Plicní infekce kůže pityriasis versicolor (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lйkaшskб poradna

SYMBIVITA – Informaиnн server o pшнstupu ke zdravн pшirozenou cestou

Pityriasis versicolor

Postiћeny bэvajн dospмlн na mнstech s nejvмtљнm vэskytem mazovэch ћlaz – na hrudnнku, ale mщћeme je najнt i na rukou a krku, vnitшnн ploљe stehen, kolem pupku a v obliиeji.

Zatнm se nevн, zda je za ztrбtu pigmentu odpovмdnй zesнlenн a prostoupenн rohovй vrstvy houbovэmi elementy, chrбnнcн dolnн vrstvy epidermis pшed ъиinky UV zбшenн, nebo existuje teze, ћe samotnй houby vytvбшejн lбtky schopnй poљkodit melanocyty a tvorbu barviva – melaninu.

Pшenosnost onemocnмnн je minimбlnн, eventuбlnм pшнmэm stykem nebo zprostшedkovanм – – kontaminovanэm osobnнm nebo loћnнm prбdlem.

Klasickб lйиba se soustшedн na rщznй protiplнsтovй prostшedky (tinktury, krйmy, љampony). Dщleћitй vљak je postupovat preventivnм, zmмnit nбvyky v oblйkбnн a pйиi o kщћi.

Ten, kdo se domnнvб, ћe mu koћnн lйkaш pшedepнљe mastiиku a problйm zmizн, je na omylu.

Pityriasis versicolor

Tento druh Zbavení se týká tzv keratomikozam, které má vliv pouze na vnější vrstvu pokožky (stratům) a zřídka vlasových folikulů. Převod různobarevnými lišejníků nepravděpodobný dokonce v úzkém přímém kontaktu s nemocným, a to prostřednictvím společenské a domácích potřeb třetí – je prakticky nemožné. Zánětlivé kožní změny nejsou typické.

Původcem mnohobarevného lišejníků – houba Pityrosporum orbiculare, stejně jako Malassezia furufur. V konvenční mikroskopii patogenu je vyjádřen jako zakřivené krátká vlákna mycelia s četnými shluky zaoblených spor. Původcem lze nalézt v kožních šupin, kultivace in vitro na živném médiu je velmi obtížné.

Toto onemocnění postihuje především mladé lidi, stejnou měrou muže i ženy. U dětí, tento druh zbavuje těžko registrován. Známý predispozicí k různobarevnými lišejníky:

 • nadměrné pocení;
 • nedodržování hygieny a macerací vlhkých oblastech těla;
 • individuální predispozice;
 • porušení fyziologických procesů odlupovacího zrohovatělou vrstvu epitelu;
 • snížení místní a obecné imunity;
 • přítomnost chronických somatických onemocnění (tuberkulóza infekce, diabetes, dystonie (hypertonické typ).

Symptomy různobarevnými lišejníků

Pro různobarevnými lišejníků se vyznačuje asymetrickým uspořádáním chaotické postiženou kůži. Mezi nejčastější zranění jsou označeny barevným zbavit kůži zad a hrudníku, o něco méně častěji – na břiše, krku a končetin. U dospívajících pacientů postižených kožních lézí může být poměrně rozsáhlý, téměř zcela pokrýt celý povrch těla.

Pečlivé vyšetření může identifikovat kapsy různobarevnými lišejníků na vlasaté oblasti hlavy. Nicméně, v tomto případě přímo na vlasy a vlasové folikuly v patologickém procesu je zapojen. Na chlupatých částí zoster zranění hlavy můžeme být detekována pouze pomocí speciální lampou. Právě s těmito skrytými místa spojená možnost obnovení multi-barevné lišejníky.

Pro prvky vyrážky se vyznačuje vícebarevných lichen některých postupných změn, který dal název nemoci. V počátečním období jen v oblasti kolem vlasového folikulu objevit žluto-růžové skvrny. Dále se stávají tmavě hnědá (hnědá) nebo světlejší odstín (tzv káva s mlékem). barevný ložiska tohoto rozdílu za následek zbavení jeho jméno. Multi-barevné skvrny lišejníků tendenci sloučit a rozšířit do zdravých oblastí kůže. Hrany nerovnosti (vroubkovaný).

Dalším důležitým rysem různobarevnými (tinea) se zbavuje loupání. Zpravidla je jemně lamelární peeling, zvyšuje mechanickou poskablivanii, využití křoviny a dalších kosmetických přípravků.

Je třeba poznamenat, že u pityriasis versicolor není charakteristický svědění kůže. Člověk cítí jen kosmetickou vadu barevných skvrn. Někdy se na místě již vyléčen ložiska různobarevnými lišejníků tvoří kůže, která nemůže být (nebo špatně léčitelné) opálení. V tomto případě, určité části lidského těla jsou světlejší, ale to neznamená, obnovení aktivity onemocnění.

Diagnostika různobarevnými lišejníků

Bohužel, ne vždy založeny výhradně na klinické příznaky mohou být diagnostikována mnohobarevný lišejníků. Kromě toho, že je nutné provést důkladné diferenciální diagnózu vyloučit jiné typy stripováním a určit nejvhodnější způsob léčby. To je důvod, proč se používají speciální diagnostické metody.

 1. Jód vzorek Balzer je jod barvení poškozené kožní oblasti (5% roztok v alkoholu). Oblastech, kde probíhá intenzivní škálování (tj známky různobarevnými lišejníky) obarveny intenzivněji než zdravé. Tento test může přesněji určit oblast zoster léze. Když alergie na jód může být použit anilinové barvy: methylenovou modř, brilantní zeleň.
 2. Fenomén Besnier (čipů), a použije škrábání pohyby (s sklíčko nebo jiným způsobem) loupání léze pityriasis versicolor je velmi rozšířené.
 3. Wood filtr může odhalit skryté místa léze Pityriasis versicolor, která ještě není viditelné pouhým okem je označen zbarvení kůže a odlupování. Filtr dřevo – jedná se o běžné sklo se působí sloučeninou niklu. Při průchodu skrz paprsky rtuťová křemenná lampa ložiska připravují záři specifické žluto-hnědé nebo červené.

Konečný způsob, jak potvrdit diagnózu tinea versicolor je mikroskopická technika. V oblasti běžné světelné mikroskopie v lidské kůži vloček našel houbovou podhoubí. Je to obzvláště dobře vidět na zpracování mikroskopickém sklíčku sodný nebo alkálií draselného.

Principy léčby různobarevnými lišejníků

Hlavní metodou léčby – jmenování antifungálních léků přímo do kapes zbavují (krém nebo sprej). Nejčastěji předepsaný:

V přítomnosti léčby alergie je alternativní metodou masážní benzylbenzoát, síry salicylovou mast nebo dithioničitan sodný.

Důležitým aspektem při léčbě tinea versicolor je dodržování všech fázích osobní hygieny (pravidelná sprcha, výměna prádla a oblečení).

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Chromophytosis: obraz, léčba

Barva nebo pityriasis versicolor – houbová kožní léze, které se obvykle vyvine v době sluneční aktivity. Z tohoto důvodu, lidé Nemoc je někdy nazýván „slunce houba“. Pityriasis versicolor je poměrně časté patologie, vyskytující se téměř všude, ale nejčastěji je diagnostikována u obyvatel žijících v zemích s horkým podnebím. Pro tuto formu povrchové houbové infekce, vyznačující se tím toho, že na skvrnitého těla, mírně šupinaté vyrážky nažloutlé, nahnědlé nebo bělavé barvy, s různými velikostmi a tvary.

Původcem této formy kožního onemocnění je lipofilní kvasinky, jako houba Pityrosporum orbiculare, které patří do třídy nedokonalých hub. V průběhu jeho životních funkcí, že je schopná tvořit široký, krátké pramínky mycelia a spór kole combi. Parazituje patogenu na lidskou pokožku (stratům corneum epidermis) jak saprofytických a patogenní tvar. Při pronikání do úst mazových vlasových folikulů, Pityrosporum orbiculare začíná rychle množit, tvořit kolonie, které jsou znázorněny ve formě žlutohnědé tečky. Tento počáteční prvky tinea versicolor, které se v průběhu obvodové růstu proměnil ostře definovaných kulatých skvrn, do 1 cm v průměru. V procesu slučování, tvoří dostatečně velké kapsy, které se někdy překročit velikost mužských rukou.

Je třeba poznamenat, že infekčnost patogenu mnohobarevný lišejníku je zanedbatelný.

Příčiny tinea versicolor

Podle statistik, pityriasis versicolor je nejčastější u mladších pacientů (včetně dětí starších 7 let).

Mezi hlavní rizikové faktory, které způsobují vývoj tohoto onemocnění patří následující:

 • Zvýšené pocení;
 • Stanovení chemického složení potu;
 • Kyselost kůže, což umožňuje účinnou patogenů násobení;
 • Chronická onemocnění zažívacího traktu;
 • Endokrinní onemocnění;
 • stav imunodeficience;
 • Těhotenství.
 • Genetická predispozice;
 • Hodgkinova nemoc;
 • Tuberkulóza .
 • diabetes;
 • Cushingův syndrom.

Podle odborníků může dojít k přenosu patogenu tinea versicolor kontaktní-domácnosti podle (prostřednictvím lůžkoviny, stejně jako nošení oblečení z nemocného). Nicméně, kvasnice-jako houba Pityrosporum orbiculare je saprofytické obyvatelem kůže, a tak většina lidí jsou její stálé podpěry.

Development Mechanism tinea versicolor

Typickými příznaky onemocnění se vyskytuje u pacientů, u kterých kvasinky-jako houba proniká do ústí mazových vlasových folikulů, začne aktivně rostou a množí. Protože toto rozrušených buněk odpovědných za melaninu (tmavě amorfní pigment zbarvení kůže na slunci). To je způsobeno skutečností, že škodlivé houby po celý život vytváří kyselina, čímž se snižuje aktivita tyrosinasy, a v důsledku toho – schopnost myelocyty pigmentace. To je důvod, proč na kůži pacientů s pityriasis versicolor, hypopigmented zobrazí (nejsou opálené) oblastí.

Nicméně, někteří autoři na tento účet má jiný názor. Tvrdí, že se vyskytují v ohniscích houba uvolnění rohové vrstvy brání pronikání ultrafialového záření do hlubších epidermálních vrstev. Proto po úpravu vody a odstraňování kůže váhy otshelushivshihsya léze jsou lehčí než zdravou kůži.

Příznaky tinea versicolor

Při aktivaci patogen pityriasis versicolor, kožní vyrážka převážně lokalizovány v horní části těla (v záda, hrudník a ramena). Méně často se mohou objevit v tříslech nebo skalp. V prvních fázích onemocnění v oblasti ústí vlasových folikulů se objeví nažloutlé body, které po určité době transformované do primárních morfologických prvků. Jsou prezentovány ve formě žluto-hnědé, žluté, růžové, světle a tmavě hnědé mírně šupinatá místa malé non-zánětlivé povahy.

V případě, že pacient nebude přiřazen včas vhodnou léčbu, po nějaké době, skvrny začnou shlukovat do větších ložisek melkofestonchatymi hrany, trvá velké plochy kůže. Pak se zase tmavě hnědé nebo získat barev „kávy s mlékem“. Z důvodu této změny barev chromophytosis někdy nazýván pestré. Zpravidla lishaynyh skvrny nevyčnívají nad povrch zdravou pokožku a nezpůsobují žádné subjektivní pocity (velmi zřídka, pacienti si stěžují na mírné svědění). V mírných poskablivanii formací pozorován slabý defurfuration (Besnier příznaků), pro které je pásový opar a dostal své jméno. Po opalování v těchto oblastech jsou hypopigmented oblastech (psevdoleykoderma).

Formy patologického procesu

Barvu nebo pityriasis versicolor se může objevit ve třech hlavních formách.

1. Mezi nejčastější kožní praxi setkává eritematoskvamoznaya formulář. Pro to je charakteristické pro výskyt na těle pacientů nebo hnědé barvě „café au lait“ skvrny nejsou zánětlivého charakteru.

V časných stádiích jsou malé skvrny nemoci, ale v průběhu času postupně zvyšovat a na povrchu dochází k mírnému defurfuration. Nejčastěji se tyto jednotky jsou umístěny na hrudníku nebo na zádech, nejméně – na břiše a ramena. U dětí může dojít k houbové zranění na hlavě. Oni opravdu vyniknout na pozadí zdravou kůži v léčbě s alkoholovém roztoku jódu. Obvykle je tato forma onemocnění je charakterizována sezónnosti. Nemoc je umocněn tím, že na podzim a na jaře.

2. Druhá forma tinea versicolor je folikulární forma. V tomto stavu, na zanícené kožní místě objeví pupínky a puchýřky, až 3 mm v průměru. Často pacienti si stěžují na závažné svědění v postižené oblasti. Nejčastěji folikulární forma tinea versicolor vyvine diabetes mellitus, nebo je důsledkem hormonální léčbě.

3. Forma pro převracení tinea versicolor – patologický stav, ve kterém fungální léze lokalizované v přírodní kožní záhyby.

в клинической практике иногда (очень редко) встречаются случаи поражения липофильным дрожжеподобным грибком Pityrosporum orbiculare внутренних органов. Poznámka: v klinické praxi občas (velmi zřídka), existují případy, kdy porážka lipofilní kvasinky-jako houby Pityrosporum orbiculare vnitřních orgánů. Onemocnění se může objevit u předčasně narozených dětí, které se krmených s Intralipid (tukové emulze). V takových případech je plísňová infekce způsobuje pneumonii nebo zánětem plicních tepen. Podle vědců Intralipid, který je pro dítě zdrojem esenciálních mastných kyselin, vytváří příznivé prostředí pro šíření patogenu v těle.

Je třeba poznamenat, že u pacientů s pityriasis versicolor velmi mírných imunologické abnormality. S dlouhodobou průběhu nemoci je narušena produkce cytokinů produkovaných aktivovanými lymfocyty a doplňují systém.

Atypická pro tinea versicolor

případy atypické lokalizace ohnisek plísňových infekcí vyskytují v klinické praxi. Takže v roce 1977, případ byl popsán, kdy 16-letý pacient s pocení spolu s typickými vyrážka pityriasis versicolor místech byly nalezeny na chodidlech. Je třeba poznamenat, že i po ukončení léčby (po čtyřech měsících) na patách a v přechodu od základny složit prsty byly nalezeny nahnědlá skvrny nezánětlivé povahy.

Diagnostika tinea versicolor

Nalezení formuláře Tinea obvykle nezpůsobí žádné potíže. Za prvé, že pacient podstoupí důkladnou vizuální kontrolu. Diagnóza „pityriasis versicolor“ se umístí pod pozitivní symptom Besnier (dostupný defurfuration v seboroická zónách).

Jako pomocné techniky přiřazen Balzer jodu vzorku a studie s použitím fluorescenční lampy Wood (vzhled na oblasti postižené nahnědlá kůže, zeleno-žluté nebo zlatožluté luminiscence).

Původcem tinea versicolor snadno odhalen kulturu a mikroskopické vyšetření.

Jaká by měla věnovat pozornost?

Existuje několik bodů, které v procesu diagnostikování lékaře nutně by měla věnovat pozornost. Za prvé, u pacientů, kteří byli vystaveni ultrafialovému záření a byla upravena, Balzer vzorek poskytuje negativní výsledek.

Další: Musí být velmi pečlivě zkoumat vlasy hlavy pacienta, jako by v této oblasti expert nevšimne existující poškození, existuje vysoká pravděpodobnost recidivy. Doporučujeme používat dřevo lampu

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že bílá kůže růžovo-hnědé skvrny jsou téměř neviditelné, a proto se v průběhu zběžném vyšetření nemohou vidět, a to pouze v létě po opalování, které začínají být zřejmé.

Konečně, lidé, kteří nejsou trpí imunodeficitem, izolované kožní formy, zpravidla nepřesahují 1-1,5 cm v průměru, zatímco u pacientů s těžkou imunodeficiencí může být více než 5 cm v průměru. V infikovaných HIV a AIDS prvků mnohobarevného lišejníků jsou intenzivnější pigmentace, a mohou být šířeny (společné) charakter. Typicky, imunitní stav pacientů s pityriasis versicolor projevuje jako seboroická nebo atopická dermatitida . Také na kůži pacientů mohou tvořit více zánět vlasových folikulů s příznaky odumřelé složky.

Jaké nemoci mohou být zaměněny chromophytosis?

Vzhledem k tomu, že tato forma ringworm má podobné příznaky s jinými nemocemi, před zahájením léčby, je nutné, aby se diferenciální diagnózu.

1. Diferenciální diagnostika tinea versicolor s syfilitické roseola a leucoderma.

Pokud se v důsledku klasických sérologických reakcí Wasserman, imunofluorescence a reakce imobilizace Treponema pallidum potvrdil diagnózu syfilis. roseola sekundární syfilis však má světlejší odstín než ohniska pityriasis versicolor, se neodlupuje, že zmizí, když diascopy není fluoreskují ve světle lampy Wood a poskytuje negativní vzorek Balzer. Navzdory skutečnosti, že, jak je pityriasis versicolor, je lokalizované pouze na těle, není typický pro její fúze prvků. Když syfilitická roseola skvrny neodstraňujte, mají vaskulární původ a způsobují subjektivní pocity.

Pro syfilitickou leukoderma také není typická fúze giprepigmentirovannyh skvrny.

2. Diferenciální diagnostika tinea versicolor s růžové lichen Gibert.

S rozvojem onemocnění Gibert lishaynyh skvrny jsou kulaté nebo oválné osnovy s odlupování v centru připomínající medailon, jakož i pro toto onemocnění se vyznačuje „matka plaků“. V tomto případě, erupce lokalizovány přísně symetrické linky Langer desky kolem centrální objímka má vločky, stejně jako tvar patologie charakterizované přítomností četných sekundárních lézí.

3. Diferenciální diagnostika tinea versicolor s folikulitida.

Je třeba poznamenat, že původcem infekce vlasového folikulu je stejný kvasinky houba, která spouští vývoj tinea versicolor. Nicméně, v tomto případě na horní části těla jsou odděleně uspořádány ve formě svědivých vyrážky červené nebo růžové uzlíky a plaket. Zpravidla folikulitida obvykle postihuje ženy a muže středního věku. Trigger vývoj patologického procesu, může být dlouhodobá léčba antibiotiky, kortikosteroidy, nebo diabetes mellitus. Velmi často se stává, kožní vyrážky objevují na čele, simulující přetrvávající akné . Tato forma kožního onemocnění je charakteristická tropických zemích.

Léčba tinea versicolor

Vzhledem k tomu, že nemoc šupinatá kůže se vyvíjí v důsledku transformace saprofytických formy lipofilní kvasinkami na patogenní, před zahájením procesu léčby onemocnění, měli byste si zjistit, co tento stav vyvolal. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že tato forma kožního onemocnění může být marker revmatické horečky, plicní tuberkulóza, diabetes a AIDS. Proto je u všech pacientů s pityriasis versicolor, aby se zabránilo výše uvedených patologií, musí podstoupit příslušné diagnostické testy. Mohou se však vyskytnout lišejníku příznaky vícebarevné u pacientů s rakovinou podstupujících chemoterapii, ale na konci průběhu léčby, všechny kožní projevy spontánně zmizí.

Vzhledem k tomu, pityriasis versicolor má vliv pouze na povrch (rohovky) vrstvy epidermis, léčení zahrnuje podávání léčiv pro externí použití. V tomto případě je pacient ukazuje použití keratolytická a fungicidní kombinovaných nástrojů a léčiv, které obsahují pyrithion zinečnatý.

Je třeba zdůraznit, že jmenování léčby bere v úvahu rozsah a lokalizaci lézí. V poslední době, potlačit agresivita pacientů patogenů bylo doporučeno, aby použití alkoholového roztoku resorcinolu nebo salicylaldehydu alkoholu. Nyní, na základě povinného pacientům doporučují používání protiplísňových léků ze skupiny azoly. Pod jejich vlivem během jednoho dne odvodnění a vakuolizace cytoplasmy patogenu, a po 48 hodinách se zcela rozpouští buněčné stěny. To je důvod, proč dnes, odborníci dávají přednost specifické antimykotické léčby.

Když prostředky pityriasis versicolor použít k potírání houbových chorob kůže, která se vyrábí ve formě spreje, roztoku nebo prášku. Jsou vhodné pro aplikaci na postiženou oblast, jemně třít. Je třeba poznamenat, že fungicidní přípravky velký vliv na zrohovatělé kůže, zachovává svoji účinnost po dobu 72 hodin.

Osvědčené léky, mezi které patří pyrithion zinku, který má antimikrobiální, antimykotické a cytostatické účinky. Po ošetření se doporučuje užívat pro prevenci.

U lézí pityriasis capitis ukazuje použití speciálních terapeutických šampony, které obsahují fungicidy a dehtu, snižuje otok, infiltraci, zarudnutí a odlupování.

Pacienti se společným formě tinea versicolor, nereagují na topickou léčbu, systémová terapie je jmenován. Ke zlepšení adsorpce se doporučuje přijmout taková systémová antimykotika jako itrakonazol, ketokonazol nebo flukonazol. Je třeba poznamenat, že určitý lék se podává pouze individuálně, s přihlédnutím celkový stav pacienta. Proto odborníci naléhat, aby sám si naordinovat léčbu.

Do 12 hodin po léčebných postupů pro pacienty s kontraindikací pro úpravu vody (během něhož by měl mít léčivý přípravek hromadí v kůži), stejně jako mnoho dermatologů, aby se zabránilo opakování onemocnění, Radě ve lhůtě jednoho měsíce převléknout každý den.

такое последствие псевдолейкодермы, как гиперпигментация остается на коже человека после лечения достаточно длительное время. Poznámka: důsledkem psevdoleykodermy jako hyperpigmentace zůstává na lidskou kůži po léčbě delší dobu.

Populární způsoby, jak k léčbě tinea versicolor

K léčbě pityriasis versicolor léčitelů doporučujeme použít tmel, rakytník řešetlákový a broskev jádro olej a šípkovou olej. Dalším velmi účinný prostředek k zvládnutí této formě kožního onemocnění je přírodní jablečný ocet. Měly by být mazány léze sedm nebo osm krát denně jednou nebo dvakrát týdně.

Pracoval jsem i odvar z kořenů a semen šťovíku. Potřebují k očištění lishaynyh skvrny.

Není to špatné pomáhá externí činidlo připravené z šťavelové rozdrtil listů a stonků, s přidáním kyselé smetany nebo smetany.

Všechny oděvy pacienta na konci procesu zpracování tradičních léčitelů doporučujeme pečlivě umýt a železa.

Preventivní metody tinea versicolor

 1. Při identifikaci jednoho z rodinných příslušníků pásový opar, tinea versicolor provokovat vývoj ukazuje, diagnostické vyšetření pomocí zářivka Wood a vizuální klinické vyšetření všech členů jeho rodiny.
 2. V létě lidé s pocení je doporučeno, aby se zabránilo kůži pravidelně čistit okyselené vodě nebo salicylová alkoholu, a jednou za 2-3 týdnů použít protiplísňový sprej či roztok, a zůstat informováni o možnosti korekce pocení.
 3. Veškeré oblečení (včetně klobouků), stejně jako ložní prádlo by mělo být vařené v soap-roztokem sody a železné horkým železem.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Pityriasis versicolor: Příznaky, léčba

Popíšeme si kožní onemocnění Pityriasis versicolor. Uvedeme si příznaky a projevy. Popsána bude také léčba.

Co je to Pityriasis versicolor?

Pityriasis versicolor je chronická infekce kůže. Je postižená vrchní vrstva pokožky. Toto onemocnění způsobují houby z rodu pityrosporum. Často je viníkem kvasinka Malassezia furfur. Nejčastěji se projevuje na hrudníku, rukou, trupu, stehnách či v obličeji. Pro toto onemocnění zatím nebyl vymyšlen Český název.

Pityriasis versicolor: Příznaky, projevy

Pityriasis versicolor se obvykle projevuje těmito hlavními příznaky a projevy:

 • béžové skvrny – někdy jsou skvrny až do žluta. Dochází k jejich olupování.
 • poprašek na kůži
 • mírné svědění – u některých lidí se objeví i mírné svědění.

Při léčbě se využívají protiplísňové prostředky. Lokální antimykotika se využívají po několik týdnů. Léčbu stanovuje vždy kožní lékař po řádném vyšetření.

Plicní infekce kůže pityriasis versicolor

Weby autora projektu

Statistika návštěvnosti

Počet stránek ve webu: 1530

Pityriasis versicolor – příznaky, projevy, symptomy, příčina, léčba

Pityriasis versicolor (anglicky pityriasis versicolor) je chronické nezánětlivé onemocnění způsobené kvasinkami rodu Malassezia (dříve Pityrosporum). Tyto mikroorganismy jsou běžnou flórou žijící na kůži člověka. Při oslabení organizmu, nebo u obézních, silně se potících pacientů však mohou vyvolat kožní nemoc vyznačující se tvorbou skvrn (makul) v oblasti hrudníku a proximálních částí horních končetin.

Příčina: Faktory podporující množení kvasinek je dále teplo, vlhko, genetická predispozice, užívání hormonální antikoncepce a nošení prádla ze syntetických materiálů. V létě bývají ložiska světlejší než okolní opálená kůže, tato forma se označuje jako pityriasis versicolor alba, v zimě jsou naopak skvrny červenohnědé, tedy tmavší oproti okolí.

Diagnostika: Probíhá na základě klinických projevů a mikrobiologického vyšetření kožních šupin.

Léčba: Používají se dlouhodobě lokální antimykotika (např. Canesten, Batrafen), při častých recidivách je nutno onemocnění přeléčit celkovými antimykotiky (př. ketokonazol).

Jak se projevuje pityriasis versicolor – příznaky, projevy, symptomy:

ostře ohraničené okrouhlé skvrny (makuly) velikosti kolem 1 cm, mohou splývat do velkých mapovitých ložisek

zabarvení může být od barvy bílé kávy, přes růžovou, červenou, až do hnědé

vzácně mírné svědění (pruritus), ale často subjektivně bez příznaků (asymptomaticky)

onemocnění může trvat měsíce až roky

Pityriasis versicolor – fotografie, obrázky

obrázky a fotografie budou doplněny v průběhu roku 2018

US Search Mobile Web

Welcome to the Yahoo Search forum! We’d love to hear your ideas on how to improve Yahoo Search.

The Yahoo product feedback forum now requires a valid Yahoo ID and password to participate.

You are now required to sign-in using your Yahoo email account in order to provide us with feedback and to submit votes and comments to existing ideas. If you do not have a Yahoo ID or the password to your Yahoo ID, please sign-up for a new account.

If you have a valid Yahoo ID and password, follow these steps if you would like to remove your posts, comments, votes, and/or profile from the Yahoo product feedback forum.

 • Vote for an existing idea ( )
 • or
 • Post a new idea…
 • Hot ideas
 • Top ideas
 • New ideas
 • Category
 • Status
 • My feedback

Improve your services

Your search engine does not find any satisfactory results for searches. It is too weak. Also, the server of bing is often off

Golf handicap tracker, why can't I get to it?

Why do I get redirected on pc and mobile device?

Can Yahoo develope the option for Images to be viewed as a slideshow? It would help instead of having to scroll through each image and make this Yahoo experience more enjoyable. Thank you for your consideration.

Question on a link

In the search for Anaïs Nin, one of the first few links shows a picture of a man. Why? Since Nin is a woman, I can’t figure out why. Can you show some reason for this? Who is he? If you click on the picture a group of pictures of Nin and no mention of that man. Is it an error?

Please remove this. Anything to do with my name and cheaterland.com is a broken link.

Anything to do with me and cheaterland.com is a broken link. Please remove this.

Select an image for your comment (GIF, PNG, JPG, JPEG): Notify me of new posts by email. Cheater Search

This is a broken link. Please remove.

This is a broken link. Please remove.

Remove broken link in search results associated with my name on cheaterland.com

The link to cheaterland.com is a broken link.

Eric Zynda eazynda@gmail.com, is a liar and cheater to his wife of 8 years he lives in Rosemount Minnesota, got fired from his job for inappropriate

 • Don’t see your idea?
 • Post a new idea…

US Search Mobile Web

Feedback and Knowledge Base

Give feedback

 • Deutschland Finanzen Mobile DF iOS 1 idea
 • España Finanzas Mobile DF iOS 7 ideas
 • Accounts Dashboard 43 ideas
 • Ad feedback 3 ideas
 • Answers TH 31 ideas
 • Answers TH 0 ideas
 • Answers UV Forum (test version) 10 ideas
 • Australia Celebrity 0 ideas
 • Australia Finance Mobile Android 0 ideas
 • Australia Style 0 ideas
 • Australia Yahoo Tech 0 ideas
 • Autos Pulse 2 ideas
 • Aviate 1,516 ideas
 • Canada Finance 1,099 ideas
 • Canada Finance Mobile Android 0 ideas
 • Canada Finance Mobile DF iOS 3 ideas
 • Canada Finance Mobile iOS 477 ideas
 • Canada Homepage 5,139 ideas
 • Canada Movies 14 ideas
 • Canada News 873 ideas
 • Canada Safely 10 ideas
 • Canada Screen 128 ideas
 • Canada Weather 94 ideas
 • Canada Yahoo Beauty 0 ideas
 • Canada Yahoo Celebrity 10 ideas
 • Canada Yahoo Finance 0 ideas
 • Canada Yahoo Movies 10 ideas
 • Canada Yahoo News 0 ideas
 • Canada Yahoo Style 21 ideas
 • College Football Pick'em 112 ideas
 • Connected TV 364 ideas
 • Corp Mail Test 1 1,313 ideas
 • Corp Mail Testing 1,256 ideas
 • Cricket 25 ideas
 • Daily Fantasy 93 ideas
 • Developer Network 1 idea
 • Double Down 86 ideas
 • Fantasy Baseball 532 ideas
 • Fantasy Basketball 433 ideas
 • Fantasy Football 718 ideas
 • Fantasy Hockey 388 ideas
 • Fantasy Live Scoring on Matchup and Standings 835 ideas
 • Fantasy Ratings and Levels 15 ideas
 • Fantasy Sports Android Apps 1,369 ideas
 • Fantasy Sports iOS Apps 2,131 ideas
 • Finance 450 ideas
 • Finance – CA 502 ideas
 • Finance – US 9 ideas
 • Finance ChartIQ 260 ideas
 • Finance Mobile Web 408 ideas
 • Finance Portfolios 810 ideas
 • Finance Stock Screener 37 ideas
 • Finance Tablet 45 ideas
 • Flickr – Profile 290 ideas
 • Flickr Android 61 ideas
 • Flickr for Apple TV 31 ideas
 • Flickr Groups 13 ideas
 • Flickr Internal 0 ideas
 • Flickr iOS Dogfooding 0 ideas
 • Flickr iPad 160 ideas
 • Flickr iPhone 408 ideas
 • Flickr New Photo Page 8,030 ideas
 • Flickr Search 0 ideas
 • Food Magazines 0 ideas
 • Games 3,147 ideas
 • Global Maps 1,026 ideas
 • GS Mobile Web 42 ideas
 • Health Pulse 3 ideas
 • Home Page (Android) 1,689 ideas
 • Home Page (iOS) 3,810 ideas
 • Hong Kong Homepage 0 ideas
 • India Celebrity 43 ideas
 • India Finance 494 ideas
 • India Homepage 1,897 ideas
 • India Lifestyle 173 ideas
 • India Movies 84 ideas
 • India News 344 ideas
 • India Partner Portal Tata 0 ideas
 • India Partner Portal Tikona 0 ideas
 • India Safely 15 ideas
 • India Screen 165 ideas
 • India Weather 30 ideas
 • India Yahoo Beauty 0 ideas
 • India Yahoo Celebrity 4 ideas
 • India Yahoo Finance 0 ideas
 • India Yahoo Movies 16 ideas
 • India Yahoo News 0 ideas
 • India Yahoo Style 14 ideas
 • Indonesia Celebrity 38 ideas
 • Indonesia Homepage 1,174 ideas
 • Indonesia News 170 ideas
 • Indonesia Safely 29 ideas
 • Indonesia She 34 ideas
 • Ireland Homepage 90 ideas
 • Jordan Maktoob Homepage 425 ideas
 • Mail Ad Feedback 10 ideas
 • Maktoob الطقس مكتوب 5 ideas
 • Maktoob Celebrity 1 idea
 • Maktoob Entertainment 10 ideas
 • Maktoob Lifestyle 0 ideas
 • Maktoob Movies 2 ideas
 • Maktoob News 182 ideas
 • Maktoob Screen 15 ideas
 • Maktoob Style 1 idea
 • Maktoob ألعاب مكتوب 0 ideas
 • Maktoob شاشة مكتوب 28 ideas
 • Malaysia Homepage 21 ideas
 • Malaysia News 58 ideas
 • Malaysia Safely 8 ideas
 • Malaysia Video 0 ideas
 • Malaysia Weather 1 idea
 • Merchant Solutions 1 idea
 • My Yahoo 32,263 ideas
 • My Yahoo – back up 1 idea
 • My Yahoo – US 9,176 ideas
 • My Yahoo archive 314 ideas
 • New Mail 13,344 ideas
 • New Mail* 3,165 ideas
 • New Zealand Business & Finance 132 ideas
 • New Zealand Homepage 1,039 ideas
 • New Zealand Safely 3 ideas
 • New Zealand Screen 0 ideas
 • PH ANC News 21 ideas
 • Philippines Celebrity 214 ideas
 • Philippines Homepage 13 ideas
 • Philippines News 123 ideas
 • Philippines Safely 12 ideas
 • Philippines Video 0 ideas
 • Philippines Weather 3 ideas
 • Pick N Roll 19 ideas
 • Postmaster 44 ideas
 • Pro Football Pick'em 103 ideas
 • Retail Pulse 0 ideas
 • Rivals 11 ideas
 • Safely 165 ideas
 • Screen for iOS 0 ideas
 • Search Extensions 108 ideas
 • Search Product Downloads 105 ideas
 • Security 497 ideas
 • Sign-In Experience 79 ideas
 • Singapore Entertainment 20 ideas
 • Singapore Finance 230 ideas
 • Singapore Homepage 1,062 ideas
 • Singapore News 214 ideas
 • Singapore Safely 11 ideas
 • Singapore Screen 19 ideas
 • Singapore Weather 4 ideas
 • Singapore Yahoo Beauty 0 ideas
 • Singapore Yahoo Celebrity 4 ideas
 • Singapore Yahoo Finance 0 ideas
 • Singapore Yahoo Movies 0 ideas
 • Singapore Yahoo News 0 ideas
 • Singapore Yahoo Style 4 ideas
 • South Africa Celebrity 8 ideas
 • South Africa Homepage 374 ideas
 • South Africa News 23 ideas
 • Sports Android 1,536 ideas
 • Sports CA 37 ideas
 • Sports iOS 1,027 ideas
 • Sports Redesign 3,260 ideas
 • SportsReel 7 ideas
 • StatTracker Beta 626 ideas
 • Survival Football 81 ideas
 • Taiwan Yahoo 名人娛樂 0 ideas
 • Taiwan Yahoo 運動 0 ideas
 • Tanda by Yahoo Finance for Android 0 ideas
 • Tanda by Yahoo Finance for iOS 0 ideas
 • Thailand Safely 2 ideas
 • Toolbar Mail App 216 ideas
 • Toolbar Weather App 72 ideas
 • Tourney Pick'em 66 ideas
 • UK & Ireland Finance 1,077 ideas
 • UK & Ireland Games 19 ideas
 • UK & Ireland Homepage 475 ideas
 • UK & Ireland News 0 ideas
 • UK & Ireland News Internal bucket 0 ideas
 • UK & Ireland News Lego 379 ideas
 • UK & Ireland Safely 38 ideas
 • UK & Ireland TV 21 ideas
 • UK & Ireland Video 187 ideas
 • UK & Ireland Weather 100 ideas
 • UK Answers 1 idea
 • UK Daily Fantasy 1 idea
 • UK Finance Mobile Android 12 ideas
 • UK Finance Mobile DF iOS 2 ideas
 • UK Finance Mobile iOS 315 ideas
 • UK Yahoo Movies 23 ideas
 • US Answers 9,069 ideas
 • US Answers Mobile Web 2,157 ideas
 • US Autos GS 442 ideas
 • US Celebrity GS 664 ideas
 • US Comments 350 ideas
 • US Finance Mobile Android 44 ideas
 • US Finance Mobile iOS 646 ideas
 • US Flickr 277 ideas
 • US Groups 4,274 ideas
 • US Homepage B1 68 ideas
 • US Homepage B2 33 ideas
 • US Homepage B3 50 ideas
 • US Homepage B4 33 ideas
 • US Homepage B5 0 ideas
 • US Homepage M 7,021 ideas
 • US Homepage YDC 43 ideas
 • US Homes GS 203 ideas
 • US Live Web Insights 25 ideas
 • US Mail 193 ideas
 • US Mail 12,607 ideas
 • US Maps 3,491 ideas
 • US Membership Desktop 8,354 ideas
 • US Membership Mobile 91 ideas
 • US Movies GS 424 ideas
 • US Music GS 195 ideas
 • US News 6,168 ideas
 • US Search App Android 2 ideas
 • US Search App iOS 24 ideas
 • US Search Chrome Extension 780 ideas
 • US Search Chrome Extension v2 2,197 ideas
 • US Search Desktop 26 ideas
 • US Search Desktop Bucket A 7 ideas
 • US Search Desktop Bucket B 8 ideas
 • US Search KG 1 idea
 • US Search Local Listings 20,863 ideas
 • US Search Mobile Web 9 ideas
 • US Search Mozilla 0 ideas
 • US Search Stock Quotes 11 ideas
 • US Search Tablet Web 2 ideas
 • US Shine GS 1 idea
 • US Toolbar 5,548 ideas
 • US Travel GS 207 ideas
 • US TV GS 368 ideas
 • US Weather 2,331 ideas
 • US Weather Bucket 0 ideas
 • US Weather Mobile 13 ideas
 • US Weather Mobile Android 2 ideas
 • Video Guide Android 150 ideas
 • Video Guide iOS 212 ideas
 • Video Guide Testing 15 ideas
 • Web Hosting 4 ideas
 • Whitelist Yahoo Mail 0 ideas
 • Yahoo Accessibility 362 ideas
 • Yahoo Autos 71 ideas
 • Yahoo Beauty 103 ideas
 • Yahoo Celebrity 0 ideas
 • Yahoo Celebrity Canada 0 ideas
 • Yahoo Decor 0 ideas
 • Yahoo Entertainment 361 ideas
 • Yahoo Esports 50 ideas
 • Yahoo Feedback 0 ideas
 • Yahoo Finance Feedback Forum 1 idea
 • Yahoo Finance IN Mobile Android 0 ideas
 • Yahoo Finance SG Mobile Android 1 idea
 • Yahoo FinanceReel 4 ideas
 • Yahoo Food 118 ideas
 • Yahoo Gemini 3 ideas
 • Yahoo Health 90 ideas
 • Yahoo Help 565 ideas
 • Yahoo Home 227 ideas
 • Yahoo Home* 28 ideas
 • Yahoo Lifestyle 168 ideas
 • Yahoo Live 0 ideas
 • Yahoo Mail 2,642 ideas
 • Yahoo Mail Android App 439 ideas
 • Yahoo Mail Basic 667 ideas
 • Yahoo Mail iOS App 63 ideas
 • Yahoo Mail Mobile Web 7 ideas
 • Yahoo Makers 51 ideas
 • Yahoo Messenger 97 ideas
 • Yahoo Mischief Android App 0 ideas
 • Yahoo Mischief iOS App 0 ideas
 • Yahoo Mobile Developer Suite 60 ideas
 • Yahoo Mobile for Phone 15 ideas
 • Yahoo Mobile for Tablet 0 ideas
 • Yahoo Music 78 ideas
 • Yahoo News Digest Android 870 ideas
 • Yahoo News Digest iPad 0 ideas
 • Yahoo News Digest iPhone 1,531 ideas
 • Yahoo Newsroom Android App 68 ideas
 • Yahoo Newsroom iOS App 34 ideas
 • Yahoo Parenting 63 ideas
 • Yahoo Politics 118 ideas
 • Yahoo Publishing 13 ideas
 • Yahoo Real Estate 2 ideas
 • Yahoo Tech 464 ideas
 • Yahoo Travel 144 ideas
 • Yahoo TV 106 ideas
 • Yahoo View 243 ideas
 • Yahoo Weather Android 2,154 ideas
 • Yahoo Weather iOS 23,042 ideas
 • Yahoo! 7 Food App (iOS) 0 ideas
 • Yahoo! 7 Homepage Archive 57 ideas
 • Yahoo! 7 News (iOS) 23 ideas
 • Yahoo! 7 Screen 0 ideas
 • Yahoo! 7 TV FANGO App (Android) 1 idea
 • Yahoo! 7 TV FANGO App (iOS) 1 idea
 • Yahoo! 7 TV Guide App (Android) 0 ideas
 • Yahoo! 7 TV Guide App (iOS) 1,250 ideas
 • Yahoo! 7 TV Plus7 App (iOS) 0 ideas
 • Yahoo! Concept Test Feedback Center 174 ideas
 • Yahoo! Contributor Network 1 idea
 • Yahoo! Transliteration 29 ideas
 • YAHOO!7 Finance 554 ideas
 • Yahoo!7 Games 9 ideas
 • Yahoo!7 Safely 19 ideas
 • Yahoo7 Finance Mobile DF iOS 12 ideas
 • Yahoo7 Finance Mobile iOS 220 ideas
 • Yahoo7 Homepage 2,558 ideas
 • Your password has been reset

  We have made changes to increase our security and have reset your password.

  We’ve just sent you an email to . Click the link to create a password, then come back here and sign in.

 • Leave a Reply