Peroxid vodíku zabíjí houbu (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Peroxid vodíku pro zdraví

Jen voda a kyslík – peroxid vodíku.Stejně jako ozón zabíjí choroboplodné organismy oxidací!

Ničí mikroorganismy tím, že je oxiduje, což lze nejlépe popsat jako kontrolovaný spalovací proces. Když peroxid vodíku reaguje s organickým materiálem, rozpadá se na kyslík a vodu.Proto je považován za nejbezpečnější a nejpřirozenější dezinfekční prostředek.

Upozornění: Dbejte vždy na to, abyste peroxid vodíku správně dávkovali.

 • Bělení prádla – alternativa vůči bělícím prostředkům

Přidejte hrnek peroxidu k bílému prádlu. Peroxid výborně odstraňuje skvrny od krve naoblečení a kobercích. Máte-li na prádle skvrnu od krve, nalijte peroxid přímo na dané místo, nechte asi minutu působit, pak prádlo vydrhněte a opláchněte studenou vodou. Je-li to třeba, celý proces zopakujte.

Lidské tělo produkuje peroxid vodíku, aby mohlo bojovat s infekcí. Bílé krvinky se nazývají leukocyty. Podtřídou lukocytů jsou neutrofily, které produkují peroxid vodíku jako obranu proti toxinům, parazitům, bakteriím, virům a kvasinkám.

Nalijte zhruba 250 ml 3 % peroxidu do vany s horkou vodou. Ponořte se do ní na zhruba půl hodiny, je-li to třeba, doplňujte horkou vodu tak, abyste udržovali příjemnou teplotu.

Ačkoli je ještě třeba provést studie, které by prokázaly, že to pomůže každému, jedná se o rychlou domácí léčbu, která stojí za zkoušku. Každý večer nastříkejte směs peroxidu a vody v poměru 50/50 na nohy (hlavně na prsty) a nechte zaschnout.

Jednou až dvakrát týdně přidejte 2 kapsle 3 % peroxidu do teplé, destilované vody. Pomůže vám to zbavit se i chronické kvasinkové infekce.

 • Hydroterapie tlustého střeva a klystýr

Pro hydroterapii přidejte hrnek 3 % peroxidu do 20 litrů vody. (Ne více). Pro klystýr přidejte lžičku 3 % peroxidu do 1 litru teplé, destilované vody. UPOZORNĚNÍ: Podle některých výzkumů tady metoda může vést ke zničení střevní sliznice, takže se nedoporučuje, přestože ji někteří lékaři předepisují.

Namočte jakoukoli infekci nebo řeznou ránu několikrát denně na pět až deset minut do 3 % peroxidu. Dokonce i sněť, na kterou žádné léky nezabírají, lze vyléčit peroxidem. Nalijte půl sklenice peroxidu do koupele, chcete-li se zbavit vředů, plísní či jiných kožních infekcí.

Pacienti, kteří měli infekce z roztočů, uvádějí, že peroxid účinně ničí roztoče v pokožce. Stačí peroxid několikrát nastříkat na kůži.

Lžičku 3 % peroxidu přidejte do hrnku nechlorované vody, tuto směs můžete použít jako nosní sprej. Množství peroxidu záleží na tom, jak silně jsou dutiny zanícené.

Nechte každý den deset minut v ústech působit pohárek peroxidu (malý, bílý pohárek, který je u lahvičky), poté jej vyplivněte. Zbavíte se aftů a budete mít bělejší zuby. Když vás pořádně rozbolí zub a nemůžete jít hned k zubaři, několikrát denně podržte v ústech na 10 minut pohárek peroxidu. Bolest bude mnohem snesitelnější.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že peroxid funguje jako velmi účinná a laciná ústní voda. Použijte 3 % peroxid – a pokud chcete, přidejte trošičku tekutého chlorofylu pro ochucení.

Pastu si vyrobíte tak, že smícháte jedlou sodu s dostatečným množstvím peroxidu.

Nebo jen namočte zubní kartáček do peroxidu a vyčistěte si zuby. Peroxid kromě toho zničí bakterie na kartáčku.

Peroxid vodíku není lék proti bolesti, nicméně jako antivirální, antibakteriální a protiplísňový prostředek a je účinný při likvidaci patogenu zbůsobujícího infekci. Toto je moje vlastní zkušenost: Moje zubařka mi chtěla čisti kořenové zubní kanálky, neboť jeden zub byl zanícený a podle ní by odumřel. Trochu mě to bolelo, ale řekl jsem jí, že chci dá zubu šanci, aby se zahojil. Několikrát denně jsem ho proplachoval peroxidem vodíku a jednou denně kokosovýmolejem. Bolest odezněla a zub je od té doby zdravý.

Díky používání peroxidu vodíku jako ústní vody jsou moje zuby krásné bílé. Předtím jsem platil spoustu peněz za profesionální bělení, dnes už nemusím. Učte se.

UPOZORNĚNÍ: Peroxid nikdy nepolykejte. Po vykloktání si dobře vypláchněte ústní dutinu vodou.

Peroxid je bělící prostředek, který lze využít při zesvětlení vlasů. Rozřeďte 3 % peroxid vodou (50/50) a nastříkejte tuto směs na vlhké vlasy a rozčešte. Nebudete mít peroxidem spálené blond vlasy jako při použití barev na vlasy, ale přirozenější odstíny, jsou-li vaše vlasy světle hnědé nebo špivaně blonďaté. Zesvětlení je kromě toho postupné, takže to nebude tak drastická změna.

Peroxid vodíku se používá jako dezinfekční prostředek při čištění kontaktních čoček, neboť dokáže rozbít proteiny, které se vytvářejí na čočkách následkem imunní reakce očí.

 • Koncentrovaný nebo ředěný peroxid vodíku

Můžete čistit kuchyňskou linku a desky stolů peroxidem, neboť zničí mikroorganismy a zanechá čerstvou vůni. Nalijte trochu peroxidu na utěrku, nebo jím daná místo postříkejte. Použijte peroxid i při čištění skla a zrcadel.

Přidejte 50 ml 3 % peroxidu do myčky nádobí.

Použijte peroxid vodíku, když se do vašeho domu dostane plíseň, například po vytopení.

Přidejte půl litru peroxidu do pěti litrů vody.

Peroxid je nejlepší odstraňovač skvrn, pokud se použije včas – lze jím ovšem úspěšně odstranit i skvrny od krve staré dva dny. Je však možné, že peroxid u mnohých látek dané místo vybělí, nebo zbaví barvy. Když peroxid nalijete na skvrnu, začne bublat. Po několika minutách tekutinu utřete papírovou utěrkou a skrvna bude pryč.

Můžete přidat pohárek peroxidu místo bělidla do bílého prádla. Máte-li na prádle krev, nalijte perxid přímo na dané místo. Nechte jej minutu působit, poté opláchněte studenou vodou.

Peroxid pomůže zbavit zeleninu bakterií a neutralizovat chemikálie. Přidejte čtvrt hrnku 3 % peroxidu do dřezu plného studené vody. Hlávkový salát tam namočte na 20 minut, zeleninu se silnější slupkou např. okurky) na 30 minut. Nechte odkapat, vysušit a zchladit. Zelenina bude delší dobu čerstvá.

Nemáte-li dost času, postříkejte zeleninu a ovoce peroxidem. Nechte několik minut působit, pak zeleninu opláchněte a vysušte.

Peroxidem můžete ošetřit i maso před vařením.

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: docakilah.com, AC24.cz

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne.

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla ” v šoku “. Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.

Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně ” naměkko”. To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle! Div.

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat ” travičem studní “?

V každém z nás je dispozice jím být!

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s.

Peroxid vodíku čistí i léčí: 30 způsobů využití 4.79 / 5 ( 33 )

Máte doma lékárničku? Zajisté ano a v ní nechybí, mimo volně prodejných léků ani náplasti, obvazy a peroxid vodíku, který v roce 1818 poprvé připravil chemik L.J. Thénard. Lidé ho na ošetřování povrchových ran používají téměř dvě stě let. Velkou výhodou H2O2 je, že nezatěžuje životní prostředí, neboť ho světlo rozloží na vodu a kyslík. Úžasným způsobem vám nahradí zapáchající ocet i jedlou sodu. Vyhoďte organická čistidla do koše! Peroxid nedráždí dýchací cesty a v lékárnách seženete 3% vodný roztok nebo 6% peroxid na odbarvování vlasů. Tento osvědčený prostředek na dezinfekci, vypláchnutí drobných nečistot v případě „silničního lišeje“ můžeme použít vícero způsoby. Podívejte se na našich 30 tipů pro využití peroxidu vodíku nejen pro naše zdraví:

1. Čištění uší

Míváte často nahromaděný a tuhý ušní maz? Po aplikaci pár kapek peroxidu vodíku (stříkačkou či jiným aplikátorem) do uší, byste měli cítit a slyšet jemné šumění. Peroxid pracuje a poškozuje nahromaděný maz. Nedotýkejte se vnitřku ucha a nechte peroxid vodíku v uchu účinkovat alespoň 20 minut. Zastavte čištění pouze tehdy, pokud se budete cítit zle a nebude to příjemné. Když se vaše čištění skončilo, peroxid musí z ucha ven.

2. Dezinfekce ran

Peroxid se na dezinfekci ran používá pouze, pokud je defekt nadmíru znečištěn nebo při prvním náznaku infekce. Zranění s peroxidem ošetřujeme krátce, s co nejmenším množství. Sice vás zbaví mikrobů, ale také může poškodit zdravé tkáně.

3. Zánět ústní dutiny

Do sklenice vody nalijeme malou lžičku peroxidu a několikrát denně si vypláchneme ústa. Nejenže se zbavíte mikrobů, ale také případného zápachu. 1 díl peroxidu a 3 až 9 dílů vody kloktejte při škrábání v krku. Nepolykat!

4. Mykóza nohou a nehtů

Plíseň na nohou je nejen nehezká, ale také škodlivá. Proto neváhejte a nachystejte si koupel v lavoru, kde smícháte peroxid s vodou 1:1. Pravidelnou koupelí mykóza z nohou zmizí.

5. Výplach tlustého střeva nebo klystýr

Pro výplach použijte 1 šálek (cca čtvrt litru) 3% H2O2 na 18 l teplé vody. Na klystýr budete potřebovat 1 polévkovou lžíci 3% peroxidu na 1 l teplé destilované vody.

Trápí vás akné? Nejprve si vyzkoušejte test na citlivost kůže, a pokud bude vše v pořádku, natírejte si vřídky tamponem namočeným do peroxidu nebo použijte vatový štěteček.

7. Regenerační a detoxikační koupel

Do plné vany s teplou vodou nalijte dva litry roztoku peroxidu. Půl hodiny si v této koupeli poležte. Ideální při zánětu průdušek.

8. Výplach pochvy

Dvě odměrky 3% peroxidu vodíku přidané do teplé vody při použití 2x týdně odstraní i chronické kvasinkové infekce.

9. Ošetření infekce

Lze takto vyléčit i sněť, se kterou si neporadí antibiotika.

10. Akutní bolest zubů

Při akutní bolesti zubů podržte na 10 minut v ústech 1 odměrku peroxidu a několikrát denně opakujte.

11. Zesvětlení vlasů

Zřeďte 3% peroxid vodou v poměru 1:1 a po umytí a rozčesání vlasů naneste rozprašovačem na vlasy tento roztok.

12. Roztoči

Peroxid vodíku efektivně zabíjí roztoče na lidské kůži. Několikrát denně jej stříkejte na kůži (s několikaminutovými přestávkami mezi jednotlivými aplikacemi).

13. Desinfekce zubních kartáčků

Je vhodné denně desinfikovat zubní kartáčky i ty speciální mezizubní. A právě peroxid vám v tomto ohledu udělá dobrou službu.

14. Usazenina vodního kamene

Roztok z rozprašovače nastříkáme na vodní kámen a pořádně vydrhněte kartáčem.

15. Zbavení zatuchliny

Ručníky na chalupě nebo jiné věci vám nepříjemně zapáchají ztuchlinou? Připravte si směs peroxidu s octem v poměru 1:1, zatuchlé prádlo v ní máčejte asi 15 minut, a pak vyperte s ostatním prádlem.

16. Dezinfekce koupelnových hraček

Hračky vyrobené z plastu a další věci (dudlíky pro miminka atd.) postříkejte peroxidem a poté je kartáčkem vydrhněte.

17. Likvidace skvrn po zpocení

Nepoužívat na tmavou textilii – to opravdu ani nezkoušejte, jinak vám roztok barvy vybělí.

18. Skvrny od krve

Taktéž vás spolehlivě zbaví skvrn od krve. Stačí nalít peroxid na příslušné místo. Necháme minutu působit, a pak prádlo vydrhneme a vymácháme ve studené vodě.

19. Peroxid odstraní ze zeleniny bakterie a neutralizujete chemikálie

Do nádoby se studenou vodou přilijeme čtvrt hrnku 3% peroxidu, zeleninu namočíme na 20 minut a okurky na půl hodinky. Nechte okapat, vysušte a zchlaďte. Zelenina bude i delší dobu čerstvá.

20. Čištění povrchů

Kuchyňskou linku a desky stolů krásně očistíte peroxidem, ten zničí mikroorganismy a nezanechá žádný zápach. Dokonce spolu s octem si poradí i s bakteriemi salmonely.

21. Podpora při klíčení semínek

Semínka ponořte na noc do roztoku 30 ml 3% peroxidu v půllitru vody.

22. Čištění kontaktních čoček

Peroxid vodíku dokonale rozloží proteiny, které se na čočkách tvoří kvůli imunitní reakci očí.

23. Desinfekce lednice a krabiček určených na jídlo

Peroxid pěkně vyčistí lednici i krabičky na jídlo – odstraní z nich nečistoty a bakterie.

24. Desinfekce skla a zrcadel v koupelně

Peroxid perfektně vyšistí i zdrcadla. Zkuste ho.

25. Marináda

Maso, rybu nebo drůbež dejte do hrnce a zalijte směsí vody a 3% peroxidu v poměru 1:1. Volně zakryjte a umístěte na půl hodiny do chladničky, poté maso opláchněte a upravte podle své chuti.

26. Likvidace plísní na listech

Pár kapek látky do vody na zalévání vám pomůže zbavit se i plísní na listech pokojových květin.

27. Bělení prádla

Peroxid vodíku hospodyňky již spoustu let používají při bělení prádla.

28. Do myčky i jinam

Přidejte 60 ml peroxidu k prostředku na nádobí do myčky.

29. Účinná netoxická desinfekce

Kombinace octa a peroxidu vodíku představuje levnou, účinnou a netoxickou desinfekci, která údajně zabíjí patogeny efektivněji než chlorová dezinfekce.

30. Zvlhčovače a odpařovače

Použijte půl litru 3% peroxidu na 4 l vody.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Přečtěte si také naše další články

3 komentáře u článku “Peroxid vodíku čistí i léčí: 30 způsobů využití”

Článek je to hezký, jen by mně zajímalo z kolika procentního roztoku se vychází. Takový návod jako třeba tohle: Dvě odměrky 3% peroxidu vodíku přidané do teplé vody při použití 2x týdně odstraní i chronické kvasinkové infekce. Takový návod neřekne o výsledné koncentraci vůbec nic. Kdo tohleto dával dohromady?

Pro vaginální výplach by se neměla používat silná směs peroxidu. Pamatujte tak, že byste neměli používat příliš mnoho peroxidu. Doporučené množství je 9,9 mililitrů 3% peroxidu vodíku ve směsi s 236,5 ml vody. Mějte na paměti, že byste se měli zeptat svého doktora co on soudí o použití peroxidu vodíku jako léku na kvasinkovou infekci.

Dostal jsem informaci, že peroxid vodíku se dá užívat i vnitřně,na vyčistění zažívacího traktu od parazitů.Užívá se po kapkách do vody:

R-O-V:1-1-1, 2-2-2, 3-3-3..až navyšovat na 10-10-10.

Pak 1 krát/den jen 10 kapek.asi týden, pak dát pauzu a podle potřeby proces opakovat.

Jestli máte s tím zkušenosti, tak mi napište.

10 nejlepších využití peroxidu vodíku pro zdraví i domácnost

Peroxid vodíku je již celé generace základem každé domácí lékárničky. Jedná se přitom jen o vodu s extra atomem kyslíku navíc, tento jedinečný poměr dal za vznik nenahraditelné kapaliny, která je známá jako H2O2 a je snadno dostupná každému.

Peroxid vodíku je dostupný v mnoha podobách, na trhu je k dispozici i ve velmi koncentrovaných formách, pro lidské zdraví se však využívá jen v nízké koncentraci. Většina lidí ho používá jako dezinfekční prostředek k dezinfekci drobných poranění, nejčastěji řezných ran a odřenin. Dokáže skvěle bojovat proti bakteriálním a virovým infekcím, účinně odstraňuje toxiny a zabíjí bakterie.

Pro zdravotní použití a domácnost používáme pouze 3% peroxid vodíku. V této koncentraci je nejrozšířenější a snadno ho koupíme v každé lékárně nebo i drogerii. Peroxid vodíku má velmi širokou škálu použití pro tělo i domácnost, o kterých většina lidí ani netuší. Představíme si tedy jeho nejlepší využití, abyste i vy mohli poznat jeho skutečný potenciál.

1. Účinně bělí zuby

Peroxid vodíku je jedním z nejlepších prostředků na vybělení žlutých zubů, dokonce ho obsahuje i velké množství zubních past slibujících bílé zuby. Mírný bělící efekt peroxidu vodíku dokáže rozzářit úsměv již během několik týdnů používání.

 • Smíchejte stejný díl peroxidu vodíku a vlažné vody. Následně tuto směs po několik sekund převalujte v ústech. Následně směs vyplivněte a vypláchněte si ústa čistou vodou. Pokud budete směs používat 1-2x denně, brzy můžete zaregistrovat bělejší zuby.
 • Případně můžete smíchat trochu peroxidu vodíku s ½ lžičky jedlé sody tak, aby měla směs konzistenci pasty. Následně si ve směsi namočte vatový tampon a aplikujte ji na zuby. Poté si důkladně vypláchnete ústa vodou. Tento postup opakujte 1-2x týdně.

Poznámka: Ujistěte se, že peroxid vodíku nespolknete. Peroxid vodíku používejte s mimořádnou opatrností, jelikož může podráždit dásně a citlivé zuby.

2. Bělí nehty

Pokud vás trápí žluté nehty, peroxid vodíku vám je pomůže vybělit. Dokáže vás zbavit nepřirozené barvy nehtů a odstranit nevzhledné žluté skvrny.

 • Smíchejte 3 až 4 polévkové lžíce peroxidu vodíku v ½ šálku vody. Namočte nehty v roztoku po dobu 2 až 3 minut. Potom je jemně drhněte pomocí měkkého zubního kartáčku, nakonec je důkladně opláchněte vodou. Postup opakujte 1-2x týdně po dobu několika měsíců.
 • Pokud máte na nehtech odolné skvrny, které nemizí, namočte v peroxidu vodíku vatový tampónek, potírejte s ním nehty a následně je odrhněte zubním kartáčkem.

Poznámka: Použití peroxidu vodíku může způsobit, že vaše nehty budou lehce vysušené, vetřete do nich proto trochu olivového nebo kokosového oleje a budou opět vypadat dokonale zdravě.

3. Eliminuje houbové infekce na nehtech

Peroxid vodíku má antiseptické vlastnosti, které pomáhají bojovat s houbovými infekcemi. Kromě houbové infekce dokáže účinně odstranit i mozoly nebo kuří oka.

 1. Připravte směs stejného dílu vody a peroxidu vodíku.
 2. Směs dejte do spreje nebo rozprašovače.
 3. Před spaním směs aplikujte za pomoci spreje na postižené prsty.
 4. Nechte ji působit přes noc.
 5. Druhý den ráno omyjte postiženou oblast vlažnou vodou.
 6. Poté jemně odrhněte nehty za pomoci zubního kartáčku.
 7. Používejte tento lék každý den, zhruba po dobu měsíce, vaše problémy by poté měly zmizet.

4. Pomáhá s akné

Akné je jedním z problémů, se kterými rovněž pomůže peroxid vodíku. Peroxid vodíku oxiduje v prostředí, na kterém je použitý. Takže pokud ho aplikujete na akné, začne oxidovat buněčné stěny bakterií a naruší jejich chemickou strukturu, což je zabije. Jakmile jsou bakterie zničené, akné začne ustupovat.

 1. Očistěte pokožku za pomoci nějakého jemného čistícího prostředku.
 2. Namočte tampón do peroxidu vodíku a aplikujte ho na postiženou oblast.
 3. Nechte ho působit po dobu 1-2 minut.
 4. Opláchněte si pokožku a naneste tenkou vrstvu hydratačního krému bez oleje.
 5. Opakujte 1-2x denně, dokud akné nezmizí.

Poznámka: Nepoužívejte peroxid vodíku na citlivou pokožku.

5. Podporuje zdraví ústní dutiny

Peroxid vodíku má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, což z něj činí účinný prostředek pro podporu zdraví ústní dutiny. Díky tomu snižuje nárůst patogenů v ústech, což snižuje riziko zubního plaku, zánětu dásní a dalších perorálních problémů. Dokáže rovněž poskytnout úlevu od bolesti zubů a to zejména díky svým antibakteriálním vlastnostem.

 • Smíchejte stejný díl peroxidu vodíku a vody. Kloktejte ho podobně, jako byste používali ústní vodu. Poté směs vyplivněte a vypláchněte si ústa čistou vodou.
 • Případně si namočte kartáček na zuby v peroxidu vodíku a následně si vyčistěte zuby jako obvykle.

6. Uvolňuje ušní maz

Peroxid vodíku vám pomůže se zbavit přebytečného ušního mazu. Vzhledem ke své šumivé povaze vás zbaví nejen mazu, ale i prachu a dalších nečistot, které se mohou v ušním kanálku usadit. Také přispívá ke snížení nepříjemného svědění v důsledku přítomnosti ušního mazu.

 1. Smíchejte stejný díl peroxidu vodíku a vody.
 2. Lehněte si na bok a aplikujte směs do ucha, například za pomoci kapátka.
 3. Počkejte 5 minut a poté se otočte na opačnou stranu, aby směs díky gravitaci sama vytekla ven.
 4. Setřete ušní maz za pomoci čistého ubrousku nebo hadříku.

7. Pomáhá s kandidovou infekcí

Díky svým antibakteriálním a antifungálním vlastnostem si peroxid vodíku poradí i s kandidovou infekcí. Peroxid vodíku se při aplikaci rozkládá na vodík a kyslík a tím pomáhá eliminovat houbovou kvasinkovou infekci. Pomáhá tělu zbavit se přemnožených kvasinek přirozenou cestou.

 • Přidejte 1 lžičku peroxidu vodíku do 1 šálku vody. Následně roztok naneste na postiženou oblast. Počkejte 10 minut a poté oblast opláchněte vlažnou vodou. Tento postup opakujte 1-2x denně po dobu několika dnů.
 • Pokud trpíte nepříjemnými afty, přidejte 5-7 kapek peroxidu vodíku do 1 šálku vody. 2x denně tuto směs kloktejte, vždy po dobu několika minut, dokud infekce nezmizí. Směs nikdy nepolykejte.
 • Při vaginální kvasinkové infekci smíchejte 1 šálek peroxidu vodíku ve vlažné koupeli. Vaše tělo by mělo být v koupeli ponořené po dobu 15 až 20 minut. Tento postup opakujte každý den.

8.Vyčistí plísně

Přítomnost plísně v domě je vždy něčím, co dokáže dopřát mnoho bezesných nocí. Přítomnost plísní a hub vede k četných zdravotním problémům, včetně zeslabené imunity. Pokud chcete plíseň zastavit, opět vám pomůže peroxid vodíku. Jeho antimykotické vlastnosti pomohou s likvidací plísní a hub, které vám doposud činily problémy.

 1. Nalijte peroxid vodíku do spreje.
 2. Aplikujte ho na místa napadená plísní.
 3. Nechte ho působit alespoň po dobu 10 minut.
 4. Následně oblast vydrhněte, abyste se zbavili zbytků plísně.
 5. Poté peroxid z daného místa setřete a plíseň by měla být pryč.
 6. Postup opakujte podle potřeby.

9. Čistí skvrny na koberci

Peroxid vodíku funguje také jako skvělý odstraňovač skvrn. Díky němu můžete odstranit skvrny od omáčky, kávy nebo dokonce i vína, z vašeho koberce. Peroxid dokáže vyčistit koberec, aniž by to narušilo jeho barvu nebo strukturu.

 1. Osušte mokrou skvrnu papírovým ubrouskem.
 2. Smíchejte 1 polévkovou lžíci 3% peroxidu vodíku s tekutým prostředkem na nádobí.
 3. Směs nastříkejte na znečištěné místo a jemně ji rozetřete houbou.
 4. Následně místo vyčistěte za pomocí čisté vody.
 5. Poté osušte koberec bavlněným hadříkem a poté papírovým ubrouskem.

10. Dezinfikuje ovoce a zeleninu

Peroxid vodíku je skvělý k odstranění zbytků pesticidů a dalších nebezpečných přípravků, které najdeme na ovoci a zelenině. Pokud často konzumujeme produkty vystavené pesticidům, značně tak ohrožujeme své zdraví. Peroxid vodíku působí jako přírodní dezinfekční prostředek, který umí zabít četné bakterie, dokonce i bakterie jako E. Coli. Rovněž pomůže udržet plodiny po delší dobu čerstvé.

 1. Nalijte peroxid vodíku do rozprašovače.
 2. Lehce s ním posprejujte ovoce nebo zeleninu.
 3. Nechte ho působit po dobu asi 5 minut.
 4. Následně plodiny opláchnete pod tekoucí vodou a osušte.
 5. Používejte dle potřeby .

Bнlн prach v akvarium

Dobrэ den. Mбm problйm ve svйm 180l akvбriu s tlamovci. Je v provozu cca 4 mмsнce. Akvarijnн set Juwel Rio 180 (osvмtlenн 2x45W 1xcolor lite a 1x high-lite blue). Pшed cca 2 tэdny se mi nмjak bнle aћ mlйиnм zakalila voda. Kdyћ jsem hledal na internetu co by to mohlo bэt, tak jsem se doиetl o nбlevnнkovi. Pшestal jsem tedy rybky krmit, zvэљil jsme vzduchovбnн na max. a taky zhasnul svмtlo. Po cca 6 dnech to bylo uћ skoro ъplnм v poшбdku a tak jsem rybky trochu nakrmil a zapnul svмtlo. Za den to vљak bylo zpбtky a tak jsem cyklus opakoval jeљtм intenzivмji v dйlce 8dnн a pro jistotu jsem jeљtм AQ zakryl dekou. Po tмch 8dne byla vode uplnм kшiљtбlovб jen v akva pшi pozorovбnн proti svмtlu poletoval jemnэ bнlн prach. Po takouvэch hladovkбch mбm jiћ o rybky strach a tak jsem jim rozsvнtil, dal krmivo a za dva dny je to tady opмt. Uћ jsem z toho neљќastnэ protoћe si stнm nevнm rady. Umнte mi nмkdo prosнm poradit?

13. kvмtna 2012, 12:54

Pokud se skuteиnм jednб o nбlevnнka a ne o mlйиnэ bakteriбlnн zбkal,pomмrnм dobшe funguje aplikace 3%peroxidu vodнku v dбvce 1ml na 2litry vody.Rybбm nijak neuљkodнte.Nбlevnнka poznбte tak,ћe do zhasnutй(v noci) nбdrћe z boku posvнtнte baterkou a v kuћelu svмtla uvidнte bнlй teиky-nбlevnнka,neuvidнte li nic,jednб se zшejmм o bakteriбlnн zбkal a bakterie pouhэm okem neuvidнte.Neљќastnэ nebuпte,peroxid pomщћe,hodnм vzduchovat,nesvнtit a nepшehбnмt s krmenнm(radмji ho po dobu aplikace vynechat).Aќ se podaшн se toho zbavit a

Vlastimil Љebesta 13. kvмtna 2012, 14:22 – odpovмп и. 2

Necistis nahodou casto filtr? Jakou mas vrstvu pisku? Nekdy malo stabilni akva zkolabuje kdyz se zvonem poradne procistuje pisek do hloubky.

Dбl neper 2 mмsнce filtr a napiљ i o ъdrћbм filtru a vody. Zшejmм je umrtvenэ filtr.

Pavel 86 13. kvмtna 2012, 14:34 – odpovмп и. 4

Dмkuji za odpovмп pane Љebesta. Zнtra zkusнm ten peroxid. A co s hladovkou? Uћ bych jim asi mмl trochu dбvat nebo vydrћн tak dlouho bez potravy?

rybizek256 13. kvмtna 2012, 14:48 – odpovмп и. 5

A+I : dle vэrobce mмnнm kaћdэch 7/14dnн vatu na mechanickй neиistoty, po 2 mмsнcнch filtr s aktivnнm uhlнm. Jinak jsem do filtru nesahal.Pнsek mбm kшemiиitэ dvм frakce 0,7-1,2mm a 2-3mm cca 2-3cm. Ћбdnй proиiљќovбnн pнsku jsem zatнm neprovбdмl.

rybizek256 13. kvмtna 2012, 15:21 – odpovмп и. 6

Napiљ,co mбљ za filtr,v tom ъvodnнm иlбnku to neuvбdнљ.Aktivnн uhlн vyhoп,to se pouћнvб jenom na odfiltrovбnн zbytkovэch lйиiv z vody.O ryby v souvislosti s hladovkou nemмj strach,pбr vloиkama nic nepokazнљ(ale jen skuteиnм pбr vloиek,co ryby okamћitм zkonzumujн).Aqua-clear je v souvislosti s nбlevnнkem s prominutнm taky na nic,ale pokud uћ jsi ho tam nalil,nic se nedмje.Ten pнsek je co se tэkб frakcн dejme tomu v poho,jб bych ho ale ubral na vrstvu jenom cca 1cm,chtмlo by to taky vмdмt,co v tй nбdrћi vlastnм plave,tlamovec a tlamovec je nмkdy obrovskэ rozdнl(-:

Ten peroxid ti urиitм zabere,co se tэиe filtrace a jejнho fungovбnн a ъdrћby je tшeba vмdмt, jakou filtraci vlastnм pouћнvбљ.Ono totiћ vљechno se vљнm souvisн a sprбvnм fungujнcн filtrace je zбklad.

Vlastimil Љebesta 13. kvмtna 2012, 17:45 – odpovмп и. 7

Voda tak aby za mмsнc minimбlnм vymмnilo co obsahuje i vнce, klidnм jednou tolik. Ve filtru nбplnм nemмn ale jednou za mмsнc,dva nebo tшi houby v tom vnitшnнm Juwelu proper v akva vodм. Moћnб je ten filtr i malej a nestнhб, dбl ti mщћe pomoci UV. Novб voda pozor na chlor a jeљtм dotaz, nerospouљtн se tшeba nмjakб dekorace, urиenб na tera. a ne akva?

Pavel 86 13. kvмtna 2012, 21:36 – odpovмп и. 8

dнky za rady. No dekorece se asi nerozpouљtн. Mбm tam jen 3D pozadн od Juwelu, vyvaшenй kameny a pнsek, takћe z toho to asi nebude.

rybizek256 13. kvмtna 2012, 21:48 – odpovмп и. 9

Jednб se vnitшnн filtr Bioflow 3.0 Vэkon: 600 l/h. Filtr obsahuje : Modrб filtraиnн hmota 3x, Zelenб filtraиnн hmota 1x, Uhlнkovб filtraиnн hmota 1x, Filtraиnн vata 3x, Biologickб filtraиnн nбplт Cirax 1x. V nбdrћi plave Pseudotropheus acei "Msuli" 4ks, Pseudotropheus demasoni 7ks, Labidochromis caeruleus Yelow 4ks, Labidochromis hongi"Sweden" 3ks. Vљechny rybky jsou jeљtм malй max. 3-6cm.

Za jak dlouho to mщћe bэt pryи s tнm peroxidem?

rybizek256 13. kvмtna 2012, 22:24 – odpovмп и. 10

Jб musнm шнct,ћe za celou dobu co chovбm ryby tak jsem nemмl v nбdrћi ani jednu.jsem za to rбd,mм osobnм se to vщbec nelнbн a to nejsem ћбdnэ estetik:-))

Podle mм mбљ na tak malй akva hroznм moc svмtla. Dvakrбt pмtaиtyшicet wattщ, to musejн bэt ty ryby jak v solбrku. Jб mбm nad svэm 240 l akva zбшivky 2x20W a je to akorбt.

Koukal jsem na ten filtr a bude to pмknй prdнtko. Urиitм bych vyhodil "uhlнkovй filtraиnн hmoty". Dal bych jednu modrou houbu na dno toho filtru, pak co nejvнc tмch koљнkщ Ciraxu za sebou a nahoru pшed vэpusќ dalљн jednu houbu (pokud to lze posklбdat). Tu vatu bych tam taky nedбval, zpomaluje akorбt prщtok.

Иeшн ti to vщbec hladinu? Voda se musн trochu hэbat.

Kozlik 14. kvмtna 2012, 10:32 – odpovмп и. 12

Nevнm,jestli se na mм nenaљtvete,ale jб bych na Vaљem mнstм ten vnitшnн rбdoby filtr vyhodil,koupil 202 Atman иerpacн hlavu a nasadil na ni pokud moћno zajetou molitanovou kostku.Starб dobrб klasika,jednoduchб na ъdrћbu ale hlavnм naprosto dostaиujнcн a funkиnм vyhovujнcн Vaљemu akva.Pшi sprбvnм zajetйm molitanu budete mнt vodu jak kшiљќбl a zбroveт s pшнvodem vzduchu pro difuzor i dostateиnм prokysliиenou.Vodu by jste mмl mмnit tэdnм a v tй starй vodм,pшed vэmмnou, jemnм proplбchnout tu molitanovou kostku.

Vaљi osбdku hodnotit nebudu,jб na Vaљem mнstм bych zvolil jeden druh ryb v poиtu cca 20ks,ale jak шнkбm,to bych udмlal jб,Vy mщћete mнt nбzor jinэ.

Co se tэkб toho peroxidu,za 2-3 dny by mмlo bэt po problйmu(pшi fungujнcн filtraci,co moћnб nejvмtљнm vzduchovбnн a zhasnutйm akva)),kdyby nбhodou nebylo,klidnм mщћete dбvku zopakovat,nic se nestane.

Jestli se rozhodnete pro mщj nбvrh filtrace a nemбte moћnost pouћitн zabмhnutйho molitanu od kamarбda,klidnм pouћijte molitan novэ,o sprбvnй kapacitм(prщшezu),do nбdrћe aplikujte Sera bio start nebo Sera nitrivec a novou kostku zajeпte spolu se stбvajнcнm vnitшnнm filtrem,kterэ po zajetн molitanu mщћete z nбdrћe odstranit.Mlйиnйho zбkalu po pouћitн Sera pшнpravkщ se nelekejte,je to doиasnб zбleћitost a rybбm neљkodн.

To osvмtlenн je i dle mйho nбzoru moc intenzivnн,pro pшedstavu,jб mбm nad 800l akvarkem jednu 150cm dlouhou trubici-10.000 K, 58W,Sylvania Aquastar.

Moc jsem Vбs asi nepotмљil,co? Pшesto pшeju,aќ se daшн a

Vlastimil Љebesta 14. kvмtna 2012, 10:39 – odpovмп и. 13

Poradil bych navlas to samй jako Vlasta Љebesta. S tнm osvмtlenнm mnм to taky napadlo, to je љнlenм moc :-). Tu nezajetou kostku staин nмkde u kamarбda pro lepљн start nechat v nбdrћi volnм plavat aspoс dva tэdny, tшeba i v nбdrћi s mladэmi, tam tak esteticky nevadн :-). Zdravнm.

miroslav kraut 14. kvмtna 2012, 11:12 – odpovмп и. 14

Mi se to taky zdбlo moc watщ, ale bylo totam od vэrobce tak jsem to tam nechal a Juwel nenн noname tak jsem si шнkal, ћe to mб vymyљlenй. Navнc jsem to modrou zбшivkou trochu ztlumil, ale krбsnм zvэraznн barvy rybek. No jo no, vnitшnн filtr nenн nikdy nic extra, ale prщtok si myslнm ћe mб dobrэ. Nasбvбnн mб na boku 10% a 90% nahoшe. Pшes filtraиnн nбplnм to jde od shora dolщ. Иeшн to hladinu aћ aћ. Pokud otoинm smмrovku na horu tak voda stшнkб nad hladinu, takћe s tнm problйm nenн. Vata, ale zachytн mechanickй neиistoty a љetшн dalљн stupnм filtrace a pokud je prщtok dostaиujнcн tak ji tam mбm radмji nechat ne?

rybizek256 14. kvмtna 2012, 11:30 – odpovмп и. 15

Dмkuji vљem za cennй rady. Zkusнm mrknout na to svмtlo i na ten filtr. Zajнmavй ale je, ћe mi to 3 mмsнce bez problйmu vљe fungovalo.

Jeљtм jednou dнky. Snad to vyшeљнm a bude to zase v poшбdku.

rybizek256 14. kvмtna 2012, 11:58 – odpovмп и. 16

Prщtok filtru je jedna vмc, ale ono jde taky o objem a to si myslнm je ve tvэm pшнpadм mбlo. Kup toho atmana a tu nejvмtљн kostku a budeљ mнt klid a o moc hщш neћ, jak to mбљ teп, ten filtr vypadat nebude.

Michal27 14. kvмtna 2012, 11:59 – odpovмп и. 17

Tak dej vљude tam, kde je sбnн, tu houbu (modrou nebo zelenou) a uvnitш filtru jen ten Cirax. Jestli je ta vata jemnб, fakt bych ji vynechal, bude se zanбљet.

Tшi mмsнce se ti tam hromadily problйmy a teп se projevily. To nenн tak, ћe jsi to mмl 3mмs. v pohodм 😉

Kozlik 14. kvмtna 2012, 13:19 – odpovмп и. 18

Jб jsem v minulosti mмl dvм akvбria Juwel a ten filtr je docela dobrэ,ale opravdu vyhoп tu houbu s akt.uhlнm,dokup dva koљe s ciraxem. a ъplnм dolщ dej tu modrou houbu (bioakvacit),pak ty koљe s ciraxem a nahoru modrou nebo zelenou.On ten filtr stejnм nenн nic jinйho,neћ иerpacн hlava a bioakvacitovй kostky,ale navнc ten mikroporйznн cirax ti poskytuje vнc mнsta pro nitr.bakterie. Osobnм jsem pouћнval i tu bнlou vatu,ale praktiиtмjљн je jemnэ molitan,kterэ budeљ podle zarybnмnн napш. co 2-3 dny proplachovat v иistй vodм od neиistot.Jinak modrй houby jsem proplachoval pшi tэdennн vэmмnм vody ve vodм akvarijnн-vypuљtмnй. Voda byla jako kшiљќбl a parametry taky super.

Jinak nбlevnн kultury nejsou ze svмtla ale vada biologie. Na kvнtka se svнtн jednou tolik a nenн to kalny. Ryby jinak moc svмtla nepotшebujн ale vмtљinм ryb ani nevadн. Kdo nemб rostliny tak mбlo svнtн hlavnм aby nerostla шasa a ne aby nebyla bнlб voda.

Pavel 86 15. kvмtna 2012, 9:35 – odpovмп и. 20

Mбm ten samy problйm uћ 2 dny nesvitim nekrmim akvaro je zakryte a je to beze zmмny co mam delat

gooster 15. kvмtna 2012, 11:26 – odpovмп и. 21

Jak je jiћ napsanй vэљe : Pokud se skuteиnм jednб o nбlevnнka a ne o mlйиnэ bakteriбlnн zбkal,pomмrnм dobшe funguje aplikace 3%peroxidu vodнku (koupнљ v lйkбrnм)v dбvce 1ml na 2litry vody.Rybбm nijak neuљkodнte.Nбlevnнka poznбte tak,ћe do zhasnutй(v noci) nбdrћe z boku posvнtнte baterkou a v kuћelu svмtla uvidнte bнlй teиky-nбlevnнka,neuvidнte li nic,jednб se zшejmм o bakteriбlnн zбkal a bakterie pouhэm okem neuvidнte.Neљќastnэ nebuпte,peroxid pomщћe,hodnм vzduchovat,nesvнtit a nepшehбnмt s krmenнm(radмji ho po dobu aplikace vynechat).

Mi to pomбhб, po jednom dni to bylo daleko lepљн.

rybizek256 15. kvмtna 2012, 15:38 – odpovмп и. 22

tak uz jsem tam nalil ten peroxid tak sem zvedav snad mi nepochcipaji rybky =((((

gooster 16. kvмtna 2012, 10:11 – odpovмп и. 23

Neboj nepochcнpajн. Jб dal do akvбrka peroxid v nedмli a vиera uћ to bylo vљechno v poшбdku. Proto bych chtмl moc podмkovat panu Љebestovi a takй ostatnнm.

rybizek256 16. kvмtna 2012, 10:43 – odpovмп и. 24

Pro rybнzek 256

Dмkovat nenн za co,hlavnм ћe to pomohlo a jste spokojenэ(-:

Vlastimil Љebesta 20. kvмtna 2012, 1:39 – odpovмп и. 25

veѕmi pekne vбm пakujem za jasne opнsanэ postup s pouћitнm peroxidu na likvidбciu nбlevnнka. Ten sa mi niekoѕkokrбt po sebe objavil v odchovnom akvбriu s juhoamerickэmi cichlidami ako spomнnanэ okom pozorovateѕnэ biely prach – инm hustejљн, tэm ќaћљie ryby dэchali a tэm horљie celkovo reagovali, ћiabre mali roztiahnutй, dokonca uћ aћ naиervenalй.

Keпћe nezaberali ani "jemnejљie", menej invazнvne postupy (nekаmenie, zatemnenie, UV lampa, Blackwater Aquatan/Torben a podobnй "prнrodnй" prнpravky na ъpravu vody), ani lieиivб (malachitovб zeleт v predpнsanej koncentrбcii – odporъиanй v nбvode okrem inйho aj na nбlevnнka Tetrahymena), obиas som v zъfalstve (rybky sa evidentne dusili) skъsil aj v tejto sъvislosti neodporъиanъ иiastkovъ i podstatnejљiu vэmenu vody. Rieљenie bolo, samozrejme, vћdy len doиasnй: mladэm sa uѕavilo, no po jednom-dvoch dтoch sa vљetko vrбtilo do starэch koѕajн. Eљte mi teda z odporъиanн ostбval peroxid a savo, tak som sa zamyslel, иo z toho by som skфr zniesol na koћi a ten peroxid mi predsa len priљiel akosi prijateѕnejљн. 😉

Po aplikбcii na zбklade odporъиanйho dбvkovania (1 ml/2 litre vody) sъ rybky uћ po cca pol hodine omnoho aktнvnejљie, miesto zrdћiavania sa pri hladine a pri filtri zaиali plбvaќ po nбdrћi, љtandardne reagovaќ na moju prнtomnosќ a opдќ dostбvajъ hlad 🙂 Uћ po dvoch hodinбch je aj voda omnoho иistejљia, mikroиastice v nej vidno len sporadicky. Zdб sa, ћe aj ћiabre rybiek sa pomaly upokojujъ.

Dъfam, ћe sa mi podarн tento stav udrћaќ. V kaћdom prнpade vпaka vбm i ostatnэm v diskusii za rady i skъsenosti. Pomohlo mi hlavne ubezpeиenie, ћe rybky uvedenъ koncentrбciu znesъ – predsa len, na prvэkrбt som mal istй obavy, ako zareagujъ. A na niektorэch inэch strбnkach sa dбvkovanie peroxidu neuvбdza, alebo sa uvбdzajъ niћљie dбvky (иi dokonca nezmyselnб 30% koncentrбcia peroxidu – zrejme preklep, takэ v lekбrni nekъpite). Okrem toho, peroxid bola tб najlacnejљia "vodiиka", иo som do akvбria za poslednэ mesiac nalial 😉

CryptoHero 20. kvмtna 2012, 8:04 – odpovмп и. 26

Jak uћ uvбdнm v pшedchozнm pшнspмvku,nenн za co dмkovat.Pokud Vбs peroxid problйmu s nбlevnнkem zbavil,jsem tomu za Vбs a za Vaљe ryby jenom rбd.

Z иeho uћ ale takovou radost nemбm je skuteиnost,ћe jste nбs porazili v hokeji,ale kdyћ uћ se to bohuћel stalo,tak to vyhrajte i ve finбle!(-:

Vlastimil Љebesta 20. kvмtna 2012, 8:36 – odpovмп и. 27

Pro Cryptohero. Pшekvapuje mм , ћe jste sprбvnй dбvkovбnн peroxidu na internetм nenaљel dшнve.

Jen na tlamovcнch jsem ho uvбdмl minimбlnм tшikrбt a to 25.01.2011 dбle 23.08. 2011 a 05.01.2012. Dбle jsem zde jasnм popsal jak rozliљit od sebe bakteriбlnн zбkal a zбkal vody zpщsobenэ nбlevnнky.

Hynek Daшbujan 20. kvмtna 2012, 22:36 – odpovмп и. 28

Pre: Hynek Daшbujan

Pбn Daшbujan, mбte pravdu, neskфr som tu pri hѕadanн narazil aj na vaљe prнspevky na rovnakъ tйmu. Pri zadanн slov akvбrium, nбlevnнk, prach, peroxid a pod. (uћ si nepamдtбm, v akej kombinбcii) mi Google ako jednu z prvэch ponъkol prбve tъto konkrйtnu strбnku, tak som si ju hodil do zбloћiek, a preto som sa po ъspeљnej "akcii" vrбtil poпakovaќ prбve sem. Keпћe chovбm "ameriky", strбnku љpecializovanъ na tlamovce nesledujem. иasto je to celй proste o tom, kam иloveka Google hodн skфr.

Tu ma presvedиilo, ћe to stojн zato skъsiќ, prбve to, ћe viacerн akvaristi na strбnke potvrdili, ћe to funguje. Sбm som sem reakciu (okrem poпakovania) pridal aj preto, aby ktokoѕvek пalљн, kto bude hѕadaќ, ako sa zbaviќ nбlevnнka, videl пalљieho akvaristu, ktorйmu to "klaplo".

Na webe je totiћ veѕa akvaristickэch fуr a "zaruиenэch" (a pritom иasto protireиivэch) nбvodov "ako zatoиiќ s nбlevnнkom" som si na nich aj ja preинtal (aj vyskъљal) viac neћ dosќ – a uћ som naozaj nechcel пalej experimentovaќ, ryby si to nezaslъћia. Aћ vбљ (jednoduchэ a lacnэ) nбvod zabral.

V kaћdom prнpade пakujem za informбciu, nech uћ vyљla od kohokoѕvek. Mojim rybkбm peroxid (po dlhom иase trбpenia) skutoиne veѕmi rэchlo pomohol, dnes (po jednom dni) je uћ voda ъplne иistб a rybky opдќ pфsobia љќastne 🙂

CryptoHero 21. kvмtna 2012, 8:35 – odpovмп и. 29

Pбnovй, nezlobte se na mnм, ale шeљнte tady stбle nбslednou "lйиbu" problйmu a ne pшниinu, coћ je mnohem podstatnмjљн. Pokud se nмkomu v nбdrћi objevuje opakovanм nбlevnнkovэ zбkal, je nмco љpatnм ve filraci vody, v zaшнzenн nбdrћe nebo ve vэmмnм vody. Chovбm ryby pшes 30 let, ale v ћivotм jsem peroxid nepotшeboval. Zdravнm.

miroslav kraut 21. kvмtna 2012, 9:01 – odpovмп и. 30

MK mщћe to tak bэt, ale nemusн. Ty pшниiny co popisujeљ, tak mnohem vнce sedн na bakteriбlnн zбkal vody. Za sebe mohu шнci, ћe pшниinu pшemnoћenн nбlevnнkщ neznбm. Napш. pшed asi mмsнcem se mi objevili v jednй nбdrћi, kde vљe bylo jinak OK. V sousednнch a pшitom vнce zatнћenэch nбdrћнch nбlevnнk nebyl. Obecnм mohu шнci, ћe se mi nбlevnнk nмkde objevн tak jednou za dva roky.

Leave a Reply