Plicní infekce kůže proti ekzému na pokožce hlavy (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Kůže je zrcadlem zdraví. Pokud organismus není schopen zbavit se škodlivých látek přirozeným způsobem, toxiny si vyberou jinou cestu – unikají z organismu přes kůži. V těch případech se objevují kožní vyrážky, akné, ekzém, lupénka anebo herpes.

Ekzém – jeho příznaky a příčiny

Nejčastějšími příznaky ekzému jsou suchá, narudlá pokožka, svědící kůže se šupinatými olupujícími se fleky. Pacient obvykle nedokáže svědění odolat, tře a škrábe si postiženou oblast, čímž se příznaky pouze zhoršují.

Léčba ekzému

Ekzém je vlastně zánět kůže. Bez ohledu na vyvolávající příčiny je nutné k němu přistupovat jako k jakémukoliv jinému zánětu.

Co Vám nabízejí produkty Clean Inside ® – očista střev?

Clean Inside ® – očista střev v zájmu úplné očisty střev, detoxikace, zachování zdraví a vitality organismu obsahuje tři výrobky:

Prvním výrobkem je Clean Inside ® – očista střev, což je vlákninový doplněk. Tento produkt je nejdůležitějším faktorem při tom, aby očista střeva proběhla optimálně. Pomocí vláknin z léčivých rostlin, které se nacházejí v produktu, předchází usazování dalších toxických látek.

Vyrážka, ekzém, svědění kůže

Popis vyrážky, ekzému, svědění kůže

Fyziologie (jak to má fungovat)

Kůže tvoří pro tělo hlavní ochranou bariéru. Stav naší pokožky mnohdy zrcadlí stav nejen kůže, ale i naší stravy nebo dalších orgánových systémů našeho těla.

Je-li v kůži dostatek fungujících (nepoškozených, nezoxidovaných) tuků, tvoří pokožka neproniknutelnou ochranou bariéru pro cizorodé částice a zároveň udržuje v kůži správný poměr vody (tuky brání odparu vody z pokožky a následné suchosti kůže).

Voda v pokožce je potřebná (ostatně jako všude v těle) jako transportní médium. Nejen, že je základem krve, ale i mezi každou naší buňkou je voda. Voda (tedy krevní i ta mezibuněčná) umožňuje buňkám přijímat živiny a kyslík. A odvádět odpadní látky do jater, ledvin a pryč z těla.

Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

Ve vodě obsažené v našem těle jsou v každém momentě rozpuštěny živiny i odpadní látky.

Nižší obsah vody v kůži (mnohdy způsoben špatnou tukovou ochranou a tedy vyšším odparem vody) způsobuje doslova zakoncertování rozpuštěných látek (živin, odpadů).

(Jako když nabereme špinavou vodu a necháme jí vypařovat na slunci. Voda bude ubývat, až zbude jen kašovitá směs vody a nečistot, živin.)

Buňky obklopené nečistotami mohou přejít až do zánětlivé reakce, případně je změna prostředí ideální příležitostí pro mikroorganizmy a následné nehojící se infekce.

Vyrážka, ekzém, jsou definovány jako zánět kůže, který není vyvolán mikroorganizmy napadající kůži. Tělo tímto způsobem dává najevo problém v celém těle, kterým může být infekce v těle, nedostatek nějaké živiny, problémy imunity, nebo onemocnění nějakého orgánu.

Příčiny svědění kůže, vyrážky, ekzému

  • atopický ekzém, alergie
  • snížená imunita a přítomnost infekce (např. plané neštovice, spála, pásový opar)
  • opruzeniny (zčervenání, pupínky, pálení, bolest, svědění)
  • překyselení organizmu (únava, zimomřivost, studené končetiny, bolest hlavy, snížená imunita, alergie, špatné hojení ran, poruchy nervů)
  • celiakie, alergie na lepek (bolest břicha, průjem, hubnutí, pocit plnosti, únava, krev ve stolici, kožní vyrážka)
  • cukrovka, diabetes mellitus (únava, ospalost, žízeň, hlad, nadměrné močení, necitlivost, brnění končetin, svědění kůže, průjem, záněty močových cest, afty, zápach z úst a z moči)

Příznaky – klinický obraz

Akutně vzniklá vyrážka může odeznít sama po několika dnech, nebo lze od kožního lékaře či v lékárně získat nespočet přípravků pro léčbu vyrážky, ekzému.

Pravda o přírodních přípravcích

Strava a bylinky nejsou vše, ale působí na naše zdraví.

Chlamydiovú infekci léčí Dermatologie a patří mezi Pohlavní choroby

Příznaky chlamydiové infekce

Popis chlamydiové infekce

Chlamydie jsou malé organismy, které máme všichni spojené s pohlavně přenosnou nemocí. Mají však i svojí plicní formu, kterou přenáší chlamydia pneumoniae. Chlamydia psittaci naopak způsobuje nemoc psitakózu.

Jen chlamydia trachomatis je příčinou sexuálně přenosných onemocnění. Objevuje se též ve formě, jež způsobuje záněty spojivek a ve vzácných případech vede k oslepnutí.

Lékaři často o pohlavní formě nemoci mluví jako o civilizační hrozbě, protože postihuje přibližně 15% žen v sexuálně aktivním věku. Bakterie se často chovají tak nenápadně, že člověk ani nemusí zjistit, že onemocněl a nákaza sama od sebe odezní. Nebezpečí však tkví v následcích především u žen. Může negativně ovlivnit plodnost a u těhotných žen způsobit potrat.

Příčina a rizikové faktory chlamydiové infekce

Chlamydie jsou nejčastěji přenášeny vaginálně, análně a orálně nakaženým partnerem. Chlamydie však můžete chytit i přímým kontaktem s kontaminovaným ručníkem, povlečením, na toaletě, v bazéně, sprše nebo sauně. Onemocnění je také přenosné z matky na dítě během těhotenství.

Hlavním rizikovým faktorem je nedodržování zásad bezpečného sexu. Nevhodné je mít pohlavní styk s několika partnery najednou nebo naopak ho mít s někým, kdo má víc než jednoho sexuálního partnera.

Přenosnost z osoby na osobu je opravdu velmi vysoká. Tudíž je nevhodné používat například cizí ručníky.

Příznaky a projevy chlamydiové infekce

Zákeřnost chlamydií spočívá v tom, že u 75% žen a 50% mužů se typické příznaky vůbec neprojeví. O to horší komplikace později může infekce způsobit. Inkubační doba je uváděna asi 1- 3 týdny.

U žen se mohou objevit nepříjemné pocity v pochvě jako svědění a bolest, často se zhoršující pohlavním stykem. Dále pálení při močení (může to však být „jen“ močová infekce) a bolesti břicha nebo podbřišku. Někdy ženy mohou krvácet mezi periodami či po pohlavním styku.

Prvním vodítkem může být také citlivý vřídek na genitálu. V některých případech zduří mízní uzliny v tříslech spojené s horečkou a zimnicí.

U mužů se mohou objevovat neobvyklé pocity okolo močové trubice jako bolest a svědění. Během močení mohou cítit pálení. Varlata bývají nateklé a bolestivé na omak. Občas se může objevit i bolestivost kloubů.

Při nechráněném análním styku může infekce vyvolat zánět konečníku nebo vzácně předstojné žlázy.

Léčba chlamydiové infekce

Už při malém podezření na infekci chlamydiemi je nutné zajít k lékaři. Lze ji však odhalit až po 7 dnech po infikování. Rozhodně však nevyhledávejte babské rady a svěřte se do rukou odborníků!

Při preventivní gynekologické prohlídce se odhalí málokdy, protože test na chlamydie není její součástí. Proto je nutné si toto vyšetření vyžádat a nečekat na preventivní prohlídku kvůli ostychu.

Lékař vám pravděpodobně jako první provede výtěr děložního krčku/ močové trubice.

U chronických infekcí může správnou diagnózu usnadnit sérologické vyšetření specifických protilátek.

Při potvrzení infekce chlamydiemi je nutné okamžitě nasadit antibiotika. Samotná antibiotika infekci úplně nevymítí, ale zničí a utlumí většinu zárodků a usnadní tak organismu boj s nimi. Je důležité brát antibiotika správně a hlavně je celé dobrat.

Nejpoužívanějšími antibiotiky jsou jednorázový azitromycin a doxycyklinu pro sedmidenní kúru. Používá se též Summamed, Erytromycin a Roxithromycin. Během léčby antibiotiky byste se měli chránit před sluncem, abyste zbytečně nevyvolali alergickou reakci.

Dodržte doporučený zákaz pohlavního styku až do úplného vyléčení potíží, minimálně týden po dokončené léčbě.

U 95% případů dochází k úspěšnému vyléčení chlamydií. U neúspěšných, nedostatečně léčených nebo vracejících se infekcí je léčba dlouhodobá a únavná.

Po léčbě by se mělo provést kontrolní vyšetření po 1-2 týdnech od vyléčení infekce.

Velmi důležitým krokem je vyšetřit a vyléčit vašeho sexuálního partnera, pokud jich je více, tak určitě všechny! Může dojít k ping-pong reakci mezi stálými partnery a k šíření infekce na jiné osoby partnerem náhodným.

Prevence chlamydiové infekce

Jedině dodržování zásad bezpečného sexu vás spolehlivě ochrání. Při náhodném pohlavní sexu vždy používejte latexové kondomy. Jeden věrný sexuální partner je zárukou, že nedonesete žádnou pohlavně přenosnou nemoc od někoho jiného.

Dále by se mělo dbát na intimní hygienu a používat jen vlastní ručníky, aby se zamezilo přímému kontaktu s infekcí.

Jak si mohu pomoci sám

Mnoho žen si myslí, že pomohou výplachy pochvy. Omyl! Naopak si můžete přivodit další infekci pohlavního ústrojí což může vést až k neplodnosti.

Nejlépe uděláte, pokud budete správně užívat předepsaná antibiotika a celé je doberete.

Podobné příznaky jako chlamydiová infekce může mít

Močová infekce (pálení při močení)

Komplikace chlamydiové infekce

U žen hrozí vážné nebezpečí neplodnosti. V případě, že není onemocnění chlamydií léčeno, šíří se dál a může vážně poškodit pohlavní ústrojí. Způsobuje slepení vejcovodů, kde dochází ke splynutí vajíčka a spermie, což může způsobit mimoděložní těhotenství.

Rozšířená infekce do pánevní oblasti také může způsobit záněty vaječníků, vejcovodů a dělohy. Tyto záněty poznáme podle bolesti v křížové části zad a v břiše, horečky, bolesti při pohlavním styku a krvácení mezi menstruacemi.

Infekce může způsobit potrat nebo vyvolat předčasný porod.

Chlamydie přenesené na dítě se nejčastěji projeví jako zánět rohovky nebo plic. Je nutná okamžitá léčba.

U mužů chlamydie narušují DNA spermií a tím způsobují jejich sterilitu.

Neléčené chlamydie také usnadňují přenos HIV, příčinu nemoci AIDS.

Další názvy: chlamydie, chlamydióza, chlamydophila, chlamydia, chlamydia trachomatis

Zkušenosti uživatelů s chlamydiovou infekci

Léčba plicních chlamydií harik (02.01.18)

Dcera (23 let) měla plícní chlamydie. Začalo to tak, že se jí celé tělo osypalo kopřivkou. Po rozboru krve zjistili chlamydie a prodělanou mononukleózu. Jak bylo tělo po mononukleoze oslabené, tak se neubránilo plicním chlamydiím. Týden byla hospitalizovaná v nemocnici. Nasazeny na 1 měsíc antibiotika Klacid a ještě nějaké prášky na potlačení té kopřivky. Po necelém měsíci zkusila prášky na kopřivku vysadit a druhý den byla samá vyrážka. Tutíž žádný pozitivní výsledek. Jak dobrala antibiotika, tak jsme nasadili dostupnou léčbu a za 3 týdny vyléčeno.

Vhodná účinná léčba zatím neexistuje Marie Claire (30.08.17)

Mám plicní chlamydie i plicní mykoplazmy už 4 roky. Trápí mne úporný suchý dráždivý kašel v téměř permanentních záchvatech, velká únava a vyčerpání, mozková mlha, brnění v končetinách a snížená citlivost prstů levé ruky. Vyzkoušela jsem všechny možné léčby, od antibiotik i v kombinaci a delší dobu až po alternativy, jako je plazmový generátor a akupunktura i bylinky. V současné době zřejmě neexistuje vhodná účinná léčba. Antibiotika jsem po půl roce vysadila, dlouhodobá léčba antibiotiky podle mne je vyhánění čerta ďáblem. Nejvíce mne trápí přístup některých lékařů k pacientům s tímto onemocněním a bagatelizování infekce.

Léčba Chlamydie plicní i trachomatis Petrcpn (11.06.17)

Léčba antibiotiky je nezbytná. A to dlouhodobá. Rok a více.

Lékaři, kteří dělají to, že dají lidem antibiotika a pak antidepresiva, svědčí dvě věci. Že dokáží akorát lidem na chvíli ulehčit, a že antidepresivy lidem vlastně umožní umírat příjemněji.

Každý lékař, kdo to takto léčí, by za války byl postavený před polní soud a druhý den popraven.

Léčba jako taková je zdlouhavá.

Léčí se antibiotiky-maktolidy, které pronikají dovnitř do buňek.

Jsou to především účinné léky jako azytromyclin (to samé je třeba sumamed), pak tetracyklyn (doxybene, doxcyklin to je to samé, lepší a novější na úhradu bez doplatku je minocyklin), a pak na plicní se přidává benemicin.

Léčba samotná začíná však až pulzy metrodinazolu.

Summamed se často dává v pulzech i nitrožilně. Pulzy znamenají užívání k uvedené léčbě s odstupem dvou-tří týdnů, vždy pulz 5-7 dní.

Tato léčba je účinná, ale netrvá pár týdnů, nebo měsíců, ale pár let. Je taky drahá. A to jak na pojišťovnu, tak na peněženku v rámci nehrazených služeb. Ale tato léčba funguje. Člověk by ji u lékaře čekal běžně. Nikoliv. Dočkáte se ji na klinikách v Německu za statisíce, v Čechách za desetitisíce od doktora Klubala, který je skutečný poklad.

Pokud se ale chcete vyléčit, přežít, prodejte co můžete, vezmete úspory a objednejte se u něj. Jen má dost plno. Lidi, pro které je jedinou nadějí. A ti, kteří pocítili aroganci lékařů a jejich nestoudnou bezohlednost, se bude cítit u toto lékaře jako v ráji.

Je to fenomen doby. A pokud bude na chlamydie lék, lidská populace dramaticky posílí a zbaví se celé řady civilizačních nemocí. Takové léky jsou objevené, ale ještě bohužel potrvá, než budou dostupné. Držte se!

Chlamydie a moje zkušenost s poradnou K.Vary (23.06.15)

První seznámení s chlamydií mám cca skoro před 20 lety. Jako mladej chlap jsem to bral jako nějakou chřipku, ATB a šmitec, takhle to šlo dokola mnoho let – urolog, ATB, atd.

Jednoho dne po vleklých angínách zánět pohrudnice, v nemocnici v Karlových Varech (pohotovost) mi dali nějaké ATB a alou domů, jenže jsem se dusil vlastní krví, tak dopoledne už na plicní, pan doktor se málem převrátil, když mi udělal vyšetření, zamumlal něco o vrazích z pohotovosti, mimo jiné zjištěná chlamydie.

A tak to šlo dál a dál se to zhoršovalo a dál ATB a ATB.

Doktoři permanentně odmítají přeléčení, odmítají laboratorní vyšetření (je prý drahé a samoplátce má červenou).

Došlo to tak daleko, že dnes mam tlak a hučení, pískání v hlavě a v uších, neskutečné bolesti hlavy a spodku, plíce jak kdybych měl záduchu, o únavě a jiných potížích nemluvím + zuby.

Jednoho dne jsem narazil na Chlamydiovou poradnu infekčního oddělení Karlovarské nemocnice. Sama paní primářka mě odkázala na pana doktora, co to vede. Tak se objednám, přineste všechny zprávy, co můžete dohledat.

Ok, přijdu na pohovor, pan doktor si čte horu zpráv, pak přes hodinu a půl je přepisuje do svého PC. Když zavolá, už má vytisknutý posloupný seznam, kdy byla Chlamydie zjištěná a co jsem bral, doplněná o nemocniční záznamy.

Předá mi jeden výtisk – hustě popsaná A4, od shora až dolů – sám koukám, kolikrát jsem to už měl zjištěné a kolik jsem spolykal ATB. Načež mi pan doktor položil otázku, jakou že si od něj představuji pomoc, co vlastně chci. No, zaskočil mě, čekal jsem v poradně radu, vyšetření a třeba návrh léčby. Zmohl jsem se na suché: „Čekal jsem, doktore, že i poradíte, jak se tohohle prevíta zbavit.“ Pan doktor se zadívá do PC a povída: „Pane, nechtěl byste navštívit psychiatra?“ Takovou poradnu jako je v nemocnici v Karlových Varech asi dělali pro nějakého darmožrouta…

Dnes jsem ve stavu, kdy se jen modlím, abych se dožil dne, kdy se najde lék a lékař, co mi pomůže. Aby přišel den, kdy se začně brát tahle mrcha chlamydie vážně a lidi dostanou adekvátní léčbu.

Chlamydie – mnoho drobných problémů petr369 (16.11.13)

Motání hlavy, hučení v hlavě, tlak v uších, zvýšená mazivost v uších, bolesti krčních uzlin, bolesti v tříslech, pobolívání kolen, únava i po probuzení, časté nadýmání, zima. Potíže trvaly přes rok.

Co mi pomohlo

Každý den si hlídám množství pití – piju před spaním (s psyliem), po probuzení (s citronem), po vymočení, teplé, ledové (doušek). Také různé bylinné čaje (pokus-omyl).

Další chod ale až (hned) po vytrávení předchozího.

Syrová strava (všelijaké klíčky, listy..). Nemíchám moc jídla. Ovoce úplně samostatně. Nejím nic, do čeho se přidává cukr nebo bílá mouka (to je docela peklo), tmavší pečivo občas peču sám. Občas maso (rostliny nemají nutný vit.B12)

Sleduju stále vnitřek svého těla, protahuju se.

Zostřilo se mi vnímání, přestala se motat hlava, přestal tlak v uších, pokožka má zdravou barvu.

Pozitivní test na chlamydie tak (11.08.12)

Nevím, jak dlouho jsem je v sobě měla a jestli je ještě mám, ale přístup lékařů u nás je do nebe volající – v tomhle ohledu. Jsem medička, takže o to hůř. Nejdřív jsem dostala angínu – na ORL mi dali antibiotika a udělali výtěr – nic, hned se mi to po týdnu pauzy vrátilo a z výtěru vyšlo, že mi to dělá E. coli. Další antibiotika a zkrátím to, následovala další dvě antibiotika a k tomu se pak objevil hnusný vaginální zápach! A hleny ve stolici! Vzala knížku pohlavních nemocí a četla jsem vybrané kapitoly příteli. Četla jsem mu, jaké jsou u mužů příznaky a on se lekl, nic mi neřekl a došel si k urologovi. Nicméně zjistil, že má chlamydie a bál se mi to říct.

Takže mě dokopal ke gynekologovi, ať ho poprosím, aby mi udělal test. Gynekolog mi ho udělat nechtěl. Řekla jsem mu, že mám chronickou anginu, že mám hleny ve stolici, že mi padají vlasy – nic! Prý to spolu nesouvisí. Až když jsem se zmínila, že to přítel mě tam dokopal, tak mi to teda udělal. No a vida, pozitivní!

Tři týdny jsem brala antibiotika. A teď po roce se mi zhoršila angína, kterou mám pořád. Šla jsem na ORL, ale vynadali mi, že nejsem akutní případ, ani si mě nevyslechl doktor, hned mě hnal z ordinace, že mám přijít dopoledne, ale to jsem na praxi. A teď nemluvím, kašlu jako tuberák a začaly se mi dělat malinké flíčky na rukou. Jako příteli.

Naši bývalí partneři mají chlamydiové testy negativní – no ale můžou lhát. Mám strach.

Dlouhodobý boj s chlamydii 573524 (01.04.12)

Nemoc se objavila velice rychle a to tak že jsem během hodiny měl 40 stupňové horečky které polevily během dvou dnů. Lékařka u mě konstatovala chřipku. Po léčbě, jenž byla 2 týdny, se objevily bolesti varlat. Urolog ale nic nenašel, a tak mě předal k obvodní lékařce, u které jsem urgoval vyšetření na chlamydie. Protože jsem usoudil podle příznaků, že by se mohlo jednat o tuto nemoc. Testy však nemoc potvrdily, ale k výsledku byla dvouměsíční cesta. Poněvadž se léčba nedařila, byl jsem převeden na imunologickou ambulanci, kde se podařila léčba této nemoci. Avšak musím říci, že se mi po roce od nakažení opět vrátila a léčení je opět přes špatný přístup lékařů a pojišťoven v nedohlednu. A příznaky se zhoršily.

Tyto příznaky jsou: bolesti a krvácení ze zubů, které se časem sami ze vnitř vyhnily a rozpadly se, bolesti kloubů, velké bolesti varlat, únava.

Léčba nemoci nejprve různými antibiotiky a po té na vlastní náklady přípravkem chlamydil extra.

Co mi pomohlo

Myslím si, že mi pomohla léčba antibiotiky s kombinací chlamydil extra.

Doporučuji všem být trochu hypochondr a nedat se. Urgovat vyšetření a léčbu antibiotiky. Léčení dle závažnosti i několik (3 až 9) měsíců obou partnerů.

Krvácení mimo cyklus při chlamydiích Moncibka (30.09.11)

Já jsem tři roky chodila na gynekologii s problémem krvácení mimo cyklus. Nejdřív jsem dostala jednu antikoncepci, ta nic nevyřešila, po roce druhou (prý lepší, ale taky znatelně dražší), ta samozřejmě též nic nevyřešila. Když jsem dva roky brala antikoncepci zbytečně, pak mě gynekoložka odebrala krev na štítnou žlázu, samozřejmě nic, jen krvácení pořád neustávalo.

Pomalu se to začalo objevovat v krevním obrazu při dárcovství krve, a tak jsem znovu šla ke gynekoložce. Ta mě řekla, že mám hodně zvětšenou sliznici a překrvený čípek a poslala mě na kyretáž, konizaci a hysteroskopii. Chvíli to bylo dobré asi proto, že mi po operaci dali antibiotika. Jenže po čtyřech měsících jsem začala znovu krvácet. Dokotorka na mě koukala přes stůl, jak kdybych přiletěla z Marsu. Podle ní jsem byla naprosto zdravá. Tak jsem se odhodlala k tomu, co jsem měla udělat hned. Objednala jsem se k jinému gynekologovi, tentokrát na doporučení mých známých. Ten už po telefonu řekl, že to budou chlamydie a byly.

Mám je v sobě tři roky, antibiotika budu jíst hodně dlouho a můžu se jen modlit, abych někdy měla vůbec děti se sníženou plodností a ořízlým děložním čípkem. Takže rada pro Vás. Až půjdete na gynekologii se stejným příznakem jako já, nechte si udělat testy na chlamydie, je to stěr, co zabere lékaři tak minutu.

Diagnóza chlamydií po rozboru krve Telosanka (05.08.11)

Přes půl roku neuvěřitelná únava, padání vlasů, suchá a abnormálně světlá kůže, stupňující se bolesti hlavy – to jsem přikládala stresovému období, které jsem prožívala. Občas jsem zaznamenala nepříjemné pocity v oblasti močového ústrojí, konečníku a genitálií (pálení, svědění). Kontrolou moči a močového sedimentu se nic neprokázalo, a tak jsem to dávala do souvislosti s pracím práškem atd.

Při plánované návštěvě neurolga jsem se nestačila divit. Paní doktorka – neuroložka mi provedla vyšetření (odběry na krevní obraz a diferenciál, základní biochemické vyšetření doplněné o štítnou žlázu, imunologii) a potvrdila chlamydiovou infekci. Léčba antibiotiky po dobu tří týdnů. Kontrola po šesti týdnech již ukázala negativitu.

Plicní chlamydie a léčba antibiotiky Norisk (29.04.11)

v rodině se vyskytly plicní chlamydie. Doktoři řekli, že se to nemusí léčit. Po velkém hledání se mi povedlo z australských zdrojů (překladem a konzultací) zjistit postup léčby a nejvhodnější antibiotika. I přes znalost antibiotik a postup léčby nám to bylo málem na nic, protože doktoři odmítli antibiotika napsat i když jsme je chtěli zaplatit (stačil nám recept), nakonec se mi povedlo přemluvit mého známého lékaře a on mi je napsal, už po první dávce nemoc ustupuje.

ANTIBIOTIKA: Amoxycillin nebo Doxycyllin(ten je nejúčinější), Doxybene.

LÉČBA: léčba trvá až půl roku antibiotika se dávkují takto :

1 dávka – 30 tablet – 1 tableta denně, 10 dní klid, 2 dávka – 30 tablet – 1 tableta denně, 14 dní klid, 3 dávka – 30 tablet – 1 tableta denně, 21 dní klid, 4 dávka – 30 tablet – 1 tableta denně. U antibiotika Doxybene použijte tu silnou formu 200 mg.

Co mi pomohlo

Antibiotika v kombinaci s Wobenzimem.

Chlamydie a Azitromycin 1Dan (30.12.10)

Jsem čtvrtý měsíc na Azithromycinu a jediné, čeho jsem dosáhl je, že se mi nemotá hlava a můžu chodit do práce. Pár věcí ustoupilo, ale jiné se přidávají. Na ELISA testy vás nikdo nepošle, protože je to drahé, takže vás léčí naslepo. Největší legrace je, že jdete ke specialistovi venerologovi a ten si čte příručku.

Navštívil jsem obvodního, urologa, neurologa, venerologa a až ten mi předepsal ATB.

Obvodní lékař mě posílal na psychiatrii, neurolog se jen smál, že chlamydie nic nejsou, že je má dnes každý.

Bolesti v krku, pískání a hučení v hlavě, návaly do hlavy, bolesti hlavy, pobrnívání končetin, chvění končetin a různých částí těla, částečná ztráta citlivosti dolních končetin, zánět předkožky, bolest varlat, bolest třísel, skřípání zubů, celková slabost, bolest za očima a jiné.

Čtyři měsíce Azithromycin. Žádné tetracykliny nenasazeny ač jsem o ně žádal. Různé doplňky stravy a vitamíny.

Co mi pomohlo

Částečně ATB. Na tuto nemoc jednoznačná léčba neexistuje.

Plicní chlamydie – zkušenost PepaCPN (06.11.10)

Já jsem s mým podezřením na CPN (plicní forma chlamydií) musel otravovat několik týdnu doktora než mně udělal rozbory – byly negativní. Nevěřil jsem a zajistil jsem si vlastní a byly silně pozitivní na CPN, tracho negativ. Pak následovalo půl roku na ATB. Doxy dva měsíce, pak tři měsíce injekce Pendeponu. Po doxy byla sice úleva, už jsem mohl i něco dělat, ale pak se to vrátilo v plné síle, už to bylo moc zanedbané.

Absolvoval jsem i spoustu dalších vyšetření, podezření na jiné příčiny mých těžkých problému s motáním hlavy a spavostí. Ta se ale nepotvrdila, jak jsem čekal. Na tato vyšetření mě ale povinně v rámci léčebných postupů poslali. To, co jsem ze začátku opravdu potřeboval a oč jsem žádal – vyšetření na plicní chlamydie, se mi nedostalo, až po velkém naléhání a argumentaci, že si to tedy zaplatím sám. Už je to rok a naděje na vyléčení už prakticky vymizely, klasická medicína si neví rady. Alternativní, za kterou jsem dal už pár desítek tisíc, je také na nic.

CNP se šíří kapénkově a nemá se sexem nic společného. Vše začalo problémy s opakovaným nachlazením, kašlem, záněty spojivek, náhodnými bolestmi kloubů, časem, tak během měsíce či dvou se mi začala hodně motat hlava, a stále jsem měl pocit nedospání a únavy, občas jsem měl divné vnímáni očima.

Během následujících měsíců se dominantním problémem stalo podivné motání hlavy,

v noci občas tlaky v hlavě, a hlavně obrovská únava, kdy ani sebedelší spánek nepřináší úlevu, i po 13 hodinách spánku člověk vstane, aby aspoň zašel na WC a následně s obrovským vyčerpáním padá zpět do postele.

První dva měsíce byly bez léčby, další dva měsíce Doxycyklin, tři měsíce Pendepon. Měl jsem vyšetření EEG, CT, BERA.

Průběžně Chlamydil (oba druhy), Jonasovy hologramy, Propolis, Lichořeřišnice velká, Imunobran, šarlatáni atd… Spousta vitaminových i minerálních přípravků.

LГ©ДЌebnГЎ kosmetika pro atopickГЅ ekzГ©m a citlivou pokoЕѕku

PravidelnГЎ pГ©ДЌe o pokoЕѕku se vyplatГ­

KЕЇЕѕe postiЕѕenГЎ atopickГЅm ekzГ©mem ДЌi pЕ™esuЕЎenГЎ pokoЕѕka vyЕѕaduje zvlГЎЕЎtnГ­ pГ©ДЌi.

NaruЕЎenГЎ koЕѕnГ­ bariГ©ra usnadЕ€uje prЕЇnik alergenЕЇ a tГ­m podporuje rozvoj infekce.

BД›ЕѕnГ© kosmetickГ© pЕ™Г­pravky kЕЇЕѕi vysuЕЎujГ­ a drГЎЕѕdГ­. VГЅrobky vyvГ­jenГ© speciГЎlnД› pro tento typ pokoЕѕky majГ­ za Гєkol ji. vГ­ce informacГ­

KЕЇЕѕe postiЕѕenГЎ atopickГЅm ekzГ©mem ДЌi pЕ™esuЕЎenГЎ pokoЕѕka vyЕѕaduje zvlГЎЕЎtnГ­ pГ©ДЌi.

NaruЕЎenГЎ koЕѕnГ­ bariГ©ra usnadЕ€uje prЕЇnik alergenЕЇ a tГ­m podporuje rozvoj infekce.

BД›ЕѕnГ© kosmetickГ© pЕ™Г­pravky kЕЇЕѕi vysuЕЎujГ­ a drГЎЕѕdГ­. VГЅrobky vyvГ­jenГ© speciГЎlnД› pro tento typ pokoЕѕky majГ­ za Гєkol ji promaЕЎЕҐovat, zamezit ztrГЎtД› vody a posГ­lit koЕѕnГ­ bariГ©ru. PouЕѕГ­vany by mД›ly bГЅt pravidelnД› iВ vВ dobД›, kdy je kЕЇЕѕe pЕ™echodnД› bez potГ­ЕѕГ­.

PЕ™Г­pravky kВ promazГЎvГЎnГ­ pokoЕѕky

PЕ™Г­pravky kВ mytГ­ pokoЕѕky a koupГЎnГ­

Vlasy a pokoЕѕka hlavy

Epaderm Cream

Epaderm Cream 2v1 je urДЌen pro kompletnГ­ pГ©ДЌi oВ pokoЕѕku sВ atopickГЅm ekzГ©mem. PouЕѕГ­vГЎ se pro promazГЎvГЎnГ­ iВ ДЌistД›nГ­ pokoЕѕky, staДЌГ­ mГ­t doma jeden produkt.

Skladem

Epaderm mast

Epaderm mast 3v1 promaЕЎЕҐujГ­cГ­ pЕ™Г­pravek pro kompletnГ­ pГ©ДЌi oВ suchou a atopickou pokoЕѕku. PouЕѕitГ­: promazГЎvГЎnГ­ pokoЕѕky, mytГ­ pokoЕѕky, pЕ™Г­sada do koupele.

Skladem

Eucerin AtopiControl – zklidЕ€ujГ­cГ­ tД›lovГ© mlГ©ko s 12% Omega

TД›lovГ© mlГ©ko bez urey pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ suchou, zarudlou a svД›dГ­cГ­ pokoЕѕku. VhodnГ© iВ pro kojence

Skladem

Eucerin Acute krГ©m AtopiControl 40 ml

SpeciГЎlnГ­ pГ©ДЌe oВ suchou, svД›dГ­cГ­ a zarudlou pokoЕѕku, kterou je moЕѕnГ© pouЕѕГ­vat jako doplnД›k pГ©ДЌe iВ vВ akutnГ­ fГЎzi atopickГ©ho ekzГ©mu. VhodnГЅ pro dД›ti jiЕѕ od kojeneckГ©hoВ vД›ku.

Skladem

Avene XeraCalm A.D RelipidaДЌnГ­ krГ©m

Velmi suchá kůže – Kůže se sklonem k atopii – Kůže trpící svěděním Relipidační krém vyživuje velmi suchou kůži a zklidňuje pocity svědění, pro kojence, děti a dospělé.

Skladem

Avene XeraCalm A.D RelipidaДЌnГ­ mycГ­ olej

Velmi suchá kůže – Kůže se sklonem k atopii – Kůže trpící svěděním. Relipidační mycí olej je speciálně vytvořen pro velmi jemné mytí.

Skladem

Avene XeraCalm A.D RelipidaДЌnГ­ balzГЎm

Závažná suchost kůže – Kůže se sklonem k atopii – Kůže trpící svěděním Relipidační balzám vyživuje velmi suchou kůži a zklidňuje pocity svědění, pro kojence, děti a dospělé.

Skladem

PromaЕЎЕҐujГ­cГ­ krГ©m Basic 30

BASIC30 je hydrataДЌnГ­ krГ©m, kterГЅ se dobЕ™e a rychle vstЕ™ebГЎvГЎ a kЕЇЕѕi nezanechГЎvГЎ mastnou.

Skladem

PromaЕЎЕҐujГ­cГ­ mast Basic 90

BASIC90 je hydrataДЌnГ­ mast, kterГЎ mГЎ velikГЅ podГ­l voskovГЅch sloЕѕek, kterГ© vytvГЎЕ™Г­ na kЕЇЕѕi ochrannou bariГ©ru a brГЎnГ­ Гєniku vody. Mast mГЎ 90% olejovГ© sloЕѕky.

Skladem

A-DERMA Cytelium Spray 100 ml

HojivГЅ sprej je urДЌen na lГ©ДЌbu mokvajГ­cГ­ch podrГЎЕѕdД›nГ­ kЕЇЕѕe uВ kojencЕЇ, dД›tГ­ a dospД›lГЅch.

Skladem

A-DERMA Exomega creme – EmolienДЌnГ­ krГ©m

Pro dД›ti iВ dospД›lГ©. PromaЕЎЕҐuje pokoЕѕku, zklidЕ€uje zГЎnД›t. VГЅbornД› snГЎЕЎen.

Skladem

A-DERMA Exomega gel moussant – ZvlГЎДЌЕ€ujГ­cГ­ sprchovГЅ gel

Pro kojence, dД›ti iВ dospД›lГ©. ДЊistГ­, zklidЕ€uje a hydratuje pokoЕѕku. Velice dobЕ™e snГЎЕЎen.

Skladem

A-DERMA Exomega huile – SprchovГЅ ДЌistГ­cГ­ olej

JemnД› ДЌistГ­ pokoЕѕku. Pro kaЕѕdodennГ­ pouЕѕitГ­. VhodnГЅ pro miminka, dД›ti iВ dospД›lГ©.

Skladem

A-DERMA Exomega lait – EmolienДЌnГ­ mlГ©ko

Pro pokoЕѕku celГ©ho tД›la. LehkГЎ konzistence, dobЕ™e se roztГ­rГЎ. PokoЕѕku promaЕЎЕҐuje a zklidЕ€uje.

Skladem

A-DERMA MycГ­ kostka

Bez mГЅdla. Pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ citlivou pokoЕѕku. NevysuЕЎuje.

Skladem

Bioderma Atoderm P.O. ZINC

AntibakteriГЎlnГ­ a protizГЎnД›tlivГЅ hydrataДЌnГ­ krГ©m. Pro podrГЎЕѕdД›nou atopickou pokoЕѕku

2 tГЅdny

Bioderma Atoderm Handcreme – KrГ©m na ruce 50 ml

VГЅЕѕivnГЅ, promaЕЎЕҐujГ­cГ­ krГ©m na ruce. NezanechГЎvГЎ mastnГЅВ film.

Skladem

Bioderma Atoderm KrГ©m

PromaЕЎЕҐujГ­cГ­ tД›lovГЅ krГ©m suchou kЕЇЕѕi. VhodnГЅ pro pokoЕѕku sВ atopickГЅm ekzГ©mem, pramaЕЎЕҐuje, hydratuje.

Skladem

Bioderma Atoderm Gel Moussant – ДЊisticГ­ gel

MytГ­ chronicky suchГ© kЕЇЕѕe, suchГ© podrГЎЕѕdД›nГ© kЕЇЕѕe, rohovitГ© a ЕЎupinatГ© kЕЇЕѕe. NevysuЕЎuje. VhodnГЅ iВ proВ dД›ti.

Skladem

Bioderma Atoderm MlГ©ko

HydrataДЌnГ­ mlГ©ko pro suchou pokoЕѕku. ZmГ­rЕ€uje svД›dД›nГ­. VhodnГ© pro kojence, dД›ti iВ dospД›lГ©. Velmi dobЕ™e snГЎЕЎeno.

Skladem

Bioderma Atoderm PP Baume

JednГЎ se oВ PP Antirecidiv, produkt pouze zmД›nil nГЎzev! OptimГЎlnГ­ pГ©ДЌe oВ pokoЕѕku sВ ekzГ©mem vВ akutnГ­ fГЎzi. Lze kombinovat sВ kortikoidy.

Skladem

Blue Cap KrГ©m

KrГ©m speciГЎlnД› urДЌenГЅ pro odstraЕ€ovГЎnГ­ ЕЎupinatГЅch projevЕЇ na pokoЕѕce pЕ™i ekzГ©mech a lupГ©nce. IdeГЎlnГ­ na obliДЌej a menЕЎГ­ plochyВ tД›la.

Skladem

Blue Cap Е ampon

Е ampon speciГЎlnД› urДЌenГЅ pro odstraЕ€ovГЎnГ­ lupЕЇ na pokoЕѕce hlavy zejmГ©na pЕ™i ekzГ©mech, lupГ©nce a seboroickГ© dermatitidД›.

Skladem

Blue Cap Spray

Sprej speciГЎlnД› urДЌenГЅ pro odstraЕ€ovГЎnГ­ ЕЎupinatГЅch projevЕЇ na pokoЕѕce pЕ™i ekzГ©mech a lupГ©nce. IdeГЎlnГ­ na vД›tЕЎГ­ plochyВ tД›la.

Skladem

Blue Cap SprchovГЅ gel

SprchovГЅ gel je urДЌen ke kaЕѕdodennГ­ hygienД› a pГ©ДЌi oВ pokoЕѕku tД›la sВ nadmД›rnГЅm vГЅskytem ЕЎupin a lupЕЇ. PokoЕѕku zvlhДЌuje, odstraЕ€uje nepЕ™Г­jemnГ© ЕЎupiny a svД›dД›nГ­.

Skladem

Eucerin DennГ­ krГ©m proti vrГЎskГЎm Hyal-Urea

DennГ­ pГ©ДЌe oВ citlivou pokoЕѕku sВ atopickГЅm ekzГ©mem ДЌi lupГ©nkou. ZmГ­rЕ€uje tvorbu vrГЎsek.

3 dny

Eucerin NoДЌnГ­ krГ©m proti vrГЎskГЎm Hyal-Urea

NoДЌnГ­ pГ©ДЌe oВ citlivou pokoЕѕku sВ atopickГЅm ekzГ©mem ДЌi lupГ©nkou. ZmГ­rЕ€uje tvorbu vrГЎsek.

3 dny

Eucerin OДЌnГ­ krГ©m proti vrГЎskГЎm Hyal-Urea

OДЌnГ­ pГ©ДЌe oВ citlivou pokoЕѕku sВ atopickГЅm ekzГ©mem ДЌi lupГ©nkou. ZmГ­rЕ€uje tvorbu vrГЎsek. VhodnГЅ iВ pЕ™i pouЕѕГ­vГЎni kontaktnГ­chВ ДЌoДЌek.

3 dny

Eucerin IntenzivnГ­ antiperspirant sprej

Proti silnГ©mu pocenГ­. IntenzivnГ­ ochrana proti pocenГ­ na dobu aЕѕ 72В hod. Klinicky ovД›Е™enГЎ ГєДЌinnost a velmi dobrГЎ koЕѕnГ­ snГЎЕЎenlivost.

Skladem

Eucerin KuliДЌkovГЅ antiperspirant

Proti zvГЅЕЎenГ©mu pocenГ­. ГљДЌinnost aЕѕ 48В hodin. SВ lehkou svД›ЕѕГ­ vЕЇnГ­, vhodnГЅ pro citlivou pokoЕѕku.

Skladem

Eucerin AtopiControl – sprchovГЅ olej 400 ml

SprchovГЅ a koupelovГЅ olej pro kaЕѕdodennГ­ pouЕѕitГ­. Obnovuje ochrannou koЕѕnГ­ bariГ©ru a chrГЎnГ­ pokoЕѕku pЕ™ed vysouЕЎenГ­m.

Skladem

Eucerin pH5 RelipidaДЌnГ­ sprchovГЅ olej

IdeГЎlnГ­ pЕ™Г­pravek pro ЕЎetrnГ© mytГ­ a ochranu velmi citlivГ© pokoЕѕky. VhodnГЅ pro kaЕѕdodennГ­ pouЕѕitГ­.

Skladem

Eucerin AtopiControl – pleЕҐovГЅ krГ©m 50 ml

DennГ­ krГ©m bez parfemace a parabenЕЇ pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ pleЕҐ obliДЌeje sВ atopickou dermatitidou (vВ neakutnГ­В fГЎzi).

Skladem

Eucerin AtopiControl – krГ©m 75 ml

BohatГЅ krГ©m sВ omega-6В mastnГЅmi kyselinami a licochalconem AВ pro zvlГЎДЌnД›nГ­ a zklidnД›nГ­ atopickГ© pokoЕѕky. KosmetickГЅ krГ©m pro kaЕѕdodennГ­ pouЕѕitГ­ zmГ­rЕ€uje nepЕ™Г­jemnГ© pЕ™Г­znaky atopickГ©ho ekzГ©mu.

Skladem

Eucerin AtopiControl – krГ©m na ruce 75 ml

KrГ©m na ruce pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi. PokoЕѕku chrГЎnГ­, regeneruje, zabraЕ€uje vysychГЎnГ­ a svД›dД›nГ­ rukou. Bez parfemace a parabenЕЇ.

Skladem

Eucerin pH5 SprchovГЎ emulze

Velice jemnГЎ sprchovГЎ emulze pro kaЕѕdodennГ­ mytГ­ citlivГ© pokoЕѕky tД›la iВ pleti obliДЌeje.

Skladem

Eucerin pH5 HydrataДЌnГ­ krГ©m na obliДЌej a tД›lo

LehkГЅ krГ©m pro citlivou pleЕҐ obliДЌeje iВ tД›la.

Skladem

Eucerin pH5 HydrataДЌnГ­ tД›lovГ© mlГ©ko

LehkГ© tД›lovГ© mlГ©ko pro citlivou pokoЕѕku.

Skladem

Eucerin pH5 RegeneraДЌnГ­ krГ©m na ruce

Velice lehkГЅ a pЕ™Г­jemnГЅ krГ©m pro citlivou pokoЕѕku rukou.

Skladem

Eucerin pH5 Е ampon DermoCapillaire na vlasy pro citlivou pokoЕѕku hlavy

Velice jemnГЅ ЕЎampon na vlasy pro citlivou vlasovou pokoЕѕku. Pro vЕЎechny typyВ vlasЕЇ.

Skladem

Eucerin DermoCapillaire – ЕЎampon proti suchГЅm lupЕЇm

Е ampon proti lupЕЇm ГєДЌinnД› redukuje tvorbu suchГЅch lupЕЇ a zklidЕ€uje svД›dД›nГ­. ZГЎroveЕ€ je ЕЎetrnГЅ kВ vlasЕЇm a pokoЕѕceВ hlavy.

Skladem

Eucerin DermoCapillaire HypertolerantnГ­ ЕЎampon 250 ml

Е ampon pro citlivou pokoЕѕku a alergickou pokoЕѕku. Extra jemnГ© sloЕѕenГ­ bez silikonu, parabenЕЇ, barviv a parfemace. PokoЕѕku zklidЕ€uje a zmГ­rЕ€uje svД›dД›nГ­.

Skladem

Eucerin KrГ©m na ruce Urea 5%

LehkГЅ krГ©m pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ suchou, velmi suchou a atopickou pokoЕѕkuВ rukou.

Skladem

Eucerin Е ampon na vlasy DermoCapillaire 5% Urea

JemnГЅ ЕЎampon pro kaЕѕdodennГ­ mytГ­ vlasЕЇ suchГ©, atopickГ© pokoЕѕky se sklonem kВ alergiГ­m.

Skladem

Eucerin ZvlГЎДЌЕ€ujГ­cГ­ tД›lovГ© mlГ©ko 5% Urea Complete Repair

TД›lovГ© mlГ©ko pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ suchou, hrubou a atopickou pokoЕѕku.

Skladem

Eucerin RegeneraДЌnГ­ tД›lovГ© mlГ©ko 10% Urea Complete Repair

TД›lovГ© mlГ©ko pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ velmi suchou, ЕЎupinatou a atopickou pokoЕѕku se sklonem ke svД›dД›nГ­.

Skladem

Eucerin KrГ©m na nohy 10% Urea

LehkГЅ krГ©m pro kaЕѕdodennГ­ pГ©ДЌi oВ suchou a zrohovatД›lou pokoЕѕku nohou a chodidel.

Skladem

Linola Dusch und Wasch

SprchovГЎ a mycГ­ emulze sВ vyvГЎЕѕenГЅm pH 5,5.В Obsahuje antibakteriГЎlnГ­ sloЕѕku. Obnovuje koЕѕnГ­ bariГ©ru.

Skladem

Linola Lotion 200ml

TД›lovГ© mlГ©ko pro oЕЎetЕ™enГ­ suchГ© pokoЕѕky tД›la, rukou iВ obliДЌeje. Rychle se vstЕ™ebГЎvГЎ, lehkГЎ konzistence.

Skladem

Linola Е ampon

Е ampon pro obzvlГЎЕЎЕҐ jemnГ© mytГ­ vlasЕЇ a citlivГ©, suchГ© a svД›divГ© vlasovГ© pokoЕѕky.

Skladem

PЕ™Г­sluЕЎenstvГ­ – LГ©ДЌebnГЎ kosmetika pro atopickГЅ ekzГ©m a citlivou pokoЕѕku

Bioderma Atoderm – SprchovГЅ gel 500 ml

JemnД› ДЌistГ­, zanechГЎvГЎ kЕЇЕѕi hebkou. Pro citlivou a suchou pokoЕѕku celГ© rodiny.

Skladem

ZboЕѕГ­ uvedenГ© v katalogu splЕ€uje pЕ™Г­snГ© hygienickГ© normy a je doporuДЌovГЎno

zahraniДЌnГ­mi nadacemi pro alergie a astma vДЌ. StГЎtnГ­ho zdravotnГ­ho Гєstavu v Praze.

ZboЕѕГ­ doporuДЌujГ­ takГ© nezГЎvislГ­ odbornГ­ci a publikujГ­cГ­ lГ©kaЕ™i.

Podle zГЎkona o evidenci trЕѕeb je prodГЎvajГ­cГ­ povinen vystavit kupujГ­cГ­mu ГєДЌtenku. ZГЎroveЕ€ je povinen zaevidovat pЕ™ijatou trЕѕbu u sprГЎvce danД› on-line; v pЕ™Г­padД› technickГ©ho vГЅpadku pak nejpozdД›ji do 48 hodin.

Leave a Reply