Plantážní bradavice plísňové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Bradavice v ústech – a to je možné

Bradavice se může vyvinout v ústech ve stejným způsobem, jako na genitálie. Navzdory tomu, že takový lokalizace genitálních bradavic je raritou, co potřebujete vědět o tom, a vzhled charakteristických změn v ústní dutině okamžitě se poraďte se svým lékařem.

Proto se může v ústech objeví genitální bradavice

Genitální bradavice v ústech jako projev člověk papillomavirus nákazu. Protože jsou obvykle 6 a 11 typů HPV, které jsou patogeny, jako je infekce v oblasti genitálií.

Infekce se často vyskytuje prostřednictvím pohlavního-orální kontakt. Současně lidský papilloma virus (HPV), připadá na sliznici dutiny ústní a hltanu a hrtanu. HPV je zaveden do buněk hlubokých vrstev sliznice (epitelu), a v současné době neprojevuje.

Někdy se během těhotenství nebo při porodu je infekce plodu od matky. Během těhotenství, infekce ve většině případů se tak nestane, protože dítě bylo chráněno před infekcí. Skutečné nebezpečí spočívá v čekání na něho v době narození, takže v případě, že matka má genitální bradavice v oblasti genitálií, se obecně doporučuje provést císařským řezem.

První projevy nemoci může dojít během několika měsíců po infekci, je spojen s tím, že HPV infikované epiteliální buňky hluboké postupně stárnutí a pohybuje se směrem ven. Když se objeví na povrchu sliznic a kůry, virus také přijít na povrch – "plný síly zachytit nová území." Nejčastěji prvním projevem této nemoci se shodují se snížením imunity Odolnosti – druhy a vlastnosti u dětí u dospělých na pozadí nachlazení, zranění, stres či některých běžných nemocí.

Bradavice v ústech se začínají objevovat na sliznici jazyka, vnitřní strany tváře a rty, tvrdého a měkkého patra, červeným okrajem malých bezbolestné nadmořských výškách, které lze rychle, během několika hodin, aby růst a zastavit další růst, dlouho udrží stejnou velikost , Příliš rychlý růst genitálních bradavic v ústech je vzácný.

Někdy se genitální bradavice objeví na sliznici hltanu a hrtanu – tyto projevy se často vyskytují v imunodeficiencí, zejména infekci HIV. Při umístění v hrdle, mohou interferovat s příjmem potravy, jako jsou neustále zraněni a krvácení. V oblasti drobných traumat obvykle implementovány další infekce (obvykle bakteriálního, plísňové) a trvalé zjizvení dotyčného o bolest v krku pacienta a suchý kašel Suchý kašel – ať už se starat o to? – Účinky chronického zánětu hltanu Faryngitida – doporučená domácí léčba ,

Objeví-li se bradavic na stěnách hrtanu a hlasivky v oboru, mohou se k ohrožení života pacienta, protože zabraňují průchodu vzduchu v dýchacích cest. A protože bradavice mohou růst velmi rychle, respirační selhání může vyvinout náhle, mezi viditelným zdraví. Avšak více příznaků hrtanu se stále zvyšuje postupně: Jako první světlo, a potom zvyšování chrapot. Někdy, hlas může zmizet úplně. Tito pacienti jsou velmi důležité, aby okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Děti, které byly infikovány během těhotenství nebo porodu od matky často mají léze hrtanu a hlasivek po dosažení věku dvou let. To je nebezpečné, protože nemoc může způsobit respirační poruchy.

, Jak identifikovat genitální bradavice v ústech

Pokud jsou bradavice nachází v ústí diagnózy je snadné. Identifikovat genitální bradavice v krku a hrtanu může jen orolaringolog se speciální instrumentální vyšetření. Za to, že by měl být pacient vyšetřen gynekologa nebo urologa k detekci genitálních bradavic v oblasti genitálií.

Vždy se provádějí laboratorní zkoušky k potvrzení diagnózy a identifikovat co-infekce. Například výzkum na syfilis Syfilis – trest Venuše (Wasserman) a HIV infekce je v tomto případě povinné. Vzhledem k tomu, sliznice dutiny ústní a horních cest dýchacích a stěry jsou přijímána pro PCR – DNA analýza odhaluje tomuto patogenu. Kousky tkáně bradavic jsou přijímána biopsií pro histologické vyšetření – pro detekci změn v buňkách, charakteristiky HPV infekce a stav buněk do okolních tkání.

Malé genitální bradavice v ústech může trvat na vlastní pěst po léčbě a rozepření zamítnutí špatných návyků (kouření, pití alkoholických nápojů, silný čaj a káva). Je-li ke zvýšení genitálních bradavic, které jsou odstraněny chirurgicky. Takže si s bradavicemi v hltanu a hrtanu.

Bradavice na jazyku – se vyskytují u dospělých a dětí

Bradavice na jazyku se může objevit jako sexuální a domácí způsobem s převodovkou. Z tohoto důvodu mohou objevit nejen u dospělých, ale také u dětí. Někdy se choroba může šířit v dětských skupinách. "Culprit" je to stále stejný člověk papilloma virus (HPV).

Bradavice se objeví v jazyce, je v kontaktu s sliznice jazyka, lidského papilloma viru. To se může stát při sexu (orální-genitelnom) nebo domácí (úzkém kontaktu s pacientem) kontaktu. To je důvod, proč genitální bradavice se mohou objevit u dospělých a dětí.

Jakmile se na sliznice jazyka, HPV proniká hluboko do jeho vrstvy, a tam "skrývá" neomezeně dlouho. Ve většině případů, inkubační doba onemocnění je jedním – tři měsíce. Ale někdy, HPV neprojevuje v průběhu let – většinou se to děje s dobrou imunitou v nosiči viru.

První projevy virové infekce často splývají s pokrokem zrání epitelových buněk infikovaných virem na povrch sliznice, kde je loupané a HPV zůstává na povrchu sliznice. To bylo v tomto okamžiku on je schopen vyvolat onemocnění a nakazit další lidi. Vývoj onemocnění přispěje ke snížení přechodné imunity (nachlazení, stres, nějaká nemoc, zranění) a menšími zraněními v oblasti jazyka.

Poté, co v buňkách sliznice, HPV začne rychle množit a stimuluje rychlé nekontrolované buněčné dělení – růst genitálních bradavic.

Typicky, genitální bradavice se vyskytují pouze zřídka v jazyce, jsou často distribuovány v celé ústní dutině, a mohou také růst na sliznici hltanu a hrtanu.

Hlavními projevy genitálních bradavic jazyka

Condyloma se objeví v jazyce vzhledu jednoho – dvou malých růžové papuly nebo šedavě růžové barvy na zadní (ventrální) povrchu jazyka a ve spodní části ústní dutiny. Počet těchto plaků se zvyšuje, někdy tento proces jde rychle, někdy – pomalý. Papuly seskupeny a vypadají jako malé shluky stříbrné-růžové uzlíky. V budoucnu tyto bradavice mohou zůstat stejné, a může výrazně rozšířit a spojit s sebou k vytvoření dostatečně velká konglomeráty, připomínající plástů nebo květák kohouty. Zánětlivý proces s tvorbou infiltrátu podle nich se obvykle nestává. Ale v případě sekundární bakteriální nebo mykotické infekce Plísňové infekce: k prevenci a porážka zánětlivé procesy mohou přispívat k tvorbě infiltrátů a abscesů.

Genitální bradavice mohou být v jazyce stále zraněný, přimět je, aby vředů. V tomto případě bolestí pacientů, zejména při jídle a mluvení.

Genitální bradavice v jazyce příčiny u pacientů s trvalým pocitem nepohodlí, ale to je zřídka zvrhnout zhoubných nádorů.

Jazykové bradavice mají charakteristický vzhled a diagnóza je obvykle vyrobena v rámci zkoumání, má pacient lékaře. Nicméně, aby se zabránilo syfilis Syfilis – trest Venuše (to může být projev rozsáhlých bradavic) a imunodeficience (HIV) pacienti vyšetřeni na těchto chorob.

Kromě toho histologické vyšetření kousek tkáně je vzat bradavice – označené buňky infikované HPV, kteří mají určité vlastnosti a abnormálních buněk v možný rozvoj rakoviny Maligní nádor: buňky jsou šílený , Identifikovat HPV DNA PCR analýza může pomoci – studovali stěry z lézí.

Pokud se genitální bradavice v jazyce trochu to pomůže antivirovou a regenerační terapii. Ale sami velké bradavice málokdy zmizí, takže jsou odstraněny. Často odstranění genitálních bradavic se provádí cryodestruction – bradavice studenou destrukci tkáně pomocí tekutého dusíku.

Nejmodernější metoda odstranění genitální bradavice Odstranění genitálních bradavic – metoda je vybrat lékaře Jazyk je chirurgický zákrok rádiové vlny (jednotka Surgitron). Radionozh nedotýkají tkaniny plést bradavice se vypařuje to. Rány po takových operací nekrvácí a léčit velmi rychle.

Bohužel, odstranění genitálních bradavic neznamená zotavení. Vyjměte tělo HPV dosud naučili. Bradavice jazyk často dávají recidivě po chirurgickém odstranění. A bojovat v tomto případě je jen jeden způsob: k posílení imunitního systému a zbavit se špatných návyků (kouření, pití lihovin a tak dále).

Genitální bradavice nejsou tak jazyk mají často velmi zřídka maligniziruyutsya, ale po zpracování často opakovat.

Plísňová infekce nehtů

Co způsobuje plísňovou infekci nehtů?

Onychomykóza, plísňová infekce nehtů, je poměrně častým onemocněním, jež způsobuje určitý typ hub pod povrchem nehtů. Houba se může šířit z člověka na člověka přímým kontaktem nebo prostřednictvím koberců, ponožek, bot a punčoch. Tyto mikroorganismy rostou a snadno se šíří ve vlhkém teplém prostředí, jako jsou např. společné sprchy, tělocvičny a bazény. Rovněž vlhké a tmavé prostředí vašich bot může způsobovat růst těchto hub a plísní na nehtech u prstů na nohou.

Jak taková plísňová infekce nehtů vypadá?

Zdravé nehty jsou hladké, narůžovělé a mají na zakončení tenký bílý proužek. Plísňová infekce mění jejich barvu a vzhled. Zpočátku postihuje určitou malou část nehtu a mění její barvu. Tato infekce se může projevovat bílou, žlutou až hnědou, zelenou a dokonce i černou barvou. Pokud bude ponechána bez ošetření, může se infekce šířit hlouběji do nehtu, což bude mít za následek zesílení nehtu nebo jeho odlupování po šupinách, které povede k bolestem a nepříjemným pocitům. V některých případech se může nehet i oddělit. Je důležité plísňovou infekci nehtů léčit, aby se zabránilo jejímu rozšíření na větší část nehtu nebo na jiné nehty u nohy. Můžete se poradit se svým lékařem nebo použít konkrétní výrobky pro péči o vaše nehty na nohou.

Pro prevenci plísňové infekce nehtů byste měli vždy chránit své nohy před přímým kontaktem s podlahou v bazénech, sprchách a šatnách nošením bazénové obuvi nebo sandálů.

Rovněž se vždy snažte udržovat své nohy v suchu nošením prodyšné obuvi a ponožek, které absorbují pot. Často si ponožky vyměňujte, a to zejména při teplém počasí.

Léčba plísňové infekce nehtů může trvat dlouhou dobu a může vyžadovat značnou péči, aby bylo zajištěno, že zabráníte infekci zdravých nehtů na prstech u nohou:

 • Vždy si umyjte ruce poté, co jste se dotýkali infikovaného nehtu.
 • Sterilizuje nástroje používané pro pedikúru.
 • Nepoužívejte lak na nehty a umělé nehty, neboť přispívají k růstu a šíření plísní.

Pro léčbu mírné plísňové infekce nehtů můžete použít výrobky, které vytvářejí nepříznivé prostředí pro houby a plísně, čímž odstraníte problém a zabráníte šíření infekce.

Compare products

© 2016 Reckitt Benckiser – Všechna práva vyhrazena | Poslední aktualizace stránky 27 March 2018

Tato webová stránka používá ke zlepšení zkušeností uživatelů soubory cookie. Použitím této webové stránky souhlasíte s nastavením těchto souborů cookie. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše zásady použití souborů cookie.

Plísňová onemocnění kůže – všude nebezpečí – plíseň nohou

Jaké jsou plísňová onemocnění kůže

Původcům houbových infekcí kůže jsou rostlinné mikoroorganizmy (hub). Infekce se vyskytuje v kontaktu s zdravých lidských pacientů nebo zvířat, stejně jako výrobky obsahující prvky houby.

V závislosti na hloubce proniknutí infekce do kůže je izolovaný:

 • plísňová onemocnění, ve kterém jsou houby umístěné v nejvyšší vrstvě epidermis – stratům corneum neovlivňují vlasy a nehty; tzv keratomikozy příklad, pityriasis versicolor Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění ;
 • Houby jsou umístěny v hlubších vrstev epidermis, což způsobuje výraznou zánětlivou reakci, snaha o vlasy a nehty; Tento plísňové zastavení microsporia, trichofytózy a favus;
 • hluboké mykózy, ve které vedle kůži a sliznice v patologický proces zapojených svalů, kostí, a vnitřních orgánů.

V samostatné skupiny zahrnují kandidóza, které jsou příčinou kvasinek-jako houby. Mají vliv na sliznice, pokožku, nehty a vnitřní orgány.

Pityriasis (vícebarevný) Šindele se objeví růžovo-hnědé skvrny se snadnou defurfuration na kůži na krku, zad a hrudníku. Zvláště pozoruhodné jsou skvrny po slunci, zůstávat světlo na pozadí pigmentované kůže. Hlavním zdrojem infekce, jsou dřevěné lehátka nebo plážové písky, které se krátce před tím, než zdravý člověk byl nemocný, stejně jako ložní prádlo nebo spodní prádlo, které byly v kontaktu s kůží pacienta. Toto onemocnění není příliš nakažlivý a se vyskytuje převážně u lidí s nadměrným pocením a chemickém složení potu. Děti do sedmi let nebyl nalezen. Tehdy, když se zvnějšku aplikuje 3% salicylová alkohol a sírová mast.

Plísňové onemocnění nohou jsou běžné. Obvykle nakažený v lázních, bazény, sprchy, tělocvičny, kde je kůže zdravého člověka onemocní epidermis vločky, které obsahují prvky houby. Mezi prsty záhyby objevují peeling, poté vlhkosti vznikají erozi. Na klenbě chodidla – bubliny, peeling. Nehty stanou zahuštěný, deformovaný, křehnou.

Aby se zabránilo plíseň nohou, nepoužívejte někoho jiného boty, nejdou v bazénu nebo ve vaně Sauna a zdraví: výhody a poškozuje Bath postupů naboso. Po bazénu by měly osprchovat a pečlivě otřete kůži, zejména v záhybech. Aby se zabránilo kůže lze čistit se zastávkou prostředky nebo antimykotické krémy k mazání vhodné. Domy v koupelně by neměl držet gumové rohože nebo dřevěná mříž, které si spolu dobře s houbami. Pokud sportovní noha se objevila i tak poté, co provádí léčbu dermatolog musí být pečlivě prodizenfitsirovat všechny z druhé ruky boty: namazat vnitřní povrch tampónu Jak používat sanitární pad – základní preventivní opatření Namočené v kyselině octové 70 – 80% (ruce nedotýkejte – může způsobit popáleniny), pak každý pár bot dát do igelitového sáčku po dobu 24 hodin, vázání ho dobře. A den boty oddělí, vysuší a větrané.

Microsporia způsobeno dvěma druhů hub, z nichž jeden je nakažlivé pouze pro osoby (vzácný typ), druhý – pro lidi i pro zvířata. Proto v prvním případě onemocnění dochází při použití klobouky a hřebeny jiných lidí, ve druhém – od nemocných koček, psů nebo objekty, které obsahují prvky houby.

Když microsporia vyhlazování pokožky se objeví konkrétní kapsy zaoblený tvar s válečkem na okraji kondenzovaných bublin, uzlíků a kůry. Na pokožku hlavy ohnisek oblými tvary mají také jasné hranice s malou loupáním na povrchu. Vlasy vylomený, jako by se ořízne. Nad povrchem kůže lepení krátké (4-5 mm), konopí, vlasy, pokrytou bělavé bloom houby.

Léčba microsporia Microsporia – ohrožuje plísňové infekce To poskytuje pouze s dermatologem, s sebou nese dlouhodobé léčbě samozřejmě se vstupem komplikací v podobě různých infekcí.

Chcete-li zabránit microsporia třeba dodržovat následující pravidla:

 • žádný kontakt s toulavých zvířat;
 • Nenosím klobouky a oblečení jiných lidí.

Při prvních příznacích nemoci nemůže být děti navštěvovat mateřskou školu. Domácí kočky a psi, které byly možná příčina nemoci, by neměl být vyhozen z domu (k nakazit ostatní!), Musí být zacházeno v veterinární nemocnice. Objekty, které přicházejí do styku s pacienty, dezinfikuje, a ztratil vlasy spálené.

Nezapomeňte! Dermatologové nemůže být pánem vlastního návodu k obsluze. Základní základní znalosti, co potřebujete pro prevenci kožních onemocnění. No, jestli existuje nějaký kožní vyrážka, je nejlepší poradit se s lékařem, dermatolog.

Bradavice – zárodek rakoviny? – Proč se

 • Bradavice – zárodek rakoviny?
 • Proč je tam

Jaké jsou bradavice a proč k nim dochází

Bradavice – benigní nádor virového původu. Původci jsou různé typy lidské papilomaviry. Přenosu dochází při kontaktu s pacientem a přes objekty, které se těšil. Pod vlivem infekce patogenem dochází k proliferaci vnějších vrstev kůže s porušení keratinizace buněk. Tam jsou vulgární, plantární, plochá a genitální bradavice.

Faktorů, které přispívají ke vzniku bradavic jsou všechny příčiny poklesu obranyschopnost organismu: stres, trauma, nadměrné pocení nohou a rukou, časté nachlazení, chronických onemocnění a tak dále.

Dlouho existující a vystavena neustálému bradavic zranění (většinou plantárních a genitální), mohou být maligní (proměnit zhoubných nádorů.

Bradavice vulgární jen jedno nebo více uzly o průměru 3-10 mm a více zakulaceným, šedá-růžové nebo nažloutlé barvy s konvexními porostů a zvýšené kornifikace buněk (hyperkeratóza) na povrchu.

Nabízí jednoduché bradavice na jakoukoliv část kůže, obvykle na zadní straně rukou a nohou. Tyto bradavice mají tendenci sloučit do velkých kapes.

Plantární bradavice – je omezen hustý bolestivé vzdělání zaoblený tvar s výraznými nadržených vrstev nebo kráterů podobných depresí (hlubší forma plantárních bradavice).

Plantární bradavice jsou umístěny většinou na nohou v oblasti paty, a ve spodní části prsty.

Ploché (Youth) bradavice

Ploché (Youth) bradavice vypadají jako zploštělé více malých uzlíků, mírně vystupující nad povrch kůže. Oni jsou obvykle umístěny na zadní straně rukou, předloktí, obličej, rty červeným okrajem, někdy i na sliznici úst.

Genitální bradavice nebo genitální bradavice jsou způsobeny onkogenní (rakovina-působit) viru a většina z nich se nachází v oblasti mezhyagodichnoy záhyby v kůži perinea, zevního genitálu. Vzhled genitálních bradavic podporovat vylučování, což má za následek zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů. Je také možné, sexuálního přenosu infekce.

Zpočátku, genitální bradavice jsou měkké štítkem uzliny, které mají tendenci sloučit do nádoru, jako konglomeráty s povrchem připomínající hřeben kohouta, nebo květák. Pokračující existence genitálních bradavic může způsobit rakovinu děložního čípku Rakovina děložního čípku: možný lék ženy.

Diagnóza je obvykle není pochyb, ale někdy se provádí studii objasnění bradavice tkáňových buněk (histologické vyšetření). Genitální bradavice jsou často podobné některým příznaky syfilis (condylomata lata), takže v těchto případech se provádí krevní testy na syfilis Syfilis – trest Venuše ,

Léčba bradavic se koná v kanceláři dermatolog. Jsou-li jednotlivé bradavice odstraní různými způsoby, nejčastěji z toho – elektrokauterizací, zmrazení kapalným dusíkem a odstranění pomocí rádiových vln (přístroje Surgitron).

Odstraňte bradavice mohou také kolhaminovoy jejich mazací mast, koncentrovaný roztok peroxidu vodíku, podophyllin suspenze v kapalném parafinu, kyselina salicylová.

Když se dlouho existující plantární bradavice provádět chirurgické odstranění (skalpel), laser vyříznutí. Někdy plantární bradavice odříznout protivirové léky (např, interferon).

Při více bradavice doporučuje antivirové terapie ve spojení s místní léčbě bradavic. Při léčení genitálních bradavic Léčba genitálních bradavic použité antivirové léky Antivirotika – základní dělení v kombinaci s chirurgické úpravy: elektrokoagulace, vliv kapalného dusíku (cryodestruction), chirurgické vyříznutí nebo mazacích různými léky (např řešení podofillina nebo resorcinolovými s formaldehydem).

Nezapomeňte k léčbě bradavic sami sebe, je velmi nebezpečné, protože mohou být traumatizující promění zhoubných nádorů.

Jak se zbavit plantárních bradavic – krok za krokem

Během života se skoro každý z nás potká s bradavicemi na noze. V tomto článku vám podáme několik důležitých faktů, jak si s tím poradit a jak odstranit bradavice natrvalo.

Okolo odstraňování bradavic je stále spousta dezinformací, někteří lidé zkouší i metody, které moc nevedou k úspěchu, spíše naopak. Některým zase chybí dostatečné informace o tomto problému a zjistí je třeba až po několika letech.

Někdy se stane, že bradavice zmizí sama od sebe, ale často je jedná o virovou infekci, a proto je potřeba ji nepřehlížet. Právě v tento okamžik se mohou bradavice šířit i dále.

Co jsou tedy bradavice zač? Plantární bradavice jsou bradavice, které se nejčastěji vyskytují na spodní části chodidla, kde vznikají různé otlaky od chůze. Pokud se koncentruje více takovýchto bradavic vedle sebe, nazývají se mozaikové bradavice. Mnoho lidí je mylně považuje za pouhé mozoly.

Bradavice jsou přenášeny virem a jsou přenosné [1]. Dokonce až 12 % lidí zažije plantární bradavice během dětství. V tomto období se s nimi tělo umí lépe vypořádat než později v dospělosti. Hlavní přenos tohoto viru je způsobem sdílením společných prostor zejména u dětí. Jsou to například šatny, bazény, sprchy atd., prostě místa, kde se drží hodně vlhkosti.

Bradavice neboli veruky jsou malé výstupky na chodidlech, které jsou při došlapování nebo stání bolestivé. Jedná se o místa ztvrdlé kůže, uprostřed jsou často vidět malé černé tečky.

Najednou máte pocit, jako byste měli kámen v botě, a i při chůzi je to velice bolestivé hlavně pokud se jedná o hodně namáhané části chodidla, jako jsou pata nebo při došlapování bříška prstů. Máte-li tuto část chodidla zčervenalou o bolestivou, určitě doporučujeme návštěvu specialisty, aby se vám na problém podíval.

Jak předcházet plantárním bradavicím?

Základem je snažit se mít nohy a především chodidla suchá, čistá a abyste si pravidelně měnili ponožky každý den. Pokud o někom víte, že trpí tímto problémem, tak s ním nesdílejte společné ručníky, sprchové žínky nebo boty. Pokud bradavice máte vy, tak se snažte toto místo si zbytečně neškrábat, protože tím si můžete vir přenést i na další části těla.

A jako poslední doporučení je, abyste se vyhnuli chůzi naboso, a to zejména ve společných prostorech, jako jsou plovárny, bazény anebo sauny.

Jak léčit plantární bradavice?

Nemusíte se toho bát, existuje mnoho možností a technik.

 1. Někdo zkouší techniku, kdy bradavice přelepí instalatérskou páskou, ale to nevede vždy úplně k úspěchu hlavně, když jde o místo, kde se kůže pořád roluje, pohybuje atd. Tato metoda s páskou má tzv. „bradavici zadusit“ [2] .
 2. Existuje mnoho komerčních gelů, krémů a náplastí, které obsahují v různé míře kyselinu salicylovou (10 – 60 %).
 3. Můžete také použít mrazící efekt na bradavice, který používají i lékaři, jako je například Scholl sprej na odstranění bradavic, jehož použití je snadné a rychlé. Návod je na obalu u každého balení. Stačí nastříkat sprej na bradavice, následně se toto místo zmrazí a místo bradavic vzniknou malé puchýřky, které se přirozenou cestou (cca 10 – 14 dní) samy odloupnou a kůže se nahradí zdravou tkání. Při odstraňování odumřelé pokožky buďte opatrní, aby kousky nepřišly do kontaktu se zdravou kůži, protože mohou stále obsahovat virovou infekci.

Compare products

© 2016 Reckitt Benckiser – Všechna práva vyhrazena | Poslední aktualizace stránky 27 March 2018

Tato webová stránka používá ke zlepšení zkušeností uživatelů soubory cookie. Použitím této webové stránky souhlasíte s nastavením těchto souborů cookie. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše zásady použití souborů cookie.

Kožní nemoci

Ekzeím, někdy také nazývaný dermatitida, je název pro skupinu příbuzných chorobných stavů, při kterých se kůže zanítí a svědí. Ekzémy se dělí do několika typů:

Infantilní (atopický) ekzém

Je to alergiský stav, který se poprvé objevuje v útlém dětství. Infantilní ekzém obyvykle postihuje zápěstí, vnitřní část loktů a zadní část kolen, ale v těžkých případech může být postiženo celé tělo. Obvyklé ošetření znamená vyhýbat se ostrých mýdel a čisticích prostředků a používat místo toho speciální mýdlovou náhražku a přidávat do koupele olej. Silně zvlhčující krém by se měl aplikovat na postižená místa. Jestliže je svědění siln, lékař vám může předepsat na jeho zmírnění léky. V některých případech se doporučují mírné steroidní krémy a jestliže je ekzém infikovaný, je nutné používat krém smíšený ze steroidů a antibiotik, nebo brát antibiotika ústy. Mohou se provést kožní testy, aby se zjistily faktory, které jsou bezprostřední příčinou vypuknutí ekzému. Někdy zhoršuje ekzémy jedna nebo více složek potravy. Váš lékař vám poradí, zda je nutná speciální dieta.

Kontaktní ekzém

Tento druh ekzému je způsoben reakcí na kontakt s dráždivými látkami, na které jste alergičtí. Určité rostliny, jako je primule, jsou obyvkle příčinou tohoto ekzému. Kůže zčervená, svědí a udělají se puchýřky, které praskají na kterých se vytvoří stroupky. Mírnější formy kontaktního ekzému mohou být způsobeny kontaktem s určitými kovy – např. je to nikl používaný na šperky nebo na hodinky. Vyrážka zmizí asi za den, kdýž se odstraní příčina potíží.

Dráždivý ekzém

Jak naznačuje název, je to druh vyrážky způsoben kontaktem s draždícími chemikáliemi – např. s ostrými čistícimi prostředky nebo průmyslovými chemikáliemi na pracovišti. Kuže vyschne, zčervená, zdrsní a svědí. Stav obyvkle zmizí, když se vyhnete kontaktu s dráždidly pozživáním gumových rukavic. Hydratační krém na ruce by měl zklidnit postiženou kůži, ale je záhadno poradit se s lékařem, který může předepsat mírný steroidní krém, aby zmizela vyrážka.

Seboroidní dermatitida

Skoln k tomuto druhu ekzému je pravděpodobně zděděný. Šupinaté, červené, ale ne zvláště svědivé skvrny se objevují na plochách s vysokou koncentrací mazových žláz, jako je nos a vlasové části obličeje, nebo kůže na hlavně nebo hruď. Seboroická dermatitida (mazotokový zánět kůže) na skalpu je nejběžnější příčinou lupů. Jestliže trpíte tímto stavem, udržujete postiženou kůži čistou a suchou, ale nepoužívejte na kůži ostrá mýdlanebo čistící prostředky. Jestliže je vyrážka hodně rozsáhlá, nebo vás obtěžuje, poraďte s es lékařem, který vám pomůže předepsat mírný krém nebo mazání.

Akné (Acne vulgaris) je neustálý výsev nových a nových zarudlých pupínků, otevřených i zavřených komedonů, drobných neštoviček, zanícených uzlíků až zhnisaných mazových cist v kůži. Akné vzniká v souvislosti nadměrnou produkcí kožního mazu (který si kůže vyrábí, aby ji činil vláčnou) a nadměrným rohověním výstelky vývodů mazových kožních žláz. Kožní maz ucpává kožní póry a vytváří tak otevřené i zavřené komedony. Bakterie vegetující za komedonovou zátkou vedou ke vzniku zánětlivých pupínků a uzlíků, popřípadě ke zhnisání mazových cyst. Akné je běžná v pubertě, ale může se vyskytnout v každém věku.

Mikroby se dostávají do těla různým způsobem: poškozenou kůží, při pohlavním styku, ze vzduchu, z potravin a z vody. Jakmile se bakterie, virus nebo plíseň dostanou do organismu, snaží se tam přežít. Viry napadají živé buňky a množí se v nich. Oslabují organismus, který se pak hůř brání nebezpečným bakteriálním infekcím. Reakce těla způsobuje, že se cítíte nemocní. Když se tělo cítí ohroženo, uvolníimunitní systém protilátky a bílé krvinky, aby se bráníly vetřelci. Bílé krvinky působí jako chemický spouštěcí mechanismus, vyvolávají horečku, která často infekce doprovází. Některé mikroby uvolňují toxiny a napadají zdravé buňky, z kterých ubírají živiny. To rovněž zvyšuje pocit nemoci.

PLÍSŇOVÉ INFEKCE

Plísňové onemocnění nohou (tinea pedis) je nejčastější plísňové onemocnění. Je sice nepříjemné, ale dá se snadno zvládnout, jestliže se začne okamžitě léčit. Jeho původcem je podobná plíseň jako při plísňovém onemocnění v oblasti třísel a při kvasinkové infekci. Tvoří sena uzavřených vlhkých místek a žíví se odumřelými kožními buňkami. Možnost nákazy se zvyšuje, jestliže chodíte bosi ve veřejných sprchách a kolem bazénů. Vznik plísně podporují vlhkost, pot a neprodyšná obuv. Plísňové onemocnění v oblasti třísel postihuje čas od času většinu mužů. Ženy naopak můžou dostat kvasinkové infekce, dochází k nim, jestliže plíseň (houba), která již v těle existuje, vytlačí užitečné bakterie, které ji normálně udržují pod kontrolou.

SKVRNY A VYRÁŽKY

Skvrny a vyrážky v dětství jsou obyvkle způsobeny zánětem kůže jako důsledek infekce, která může být lokalizovaná, nebo jsou součástí celkové nemoci, nebo je to alergická reakce. Vyrážky jsou většinou provázeny horečkou nebo pocitem celkového onemocnění a nejsou známkou vážné nemoci, jestliže však vyrážka svědí nebo bolí, měli byste se poradit s lékařem, který poskytne účinné léky.

BRADAVICE A VŘÍDKY

Bradavice je boulička na kůži, způsobena virovou infekcí. Nejběžnější typ bradavice je tvrdá nebolestivá boulička s drsným povrchem. Bradavice se mohou objevit jednotlivě, ale častěji se jich objeví více pohromadě. Postiženým místem jsou nejčastěji ruce, ale ploché bradavice, nazývané verruca, se mouhou objevit i na chodidlech nohou. Tyto bradavice mohou dětem působit při chůzi bolest.

Vřídek, se objeví, když vlasový míšek (jamka v kůži, z které roste vlas) se zanítí bakteriemi, z čehož se v míšku nahromadí hnis. Pod kůží se vytvoří zanícená boulička s bílým středem. Nakonec vřídek praskne, vypustí hnis a kůže se uzdraví.

Lupy je název používaný k popsání nadměrného odlupování kůže na hlavě a svědění. Je to obvykle způsobeno mazotokovou dermatitidou (mazotokovým zánětem kůže)

Šupiny, které se při lupénce objevují, jsou vlastně husté nánosy odumřelé kůže, které vznikají, když buňky ve vrchní vrstvě kůže (epidermis) rostou rychleji, než odpadá. Lupénka, která se objevuje nejčastěji ve věku od 10 do 30 let, může být dědičná. Onemocnění není nakažlivé

Spouštěcím faktorem onemocnění může být poranění kůže, streptokoková infekce nebo alkohol. Stres se rovněž může podílet. Nemoc obyvkle vyvolává v postiženém pocity méněcennosti a deprese – nedílnou součástí léčby je proto řešení průvodních psychických stavů. V některých případech je možné udžet lupénku pod kontrolou pomocí zvlhčujících prostředků. Jindy, zejména jsou-li poztiženy ruce a nohy nebo více než 30% povrchu těla, je nutné použít radikalnějších metod. Lupenka je nevyléčitelná, často je však možné udržet pod kontrolou domácí léčbou v kombinaci s lékařskou pomocí. K léčbě se používají masti, ultrafialové záření a orální medikamenty.

POPÁLENINY

Popáleniny se člení na popáleniny prvního až čtvrtého stupně podle hloubky (nikoli podle rozsahu nebo bolestivosti). Při poláleninách prvního stupně je zasažena pouze vnější vrstva kůže, ale bývají velmi bolestivé. Popáleniny druhého stupně zasahují vnější i vnitřní vrstu kůže, tvoří se puchýře, otoky. Jsou velmi bolestivé. Popáleniny třetího stupně – spálená nebo bílá kůže – nejsou bolestivé, protože popálení zasáhlo všechny vrstvy kůže včetně nervových zakončení. Popáleniny čtvrtého stupně pronikají všemi vrstvami kůže a zasahují i orgány a tkáně pod kůží.

DERMATITIDA

Deramatitida je jiný název pro podráždění kůže nebo vyrážku. Existuje řada druhů, které se liší podle typu vyrážky a místa výskytu.

Kontaktní dermatitida

(často mokvavé červené zatvrdliny a puchýře, které se pokrývají stupy) se může objevit kdekoli na těle. Nejčastěji je způsobena podrážděním nebo alergií na některý pleťový přípravek nebo rostlinu., např. škumpu jedovatou. Tento druh dermatitidy se může projevit jako reakce na určitá mýdla(nebo koupélové pěny) a prací prostředky, chlór a některá umělá vlákna.

Numulární dermatitida

Vyznačuje se kulatými, červenými mokvavými skvrnami, nejčastěji na pažích a na nohou. Příčinou bývá stres nebo nějaké další kožní onemocnění. Trpí ji často starší osoby, které mají suchou kůži, nbo lidé žijící v suchém podnebí. Horká koupel tento typ dermatitidy zhoršuje. Obvykle zmizí sama od sebe.

Seboroická dermatitida

Objevuje se většinou ve vlasové části hlavy (v podobě lupů) a na obličejí. U malých dětí se objevuje jako žlutá šupinatá ložiskovitá vyrážka především v obličejí a ve vlasech. Někteří odborníci se domnívají, že lupy způsobuje plíseň. Stresem nebo ucpáváním mazových žláz se seboroická dermatitida zhoršuje.

Verikózní dermatitida

Je šupinatá, suchá, červená vyrážka, obvykle na dolní částí nohou a na kotnících. Příčinou je špatný krevní oběh.

Leave a Reply