Peroxid vodíku, houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Používá pro peroxid vodíku 35

Lidské zdraví Potraviny peroxid vodíku grade způsobí bubliny tvoří ve vodě .

Mix potravinářský peroxid vodíku s vodou a vzít to na lačný žaludek zahnat bakteriálních infekcí i chřipky a nachlazení viry . Standardní denní léčba je 3 kapky H2O2 v 8 oz. sklenice destilované vody .

Uvědomte si, že příliš mnoho H2O2 může způsobit gastronomické a neurologické problémy , takže se vždy poraďte s odborníkem na zdravotní péči , aby byla zajištěna jste získali správné dávkování . H2O2 řešení jsou také používány jako ústní voda a zevně jako léčba pro péči o pleť akné a vyrážky .

vody plavání v H2O2 upravené vody je bezpečná .

roztok 35 procent peroxidu vodíku se někdy přidává do bazénů, lázní , fontán a jezírek potlačit bakterie, které vytváří plísní . Bez ohledu na koncentrace , není to škodlivé pro člověka nebo zvířata, ponořené ve vodě . Pro potravinářský peroxid vodíku nebudou reagovat negativně na pravidelné bazénové chemie a je přidána bez změny do vody .

Správné koncentrace H202 přidán do dodávek zvířat vody slouží jako přírodní antibiotikum a jsou využívány farmáři , kteří vyvolávají antibiotika bez hospodářská zvířata . Také přidejte kapku potravinářského peroxidu vodíku na PET vodní nádobí zabránit infekční nemoci a parazity .

Profesionální pěstitelé používají H2O2 v rostlinné školky .

H2O2 pomáhá rostliny rostou zdravé ; přidat do konve a použít ji jako hnojivo . Pro potravinářský peroxid vodíku , který zní láhev sprej vody a stříká na listy , aby odrazovaly od chorob rostlin .

V zahradě , nastříkejte přímo na půdu , aby se zabránilo kořenovou hnilobu a semen připraven zasadit je podporovat klíčit . Také platí roztok H2O2 a vody na stromy s větve odříznout , aby se zabránilo budoucí infekci , a používat jej v hydroponické zahradničení .

Peroxid vodíku čistí i léčí: 30 způsobů využití 4.79 / 5 ( 33 )

Máte doma lékárničku? Zajisté ano a v ní nechybí, mimo volně prodejných léků ani náplasti, obvazy a peroxid vodíku, který v roce 1818 poprvé připravil chemik L.J. Thénard. Lidé ho na ošetřování povrchových ran používají téměř dvě stě let. Velkou výhodou H2O2 je, že nezatěžuje životní prostředí, neboť ho světlo rozloží na vodu a kyslík. Úžasným způsobem vám nahradí zapáchající ocet i jedlou sodu. Vyhoďte organická čistidla do koše! Peroxid nedráždí dýchací cesty a v lékárnách seženete 3% vodný roztok nebo 6% peroxid na odbarvování vlasů. Tento osvědčený prostředek na dezinfekci, vypláchnutí drobných nečistot v případě „silničního lišeje“ můžeme použít vícero způsoby. Podívejte se na našich 30 tipů pro využití peroxidu vodíku nejen pro naše zdraví:

1. Čištění uší

Míváte často nahromaděný a tuhý ušní maz? Po aplikaci pár kapek peroxidu vodíku (stříkačkou či jiným aplikátorem) do uší, byste měli cítit a slyšet jemné šumění. Peroxid pracuje a poškozuje nahromaděný maz. Nedotýkejte se vnitřku ucha a nechte peroxid vodíku v uchu účinkovat alespoň 20 minut. Zastavte čištění pouze tehdy, pokud se budete cítit zle a nebude to příjemné. Když se vaše čištění skončilo, peroxid musí z ucha ven.

2. Dezinfekce ran

Peroxid se na dezinfekci ran používá pouze, pokud je defekt nadmíru znečištěn nebo při prvním náznaku infekce. Zranění s peroxidem ošetřujeme krátce, s co nejmenším množství. Sice vás zbaví mikrobů, ale také může poškodit zdravé tkáně.

3. Zánět ústní dutiny

Do sklenice vody nalijeme malou lžičku peroxidu a několikrát denně si vypláchneme ústa. Nejenže se zbavíte mikrobů, ale také případného zápachu. 1 díl peroxidu a 3 až 9 dílů vody kloktejte při škrábání v krku. Nepolykat!

4. Mykóza nohou a nehtů

Plíseň na nohou je nejen nehezká, ale také škodlivá. Proto neváhejte a nachystejte si koupel v lavoru, kde smícháte peroxid s vodou 1:1. Pravidelnou koupelí mykóza z nohou zmizí.

5. Výplach tlustého střeva nebo klystýr

Pro výplach použijte 1 šálek (cca čtvrt litru) 3% H2O2 na 18 l teplé vody. Na klystýr budete potřebovat 1 polévkovou lžíci 3% peroxidu na 1 l teplé destilované vody.

Trápí vás akné? Nejprve si vyzkoušejte test na citlivost kůže, a pokud bude vše v pořádku, natírejte si vřídky tamponem namočeným do peroxidu nebo použijte vatový štěteček.

7. Regenerační a detoxikační koupel

Do plné vany s teplou vodou nalijte dva litry roztoku peroxidu. Půl hodiny si v této koupeli poležte. Ideální při zánětu průdušek.

8. Výplach pochvy

Dvě odměrky 3% peroxidu vodíku přidané do teplé vody při použití 2x týdně odstraní i chronické kvasinkové infekce.

9. Ošetření infekce

Lze takto vyléčit i sněť, se kterou si neporadí antibiotika.

10. Akutní bolest zubů

Při akutní bolesti zubů podržte na 10 minut v ústech 1 odměrku peroxidu a několikrát denně opakujte.

11. Zesvětlení vlasů

Zřeďte 3% peroxid vodou v poměru 1:1 a po umytí a rozčesání vlasů naneste rozprašovačem na vlasy tento roztok.

12. Roztoči

Peroxid vodíku efektivně zabíjí roztoče na lidské kůži. Několikrát denně jej stříkejte na kůži (s několikaminutovými přestávkami mezi jednotlivými aplikacemi).

13. Desinfekce zubních kartáčků

Je vhodné denně desinfikovat zubní kartáčky i ty speciální mezizubní. A právě peroxid vám v tomto ohledu udělá dobrou službu.

14. Usazenina vodního kamene

Roztok z rozprašovače nastříkáme na vodní kámen a pořádně vydrhněte kartáčem.

15. Zbavení zatuchliny

Ručníky na chalupě nebo jiné věci vám nepříjemně zapáchají ztuchlinou? Připravte si směs peroxidu s octem v poměru 1:1, zatuchlé prádlo v ní máčejte asi 15 minut, a pak vyperte s ostatním prádlem.

16. Dezinfekce koupelnových hraček

Hračky vyrobené z plastu a další věci (dudlíky pro miminka atd.) postříkejte peroxidem a poté je kartáčkem vydrhněte.

17. Likvidace skvrn po zpocení

Nepoužívat na tmavou textilii – to opravdu ani nezkoušejte, jinak vám roztok barvy vybělí.

18. Skvrny od krve

Taktéž vás spolehlivě zbaví skvrn od krve. Stačí nalít peroxid na příslušné místo. Necháme minutu působit, a pak prádlo vydrhneme a vymácháme ve studené vodě.

19. Peroxid odstraní ze zeleniny bakterie a neutralizujete chemikálie

Do nádoby se studenou vodou přilijeme čtvrt hrnku 3% peroxidu, zeleninu namočíme na 20 minut a okurky na půl hodinky. Nechte okapat, vysušte a zchlaďte. Zelenina bude i delší dobu čerstvá.

20. Čištění povrchů

Kuchyňskou linku a desky stolů krásně očistíte peroxidem, ten zničí mikroorganismy a nezanechá žádný zápach. Dokonce spolu s octem si poradí i s bakteriemi salmonely.

21. Podpora při klíčení semínek

Semínka ponořte na noc do roztoku 30 ml 3% peroxidu v půllitru vody.

22. Čištění kontaktních čoček

Peroxid vodíku dokonale rozloží proteiny, které se na čočkách tvoří kvůli imunitní reakci očí.

23. Desinfekce lednice a krabiček určených na jídlo

Peroxid pěkně vyčistí lednici i krabičky na jídlo – odstraní z nich nečistoty a bakterie.

24. Desinfekce skla a zrcadel v koupelně

Peroxid perfektně vyšistí i zdrcadla. Zkuste ho.

25. Marináda

Maso, rybu nebo drůbež dejte do hrnce a zalijte směsí vody a 3% peroxidu v poměru 1:1. Volně zakryjte a umístěte na půl hodiny do chladničky, poté maso opláchněte a upravte podle své chuti.

26. Likvidace plísní na listech

Pár kapek látky do vody na zalévání vám pomůže zbavit se i plísní na listech pokojových květin.

27. Bělení prádla

Peroxid vodíku hospodyňky již spoustu let používají při bělení prádla.

28. Do myčky i jinam

Přidejte 60 ml peroxidu k prostředku na nádobí do myčky.

29. Účinná netoxická desinfekce

Kombinace octa a peroxidu vodíku představuje levnou, účinnou a netoxickou desinfekci, která údajně zabíjí patogeny efektivněji než chlorová dezinfekce.

30. Zvlhčovače a odpařovače

Použijte půl litru 3% peroxidu na 4 l vody.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Přečtěte si také naše další články

3 komentáře u článku “Peroxid vodíku čistí i léčí: 30 způsobů využití”

Článek je to hezký, jen by mně zajímalo z kolika procentního roztoku se vychází. Takový návod jako třeba tohle: Dvě odměrky 3% peroxidu vodíku přidané do teplé vody při použití 2x týdně odstraní i chronické kvasinkové infekce. Takový návod neřekne o výsledné koncentraci vůbec nic. Kdo tohleto dával dohromady?

Pro vaginální výplach by se neměla používat silná směs peroxidu. Pamatujte tak, že byste neměli používat příliš mnoho peroxidu. Doporučené množství je 9,9 mililitrů 3% peroxidu vodíku ve směsi s 236,5 ml vody. Mějte na paměti, že byste se měli zeptat svého doktora co on soudí o použití peroxidu vodíku jako léku na kvasinkovou infekci.

Dostal jsem informaci, že peroxid vodíku se dá užívat i vnitřně,na vyčistění zažívacího traktu od parazitů.Užívá se po kapkách do vody:

R-O-V:1-1-1, 2-2-2, 3-3-3..až navyšovat na 10-10-10.

Pak 1 krát/den jen 10 kapek.asi týden, pak dát pauzu a podle potřeby proces opakovat.

Jestli máte s tím zkušenosti, tak mi napište.

28 úžasných způsobů použití peroxidu vodíku

Peroxid vodíku (H2O2) je jediný dezinfekční prostředek, jenž se skládá pouze z vodíku a kyslíku. Stejně jako ozón ničí choroboplodné zárodky pouze oxidací! Peroxid vodíku je pokládán za nejbezpečnější dezinfekci na světě. Mikroorganismy zabíjí oxidací, kterou lze nejlépe popsat jako proces kontrolovaného hoření. Když reaguje s organickým materiálem, rozkládá se na kyslík a vodu.

1. Bělení prádla – alternativa k bělicím prostředkům

Pro bělení přidejte k bílému prádlu šálek peroxidu. Peroxid výborně odstraňuje skvrny od krve z oblečení a koberců. Máte-li na oblečení skvrnu od krve, jednoduše na ni nalijte peroxid vodíku, asi minutu jej nechte působit, pak promněte a opláchněte studenou vodou. V případě potřeby opakujte.

Vaše tělo vytváří peroxid vodíku za účelem boje s infekcemi, jeho přítomnost je nutná pro správnou funkci imunitního systému. Bílé krvinky, známé jako leukocyty, mají podtřídu zvanou neutrofily. Ty produkují peroxid vodíku jako první obrannou linii proti toxinům, parazitům, bakteriím, virům a kvasinkám.

3. Omlazující detoxikační koupel

Do vany plné horké vody přidejte necelé 2 litry 3% peroxidu. Koupel by měla trvat min. půl hodiny. Průběžně doplňujte horkou vodu, aby lázeň nevychládala.

Při léčbě plísně na nohy (a obzvláště na prsty) každý večer nastříkejte roztok peroxidu a vody v poměru 1:1. Nechte uschnout.

Dvě odměrky 3% peroxidu vodíku přidané do teplé vody při použití 2x týdně odstraní i chronické kvasinkové infekce.

6. Výplach tlustého střeva nebo klystýr

Pro výplach použijte 1 šálek (cca čtvrt litru) 3% H2O2 na 18 l teplé vody. Nepřekračujte toto množství. Na klystýr budete potřebovat 1 polévkovou lžíci 3% peroxidu na 1 l teplé destilované vody.

Máčejte škrábnutí, oděrky či místa zasažená libovolnou infekcí několikrát denně 5 minut v 3% roztoku peroxidu. Dokonce i gangréna, s níž si žádné léky nedokázaly poradit, byla vyléčena máčením v peroxidu vodíku. Chcete-li se zbavit nežitů, plísní nebo jiných kožních infekcí, přidávejte si do koupele půl lahvičky peroxidu.

Pacienti napadení ptačími roztoči tvrdí, že peroxid vodíku efektivně zabíjí roztoče na jejich kůži. Několikrát denně jej stříkají na kůži (s několikaminutovými přestávkami mezi jednotlivými aplikacemi) a výsledky jsou úžasné.

Polévkovou lžíci peroxidu rozmíchejte v 1 šálku nechlorované vody a použijte jako nosní sprej. Množství peroxidu bude nutné upravit podle stupně zasažení dutin.

3% H2O2 v medicíně slouží k čištění ran, odstraňování mrtvé tkáně a zubního plaku. Peroxid také zastavuje pomalé krvácení (krvácení z drobných cév).

Některé zdroje doporučují 5- až 10minutové máčení ran a míst zasažených infekcí několikrát denně. Omytí a usušení však dostačuje. Jako u jiných antiseptik s oxidačním působením platí, že byste roztok neměli nechávat na postižené tkáni po delší časové úseky. Peroxid vodíku mírně poškozuje tkáň v otevřených ranách, takže jej používejte s obezřetností.

1 odměrku (víčko – odpovídá cca 1 polévkové lžíci – p.p.) peroxidu podržte jednou denně po dobu 10 min. v ústech, pak vyplivněte. Předejdete tím aftům a vaše zuby budou bělejší. Pokud vás přepadne akutní bolest zubů a nebudete mít možnost ihned navštívit zubního lékaře, podržte na 10 min. v ústech 1 odměrku peroxidu a několikrát denně opakujte. To by mělo bolest výrazně zmírnit.

Mnoho lidí netuší, že peroxid funguje jako levná a velmi efektivní ústní voda. Použijte 3% H2O2 – pro chuť případně přidejte pár kapek tekutého chlorofylu.

Do jedlé sody nalijte takové množství 3% H2O2, aby po rozmíchání vznikla pasta.

Nebo prostě ponořte kartáček do 3% peroxidu a vyčistěte si zuby. Kartáček nechte v roztoku peroxidu a mikrobi nebudou mít šanci.

Peroxid vodíku není lék proti bolesti, ale jakožto antivirový, antibakteriální a fungicidní prostředek efektivně bojuje proti patogenům, které jsou zodpovědné za vznik infekce. Z mé osobní zkušenosti: Před nějakou dobou mi zubní lékařka chtěla čistit kořenové kanálky u zaníceného zubu, jinak by podle ní tento zub odumřel. Sice mě zub bolel, ale řekla jsem jí, že mu dám šanci, aby se vyléčil sám. Několikrát denně jsem si vyplachovala ústa peroxidem a jednou denně palmovým olejem. Bolest se ztratila a já jsem s tím zubem už žádné další problémy neměla.

Používám peroxid jako ústní vodu už nějakou dobu a s nadšením jsem zjistila, že mé zuby krásně zbělely – a bez námahy. Platila jsem spoustu peněz za profesionální bělení, všechny ty hloupé proužky a nepohodlné nákusníky. Člověk se pořád učí.

Pozor – nikdy nepolykejte peroxid. Po použití peroxidu vždy vypláchněte ústa i vodou.

Peroxid se jako odbarvovač používá k zesvětlení vlasů. Zřeďte 3% peroxid vodou v poměru 1:1 a po umytí a rozčesání vlasů naneste rozprašovačem na vlasy tento roztok. Nebudete mít “peroxidové” krepaté vlasy jako po odbarvovači z drogerie, ale přirozený melír, jsou-li vaše vlasy světle hnědé nebo špinavě blond. Také zesvětlování probíhá postupně, nejedná se o drastickou proceduru.

Peroxid vodíku je hlavní součástí roztoku na kontaktní čočky od CIBA Vision, neboť rozkládá bílkoviny, které se vlivem imunitní reakce oka zachycují na čočce. Používání tohoto roztoku vede ke zvýšenému komfortu u nositelů kontaktních čoček s citlivýma očima.

Kuchyňskou linku a stůl čistěte peroxidem vodíku, který zničí mikroorganismy a zanechá za sebou svěží vůni. Prostě ho trochu nalijte na houbičku na nádobí nebo ho nasprejujte na kuchyňskou linku. Peroxid vám také pomůže čistit sklo a zrcadla bez šmouh.

Mějte po ruce 3% peroxid ve spreji na dezinfekci vnitřku ledničky a krabiček na svačinu do školy pro děti.

Přidejte 60 ml peroxidu k prostředku na nádobí do myčky.

V koupelně a na WC mějte k dispozici sprej s roztokem 3% peroxidu a vody v poměru 1:1 kvůli dezinfekci septiku a odtoků. Udělá podobnou službu jako tradiční dezinfekce na bázi chlóru a neuškodí.

Po umytí dřevěného prkénka na krájení jej postříkejte nebo potřete peroxidem a následně octem, zničíte tak bakterie salmonely i jiné.

Zrcadla čistím peroxidem, nezůstávají po něm šmouhy.

Kombinace octa a peroxidu vodíku představuje levnou, účinnou a netoxickou desinfekci, která údajně zabíjí patogeny efektivněji než chlorová dezinfekce. Jelikož je netoxická, můžete jí dezinfikovat ovoce a zeleninu, stejně jako hračky a vybavení pro domácí mazlíčky a klece. V testech provedených na Virginském polytechnickém institutu a Státní univerzitě se zjistilo, že smísené páry peroxidu vodíku a octa zabijí prakticky všechny bakterie salmonely, shigelly a E.coli na silně kontaminovaných površích a potravinách.

Budete potřebovat DVĚ lahve s rozprašovačem. NEMÍCHEJTE tyto dvě tekutiny dohromady. Do jedné dejte neředěný ocet a do druhé 3% peroxid vodíku.

Poznámka: Světlo celkem rychle znehodnocuje peroxid. Nejlepší je, nechat jej v původní lahvi a přišroubovat uzávěr s rozprašovačem. NEŘEĎTE.

Mějte na paměti, že k tomu, aby jakákoli dezinfekce fungovala správně, musí být povrch před vydezinfikováním čistý.

Chcete-li vydezinfikovat povrch (zeleninu, prkénko, linku, dřez, klece, hračky, toaletu, podlahu atd.) nejprve na něj nasprejujte jedno a pak druhé – nezáleží na tom, zda začnete octem nebo peroxidem. Jakmile se smíchají, dojde k chemické reakci, která na krátkou dobu vytvoří velmi silnou dezinfekci. Pak můžete povrch omýt, chcete-li, ale zbytky po reakci jsou netoxické. Naštěstí je to levné. Mimochodem, my to používáme v koupelně na dezinfekci poliček, toalet, podlah atd.

Když se váš dům stane životu nebezpečným po invazi toxické plísně, např. po promočení zdiva, sáhněte po peroxidu vodíku.

21. Zvlhčovače a odpařovače

Použijte půl litru 3% peroxidu na 4 l vody.

3% peroxid vodíku nejlépe funguje na odstraňování skvrn, použijeme-li jej co nejdříve – ačkoli peroxid dokázal odstranit i 2 dny staré skvrny od krve. Bohužel dokáže odbarvit mnoho typů textilií. Pokud nalijeme na skvrnu trochu peroxidu, díky reakci za přítomnosti katalázy se zpění v místě, kde je látka špinavá od krve. Po pár minutách můžeme zbylou tekutinu otřít hadříkem nebo papírovou utěrkou a skvrna bude pryč.

Peroxid musíme aplikovat, dříve než se skvrna omylem zapere teplou vodou. Zbytky rozložené krve po čištění peroxidem je nutno vymýt studenou vodou a mýdlem.

Místo obvyklého bělidla můžete k bílému prádlu do pračky přidat šálek peroxidu. Je-li prádlo špinavé od krve, nalijte peroxid přímo na zašpiněné místo. Nechte jej minutu působit, promněte a opláchněte studenou vodou. V případě nutnosti opakujte.

Peroxid je výborná alternativa k běžným bělidlům na bázi chlóru, ta však způsobují rychlejší opotřebování prádla – to peroxid nedělá.

24. Dezinfekční nálev na zeleninu

Do dřezu plného studené vody nalijte 1/4 šálku 3% peroxidu. Zabije bakterie a zneutralizuje chemikálie. V roztoku ponechte zeleninu s jemnými listy (např. salát) 20 min. a zeleninu se silnější slupkou (např. okurky) 30 min. Nechte okapat, osušte a dejte do ledničky. Zelenina vydrží déle čerstvá.

Nemáte-li čas čekat, postříkejte zeleninu (i ovoce) 3% peroxidem ve spreji, nechte pár minut stát, opláchněte a osušte.

Peroxidem můžeme i opláchnout maso před vařením.

Použijte sprej z 1/2 šálku vody a 1 polévkové lžíce 5% peroxidu. Nechte okapat, zakryjte a dejte do chladničky.

Maso, rybu nebo drůbež dejte do hrnce (nikoli s hliníkovým vnitřkem). Zalijte roztokem 3% peroxidu s vodou v poměru 1:1. Volně zakryjte a umístěte na půl hodiny do chladničky. Opláchněte a vařte.

Ponořte semínka na noc do roztoku 30 ml 3% peroxidu v 1/2 l vody. Po každém propláchnutí semínek přidávejte totéž množství peroxidu vodíku.

Koncentrace peroxidu vodíku

a) 3,5% – pro lékařské účely. Tato koncentrace se běžně prodává v lékárnách, drogeriích a supermarketech. Tento výrobek se nedoporučuje k vnitřnímu užití. Obsahuje řadu stabilizačních příměsí, které nejsou určeny k požití, v USA např. acetanilid, fenol a cíničitan sodný, u nás v ČR kyselinu benzoovou a difosforečnan sodný.

b) 6% – pro kosmetické účely. Používá se v kadeřnictví k odbarvování vlasů a nedoporučuje se k vnitřnímu užití.

c) 30% – pro chemické účely. Používá se k různým chemickým experimentům a také obsahuje stabilizátory. Není k vnitřnímu užití.

d) 30-32% – pro elektrotechnické účely. Slouží k čištění různých elektronických součástek, není k vnitřnímu užití.

e) 35% – pro technické účely. O trochu koncentrovanější než předchozí a liší se navíc obsahem fosforu, který se do něj přidává, aby pomohl neutralizovat chlór z vody použité při ředění peroxidu.

f) 35% – pro potravinářské účely. Používá se při výrobě potravin – např. sýra, vajec a výrobků obsahujících syrovátku. Také se sprejuje na vnitřní stranu fólie aseptických balení džusů a mléčných výrobků.

g) 90% – zdroj kyslíku pro raketové palivo.

Pouze 35% roztok peroxidu vodíku pro potravinářské účely je doporučen k vnitřnímu užití. V této koncentraci se nicméně jedná o velmi silné oxidační činidlo a není-li zředěn, může být extrémně nebezpečný – dokonce smrtelně. Jakákoli koncentrace nad 10% může zapříčinit neurologické reakce a poškození horní části gastrointestinálního traktu. Jsou známy 2 případy úmrtí dětí, které požily roztok s 27% a 40% koncentrací H2O2. Další zpráva hovoří o 26měsíční holčičce, která spolkla doušek 35% peroxidu vodíku. Ihned u ní došlo ke zvracení, o něco později následovanému ztrátou vědomí a zástavou dechu. Naštěstí v té době už byla na jednotce intenzivní péče. Ačkoli utrpěla poškození a krvácení do žaludku a jícnu, nešťastnou událost přežila. Prohlídka po 12 dnech ukázala, že se postižené oblasti zhojily.

Osobní poznámka: Stejně jako u jakéhokoli pokrmu, léku nebo doplňku stravy platí, že užívat produkt podle návodu je klíčem k bezpečnosti. Užívá-li někdo příliš mnoho, samozřejmě může pocítit důsledky. NIKDY jsme neslyšeli o ŽÁDNÝCH škodlivých vedlejších účincích správného používání potravinářského peroxidu vodíku.

1. opatrnou manipulaci (přímý kontakt způsobuje popáleniny kůže – doporučujeme okamžitě opláchnout proudem vody).

2. správné zředění před použitím.

3. bezpečné a správné skladování (po zředění uložte zbytek koncentrovaného peroxidu do mrazničky, hermeticky zabalený).

Nejvhodnější metodou, jak ředit 35% H2O2, je uchovávat a kapat jej podle potřeby z lahvičky na oční kapky. Tu lze zakoupit v lékárně. Naplňte ji 35% H2O2 a skladujte v chladničce. Zbylý 35% peroxid uložte do mrazničky pro další použití. Koncentrované kapky smíchejte se 180-240 ml destilované vody, džusu, šťávy nebo gelu z aloe vera.

Na ředění nepoužívejte chlorovanou vodu z vodovodního potrubí!

Nejlepší tipy, jak se zbavit plísňové infekce na nohou!

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Nepříjemný problém

Všichni známe ten pocit, který přichází během horkých letních dnů, kdy se nohy uvnitř bot potí mnohem více než normálně. Tím se zvyšuje i pravděpodobnost vzniku infekce a tedy i plísně v oblasti prstů. Nyní jsme zmínili jeden z důvodů, proč odborníci radí, abychom chodili co nejčastěji naboso. Plíseň se však může objevit nejen v létě, ale i v zimě, pokud navštěvujete veřejný bazén nebo místa, kde více lidí chodí naboso.

Starat se o chodidla je věc velice důležitá, a to především během letních dnů nebo v zimě, kdy jste celý den v uzavřených kozačkách, byste měli o své nohy pečovat o něco více. Snažte se vyhnout nylonovým ponožkám a botám, které jsou neprodyšné. Zvolte raději čistě bavlněné ponožky nebo ponožky se stříbrnými vlákny či ponožky z bambusu. Pokud již u vás problémy s plísňovou infekcí probíhají, poradíme vám, jak si s ní hravě poradit pomocí domácí účinné léčby. Jediné, co musíte udělat, je namočit nohy do kvalitního jogurtu.

Jogurt obsahuje živé bakterie acidophilus, což z jogurtu vytváří velice účinný lék na jakýkoliv typ infekce nohou, která se obvykle vyvine v oblasti okolo nehtů. Jogurt obsahuje i přátelský typ mikroorganismů, které ničí plísňové infekce rychle a efektivně. Stačí vám k tomu kvalitní bílý jogurt, do kterého si namočíte nohy nebo si potřete celá chodidla jogurtem a necháte ho zcela zaschnout. Po uschnutí stačí nohy umýt, nejlépe ve studené vodě. Tuto proceduru opakujte, dokud plíseň zcela nezmizí.

Hydrogenuhličitan sodný ničící bakterie

Pokud hledáte domácího účinného zabijáka bakterií, připravte si hydrogenuhličitan sodný.

Nejdříve smíchejte studenou vodu s hydrogenuhličitanem a mějte na paměti poměr 1:3. Tato směs se stane smrtící pro všechny bakterie ve vašich botách. Stačí, když ji do bot nastříkáte a necháte vyschnout na vzduchu. Vaše boty budou po tomto nástřiku jako ze škatulky a žádné bakterie už nebudou otravovat vaše chodidla.

Peroxid vodíku

Tato látka je smrtící pro všechny bakterie a plísně na nohou, stejně jako hydrogenuhličitan sodný smíchaný s vodou. Jediné, co pro odstranění bakterií musíte udělat, je namočit chodidla do směsi peroxidu vodíku a studené vody. S tímto receptem se zbavíte všech nepříjemných plísňových infekcí a zabráníte jejich šíření. Seznamte se s návodem na tuto směs. Použijte 100 ml 3% peroxidu vodíku a smíchejte ho s 1 litrem destilované vody a namočte si chodidla do tohoto roztoku na dobu 20 minut. Tento způsob léčby opakujte každé ráno, dokud se nezbavíte nepříjemné infekce.

Směs z kukuřičného škrobu

Škrob je skvělou přísadou do mnoha různých typů past a směsí, které brání vzniku plísní. Je to tím, že škrob má úžasnou absorpční schopnost. Absorbuje vlhkost efektivním způsobem. Proto můžete kukuřičný škrob použít jako skvělou směs na léčbu plísňové infekce. Vyrobte si antiplísňový mix.

Připravte si ½ lžičky kukuřičného škrobu s trochou teplé vody. Poté nastavte troubu na 220 ° a dejte směs do trouby, dokud nebude tmavá. Před aplikací směsi si umyjte a usušte nohy. Poté si směs natřete na nohy a nechte 1 minutu působit. Poté nohy omyjte teplou vodou. Měly by být naprosto zbavené bakterií a plíseň by měla brzy ustoupit.

Vyzkoušejte si doma jeden ze zmíněných receptů a pocítíte sami sílu některých látek, které považujeme za běžné a použít je k léčbě plísní by nás ani nenapadlo.

COOPHARMA Peroxid vodíku 3% 100 ml

Dostupnost: skladem 3 – 5 ks

Zboží odešleme 4. 4. 2018, předpokládaný termín doručení 5. 4. 2018.

Podrobné informace

Informace o produktu

Používá se zevně k oplachování jako desinfekce a k rychlejšímu zastavení krvácení u ran jako jsou odřeniny, oděrky, menší řezné a tržné rány, bodnutí hmyzem apod.. Lze použít i k výplachům úst k odstranění zápachu.

Příbalový leták

Příbalová informace: Informace pro uživatele

Peroxid vodíku 3% COO

protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

lékaře nebo lékárníka.

– Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

– Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

– Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové

informaci. Viz bod 4.

– Pokud se během 3 dnů poranění nehojí nebo přetrvává nebo se objeví příznaky infekce, poraďte se

Co je Peroxid vodíku 3% COO a k čemu se používá

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Peroxid vodíku 3% COO používat

Jak se Peroxid vodíku 3% COO používá

Možné nežádoucí účinky

Jak Peroxid vodíku 3% COO uchovávat

Obsah balení a další informace

Přípravek se používá zevně k oplachování a čištění (dezinfekci) kožních ran, jako jsou odřeniny,

oděrky, menší řezné a tržné rány, bodnutí hmyzem apod. Přípravek lze použít i k výplachům úst nebo

ke kloktání při zánětech a infekcích v dutině ústní a hltanu.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Peroxid vodíku 3% COO používat

Nepoužívejte Peroxid vodíku 3% COO

Před použitím přípravku Peroxid vodíku 3% COO se poraďte se svým lékařem:

se poraďte s lékařem.

Pokud v ráně dojde k rozvoji zánětu či infekce (zarudnutí, otok, bolest, přítomnost hnisu), nebo se

objeví celkové příznaky (např. horečka, zimnice, výrazná bolest v ráně), vyhledejte lékaře.

Přípravek není určen k vnitřnímu užití, neboť při podání ústy vyvolává poškození sliznice trávicího

Přípravek nesmí přijít do kontaktu s očima.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které používáte, které jste v nedávné době

používal (a) nebo které možná budete používat.

Vždy pečlivě dodržujte pokyny v této příbalové informaci. Pokud si nejste něčím jisti, poraďte se s

lékařem nebo lékárníkem.

Při ošetření kožních ran ránu opláchněte co nejdříve od vzniku poranění dostatečným množstvím

neředěného roztoku tak, aby došlo k úplnému smočení ošetřované oblasti. Mokvající rány je vhodné

oplachovat při každém převazu.

používejte rovněž neředěný roztok. Po výplachu či kloktání roztok vyplivněte.

Pokud se v ráně objeví příznaky zánětu či infekce nebo se u Vás objeví celkové příznaky (např.

horečka, zimnice, výrazná bolest v ráně), vyhledejte ihned lékaře.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí

vyskytnout u každého.

Může dojít k alergické kožní reakci na kyselinu benzoovou nebo ke kontaktní dermatitidě (zánětu

kůže). Při vstříknutí do oka může dojít k podráždění až poškození oční rohovky.

Při používání přípravku v dutině ústní (výplachy, kloktání) může dojít ke vzniku vřídků v dutině ústní,

změnám na sliznici, k podráždění a ke zvýšení citlivosti zubů.

zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny

v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

100 41 Praha 10

5. Jak přípravek Peroxid vodíku 3% COO uchovávat

použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

lékárníka, jak máte naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní

6. Obsah balení a další informace

Co přípravek Peroxid vodíku 3% COO obsahuje

Léčivá látka: hydrogenii peroxidum 3% 100,0 g ve 100 ml roztoku

Pomocné látky: stabilizační přísady kyselina benzoová a difosforečnan sodný.

černé PE lahvičce válcovitého tvaru, s PE těsnící vložkou a PE šroubovacím uzávěrem.

Držitel rozhodnutí o registraci:

Zelený pruh 1090/109

Praha 4, Česká republika

Coopharma s. r. o., Zelený pruh 1090/109

Praha 4, Česká republika

Recenze ( 49 )

Recenze produktu COOPHARMA Peroxid vodíku 3% 100 ml

Recenze od 49 uživatelů s celkovým hodnocením 93 %.

Skvělý na dezinfekci ran

Diskuze k produktu COOPHARMA Peroxid vodíku 3% 100 ml

Přidejte ještě .

PIC Náplast s polštářkem FAMILY mix 20ks

Rychloobvaz Hansaplast voděodolná universal 40 ks

Zkušenosti uživatelů

Lékarna.cz, to je.

Mohlo by vás zajímat

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni.

  Děkujeme za přidání recenze

  Děkujeme, vaše recenze byla úspěšně přidána.

  Leave a Reply