Předpis na hubové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

MYKOTICKÉ INFEKCE NEHTŮ

PЕ™Г­ДЌiny a pЕ™Г­znaky mykotickГЅch infekcГ­ nehtЕЇ

Houby – tzv. onychomykГіzy – vyvolГЎvajГ­cГ­ mykotickГ© infekce nehtЕЇ se dД›lГ­ do tЕ™Г­ skupin:

 • Dermatofyta (vlГЎknitГ© houby, kterГ© pЕ™edstavujГ­ aЕѕ 90% mykotickГЅch nehtovГЅch infekcГ­)
 • Kvasinky
 • PlГ­sЕ€ovГ© houby

Nakazit se onychomykГіzou mЕЇЕѕe kaЕѕdГЅ. NГЎchylnГ­ jsou pЕ™edevЕЎГ­m pacienti s venГіznГ­mi poruchami cirkulace v dolnГ­ch konДЌetinГЎch, diabetici, sportovci, lidГ© pracujГ­cГ­ v teplГ©m a vlhkГ©m prostЕ™edГ­.

Mykotická infekce narušuje a zhoršuje kvalitu života pacientů. Výsledkem jsou totiž deformované a barevně změněné, nevzhledně vypadající nehty. Z počátku dochází jen k jemným barevným změnám. Řada pacientů zprvu ani netuší, že se může jednat o mykotickou infekci. Nehty mají bělavou či nažloutlou až nahnědlou barvu. Později nehtový povrch zhrubne, odlupuje se a pod nehtem vzniká tzv. hyperkeratóza, díky níž dochází k uvolňování nehtů z nehtového lůžka a ke zvýšené lámavosti nehtů.

K prvnГ­m pЕ™Г­znakЕЇm dochГЎzГ­ pod volnГЅm okrajem nehtu, a nebo na boДЌnГ­ch stД›nГЎch. Infekce se dГЎle ЕЎГ­Е™Г­ do nitra, odkud se mЕЇЕѕe dГЎle rozЕЎГ­Е™it do okolnГ­ kЕЇЕѕe a nГЎslednД› k dalЕЎГ­m ДЌГЎstem tД›la. Spory mohou pЕ™eЕѕГ­vat v odlupujГ­cГ­ch se koЕѕnГ­ch buЕ€kГЎch, kterГ© jsou pЕ™Г­ДЌinou dalЕЎГ­ho ЕЎГ­Е™enГ­ infekce, dГ­ky moЕѕnГ©mu kontaktu s nimi skrz podlahu, odД›vy ДЌi hygienickГ© prostЕ™edky.

K infekci mЕЇЕѕe dochГЎzet pЕ™Г­mГЅm kontaktem z osoby na osobu, a nebo nepЕ™Г­mo kontaktem s infekДЌnГ­mi mГ­sty. Proto je tЕ™eba vyhГЅbat se vlhkГЅm oddД›lenГ­m ve spoleДЌnГЅch veЕ™ejnГЅch prostorech jako jsou plovГЎrny, ЕЎatny, sauny, sprchy apod. DЕЇleЕѕitГ© je udrЕѕovat nohy v suchu, ДЌistotД› a vyhГЅbat se inkriminovanГЅm mГ­stЕЇm.

MykotickГ© infekce jsou znaДЌnД› nakaЕѕlivГЅm onemocnД›nГ­m a majГ­ chronickГЅ prЕЇbД›h se sklonem k recidivГЎm. OmezujГ­ pacienta pЕ™i chЕЇzi, obouvГЎnГ­ a jsou doprovГЎzeny velmi nepЕ™Г­jemnГЅmi pocity. K zabrГЎnД›nГ­ zhorЕЎovГЎnГ­ stavu je tЕ™eba vДЌasnГЎ a dlouhodobГЎ lГ©ДЌba.

Pacient trpГ­cГ­ onychomykГіzou byl v minulosti odkГЎzГЎn na dlouhodobГ© lokГЎlnГ­ aplikovГЎnГ­ rЕЇznГЅch antifungГЎlnГ­ch mastГ­, roztokЕЇ a krГ©mЕЇ, avЕЎak houby uloЕѕenГ© v niЕѕЕЎГ­ch vrstvГЎch nehtЕЇ, nebyly tak zasГЎhnutГ© a onemocnД›nГ­ se proto ДЌastokrГЎt opakovalo. Nehty i kЕЇЕѕe se totiЕѕ regenerujГ­ smД›rem ven a spolu s odumЕ™elГЅmi buЕ€kami je tak odstraЕ€ovГЎn i aplikovanГЅ lГ©k, takЕѕe houby nachГЎzejГ­cГ­ se v hlubЕЎГ­ch vrstvГЎch kЕЇЕѕe i nehtЕЇ se za pomoci lokГЎlnГ­ terapie ГєДЌinnД› nezasГЎhnou. Proto se systГ©movГЎ terapie povaЕѕuje za nejГєДЌinnД›jЕЎГ­ formu lГ©ДЌby, zvlГЎЕЎtД› pak pЕ™i rozsГЎhlejЕЎГ­ch a recidivujГ­cГ­ch onychomykГіzГЎch.

SystГ©movГЎ lГ©ДЌba

SystГ©movГ© formy lГ©ДЌby jsou vГЎzГЎny lГ©kaЕ™skГЅm pЕ™edpisem a je na posouzenГ­ lГ©kaЕ™e,jakГЎ terapie bude aplikovГЎna. LГ©kaЕ™skГЅ dozor je u systГ©movГЅch antimykotik dЕЇleЕѕitГЅ, zvlГЎЕЎtД› kvЕЇli Е™adД› neЕѕГЎdoucГ­ch ГєДЌinkЕЇ, kterГ© s sebou tyto pЕ™Г­pravky nesou.

V Е™adД› pЕ™Г­padЕЇ je moЕѕnГ© vystaДЌit s lokГЎlnГ­mi antimykotiky. VГЅbД›r terapie zГЎvisГ­ na rozsahu mykГіzy, pЕЇvodci onemocnД›nГ­ a na vzГЎjemnГЅch lГ©kovГЅch interakcГ­ s jinГЅmi lГ©ДЌivГЅmi pЕ™Г­pravky, kterГ© pacient popЕ™Г­padД› uЕѕГ­vГЎ.

LokГЎlnГ­ lГ©ДЌba

SpoДЌГ­vГЎ v aplikaci mastГ­, krГ©mЕЇ, roztokЕЇ, sprejЕЇ ДЌi lakЕЇ na nehty. NГ­Еѕe jsou uvedeny nД›kterГ© z moЕѕnГЅch pЕ™Г­pravkЕЇ, kterГ© jsou na trhu volnД› k dostГЎnГ­:

Na lГ©kaЕ™skГЅ pЕ™edpis – PEVARYL krГ©m (econazol), MICETAL krГ©m, spray (flutrimazol)

VЕѕdy je tЕ™eba poДЌГ­tat s tГ­m, Еѕe vГЅsledky terapie se dostavujГ­ za 3 – 4mД›sГ­ce.

Mgr. Milena Е VECOVГЃ, lГ©kГЎrnГ­k

TГ©ma bylo zpracovГЎno bez nГЎroku na Гєplnost.

TГ©ma bylo zpracovГЎno dle nejlepЕЎГ­ho vД›domГ­ a svД›domГ­ autora na zГЎkladД› dostupnГЅch relevantnГ­ch vД›deckГЅch informacГ­.

Onycosolve – sprej proti houbě Česká republika Sleva -50%

Onycosolve je antifungální lék, který byl uveden do prodeje na světě počátkem roku 2017. Produkován ve formě biogenního spreje, tato forma umožňuje užitečným látkám okamžitě vstřebávat do dermis, pronikat hlouběji a ničit mykózu. V průběhu aplikace se nejen zbavíte nejen houbových infekcí, ale také snížíte riziko opakované infekce.

 • Eliminuje kůži z houby bez relapsů
 • Obnovuje nehtové desky
 • Neutralizuje nepříjemný zápach
 • Normalizuje pocení
 • Během 12 hodin zmírní svědění
 • Čistí suché mozoly a špice
 • Léčí praskliny v patách

1 Jak funguje lék?

Onycosolve je nejnovější prostředek pro zničení houbových infekcí na nohou, nehty a prsty. Díky vysokému obsahu látky ANGELICA ARCHANGELICA je zotavení po dobu několika hodin, budete potřebovat asi 48 hodin k uvolnění houby a zhruba 7 dní k regeneraci!

Hlavní složkou je ANGELICA ARCHANGELICA, která má protizánětlivý účinek a také léčí praskliny a obnovuje nehty.

Vývoj drogy zahrnoval ruské odborníky, kteří se nakonec podařilo vytvořit drogu ze složek rostlin, která nemá obdoby na celém světě! Onycosolve již byl testován v Německu a ve Švédsku, podle výsledků úspěšných studií se droga rozšířila do prodeje v 11 zemích!

 • Fáze 1 – zničení infekce. Užitečné látky pronikají hluboko do dermis a zničí patogenní flóru.
 • 2. etapa – zotavení. Léčí poškozené oblasti pokožky, zjemňuje otřepy a suché kalichy, stimuluje intenzivní růst nehtů, takže nemocné oblasti rostou rychleji.

2 Symptomy hubové infekce

Chytání houbových infekcí je možné v saunách, v koupelnách, na pláži, v sprchách a dokonce i na pedikúru / manikúru.

První měsíc mykóza projde bez povšimnutí, objeví se následující nepříjemné činy.

 • Nepríjemný zápach
 • Pleťový peeling a svědění
 • Cracking podpatky
 • Fingering Nails
 • Změna barvy nehtové desky

Pokud nezačnete léčbu, trhliny rostou do hluboko purulentních vředů, které mohou ohrozit gangrénou. Také houba v 70% případů vede ke ztrátě hřebíků. Proto začněte léčbu včas!

 • EXTRACT DUB BARK – má protizánětlivé, antifungální, antiseptické účinky. Blokuje šíření patogenní flóry, má dezinfekční účinek.
 • ANGELICA ARCHANGELICA – Nedovoluje šíření hub na zdravou pokožku a nehty. Eliminuje svědění, stimuluje regeneraci, saturuje buňky dermis s vitamíny A a E.
 • Salvia officinalis – odstraňuje zápach normalizuje mazových žláz, snížením intenzity pocení.
 • Olej z čajového oleje (MELALEUCA ALTERNIFOLIA) –

4 Jaká je cena a kde koupit sprej Onycosolve?

Koupit Onycosolve v lékárně a na Amazonu nemůže, může být pouze na oficiálních stránkách výrobce s 50% slevou v následujících zemích: Spojené státy, Turecko, Thajsko, Vietnam, Čína, Pákistán, Indie, Japonsko, Rakousko, Andorra, Albánie, Bělorusko, Belgie, Bulharsko Bosna a Hercegovina, Vatikán, Velká Británie, Maďarsko, Německo, Gibraltar, Řecko, Dánsko, Irsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Makedonie, Malta, Moldávie, Monako, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko , Rusko, Rumunsko, San Marino, Srbsko a Černá Hora, Slovensko, Slovinsko , Ukrajina, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Estonsko.

Cena s 50% slevou je pouze 39-49 EUR. Zjistěte na oficiálních stránkách!

Několik minut po odeslání formuláře zavolá operátor zpět kupujícímu, který specifikuje všechny podrobnosti objednávky a informuje o předpokládané době dodání (v průměru 2-3 dny). Veškeré zboží na webu je certifikováno a objednávky na jeho zakoupení jsou přijímány nepřetržitě. Expedice provádí dopravní společnost. Platba při převzetí zboží(dobírka).

5 Návod k použití

Onycosolve je antifungální sprej pro léčbu houbových infekcí v domácnosti. Nepotřebujete lék na předpis! Podle výsledků studie lze zcela vyléčit onemocnění na 1 průběh v 97% případů.

 1. Předem vypláchnout postižené oblasti mýdlovým roztokem. Počkejte na přirozené vysychání, neotřeme s ubrousky!
 2. Postříkejte sprej na postižené kůži a nehty.
 3. Po 5 minutách můžete nosit čisté ponožky. S ponožkami na mykózu je nutné po každém postupu změnit. A špinavé musí být vařené, aby zničily spory na nich. Také neustále měnit ložní prádlo, je třeba ho vařit.
 4. Proveďte postup dvakrát denně.

6 Kontraindikace

Neexistují žádné kontraindikace užívání drogy.

Sprej Onycosolve nemá žádné analogy, protože obsahuje látky, které se v agregátu nikdy nepoužívaly k léčbě mykotických onemocnění. Onycosolve je jediným 97% účinným lékem proti mykóze, proto se v Evropě stalo tak rozšířeným. Biogenní sprej se liší od podobných antimykotických látek v následujících bodech.

 • Jedinečný vzorec složení. Rusští odborníci po dobu 3 let vyvinuli drogu, která může nejen zničit infekci, ale také obnovit postižené oblasti.
 • Přírodní ingredience. Při přípravě se přidávají pouze bezpečné složky rostlinného původu, které pracují přímo na povrchu dermis. Bez GMO, barviv a konzervačních látek.
 • Zničení infekce za 48 hodin. Takovéto rychlé výsledky mezi tisíci antifungálních léků jsou poskytovány pouze přípravkem Onycosolve.

8 Doktorovy komentáře

Američtí a evropští lékaři nazývají Onycosolve – průlom v léčbě mykóz. Lékaři upozorňují, že dobře známý způsob pro zabíjení hub za použití octa je zdraví škodlivé, a neničí bakterie Trichophyton a Microsporum. Kromě alkálie ničí přirozené mikroflóry na kůži, které zcela ničí imunitní systém a činí plísňové infekce u chronické formy! Ano, ocet zmírňuje svědění, ale houbová infekce se nehojí. Zastavte experimentování, pokud již existují osvědčené a bezpečné léky.

Přípravek Onycosolve lze použít i při léčbě mykózy u dětí, protože sprej je absolutně neškodný!

9 Klinické studie

Látka byla testována v období od roku 2006 do roku 2017. Během této doby odborníci provedli více než 300 testů, což potvrdilo účinnost a bezpečnost Onysolve. V testu se zúčastnila skupina žen a mužů ve věku 25 až 78 let. Výsledky byly ohromující pro specialisty:

 1. 98% subjektů se úplně zbavilo svědění.
 2. 87% nohou zmizelo.
 3. 86% pacientů uhladilo kýly a vrásky.
 4. Ve 100% případů došlo k léčení plesňové houby.
 5. Negativní nežádoucí účinky nebyly pozorovány u žádného subjektu.

Názory kvalifikovaných lékařů na léčbu Onysolve potvrzují pozitivní výsledek po použití. Droga je nejúčinnější v komplexní terapii a je schválena dermatology. Vylučuje nejen příznaky, ale také příčinu onemocnění. Neohrožujte zdraví ostatních, protože plísňové infekce jsou velmi nákazlivé. Lékaři doporučují koupit Onysolve jak pro terapeutické, tak pro preventivní účely.

Na rozdíl od tradičních prostředků pro léčení houbových, Onysolve sprej funguje jako sarkofágu, vytváří neviditelný film, který chrání pokožku průnikem patogenních bakterií. Přípravek je zaměřen na minimalizaci růstu spor, a to nejen při odstraňování příznaků.

10 Hodnocení zákazníků

Všimla jsem si špinavého zápachu z nohou manžela, jako jsem si umyla nohy, namačila jsem čisté ponožky a znovu ji cítila. Začal jsem hledat problém. Palis byl podezřelý z houby, ale její manžel popřel, jako by neměl svědění. A někde v měsíci 2 nehty pokryté žlutou barvou a začaly se oddělovat. Koupil jsem masti v lékárně, ale nepomohlo, o týden později se praskliny objevily na patách. Poté jsem narazil na reklamu pro Onycosolve. Dodáno na 2 dny jsem byl velmi překvapen. Aplikuje se rychle, rychle vstřebává. Svrchnutí již uplynulo 10 minut po kreslení, manžel stále rozmazaný, praskliny se začaly hojit. Kromě toho zbyla polovina láhve!

Pracuji jako stavitel na stavbách pro pracovníky instalovat sprchy, takže jsme mohli pracovat po vžít do pořádku. Tady v této duši jsem zachytila ​​houbu. Svědění a bolest. Nemohl spát. Třetí den trýznil. Pak si objednal Onycosolve nebo něco takového. Mazal nehty a prsty 2 krát denně. Okamžitě uvolněná svrbení prošla. Teď je vše v pořádku.

U nás celý dům zachytil tohle! Syn přítele v bazénu zvedl. Noční můra, všichni se svědili jako blázen! Masti 3 byly vyzkoušeny, dokud jsme nebyli doporučeni Onycosolve. Celá rodina musela vzít 3 balíčky, aby každý měl dost. Drahá léčba, ale rychle. Poslal příliš rychle, si nepamatuji, ale myslím, že jsem si objednal v pátek a vzal v úterý. Objednali jsme v Berlíně. Je to škoda, že lékárny nemají prodávat, jsme museli zaplatit za přepravu, i když si myslím, že lékárna mark-up by byli více než jednu platbu převodem. Všude jejich úskalí!

Příznaky kvasinkové infekce

Popis kvasinkové infekce

Kandidy jsou jednobuněčné houby, které se během vývoje lidského druhu staly normální součástí mikroflóry jeho kůže a sliznic.

Jejich soužití s člověkem je příkladem komenzálismu – vztahu, kdy pro jednoho je soužití prospěšné a druhému nevadí. V našem střevě totiž žije neuvěřitelné množství různých malinkých „zvířátek“ – dobrých a špatných bakterií. Nevadí nám, pakliže je tato střevní mikroflóra v rovnováze. Je-li narušena, má špatný vliv na fyzické zdraví, ale i psychiku. Proto je zapotřebí věnovat střevní mikroflóře a jejím poruchám pozornost.

Houba kandida se tedy běžně vyskytuje, není pro organismus nebezpečná.. do té doby než se z nějakého impulsu pomnoží nebo než se organismus pro ní stane náchylnější.. Obyčejně se stane obojí najednou. A komenzálismu je konec, protože hostitele (tělo) jeho host (candida) obtěžuje. Soužití tedy přechází do parazitismu, a takový vztah rozhodně nikdo dobrovolně nevede.

A co zapříčiní zmnožení této houby? K množení potřebuje přiměřené teplo, vlhko, potravu (uhlovodany). Tedy vidíme, že můžeme lehce vytvořit ideální trojkombinaci těchto kandidiných požadavků. K tomu se navíc kandida potřebuje zbavit dozorců – pro nás dobrých bakterií – kteří drží její množení na uzdě. Nejčastějším podnětem pro přemnožení kandidy bývá přijetí velkého množství cukru – což je ideální potrava pro kandidu- a nebo užívání antibiotik – ničí kandidiny dozorce.

Kandida se projevuje v povrchové či hluboké formě:

Rizikové faktory kvasinkové infekce

Rizikové faktory můžeme rozdělit dle jejich účinku:

1. snížení odolnosti organismu – při chemoterapiích, při onemocnění AIDS, diabetu, při nemoci z ozáření, imunosuprese (potlačování imunity) po transplantacích, oslabení střeva, těhotenství, stres, kouření..

2. zničení dobrých bakterií – užívání antibiotik (dlouhodobé), antikoncepce, steroidy, koupání v chlorovaných bazénech může vypláchnout (vydesinfikovat) mikroflóru v ženské pochvě a tak nastartovat plísňový vaginální zánět.

3. přímé zanesení – z cévních katertrů či infuzních roztoků

4. dodání potravy candidě – příjem přílišného množství cukrů

Prevencekvasinkové infekce

Pro prevenci kandidózy je doporučována zdravá strava s nízkým obsahem cukrů. Pravidelný přísun pro tělo pospěšných bakterií (podmáslí, jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje).

Dále je vhodné (stejně jako pro prevenci jiných chorob) posilování imunity. V současné době je mnoho antibiotik předepisováno a užíváno zbytečně. Užívání antibiotik při virovém onemocnění, má sice za následek zničení bakterií, ale těch dobrých (které nám třeba pomáhají vyrábět vitaminy nebo hlídají, aby se nepřemnožily špatné bakterie..).

Příznaky a projevy kvasinkové infekce

Kandidóza se může projevit snad kdekoliv na těle. Na povrchu těla však bývá častěji registrována.

Projevy, u kterých bývá často hledána neúspěšně jejich příčina (na kandidózu se při hledání diagnózy často zapomíná), jsou bolesti hlavy a kloubů, alergie, chronické záněty, únava, deprese, bolesti nervů..

Na kůži: se projevy kandidózy objevují především v kožních záhybech (za ušima, ústní koutky, podpaží, pod prsy, v oblasti třísel, na vnějších pohlavních orgánech). K projevům patří svědění, pálení, zarudnutí, ekzémy, tvorby puchýřků

Nehty postižené kandidózou jsou typické pro cukrářky. Nehty získávají barvu jako má jejich přečnívající konec (bělavá, žlutavá), ze spodu se stávají drolivé, jsou lámavější, může docházet k jejich uvolnění z lůžka.

Z trávicí soustavy bývá nejčastěji postižena:

Dutina ústní: často dochází k tvorbě aftů, jazyk je bíle povlečen, z úst vychází zápach (který však pochází spíše ze žaludku), nepříjemná chuť v ústech.. podle bílého povlaku v dutině ústní je tato nemoc nazývána také moučnivka.

Jícen, žaludek, střevo: říhání, potíže při polykání, nadýmání, střídání průjmu a zácpy, svědění či pálení konečníku, nevolnost

Pohlavní orgány: (pochva, děloha, ) projevy kandidózy na pohlavních orgánech jsou velmi nepříjemné, ale bohužel velmi časté především u žen. Typické je svědění, tvarohovité výtoky, opakované záněty pochvy či dělohy jako následek kandidózy. U mužů se příznaky kandidózy (začervenalý penis, pálení předkožky, bolesti varlat) objevují později, často jsou jejich pohlavní orgány projevů kandidózy ušetřeny.

Močové cesty: obzvlášť u žen jsou časté opakované záněty močového měchýře při onemocnění kandidózou. (napadeny mohou být také ledviny, močovody či močová trubice)

Vlasy: křehké suché vlasy (pokožka hlavy suchá či naopak mastná), tvorby lupů, padání vlasů, nadměrné maštění vlasů

Dýchací soustava: kandidózou mohou být postiženy všechny její části

Lymfatická soustava: kandida může v horších případech vycestovat ze střev pomocí GALT (se střevem sdruženou lymfatickou tkání) do lymfatického systému. Může tedy zasáhnout i lymfatické uzliny, což se projeví jejich zduřením..

Psychika: kandida může proniknout i k nervové soustavě. Následkem bývají deprese, únava, poruchy koncentrace, zmatenost, nespavost..

Léčba kvasinkové infekce

Léčba nemoci musí být zaměřena na fakt, že onemocnění kandidózou se netýká pouze příslušného postiženého místa, nýbrž že je to onemocnění celého organismu. Tedy nestačí vyléčit jeden samostatný projev. Léčba musí být komplexní a obyčejně bývá dlouhodobá.

Základní terapie spočívá v podávání antimykotik. Zároveň je však nutné dodržovat dietu, aby byl útok na kandidu zahájen ze dvou stran – hubení + nedodávání vhodných podmínek pro množení.

Základní vlastností diety je vyloučení cukrů a bílé mouky. Toto však stále ještě nestačí. Neboť vyhubíme-li candidu pouze takto, je vysoce pravděpodobné, že při první příležitosti se v nás usídlí a pomnoží znovu, neboť máme sníženou imunitu a rozházenou rovnováhu střevní mikroflóry. Proto je potřeba myslet při léčbě i na toto. Tedy zvyšovat imunitu organismu (Echinaceovy kapky, enzymové preparáty, extrakt z grepových semen..) a dávat do pořádku střevní mikroflóru (jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje..).

Jak si mohu pomoci sám

Existuje mnoho potravin, u nichž byl prokázaný protiplísňový účinek: česnek, cibule, křen, extrakt z grepových jader.

Naopak omezovat by se mělo pití kávy a čaje (maté přinese lepší povzbuzující účinky než káva a k tomu má protiplísňové účinky).

Důležité je také zamyslet se při léčbě kandidózy nad tím, kde všude může houba přežít, a tedy odkud si ji můžeme po vyhnání znovu do těla nasadit. Ideálními ubytovnami pro candidu jsou vlhké ručníky, zubní kartáčky, houbičky na nádobí, žínky, hadry.

Novinkou v léčbě plísně nohou je tzv. chytrá houba (Biodeur). Princip této léčby spočívá v nasazení této houby do míst, kde se plíseň vyskytuje – tato houba se totiž živí plísněmi, a tak její množství postupně redukuje. Když dojde plíseň, odejde i houba. Zní to jako ideální způsob léčby.

Pro lokální aplikaci lze také doporučit natírání extraktem z grepových jader či Tee Tree Oil (u obojího protiplísňové účinky).

Komplikace kvasinkové infekce

Nejzávažnější komplikací kandidózy je přechod z její povrchové formy do formy postihující orgány (či jejich soustavy, v nejhorším případě celé tělo).

Další nepříjemnou komplikací jsou chronické záněty, které přítomnost candidy obvykle vyvolává (typické chronické záněty močového měchýře či ženských pohlavních orgánů).

Další názvy: kandidóza, moučnivka, soor, kvasinkový syndrom, candidóza

Zkušenosti uživatelů s kvasinkovou infekcí

Opakující se záněty rubinkaaa (14.11.17)

Bolesti, pálení, bolest při sexu, špinavý výtok, svědění, opakovaně několikrát do roka.

Co mi pomohlo

Přestat brát hormonální antikoncepci – za pár týdnů byl klid.

Kvasinková infekce a problémy asphyxia (18.08.17)

Bílý povlak na jazyku

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh s touhle úpornou nemocí a doufám, že tím pomůžu někomu dalšímu, protože vím, jak moc tahle nemoc umí ztížit život.

Pokud si pamatuju, různými vaginálními výtoky a infekcemi jsem trpěla už odmalička – teď vím, že příčinou všeho byl pravděpodobně příšerný životní styl (hlavně velká konzumace sladkostí – dvě tři tyčinky Mars denně nebyl pro mě problém).

Nedokázala bych spočítat kolik čípků jsem do sebe na základě doporučení od gynekologa nastrkala (kvasinky a sexuální život = utopie) – bez výsledku. Žádné čípky ani výplachy vám nepomůžou. Při léčbě kandidózy je totiž klíčové si uvědomit, že pokud trpíte systémovou kandidózou (dlouhodobým zaplísněním organismu) jako já, vaginální výtok je pouze jedním z projevů – problém je úplně jinde – a to ve STŘEVECH, a ty je také nutné zbavit kvasinek.

Prvním krokem je úplně ze stravy vyloučit cukr a sladkosti (nesladit, ovoce, jakékoliv sladkosti, káva, čokoláda, sladké šťávy, džusy, žádné umělé sladidla, ani „zdravé“ alternativy cukru, ale např. i plísňové sýry!, bílé pečivo, ale i různé vitamínové doplňky) – kvasinky se totiž živí cukrem. Pamatuju si, že ze začátku jsem měla opravdu příšerné abstinenční příznaky – vaše tělo je totiž po všech těch letech na cukru závislé. Protikvasinková dieta je prostě drastická, ale tento krok je opravdu nezbytný, a je nutné ji striktně dodržovat i po vyléčení.

Dalším krokem, který mi pomohl, bylo zakoupení speciálních přípravků pro boj s touto nemocí – opravdu vřele doporučuji kapky Intocel a extrakt z grepových jader – já používala Citrovital od Herb-pharmy (snažte se najít co nejsilnější koncentrát). Myslím, že od každého přípravku jsem využívala 2-3 lahvičky, ale to bude individuální podle toho, jak je u vás kvasinka rozlezlá. Ze začátku užívání kapek se u mě objevila řidší stolice a častější vyprazdňování, jak se kvasinky ze střev vylučovaly. Dále také silné přírodní antifungicidní čaje – lapacho, vilcacora apod. Pokud se u vás objevily praskliny kůže na hrázi způsobené kandidou, doporučuji mast z chytré houby (pythium oligandrum, dostupné v lékárnách) – je nutné mazat alespoň 2× denně po dobu několika měsíců, ale až po zahojení vnitřní kandidy a vymizení výtoku.

Pozor, je třeba si dát také na výměnu holicího strojku, zubního kartáčku, mycí houby, spodního prádla, vibrátoru apod. (mimochodem absolutně nejhorší věc, co můžete udělat, je používání parfemovaných, ale i obyčejných slipových vložek), abyste si takto kvasinky nezanášely zpátky. Nevím, do jaké míry je efektivní to, že já se i vyhýbám koupání ve veřejných bazénech – radši si zajedu někam k jezeru (s čistou vodou samozřejmě).

Dodržováním těchhle opatření se mi asi po třech letech podařilo kvasinky zbavit. Nutno říct, že já byla opravdu hodně zaplísněná, u někoho jiného to nemusí trvat tak dlouho. Je potřeba opravdu železná vůle, ale určitě mi dáte zapravdu, že život bez kandidy za to stojí.

Kandidóza – vysaďte ovesné vločky Ajjiiinka (31.01.17)

Ovesné vločky jsem musela nahradit jáhlovými. Takhle dlouhou a úpornou kandidózu jsem nikdy neměla. V domnění, že žiji zdravě… Bohužel, snídala jsem vločky. Po vysazení okamžitá úleva. Nepomáhalo vůbec nic. Trvalo mi, než jsem na to přišla.

Co mi pomohlo

Vysazení ovesných vloček

Neustále se vracející kvasinková infekce Denča M. (02.11.16)

Po zánětu močového měchýře, nastaly jako u mnohých z vás problémy. Řeknu vám, vyzkoušeli na mě snad všechny antibiotika, probiotika, tobolky, mastičky, ale nic nepomohlo.

Protože mi je teprve 17 a už mám takové problémy, tak se mamka rozhodla pro poněkud jiné řešení, tak jsme zašli do apatiky za „léčitelem“ a opravdu to pomohlo. Sice mě tabletky vyšly na 3000 ale zbavila jsem se toho a když už jen vidím, že se se mnou něco děje, tak zase nasadim tabletky a je to pryč.

Myslíme si, že hlavní příčinou dalšího výskytu je přítel u kterého se prý ale příznaky nemusí projevit.

Kvasinková infekce v pochvě kedir (17.04.16)

Kvasinkovou infekci v pochvě jsem mívala v pravidelných intervalech asi tři roky, prakticky každý měsíc jsem vyhledala lékaře, který mi dal nějakou mastičku, čípky, tabletky, léčila jsem se já i přítel, zcela jsem z jídelníčku vynechala sladké, neboť největším přítelem kvasinek u mě byla čokoláda, ale stále se ty potvory vracely.

Nemohla jsem se v létě koupat, přestala jsem nosit tanga a upnuté kalhoty, přestala jsem pít kafe a ládovala se skořicí na doporučení známých a pořád nic. Pak konečně dostala paní doktorka spásný nápad a změnila mi antikoncepci, od té doby nevím, co je to výtok a svědění. Takže holky, jestli s tím taky bojujete a berete prášky, zkuste jiné a ideálně je vysaďte úplně.

Opět přišlel čas Vánoc haluz (26.12.14)

Začalo to před rokem pár dní před Vánoci, konkrétně po 1. snědeném kousku cukroví, jelikož minulý rok jsem netušil, co mě čeká, tak popíši tuhle zkušenost.

Po snědení jednoho kousku mě začala postupně pálit žáha, říhal jsem a nafukoval se. Po několika hodinách jsem byl jak balon a měl jsem extrémní větry, do toho jsem tak pořád říhal až nato, že mně to připadalo jako bych kus něčeho plesnivého a kyselého, jelikož vždy říhnutí bylo cítit kysele a navíc neuvěřitelně po plísni, normálně zatuchlinou, jak když necháte zapařit mokrý hadr, bylo to velmi nepříjemné.

Postupem času se to zhoršovalo čím dál víc a přidal se průjem, ale takový, že jsem nestihl doběhnout na záchod, což jsem ještě nezažil. To už jsem se začal obávat a hledat.. No nic moc jsem nenašel. Teď mě ovšem začalo být tak mizerně, že jsem ležel u televize, naprosto zesláblý a bylo mi tak zle, že jsem myslel, že je to můj konec, a byl jsem podrážděný a protivný. Instinktivně jsem nic nejedl i proto, že jsem podezříval rodiče, že upekli cukroví z plesnivých ořechů.

Od jisté doby nechodím k doktorovi jednak proto, že nemíním podporovat mafii vydělávající na nemoci, a jednak proto, abych se naučil rozumět svému tělu.

Jako vždy jsem zkoušel šetrné metody, jako že jsem moc nejedl a jen ovoce. Ale to chtělo silnější kalibr, tak jsem sáhl po osvědčeném MMS2.

Konkrétně tedy MMS2 nasypal do kapsle zapil vodou. Do chvíle jsem cítil, jak se MMS dostává všude do těla. Netrvalo to ani hodinu a já se cítil zcela zdráv.

Co mě zaráží, je to, že jsem odjakživa do sebe mohl prát, co chtěl: slané, sladké,… Všecko do kupy a nikdy mě to nedělalo žádné problémy, až minulý rok to zničeho nic začalo. Jakmile jsem použil MMS2, tak byl klid až.. do dnes.. Dneškem opět potvrzuji, že ihned po konzumaci cukroví, salátu, Coca Coly začíná to samé, co minulé Vánoce.

Říhám jakoby CO2, ale není to z koly, tu jsem měl na oběd tj. několik hodin zpátky. Začíná mě nepříjemně pálit žáha a mám šílené větry. No nerad bych došel až do bodu jako min. rok, takže si jdu naplnit kapsli MMS2 a zapít.

Co mi pomohlo

Na nemoc mi pomohlo MMS2, tedy chlornan vápenatý v kapsli zapitý větším množstvím vody (3-4 dcl).

Candida v pochvě a zažívacím traktu candida (12.12.14)

Candida v pochvě a zažívacím traktu.

Co mi pomohlo

Jablečný ocet, koupele s jablečným octem i užití vnitřně. Zavádění česneku do pochvy. Nechávám ho tam 24 hodin. Sám se vyloučí, když jdete na velkou. To má u mě zatím největší úspěch. Snažím jíst česnek, mrkev, porek a do vaření dávám celer. Má protimykotické učinky.

Kandida KlaraCicho (26.10.14)

Už několik let mám problémy s kandidizou, ale až tak poslední rok se začalo dařit a postupně vítězím. Je to velmi dlouhodobý proces, ale stojí za to vydržet. Jako jeden z prvních příznaků se projevovalo nafuknouté břicho a plynatost, poté jsem měla vaginální problémy (zarudlá a velmi svědící kůže). Na to mi byla předepsaná mastička a zabrala. Vrátilo se mi to ještě několikrát, ale posledních pár let už nevím, co to je (naštěstí).

Další příznakem co se projevil byla plíseň v nehtů – postupně mi odešel celý nehet u palce na nože, to byl příšerný proces, ale na to nejvíce zabral TEA TREE OLEJ. Ještě do dnes, když cejtím zvláštní pocit v prstě, tak si dám pár kapiček a vše je v pořádku. Poslední rok jsem se začala tomu to problémů věnovat víc, jelikož jsem byla často nemocná (oslabení imunity), depresích a celkové už jsem toho měla dost.

Je velmi dulezite posilovat imunitu: echinaciové kapky, extrakt z grepových semínek

Doplňky stravy: Vilcacora (kočičí dráp), Pau D´Arco (kůra z lapača), chlorella, dále tea tree olej, kokosový olej

Co mi pomohlo

Radikálně změnit svůj jídelníček – každý jsme individuální, takže některé věci na nás budou působit jinak.

Vřele doporučují vynechat jakýkoliv cukr, med atd. Jediné sladidlo, které sem tam použít, je Stevia (ta těm potvorám tak nechutná, takže tou se živit nemůžou).

Jíst zeleninu na kila, z ovoce sem tam jablko či borůvky.

První pomoc při kvasinkách Baarb (01.08.14)

Chtěla bych se s vámi podělit o recept na vyhraný boj s kvasinkami. Mě samotnou kvasinky trápí od mých 16 let, nejprve jsem je měla asi půl roku v kuse, potom jsem si dala ozdravnou dietu, ale následovala další infekce vždy zhruba po dvou měsících. Už vždycky tak nějak cítím, když to na mě leze. Začíná to nepříjemným pocitem, který znenadání přejde v úporné pálení. Zapomeňte na nějaké česnekové nebo jogurtové tampony, tím se ještě víc zřídíte! Nehledě na to, že žena, které se opakují kvasinkové infekce, by měla zvážit celkově používání tamponů. Nicméně pokud cítíte nesnesitelné pálení a víte, že byste nevydržela, než budete mít možnost na to něco koupit, musíte se zbavit onoho výtoku, tudíž vytřít ven všechno bílé a hrudkovité. To může znít trochu nechutně, ale má to svoje kouzlo, protože následuje okamžitá úleva. A není to výmysl, dřív to doktor běžně dělával, když zjistil kvasinkovou infekci.

Takže, co mi NEPOMOHLO. Úplně nejdříve ze všeho jsem si kupovala Gyno Pevaryl, takový ten kombipack, kde máte globule a ještě mastičku, výsledek – ještě úpornější pálení.

Pak jsem zkusila Canesten, tableta na zavádění nepomohla, mastička na chvíli ulevila, ale do pár hodin to bylo zpět.

Následovalo hodně léků, které by možná bývaly pomohly, ale bohužel jsem alergická na parabeny, takže přišlo opět jenom urputné pálení a svědění.

Pimafucin mi hodně pomohl, bohužel je jenom na předpis a je to jenom mastička.

Ellen je skvělá mastička, ale pouze na prevenci.

Co se týče dalšího, Candivac je zbytečné vyhazování peněz za něco, co nefunguje.

Fermalac je výborný pouze jako prevence, při probíhající infekci už vás nezachrání.

Co mi pomohlo

Z mastiček mi osobně nejvíc pomáhá Clotrimazol, sice nejprve trochu pálí, ale potom dělá zázraky. Ovšem co je důležité – Fenistil! Okamžitá úleva od pálení, je dobré k němu vzít i nějakou tabletku proti otokům, třeba i něco na alergie.

Kamarádka radí, že je skvělý Rosalgin na výplach, osobně s tím teda nemám zkušenost.

Úplně první pomoc hned po výplachu nebo výtěru je Candibene. Kdo by to byl tušil, že nejlevnější zaváděcí tabletky budou takový zázrak. Nejlepší je koupit rovnou 200 mg, ale pokud neseženete nebo pokud nebude za příznivou cenu (protože někdy je to fakt síla, co se na tom snaží trhnout), zaveďte klidně dvě, ať se to rychleji rozjede.

Další zázrak, ovšem trochu dražší zázrak, je Ginexid (ano, s měkkým i, zdejší lékárnice s tím mají problém). Čípky jsou skvělé, ale kupovat si je při každé infekci, asi bych brzo přišla na buben. Ale Ginexid vyrábí ještě pěnu pro intimní hygienu. Začala jsem ji používat po gynekologické operaci a už jsem nikdy nepřestala. Je úžasná v tom, že když na vás kvasinky lezou, opláchnete se pěnou, vyrovná se vám pH a jste jako noví. Pokud vás zamrazí při té ceně, tak vězte, že se to vyplatí, pěna vydrží klidně i rok.

Další hodně důležitá věc, kterou nepodceňujte, je celková očista těla. Přiznám se, že jsem se nikdy nepřinutila vypít víc než jeden hrnek čaje Lapacho i přes jeho opěvovanost. Důležité je ale nemlsat sladké, nepřehánět to ani s mléčnými výrobky a jíst chvilku trochu zdravěji (a samozřejmě zákys!). Netvrdím, že taková očista je všelék, ale je to spíše prevence proti dalšímu přemnožení kvasinek. Pokud se vám tohle nedaří nebo se nedokážete prostě usměrnit, tak si řekněte na gyndě o Mycosyst, je to jedna tabletka a pročistí vám to tělo a zbaví vás kvasinek, které zůstaly v trávící soustavě.

Doufám, že tohle aspoň někomu pomůže. Vzpomínám si na dny, kdy jsem prolézala všechny diskuze, abych našla něco, co by mi byť jen trochu pomohlo, tak snad někdo nalezne odpověď na své problémy i tady.

Kvasinková infekce pochvy santaclaus (06.06.14)

Svědění až pálení, hlavně při doteku. Bílý povlak v okolí pochvy a bílé hrudky ve výtoku.

Co mi pomohlo

Kazdy den večer několikrát výplach octem – pálilo to jako blázen, ale po týdnu to bylo pryč.

Omezení cukru a zařazení bílých jogurtu do jídelníčku – každý den jeden.

Domácí léčba výtoku momoto (29.03.14)

Čas od času, zvláště v době, když jsem nějak, oslabená, se mi objeví výtok, pálení při močení, svědění. Není to nic hrozného, ale vždy se to snažím podchytit hned v začátku, aby se z toho nevyvinuly horší problémy.

Nefandím moc práškům a chemikáliím, proto jsem i v tomto případě nejdříve volila alternativní cestu a vida, zabrala. Mám vyzkoušený jogurt, česnek a jodovou tinkturu, případně různé kombinace těchto možností. S výsledky jsem velmi spokojena (zaťukat!! . V případě „jogurtové léčby“ si vezmu vložku a na ni dám trochu jogurtu, průběžně během dne jogurt vyměňuji (důležité je větrání, lepší si vzít sukni nebo být jen v kalhotkách). Při „česnekové léčbě“ postupuji tak, jak to radí i spousta žen na internetu – stroužek česneku rozříznu, zabalím go gázy, upravím jako tampon a zavedu, nejlépe přes noc. Co se jodové tinktury týká, vždy trochu nakapu na štětičku (ty, které se používají do uší) a pak potírám. Tento způsob vždy kombinuji ještě s něčím dalším. Potíže obvykle vymizí do 2 až 3 dnů.

Co mi pomohlo

česnekový tampon, jogurt, jodová tinktura

kvasinkové výtoky Ssarah (23.10.13)

Trpěla jsem tímto onemocněním skoro 16 let. Nic mi nepomáhalo. Změnila jsem stravu, brala jsem drahé doplňky stravy. Držela jsem protikvasinkovou dietu, ale příznaky zmizely jen na chvilku. K lékaři se mi už nechtělo chodit, protože mi neustále předepisoval zaváděcí tablety, které mi pomohly jen krátkodobě. Začala jsem se zajímat o příčiny a souvislosti. Byla jsem zoufalá a zároveň posedlá zbavit se tohoto nepříjemného, musím to napsat, hnusu. Když jsem mezi kamarádkami začala o tomto tématu mluvit, byla jsem udivená, že mají skoro všechny tento problém. Přišla jsem na to, jak se toho zbavit.

Začala jsem se zajímat o energie a zjistila jsem, že kdybych jedla třeba jen zeleninu, nepomůže mi to, pokud můj energetický systém bude v háji. Zajímala jsem se a studovala energie a aplikovala vše na sobě. Mám rok a půl klid.

Vyloučit ovesné vločky při kvasinkách Alesia (04.07.13)

Kvasinková infekce: častý zánět pochvy, popraskané koutky úst, sucho v ústech, bolest v krku při polykání.

Začala jsem se zdravě stravovat – každé ráno jsem si dělala na snídani ovesné vločky zalité vřící vodou s banánem, nebo s jiným ovocem. Po čase jsem mívala příznaky kvasinkové infekce. Zařadila jsem do stravy vitamín B, zinek. Pátrala jsem, jestli nemám v sobě hodně vitamínu A. Asi po roce jsem zjistila, že příčinou jsou zdravé ovesné vločky! Oves, když se pomačká a vzniknou vesné vločky, tak již po 2 hodinách začínají oxydační procesy, při kterých začíná ovesní vločka plesnivět. Plísní jsem se krmila každé ráno. Když jsem změnila snídaně na nezdravé – jsem zdravá a bez kvasinkové infekce. Je možné si zakoupit oves a doma si oves rozmačkat na ovesní vločky. Neztrácí svoji hodnotu.

Co mi pomohlo

Vyloučit ze stravy ovesné vločky.

Režimová opatření v boji s kvasinkami pavlinnka1 (05.05.13)

S kvasinkami bojuji už několik let a až teď bych řekla, že konečně vyhrávám. Přesně znám pocity pálení, tvarohovité nebo žluté výtoky, pocit únavy a podráždění. Dokonce se mi udělaly malé bílé a svědivé puchýřky na bradě, které vypadaly jako malé beďary, ale byly infekční a přenášely se při dotyku hned na jiné místo, na 2cm se mi jich udělalo i 10 vedle sebe, prostě hrůza. Zda jde o Kandidózu mi zatím ani kožní ani gynekoložka nepotvrdily. Asi po 4 letech trápení a poslouchání instrukcí doktorů jsem si vzala od každého něco. Když mi někdo poradí ještě nějaký dobrý tip, byla bych ráda.

Co mi pomohlo

Asi půl roku jsem používala wobenzym, každý měsíc 2500,– a stejně se to vracelo. Asi kdybych dodržovala instrukce níže, výsledky by byly na 100% lepší.

 • omezit úplně cukry, nahradit ovocem, zeleninou
 • pít vodu, je fakt že jsem drobná, mě stačí litr, ale jakmile se zapomenu, zhoršuje se to
 • omezit pečivo, rohlíky skoro fakt nejím a pozor na kupovaný chleba! je běžnou praxí, že starý i plesnivý pomelou, upečou a prodají znova. Mamka peče domácí, je výborný, přidá semínka, znáte to. Není třeba podporovat v sobě ještě plísně.
 • nepijte mléko, nejezte tavené sýry, spíš pijte zákysy

a toto ještě doplňuji léčbou:

10 dnů česnekové kapsle (česnek celkově používám víc všude tam, kde to jde)

10 dnů tabletky echinacea ráno i večer

10 dnů biopron 9

Tohle pořád střídám už půl roku a teď to i trochu lajdám, ale nevím, co je svědění a pálení, sem tam si dám i to sladké už.

Když sem tam zasvědilo, tak nejvíc mi seděl gyno pevaryl jako mast i čípky. Nejlepší je, že s partnerem jsme to sem tam použili místo lubrikačního gelu. Sem tam se pro jistotu taky mázl. Prostě bojovali jsme spolu a do teď mě podporuje v léčení, výsledky už taky vidí.

Na svědivé puchýřky mi kožní předepsala Entizol, tak jsem zvědavá. Mám ho na 20 dnů, nejdřív se mi to zhoršilo a teď už je to lepší a lepší.

Chce to zkoušet, držím palce!

Co mi pomohlo na kvasinky Petraxxx (04.04.13)

Mívala jsem kvasinky každou chvíli. Pak dokonce i chronické. Nevěřím žádným doplňkům stravy, ale zkusila jsem Wobenzym. Kůra mě vyšla dost draho, ale to bylo jediné, co zabralo.

Nákaza kvasinkami bez přítomnosti rizikových fakto ne-pubertacka (03.01.13)

Také jsem asi před 2 měsíci podstoupila léčbou. Ačkoliv jsem ještě pohlavní styk neměla, kvasinky jsem dostala a to, aniž bych chodila do bazénu. Stačí jen maličkost a objeví se, je to velmi nepříjemné, zvlášť, když výtok velmi silně, štiplavě zapáchal a byl hrudkovitý. Nesvědilo mě však nic, avšak zarudlé genitálie jsem měla.

Gynekoložka mi předepsala mast a 7 dní jsem se léčila. Obtíže zmizely avšak po 2 měsících jsou zpět. Nedávno jsem měla menstruaci i velice opožděnou a s přítelem už jsem pohlavní styk měla. Jednou nechráněný a moc se bojím, že to bude mít i partner, stydím se mu to říct. Nejsem žádná „špína“, hygienu dodržuji.

Kvasinka v tříslech fera (07.12.12)

 • svěděni v oblasti třísel
 • zprvu male červené kruhy na kůži v tříslech potom se rozšiřovali do žlutých s červeným okrajem
Co mi pomohlo
 • pořád to nejde vyléčit už to mam druhým měsícem
 • už je to trochu lepší
 • dodržování základní hygieny

Svědění a pálení při kvasinkové infekci natala3 (22.08.12)

Svědění, pálení, bolest při styku, někdy bolest při močení, zarudnutí a otoky na pohlavním orgánu, někdy malé puchýřky.

První léčba byla mastička + čípky, druhá čípky + tablety, třetí tablety + mastička (léčil se i partner), asi třikrát jsem to nijak neléčila.

Co mi pomohlo

Vždy mi léčba pomohla, ale jen na pár týdnů. Stále se to vrací.

Leave a Reply