Plicní infekce plicního štěpu (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

plicní absces

Pod plicní absces pochopit vzhled hnisavých nebo ichorization nekrotických oblastí plicní tkáni k vytvoření jednoho nebo více dutin naplněných hnisem a často se nacházejí v rámci segmentu. Tento purulentní dutina (absces) obvykle obklopen pyogenní kapsle, stejně jako oblasti zánětlivé infiltraci plicní tkáně, který jej odděluje od nepostižené tkáně.

přispívající faktory

Plicní hnisání vyskytují nejčastěji, když:

 • bronchiální obstrukcí;
 • Rozvoj akutního infekčního zánětu plicního parenchymu;
 • narušení prokrvení a následný vývoj plicní tkáně nekrózy.

Pro chronické intoxikace alkoholem a drogová závislost je charakterizována aspirační cestou infekce vzhledem k oslabení reflex kašle a sníženou úroveň vědomí. Navíc, tyto státy mají negativní dopad na již vyvinutého procesu hnisavého v plicích, stejně jako v těle narkomanů a alkoholiků potlačena ochrannou odpověď. U těchto pacientů, jak je pravidlem, že je rozsáhlé poškození plicní tkáně s častým vývoje pneumoempyema, pleurální empyémem a psychózy indukovaná substancí.

V dlouhých chronických respiračních onemocnění (bronchitida, rozedma plic, plicní fibróza, bronchiální astma, chronická pneumonie) dochází k výraznému potlačení obranyschopnost organismu, což také negativně ovlivňuje vznikajících při hnisavých destruktivní procesy v plicích. Podobné podmínky dojít také při léčbě steroidních hormonů. Jako výsledek hormonální substituční terapie tělo se stává náchylnější k infekci a mikrobiální flóry – více rezistentních k antibiotikům. Kromě toho, hojení ran je zpomalován snižuje kapilární proliferace, ukládání kolagenu a fibroblastů.

Tak, vývoj absces plic a další plicní suppurations přispívá oslabený celkový stav organismu v důsledku intoxikace alkoholem, drogová závislost, zánětlivých onemocnění dýchacích cest, závažné systémové onemocnění, a ve stáří. Tyto podmínky přispívají k hladkému rozmnožování patogenních organismů, které v souvislosti s porušováním místní oběh a bronchiální obstrukcí je hlavní příčinou plicního abscesu a dalších plicních suppurations.

V poslední době došlo k poklesu v roli méně patogenních organismů (pneumokoky, streptokoky), a zvýšení obsahu antibiotika odolného mikroflóry (anaerobních gram-flóry, Streptococcus). Obyčejný nález byl vzhled assotsiatsiypatogennoy mikrobiální flóry s Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Mycoplasma, kvasinky, viru chřipky, a jiní.

Cesty k plicní absces

V závislosti na vývoji způsobů, jak se rozlišují:

 • Pnevmoniogenny (postpneumonic) plicní absces, vzniká jako komplikace bakteriální pneumonií 63-95% případů.
 • Bronchogenní plicní absces, vyvíjí v důsledku destrukce stěn bronchiektázie a šíření zánětu v plicní tkáni s následnou nekrózou, hnisání a vývoj dutiny – abscesu. Takové abscesy jsou častěji násobek. Tento typ abscesu je často kvůli aspirační mechanismus u lidí, kteří trpí alkoholismem, drogovou závislost, epilepsie a poranění hlavy, doprovázen prodlouženým ztráta vědomí.

Mezi další mechanismy vývoje plicní absces třeba rovněž uvést:

 • hematogenically-embolické (v septickém endokarditidy, hnisavé tromboflebitida žil končetin a pánve, jakož i v jiných oblastech abscesy);
 • obstrukční (bronchiální obstrukce vede nádor nebo cizí těleso);
 • posttraumatická (což má za následek stlačení, pohmožděnin, výstřel nebo nožem rány).

Příznaky a diagnóza plicního abscesu

Na rozvoji plicního abscesu doložený výskyt:

 • Reakční teplota,
 • bolest,
 • kašel s hnisavého sputa,
 • hnilobný zápach z úst,
 • zhoršené dýchání,
 • příznaky intoxikace,
 • hemoptysis.

Symptomatologie závisí na stupni odvodnění přes postiženého průdušky. V závislosti na tom, se může vyvinout absces blokován v nepřítomnosti drenáž abscesu s nedostatečným bronchiální drenáží nebo s dobrým bronchiální obstrukcí. Nejvážnější aktuální pozorován při uzamčení absces. V důsledku zvýšení tlaku v dutině abscesu a zapojení do viscerální pleury vznikají silné bolesti na hrudi. Suchý kašel, případně menší množství serózní, hnisavý hlenu v důsledku zánětu plic nebo zánět průdušek. Tam jsou označeny příznaky intoxikace (ztráta chuti k jídlu, slabost, dušnost, špatné spaní, únava, tachykardie ). Charakterizované horečkou, zimnicí, nalévání s potem.

Vyšetření odhalilo bolest na pohmat (pocit) na postiženou oblast, na zpoždění při dýchání, zkrácení bicího zvuku. Radiograficky tomogram a zánětlivý infiltrát je detekován v homogenní stmívání. Přestávka z abscesu v bronchiálním stromu se objeví velkého množství hnisavého sputa s nepříjemným zápachem, někdy smíchané s krví. Typicky, po oddělení hnis snižuje tělesnou teplotu a celkový stav pacienta zlepší. Na rentgenovém snímku a poznamenává, vzhled osvětlení ve středu zastínění odpovídající vytvořeného abscesu dutiny naplněné plynem a kapalinou vyčistit horizontální úrovni.

Aby bylo možné pro diagnostiku akutních dat absces anamnéza, posoudit celkový stav organismu pacienta, jakož i údaje klinické, laboratorní, funkční, imunologických a radiačních vyšetřovacích metod. V některých případech je obtížné rozlišit akutní absces a gangrény plic na základě příznaků a rentgenových výsledků vyšetření. Obvykle vyznačující se tím, progresi a rozvoji komplikací, se rychle rozvíjí marazmus, anémie a významné plicní onemocnění srdce ke sněti. Nejspolehlivějším kritériem při diferenciální diagnostice těchto dvou států je rentgenové vyšetření v dynamice byly porovnány s klinickými projevy. Důležitou roli patří tomografie, se kterým je možné stanovit strukturu léze v různých hloubkách, přes odvodňovací průdušek, detekce záchvatů.

Pro diferenciální diagnostiku plicní absces a nádorových onemocnění na základě dat o endoskopických a radiologické vyšetření. Rozhodující roli hraje provádějící diagnostické bronchoskopie a biopsie follow-up studie. Když periferních „dutina“ formy rakoviny je z jehlové biopsie.

Příznaky plicního abscesu může vypadat tuberkulózní léze. V tomto případě se ukazuje detekci tuberkulózy ve sputu Mycobacterium tuberculosis nebo tuberculosis datových imunologických diagnostických metod. Vzhledem k tomu, další nemoci, které mají podobné klinické projevy, je třeba poznamenat, hnisavé procesy v pleurální dutině (empyém a pneumoempyema) hnisající vrozenou plicní cystu, aktinomykóza plic.

Komplikace akutního plicního abscesu

Mezi nejčastější komplikace patří rozvoj:

 • pneumoempyema;
 • empyema;
 • krvácení do plic;
 • patologický proces v opačném světle;
 • pnevmoperikardita;
 • sepse.

Nejčastěji dochází k rozvoji pneumoempyema a plicní krvácení. Pnevmoperikardit je vzácná, ale velmi nebezpečné komplikace plicního abscesu. V tomto případě se najednou dochází k prudkému zhoršení stavu pacienta, doprovázené výskytem podkožní emfyzém na horní polovině trupu, krku, hlavy, kolaps.

Akutní plicní absces v některých případech může být vytvrzen spontánně, ale charakteristické přechodu do chronické formy. Chronická abscesy jsou častější u II, IV, IX, X segmentech plic, obvykle po pravé straně, to znamená, že na místě center akutní zápal plic a akutní plicní absces. U chronické absces se vyznačuje časné zapojení do procesu lymfatické drenáže s rozvojem plicní fibrózy a napětí plic.

Principy konzervativní léčby plicní absces

V případě akutního nekomplikovaného plicního abscesu aplikovaným terapie zaměřené na:

 • bronchiální funkce odvodnění zotavení (expektorans, posturální drenážní inhalace, transnazální katétr bronchiální bronchoskopická kartáčování, mikrotraheostomiya, propíchnutí nebo perkutánní drenáž abscesu dutiny.);
 • boj proti mikrobiální flóry v ohnisku hnisání;
 • stimulace obranyschopnost organismu;
 • zmírnění klinických projevů (symptomatické terapie).

Výsledkem konzervativní léčby obvykle závisí na tom, jak rychle bude obnoven přirozený odtok hnisavých dutin. To je snadnější dosáhnout v přítomnosti kapalné hnisu a malých záchvatů. Volba léčby závisí na vlastnostech patologického procesu, zejména na stavu bronchiální odvodnění.

Pro odvod obsahu hnisavou z plic platit posturální drenážní dutiny (drenážní poloha) ve spojení s dechovými cvičeními, masáže a odposlechu hrudníku. Zvlášť důležité provádět posturální drenáž ráno očistit průdušky kumulovanou hlenu a noc.

Zlepšení průchodnosti průdušek vypouštění podporuje inhalaci, intratracheální infuzi léčiv, jakož i použití vykašlávání drog. Účinnost léčby se zvyšuje s výskytem proteolytických enzymů (himopsina, trypsinu, elastasy, ribonukleasy, atd.), Solubilizační hnisavé malé izoluje a hmoždinek.

V případě, že žádný pozitivní vliv na použití těchto metod pro 3-5 dnů a při udržování hladiny kapaliny v abscesu dutině použité více účinných metod nástrojů a drenážní kanalizace. Dobrý účinek je pozorován při použití segmentového průdušek katetrizaci, ve kterém je produkován podnarkoznaya bronchoskopie dochází zavedením nepropustného pro záření podařilo drenážní katétr do průdušky nebo přímo do dutiny pod kontrolou rentgentelevideniya absces. To odstraňuje hnis z abscesu dutiny, výplach se provádí jeho následné zavedení proteolytických enzymů a antibiotik. Dalším způsobem, jak segmentového průdušek katetrizace – punkcí průdušnice Seldingerova. V tomto případě, je katétr umístěn do odvodňovacího abscesu průdušky po dobu několika dní.

Povinná léčba je bronchoskopická kartáčování, což umožňuje maximální odstranění hnisavý hlen pod kontrolou zraku.

Ovlivňovat se používá mikrobiální flóry antibiotické terapie. Největší účinek byl pozorován při vytváření vysoké koncentrace antibakteriálních léčiv v ohnisku hnisání. Pro tento účel, intravenózní podávání antibiotik nebo přímé podávání léků do plicní tepny, a na způsobu podání a na endolymphatic intersticiální elektroforézy.

Pro zlepšení imunitní obrany aplikuje imunoterapií. Těžké pacienti jmenovat immunnozamestitelnuyu (zavedení nativní hyperimunní plazmu, buffy hmotnost polyvalentní lidský imunoglobulin, atd), terapie adaptogenní (aplikační biostimulyatrov – Aloe infuzí ginseng, Eleutherococcus)., Vitamíny, atd zlepšení imunitního systému je také dosaženo pomocí extrakorporální metody detoxikace (plasma sorpce, plazmaferéza, hemosorpce lymphosorption a kol.), který se vyskytuje v důsledku odstranění toxinů, toxické sníženým antigenní zátěž na tělo a ST chshaetsya účinnost imunitních buněk.

Konzervativní léčba umožňuje plnou nebo klinického stavu u všech pacientů s akutní plicní absces v dobrém bronchiální odvodnění. Pokud žádný účinek, stejně jako výskyt komplikací (např. Masivní krvácení do plic), vyžaduje použití metod umělé venkovní výfukových hnis: propíchnutí plicní absces, odvodnění přes torakocentéza nebo pneumonopathy.

chirurgické léčebné metody

Chirurgická léčba plicní absces provádí několika způsoby:

 • By abscesu odvodnění (torakocentéza, thorakotomické a pneumonopathy).
 • S pomocí snadného resekce.

Chirurgická léčba je zaměřena na nejrychlejší a úplné odstranění hnisu a mrtvé oblasti plicní tkáně.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

plicnГ­ absces

SolitГЎrnГ­ nebo vГ­ce kolekcГ­ hnisu uvnitЕ™ plicnГ­ho parenchymu v dЕЇsledku infekce bakteriemi, prvoky, nebo jinГЅch lГЎtek.

KГіd deskriptoru: C01.539.830.025.490

PodrobnГ© informace o nemoci

Rozedma plic

OnemocnД›nГ­, kterГ© se velmi ЕЎpatnД› lГ©ДЌГ­ aВ vznikГЎ dГ­ky ЕЎpatnГ©mu ЕѕivotnГ­mu stylu. Rozedma plic neboli emfyzГ©m vznikГЎ rozpadem plicnГ­ho parenchymu, zpЕЇsobenГ©ho rozpadem alveol. VВ plicГ­ch vznikajГ­ cysty naplnД›nГ© vzduchem aЕѕ.

PlicnГ­ embolie

Mnoho ДЌlГЎnkЕЇ bylo napsГЎno oВ infarktu myokardu ДЌi oВ cГ©vnГ­ mozkovГ© pЕ™Г­hodД›. PlicnГ­ embГіlie je onemocnД›nГ­ naВ stejnГ©m principu, jako tyto nemoci, ovЕЎem jak uЕѕ nГЎzev napovГ­dГЎ jednГЎ se zde oВ embolus, kterГЅ brГЎnГ­ prЕЇtoku krve.

ZГЎnД›t pohrudnice

Zánět pohrudnice (Pleuritida) – jedná se o zánět postihující pleuru, pohrudnici. Pleura je blána, která vystýlající hrudní dutinu a pokrývající plíce (pleruraparietalis a pleura visceralis). Mezi plicní tkání a pleurou je.

CystickГЎ fibrГіza

CystickГЎ fibrГіza je geneticky podmГ­nД›nГЎ nemoc, zaВ kterou mЕЇЕѕe defektnГ­ gen CFTR. Ten se nachГЎzГ­ naВ 7. chromozomu aВ je zodpovД›dnГЅ zaВ stav chloridovГЅch kanГЎlЕЇ naВ bunД›ДЌnГЅch membrГЎnГЎch. PЕ™i poruЕЎe tohoto kanГЎlu dochГЎzГ­.

Bolest na hrudi

Bolest naВ hrudi mГ­vГЎ ДЌasto charakter tlaku, pocitu sevЕ™enГ­. PЕ™i zjiЕЎЕҐovГЎnГ­ pЕЇvodu bolesti je dЕЇleЕѕitГ© ptГЎt se naВ jejГ­ lokalizaci, zda se ЕЎГ­Е™Г­ zВ mГ­sta vzniku, jakГЅ mГЎ charakter, trvГЎnГ­, zda existuje ГєlevovГЎ poloha.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi tezauru Medical Subject Headings patЕ™Г­ NГЎrodnГ­ lГ©kaЕ™skГ© knihovnД›.

Informace naВ tomto portГЎlu majГ­ pouze informativnГ­ charakter aВ nenahrazujГ­ konzultaci sВ VaЕЎГ­m oЕЎeЕЎtЕ™ujГ­cГ­m lГ©kaЕ™em.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi ДЌГ­selnГ­ku diagГіz MKN-10 patЕ™Г­ ministerstvu zdravotnictvГ­ ДЊR, zdroj informacГ­ ГљZIS ДЊR.

AutorskГЎ prГЎva pro ДЌeskou verzi tezauru Medical Subject Headings patЕ™Г­ NГЎrodnГ­ lГ©kaЕ™skГ© knihovnД›.

PublikovГЎnГ­ nebo jakГ©koliv uЕѕitГ­ obsahu serveru je bez pЕ™edchozГ­ho souhlasu zakГЎzГЎno.

Zápal plic příznaky, příznaky, léčba plicního zánětu plic

Pneumonie (pneumonie) – akutní zánětlivé onemocnění plic, převážně infekční geneze, ovlivňující všechny tělo prvky struktury, zejména alveolů a interstitium. Jedná se o poměrně časté onemocnění diagnostikováno u zhruba 12-14 lidí v roce 1000, a u starších lidí, jejichž věk prošlo za 50-55 let, je tento poměr 17: 1000.

I přes moderní vynálezu nové generace antibiotik s širokým spektrem účinnosti, výskyt pneumonií zůstává v platnosti tak dlouho, jako pravděpodobnost připojení závažných komplikací. Úmrtnost na zápal plic je 9% všech případů, což odpovídá 4-tém místě v seznamu hlavních příčin úmrtí. Stojí po kardiovaskulární potíže, rakovinu, nemoci, úrazy a otravy. Podle statistik Světové zdravotnické organizace, 15% všech případů úmrtí u dětí do 5 let tvořily zápal plic na světě.

Etiologie pneumonie

Pneumonie se vyznačuje polyetiology, tj příčiny mnoha nemocí. Zánětlivý proces je tak neinfekční a infekční povahy. Pneumonie se vyvíjí jako komplikace základního onemocnění nebo se vyskytuje v izolaci, jako samostatná nemoc. Bakteriální infekce je na prvním místě mezi faktory, které způsobují poškození plicní tkáň. Spuštění zánět může také způsobit virové nebo smíšené (bakteriální a virové infekce).

Hlavními původci onemocnění:

 • Gram-pozitivní bakterie: pneumokoky (Streptococcus pneumoniae) – 70 až 96%, stafylokoky (Staphylococcus aureus), – ne více než 5%, streptokoky (Streptococcus pyogenes a jiných méně běžných druhů), – 2,5%.
 • Gram-negativní enterobakterie: klepsiella (Klebsiella pneumoniae) – od 3 do 8%, Pseudomonas aeruginosa (Pseudomonas aeruginosa) a tyč Pfeiffer (Haemophilus influenzae) – ne více než 7%, Legionella (Legionella pneumophila), bakterie Bacillus coli (Escherichia coli), a tak dále. d. – 4,5%.
 • Mycoplasma (Mycoplasma pneumoniae) – 6% až 20%.
 • Různé viry: adenoviry, pikornaviry, virus chřipky a herpes, což představuje 3-8%.
 • Houby: Candida (Candida), dimorfní kvasinky houba (Histoplasma capsulatum) a další.

Příčiny neinfekční povahy, které přispívají k rozvoji pneumonie:

 • Jedovatým typ dusit (trichlorfon, petrolejové par benzínu, olej).
 • Poranění hrudníku (kompresní zaklínění, hrboly, modřiny).
 • Alergeny (pyl, prach, zvířecí srst mikročástice, některé léky, a tak. P.).
 • Poleptání dýchacích cest.
 • Radiační léčba se používá jako při způsobu léčení rakoviny.

Akutní zánět plic může být způsobeno primárním činidla nebezpečné onemocnění, proti které se vyvíjí, například antrax, spalničky, spála, leptospiróza a dalších infekčních onemocnění.

Faktory, které zvyšují riziko vzniku zápalu plic

U mladších dětí:

 • imunitní nedostatečnosti dědičné povahy;
 • intrauterinní plodu asfyxie nebo hypoxie;
 • vrozené vady srdce a plic;
 • cystická fibróza;
 • podvýživa;
 • poranění při těžkém porodu;
 • pneumopatie.
 • Early kouření;
 • chronická ložiska infekce vedlejších nosních dutin, nosohltanu;
 • kazu ;
 • cystická fibróza;
 • Získaná onemocnění srdce;
 • oslabená imunita vzhledem k opakujícím se virovým a bakteriálním infekcím.
 • chronická onemocnění dýchacích cest – průdušky, plíce;
 • kouření;
 • alkoholismus;
 • Krok dekompenzované srdeční selhání;
 • onemocnění endokrinního systému;
 • závislost, zejména inhalační lék nosem;
 • imunodeficience, včetně infekce HIV a AIDS;
 • stimulované prodlouženou přítomnost v poloze na zádech, jako je mrtvice;
 • jako komplikace po operaci na hrudi.

Mechanismus pneumonie

Penetrace patogenů v plicním parenchymu:

Bronchogenní cesta je nejběžnější. Mikroorganismy vstoupit bronchiol s vdechovaného vzduchu, a to zejména pokud jsou přítomny jakékoliv zánět nosní dutiny: oteklé sliznice s oteklé v důsledku zánětu řasinkami epitelu nemůže držet choroboplodných zárodků, a vzduch není úplně vyčištěný. Možné šíření infekce chronických center, která se nachází v krku, nosu, vedlejších nosních dutin, mandlí, ve spodních částech dýchacího traktu. Pneumonie také usnadňuje aspiraci, různé lékařské manipulace, např intubaci nebo bronchoskopie.

Hematogenní cestou je zjištěna mnohem méně často. mikrobiální penetraci do plicní tkáně se v krvi může při sepsi, intrauterinní infekce, nebo intravenózní injekcí drog.

Lymphogenous způsob je velmi vzácný. V tomto případě, patogeny nejprve proniknout do lymfatického systému a pak se proud nesen lymfy celým tělem.

Jeden z výše uvedených způsobů patogenní agens na sliznice dýchacích bronchioles kde usadit a začít se množit, což vede k rozvoji akutní bronhioloita nebo zánět průdušek. Je-li proces nezastaví v této fázi, mikroby přes interalveolar příček přesahují terminálových větví bronchiálního stromu, což způsobuje nebo difúzní intersticiální zánět plicní tkáně. Kromě segmentů obou plic postižených bifurkace proces, paratracheal a bronchopulmonární regionálních lymfatických uzlin.

Porušení bronchiální vodivost však vývoj emfyzému – patologické léze expanzní vzduchové kapsy distální bronchiolů a atelektázu – spadenie léze nebo lalok. Plicní sklípky vytvořené hlen, který brání výměnu kyslíku mezi cév a tkání těla. V důsledku rozvoje dýchací potíže s nedostatkem kyslíku a v případě závažného – srdečním selháním.

Zánět virové povahy, často vede k deskvamace a nekrózy epitelu, inhibující humorální a buněčné imunity. Abscesu typický zápal plic způsobený stafylokoky. Tak pyo-nekrotických ohniště obsahuje velké množství mikrobů na svém obvodu existují oblasti, serózní a fibrinózní exsudátu bez stafylokoky. Zánět serózní povaze šíření patogenů, chovu v oblasti zánětu, která je charakteristická na zápal plic způsobený pneumokokem.

Klasifikace pneumonie

Podle klasifikace používá pneumonie rozdělené do několika typů, tvarů etapách.

V závislosti na etiologii pneumonie je:

Na epidemiologických údajů na základě:

 • nozokomiální:
 • cytostatika;
 • ventilace;
 • aspirace;
 • příjemce do transplantovaného orgánu.
 • Získaná komunitní:
 • aspirace;
 • imunity;
 • aniž by byla porušena imunitu.

Relativně klinicko-patologických projevů:

V závislosti na povaze onemocnění:

Na distribučním procesu na základě:

Pokud jde o vývoj mechanismu pneumonie je:

S ohledem na přítomnost nebo nepřítomnost komplikací:

příznaky pneumonie

Téměř každý typ pneumonie má průtokové charakteristiky vzhledem k vlastnostem mikrobiální činidla, závažnosti onemocnění a přítomnosti komplikací.

Lobární pneumonie začíná náhle a prudce. Teplota v krátké době dosáhne maximální počet, a udržována na vysoké až 10 dnů, v doprovodu zimnice a závažné příznaky intoxikace, – bolesti hlavy, bolest kloubů, svalů, těžká slabost. Obličej vypadá vyčerpaně se cyanóza rtů a oblasti kolem nich. na lících horečnatou záře se zdá. Možná aktivace herpes virus s bydlištěm v těle, která se objevuje opary na křídlech nosu nebo okraje rtů. Dotčená pacienti o bolesti v hrudníku na straně zánětu, dušnost. Kašel při prvním vysušit, „štěkat“ a neproduktivní. Od 2. dne zánětu při kašli začíná odstoupit sklovitý slin viskózní konzistenci s pruhy krve, a pak možná i krev skvrna, což je důvod, proč se stává červeno-hnědé barvy. Množství zvyšuje výboje, sputum stává oslabená.

Dýchací počátku onemocnění může být vezikulární, ale oslabena v důsledku omezení stimulované lidské dýchací pohyby a pohrudnice léze. Asi 2-3 dny jsou slyšet na poslechem různých velikostí, a to jak suché a vlhké šelesty, praskání je to možné. Dále, akumulace v plicních sklípků fibrinu, bicí zvuk otupí, crepitus zmizí zesílený bronhofoniya zobrazí bronchiální dýchání. Zkapalňování výpotek vede ke snížení nebo vymizení bronchiální dýchací zpětného krepitace, která se stává více hrubý. Vstřebávání hlenu v dýchacích cest doprovázené tvrdým dýchání sklípkové s praskání.

V těžká kdy objektivní vyšetření odhalilo rychlé mělké dýchání, srdeční ozvy matný, časté arytmické puls, krevní tlak snižují.

V průměru horečnatá období trvá déle než 10-11 dnů.

Pro fokální pneumonie je charakteristická jiným klinickým obrazem. Nepostřehnutelný nástup s postupným zvlněné samozřejmě v důsledku různých fázích zánětlivého procesu v lézí plic segmentů. Mírná teplota není vyšší než 38,0 0 ° C s kolísáním v rámci jednoho dne, je doprovázena pocením. parametr srdeční frekvence odpovídá teplotě ve stupních. Když čísla až středně těžké pneumonie horečnaté teplotám nad – 38,7-39,0 0 ° C Stěžuje si na dušnost, bolesti na hrudi s kašlem, inhalování. K dispozici je cyanóza a akrozianoz.

Poslechem dechu tvrdě, slyšitelný znějící suché nebo vlhké malé, střední nebo velké bublající rale. Na centrálním místě nebo fokální zánět hlouběji nelze určit 4 cm od povrchu těla posilování hlasu nervózní a otupělost bicích zvuků.

Zvýšená čistota atypické formy zápalu plic s vymazány klinického obrazu a nedostatku některých charakteristických rysů.

Komplikace a možné následky zápalu plic

Onemocnění a jeho výsledek je do značné míry závislá na vzniku komplikací, které jsou rozděleny do plicní a mimoplicní.

Mimoplicní komplikace pneumonie:

 • hepatitida;
 • meningoencefalitida;
 • encefalitida;
 • meningitida;
 • endokarditida;
 • zánět středního ucha;
 • myokarditida;
 • anémie;
 • mastoiditida;
 • glomerulonefritis;
 • psychózy;
 • sepse.

V těžké akutní pneumonie s rozsáhlými lézemi a destrukci plicní tkáně rozvíjet účinky toxinů:

 • akutní srdeční, respirační a / nebo jaterní nedostatečnost;
 • výrazný posun acidobazické rovnováhy;
 • infekční-toxického šoku;
 • trombogemorragichesky syndrom;
 • renální insuficience.

pneumonie diagnóza

Základem pro diagnózu jsou údaje fyzikálního vyšetření (anamnéza, bicí a poslech plic), klinické, laboratorní a instrumentálních metod výzkumu.

Hlavní laboratorní a instrumentální diagnostika:

 • Biochemické a krevní obraz. Podle určitých parametrů (leukocytóza, zvýšené rychlosti sedimentace erytrocytů, a počet neutrofilů), jsou hodnoceny na přítomnost zánětu v těle.
 • Rentgen plic ve dvou výstupků – nejdůležitější způsob pro diagnostiku plicních lézí prvků. Rentgenové snímky mohou odhalit difúzní nebo fokální stmívání různou velikost a lokalizaci, intersticiální změny se zvýšenou plicní vzorem v důsledku infiltrace, ostatní radiologické známky zápalu plic.

Rentgenový provádí na začátku onemocnění pro diagnostiku, řízení – na 10. den léčby pro stanovení účinnosti terapie, v denní rentgenovém snímku 21-30, je v poslední době pro účely radiografického nálezu resorpce zánětlivého procesu a odstranění komplikací.

 • Bakteriologické vyšetření sputa kultury pro identifikaci mikrobiální látky a stanovení jeho citlivost a odolnost vůči antibiotikům, antifungální nebo jiných drog.
 • Plyn složení krve s definicí parciálního tlaku oxidu uhličitého a obsah kyslíku v druhé v procentech, a dalších ukazatelů.
 • Pulsní oximetrie – přístupnější a často používány neinvazivní metoda pro výpočet stupně nasycení krve kyslíkem.
 • Sputum mikroskopie Gram skvrnu. To pomáhá identifikovat gram-pozitivní nebo gram-negativní bakterie. Při podezření na tuberkulózu – předepsaná studii malování Ziehl-Nielsen.
 • Bronchoskopie biopsie je to možné.
 • Punkci pleurální dutiny s biopsií pohrudnice.
 • Plicní biopsie.
 • CT nebo magnetickou rezonancí hrudníku.
 • US pohrudniční dutiny.
 • Krevní test sterility, a krevních kultur.
 • diagnostika PCR.
 • Rozbor moči.
 • Virologické nebo bakteriologické vyšetření stěrů z nosu a krku.
 • Vyšetřování polymerázové řetězové reakci (DNA metodou polymerázové).
 • Imunofluorescenční analýza krve.

Léčba pneumonie

Středně těžké a těžké pneumonie vyžadují hospitalizaci nebo terapeutického pulmonological prostor. Nekomplikované mírné pneumonie může léčit ambulantně pod dohledem místního terapeuta nebo lékaře-pulmologem, navštívit nemocné doma.

Klid na lůžku s hojným pitím a vyváženou stravu sparing pacient by měl dodržovat celou dobu horečky a těžké intoxikace. Místnost nebo prostor, kde by měl být pacient pravidelně vysílala a kvartsevatsya.

Nejdůležitější léčba je kauzální léčba zaměřena na destrukci patogenu. na skutečnost, že nejčastěji diagnostikovanou zápal plic bakteriálního původu na bázi se etiotropic léčba onemocnění tohoto druhu je vznik průběhu antibiotické léčby. Volba léčiva nebo jejich kombinace se provádí ošetřující lékař v závislosti na jejich stavu a věku pacienta, závažnosti symptomů, v přítomnosti nebo nepřítomnosti komplikací a individuálních charakteristik, jako je alergie na léčiva. je zvolen multiplicita a způsob podávání antibiotika, počínaje závažnosti pneumonie, často parenterální (intramuskulární) podání.

K léčbě zápalu plic, antibiotika jsou použity následující farmakologické skupiny:

 • polosyntetické peniciliny – oxacilin, karbenicilin, amoxiclav, ampioks, ampicilin;
 • makrolidy – sumamed, Rovamycinum, klarithromycin;
 • linkosamidy – linkomycin, klindamycin;
 • cefalosporiny – ceftriaxon, cefazolin, cefotaxim, a jiní;
 • fluorochinolony – aveloks, tsiprobay, moxifloxacin;
 • aminoglykosidy – gentamycin, kanamycin nebo amikacinu;
 • karbapenemy – Meronem, meropenem, TIENAM.

Průměrná doba se pohybuje v rozmezí od 7-14 dnů, někdy i déle. Během tohoto období, nelze vyloučit nahrazení jinými léky.

Základem léčby pneumonie etiotrop houbového původu jsou antimykotika, virus – antivirotikum.

 • antipyretika pro snížení teploty;
 • mukolytika a expektorancia léky na ředění a odstraňování hlenu;
 • antihistaminika pro blokádu histaminových receptorů a abstinenční projevy přecitlivělosti;
 • bronchodilatátory pro bronchiektázie, obnovu odvodnění a odstranění dušnost;
 • imunomodulační terapie pro anti-infekční ochrany a stimulace imunogeneze;
 • detoxikační terapie, odstraňuje intoxikace;
 • vitamíny;
 • kortikosteroidy snížit zánět;

Fyzioterapie, jmenovaný po normalizaci teploty:

Léčebná opatření se provádějí před obnovením pacienta, který je potvrzen objektivními metodami – poslechem, normalizace laboratorních a radiologických studiích.

Prevence Pneumonie:

 • zpevnění těla;
 • posílení imunitního systému;
 • sanace chronické infekce ložisek;
 • včasná léčba zubního kazu;
 • vyhýbání hypotermie;
 • odvykání kouření a nadměrné požívání alkoholu;
 • kontrola prachu;
 • Změna místa výkonu práce, je-li spojen s nebezpečím průmyslu;
 • vyhnout se kontaktu s alergeny.

Vzpomínám si, jako dítě s pneumonií v nemocnici, se nyní každý kdo kašle pro mě tragédie (((

Nino, já vám rozumím dokonale, jak je samo o sobě dokonce začne dítě onemocní zápalem plic, takže se v případě, že sebemenší kašel, pak okamžitě začít užívat antivirotika, co jinde a bromhexin. Beru tak, jak vždy v sirupu, a to pouze náš producent. Více než jednou mi pomohl se vypořádat s kašlem.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply