Peroxid vodíku používá nohou houby (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Fakta o peroxidu vodíku: Na co vše se dá použít mimo lékárničku

Peroxid vodíku je jednou z nejuniverzálnějších věcí, kterou můžete mít doma. Dá se použít v kuchyni, na zuby i jiné čištění. V tomto článku vám ukážeme využití peroxidu. Pro připomenutí se v první řadě jedná zejména o dezinfekční přípravek na rány a odřeniny.

Peroxid vodíku je jednou z nejuniverzálnějších věcí, kterou můžete mít doma. Dá se použít v kuchyni, na zuby i jiné čištění. V tomto článku vám ukážeme využití peroxidu. Pro připomenutí se v první řadě jedná zejména o dezinfekční přípravek na rány a odřeniny.

Zabraňuje vniknutí infekce do rány, není však určen pro dlouhodobé účely. Ránu vyčistí, ale ta potřebuje potom i zaschnout. Peroxid by mohl ranku neustále rozmokvávat. Pro lékařské účely se používá 3% roztok.

Kontaktní čočky

Pokud jste si zapomněli koupit váš roztok nebo někam cestujete, nemusíte se bát použít peroxid vodíku. 3 % roztok peroxidu vodíku udrží vaše kontaktní čočky v čistotě. Odstraní i drobné proteiny, které se na čočkách usadily během dne.

Záněty vedlejších dutin nosních

Lékařští odborníci tvrdí, že zředěný peroxid vodíku lze použít také jako nosní sprej. Kdo tedy cítí v dutinách tlak z přetížení, určitě zkuste tento jednoduchý a levný trik.

Ústní voda

1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku převalujte v ústech po dobu 1-2 minut. Krásně vám bude v ústech šumět, vybělí zuby a pomůže také se snětí a vřídky.

Dezinfekce zubních kartáčků

Namočte hlavu zubního kartáčku do kelímku s peroxidem vodíku. Opakujte 1-2 x týdně. Zabijete tím bakterie.

Bělení zubů

1 lžíci jedlé sody smíchejte se lžičkou peroxidu vodíku a vytvořte si pastu, kterou nanesete na zubní kartáček a vyčistíte si s ním zuby. Slouží k odstranění skvrn a přispívá k bělení zubů. Použijte několikrát týdně dle potřeby.

Univerzální čistič na okna, zrcátka i dětské hračky

Peroxid vodíku má mocné složky, které efektivně čistí díky svým dezinfekčním vlastnostem. Dá se použít v kuchyni na okna, ale i pro vyčištění špinavého kapesního zrcátka.

Praní skvrn

Peroxid vodíku se používá na odstranění skvrn z prádla. Na skvrnu jemně kápněte peroxid vodíku a nechte krátce působit, ne déle, než 3 minuty. Peroxid vodíku totiž bělí, kdybyste ho nechali na oblečení delší dobu, mohl by způsobit světlejší barvu. Tohoto efektu využijete při bělení prádla. 1 šálek peroxidu vodíku dejte společně s prací dávkou do lavoru s vodou. Nechte máčet po dobu 20-30 minut a vyperte obvyklým způsobem.

Odstraňovač plísní

Na dlaždice, spáry, sprchové kouty a jistě by se našlo i další využití..nechte roztok máčet po dobu nejméně 30 minut a opláchněte. Peroxid vodíku odstraňuje skvrny z koberce stejně jako z oblečení. Jen opět pozor na delší, než 3 minutové působení.

Dezinfekce kuchyňské houbičky a dřezu

Kuchyňský dřez a houbičky obsahují více bakterií, než koupelnové toalety, zajímavé zjištění. Nejprve vyčistěte umyvadlo od veškerého jídla a nečistot. Dřez naplňte teplou vodou a přidejte ½ šálku peroxidu vodíku. Do dřezu vložte kuchyňské houbičky a nechte je působit asi 20-30 minut. Peroxid vodíku je přirozený zabiják bakterií.

Očista ovoce a zeleniny od choroboplodných zárodků

Opět napusťte dřez teplou vodou, ale tentokrát sem ponořte ovoce a zeleninu. Peroxid vodíku neutralizuje potenciálně škodlivé chemikálie. Zejména na okurky a brambory se doporučuje, všeobecně tedy na zeleninu se silnější slupkou. Polovinu dřezu naplňte vodou a rozpusťte v ní ¼ šálku jedlé sody a peroxid vodíku po dobu 10-15 minut, poté opláchněte pod tekoucí vodou.

S peroxidem vodíku udržíte v čistotě i krájecí desku. Stačí jen nastříkat peroxid vodíku, nechat 5 minut a důkladně opláchnout teplou vodou a použít mýdlo nebo jar.

Dezinfekce lednice

Cítíte z lednice zápach? Použijte tento trik! Odstraňte z lednice všechny otevřené potraviny a nápoje a použijte peroxid vodíku ve spreji, nechte pár minut působit a bude po pachu. Čistým hadříkem lednici omyjte a vraťte zpět potraviny.

Peroxid vodíku pro zdraví

Jen voda a kyslík – peroxid vodíku.Stejně jako ozón zabíjí choroboplodné organismy oxidací!

Ničí mikroorganismy tím, že je oxiduje, což lze nejlépe popsat jako kontrolovaný spalovací proces. Když peroxid vodíku reaguje s organickým materiálem, rozpadá se na kyslík a vodu.Proto je považován za nejbezpečnější a nejpřirozenější dezinfekční prostředek.

Upozornění: Dbejte vždy na to, abyste peroxid vodíku správně dávkovali.

  • Bělení prádla – alternativa vůči bělícím prostředkům

Přidejte hrnek peroxidu k bílému prádlu. Peroxid výborně odstraňuje skvrny od krve naoblečení a kobercích. Máte-li na prádle skvrnu od krve, nalijte peroxid přímo na dané místo, nechte asi minutu působit, pak prádlo vydrhněte a opláchněte studenou vodou. Je-li to třeba, celý proces zopakujte.

Lidské tělo produkuje peroxid vodíku, aby mohlo bojovat s infekcí. Bílé krvinky se nazývají leukocyty. Podtřídou lukocytů jsou neutrofily, které produkují peroxid vodíku jako obranu proti toxinům, parazitům, bakteriím, virům a kvasinkám.

Nalijte zhruba 250 ml 3 % peroxidu do vany s horkou vodou. Ponořte se do ní na zhruba půl hodiny, je-li to třeba, doplňujte horkou vodu tak, abyste udržovali příjemnou teplotu.

Ačkoli je ještě třeba provést studie, které by prokázaly, že to pomůže každému, jedná se o rychlou domácí léčbu, která stojí za zkoušku. Každý večer nastříkejte směs peroxidu a vody v poměru 50/50 na nohy (hlavně na prsty) a nechte zaschnout.

Jednou až dvakrát týdně přidejte 2 kapsle 3 % peroxidu do teplé, destilované vody. Pomůže vám to zbavit se i chronické kvasinkové infekce.

  • Hydroterapie tlustého střeva a klystýr

Pro hydroterapii přidejte hrnek 3 % peroxidu do 20 litrů vody. (Ne více). Pro klystýr přidejte lžičku 3 % peroxidu do 1 litru teplé, destilované vody. UPOZORNĚNÍ: Podle některých výzkumů tady metoda může vést ke zničení střevní sliznice, takže se nedoporučuje, přestože ji někteří lékaři předepisují.

Namočte jakoukoli infekci nebo řeznou ránu několikrát denně na pět až deset minut do 3 % peroxidu. Dokonce i sněť, na kterou žádné léky nezabírají, lze vyléčit peroxidem. Nalijte půl sklenice peroxidu do koupele, chcete-li se zbavit vředů, plísní či jiných kožních infekcí.

Pacienti, kteří měli infekce z roztočů, uvádějí, že peroxid účinně ničí roztoče v pokožce. Stačí peroxid několikrát nastříkat na kůži.

Lžičku 3 % peroxidu přidejte do hrnku nechlorované vody, tuto směs můžete použít jako nosní sprej. Množství peroxidu záleží na tom, jak silně jsou dutiny zanícené.

Nechte každý den deset minut v ústech působit pohárek peroxidu (malý, bílý pohárek, který je u lahvičky), poté jej vyplivněte. Zbavíte se aftů a budete mít bělejší zuby. Když vás pořádně rozbolí zub a nemůžete jít hned k zubaři, několikrát denně podržte v ústech na 10 minut pohárek peroxidu. Bolest bude mnohem snesitelnější.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že peroxid funguje jako velmi účinná a laciná ústní voda. Použijte 3 % peroxid – a pokud chcete, přidejte trošičku tekutého chlorofylu pro ochucení.

Pastu si vyrobíte tak, že smícháte jedlou sodu s dostatečným množstvím peroxidu.

Nebo jen namočte zubní kartáček do peroxidu a vyčistěte si zuby. Peroxid kromě toho zničí bakterie na kartáčku.

Peroxid vodíku není lék proti bolesti, nicméně jako antivirální, antibakteriální a protiplísňový prostředek a je účinný při likvidaci patogenu zbůsobujícího infekci. Toto je moje vlastní zkušenost: Moje zubařka mi chtěla čisti kořenové zubní kanálky, neboť jeden zub byl zanícený a podle ní by odumřel. Trochu mě to bolelo, ale řekl jsem jí, že chci dá zubu šanci, aby se zahojil. Několikrát denně jsem ho proplachoval peroxidem vodíku a jednou denně kokosovýmolejem. Bolest odezněla a zub je od té doby zdravý.

Díky používání peroxidu vodíku jako ústní vody jsou moje zuby krásné bílé. Předtím jsem platil spoustu peněz za profesionální bělení, dnes už nemusím. Učte se.

UPOZORNĚNÍ: Peroxid nikdy nepolykejte. Po vykloktání si dobře vypláchněte ústní dutinu vodou.

Peroxid je bělící prostředek, který lze využít při zesvětlení vlasů. Rozřeďte 3 % peroxid vodou (50/50) a nastříkejte tuto směs na vlhké vlasy a rozčešte. Nebudete mít peroxidem spálené blond vlasy jako při použití barev na vlasy, ale přirozenější odstíny, jsou-li vaše vlasy světle hnědé nebo špivaně blonďaté. Zesvětlení je kromě toho postupné, takže to nebude tak drastická změna.

Peroxid vodíku se používá jako dezinfekční prostředek při čištění kontaktních čoček, neboť dokáže rozbít proteiny, které se vytvářejí na čočkách následkem imunní reakce očí.

  • Koncentrovaný nebo ředěný peroxid vodíku

Můžete čistit kuchyňskou linku a desky stolů peroxidem, neboť zničí mikroorganismy a zanechá čerstvou vůni. Nalijte trochu peroxidu na utěrku, nebo jím daná místo postříkejte. Použijte peroxid i při čištění skla a zrcadel.

Přidejte 50 ml 3 % peroxidu do myčky nádobí.

Použijte peroxid vodíku, když se do vašeho domu dostane plíseň, například po vytopení.

Přidejte půl litru peroxidu do pěti litrů vody.

Peroxid je nejlepší odstraňovač skvrn, pokud se použije včas – lze jím ovšem úspěšně odstranit i skvrny od krve staré dva dny. Je však možné, že peroxid u mnohých látek dané místo vybělí, nebo zbaví barvy. Když peroxid nalijete na skvrnu, začne bublat. Po několika minutách tekutinu utřete papírovou utěrkou a skrvna bude pryč.

Můžete přidat pohárek peroxidu místo bělidla do bílého prádla. Máte-li na prádle krev, nalijte perxid přímo na dané místo. Nechte jej minutu působit, poté opláchněte studenou vodou.

Peroxid pomůže zbavit zeleninu bakterií a neutralizovat chemikálie. Přidejte čtvrt hrnku 3 % peroxidu do dřezu plného studené vody. Hlávkový salát tam namočte na 20 minut, zeleninu se silnější slupkou např. okurky) na 30 minut. Nechte odkapat, vysušit a zchladit. Zelenina bude delší dobu čerstvá.

Nemáte-li dost času, postříkejte zeleninu a ovoce peroxidem. Nechte několik minut působit, pak zeleninu opláchněte a vysušte.

Peroxidem můžete ošetřit i maso před vařením.

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: docakilah.com, AC24.cz

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne.

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla ” v šoku “. Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.

Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně ” naměkko”. To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle! Div.

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat ” travičem studní “?

V každém z nás je dispozice jím být!

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s.

Peroxid vodíku používá nohou houby

Peroxid vodíku je jediný dezinfekční prostředek, který se skládá jen z vody a kyslíku. Podobně jako ozón zabíjí choroboplodné organismy oxidací!

Peroxid vodíku je považován za nejbezpečnější, zcela přirozený dezinfekční prostředek. Ničí mikroorganismy tím, že je oxiduje, což lze nejlépe popsat jako kontrolovaný spalovací proces. Když peroxid vodíku reaguje s organickým materiálem, rozpadá se na kyslík a vodu.

Upozornění: Dbejte vždy na to, abyste peroxid vodíku správně dávkovali.

Zde je 25 jeho skvělých přínosů a využití:
1. Bělení prádla – alternativa vůči bělícím prostředkům

Přidejte hrnek peroxidu k bílému prádlu. Peroxid výborně odstraňuje skvrny od krve na oblečení a kobercích. Máte-li na prádle skvrnu od krve, nalijte peroxid přímo na dané místo, nechte asi minutu působit, pak prádlo vydrhněte a opláchněte studenou vodou. Je-li to třeba, celý proces zopakujte.

Lidské tělo produkuje peroxid vodíku, aby mohlo bojovat s infekcí. Bílé krvinky se nazývají leukocyty. Podtřídou lukocytů jsou neutrofily, které produkují peroxid vodíku jako obranu proti toxinům, parazitům, bakteriím, virům a kvasinkám.

3. Omlazující, detoxikační lázeň

Nalijte zhruba 250 ml 3 % peroxidu do vany s horkou vodou. Ponořte se do ní na zhruba půl hodiny, je-li to třeba, doplňujte horkou vodu tak, abyste udržovali příjemnou teplotu.

4. Plíseň na nohou

Ačkoli je ještě třeba provést studie, které by prokázaly, že to pomůže každému, jedná se o rychlou domácí léčbu, která stojí za zkoušku. Každý večer nastříkejte směs peroxidu a vody v poměru 50/50 na nohy (hlavně na prsty) a nechte zaschnout.

Jednou až dvakrát týdně přidejte 2 kapsle 3 % peroxidu do teplé, destilované vody. Pomůže vám to zbavit se i chronické kvasinkové infekce.

6. Hydroterapie tlustého střeva a klystýr

Pro hydroterapii přidejte hrnek 3 % peroxidu do 20 litrů vody. (Ne více). Pro klystýr přidejte lžičku 3 % peroxidu do 1 litru teplé, destilované vody. UPOZORNĚNÍ: Podle některých výzkumů tady metoda může vést ke zničení střevní sliznice, takže se nedoporučuje, přestože ji někteří lékaři předepisují.

Namočte jakoukoli infekci nebo řeznou ránu několikrát denně na pět až deset minut do 3 % peroxidu. Dokonce i sněť, na kterou žádné léky nezabírají, lze vyléčit peroxidem. Nalijte půl sklenice peroxidu do koupele, chcete-li se zbavit vředů, plísní či jiných kožních infekcí.

8. Infekce z ptačích roztočů

Pacienti, kteří měli infekce z roztočů, uvádějí, že peroxid účinně ničí roztoče v pokožce. Stačí peroxid několikrát nastříkat na kůži.

9. Záněty dutin

Lžičku 3 % peroxidu přidejte do hrnku nechlorované vody, tuto směs můžete použít jako nosní sprej. Množství peroxidu záleží na tom, jak silně jsou dutiny zanícené.

10. Čištění ústní dutiny / péče o zuby

Nechte každý den deset minut v ústech působit pohárek peroxidu (malý, bílý pohárek, který je u lahvičky), poté jej vyplivněte. Zbavíte se aftů a budete mít bělejší zuby. Když vás pořádně rozbolí zub a nemůžete jít hned k zubaři, několikrát denně podržte v ústech na 10 minut pohárek peroxidu. Bolest bude mnohem snesitelnější.

11. Čištění ústní dutiny

Mnoho lidí si neuvědomuje, že peroxid funguje jako velmi účinná a laciná ústní voda. Použijte 3 % peroxid – a pokud chcete, přidejte trošičku tekutého chlorofylu pro ochucení.

12. Zubní pasta

Pastu si vyrobíte tak, že smícháte jedlou sodu s dostatečným množstvím peroxidu.

13. Čištění zubního kartáčku

Nebo jen namočte zubní kartáček do peroxidu a vyčistěte si zuby. Peroxid kromě toho zničí bakterie na kartáčku.

14. Bolest zubů

Peroxid vodíku není lék proti bolesti, nicméně jako antivirální, antibakteriální a protiplísňový prostředek a je účinný při likvidaci patogenu zbůsobujícího infekci. Toto je moje vlastní zkušenost: Moje zubařka mi chtěla čisti kořenové zubní kanálky, neboť jeden zub byl zanícený a podle ní by odumřel. Trochu mě to bolelo, ale řekl jsem jí, že chci dá zubu šanci, aby se zahojil. Několikrát denně jsem ho proplachoval peroxidem vodíku a jednou denně kokosovým olejem. Bolest odezněla a zub je od té doby zdravý.

15. Bělení zubů

Díky používání peroxidu vodíku jako ústní vody jsou moje zuby krásné bílé. Předtím jsem platil spoustu peněz za profesionální bělení, dnes už nemusím. Učte se.

UPOZORNĚNÍ: Peroxid nikdy nepolykejte. Po vykloktání si dobře vypláchněte ústní dutinu vodou.

16. Zesvětlení vlasů

Peroxid je bělící prostředek, který lze využít při zesvětlení vlasů. Rozřeďte 3 % peroxid vodou (50/50) a nastříkejte tuto směs na vlhké vlasy a rozčešte. Nebudete mít peroxidem spálené blond vlasy jako při použití barev na vlasy, ale přirozenější odstíny, jsou-li vaše vlasy světle hnědé nebo špivaně blonďaté. Zesvětlení je kromě toho postupné, takže to nebude tak drastická změna.

17. Kontaktní čočky

Peroxid vodíku se používá jako dezinfekční prostředek při čištění kontaktních čoček, neboť dokáže rozbít proteiny, které se vytvářejí na čočkách následkem imunní reakce očí.

18. Koncentrovaný nebo ředěný peroxid vodíku

Můžete čistit kuchyňskou linku a desky stolů peroxidem, neboť zničí mikroorganismy a zanechá čerstvou vůni. Nalijte trochu peroxidu na utěrku, nebo jím daná místo postříkejte. Použijte peroxid i při čištění skla a zrcadel.

19. Myčka nádobí

Přidejte 50 ml 3 % peroxidu do myčky nádobí.

Použijte peroxid vodíku, když se do vašeho domu dostane plíseň, například po vytopení.

21. Zvlhčovače / odpařovače

Přidejte půl litru peroxidu do pěti litrů vody.

22. Odstraňování skvrn

Peroxid je nejlepší odstraňovač skvrn, pokud se použije včas – lze jím ovšem úspěšně odstranit i skvrny od krve staré dva dny. Je však možné, že peroxid u mnohých látek dané místo vybělí, nebo zbaví barvy. Když peroxid nalijete na skvrnu, začne bublat. Po několika minutách tekutinu utřete papírovou utěrkou a skrvna bude pryč.

Můžete přidat pohárek peroxidu místo bělidla do bílého prádla. Máte-li na prádle krev, nalijte perxid přímo na dané místo. Nechte jej minutu působit, poté opláchněte studenou vodou.

24. Zeleninová lázeň

Peroxid pomůže zbavit zeleninu bakterií a neutralizovat chemikálie. Přidejte čtvrt hrnku 3 % peroxidu do dřezu plného studené vody. Hlávkový salát tam namočte na 20 minut, zeleninu se silnější slupkou např. okurky) na 30 minut. Nechte odkapat, vysušit a zchladit. Zelenina bude delší dobu čerstvá.

Nemáte-li dost času, postříkejte zeleninu a ovoce peroxidem. Nechte několik minut působit, pak zeleninu opláchněte a vysušte.

Peroxidem můžete ošetřit i maso před vařením.

Newsletter – odebírání novinek

Chcete se o něco podělit?

Líbí se vám?

Líbí se vám moje stránky?

Dejte si na ty svoje moji ikonku. Různé ikonky naleznete na stránce oblíbené stránky.

Jsme na Facebooku

Moje pravdy © 2011 – 2018. Všechna práva vyhrazena.

Peroxid vodíku používá nohou houby

Nemáte žádné nové zprávy

Partneři Prostřeno.cz – Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) a Bety.cz (www.bety.cz)

Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Prostřeno.cz posílejte na redakce@prostreno.cz.

Copyright © 2009-2016 Prostřeno.cz – všechna práva vyhrazena.

Získávejte nejnovější články e-mailem

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Zvolte si, jak často chcete přehled dostávat:

nechám to na vás

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Peroxid vodíku používá nohou houby

Pшidбnнm peroxidu do zбlivky pomщћemem i dalљнm metabolickэm procesщm rostliny:

– pomбhб zoxidovat tмћkй kova, kterй je pak kytн schopno stшebat

– pomбhб koшenovй struktщшe k vэvoji a vэmмnм mrtvэch koшнnkщ za novй

– pomбhб transportu lбtek v rostlinм – zlepљuje metabolizmus rostliny

– pomбhб stimulovat produkci proteinщ – zlepљuje fotosyntйzu

– pomбhб rozklбdat ъhlohydrбty vzniklй hotosyntйzou

pouћij 10 kapek peroxidu do 1 litru odstбtй vody. pomбhб lepљнmu a rychlejљнmu vyklниenн, semнnko bмћnм vyklнин za 24 hod.

pшidбnнm 10 kapek/1 litr vody + bмћnб praxe s klony. Rychleji klon a zakoшenн.

10 kapek/1 l vody na postшнk od шнzkщ do dospмlosti.

– zvэљenб koшenovб aktivita – vyљљн pшнjem ћivin

– stimulace produkce proteinщ (rostlinэch bнlkovin)

– rozklбdб ъhlohydrбty vzniklй fotosyntйzou

– zvyљuje ћivotaschopnost a obranyschopnost rostliny

– zvyљuje hustotu rostliny – tlustй stonky a uћљн patra

– zlepљuje vyklниenн semнnek

– zvyљuje ъspмљnost шнzkovбnн

– иistн systйm – hydro

TEn argument s tim ze po oxidaci tezsich kovu je zvysen jejich prijem je spise na skodu nemyslis ? Ja si osobne v kadmiu, olovu rtuti moc nelibuju. (mozna je to jenom spatne prelozeny, teda jestli to nebyl cesky napsanej letak)

DAlsi argument se kterym tak uplne nesouhlasim je ten kde by perooxid mel zlepsovat fotosyntezu. Takovyhle ucinky jsou znamy jenom u CO2 protoze do reakce vstupuje jako vychozi latka, a rychlost reakce je dana rozdilem mezi mnozstvim vychozi latky a mnozstvim produkovanych latek (v nasem pripade kyslik). Tzn. kdyz bude v systemu (rostline) vic kysliku (neverte ze se tam dostane z peroxidu, kterej jste pridali do pudy nebo na list) tak to bude mit spis tendenci tu fotosyntezu zastavovat, leda ze bys pridaval zaroven i CO2 a to mi prjde zbesily.

JA fakty nechci nejak sejckovat, ale cely mi to prijde celkem zbytecny.

NA druhou stranu ale verim, ze pro kliceni, rizkovani a hydroponii ma prichucovani roztoku pomoci H2O2 nejaky smysl.

jen klidnм sниkuj – zшejmм si asi pшes chemii odbornнk. a to jб ne. Jen jsem opsal to co bylo v letбku toho groowschopu – byl иeskэ ten letбk.

Ohlednм toho vstшebбnн tмћkэch kovщ – nejspнљe mi tam uniklo slovниko – lйpe – vstшebat. Sorry. Jinak jsem toho nбzoru, ћe tнm myslely to ћe se kytн s podporou peroxidu se dokбћe lйpe s kovy poprat.

Mno jinak ohlednм pшidбnн peroxidu do zбlivky nebo jako postшik. moћnб mбљ pravdu – chce to jen zkusit, takћe to zkouљнm, pak se uvidн.

Ale zase na jejich obranu musim шict ћe tam taky prodбvajн special knihy na pмstмnн trafky (moooc velikй a v angliиtinм иi nмmиinм), kterй jsou fakt supr. Takћe si myslнm ћe to maj z tмch knih, stejnм jako plno jinэch rozumщ.

mozna bude mnohem jednodussi poradne vzduchovat hydro a poustet co2, cimz udelam defakto to samy ne ?

Mel jsem kdysi problemy s plisni, ale pote, co jsem jim prestal rosit a nedavam jim zadny dekl – styl PET flasky pro zvyseni vlhkosti, je po problemech. (Rada Dr. Smokalota.) Nektere odrudy by to asi nerozchodily (Nebula), ale se skunkem, durga mata ci blueberry (ta koreni tak 3 tydny – nejdyl) nejsou problemy, Sadim az tehdy, kdyz koukaji koreny, aspon 10 [mm]. Ted tam mam diky sve lenosti 3 rizky, ktery maji korinky vice jak 10 [cm]! a plisen tam nastesti neni.

Vlhkost je celkem nizka, a koreni to dobre – asi to bude tim, ze zvyseny odpar vody podporuje jeji ziskavani, cimz stimuluje rust korenu . snad. nevim cim to teoreticky zduvodnit.

davam na 1l 10 kapek do vody na klony. lepe a drif koreni.

pouzivam ho i pri cisteni systemu. i ty nejvetsi sracky{s prominutim> dokaze rozlozit behem dne.

Kytky jsou na pohled zelenejsi, a i rychlejc rostou.{rychlejsi fotosynteza>.

Jб pouћнvбm peroxid v pomмru 10kapek 30% peroxidu (pщvodnм byl moc silnej 60%, ale zшedil jsem to na pщl) na 1l vody. A vћdycky to bylo f poho to, ћe by se mмla pouћнvat desetinovб koncentrace slyљim prvnм (zdб se mi to mбlo). Myslim, si, ћe je to zbyteиnм slabэ. Nehledм na to, ћe zmizн ten trojmocnej kyslнk straљnм rychle. A zbyde jen kyslнk a voda -> takћe nemб cenu si rozdмlat vнc roztoku a myslet si, ћe bude fungovat i tшeba druhej den.

Pouћнval jsem ho vћdycky jen v hlнnм a jednou za 7-14 dnн (jaxem byl lнnej) prщplach cannazymem (enzymy). Pozor, enzymy (atanzyme, cannanzym, BN zym atd.) nesmн pшijнt do styku z peroxidem jinak se znehodnotн.

Jo a jeљtм jedna podstatnб ибst, pouћнvбm ho JEN zбlivkou. Rozpouљtн jiћ neћivй ибsti organickй hmoty (koшenovйho systйmu, a napomбhб odstraтovat pшebyteиnй hromadнcн se soli) tнm napomбhб lepљнmu rщstu koшenovйho systйmu, jeho provzduљnмnн a dezinfekci. V neposlednн шadм taky schopnosti (koшenщ) pшнjmat hnojiva – prostupnosti bunмиnй stмny koшenovйho systйmu.

Vэznam postшiku mi jaksi unikб, takћe jestli mбte nмkdo nмjakй rozumnй zdщvodnмnн?? Sem s nнm!

Doufбm, ћe to alespoт nмkomu helfne. N4

Taky jsem tu nekde nasel ze je to dobry proti larvam smutnice.

Teda do kokosu a do pudy.

Mate nikdo zkusenost?

mozno by bolo zaujimave supnut

do pody trocha alkoholu

ja ked som xel nieco skusat tak mi zatial vzdy prislo rastliny luto

a nechal som ju v klude

5 ml) 30% H2O2 do 1 l vody 1x denne. System je cistejsi a rizky koreni rychleji a bohateji, a to bez jakychkoli pridavku cehokoli. Doporuceno.

1. musite pouzit ciste mineralni hnojiva napr. advanced hydro.

2. nepouzivat zadne stimulatory do zalivky peroxid stimulatory stelirizuje.

3. ma smysl pouze u hydra. puda bez pudnich bakterii je na prd.

4. davkovani jak bylo na zacatku napsano se vstahuje k 30% koncetraci ale pokud jsou roztlinky uz vetsi tak snesou i vic ale to si otestujte podle podminek se to ruzni

pri pouyiti peroxidu je temer nemozne mit problemy z plisni. je nejaka alergicka na peroxid. )

Myslнљ teda..ћe pмstuju-li v substrбtu. nemб cenu pшipadбvat do zбlivky peroxid?? asi by to nejspнљ vykosilo dosti pdnнch pozitivnнch иinitelщ ћe?!

Na www.houbay.org o tom pнљou.Koncentrace 0,03% h2o2 zabнjн spory plнsnн a takй bakterie avљak plнseт ji samotnou to nezabije.

mjslim ze obcas na procisteni bych nemel uskodit. ja jsem zavisla na enzymech takze ho tam nebudu davat tak casto treba jednou za tyden.

takze mam par otazek: pouzit 30procentni roztok, 5ml/l ? mate nekdo zkusenost s tim, ze to vyrazne ovlivni vyslednou chut? (co jsem cetl, kazdy rika stejne neco jineho) a je opravdu vhodny pro flush, ci se mylim?

svetlo.S tim peroxidem bych byl opatrnej a dyztak spis do postriku primo na tu rasu.

Dal jsem 10 kapek 30% na 1,5L. Zalil jsem litrem. Kytky se vschopili a vypadaji hned vitбlnмji. Efekt byl rychlej.

Proto, jestli mбte nмkdo problйmy s kytkama, pшehnojenэ doporuиuju. Podle toho co jsem tady иetl nenн dobrй pouћнvat s hnojivem, ale budu to pouћнvat do kaћdй zбlivky jen s vodou, napomaha okysliиenн, koшenмnн.

Fotky pшed a po, rozdнl je vidмt.

Z nulovej klicivosti semienok takmer 100 percentna a da sa povedat ze aj rychlo vyklicili.

mбm ozkouљeno, ћe kdyћ mi koшeny na hydru zaиnou tшeba ћloutnout, tak je tak 2-3x proplбchnu 1-3% peroxidem, koшeny jsou vybмleny za pщl hoпky.

dбle mбm dlouhodobмji (4tэdny) kytiz pшeћijн i 0,5% obsah peroxidu vodiku, ale toho kyslнku pak tam je tolik, ћe musнte dodбvat CO2 pro rщst kytek (coћ je pak vidмt wobrovskej dennн pшнrщstek).

pouzitн peroxidu je na kytkach docela rychle videt (treba v porovnбnн s phytaminem kde neni vidмt ћбdnэ rozdнl)

mam dotaz da se to pouzivat i ve fazi kvetu??

Urиitм, zvlбљtм pak pшi flushingu. 😉

Heh, tak sem tam sehnal jen 10% . vнc ani rбnu :-/

Co шeљнљ, kdyљ mбљ mмnй procentnн peroxid vodнku tak ho pшidбљ prostм jenom vнc. 😉

Drogerie ve Zlatnickй ulici (kousek od Bнlй Labutм)

Ja kupuju v drogerii 30 procentni ale v malo ktere to de sehnat jedinм ћe by sis to objednal ja ho pouћнvбm od nasazeni do konce v hydru jinak tady mate odkaz na шedмnн i si ho muћete objednat za 200 za litr иus

tak to je v klнdeиku;)lae nemohli byste sem jestм nмkdo napsat kolik toho 30% roztoku mбm hodit do zбlivky. A mщћu to aplikovat i tшeba jestм tak 14 aћ tэden pшed skliznн. Nebude to chutnat hnusnм.

nevite co je za problem?

Davej si bach at je nespalis. Kytky by se totiz mely vypruzit po aplikaci peroxidu

nemuze peroxid pri zalivce nejak poskodit Trichodermu, kterou mam na korenech?Diky

Peroxid pro lйkaшskэ ъиely bych do hydra radмji nepouћнval. Nevadн, ћe mб nнzkou koncentraci, vadн pшнmмsi! (konzervant kys. benzoovб, zpomalovaи rozkladu fosforeиnan draselnэ)

ten lekarnickej 3proc. urcite nepouzivat ty primesi zvisujou znacne ph

No nevнm, i “normбlnн” peroxid mб tyto pшнmмsy. Nejsem sice chemik, ale peroxid vodнku (H2O2) musн mнt nмjakэ stabilizaиnн pшнmмsi a je jedno jestli je pro lйkaшskй, nebo technickй/pмstebnн ъиely. Co si matnм vzpomнnбm z gymplu, tak za normбlnнch okolnostн neexistujн lбtky, kde majн prvky stejnй oxidaиnн инslo. Aby byly stabilnн a okamћitм se nerozpadaly, tak tam ty pшнmмsi bэt musн. Jen mщj laickej nбzor.

Uћнvбm ho pшedevљнm kvщli nevhodnм namнchanйmu substrбtu (pшнliљ tмћkэ + moc kostnн mouиky). Nemнchбm s hnojivy, ani s boostery. Nemyslнm si, ћe fakt, ћe peroxid niин pщdnн bakterie, je negativnн. Hlнna se proиistн a je pшipravena na dalљн dбvku hnojiva, pшнp. boosteru. Kytka je pшijme a hlнna mщћe bэt znovu proиiљtмna. Where’s the problem?

Hnojiva Plagron, AH grow/bloom excellerator, H2O2 30%. viz mб galerie 08.

Co by mм ale zajнmalo je to, zda se peroxid projevн v chutн vэslednэho produktu. Nejlйpe bych ho tam lбdoval aћ do konce, protoћe kytkбm zjevnм prospнvб, ale na druhou stranu se bojнm toho, ћe to negativnм ovlivnн chuќ. Mбte nмkdo zkuљenost?

2futeW: Dle myho neovlivni chut, jestli jo, tak neprimo. Peroxid vodiku se rozklada na vodu a kyslik (2xH2O2 -> 2xH2O + O2). Otazkou zustavaji ty primesy. Je mozny, ze peroxid rozklada neco z pudy a latek v ni obsazenych a to pak rostlina “vstreba”. To by chut ovlivnit mohlo. Hold by to chtelo nazor nekoho fundovanejsiho.

Jinak ja jel vetsinou hydro. S peroxidem maximalni spokojenost. Pri rozumnem davkovani jen prinosy. Ted jsem si zalozil akvarko, tak ho hodlam taky testnout, ale celkove opatrneji, prece jenom rybickam nechci ublizit.

At to roste 😉 , dejaVu.

. peroxidem zalнvбm v koncetraci 5ml/1l H2O.

Opravdu toho dбvбљ tolik, nesekl ses o шбd? Ve FAQ je 10kapek/litr, coћ je cca 0.5ml/1l

– co se tэиe pщdy – pokud mбte nмjakou levnou pщdu kterб stejnм nemб uћiteиnэ organismy spнљ ty љkodlivэ (zбrodky muљek apod) tak je to vhodnэ. ale pokud jste jako jб orientovanн hlavnм na organickэ pмstovбnн tak je to zlo. prostм zabije neћбdoucн hajzly ale i ty ћбdoucн kterэ pomбhajн takћe pozor .)

rozmyslel bych si hlavnм na co ho chci pouћнvat.

trochu sem vyzvнdal a v Gshopu mi шekla ћe se to pouћнvб jako pшedstшik – tzn prvnм postшik peroxidem s vodou a aћ potom stшнkat normбlnм. to samэ шekla o zбlivce. pшipadб mi to minimбlnм divnэ, nwm co je na tom pravdy ale osobnм budu pouћнvat na ty шнzky jinak ne.

jo a taky jeden dщleћitej fakt – peroxid technickэ z drogerie prэ nenн vhodnэ ! je potшeba koupit ten grouљopбckej

Mбm 50L bubler a dбvбm denм 100ml (2ml/L)

Hnojky AH(jen zбklad)+2xtэdnм postшik Phytamin+growt/bloom ex.

Kytky rostou krбsnм, vщnм hodnм silnб, palici nafouklн, kytka napohled zdravб.

Toќ mб zkuљenost.

Peroxid pouћнvбm 30%- na postшik 10 kapek/ litr , pravidelnм-(kaћdэ druhэ den) od шнzkщ aћ do cca 14 dnн do skliznм.

Rostliny jsou po nich silnмjљн, zelenмjљн, kvмty vмtљн, nestalo se mi nikdy, ћe by spodnн patra plesnivмla,atd.

Nemщћu si ho vynachvбlit-aћ na to,ћe je to ћiravina jako prase, takћe pozor na kaћdou kapku bokem. 🙂

Caute nechci zakldat zbytecne nove tema kvuli jendomu dotazu a to ze mam v dripu celkem dost zelene rw kostky napovrchu bylo me receno ze to nevadi ale u nekterych se ukazal naznak plisne peroxid pouzivam pouze do nadrze a nikde jinde s rasama ani plisni nejsou zadne problemy muzete poradit co stym? Reseni by bylo je zakryt coz taky udelam ale nebude to postupovat dal? Dik

Mimochodem, na lбhvi je napsбna trvanlivost cca. rok. To jsem samozшejmм pшeљvihl. Dochбzн potom k nмjakэmu rozkladu slouиeniny?

Dokбzal by peroxid zabrбnit љншнcн se plнsni ve sklenнku rozpraљovбnнm do vzduchu, po listech, иi otшenнm vљech stмn ( v trochu vyљљн koncentraci). Dнky za nбzory . 🙂

Шedмnн 30 % H2O2 na 5 % je vodou, pomмry H2O2 1 : 5 H2O

jj peroxid je skvelej vcera jsem zakoupil v OBI a nemuzu to stale pochopit kytky do 2 hodin lehly a koreny totalne zhnedly ec letelo z 0,9 na 2,6 a ph padlo na 3,2 davkovani bylo 20 ml na 50l noveho roztoku tak to budu moct po mesici vyhodit ja se snad poseru kua jinak je to cerna lahev firma tusim KM plus tak opatrne

H2O2 je silnэ oxidant, takћe to mohlo s nминm regovat 🙁 (kov napш.) a nebo jenom љok. Ale dle EC bych шekl, ћe problйm bude tam. Jestli to jeљtм ћije, proplach a uvidнљ 🙂

. VЉE CO OBSAHUJE ORGANICKЙ SLOUИENINY NAPШ. BНLKOVINY TZN.

BIOHNOJIVA (BioSevia od GHE, BioBizz atd.),

ENZYMY, KOШEТБKY A KVМT. STIMULБTORY OBSAHUJНJН HORMONY (ne PйKбиko),

PROSPМЉNЙ HOUBY – POLYVERSUM, BIOMAGIX, SUBCULTURE, PIRANHA ATD., PROSPМЉNЙ BAKTERIE – TARANTULA ATD.

NEPOUЋНVAT S PEROXIDEM VODНKU – H2O2 . (JE TO KONTRAPRODUKTIVNН A ZBYTEИNЙ)

Veљkerэ obsah Copyright ©MM – MMVI Grower.cz

Grower.cz je diskusnн server a magazнn o pмstovбnн marihuany.

Fуrum obsahuje vнce neћ 350.000 pшнspмvkщ o pмstovбnн marihuany doma.

Naљe on-line galerie je nejvмtљн kolekcн fotografiн pмstovбnн

marihuany na internetu s vнce neћ 125.000 fotkami.

Leave a Reply