Plicní biopsii na hubovou infekci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Chlamydie.info

Mám letité potíže stěhovavých bolestí v kloubech a svalech po celém těle, brnění končetin, kožní vyrážky, exémy. Opakované záněty v očích, tinitus v uchu, léta trvající suchý dráždivý, neproduktivní kašel, noční pocení, a únava, únava, únava. Po několika bronchoskopiích, rentgenech a plicní biopsii diagnostikována Sarkoidoza III. stupně s plicní fibrozou. Nasazeny vysoké dávky Prednisonu, posléze Medrolu a antimalarik. Na těchto lécích jsem pořád, subjektivně je mi hůř a hůř, objektivně se nálezy na plicích i výsledky spirometrie zhoršují. Po roce se mi podařilo lékaře přesvěčit k realizaci testu na chlamydie – výsledek:

anti- Mycoplasma IgG 1.074 pozitivní

anti- Mycoplasma IgM 0.111 negativní

anti-Chlamydie IgA 2.057 pozitivní, IgG 2.478 pozitivní, IgM 0.282 negativní.

Po těchto výsledcích jsem bral 3 týdny Klacid, a z dalších odběrů tyto výsledky:

A-anti-Chlamydia sp.ELI 5,820 pozitivní

G-anti-Chlamydia sp. ELI 6.810 pozitivní

M-anti Chlamydia sp. ELI 1.390 pozitivní

pneumoniae ELISA Iga 0.580 negativní

pneumoniae ELISA IgG 2.050 pozitivní

pneumoniae ELISA igM 2.770 pozitiv

Co znamená, že se indexy po léčbě zvýšily, resp. došlo v nich k výrazným změnám?

Je možné se léčit dle Wheldona zároveň s vysokými dávkami kortikoidů, které mám brát – i když bohužel bez úspěchu – na sarkoidozu?

Jak se dostat k lékům? Je v Brně či okolí nějaký lékař "na správné vibraci" alespoň chápající či dokonce ATB ochotný předepsat?

Budu vděčný za KAŽDOU radu, či názor či doporučení. Děkuji.

 • pulmonaria's blog
 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
 • 1158 x přečteno

Na to, jestli můžeš

Na to, jestli můžeš léčbu WP při tom co už bereš, se budeš muset zeptat lékařů, kteří tě léčí, vůbec se neboj a stůj si za svým, mě se podařilo prosadit si léčbu WP až po půl roce přesvědčování, protože se léčím s leukémií, nakonec se našla cesta i pro mě, přestože některé kombinace léků nesmím. Musela jsem si to ale vypátrat sama na internetu a taky mi pomohlo pár lidí odsud. Musíš se tomu věnovat a dozvědět se co nejvíc.Já jsem si musela sama vypátrat, které léky můžu jak a čím nahradit a co nebude vadit a tak, ale internet je učiněný zázrak. Nakonec, když příjdeš s hotovou věcí a už nevědí co s tebou, třeba doktoři co tě léčí povolí. Nastuduj dobře vše co se dá a jdi k lékařům vyzbrojený, možná tě něčím zaskočí, ale ty se znovu vyzbrojíš informacemi a tak dál až podlehnou. Je to boj ale je to boj o život, tak se musí vyhrát. Přeju ti do toho boje hodně sil.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Co říci, myslím, že

Co říci, myslím, že Gabadur to zodpověděl nejlépe. Je to smutné, že lékaři se k tomu nehlásí. Nezbývá než se s tím zatím prát sám, číst a učit se, o čem to je, a nedat se odbývat. Hodně se najde v oranžové liště.

Nevím, jestli tu je někdo, kdo má stejný problém – Sarkoidoza III. stupně s plicní fibrozou, který by měl už nějakou zkušenost. Pokud umíš anglicky, zkus Cpnhelp, tam tuším o tom byla už řeč.

Ale ty testy na protilátky jsou výmluvné. Každopádně to chce lékaře, který je ochotný se tím zabývat, ale to je ten největší probém. Kromě zánětů to chce léčit příčinu, to je tu infekci. Ale jak k tomu přesvědčit lékaře, to těžko poradit. Člověk si je musí najít sám. Já vím, blbá rada, ale je to tak, bohužel! Snad by mohl pomoci Dopis lékaři v Přírůčce k léčbě, každopádně to chce pročíst i ostaní a pak jsa vyzbrojen informacemi s tím dopisem a jinými článečky zkusit přesvědčit nějakého lékaře, který by byl ochoten to pohlídat.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže . únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Ahoj pulmonario a vitej.

Ahoj pulmonario a vitej. Pokud se ti po lecbe naopak zvedly protilatky a mas vyrazne pozitivni vsechny tri tridy, znamena to, ze reagujes na lecbu. Asi se vyplavilo hodne mrtvych chlamydii a telo zareagovalo tvorbou dalsich protilatek. Chlamydie zpusobuji mnoho autoimunitnich onemocneni, takze uz jen z toho titulu je zahodno se jich co nejdriv zbavit. Na cpnhelp nekteri v zacatcich s ataky RS taky brali kombinaci protokolu a kortikoidu. Ale co presne a v jakych davkach ti musi rici lekar. Pokud mas takhle pozitivni testy plus plicni problemy, meli by te lecit na plicnim a na pojistovnu. A nemeli by mit sebemensi problem. Ja Brno neznam, ale nekde, kde leci tuberu na plicnim, bys mohl mit uspech. Ti jsou zvykli na dlouhodobe uzivani antibiotik v kombinaci.

Tak zlom vaz a hlavne to nevzdavej, i kdyz to neni lehka cesta.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Díky Adriano, jsem

Díky Adriano, jsem rozhodnutý jít do toho. Je to vpodstatě poslední naděje, dám vědět, jak se celá věc vyvíjí, až – pokud vůbec – se mi podaří sehnat ATB.

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pulmo, atb se ti podari

Pulmo, atb se ti podari sehnat, nemej strach. Minimalne v Praze ti je nekdo z lekaru napise, kdyz ne v Brne. Mapr. MuDr. Nouza. A i kdyby bylo nejhur, existuji proverene internetove lekarny. Nebo pokud nekdo z tvych znamych jezdi napr. do Ruska, Ukrajiny, Chorvatska. tak tam jsou bez predpisu ke koupi.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pulmo vitej, to co

Pulmo vitej, to co popisujes za problemy tak jsem mel uplne stejne + radu dalsich, ktere ty mozna dnes uz ani nevnimas jako problem. Ne tedy sarkoidozu, ale na oplatku zase Crohna. Tak, vzhuru do lecby a hodne stesti. Za rok zrejme ocenis jako ja, ze ses do toho pustil.

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007 Suma, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), . Crohnova choroba, problémy s očima, CFS – únafový syndrom, chronický kašel, otoky měkkých tkání na krku, atd.

 • Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Přihlášení

Podporujeme

Občanské sdružení, které bylo založeno zdejšími uživateli pro řešení problematiky onemocnění a léčby chronických chlamýdiových infekcí.

Intersticiální plicní proces

dušnost, suchý kašel, únava, horečka, ztráta hmotnosti, svalové bolesti

Intersticiální plicní proces je skupina onemocnění, které způsobují zjizvení plicní tkáně. Zjizvení způsobuje snížení dýchací kapacity, to znamená, že nedochází k dostatečné výměně plynů mezi vnějším prostředím a krví. Obvykle se intersticiální plicní onemocnění vyvíjí pomalu a po delší dobu. Pneumonie, infekce, autoimunitní onemocnění, radioterapie, některé léky, a expozice azbestu nebo některému druhu prachu mohou vést k rozvoji intersticiálního plicního procesu. Někdy však není příčina známa. Lidé s intersticiálním plicním onemocněním mohou trpět dušností, mohou mít suchý kašel, mohou být unaveni, charakteristická je také horečka, hubnutí a bolesti svalů. Léky mohou pomoci zpomalit poškození plic, ale lidé s tímto onemocněním již nikdy nebudou schopni plně využívat plné plicní kapacity.

Jaký je vývoj nemoci?

Intersticiální plicní onemocnění se obvykle rozvíjí postupně. Dušnost a suchý kašel jsou nejčastější příznaky. Nejprve se objevuje dušnost při fyzické aktivitě, postupem času se bude dušnost zhoršovat až do stadia, kdy bude nemocná osoba dušná i v klidu. Můžete mít i další příznaky jako jsou únava, horečka a bolesti svalů. V pokročilých stadiích onemocnění mohou vaše rty a pleť zmodrat, protože nebude docházet k dostatečnému okysličení. Léčba intersticiální onemocnění plic, závisí na tom, co je příčinou nemoci. Je důležité zahájit léčbu včas, aby se zabránilo dalšímu poškození plic.

Profylaxe a prevence

Prevence spočívá ve správné léčbě všech infekcí a dalších onemocnění plic, které plíce postihnou. Důležité je také vyhnout se kontaktu s nebezpečným prachem, který toto poškození plic může způsobit (viz. silikóza a azbestóza). Pokud dochází ke vzniku této nemoci v důsledku užívání některých léčiv, je nutné začít užívat léčiva jiná.

Léčba intersticiálního onemocnění plic může zahrnovat:

 • Vyhnout se expozici toxických látek nebo některých léků
 • Kortikosteroidy
 • Léky, které potlačují imunitní systém (imunosupresiva)
 • Acetylcystein
 • Kyslíková terapie
 • Plicní rehabilitace
 • Transplantace plic

Domácí léčení

Intersticiální plicní onemocnění vyžaduje lékařské ošetření. Ale můžete pomoci zmírnit příznaky tím, že se vyvarujete kouření, budete cvičit dle pokynů rehabilitačního pracovníka a zhubnete, pokud trpíte nadváhou.

Kdy je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc?

Navštivte svého lékaře ihned, pokud trpíte dušností, máte jiné problémy s dýcháním nebo jiné příznaky intersticiálního plicního onemocnění.

O co zajímat a na co se ptát u lékaře

 1. Může být intersticiální plicní proces příčinou mých příznaků?
 2. Jak pokročilé je moje onemocnění?
 3. Potřebuji nějaké vyšetření?
 4. Jaký typ léčby potřebuji?
 5. Jaká je moje prognóza?

Jak bude probíhat vyšetření?

Váš lékař odebere anamnézu a provede fyzikální vyšetření. Váš lékař může také provést krevní testy, bronchoskopii, RTG hrudníku, CT hrudníku, HRCT plic, funkční vyšetření plic a biopsii plic.

Rizikové faktory

věk nad 50 let, kouření, expozice chemickým látkám nebo toxinům v životním prostředí, radioterapie nebo chemoterapie, intersticiální plicní onemocnění v rodinné anamnéze

© 2018 – UNIVERSITY OF APPLIED MANAGEMENT, odštěpný závod – Všechna práva vyhrazena.

Plicní biopsii na hubovou infekci

Chci se registrovat

PЕ™ihlГЎЕЎenГ­

Zadejte prosГ­m svГ© heslo do proLГ©kaЕ™e.cz, abychom ovД›Е™ili, Еѕe jste to opravdu Vy.

Jste lГ©kaЕ™ a jeЕЎtД› nemГЎte ГєДЌet?

CelГЎ sluЕѕba a vstup je zdarma.

Current Opinion in Pulmonary Medicine

KreditovanГЅ kurz

Autor kurzu: MUDr. Irena KrДЌmovГЎ CSc.

Kurz je ohodnocen 4 kredity ДЊLK

KREDITOVANÉ KURZY ČLK A SLK

 • NOVГ‰ KURZY
 • ObrazovГЅ test diagnostiky papil zrakovГ©ho nervu NOVГ‰
 • AlergenovГЎ imunoterapie NOVГ‰
 • HereditГЎrnГ­ angioedГ©m NOVГ‰
 • AntikoagulaДЌnГ­ lГ©ДЌba aneb souДЌasnГ© moЕѕnosti perorГЎlnГ­ antikoagulace NOVГ‰
 • DALЕ ГЌ KURZY
 • FamiliГЎrnГ­ hypercholesterolГ©mie
 • Bolesti hlavy, migrГ©na
 • PrЕЇlomovГЎ bolest v onkologickГ© praxi
 • KolorektГЎlnГ­ karcinom a cГ­lenГЎ terapie
 • VГЅbД›r pЕ™ednГЎЕЎek z multidisciplinГЎrnГ­ho seminГЎЕ™e NГЎdory hlavy a krku
 • PЕ™evod diabetika na inzulГ­n – edukace, kompenzace, chyby a omyly
 • ZГЎvislost na tabГЎku
 • ZhorЕЎenГЎ kvalita Еѕivota pacientЕЇ s ЕѕilnГ­m onemocnД›nГ­m
 • ProfylaktickГ© vyuЕѕitГ­ rЕЇstovГЅch faktorЕЇ granulopoГ©zy v onkologii
 • Crohnova choroba a psoriГЎza
 • ЕЅilnГ­ tromboembolickГЎ nemoc, souДЌasnГЅ stav
 • SouДЌasnГ© trendy v terapii familiГЎrnГ­ hypercholesterolГ©mie
 • AkutnГ­ zГЎnД›t stЕ™edouЕЎГ­
 • ZГЎnД›ty dutiny ГєstnГ­ a hltanu
 • BezpeДЌnost biologickГ© terapie
 • ModernГ­ lГ©ДЌba osteoporГіzy
 • Mechanizmy vzniku lГ©kovГ© rezistence u karcinomu prsu a moЕѕnosti jejich ovlivnД›nГ­
 • LГ©ДЌba arteriГЎlnГ­ hypertenze
 • KaЕЎel: klinickГЅ pЕ™Г­stup
 • PostavenГ­ topickГ©ho imunomodulГЎtoru v terapii atopickГ© dermatitidy
 • VГЅznam suplementace vГЎpnГ­ku a vitaminu D v lГ©ДЌbД› osteoporГіzy
 • NaruЕЎenГ­ a deficity kognitivnГ­ch funkcГ­ u schizofrenie
 • Volba antikoncepce u specifickГЅch skupin Еѕen
 • VzdД›lГЎvacГ­ kvГ­z pro oftalmology
 • Diagnostika a lГ©ДЌba sezГіnnГ­ alergie
 • NovГ© lГ©ky a cГ­le v lГ©ДЌbД› roztrouЕЎenГ© sklerГіzy
 • Kombinace antidepresiv
 • MyelodysplastickГЅ syndrom (MDS)
 • Inhibitory protonovГ© pumpy (IPP)
 • Fabryho choroba pohledem neurologa
 • LГ©ДЌba DM 2. typu agonisty GLP-1 a kardiovaskulГЎrnГ­ riziko
 • Vakcinace dospД›lГЅch s autoimunitnГ­mi zГЎnД›tlivГЅmi revmatologickГЅmi chorobami
 • HPV infekce a lidskГЅ papilomavirus
 • Statiny a jejich specifika
 • Е patnГЎ terapeutickГЎ odpovД›ДЏ? ZbystЕ™ete!
 • GynekologickГЎ sexuologie
 • Profylaxe ЕѕilnГ­ tromboembolickГ© nemoci u onkologicky nemocnГЅch
 • PЕ™Г­chod novГЅch biologik – zmД›na lГ©ДЌebnГЅch schГ©mat u Crohnovy nemoci
 • HormonГЎlnГ­ antikoncepce pro kaЕѕdГЅ vД›k
 • VitreoretinГЎlnГ­ rozhranГ­
 • LГ©ДЌba diabetu 2. typu perorГЎlnГ­mi antidiabetiky
 • VysokГ© dГЎvky statinЕЇ
 • OpoЕѕdД›nГЎ puberta
 • Antihistaminika – bezpeДЌnГЎ terapie alergickГЅch chorob
 • Anxiolytika v lГ©ДЌbД› generalizovanГ© ГєzkostnГ© poruchy a Гєzkosti; komu a kterГЎ?
 • SystГ©movГЎ lГ©ДЌba ДЌasnГ©ho karcinomu prsu: NeoadjuvantnГ­ a adjuvantnГ­ lГ©ДЌba z pohledu onkologa
 • Pozice pacienta v kardiovaskulГЎrnГ­m kontinuu
 • NeuropatickГЎ bolest, jejГ­ diagnostika a lГ©ДЌba v praxi
 • ZГ­skanГЎ hemofilie A
 • HoЕ™ДЌГ­k nad zlato
 • NovГЎ doporuДЌenГ­ v prevenci kardiovaskulГЎrnГ­ch onemocnД›nГ­ v klinickГ© praxi
 • ChemoterapiГ­ indukovanГЎ nauzea a zvracenГ­ (CINV)
 • MoЕѕnosti nefarmakologickГ©ho ovlivnД›nГ­ hypercholesterolГ©mie
 • SkuteДЌnГЅ milnГ­k v lГ©ДЌbД› metastatickГ©ho karcinomu ledviny

DoporuДЌenГЎ tГ©mata

nabГ­dka zamД›stnГЎnГ­

nejДЌtenД›jЕЎГ­ ДЌlГЎnky

ГљДЌel pЕ™ehledu: Tento pЕ™ehledovГЅ ДЌlГЎnek popisuje rЕЇznГ© bronchoprovokaДЌnГ­

ГљДЌel pЕ™ehledu: Cannabis sativa (konopГ­ setГ©, zjednoduЕЎenД› marihuana)

ГљДЌel pЕ™ehledu: V tomto pЕ™ehledu se zamД›Е™ujeme na

ГљДЌel pЕ™ehledu: TД›ЕѕkГ© astma pЕ™edstavuje heterogennГ­ syndrom, zahrnujГ­cГ­

ГљДЌel pЕ™ehledu: NeinvazivnГ­ pЕ™etlakovГЎ ventilace (NPPV) se ДЌasto

© 2008-2018 MeDitorial | ISSN 1803-6597 | Aktualizace: 4.4.2018

Plicní biopsii na hubovou infekci

Chci se registrovat

PЕ™ihlГЎЕЎenГ­

Zadejte prosГ­m svГ© heslo do proLГ©kaЕ™e.cz, abychom ovД›Е™ili, Еѕe jste to opravdu Vy.

Jste lГ©kaЕ™ a jeЕЎtД› nemГЎte ГєДЌet?

CelГЎ sluЕѕba a vstup je zdarma.

Current Opinion in Pulmonary Medicine

KreditovanГЅ kurz

Autor kurzu: MUDr. Irena KrДЌmovГЎ CSc.

Kurz je ohodnocen 4 kredity ДЊLK

KREDITOVANÉ KURZY ČLK A SLK

 • NOVГ‰ KURZY
 • ObrazovГЅ test diagnostiky papil zrakovГ©ho nervu NOVГ‰
 • AlergenovГЎ imunoterapie NOVГ‰
 • HereditГЎrnГ­ angioedГ©m NOVГ‰
 • AntikoagulaДЌnГ­ lГ©ДЌba aneb souДЌasnГ© moЕѕnosti perorГЎlnГ­ antikoagulace NOVГ‰
 • DALЕ ГЌ KURZY
 • FamiliГЎrnГ­ hypercholesterolГ©mie
 • Bolesti hlavy, migrГ©na
 • PrЕЇlomovГЎ bolest v onkologickГ© praxi
 • KolorektГЎlnГ­ karcinom a cГ­lenГЎ terapie
 • VГЅbД›r pЕ™ednГЎЕЎek z multidisciplinГЎrnГ­ho seminГЎЕ™e NГЎdory hlavy a krku
 • PЕ™evod diabetika na inzulГ­n – edukace, kompenzace, chyby a omyly
 • ZГЎvislost na tabГЎku
 • ZhorЕЎenГЎ kvalita Еѕivota pacientЕЇ s ЕѕilnГ­m onemocnД›nГ­m
 • ProfylaktickГ© vyuЕѕitГ­ rЕЇstovГЅch faktorЕЇ granulopoГ©zy v onkologii
 • Crohnova choroba a psoriГЎza
 • ЕЅilnГ­ tromboembolickГЎ nemoc, souДЌasnГЅ stav
 • SouДЌasnГ© trendy v terapii familiГЎrnГ­ hypercholesterolГ©mie
 • AkutnГ­ zГЎnД›t stЕ™edouЕЎГ­
 • ZГЎnД›ty dutiny ГєstnГ­ a hltanu
 • BezpeДЌnost biologickГ© terapie
 • ModernГ­ lГ©ДЌba osteoporГіzy
 • Mechanizmy vzniku lГ©kovГ© rezistence u karcinomu prsu a moЕѕnosti jejich ovlivnД›nГ­
 • LГ©ДЌba arteriГЎlnГ­ hypertenze
 • KaЕЎel: klinickГЅ pЕ™Г­stup
 • PostavenГ­ topickГ©ho imunomodulГЎtoru v terapii atopickГ© dermatitidy
 • VГЅznam suplementace vГЎpnГ­ku a vitaminu D v lГ©ДЌbД› osteoporГіzy
 • NaruЕЎenГ­ a deficity kognitivnГ­ch funkcГ­ u schizofrenie
 • Volba antikoncepce u specifickГЅch skupin Еѕen
 • VzdД›lГЎvacГ­ kvГ­z pro oftalmology
 • Diagnostika a lГ©ДЌba sezГіnnГ­ alergie
 • NovГ© lГ©ky a cГ­le v lГ©ДЌbД› roztrouЕЎenГ© sklerГіzy
 • Kombinace antidepresiv
 • MyelodysplastickГЅ syndrom (MDS)
 • Inhibitory protonovГ© pumpy (IPP)
 • Fabryho choroba pohledem neurologa
 • LГ©ДЌba DM 2. typu agonisty GLP-1 a kardiovaskulГЎrnГ­ riziko
 • Vakcinace dospД›lГЅch s autoimunitnГ­mi zГЎnД›tlivГЅmi revmatologickГЅmi chorobami
 • HPV infekce a lidskГЅ papilomavirus
 • Statiny a jejich specifika
 • Е patnГЎ terapeutickГЎ odpovД›ДЏ? ZbystЕ™ete!
 • GynekologickГЎ sexuologie
 • Profylaxe ЕѕilnГ­ tromboembolickГ© nemoci u onkologicky nemocnГЅch
 • PЕ™Г­chod novГЅch biologik – zmД›na lГ©ДЌebnГЅch schГ©mat u Crohnovy nemoci
 • HormonГЎlnГ­ antikoncepce pro kaЕѕdГЅ vД›k
 • VitreoretinГЎlnГ­ rozhranГ­
 • LГ©ДЌba diabetu 2. typu perorГЎlnГ­mi antidiabetiky
 • VysokГ© dГЎvky statinЕЇ
 • OpoЕѕdД›nГЎ puberta
 • Antihistaminika – bezpeДЌnГЎ terapie alergickГЅch chorob
 • Anxiolytika v lГ©ДЌbД› generalizovanГ© ГєzkostnГ© poruchy a Гєzkosti; komu a kterГЎ?
 • SystГ©movГЎ lГ©ДЌba ДЌasnГ©ho karcinomu prsu: NeoadjuvantnГ­ a adjuvantnГ­ lГ©ДЌba z pohledu onkologa
 • Pozice pacienta v kardiovaskulГЎrnГ­m kontinuu
 • NeuropatickГЎ bolest, jejГ­ diagnostika a lГ©ДЌba v praxi
 • ZГ­skanГЎ hemofilie A
 • HoЕ™ДЌГ­k nad zlato
 • NovГЎ doporuДЌenГ­ v prevenci kardiovaskulГЎrnГ­ch onemocnД›nГ­ v klinickГ© praxi
 • ChemoterapiГ­ indukovanГЎ nauzea a zvracenГ­ (CINV)
 • MoЕѕnosti nefarmakologickГ©ho ovlivnД›nГ­ hypercholesterolГ©mie
 • SkuteДЌnГЅ milnГ­k v lГ©ДЌbД› metastatickГ©ho karcinomu ledviny

DoporuДЌenГЎ tГ©mata

nabГ­dka zamД›stnГЎnГ­

nejДЌtenД›jЕЎГ­ ДЌlГЎnky

ГљДЌel pЕ™ehledu: Tento pЕ™ehledovГЅ ДЌlГЎnek popisuje rЕЇznГ© bronchoprovokaДЌnГ­

ГљДЌel pЕ™ehledu: Cannabis sativa (konopГ­ setГ©, zjednoduЕЎenД› marihuana)

ГљДЌel pЕ™ehledu: V tomto pЕ™ehledu se zamД›Е™ujeme na

ГљДЌel pЕ™ehledu: TД›ЕѕkГ© astma pЕ™edstavuje heterogennГ­ syndrom, zahrnujГ­cГ­

ГљДЌel pЕ™ehledu: NeinvazivnГ­ pЕ™etlakovГЎ ventilace (NPPV) se ДЌasto

© 2008-2018 MeDitorial | ISSN 1803-6597 | Aktualizace: 4.4.2018

Tuberkulóza: Příznaky, Léčba plicní tuberkulózy

TB – infekční (schopný přenosu z nemocného člověka na zdravé), nemoci způsobené konkrétní patogen – bakterie z rodu Mycobacterium. Spolu s lidmi jako nemoc může utrpět a zvířata (dobytek, kuřata, hlodavci, atd).

Nejčastější příčinou lidských nemocí jsou následující druhy bakterií:

 1. Mycobacterium. tuberkulóza humanus. Mezi nejčastější poddruh. Je to tento organismus způsobuje onemocnění v 85% případů tuberkulózy.
 2. Mycobacterium. tuberkulózy skotu. To se stává hlavní příčinou tuberkulózy u skotu. Patnáct procent všech případů TBC u lidí – tvořily tímto patogenem. Je třeba poznamenat, že tento konkrétní bakterie a jsou zdrojem pro syntézu vakcíny BCG (BCG).
 3. Mycobacterium tuberculosis microti. Vzácné pro lidský patogen, ale docela běžná u hlodavců.
 4. Mycobacterium. tuberkulóza africanus. Regionální poddruhy, které mají hodnotu pouze u afrických zemí, kde se stává příčinou 90% případů.

Podle Světové zdravotnické organizace, jedna třetina světové populace je infikováno tuberkulózou. To znamená, že Mycobacterium již v lidském těle, ale nemoc je stále „spící“. Každé 8-9 miliony onemocnění ročně stává akutní forma. Úmrtí na komplikace tuberkulózy až 3 miliony lidí ročně.

Pronikání činidla v těle dochází kapičky, kontaktní-domácnost (prostřednictvím i tím, že u pacienta) a potravin (mléko nemocné krávy, vejce, atd.) Způsoby. Mikroorganismus je velmi stabilní v životním prostředí: v mírném a vlhkém podnebí, zůstává životaschopné po celý rok.

Charakteristickým rysem Mycobacterium tuberculosis je velmi variabilní virulence. To znamená, že organismus reaguje na stav odporu hostitelského organismu.

Různé reaktivních lidských reakcí na Mycobacterium tuberculosis, určuje mnoho klinických a morfologické projevy onemocnění.

Není se vyjadřuje v normální imunitní stavu systému, patogen násobí rychle a agresivní při sebemenším snížení jeho úrovni. Od okamžiku infekce až do prvních nasazených klinických projevů, u některých pacientů může trvat až deset let.

Hlavní procesy postiženého orgánu na tkáňové úrovni (histologického) po průniku patogenu:

 1. Infiltrace. Po příjezdu do místa detekce „cizí agent“ krevní buňky (makrofágy, lymfocyty, neutrofily), odpovědné za jeho neutralizaci.
 2. Smrt měkkých tkání obklopujících shluk mykobakterií.
 3. Rozmnožování mykobakterií a jejich rozložení kolem nebo lymfy a krevního oběhu do vzdálených orgánů.
 4. Aktivace imunitního systému, aby se odstranily mrtvé tkáně a jejich nahrazení jizvy (skleróza). To může být konečný proces nemoci v smrtí všech mykobakterií, ale může také sloužit k omezení přežívající bakterie ze zdravých buněk a celého organismu. Ve druhém případě je nezbytná činnost bakterií je udržována a v každém okamžiku mohou způsobit další agresi.

Sekvence těchto procesů nepřetržitě porušována na tuberkulózu. Někdy se v jednom orgánu lze pozorovat současně a zjizvení a svěží ložiska odumření tkáně.

Hlavní a nejběžnější forma lidského ničení – je plicní tuberkulóza. Obzvláštní význam této formy nemoci je, že je hlavním zdrojem šíření nákazy v důsledku kontaminace pacienta okolního prostoru, když mluví, kašel.

Zároveň si musíme uvědomit, že plicní tuberkulózy – je zásadní projev o zničení celého organismu. A kombinace poškození variace plic a jiných orgánových systémů mohou být odlišné.

Praktická hodnota v predikci závažnost změny v plicích stávají jednotlivé znaky patogenu (agresivita, citlivost na antibiotika), objem mikrobiální hmoty po infekci, imunitní stav stav infikovat další.

Faktory, které přispívají k rozvoji plicní tuberkulózy

1. oslabení imunitního systému jiné povahy:

 • chronický stres a únava;
 • Vadný a podvýživa;
 • přijímání steroidní hormony, cytostatika a imunomodulátory ven vzhledem k závažným průvodními chorobami (a onkologických onemocnění, stavů po transplantaci orgánů);
 • HIV infekce.

2. Nízké hladiny životních podmínek sociální a životního charakteru. V oblasti rizika, například, spadají do věznic; města s vysokou hustotou obyvatel bydliště; osoby žijící asociální způsob života spojený s tuláctví; migranti; narkomani; pacientů s duševními chorobami. Tato stejná riziková skupina zahrnuje zdravotníky.

3. Chronický alkoholismus.

4. Chronické zánětlivé onemocnění plic a horních cest dýchacích.

6. Chronické srdeční choroby.

Klasifikace plicní tuberkulózy

Původně používané pro oddělení primární a sekundární plicní tuberkulózy.

primární tuberkulóza

Nemoc se vyvíjí bezprostředně po infekci a je docela aktivní během způsobily závažné reakce imunitního systému na patogenu. Nejvíce charakteristické plocha poškození v plicích – snadno větraných prostorách, jako jsou například III, VIII, IX a X segmenty pravé plíce. nekrotické léze area najednou, přičemž typický ošuntělý vzhled. Velmi oblast nekrózy, zánětlivé hřídele kolem ní a tuberkulózní lymphangitis, projevuje ve formě rentgenových pásů z ohniště do hilovou lymfatických uzlinách plíce – nazývá „primární tuberkulózní vliv.“ Tento charakteristický rentgenový primárním symptomem plicní tuberkulózy stále detekován.

Výsledek primární plicní léze jsou:

 1. Růst nekrotických a zánětlivých procesů zahrnujících nové části plic, následovaný lymphogenous nebo hematogenní šíření postupu do dalších orgánů a soustav.
 2. Kompletní uzdravení se jizvy primární vliv. Jizva oblast může být nanesena vápenaté soli v různých množstvích, která v závažných případech, a je určené radiograficky – jako „podpis“ přesunuta předtím skryté formy tuberkulózy. Nazývají se ohniska Gon.
 3. Chronická tuberkulóza. To znamená, že vytvoření sousedící s procesní komory, periodické zhoršení tuberkulózu v kaseózní jako pneumonie, primární vliv expanzní zóny a přítomnost konstantní intoxikace. Tento proces se může šířit do pohrudnice, což způsobuje tuberkulózní zánět pohrudnice. Chronická primární tuberkulóza je charakterizována ztrátou pouze jednoho plic.

Zobecnění a chronicity primární tuberkulóza je nejčastější u dospělých.

Pro dětství typické hojení s tvorbou jizev ve většině případů. Nebo chřipkové onemocnění dochází pod rouškou plicního zánětu průdušek.

Sekundární plicní tuberkulóza

Přesunuto onemocnění neposkytuje stabilní a trvalé imunity, jako některé jiné infekčních onemocnění. Po nějaké době, za určitých podmínek a faktorů, které bylo uvedeno výše, není nic zastavit člověka nemocného s TBC znovu. Zdrojem může být jak zbývající v plicní tkáni v místě primárního nádoru životaschopné Mycobacterium tuberculosis, stejně jako nové mikroorganismy, přijaté z vnější strany. To bude sekundární plicní tuberkulózy.

Rozprostřel ji na snadné a probíhá bronchogenní lymphogenous.

Rozdíl sekundární z primárního procesu – je absence primárního ovlivnit popsáno výše.

Největší praktickou aplikací našlo klasifikace zahrnuje histologické změny v úrovni a na jaké vyšetření X-ray. Téměř všechny popsané forem charakteristických pro sekundární formy plicní tuberkulózy.

Klinické a morfologické klasifikace plicní tuberkulózy.

 1. Akutní miliární tuberkulóza
 2. Hematogenní diseminovaná plicní tuberkulóza
 3. Ohnisková plicní tuberkulóza
 4. Infiltrativní-plicní tuberkulóza
 5. lung tuberculoma
 6. sýrový pneumonie
 7. Kavernózní plicní tuberkulóza
 8. Fibro-kavernózní plicní tuberkulóza
 9. tuberkulózní zánět pohrudnice
 10. cirhózou tuberculosis
 11. Jiné formy (tuberkulóza v kombinaci s profesionálními plicních lézí, atd.)

Přidělit světlo onemocnění, středně těžké a těžké závažnosti.

V přítomnosti komplikací, v závislosti na jejich případné korekci izolovaný kompenzovány, dekompenzované subcompensated nebo proces.

Kromě toho, v závislosti na inokulaci Mycobacterium tuberculosis ze sputa, izolovaných otevřený, uzavřený formu nemoci, a formulář s non-uvolňování mykobakterií.

Plicní tuberkulóza: symptomy

Toto onemocnění může nastat dlouho tajně, se společnými symptomy a stížnosti:

 • slabost, chronická únava;
 • noční pocení;
 • svévolný subfebrile (asi 37 ° C), teplota;
 • nechutenství;
 • ztráta hmotnosti;
 • Obecně bledost.

Onemocnění v této fázi může být identifikován pouze během plnění fluoroskopie nebo rentgenu hrudníku pro jiné indikace.

První vlastnost je podezřelý krysy slouží jako zvýšení velikosti axilárních lymfatických uzlin, Supraklavikulární nebo krční skupin. Mělo by být zdůrazněno, že nárůst v lymfatických uzlinách často omezena pouze na jednu oblast. Uzly nejsou připájené dohromady a okolní tkáně, bezbolestné. Ve stejné době, CBC zůstává bez výraznějších změn charakteristických pro zánět. Naopak, v krvi je určen anémie a snížení leukocytů (leykotsitopeniya).

Klinický obraz plicní tuberkulózy lézí měnit a závisí na množství destrukci tkáně.

U všech forem plicní tuberkulózy se vyznačuje následujícími znaky:

. 1. kašel. Ze suchého na mokré, s masivním hlenu. Hlen může být kýčovité, vzhled hnisavý. Při připojování krev – má podobu „rezavé“ do kapalných nečistot se nemění (hemoptysis).

(чувство нехватки воздуха). 2. Dušnost (pocit nedostatku vzduchu). Respirační povrch způsobené snížením zánětu a plicní sklerozirovanii (zjizvení).

. 3. Měření bicí zvuku (poklepáním) stěny hrudníku. Otupělost zvuk – nad oblastí zánětu nebo tvorbě jizvy, pleurální výpotek, plnění dutin s kapalným obsahem. „Box“ zvuk – v projekci tvořil dutin.

. 4. Vzhled pískoty na poslech (poslech) plíce. Charakteristiky a jejich intenzita se měnila. Rozlišovat mezi suchou a mokrou sípání. Dutiny mohou být slyšet přes speciální, „amforichesky“ dýchání barvě. V určitých oblastech, dýchání může být značně snížena.

. 5. Zvýšení teploty. Teplota se může zvýšit na 41 ° C, s agresivními progresivních forem. Horečka s nepřetržitými povahu nebo s významnými rozdíly, krátce klesla na 35-36 ° C. Akutní, se střední provozní teplotě nepřekročí 37-37,5 ° C, a zvyšuje se, obvykle ve večerních hodinách.

. 6. Hubnutí. Pacient může zhubnout 15 kg a více.

. 7. bolest na hrudi. Vstupy nasazen stadia onemocnění a transformačnímu procesu v tuberkulózní pohrudnice.

Primární plicní tuberkulóza:

 1. Převaha běžných příznaků.
 2. Kašel s progresí onemocnění.

1. Více léze v plicích na obou stranách.

2. onemocnění může nastat akutní symptomatické těžké intoxikace a závažnost. Kromě toho izolované subakutní a chronické formy.

3. K dispozici je u pacientů s výrazným snížením imunity.

4. Velikost a typ izolovaných ložisek:

 • miliární (na hodnotu kolíku hlavy);
 • macrofocal (více než 1 cm v průměru);
 • kavernózní (dutiny).

5. Kromě plicních projevů tuberkulózy zánětu zjištěných v srdci, mozku a jeho membrán ve velkých kloubů a kostí, sleziny, jater a ledvin.

6. Light forma miliární tuberkulózy může rozšířit pod maskou nachlazení. Jediným rozdílem je, že na rozdíl od druhé, pocit nevolnosti přetrvávat po dlouhou dobu.

7. V těžkých forem, spolu s kašel, dyspnoe, sputa a bolest na hrudi, na popředí Postupně se projevy z jiných orgánů: bolesti hlavy, závratě a křeče v léze CNS; Omezení pohybu a bolesti v kloubech s porážkou kostí a kloubů, atd K tomu je také intoxikace syndrom výraznější.

 1. Radiograficky skupina charakteristické léze plicní tkáně v jedné lehké průměr od několika milimetrů až centimetru.
 2. Klinicky se podobá zánět průdušek nebo zápal plic, ale na rozdíl od nich – během prodlouženého a objeví krev v hlenu.
 1. Projevený exacerbace zánětlivého procesu v existenci kolem krbu na čase.
 2. Tuberkulóza se vyskytuje v sekundárním.
 1. X-ray snímek je podobnost s příznaky lézí na rakovinu plic – odtud název.
 2. Tam byla malá infiltráty přetrvávat po poměrně dlouhou dobu a nebyly vhodné k protizánětlivé léčbě, což naznačuje vznik nádoru.
 1. Vyznačující se tím, agresivní přípravy: společné části zánětu plicní tkáně v krátké době spojit navzájem pro vytvoření pole kaseózní nekróza.
 2. Často prvním projevem – hemoptysis, načež se teplota prudce stoupá a připojit další společné plicních symptomů.
 3. Necrotic později rychle roztaví, vytvoření dutiny – dutinu.
 4. To může nastat, když primární a sekundární tuberkulózu.
 5. Typické časté komplikace v podobě krvácení do plic a spontánního pneumotoraxu (pro průlom v pohrudnice).

Fibro-kavernózní plicní tuberkulóza:

 1. Výsledkem vývoje destruktivních forem plicní tuberkulózy.
 2. Radiograficky určena jednotku nebo násobek dutiny s těsnou stěnou vytvořenou v důsledku sklerotických procesů. Dále kapsle dutiny, a podrobí difuzní fibrózu okolní plicní tkáně, který nahrazuje alveolů husté jizvy, čímž se výrazně snižuje povrchové plochy respirační.
 3. Můžete definovat bronchogenní šíření infekce v přítomnosti ní v dotčeném území. V těchto případech je výskyt nových lézí různých průměrů a načasování vývoje v peribronchiálním prostoru.

Tuberkulózní zánět pohrudnice:

 1. Zdá se, jako komplikace jiných forem tuberkulózy v šíření procesu na serózu plic.
 2. K dispozici je kolík (v krbu v místě přiblížení), hematogenní a lymphogenous cestami infekce.
 3. Tuberkulózní pleuritida může být suchá (s ukládáním fibrinu a minimální tekuté složky) a exsudativní (s přítomností serózní tekutiny nebo hnisavých přírodě).

Cirhózou plicní tuberkulóza.

 1. Dílčí součet masivní destrukci plic v nepřítomnosti adekvátní léčby destruktivních forem.
 2. Jako příčina dodatečné riziko plicní tuberkulózy cirhózy, zvažuje přítomnost dalších chronických zánětlivých onemocnění plic.
 3. Vzácná forma toho důvodu, že většina pacientů nežijí až k ní.
 4. V důsledku degradace, významnou oblastí plic je nahrazen pojivové (jizvy).
 5. Nicméně, s tím vším, na zjištěna plicní tkáň ložiska a uložen tuberkulózní zánět.
 6. Doprovázeno příznaky závažné respirační a srdeční selhání.

Komplikace plicní tuberkulózy

 1. Krvácení do plic. Jeho masivnost a technické obtíže při jeho zastávce – jsou často příčinou úmrtí.
 2. Spontánní pneumotorax. Pronikání vzduchu do pleurální dutiny ve významném množství, pokud mohou kavernózní formy vedou k posunu mediastina a reflexní srdeční zástavě.
 3. Tuberkulózní zánět pohrudnice. Exsudativní forma s postupným hromaděním tekutiny v pleurální dutině, a také vést k progresi respiračních a následného selhání srdce.
 4. Zobecnění proces hematogenní šíření k rozvoji tuberkulózy sepse.
 5. Vývoj chronické plicní „srdce“ zvýšením tlaku v plicním oběhu s výraznými změnami v tkáních plic.

Diagnóza plicní tuberkulózy

 1. Anamnéza a stížností.
 2. Fyzikální vyšetření (bicí plic, poslechem, pohmatem regionálních lymfatických uzlin pohmatem k dispozici).

Je třeba poznamenat, že v časných stádiích onemocnění a pro malé léze – informace hodnota fyzikálních metod je nízká.

 1. Celkový rozbor krve a vyšetření moči.
 2. Studie vydané hlenu pod mikroskopem.

Barvení Ziehl-Nelsen vám umožní zjistit, zda některý z patogenu. Tato studie, v přítomnosti negativních výsledků, provádět trojnásobně.

Za nejlepší informační obsah, použijte přímé a boční projekce.

Běžně vyrábí ročně jako metoda screeningu diagnostiku s klinickým vyšetřením dětství a dospívání. Dospělá populace je jmenován na základě.

Výsledky hodnocení po 72 hodinách po podání intradermální části předloktí:

 • negativní reakce – v přítomnosti důlkové reakce v místě vpichu, není větší než 2 mm v průměru;
 • pochybný reakce – v identifikaci jasně omezen okrouhlé body 2-4 mm v průměru nebo difuzního světla zarudnutí kůže jakékoliv velikosti;
 • pozitivní reakce – na místě 5-17 mm v průměru u dětí a dospívajících, a 5-21 mm u dospělých;
 • hyperergic reakce – papule více než 17 mm v průměru u dětí a dospívajících a více než> 21 mm u dospělých.

Nakaženi TB jsou:

 • původně identifikovány pozitivní reakce (neboli: otočit tuberkulinové citlivost);
 • osoby s nárůstem pochybné nebo pozitivního vzorku na> 6 mm;
 • osoby s hyperergic reakce (v tomto případě je pravděpodobné, že tuberkulóza primární onemocnění).
 1. Sputum kultura na živném médiu při současném studie citlivosti na antibiotika.
 2. Sputum PCR.

Dostatečně rychlý způsob stanovení přítomnosti mykobakteriální antigen reakcí.

 1. Imuno krevní testy k detekci tuberculosis protilátek a antigenů.
 2. Počítačová tomografie plic.
 3. Ultrazvukové vyšetření přítomnosti pleurisy a při identifikaci subpleural rozložené formace.

stacionární fáze

Tyto studie jsou nutné k objasnění diagnózy sbírkou materiálu pro cytologické a histologické studie odlišit proces s nádory a nádorovými podobných procesů, jehož existence může dojít s tuberkulózou nebo namísto odhadované TB.

 1. Vedení bronchoskopie biopsii nebo bronchiální laváže (výplach), aby se dále studovat promývací kapaliny (cytologie, inokulaci kultivačního média).
 2. Punkce biopsie pleurální dutině a pleury.
 3. Torakoskopie (výzkum optických obsah zařízení pleurální dutině) se biopsie plic.
 4. Intraoperativní otevřené plicní biopsie.

Léčba plicní tuberkulózy

Léčba se provádí v nemocnici a implikuje souboji patogeny minimalizaci sklerotické jevy a prevence komplikací.

Léčba zahrnuje terapeutickou (konzervativní) a chirurgických metod.

Jisté obtíže je vznik nových kmenů (druhů) mykobakterií, které nevykazují žádnou reakci na antibiotika. To vyžaduje neustálou úpravu dávkování a kombinace různých skupin antibiotik. Je třeba udržet pod kontrolou různé studie k vyhodnocení účinnosti léčby. Léčba dlouhodobě (až jeden rok). Emitují různé způsoby kombinace léků z hlediska pohlaví a věku dat.

Kromě toho léčba antibiotiky rozlišit dvě fáze:

 1. Výchozí (intenzivní) ošetření fáze. Kombinace antibiotik a dávkování jsou zaměřena na účinné potlačení mykobakteriální intenzity násobení s rychlý vývoj cyklu a prevenci rezistence vůči léčivům.
 2. Fáze pokračovala v léčbě. Účinky na intracelulární mykobakterií a spící formě pro prevenci proliferace. V této fázi se přidá a další léky, které stimulují regenerační procesy.

Přítomnost závažných forem tuberkulózy vyžaduje dodržování režimu pacienta lůžko.

Jídla obsahují speciální strava, bohatá na proteiny. Cílem nutriční terapie – korekce metabolických poruch.

Zvláštní formou léčbě plicní tuberkulózy, je nepoužitelné v jakékoli nemoci, je kolaps terapie. Způsob – indukce umělého pneumotoraxu komprimovat do plic pacienta. V důsledku toho – zhroucení stávajících dutiny dotací, vylepšené procesy opravy, snižují riziko diseminované infekce. Podává se v intenzivní farmakoterapie kroku za jakýchkoliv podmínek.

 1. Destruktivní formy tuberkulózy, s přítomností dutin bez známek sklerózy.
 2. Plicní krvácení (je-li spolehlivé údaje o lokalizaci).

Umělý pneumotorax se používá hlavně v farmakoterapie intenzivní fázi všech režimech.

To najde použití také pneumoperitoneum (zvýšení břišního tlaku pro zvedání membrány a omezit jeho pohyblivost za účelem znehybnění plíce).

Indikace pro pneumoperitonea:

 1. Kavernózní tuberkulóze.
 2. Infiltrativní tuberkulózy za účasti kaz dutinami.

Většina z nich tuto metodu s lobární lokalizační procesu používá.

Indikace k chirurgické léčbě plicní tuberkulózy:

 1. Tuberculoma.
 2. Přítomnost jednotlivých dutin.
 3. Kavernózní a cirhózou změny v rámci jednoho (několika) nebo laloky v rámci jedné plíce.

V přítomnosti tuberkulózní pohrudnice empyémem, zápal plic kaseózní, kaseózní-necrotic lymfatických uzlin – jmenování chirurgické léčby je přísně individuální.

Odstranění postižených plic tuberculosis dávkách nejsou prováděny na společných procesů, těžké stupních dýchací a srdeční selhání.

Predikce plicní tuberkulózy

Neléčená aktivní proces, má za následek smrt v 50% případů plicní tuberkulózy za dva roky.

V přeživších pacientů, proces se stává chronickou, s pokračující kolonizaci okolního prostoru.

Prevence plicní tuberkulózy

1. Očkování (odkazuje na konkrétní metody prevence).

Vyrobit pomocí atenuovaný kmen Mycobacterium tuberculosis (BCG), s cílem vyvinout imunitu. V případě infekce tuberkulózy u očkovaných se vyvíjí, mírné. V průměru se získal účinek přetrvává po dobu 5 let. Očkování zahrnuty v kalendáři běžných dětských očkování, a koná se v prvním týdnu po porodu, pak opakuje ve věku 7 až 14 let. Podle svědectví, BCG vakcinace každých pět let může pokračovat po dobu až 30 let.

Po BCG vakcinaci v příštích 5-7 let v míře Mantoux testu může být pozitivní, což odráží přítomnost dobrého postvakcinační imunity

Mantoux test je mírou pro očkované trvalé odolnosti proti tuberkulóze. Až 7 let po očkování Mantoux testu může být pozitivní.

Vstupné schéma antibiotika. Může být primární (držel neinfikované Mycobacterium, ale je v kontaktu s pacientem) a sekundární (nebo získat od tuberkulózy infikovaných).

 • Přítomnost domácnosti, rodinných a profesních kontaktů s pacienty, kteří mají otevřenou formu tuberkulózy;
 • osoby dal tuberkulinové turn a hyperergic reakce během Mantoux test;
 • pottuberkuloznyh přítomnost změn v plicích během léčby steroidy a jiné imunitní modulátory pro další onemocnění.

Screeningové metody pro každoroční průzkum. To umožňuje kromě tuberkulózy, pro identifikaci dalších onemocnění nespecifické plic a nádory prsou.

4. Změny v sociálních faktorů, které mají vliv na výskyt tuberkulózy (životní podmínky, prevence nemocí z povolání, výživu, boj alkoholismu, atd.)

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply