby propustily všechny své šťávy.

  Smažené houby na pánvi v kombinaci s velkým počtem produktů: brambory, maso, čerstvé a vařené zeleniny a další.

  Foot houba: příznaky a léčba

  Plíseň nohou je jedním z nejčastějších onemocnění v dermatologii praxi. Vyskytuje se zejména v těch kulturách, kde se předpokládá, většinu času nosí boty, a postihuje až 70% dospělé populace.

  Nejčastěji noha houba se vyskytuje u starších lidí, jakož i ty, jejichž imunitní systém je oslaben značně, například diabetes, AIDS, špatná cirkulace dolních končetin a jiných onemocnění tohoto typu.

  Často termín „houba nebo plísňové onemocnění nohou“ se vztahuje k porážce houbové mycelium klenuté pokožky nohou, nehtů a meziprstní prostory.

  Mezi mnoha typů houbových patogenů zásadního mykózy nohou, jsou následující:

  • Trichophyton rubrum,
  • Trichophyton mentagrophytes,
  • Epidermophyton floccosum.

  Jiné patogeny plísňové nožní infekce, které se vyskytují méně často:

  • Trichophyton tonsurans – původce houbové infekce u dětí ve Spojených státech,
  • Candida,
  • Scytalidium hyalinum,
  • Scytalidium dimidiatum.

  Všichni agenti houbových infekcí přizpůsobit parazitují v rohové vrstvy kůže, produkovat speciální enzymy, které odbourávají keratin. Kromě jejich membrány (buněčné stěny) obsahují manana – speciální látky, které potlačují lokální imunitu a podporovat rozvoj chronického zánětu.

  Způsoby nákazy a faktory, které přispívají k onemocnění

  Předpokládá se, že některé druhy patogenů způsobujících houbových chorob může zastavit v exfoliovaných kožních buněk zachovávají svou vitalitu v průběhu celého roku. Nakazit s houbou, je postačující, aby tyto kožní vločky s agentem přilepená na nohy, a pak se do vhodných podmínek chovu: vlhkost a teplo.

  Nejběžnější houba infekce se vyskytuje zastávka:

  1. Na veřejných místech: lázní, plážové postele, bazény, sauny, i jen písek.
  2. V rodině: obecné pantofle, žádné jednotlivé ručníky na nohy, nízká úroveň hygieny.
  3. Návyky: výměna boty, ponožky, nosí boty někoho jiného (například pantofle vlastníků km).

  Faktory, které přispívají k infekci:

  1. Snížení místních obranných sil v důsledku oběhových poruch (např, vaskulitida, mazat aterosklerózy dolních končetin), některé chronické choroby (HIV, další imunodeficience, diabetes, atd.).
  2. Prodloužené pocení nohou sportovců při delším cvičení v létě při nošení uzavřené nebo špatně větrané obuvi.
  3. Trhliny a macerace na kůži nohou.

  Obecně platí, že muži jsou postiženy častěji než ženy, s věkem se frekvence plísňových lézí přestanou růst. S rizikem houbových infekcí nohou, jsou následující:

  druh nemoci

  Podle umístění patologických kožních lézí na nohy, která je ovlivněna plísní:

  1. Interdigitální mykózy (dermatophytosis). Pozorované nejčastěji ve formě chronické (dlaždicových) nebo akutní (intertriginoznoy) forem.
  2. Plantární mykózy. Nejčastěji vidět škálování a keratinizace kůže nohy.
  3. Disgidroticheskaya tinea. Na kůži chodidla tvořily puchýře, váčků, alergická dermatitida často podobá.
  4. Hluboké mykózy. V tomto případě to ovlivnilo nejen na povrchu, ale i hlubších vrstev kůže.
  5. Onychomykóza. Porážka houby nehet.

  V závislosti na typu prostředku přestanou hlavní plísňová onemocnění jsou:

  1. Sportovec, tzv Trichophyton mcntagrophytes.
  2. Rubrofitii který patogen je Trichophyton rubrum.

  Rubrofitii zastávka: hlavní typy a symptomy

  Rubrofitii je nejčastější onemocnění nohou houbového původu. To se vyskytuje v téměř 70 až 90% případů.

  Klasická forma rubrofitii charakterizovaných zarudnutí a mírné zesílení (lichenifikací) kůže. Postiženou kůži lesklé, s napájecím vzoru, suchý s SCOP v strií a záhyby mukovidnyh vločky.

  Onemocnění obvykle začíná třetí nebo čtvrté meziprstní záhybů, které jsou v blízkosti naibole6e. Dále je houba rozšíří do dalších meziprstních prostorů, a spodní část na zadní straně nohy.

  Pro rubrofitii charakterizované následujícím tvaru:

  • dlaždicových forma (hlavní funkce – šupinatá kůže)
  • Stratum formulář – přítomnost „kuří oka“ boule.
  • intertriginoznoy (oprelovidnaya)
  • disgidroticheskaya (s tvorbou bublin)
  • smíšená forma (opruzenin, puchýře).

  Vymazán z dlaždicových rubrofitii má méně výrazné příznaky dochází téměř neznatelně pro pacienta. Jeho hlavními příznaky jsou:

  1. Interdigitální prostory: peeling, přítomnost mukovidnyh váhy, povrchové drobné praskliny.
  2. Prakticky žádné stížnosti nebo může být znepokojeni mírným svěděním.

  V takové formě rubrofitii může probíhat dostatečně dlouhou dobu. Postupně se však, že je postup onemocnění, což vede ke vzniku hyperkeratózních a smíšené formy. Postupně se objeví:

  • zvýšení kožní suchost zastávky,
  • zhrubnutí kůže,
  • Hrubý vzhled kalusu na částech spodních a bočních chodidla,
  • Tvorba hluboko v patách a bolestivých fraktur.

  Když zastavíte rubrofitii pozorován 3 hlavní typy exfoliace pleti:

  1. Mukovidnoe. Přírodní kožní záhyby a rýhy jakoby posypané moukou.
  2. Ve tvaru prstence. Zarudlé skvrny s třásněmi odlupovaného epitelu.
  3. Krupnoplastinchatoe. V tomto případě, kůže loupe velké talíře.

  Mezi prsty mezery

  Při silné pocení nohou, na sobě špatně větrané obuvi, nedostatečné léčení interdigitální prostor pravidelně začínají „namočit“. Kůže se stává oteklé, narušily, s hlubokými trhlinami. Hlavní stížností pacientů v této fázi – svědění, bolest, pocit pálení.

  Bez včasné a efektivní způsob léčby se postupně zhoršuje, což se projevuje zvýšenou bolest, svědění, což zesílilo při pohybu. Na kůži, interdigitální prostory a boční plochy prstů se objeví větší bubliny, které se pak převedou na erozi, obklopené bělavě hranici epidermis.

  Nehtové ploténky prsty Kdy rubrofitii:

  • zahuštěný,
  • hroutí
  • žluto-šedé nebo hnědé zabarvení,
  • Soustružené bílé skvrny, které se pak šíří po celém nehtu.

  Někdy jsou odděleny od nehtového lůžka, zahustit a mít podobu „ptačí dráp“, nebo zarostlý nehet, který způsobuje další nepříjemnosti pro pacienty.

  komplikace rubrofitii

  Zpravidla rubrofitii se rozšíří do dalších částí těla: ruce, hladkou kůži, vellus vlasy. Patogen postrádá nové lymphogenous části kůže, stejně jako při kontaktu (například při mytí ruce převedena stop).

  1. Kartáče – porážka ruce a nehty.
  2. hladké kůže – léze na obličeji, inguinální-femorální záhyby, hýždě, nohy.

  V tomto případě, mykóza projevuje zaoblené růžově červené nebo růžové skvrny s sklonem k fúzi a periferní růstu. Jejich povrch je pokryt váhy a okraje pozorována zánětlivá váleček s jemnými bublinkami a krusty.

  Pokud rubrofitii rozšířila do velkých skladů, tam je svědění.

  Sportovec: Typy a symptomy

  chronická sportovec

  Sportovní mnohem vzácnější rubrofitii, má stejnou formu nemoci:

  Vymazány sportovec často počáteční forma nemoci. Během tohoto období meziprstních prostorů dochází k mírnému loupání, které se mohou rozšířit na nohy, a také doprovázena tvorbou malých trhlin.

  Dále, na bočních stranách a na chodidle tam blyashkoobraznye ztluštění kůže modro-červené barvy. Ve středu vyrážky – vrstvami šupin, lézí jasnými hranicemi. Epidermis po mezery mezi prsty stane bělavý odstín.

  Kdy dotyčný pacienti pedis tinea o svědění, zvýšené sucha a bolestivost pokožky.

  Oprelovidnaya (intertriginózní) forma sportovec je charakterizována tím, zarudnutí, otok a macerace interdigitální záhyby. Často trhliny, a cítil bolest.

  S porážkou původce Mykóza nohou oblouk lze často vidět disgidroticheskuyu formu s tvorbou bublin, které po otevření vypadat mokré eroze růžové nebo červené.

  Sportovec se vyskytuje nejčastěji na palec (I) a malíčku nohy (V). Tloušťka hřebu nejblíže k volnému okraji vytvořených míst a pruhy nažloutlou barvu, která se postupně zvyšuje a zabírají celý nehet. Dále hřebík začne hroutit, to je někdy odlepit od nehtového lůžka.

  Akutní sportovec Pidvysotsky

  Hlavními příznaky této formy sportovce:

  • otoky nohou, prsty,
  • hojnost váčků,
  • vytékání eroze
  • macerace meziprstní záhybů,
  • zvýšení tříselných lymfatických uzlin,
  • zvýšení tělesné teploty,
  • bolest hlavy,
  • obtíže při chůzi kvůli bolesti,
  • celková slabost.

  Onychomykóza nohou: Příznaky a typy

  Vedle patogenů rubrofitii onychomykóza a tinea mohou být způsobeny kvasinky rodu Candida, a některé jiné houby.

  Mezi nejčastější příznaky onychomykózy, počínaje nejblíže k volným okrajem nehtu:

  • odbarvení, ztráta přirozené kráse,
  • zahušťování nehtové ploténky,
  • Vzhled subunguální hyperkeratóza,
  • zničení nehtů, odtržení od nehtového lůžka.

  V onychomykóz infekce nehtů je 2 hlavní typy:

  1. Normotroficheskie: definován bílými pruhy, nažloutlé barvy tloušťky hřebu.
  2. Atrofické: řídnutí, zničení nehtové ploténky, jeho oddělení.

  Diagnostika houbových nohou porazí

  Specialista na léčbu plísňových lézí končetin – dermatologa, který může přinést na léčbu, a dalších odborníků podle potřeby.

  Po rozhovoru s pacientem, vyjasnit stížnosti a vlastnosti výskytu, bude výskyt lékař zkoumat postiženou oblast nemocí a předepsat určité typy dalších testů, jako například:

  1. Mikroskopické vyšetření materiálu s dalším zpracováním s hydroxidem draselným.
  2. Kontrola pomocí dřeva lampu.
  3. Výsev podezřelého biologického materiálu na specifické prostředí pro růst hub, stejně jako prostředí pro bakterie.

  komplikace

  Nejběžnější komplikací mykóza stanice je výskyt různých alergických reakcí, které se běžně nazývají epidermofitidami. Jsou to:

  • regionální srážky,
  • odvrácené od hlavního nístějové vyrážka (například kartáče)
  • generalizované kožní léze.

  To může být papuly, vezikuly, hemoragický a erytematózní skvrny, které jsou uspořádány symetricky. Sportovec dává přibližně 4 krát víc alergické reakce než rubrofitii.

  Léčba jakýchkoliv houbových infekcí nohou musí jmenovat lékaře, aby bylo dosaženo úplného vyléčení.

  Obecně platí, že léčba plísňových infekcí chodidla na základě těchto principů péče:

  1. Boj proti infekčním agens. V počátečních stadiích onemocnění jsou obvykle předepsány léky na místní úrovni – protiplísňových masti, krémy, pleťové vody. V závažných případech – systémových antifungálních činidel.
  2. Zvýšená odolnost a lepší místní krevní oběh, léčba onemocnění.
  3. Znecitlivění terapii. Že stejně jako sportovní nohou často doprovázena alergickými reakcemi, v tomto pořadí, jsou přiřazeny alergie léky, které mohou pomoci zlepšit stav pacienta.

  Home Léčba

  • Pro účinnou léčbu mykózy nohou je důležité mít na paměti, že houby množit ve vlhkém prostředí. Eliminací vlhkosti, bude houby nerostou, a zvýšit šance na vyléčení.
  • Chránit svou rodinu proti houbovým chorobám. Je nutné jim vysvětlit, že od nynějška v bytě nemůže chodit naboso, a to zejména v koupelně nebo ve sprše. Poté, co vzal s vanou nebo sprchou, je nutné ošetřit vanu, podlahu a dezinfekční prostředky.
  • Denní umývat nohy mýdlem a vodou, sbírání čistící hadřík vše odpadli kousky kůže takovým způsobem, že se nic pod nehty dostali.
  • ujistěte se, že suché meziprstní prostory toaletního papíru nebo fénem, ​​a pak dát předpis antimykotické činidlo po mytí nohou. Léčba by měla pokračovat po dobu několika měsíců, a to iv případech, kdy je projevem mykóz zcela zmizí.
  • Použijte prášek při nošení obuvi.
  • Nosit bílé bavlněné ponožky (čistit každý den). Použité ponožky musí vařit po dobu 10 minut v namočit a dezinfekčních prostředků. Obuv musí být dezinfikovány pomocí antimykotické aerosolů.

  Prevence mykózy nohou

  1. Časná léčba nemocí, které mohou snížit obranyschopnost organismu, nebo degradují krevní oběh.
  2. Dodržování pravidel osobní hygieny a sanitace – nesdílet pantofle, v lázních, umyvadla chodit v jeho gumové pantofle, mají vlastní osušku na nohy, atd
  3. Se vypořádat s nadměrným pocením nohou, v letním období na sobě boty, které jsou dobře větrané.

  Houba zastávka je jedním z nejčastějších houbových kožních lézí. Ve většině případů, dodržování jednoduchých pravidel, aby nedocházelo prevence chorob a včasnou léčbu – zbavit mykózy nohou.

  Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

  Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

  Leave a Reply