Plicní dermatitida houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pneumonie u psů: Příznaky, léčba

Zápal plic u psů – zánětlivý proces v plicní tkáni, ve které jsou ovlivněny plicní sklípky, provádět dýchací funkce.

Nejčastěji se nemoc se nazývá zánětplíce. V důsledku zápalu plic u psů narušil proces správného dýchání, je mikrobiální růst, a ve vážných případech, hnis se hromadí v plicních sklípcích.

typy pneumonie

Existuje několik typů pneumonie původu:

 1. Bakteriální zánět plic infekčního původu je častější u štěňat, když dostane jeho dýchací cesty krmit. Zpravidla se jedná o sekundární infekce.
 2. Houbové pneumonie – porážka plicní tkáně houbové agenty kryptokokózy. Toto onemocnění je prakticky neléčitelná.
 3. Parazitární pneumonie vyskytuje v důsledku infekce larvami některých hlístic a červů, které se stěhují do plic psa.
 4. Virové pneumonie je komplikací virové epidemie šelem, zejména u štěňat a neočkovaných zvířat.

Příznaky zápalu plic u psů

Jasný Diagnóza je stanovena pouze na základěX-ray vyšetření, protože příznaky tohoto onemocnění mohou být zaměněny s jinými chorobami. Hlavním příznakem je kašel u psů. Také ho doprovázel:

I když se stane, že pes má zápal plic bez jakýchkoliv příznaků horečky. Proto při kašli pes je naléhavá potřeba pro zobrazení veterináři a x-paprsky v plicích.

léčba onemocnění

Léčba pneumonie u psů může trvat velmidlouho, až několik týdnů. Proto je hlavním úkolem – stabilizovat stav zvířete. Používá především antibiotika, která se provádí v průběhu nemocničních injekcí. Jeho účelem – zničit bakterie, které se vyvíjejí v plicních sklípcích.

Nicméně, ne všechny léky jsou dostatečněproniknout do hnis a hlen, takže je třeba komplexní léčbu. To zahrnuje fyzioterapii, který se koná nejméně čtyřikrát denně. Veterinář při postupech chrastítka hrudním košem psa mít dobrý hlen a opouští tělo.

V závažných případech jmenovánakyslíkem, Tato umělá ventilace, kyslík obohacuje krev zvířete. Psi s příznaky dušnosti, zvracení, řídká stolice přítomnost, nepřítomnost chuti infuznaya terapie prováděné za stacionárních podmínek.

Po stabilizaci stavu zvířete za podmínekNemocnice pokračovat v léčbě doma je to možné. Je důležité správné péče o psa. Je lepší jít minimálně v nepříznivém počasí. Nicméně, ujistěte se, že poskytovat pacientům s plicní cvičení. Nemůžete potlačit kašel zvířete, a všemožně stimulovat hlenu ven z plic.

Plenka dermatitida příznaky, známky, diagnostika a léčba

Plenka dermatitida – podráždění kůže, zánětlivé charakter, který se projevuje u dětí v plenkách. Tento typ dermatitidy může rozvíjet nejen u dětí, ale dítě v téměř jakémkoliv věku, kteří stále nesou plenky. Ale většina z jeho projevu u dětí, které jsou ve věku od 9 do 12 měsíce mezi nimi. Je zde riziko, plenky dermatitidy u starších osob a zdravotně postižené, kteří mají nosit plenky.

Rodiče by měli mít na paměti, že u starších dětí je riziko závažného podráždění kůže v oblasti genitálií, což má za následek delší průjem.

Největší důvod, který přispívá k rozvoji pleny dermatitidy, je závažné porušení osobní hygieny dítěte.

Plenka dermatitida, projevující se jako závažná kožní podráždění vyplývající ze střetu citlivou pokožku malého dítěte s látkami, které jsou schopny vyvolat rozvoj alergické reakce (podráždění).

V takovém případě, pokud používáte plenky nebo plenky, způsobit vývoj tohoto typu dermatitidy jsou následující podněty:

 • Intenzivní chov hub;
 • Delší kontakt kůže s výkaly a močí;
 • vysoká teplota nebo vlhkost.

V současné době provedli řadu výzkumů, přičemž bylo zjištěno, že způsobují vývoj tohoto typu dermatitidy silách a přítomnost houbové infekce. Během studie se nepodařilo zjistit, že ve výkalech dětí trpících plenky dermatitidy jsou kvasinky, které jsou původci kandidózy.

Je však důležité vzít v úvahu, že plenka dermatitida není forma kandidóza kůže kandidózy jako mezi více závažných stavů, které vyžadují rozdílné zacházení.

Avšak, i přes to, že přítomnost hub ve stolici dítěte je hlavní podmínkou pro zahájení pleny dermatitidy. Aktivace plísňové infekce, což způsobuje, že začne útoku na kůži. To je však možné pouze tehdy, pokud nechcete dodržovat pravidla osobní hygieny, protože děti jsou velmi jemné kůže.

Výrazně zvýšené riziko vzniku plenkové dermatitidy, kandidóza způsobené infekcí, dlouhodobé léčbě antibiotiky.

Tato antibiotika jsou schopné zabít bakterie, ale zároveň, nemohou odolat útoku hub. V důsledku antibiotické léčby vytváří ideální prostředí, ve kterém je intenzivní rozvoj houbové infekce, jako růst plísně již nemohou obsahovat bakterie, které jsou zničeny antibiotiky.

Mnohem méně plena dermatitida se projevuje jako důsledek špatné výživy dítěte – například dítě dostane jídlo s nedostatkem biotin, nebo zinku. Také tento druh dermatitidy může dojít z důvodu vrozených alergických onemocnění (энтеропатическийакродерматит, atopické dermatitidy, atd.).

V případě, že dítě začalo se objevit příznaky, které se podobají plenka dermatitidu, měli byste vzít v úvahu skutečnost, že jeho vývoj může být vzhledem ke vzniku alergické kožní reakce, jako je používání plenek nebo nový způsob hygieny.

Možnost tohoto typu dermatitidy v důsledku alergie se objeví v případě, že zánětlivá reakce kůže na pleny, vytvořených jako porušení osobní hygieny. Tato kožní reakce je možné v případě, začal používat nové plenky, ubrousky, nebo krém.

Lékaři nyní věří, 100%, která aktivuje rozvoj plenkové dermatitidy mohou používat moderní plenky. K dnešnímu dni je nejúčinnější preventivní opatření proti plenkové dermatitidy vyprovokován použitím plenky je kompletní zamítnutí jejich žádosti – například, můžete začít učit své dítě do hrnce a snížit používání plen na nezbytné minimum.

Studiem, dnes bylo zjištěno, že plenka dermatitida se vyvíjí významně častěji u dětí, které jsou neustále absorbují pokročilé plenky, na rozdíl od dětí v ústavní péči, které se vztahují pleny nebo látkové plenky jednoduché.

Vzdělání plenka dermatitida se vyskytuje v těch oblastech, kde je jemná pokožka dítěte čelí špinavé nebo mokré plenky, pleny nebo kluzáky. Nejčastějšími projevy tohoto typu dermatitidy dochází v oblasti hýždí, dolní části zad, nohy, třísla záhyby, hýždě a genitálie. V závažnějších případech, léze se vyskytují v za ušima, nebo na krk.

V závislosti na klinické projevy nemoci může být stanovena přesně tři etapy opruzenin:

 • lehká fáze je mírně zčervenání kůže;
 • sekundární fáze je charakterizována tvorbou otoku, výrazná zarudnutí kůže, jsou velmi bolestivé praskliny a vředy;
 • těžká zkouška – fáze, během níž tvorba rozsáhlého zánětu Postižená kůže se stal jasně červené barvy a oteklé, bolestivé abscesy tvarované a bahno trhliny, který je schopen regenerovat erozi nebo vředů.

Opruzenin může rychle přerůst do těžší formy, což způsobuje riziko závažných mykotických infekcí. Vzhledem k silnému podráždění pokožky, výskyt svědění, dítě začne plakat a chudými spánek je velmi neklidný. Silný pocit nepohodlí nebo bolest může vyvolat i lehký dotek na postiženou kůži.

Pro přesné diagnóze plenky dermatitidy, lékař provádí úplný přezkum dítěte, pak je diagnóza na základě výsledků analýz a výrazných příznaků. V případě pleny dermatitidy vyskytuje v mírné formě, zatímco pro diagnózu nemusí nutně dělat speciální laboratorní testy, ale to může vyřešit pouze lékaře.

Každá matka ví, že je mnohem jednodušší, aby se zabránilo rozvoji pleny dermatitidy, než ji léčit. Není možné vývoj onemocnění kůže v případě, že zadek dítě bude vždy v suchu a chladu a chráněna od plného vlivu různých faktorů dráždivých a infekcí.

Nejúčinnější prevence je po tomto typu dermatitidy:

 • přebalovací plenka je nutná, jakmile bude zřejmé, že je znečištěný nebo mokrý. Podle statistik, je třeba novorozence plenky 10 # kolikrát denně a děti změnil v pozdějším věku 6 až 8 krát denně;
 • pokud je to možné, se doporučuje ponechat dítě ve vzduchu bez plenky, jako kůže hýždí, také, je třeba, aby “dýchat”;
 • pečlivě umýt vytvoří požadovaný rozkroku pouze teplou vodou, pak je třeba kůži jemně očistěte vatovým tampónem a stopové to být dokonale suché;
 • se zvláštním zřetelem vztahovat na ty faktory, které jsou schopny vyvolat začátek plenkové dermatitidy;
 • v noci, bez výjimky, musíme změnit podhuznik.V dítě, když používá více nebo froté plen, by měly být umyty pouze pomocí mírné dětský pudr nebo jiné výrobky pro praní dětského oblečení, a neschopný spoušť vytvořit silné alergické reakce kůže;
 • při změně plenky, bez výjimky, měli byste používat krém určený k ochraně kůže před dráždivými, jako jsou výkaly a moč.

Jedním z nejdůležitějších ošetření plenkové dermatitidy je správné a pravidelné péče o citlivou pokožku dítěte.

Pokud jste postupovali podle pokynů níže, můžete výrazně usnadnit stavu dítěte:

 • v přítomnosti pleny dermatitidy, je mnohem častěji, než obvykle potřebovat změnit pleny;
 • kůže je třeba omýt pomocí jemné mírné mýdlo na suchou pokožku venku nebo jemně promakyvat suchý hadřík;
 • dětskou pokožku by měla být vždy čisté, je důležité, aby se zabránilo přenášení hrubé, což vede k nebezpečí těžké podráždění kůže. Po promytí, musí být dítě určitou dobu, aby ho opustit bez pleny (s výhodou dvou nebo 3:00), aby se kůže mohla vyschnout na vlastní a “dýchat”;
 • posílit onemocnění mohou být některé potraviny, a proto zvláštní pozornost by měla sledovat dítěte dieta, nebo krmení matky, zcela eliminuje případné alergeny ze stravy. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebude vyrážka;
 • v případě, že nástup těžké vyrážky vyvolala nebo alergické kontaktní dermatitidy, pak byste měli opustit využívání nových detergenty nebo mýdla, které mohou vyvolat rozvoj choroby;
 • Pokud se vyrážka vyvolal kvasinkovou infekci, pak může lékař použít speciální protiplísňový krém, který si můžete volně koupit téměř jakýkoliv lékárny;
 • pro léčbu opruzenin mohou být přiřazeny k použití léků, které obsahují steroidy. To znamená, že lékař stanoví v případě, že pleny dermatitida vyvolala seborea nebo atopická dermatitida, alergie. Nicméně, tyto prostředky mají zakázáno použití v přítomnosti houbové infekce.

Mykotická pneumonie

Mykotická pneumonie je akutní infekční zánět plic vyvolaný houbami. Mezi houbami rozlišujeme plísně a kvasinky. Plicní mykózy vznikají obvykle po vdechnutí rozmnožovacích buněk (spor) plísní, které se vyskytují v půdě a na rostlinách.

Nejdůležitějšími onemocněními jsou kokcidioidomykóza (původcem je Coccidioides immitis), blastomykóza (Blastomyces dermatitidis), histoplazmóza (Histoplasma capsulatum) a parakokcidioidomykóza (Paracocidioides brasiliensis).

Časté jsou také mykózy způsobené houbami Aspergillus, Candida a Cryptococcus, vyskytující se nejčastěji u nemocných se sníženou obranyschopností bez ohledu na její příčinu (nemoc nebo jako vedlejší účinek léčby, např. u pacientů s AIDS, po transplantaci orgánů užívajících tzv. imunosupresivní léčbu, u dlouhodobé antibiotické léčby). Mykotické nákazy jsou u nemocných po transplantaci orgánů nejčastější příčinou úmrtí pro infekci.

Příznaky, průběh onemocnění

Kokcidioidomykóza se vyskytuje zejména na jihozápadě USA a v severním Mexiku a postihuje především zemědělské dělníky. Mikrob se vyskytuje v půdě a napadá primárně plicní tkáň. Inkubační doba je 7 až 28 dní. Onemocnění může být někdy zcela bez příznaků nebo se spontánně zhojit, jindy dojde k druhotné nákaze plic jiným mikrobem a onemocnění probíhá pod obrazem velmi závažné, někdy smrtelné choroby. U některých pacientů je zánět plic provázen kožní vyrážkou. Někdy přechází akutní plicní infekce do chronického stadia, které se může po několika letech zhojit nebo může nastat rozsev nákazy (tzv. diseminace) v celém organizmu. Diseminace nastane asi u 1 % pacientů s primárním plicním onemocněním; častější je u osob se sníženou imunitou a u osob tmavé pleti. Rozsev postihuje jakoukoli tkáň, včetně mozku, míchy, kůže a kloubů. Diagnózu potvrdí mikrobiologické vyšetření (mikroskopické vyšetření sputa, kultivace na živné půdě), serologické vyšetření potvrdí protilátky v krevním séru. Onemocnění se léčí nitrožilně podanými antimykotiky (tj. antibiotiky potlačujícími houbové infekce), nejvhodnější je amfotericin B, dále se podává ketokonazol a itrakonazol.

Histoplazmóza je obvykle bezpříznakové nebo relativně mírně probíhající plicní onemocnění. Vyskytují se také chronické formy a akutní diseminované onemocnění. Mikrob se vyskytuje v půdách obsahujících ptačí nebo netopýří trus, a k nákaze dojde vdechnutím spor. Onemocnění se trvale vyskytuje v některých oblastech východní části USA, kde postihuje až 95 % obyvatelstva. Plicní infekce probíhá většinou bez příznaků, někdy se pozoruje akutní chřipkové onemocnění s horečkou a dráždivým kašlem. Infekce pomine bez léčby a zanechá na rentgenovném snímku plic pouze drobná ložiska zvápenatění. Chronická forma postihuje především dospělé osoby; v plicích vznikají velké dutiny, podobající se postižení při plicní tuberkulóze. K závažné diseminované formě nemoci s postižením jater a sleziny dochází především u starých osob, v kojeneckém věku nebo u osob se sníženou imunitou. Diagnóza je stanovena mikroskopickým, kultivačním vyšetřením, kožním testem a průkazem protilátek v krevním séru. Nejvhodnějším lékem je také amfotericin B.

Blastomykóza je chronická infekce plic, jež se může šířit do dalších tkání, zejména na kůži a do kostí. Choroba se vyskytuje ve středozápadních státech USA a ve východní Kanadě. Onemocnění postupuje pomalu, zánět plic je obvykle mírný, ale pokud se neléčí, má špatnou prognózu. V 80 % případů je plicní zánět provázen chronickým kožním onemocněním. Pravděpodobně i u blastomykózy existují případy nemající zjevné příznaky. K nákaze dochází vdechnutím spor vyvolavatele v chladném vlhkém klimatu, místo přirozeného výskytu mikroba však ještě nebylo zjištěno. Postihuje nejčastěji muže ve věku 30 až 50 let. Blastomykóza se léčí amfotericinem B.

Parakokcidioidomykóza je chronická infekce postihující plíce, sliznice, kůži a mízní (lymfatický) systém. Pokud se neléčí, končí smrtelně. Mikrob proniká do těla plícemi. Onemocnění se vyskytuje nejčastěji ve vlhkých horských lesích Severní a Střední Ameriky, většinou na venkově u zemědělců ve věku 20 až 40 let. V mikroskopickém obraze je onemocnění charakterizováno tvorbou uzlíků zánětlivé tkáně (tzv. granulomů). Plicní zánět se obvykle spontánně zhojí. Nejnápadnějším projevem nemoci je infekční zánět sliznice ústní dutiny a nosu, provázený tvorbou vředů, a také kůže kolem úst a na nose. Postiženy mohou být i slezina, játra, střeva, nadledviny a mízní systém. Zjevným projevům nákazy předchází dlouhá bezpříznaková fáze. K léčbě se používá amfotericin B, ketokonazol nebo itrakonazol.

Kryptokokóza je infekční onemocnění vyvolané kvasinkou Cryptococcus neoformans. Nemoc postihuje mozek, ačkoli prvotní je postižení plic. Vyskytuje se sporadicky na celém světě, dnes je nejčastější u pacientů s AIDS (u nich v 10 % všech nakažených). Původce je normálně přítomen ve výkalech domácích i volně žijících ptáků po celém světě. Ptáci nejsou nemocní pravděpodobně pro vysokou tělesnou teplotu. Nákaza vniká do plic vdechováním. Onemocnění postihuje více muže než ženy. Projevy nemoci jsou zánět plic (pneumonie) a chronický zánět mozkových blan a mozku (meningoencefalitida), projevující se bolestmi hlavy a zvýšenou teplotou, následně poruchami psychiky, vidění a nakonec bezvědomím. Plicní zánět se obvykle zhojí spontánně.

Aspergilóza postihuje nejčastěji plíce, ale i vedlejší nosní dutiny a povrchové tkáně. Nejčastějším původcem je Aspergillus fumigatus. Těžký zánět plic s diseminací do vzdálených orgánů se objevuje zejména u osob se sníženou obranyschopností. Mikrob se vyskytuje zejména v tlejících rostlinách, např. v senu, a jeho spory jsou všudypřítomné. Mikrob roste v dýchacích cestách, ucpává je a typickým projevem je vykašlávání vláknitých aspergilových hmot. U osob s alergií po opakovaném vdechování houbových spor vznikne alergická alveolitida (zánět plicních sklípků), projevující se dušností, horečkou a únavou. Opakovaným kontaktem s aspergilami dojde nevratnému poškození plic; příkladem je tzv. plíce sládků, vyskytující se u pivovarských dělníků pracujících s ječmenem, na němž se během skladování vytvořilo hojně spor. Jestliže mikrob osídlí již vytvořené (často tuberkulózní) dutiny v plicích a množí se v nich, vznikne tzv. aspergilom; je vyplněn vláknitými houbovými hmotami a ohraničen vazivovou stěnou. Pacienti s aspergilomem nemusejí mít žádné příznaky, nebo mají jen mírný kašel. Komplikací aspergilomu může být hemoptýza (krvácení do dýchacích cest s vykašláváním krve), když dojde k nahlodání plicní cévy. Tzv. invazivní aspergilóza se vyskytuje u osob se sníženou imunitou. V plicích dochází k rozsáhlému rozpadu tkáně, mikrob proniká do cév a vyvolává tvorbu krevních sraženin (trombů). Tyto infikované tromby jsou roznášeny krevním oběhem do vzdálených orgánů, zejm. do ledvin, srdce a mozku. Invazivní aspergilóza má špatnou prognózu a často je smrtelná. Ke stanovení diagnózy aspergilózy přispívá mikroskopické vyšetření sputa, kultivační vyšetření, kožní testy u alergické formy nemoci a serologické vyšetření prokazující protilátky v krevním séru.

Alergická aspergilóza se léčí kortikoidy (hormony se silným protizánětlivým účinkem, např. prednisonem). Aspergilom je nutné odstranit chirurgicky. Při invazivní aspergilóze je nejvhodnějším lékem amfotericin B.

Kandidóza je infekční onemocnění vyvolané kvasinkou Candida albicans. Kvasinka je součástí mikrobiálního osídlení kůže a sliznic asi u 20 % populace. Frekvence nosičství se zvyšuje věkem, častější je u hospitalizovaných pacientů. Při zásahu do normálního bakteriálního osídlení organizmu např. antibiotiky nebo při snížení celkové odolnosti nemocí, léčbou kortikosteroidy (např. prednisonem) nebo imunosupresivy (léky snižujícími obranyschopnost, např. po transplantaci orgánů) přerůstají kvasinky ostatní mikroby a způsobují infekční onemocnění. Kvasinky mohou kromě častých povrchových infekcí kůže a sliznic vyvolat také celkové infekce, buď postihující jednotlivé orgány a tělní krajiny (močové ústrojí, játra, ledviny, srdeční chlopně, mozkové pleny, břišní dutinu) nebo spojený se sepsí („otravou krve“). Plicní infekce jsou u kandidózy poměrně vzácné.

Pneumonie vyvolaná pneumocystis carinii: Pneumocystis carinii je mikrob považovaný za houbu, ačkoli jeho chování a citlivost k antibiotikům ho spíše řadí k prvokům. Původně byl popsán jako původce atypické pneumonie u podvyživených kojenců, ale do popředí zájmu se dostal jako častý původce zánětu plic u pacientů s poruchami buněčné imunity, především u nemocných s AIDS, a také u osob se zhoubnými chorobami krevních buněk (např. leukémií) nebo po imunosupresivní léčbě.

Nejčastějšími příznaky jsou horečka, dušnost a suchý dráždivý kašel. Na rentgenovém snímku plic jsou typicky oboustranná zastínění centrálně blízko plicní stopce (hilu). V tepenné krvi je snížen tlak kyslíku. Diagnóza je potvrzena mikroskopickým vyšetřením; mikroby však nejsou přítomny ve sputu a k průkazu je nutno vyšetřit bronchoalveolární laváž (výplach získaný při bronchoskopii – vyšetření dýchacích cest optickým přístrojem) nebo vzorek plicní tkáně získaný napíchnutím jehlou přes stěnu průdušnice, hrudní stěnu, popř. chirurgickým výkonem při otevření pohrudniční dutiny.

Nejúčinějším lékem je kotrimoxazol (preparát Biseptol), u nemocných s AIDS však má nepřijatelné vedlejší účinky (kožní vyrážky, pokles počtu bílých krvinek, horečka). Alternativním lékem vhodným pro pacienty s AIDS je pentamidin, který se podává rozprašovačem do plic. Tím se sníží vedlejší účinky na minimum; při nitrožilním podání pentamidinu se totiž vyskytují velmi těžké nežádoucí účinky včetně selhání ledvin, poškození jater, poklesu bílých krvinek, horečky, kožní vyrážky a podráždění žaludku, které mají 10 až 30 % úmrtnost. Při poklesu tlaku kyslíku v tepenné krvi podáváme kyslík a ve vhodných případech použijeme podpůrné dýchání přístrojem s použitím pozitivního přetlaku v dýchacích cestách na konci výdechu.

Atopická dermatitida: příznaky a léčba

Atopická dermatitida – onemocnění kůže alergické etiologie. Struktura všech alergických onemocnění dermatóza to zabírá asi 50% a ještě nedávno byl silný sklon ke zvýšení svého podílu. U atopické dermatitidy se vyznačuje genetickou predispozicí, a recidivující průběh s klinickými projevy, v závislosti na věku pacienta. Poprvé nemoc se projevuje v raném dětství a vyrůstat jako pohybů pacienta nebo v lehčí formě, nebo vůbec přestat bát.

Ve vyspělých zemích s atopickou dermatitidou se potýká až 20% populace, která mluví o velké naléhavosti tohoto problému. Symptomy u 60% času se vyskytují u dětí mladších 6 měsíců. A možná později prvním projevem onemocnění: do 1 roku za 75% případů tohoto onemocnění se projevují, a do 7 let projevu se vyskytuje asi u 90% případů. To naznačuje, že v případě, že nemoc není projevil v předškolním věku, pravděpodobnost je velmi malá nemocný později. V posledních desetiletích, atopická dermatitida se vyskytuje častěji a je poněkud složitější toky. Často je toto onemocnění v kombinaci s jinými chorobami alergické etiologie: senné rýmy, alergické rýmy nebo astma.

Klasifikace atopické dermatitidy

Lékaři nemoci jsou klasifikovány podle několika kritérií.

Doby fáze a fáze vývoje atopické dermatitidy

– První etapa – zde jsou první změny v kůži, což není příliš výrazný a nemohou přilákat náležitou pozornost rodičů dítěte.

– Období výrazné změny – to vše příznaky výraznější.

 • Akutní fáze – vyznačuje výraznými symptomy, což je rychle rostoucí, ale při správném zacházení rychle ustupuje.
 • Chronická fáze – tyto příznaky jsou méně výrazné, ale strach o pacienta na mnohem delší dobu.

– remise – v době, kdy se nemoc neprojevuje, ale je pravděpodobné, že k návratu k jeho symptomy.

 • Kompletní remise – šetrné k pokožce, které nejsou prvky vyrážky, že pacient nebude obtěžovat svědění.
 • Neúplná remise – nazývaný také subakutní období. Klinické projevy nemoci byly částečně zachovány, ale téměř nevadí pacienta.

Formy nemoci, v závislosti na věku

 • Infant – nejběžnější a závažnější. To se vyskytuje u dětí od 2 měsíců až do dvou let. V tomto okamžiku, patologické procesy v kůži vyznačuje exsudací.
 • Děti – ve většině případů představuje několik modifikovaných dětské kurzy. Někdy se na první pohled zdá v tomto věku. Příznaky stávají méně výrazná, a Exsudativní procesy jsou na ústupu.
 • Formulář pro dospělé – ve většině případů je nemoc self-ústup do této doby. Někdy se příznaky přetrvávají a projevují v podobě pravidelných erupce na kůži, jako pravidlo, slabě vyjádřený.

Druhy podle způsobu šíření

 • Limited – zaměření je malý.
 • Časté – dermatitida postihuje poměrně velkou plochu kůže, ale ve většině případů omezeno na změny v jedné části těla.
 • Difúzní – zánětlivé kožní změny jsou pozorovány téměř po celém těle.

Závažnost onemocnění

 • Easy – malá vyrážka a rychle. Zhoršení se vyskytují poměrně zřídka.
 • Střední až těžká – zaujímá střední polohu.
 • Těžká – pacient je velmi často potýkají s zhoršení procesu. Nejčastěji, vyrážka na těle šíří difusně exsudativní procesy výrazné.

Varianty onemocnění, v závislosti na etiologii

Vzhledem k tomu, onemocnění je alergická přírody, že to může způsobit zhoršení různých faktorů.

 • Alternativně vyprovokován potravinové alergeny – pravděpodobně nejčastější, protože moderní potraviny obsahují mnoho přísad, a velkou rozmanitost. Mnoho exotické ovoce nebyly dosud k dispozici, a dnes je lze nalézt na jakémkoli pultu. Tělo je vhodnější pro místní produkty.
 • Houbové možnost – houbové výtrusy jsou všude. Některé z nich mohou vyvolat alergickou reakci.
 • Pyl, prach varianta – závisí na vlivu malých alergenů do těla spolu s vdechovaného vzduchu.
 • Dermatitida vyvolaná chemickými látkami – to platí zejména ve vztahu k kosmetiky pro péči o pleť. Příchutě, vůně, barviva – to vše může být použit výrobci kosmetiky a zvyšovat nebezpečí pro naše tělo. Je v péči o dítě, aby dala přednost hypoalergenní nástroje, které jsou speciálně navrženy pro děti velmi důležitá. Totéž platí i pro dospělé: je nutné pečlivě vybírat kosmetiku, číst jeho strukturu a vybrat ty přírodní ingredience.
 • Dermatitida se sekundární infekce – na postiženou kůži nemůže provést ve vhodném množství svou ochrannou funkci, která vytváří podmínky pro pronikání bakterií a jejich reprodukci. V důsledku toho rána může hnisat, což výrazně zhoršuje situaci. Proto je třeba velmi pečlivě a důkladně pečovat o integuments, aby se předešlo této komplikaci.

Mechanismus rozvoje atopické dermatitidy

Předpokládá se, že tato nemoc je založen na alergického zánětu. Zpočátku, lidské tělo náchylné ke vzniku atopické dermatitidy jsou pozorovány patologické změny v imunitním systému, který zjevně zvýšení množství jednoho z leukocytových frakcí. V důsledku specifických receptorů alergen na žírných buněk (typ bílých krvinek) zachytit a vyvolává uvolňování velkého množství přírodních mediátorů zánětu (cytokiny a histaminu). Jsou spěch do postižené oblasti a tam způsobí otok tkáně, zvýšení propustnosti cévních stěn.

Pokud se navíc ke všem připojeným bakteriální nebo mykotické infekce, situace se dále zhoršuje. Samy o sobě jsou tyto mikroorganismy mohou poškodit tkáň a způsobit zánět. Navíc, lidské tělo může absorbovat je jako alergen, což dále zvyšuje jeho imunitní odpověď.

Příčiny atopické dermatitidy

Na toto téma v současné době tam jsou aktivní spory vědci, protože hlavní, plně prokázané příčiny nemoci dosud. Nicméně, lékaři sbíhají v jednom: rozvoje atopické dermatitidy, kombinace více faktorů životního prostředí a genetické predispozice k pacientovi. Dědičné onemocnění potvrzují, že většina pacientů s atopickým ekzémem mají nejbližší rodinní příslušníci také trpí alergickými onemocněními.

– Vliv nepříznivých faktorů v průběhu těhotenství, zvláště špatné pro budoucnost lidského těla, protože jen v tomto období podle všechny jeho orgány a systémy, a nejcitlivější k nepříznivým účinkům.

 • Nedodržení stravy těhotných nebo kojících žen – poskytuje vstup do těla dítěte z velkého počtu potenciálních alergenů. Že „zatížení“ dosud tvořil imunitní systém a lze měnit jeho vlastnosti.
 • Užívání některých léků také vliv na dítě. Z tohoto důvodu, lékaři jsou vždy snaží, aby se zabránilo léky během těhotenství, ale to není vždy možné. Někdy budete muset riskovat kvůli velkému nebezpečí (od méně vybrány dvě zla).
 • Kouření a alkoholu – bohužel, některé ženy jsou nezodpovědné, a to nejen pro své zdraví, ale i zdraví budoucího dítěte, doslova ho otráví.

– Hlavní příčinou akutního onemocnění, příznaky svědění a vyrážky, je účinek alergen. Lékaři nejsou jisti, zda je alergie sama o sobě vyvolat onemocnění, ale vedou ke zhoršení může být snadné.

 • Potravinové alergeny – zvláště nebezpečné v podmínkách mléka a mléčných výrobků (mléčné je výjimka), pšeničné výrobky, ryby a mořské plody, vejce (proteinů), ořechů, exotického ovoce, atd Proto by specifická doporučení ohledně krmení malých dětí připadá vše a ukazují, že nejbezpečnější pro dítě.
 • pyl, zvířecí srst, plísně, roztoči – všechny tyto produkty s vysokou mírou pravděpodobnosti mohou způsobovat alergie.
 • Parfémy, mýdla, detergenty, kontakt s kůží může způsobit alergickou as a kontaktní dermatitidu, zhoršuje onemocnění.
 • Některá povolání jsou spojeny s použitím speciálních chemikálií, což je také velmi špatné pro kůži.

– Ostrý změna klimatu nebo povětrnostních podmínek. Chladné počasí může zhoršit nemoc. Zejména pacienti tvrdé v zimě, protože studený vzduch obsahuje méně vlhkosti a vysušuje pokožku silnější, způsobuje svědění. Prudký nárůst teploty, naopak, může mít za následek uvolnění velkého množství potu a další podráždění postižené oblasti.

– stres a emocionální stres ovlivňuje stav lidského imunitního systému a může vést ke zhoršení onemocnění.

– Příliš časté mytí je kůže suchá a způsobuje ji svědit.

Příznaky atopické dermatitidy

Mezi nejčastější a závažné příznakem atopické dermatitidy je svědění. To může být velmi silný a neobtěžoval pacienta po dlouhou dobu, což výrazně snižuje kvalitu jeho života. Děti přitom stále mimo kontrolu, a mohou hřeben kůži, což způsobuje další škody na sobě i ke zhoršení situace. Proto je nutné uzavřít postiženou oblast s bandáží v případě, že dítě se neustále snaží škrábat sám sebe – to bude vyhnout se mnoha nepříjemným komplikacím.

V postižených oblastech jsou vždy vyrážka – červená, nerovnoměrná v jejím složení a vzhledu. Může být přítomen na kůži po dlouhou dobu a relativně rychle zmizí téměř úplně.

 • Pokud se roztrhne a rána nakazí, se uvolňuje značné množství tekutin s následnou tvorbou krust. Takže tělo se snaží uniknout z patogenu. Tato vyrážka je považován za akutní a prochází poměrně rychle.
 • Pokud máte suchou kůži vločky a výrazné svědění, je možné charakterizovat jako subakutní vyrážka.
 • V nejnepříznivějším případě, vyrážka prvky jsou přítomny po dlouhou dobu a jsou neustále hřeben (nastane lichenifikace)

Lokalizace lézí a je do značné míry závislá na věku pacienta

Děti do dvou let – ve většině případů ovlivňuje obličej, pokožku hlavy, končetin (zejména tvrdé lokty a kolena), krk a trup.

 • Velmi zřídka se jeví jako poražený v oblasti rozkroku.
 • Velmi často se objeví na postiženou kůži nebo kůra uvolní kapalinu (výpotek).
 • Ve většině případů k poškození vnitřní plochy rukou a nohou, krku a dalších místech, kde jsou záhyby.
 • Vyrážka je suchý ve většině případů má tendenci stát chronickou a způsobuje kůže se stává drsný.
 • Děti i nadále hřeben poškozené oblasti, což vede k infekci.

Dospívajících a dospělých:

 • Všechny projevy, neboť zralé přeměněna na lehčí formu.
 • Pokud příznaky přetrvávají, pak ve většině případů k poškození kůže v oblasti kolen a loktů (v záhybech kůže). Někdy vyrážka na obličeji, zápěstích a třísla.

Diagnóza atopické dermatitidy

specifická kritéria, která vedou odborníky zvolené pro stanovení diagnózy. Faktem je, že v průběhu laboratorních testů lze detekovat pouze úroveň porušení některých imunoglobulinů, stejně jako k identifikaci zvýšenou citlivost na některé látky. To hovoří ve prospěch alergie, ale neznamená, že pacient je atopická dermatitida.

Diagnostická kritéria atopické dermatitidy

– Large (také známý jako povinná).

 • Svědění kůže, dokonce s minimálním poškozením kožního krytu.
 • Typické uspořádání vyrážky.
 • Přítomnost atopickou dermatitidou v historii příbuzným.
 • Recidivující průběh.

– Menší kritéria (volitelně).

 • Zvýšené hladiny protilátek proti IgE.
 • Prvním projevem onemocnění v dětském věku.
 • Přítomnost na chodidlech a dlaních, velký počet záhybů.
 • Světlé skvrny na kůži obličeje a horních končetin pletence.
 • Olupování kůže.
 • Častá ztráta kožní infekční etiologie.
 • Bílá kůže autographism.
 • Vzhled svědění při pocení.
 • Tmavé kruhy kolem očí.

Aby bylo možno tuto diagnózu lékař musí najít pacienta má 3 velké a 3 malé test, nic méně.

Atopická dermatitida Léčba

Při léčbě této nemoci, kombinace několika metod, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku

dietoterapie

By měly být odstraněny ze stravy pacienta všechny potraviny, které jsou velmi pravděpodobné, že způsobují alergie (z nichž bylo uvedeno výše). Ženy během kojení, také musí dodržovat přísnou dietu, protože mléko dostane hodně z toho, co matka jí. Často taková situace: žena během těhotenství omezuje na oblíbené léčit ve jménu zdraví dítěte, což je chvályhodné, a bezprostřední poporodní uvolňuje a vyživuje dítě je již docela dobrá mléko, které redukuje všechny své dosavadní úsilí k ničemu.

farmakologická léčba

V závislosti na tom, věku pacienta, pokyny pro léčbu a sadu léků může být radikálně odlišný. Lékaři v současné době používají mnoho látek, které mají vliv na různé procesy v těle pacienta.

 • Antihistaminika jsou poslední generace mají málo vedlejších účinků, a může být použit i u dětí. Blokují přirozené mediátory zánětu a zabránit histamin způsobit vážné zánětlivé změny.
 • Stabilizátory žírných buněk membrány velmi dobře ukázat se v pediatrické praxi, ale v praxi nejsou účinné při léčbě dospělých.
 • Vitamin – pomáhá normalizovat metabolismus, které nemohou mít vliv na stav lidské pokožky.
 • Imunomodulátory – vést k normální lidský imunitní systém, čímž se stává méně aktivní, pokud jde o alergeny.
 • Látky, které mají vliv na nervovou soustavu – zbavuje pacienta před vážným stres a úzkost, což může snížit pravděpodobnost vzniku exacerbace onemocnění.
 • Antibiotika – jsou používány ve většině závažných případech, přítomnost infekčních komplikací.
 • Léky ovlivňující funkci trávicího systému.
 • Externí zpracování – jsou používány krémy, masti, speciální kosmetika, hydrataci pokožky a zmírňuje svědění.

Pokud včas obrátit na odborníky a dodržovat všechna svá doporučení, toto onemocnění v průběhu času ustupovat a nenechá žádné stopy na kůži pacienta. V opačném případě mohou lidé v průběhu let se vypořádat s exacerbací neustále sám v něčem omezit.

Spíše než z této infekce nelze vyléčit . Co jsem neudělal: jít k lékaři, tradiční léčitelé, a to i jeho babička, která šamana, ale rezulultata no (((maminka napsala ve své rodině lékaře, ale já jsem nic nevěří v nic (((

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply