Povrchní houbové infekce pazúry (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Palmoplantární psoriáza – lokální poškození

Palmoplantární psoriáza – tato forma onemocnění nedochází velmi často. To se může uskutečnit pouze s porážkou dlaních a chodidlech, nebo mohou být kombinovány s psoriatickou vyrážkou v jiných oblastech kůže, stejně jako onemocnění kloubů. Onemocnění je snadno zaměnit s houbové infekce Plísňové infekce: k prevenci a porážka ,

Proč začít psoriázy dlaních a chodidlech

Psoriáza na dlaních a chodidlech může objevit v každém věku, ale nejčastěji se vyskytuje ve věkovém rozmezí 30-50 let. Základem tohoto onemocnění je genetická predispozice. Ale genetická predispozice, i když je rodina, pokud psoriáza trpí blízké příbuzné, nemůže být dosaženo, pokud nejsou k dispozici žádné predispoziční faktory (odpalovací zařízení).

Když se ruka-noha forma psoriázou predisponující faktory jsou nejčastěji trvalé mechanické nebo chemické podráždění z dlaně – být ve vodě, kontakt s spotřební chemie a různé dráždivých při práci, na sobě těsné boty.

Spouštěcím faktorem může být také různé infekce, jako je spála Spála – ohrožující komplikace V kterém odmítnutí povrchových vrstev dlaních a chodidlech, ohniska nákazy (Chronický zánět mandlí, zánět vedlejších nosních dutin Sinusitida – když je zapotřebí defekt , Pyelonefritida Pyelonefritida – onemocnění ledvin atd.), otravy (kouření, nadměrná konzumace alkoholu, atd.), endokrinní onemocnění (např., hypotyreóza), a dalších faktorů.

Palmoplantární psoriáza – hlavní rysy

Palmoplantární psoriáza je častější u osob zapojených do fyzické práce. Tam jsou útržkovité, veerooobraznuyu, mozolnatá a kruhové tvary.

Když je forma fan-kusé na dlaních a chodidlech se objeví pupínky, pokryté stříbřitými šupinami, které se spojují do plaků. Plakety jsou vějířovité na povrchu dlaních a chodidlech vzdělávání načervenalé, vystupují proti zdravému povrchu kůže. Krycí plakety váhy v záhybech dlaních a chodidlech tvoří jakýsi trhlin. Více obyčejný lupénka palem kusé-fan-tvaru.

Mozolnatá formuláře se zobrazí giperkeratoticheskie (nadměrný růst stratum corneum) kožních vrstev dlaních a chodidlech, předstíral kukuřice a mozolovitost. Spousta hyperkeratózy obvykle umístěn náhodně, někdy sloučení dohromady. V procesu šíření, se může přesunout k bočním povrchům na rukou a nohou, a dokonce úplně zakrýt. Nicméně, a s pevným léze je jasně viditelné linie, která odděluje zdravé z patologické tkáně.

Psoriáza palem a nohou kruhového tvaru je znázorněno v podobě velkých kapes loupání ve tvaru kruhu nebo kroužků umístěných na dlaních a chodidlech.

Často v patologickém procesu zapojit nehty. Pacienti starosti o neustálé svědění na dlaních a chodidlech, která je tak vyčerpávající pacientů, což vede k nespavosti a neuróz.

Pustulózní psoriáza z dlaních a chodidlech

Pustulózní psoriázy z dlaních a chodidlech Barbera – samostatná forma choroby, ve které se nacházejí pouze pustulární erupce na dlaních a chodidlech. Existují ale i jiné části těla se nejčastěji objevují normální papuly a plaky. Tento proces je doprovázen těžkou svědění.

Nemoc začíná s výskytem na dlaních nebo chodidlech oblastí zarudnutí, které se okamžitě objevují bubliny (váčky) a puchýřky (puchýřky) sterilními obsah. Bez otevření povrchní puchýřky postupně vysychá tvoří nahnědlou krusty. Zpočátku se tyto prvky jsou malé, ale postupně se spojí dohromady, aby vytvořily větší bubliny s obsahem hnisavých – "hnisající lake" leží obvykle symetrické.

Psoriáza na rukou je obvykle umístěn v palci, na chodidlech – na straně chodidla pod I patě. Často proces zahrnoval nehty. Někdy typické psoriatické léze se neobjeví okamžitě, ale po několika letech po zahájení pustulární lézí na dlaních a chodidlech.

Léčba palmoplantární psoriázy

Léčba palmoplantární psoriázy začíná s odstraněním nebo minimalizovat fyzikální a chemické účinky na dlaních a chodidlech. Pokud je to nutné, pacient je doporučeno dokonce změnit zaměstnání. K dispozici je také speciální hydrokoloid povlak, který je určen pro plantární psoriázy, chrání pokožku před podráždění, popraskání a urychluje hojení erozí a eliminuje svědění.

Léčba lupénky na dlaních a chodidlech – velmi obtížný úkol. Nejčastěji se k tomuto účelu použít masti, složený z kortikosteroidů. Ale tělo rychle zvykne a masti jsou neúčinné. V posledních letech se vyvinul systém pro léčbu palmoplantární psoriázy, ve kterém v průběhu exacerbace kombinovaného použití masti, které zahrnují kortikosteroidy a kalcipotriol (analog vitaminu D). Takové masti zahrnují, například, dayvobet. Kortikosteroidy se aktivně zmírnění zánětu a kalcipotriol snižuje rychlost dělení buněk kůže, snižuje škálování, zánět, mají pozitivní vliv na imunitní obraně kůže.

Jestliže zánět ustupuje, předepsanou mast, které zahrnují pouze kalcipotriol (např Dayvoneks) – je podávána po dlouhou dobu, to zabraňuje vzniku exacerbací.

Psoriáza na loktech – nejčastější lokalizace vyrážky

Psoriáza na loktech – to je nejčastější lokalizace psoriatických lézí. Psoriáza – chronické onemocnění kůže, které se projevuje v různých pacientů v různých způsobech. Někdy typické psoriatická ložiska objeví pouze v oblasti loktů a kolen. Tam může být více, méně, a někdy zcela zmizí.

Psoriáza na loktech a kolenou – forma psoriasis vulgaris

Vulgární nebo obyčejný psoriáza – chronické kožní onemocnění se zvlněným kurzu. V této nemoci, spontánní nebo léčbou indukované remise (zlepšení) se střídají s obdobími spontánní nebo vyvolaná některými vnějšími faktory (např předchozí infekce, užívání alkoholu, stres) exacerbací.

Charakteristickým rysem psoriázy je, že jeho závažnost v různých pacientů a dokonce i u téhož pacienta během období života, mohou být různé. Projevy psoriázy mohou být ve formě malých lokálních lézí (např., V extensor povrchy loketních a kolenního kloubu), a může být – v podobě plné pokrytí celého těla vypouštěcího vyrážky.

Často je to s lokty a kolena začne zhoršení psoriázy, a pak, když zhoršení průchodů v této oblasti zůstávají izolované "povinnost" tabulky. Pod vlivem provokující faktoru (např purulentní angíny), "duty" plaky začnou růst a šířit se do jiných částí těla. S krátký nebo dlouhý (od několika měsíců do několika let) remise psoriáza trvá až do konce života, zhoršit nebo v chladném období (zimní forma psoriázy), nebo (zřídka) – v teplém letním (forma).

Pokud psoriáza na loktech se neléčí, nemoc postupuje, vyrážka šíří do rozsáhlých oblastech těla a kloubů.

Jak vyléčit lupénky na lokty? Lupénka – chronické onemocnění a vyléčit úplně, dokonce s minimálními formulářů na loktech, s největší pravděpodobností nebude fungovat (ačkoli tam jsou případy, a spontánní obnova). Ale je možné dosáhnout stavu stabilní remisi.

Léčba lupénky na loktech politiky Pay léků a použití fyzioterapeutických účinků. Farmakoterapie pro non-těžké formy psoriázy kůži by měla být provedena prostřednictvím externích zdrojů.

Pro léčbu projevů psoriasis vulgaris Vulgární psoriáza – nejběžnější forma onemocnění s charakteristickými váhami na povrchu léze, včetně lokty, mast se nejlépe použít, pokud přispívají ke změkčení a odstranění šupin. Dříve v léčbě psoriázy na lokty používá hlavně masti na bázi uhelného dehtu (antrasulfonovaya, antraminovaya mast). Takový mast může být použit na dlouhou dobu, ale nejsou vždy účinné. Nevýhodou je skutečnost, že tyto masti mají nepříjemný zápach a znečistit oblečení.

Proto, pro léčení psoriázy se používá nejčastěji dnes masti obsahující glukokortikoidy, (kortikosteroidy). Použití těchto masti (např Tselestoderma) zajišťuje rychlou úlevu od vyrážka. Tyto masti jsou obecně bez zápachu a snadno použitelné, protože všichni aplikaci na kůži jednou nebo dvakrát za den. Nevýhodou mastí s kortikosteroidy, je, že jejich části nemůže být použita po delší dobu: snižuje účinnost masti z důvodu závislosti na kůži. Kromě toho, dlouhodobé užívání takového rizika masti atrofie (snížení objemu) na kůži.

Masti GCS s novou generací (například mast kutiveyt) neobsahuje ve svém složení fluor a chlor, což výrazně snižuje riziko vedlejších účinků.

System (celé tělo), je použití kortikosteroidů ve formě tablet nebo injekce pro psoriázy je nežádoucí, protože po zrušení kortikosteroidů může dojít k velmi závažné zhoršení onemocnění, které mohou být vždy potlačena.

V současné době pro léčení psoriázy se stále více používají non-hormonální léky pro vnější použití, které obsahují syntetické analogy vitaminu D3, aktivní vliv na metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v kožních buňkách. Působením těchto masti (např, masti dovoneks) snižuje rychlost dělení buněk pokožky (základní mechanismus lupénky), snižuje zánět a peeling, posiluje obranyschopnost Odolnosti – druhy a vlastnosti u dětí u dospělých ,

Jak k léčbě lupénky na loktech – fyzioterapie

Pro léčbu lupénky na loktech jsou široce používány ultrafialové záření (UVR) vlny středně dlouhá (selektivní fototerapie) a vlnové délky A (PUVA-terapie).

Selektivní fototerapie Fototerapie – obnovuje vitalitu provádí v den, je průběh léčby vyžaduje 20-40 ošetření. PUVA terapie se provádí za požití dvou hodin před testované látky s fotosensitizační vlastnosti pro zvýšení citlivosti kůže ultrafialovému záření, a teprve poté se ozařování kůže paprsků A. frekvence postupů – za den, celkový počet postupů, – od 15 do 30. PUVA- Terapie je považován za jeden z nejúčinnějších léčby lupénky.

Za dlouhou dobu, jak se zbavit opakovaného výskytu psoriázy na loktech je možný.

Kožní povrchové houbové infekce, Dermatomykózy

Kožní povrchové houbové infekce

Na kůži se náhle objevila červená skvrna, která svědí – co by to mohlo být? Ve většině případů se jedná o ekzém nebo o nákazu houbou (poznámka: pod obecným názvem „houby“ jsou zde míněny mikroskopické houby, plísně a kvasinky).

Nákazy houbou se vyskytují především v průmyslových zemích: mnoho léků (antibiotika se širokým spektrem působení, prostředky proti rakovině a protizánětlivé přípravky) a spotřeba cukrů oslabují imunitu těla vůči plísňovým onemocněním. Plísňové infekce se mohou vyskytovat na celém těle a jsou nakažlivé.

Příčiny/rizikové faktory

Kožní houby (dermatofyta) čerpají živiny ze zrohovatělé kůže a milují vlhko a teplo. Mezi prsty na nohou nacházejí ideální klima, vyskytují se však také na patách, v kožních záhybech na hrudníku, na pokožce hlavy a pod nehty. Plísňová onemocnění na hlavě se šíří někdy velmi explozivně ve školkách a školách.

Kvasinky (nejčastěji Candida albicans) se nalézají především ve střevech, kde i při neporušené imunitě dlouhodobě přežívají. Při oslabení imunity (u diabetiků, nemocných AIDS, pacientů dlouhodobě léčených kortikosteroidy nebo imunosupresivy aj.) však mohou vyvolat infekci sliznic a kůže.

Chorobopis

Rozpoznání/vyšetření

Že se na infekci podílí i nějaká houba, je možno rozpoznat vyšetřením pomocí mikroskopu. K přesnému určení, o jaký druh houby se jedná, jsou ovšem nezbytná zdlouhavá laboratorní vyšetření. Nejdůležitější druhy hub jsou Microsporon, Trichophyton a Epidermophyton, nejčastější kvasinkou je Candida albicans. Vniknou-li do kůže spóry hub, kůže se zanítí, praská, zčervená, odlupují se z ní bělavé šupinky a svědí.

Infikovaná místa mohou být lehko zaměnitelná s ekzémy nebo s lupenkou, pod mikroskopem lze však houbu dobře rozpoznat. Může napadat kůži, nehty a vlasy. Pokud sliznici infikují kvasinky, tvoří se bělavé, snadno odstranitelné povlaky na zčervenalé sliznici, nejčastěji v ústech nebo na sliznici genitálií.

Jelikož je léčba zdlouhavá (takže by v jejím průběhu mohlo dojít k infekci jinou houbou), jsou často předepisovány přípravky, které jsou účinné proti mnoha druhům hub. Některé prostředky ve formě krémů, roztoků nebo pudrů jsou k dostání v lékárně i bez lékařského předpisu. Skupina léčiv obsahujících azoly (ketokonazol, mikonazol, itakonazol, flukonazol) jsou účinné téměř proti všem choroboplodným houbám. Věšinou jsou aplikovány v mastech a krémech, při závažných infekcích ale musejí být některé látky podávány v kapslích nebo tabletách. Ale pozor: tyto léky jsou účinné, ale při nesprávném použití mohou být i nebezpečné. Vhodný lék a způsob léčby musí vždy stanovit odborný lékař-dermatolog.

Podpůrně působí omývání teplou vodou s dezinfekčními přísadami: extrakt ze šalvějových listů (v lékárnách k dostání jako tinktura) a olej z čajovníku působí antimikrobiálně a inhibičně vůči houbám. Je-li na kůži nanášen olej z čajovníku, měl by být smíchán s levandulovým olejem v poměru 2:1, což mu dodává vysušující účinek a pronikavou vůni. Po dvoutýdenní léčbě by měla být vložena několikadenní přestávka, jinak může vzniknout návyk. Při nákaze houbou by se dále mělo několik dalších týdnů pokračovat v léčbě aplikací směsi 40 kapek oleje z čajovníku (tea-tree oil) na 100 ml jojobového nebo jiného „nosného“ oleje. Upozornění: ne všechny přípravky s obsahem oleje z čajovníku jsou kvalitní. Některé mají jen nízký obsah účinných látek, a mohou navíc způsobovat alergie.

Účinnost dezinfekčních postřikovacích zařízení na plovárnách je sporná: někteří odborníci od nich zrazují, neboť působí jen na suché kůži, a mimo to obsahují mnoho formaldehydu, který zase může způsobit alergii. Všeobecně je třeba pečovat o silný imunitní systém: vyvážená strava, pohyb na čerstvém vzduchu, vytrvalostní sport.

Časté dotazy

Některé kožní choroby se díky teplým slunečním paprskům lepší, jiným spíše škodí. Kdo snadno dostane plísňové onemocnění, musí si obzvláště v létě dávat pozor hlavně na to, aby kožní záhyby a chodidla byly stále suché. K tomu ovšem slunce přispívá.

Glositida: příznaky a léčba

Glositida – patologický zánět tkáně jazyka, což je často příznakem obecných onemocnění těla, ale ve vzácných případech se objeví jako zřetelný onemocnění.

Sliznice jazyk jako celé ústní dutině, může být ovlivněn jakýmkoliv infekčních a zánětlivých onemocnění vyskytující se v lidském těle.

klasifikace glositida

Za různých patologických stavů jazyka těla reaguje katar s akutním nebo chronickým průběhem. Zánětlivý proces je lokalizován v silnějších vláken, jako je jazyk absces nebo celulitida.

Existuje několik klasifikací glossitida, ale co nejúplnější a moderního vzhledu klasifikace E. V. Borovskogo a N. F. Danilevskogo:

 1. Deskvamativní glositida nebo geografické jazyk;
 2. Kosodélník glositida;
 3. Černý chlupatý jazyk (hyperplazie vláknové papillae chronické formy);
 4. Skládaný nebo šourku jazykem.

deskvamativní glositida

Zánětlivé léze dystrofičtí sliznice jazyka, se nazývá „deskvamativní glositida.“ Nemoc byla popsána řadou vědců pod různými jmény:

 • „Exfoliativní glositida“
 • „Geographic jazyk“
 • „Glositida benigní stěhovavé“

Příčiny Deskvamativní glositida nebyly dosud plně objasněny, ale mnozí lékaři věří, že nemoc symptomatický projev patologických procesů vyskytující se v těle, a především – gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt).

Deskvamativní procesu dochází na jazyku sliznice a onemocnění krvetvorby a endokrinního systému, jakož i v rozporu bilance vitamínů.

Významnou roli při vzniku onemocnění je sebeotrávení, tak někteří odborníci mají sklon k jeho alergického původu.

Deskvamativní glositida je nejčastější u mladých dívek.

Symptomy Deskvamativní glositida

Klinický obraz není příliš bohatá na subjektivních obtíží. Pacienti mohou chybět stížnost z celkového stavu organismu, ale někteří na vědomí mírné brnění na špičce a bočním povrchu jazyka přičemž pikantní nebo teplé jídlo.

Patologický proces začíná jako malý bělavý-šedé oblasti na jazyk, který signalizuje odmítnutí horních epiteliálních vrstev. Po nějaké době, epitel je zcela odmítnuty a vystavena červený subiculum. Tento závod, který prošel deskvamace, obklopen šedou niťovitý papil jako ráfku. Tyto papily jsou šedé, jak je pokryta vrstvou epitelu není dosud ottorgnuvshegosya. Ve středu léze atrofovaný vláknitý papily, ale houba byla uložena.

Postupně peeling pokračuje kolem okrajů deskvamace krbu, a vytvořil nový epitelu vrstvu ve středu. Tak proces zachycuje velké plochy jazyka a vytvoří strukturu podobnou mapě. To je důvod, proč jsou Deskvamativní glossitis někdy označovány jako „geografické jazyk“.

Existuje několik klinických forem Deskvamativní glositida:

 1. Povrch se vyznačuje výskytem červených skvrn a pruhy s jasnými hranicemi. Skvrny obklopují sliznice normální barvy. Když je epitelová vrstva exfoliovaných, jazyk se stává lesklé a hladké, a může objevit pálení a svědění jazyka.
 2. Hyperplastické forma je těsnění kapsy nitkovité papily k vzniku ložisek šedé, žluté a bílé na jazyku.
 3. Pro Lichenoidní formy typicky objeví deskvamace části různých tvarů a velikostí, které fungiform papily patrné zvýšené. V tomto případě se pacient cítí pálení jazyka.

Tato forma deskvamativní glositida nastane v případě, že plášť má jazyk hlen hypersensitivní na kovy používané v ortopedii a v přítomnosti endokrinními poruchami.

Na základě klinických a morfologických studií rozlišovat mezi pevnými a migrují k vytvoření tohoto typu glositida:

 1. Běžnější migrační povrchní formu, ve které nejsou žádné výrazné příznaky bolesti a patologické léze jsou vytvořeny rychle a mají krátkou životnost epitelizace.
 2. Pro pevné formě se vyznačuje tím, vzhled povrchu erozivních a ulcerativní léze.

Deskvamativní glositida vyskytuje jako chronická procesu s krátkým a spontánní remise, ale změny v sliznice jazyka jsou reverzibilní.

Diferenciální diagnostika se provádí:

 • Sekundární syfilis ve fázi relapsu, ve kterém je tvorba hlubokých vředů nebo erozí ve středu léze, která není pozorována s komentuje. V případě sporu se stává klíčovou Wasserman a bledou Treponema při analýze pacienta.
 • Lichen planus, který je charakterizován tím, erupce bubliny perleťové barvy, skládací vzor na povrchu intaktního ústní sliznice. Když herpes pacient pocit tlaku a suchosti místě léze, a tyto příznaky, když deskvamativní glossitida nevyskytují.
 • Ploché leukoplakie, charakterizované ohniscích hyperkeratóze na pozadí zdravé sliznice. Bělavý povlak není odebrána při leukoplakie, a na glositida rozšiřuje sám, vystavovat hlubokých vrstev tkáně. Kromě toho, když leukoplakie narušený chuťový vjem a tam je pocit pálení v místě léze.
 • Jazykové změny s onemocnění zažívacího ústrojí (gastrointestinální trakt):

– kolitida a enterokolitida v ústech existují různé glossitida, stomatitida, perleches.

– při chronické gastritidy se mohou vyskytnout Deskvamativní glositida atrofickou a hladké jazyka papil.

– Žaludeční vředy se mohou vyvinout migrační (stále se měnící místo lokalizace) deskvamativní glositida.

– při onemocnění žlučníku, jater, různé druhy hepatitidy, cirhózy jater dochází deskvamace epitelové jazyka vrstvy.

– při změně v ústní dutině v důsledku onemocnění CAS (kardiovaskulární) povrch jazyku stává lesklé a hladké, je spalování, perleches objeví v rozích úst.

– patologické jevy v jazyce lidí, kteří podstoupili ionizujícího záření, rozvíjet Deskvamativní glositida atrofické a 70% pacientů.

Léčba deskvamativní glositida

Léčba by měla sestávat z obecné i místní manipulace.

Obecně léčba zahrnuje následující kroky:

 1. Normalizace funkce zažívacího traktu a léčení běžných nemocí těla.
 2. Kompletní novou úpravu zubů a ústní dutiny a profesionální čištění zubů.
 3. Psychoterapeutická pomoc při kancerofóbií (strach z rakoviny).
 4. Sedativa (Leonurus, kozlík lékařský).
 5. Antialergické terapie za použití léčiv s účinkem desenzitizující (Suprastinum, Tavegilum).
 6. Přijetí pantothenátu vápenatého v posledním měsíci.
 7. Vstupné komplex vitamínů a minerálů.
 8. Příjem dalargin řešení po dobu deseti dnů.
 9. Příjem cévní přípravky (Trental, Tanakan, stugeron).
 1. Určení analgetik v přítomnosti bolesti (piromekain, benzokain).
 2. Orální Zavlažovací podnosy a když pálení v ústech.
 3. Aplikace s olejových roztoků vitaminů A, šípky, keratolinom.
 4. Novocaine blokáda v průmětu lingvální nervu.
 5. Přijetí koncentrované rybí olej.
 6. Fyzikální terapie s Analgin.

Černý chlupatý jazyk

Toto onemocnění se projevuje jako proliferace a keratinizace vláknového papil ve střední a zadní třetině jazyka.

Etiologie, bohužel, stále ještě není jasné, ale tam jsou predispozicí:

 • Gastrointestinální choroby;
 • Hypovitaminóza a avitaminóza (nedostatek vitaminu);
 • Infekční choroby;
 • Porušení metabolických procesů v tkáních na jazyku;
 • Fyzikální a chemické faktory (kouření, alkohol, měnící kyselost slin a některých léků).

Hyperplazie vláknového papilách chronické formy je častější u osob středního věku a starších mužů. V tomto případě si pacienti mohou chybět subjektivní pocity v ústech, i když některé dávat pozor na změnu vzhledu jazyka. Někdy tam je pocit mít pocit cizího tělesa v jazyce, gag reflex a svědění.

Klinický obraz chronického hyperplazie je charakterizována prodloužení vláknového papil a papily zahušťování a odbarvení na hnědé nebo černé. Léze má oválný tvar a je umístěn ve středu jazyka. Někteří vědci se domnívají, že tmavnutí je kvůli kumulaci (akumulační) v barvách tkání.

Nitkové papily na vrcholech tmavší a tenké, a základna lehčí a hubená. Při vizuální prohlídce se zdá, že jazyk byl zarostlý vlasy.

Diferenciální diagnostika vlasatých jazyka se provádí:

 • Stavy, které vznikají při používání některých léků (promývací roztok a chloraminu mangan, kortikosteroidy, antibiotika).
 • Barviv jazyk potravin.
 • Změny doprovodné pigmentu papilární dystrofii.
 • Změny slizniční jazyk v přítomnosti Addisonova choroba (kožní pigmentace, kapely modré, fialové a černé na sliznici dutiny ústní a orgánů a na rtech).
 • Změny, které doprovázejí onemocnění štítné žlázy (zvýšená, hyperplazie rozpukaný jazyk papily).
 • Zvětšený jazyk papillae hypertrofie u akromegalie.
 • Hyperplazie hub a vláknové papillae při infarktu myokardu.
 • Změny se onemocnění zažívacího ústrojí.
 1. Odstranění somatických nemocí.
 2. Sanace a profesionální ústní hygiena.
 3. Užíváte léky k odstranění stresu a psychoterapii.
 4. Multivitamin ve spojení s mikroelementy.
 5. Příjem pantothenátu vápenatého.
 6. Příjem antialergické léky.
 7. Antifungální terapie v přítomnosti kandidózy.
 1. Aplikační keratolytika (roztoky resorcinol a kyselina salicylová).
 2. Blokáda s novocaine a trentalom.
 3. Cryodestruction stimulovat odmítnutí hyperplastickou papil.
 4. Odvykání kouření.
 5. Aplikace s keratoplastika (olejové roztoky se vitaminů A a E, boky a rakytníku řešetlákového).
 6. jazyka čistící alespoň dvakrát denně.

kosodélník glositida

Chronický zánětlivý proces, ve kterém atrofie pupeny se nazývá „diamant glositida.“

etiologické faktory jsou:

 • kouření;
 • Gastrointestinální choroby;
 • Nedostatek vitaminu C;
 • Přítomnost léze houbové infekce – kandidóza.

Symptomy kosodélník glossitida

Centrum jazýček je vytvořen jako centrum oválný nebo kosočtvercem šířku, která není větší než 2 cm a délce, která není větší než 5 cm.

K dispozici jsou tyto formy kosočtvercovými glositida:

 1. Hladké forma charakterizována lézemi malou velikostí červené nebo růžové s odlišných oblastí. Papily chybí, pohmat pocit, těsnění a zabolelo. Pacienti si stěžují na pocit cizího tělesa na jazyku, brnění a pálení, které zesílené při jídle, ale v některých případech nejsou subjektivní pocity.
 2. V kopcovitý glositida léze část se skládá z kopečky různých velikostí, jsou odděleny záhyby. Záhyby a kopečky postrádající papil. Barvení patologického ložiska červená, často – s nádechem do modra. Keratinizing epitel, ale porážka místa nemění svou velikost a tvar.
 3. Pro hyperplastické forma je charakterizována proliferací papilárních formací v jazyce s širokými bázemi a plochých vrcholy.

Kosodélník glositida ve vzácných případech může ozlokachestvlyatsya, ale je nejčastěji benigní.

Diferenciální diagnostika kosodélníku glositida se provádí:

Léčba kosodélník glositida

Kosodélník léčba glositida by měla být komplexní, ale je rozdělen na obecné a místní.

 1. Profesionální hygiena a hygiena dutiny ústní a zubů;
 2. Odvykání kouření;
 3. Antifungální léčba Candida hub zjištěných v lézi.
 4. Psychologická pomoc v kancerofóbií (strach z rakoviny).
 5. Příjem pantothenátu vápenatého.
 1. Plochý tvar léčby diamant glositida není možné.
 2. Když nerovné a hyperplastických formy kryoterapie provádí po chirurgické excize léze a histologického vyšetření postižených tkání.

popraskaný jazyk

Plisované či šourku jazykem je považován za důsledek vývojových poruch, a se vyskytuje v dětském věku.

Skládaný druh jazyka pochází z nárůstu jeho povrchu. Ve střední části jazyka, po celé své délce, podélné hlavní záhyb, s odpady z ní příčné záhyby.

V záhybech hromadí bakterie a plísňové infekce, která vede k kandidové glositida a nachlazení.

Jazykové měkké papillae se nezmění. Popraskaný jazyk se často objevuje ve spojení s formou Deskvamativní glositida.

Není potřeba speciální úprava v přítomnosti složeného jazyku, ale aby se zabránilo provádět pravidelné sanitární zuby a ústní dutinu.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Pagetova nemoc extramamГЎrnГ­

VzГЎcnГ© koЕѕnГ­ nГЎdor, kterГЅ se vyskytuje u starЕЎГ­ch pacientЕЇ. RozvГ­jГ­ ДЌastД›ji u Еѕen a pЕ™evГЎЕѕnД› zahrnuje ApokrinnГ­ ЕѕlГЎzy nesoucГ­ oblastech, zejmГ©na pochvu, ЕЎourek, a perianГЎlnГ­ oblasti. LГ©ze rozvГ­jet jako erytematГіznГ­ch ЕЎupinatГЎ, Еѕe pokrok na krustД›, svД›divГЅch, erytematГіznГ­ plaky. KlinickГЎ diagnГіza zahrnuje diferenciГЎlnГ­ spinocelulГЎrnГ­ karcinom in situ a povrchnГ­ houbovГ© infekce. To je obecnД› povaЕѕovГЎna za adenokarcinom epidermis, ze kterГ© se rozЕЎiЕ™uje do souvislГ©ho epitelu vlasovГЅch folikulЕЇ a ekrinnГ­ch potnГ­ch kanГЎlkЕЇ. (Devita Jr et al, Cancer:. Principy a praxe onkologie, 3d ed, p1478)

KГіd deskriptoru: C04.557.470.200.025.660

PodrobnГ© informace o nemoci

Hodgkinova nemoc

RakovinovГ© onemocnД›nГ­, kterГ© lze naЕЎtД›stГ­ velmi dobЕ™e lГ©ДЌit aВ jako jedno zВ mГЎla iВ zcela vylГ©ДЌit. OnemocnД›nГ­ mГЎ velmi dobrГ© lГ©ДЌebnГ© postupy aВ modernГ­ medicГ­na vГ­ jak jej zvlГЎdnout. Hodgkinova nemoc postihuje nejДЌastД›ji.

Rakovina mГ­znГ­ch uzlin

Lymfom – zhoubný nádor mízní soustavy, který může být velmi agresivní. Bohužel se stále neví proč vzniká a proč se nádorové buňky shlukují v mízní uzlině. Lymfom se dělí na tři základní typy onemocnění. Jedná se.

Non-HodgkinЕЇv lymfom

V souДЌasnГ© dobД› nejdiskutovanД›jЕЎГ­ onemocnД›nГ­ vВ souvislosti sВ diagnostikou naЕЎeho znГЎmГ©ho zpД›vГЎka Karla Gotta. Co to vlastnД› ten Non-HodgkinЕЇv lymfom je? JakГ© jsou prognГіzy aВ dГЎ se mu pЕ™edchГЎzet? VВ naЕЎem ДЌlГЎnku se dozvГ­te.

NezhoubnГЅ nГЎdor, kterГЅ se objevuje uВ novorozencЕЇ, vznikГЎ poВ nД›kolika dnech odВ narozenГ­ aЕѕ doВ jednoho roku dГ­tД›te. VeВ vД›tЕЎinД› pЕ™Г­padЕЇ nepЕ™edstavuje ЕѕГЎdnГ© riziko, je oznaДЌovГЎn spГ­ЕЎe jako kosmetickГЅ problГ©m. PЕ™i vД›tЕЎГ­m.

MalignГ­ melanom

AgresivnГ­ aВ nejvГ­ce rozЕЎГ­Е™enГЅ typ rakoviny, kterГЎ mЕЇЕѕe postihnout iВ vГЎs. ZВ preventivnГ­ch aspektЕЇ je tento nГЎdor velice dobЕ™e rozpoznatelnГЅ aВ mЕЇЕѕete jeho vГЅskyt velmi snГ­Еѕit. DodrЕѕovГЎnГ­ doporuДЌenГ­ lГ©kaЕ™ЕЇ vГЎs dokГЎЕѕГ­.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi tezauru Medical Subject Headings patЕ™Г­ NГЎrodnГ­ lГ©kaЕ™skГ© knihovnД›.

Informace naВ tomto portГЎlu majГ­ pouze informativnГ­ charakter aВ nenahrazujГ­ konzultaci sВ VaЕЎГ­m oЕЎeЕЎtЕ™ujГ­cГ­m lГ©kaЕ™em.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi ДЌГ­selnГ­ku diagГіz MKN-10 patЕ™Г­ ministerstvu zdravotnictvГ­ ДЊR, zdroj informacГ­ ГљZIS ДЊR.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi tezauru Medical Subject Headings patЕ™Г­ NГЎrodnГ­ lГ©kaЕ™skГ© knihovnД›.

PublikovГЎnГ­ nebo jakГ©koliv uЕѕitГ­ obsahu serveru je bez pЕ™edchozГ­ho souhlasu zakГЎzГЎno.

Leave a Reply