Perorální léky proti houbové infekci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lamisil spray – proti-houbové činidlo s účinností sušení

Lamisil spray – je antimykotikum lék pro místní aplikaci na vysušenou a osvěžující účinek. Tato funkce umožňuje používat v žádných klinických projevů houbové infekce. Ale je zvláště vhodný Lamisil spray v případě, kde se léze nachází v odlehlých oblastech a je doprovázena s mokváním.

Lamisil sprej – jak to funguje

Lamisil sprej pro lokální použití je transparentní bezbarvá nebo světle žlutá kapalina a je k dispozici v lahvičkách jako je 1% roztoku. Kompozice obsahuje stříkací Lamisil terbinafin účinnou látku a pomocné látky: Makrogol cetostearylether, ethylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, dusíku.

Lamisil Spray se používá pouze z vnějšku, a má aktivní antifungální aktivitu. Současně je osvěžující a vysušuje pokožku. Při aplikaci spreje na kůži je absorbován do krve, je ne více než 5% účinné aktivní složky, tak významné systémové účinky drogy nemá. Zachytil na rozprašovací proniká kůží do povrchových vrstev pokožky a aktivně ovlivňuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v mykotických buňkách v léze.

Mechanismus účinku spreje není odlišné od všech ostatních dávkových forem lamizila. To potlačuje tvorbu sterolů v houbách buňkách, což vede k jejich nedostatku normálního metabolismu v buňkách. Současně se buňky hub se hromadí velké množství meziproduktu, z nichž postavené potřebných elementů steroly, – skvalen. Takové porušení metabolických procesů vedoucích k houbové buněčné smrti.

Citlivost na lamizilom Lamisil – moderní lék pomoci vyrovnat se s plísňovou infekcí vykazují mnoho dermatofytů, způsobit plísňových infekcí kůže, stejně jako kvasinky Candida houby rod, a původce barevného (pityriasis) rozebrání.

Sprej je efektivní, proniká do nejodlehlejších oblastí postiženou kůži, ale to je nepředstavitelné, že se ocitl v oku -, bude to znamenat značné podráždění oční tkáně.

V závažných plísňových infekcí vnější použití spreje v kombinaci s přijímáním Lamisil tablety uvnitř.

Se kterými nemoci a jak aplikovat Lamisil

Funkce Spray Lamisil umožňují jeho použití v mnoha plísňovým infekcím (mykózám), včetně mykózy nohou (tinea a rubrofitii), štítem a svědění Jock svědí: plísňové infekce , Plísňové infekce kůže hladké tělo, způsobené dermatofyty s porážkou velkým záhybech kůže a leží v těžko přístupných místech. Applied Lamisil sprej při léčbě mykotických infekcí pokožky hlavy.

Lamisil Sprej je účinný také při oděru kůže, způsobené Candida – současná antifungální a sušení efekt vám umožňuje rychle odstranit tyto léze.

Kromě toho, sprej Lamisil se s úspěchem využívá k léčbě mnohobarevného (pityriasis) rozebrání.

Použít sprej pouze k léčbě dospělých a dětí po 12 let. Před jeho aplikací pleť důkladně vyčistit a lehce sušeno. Potom nástřikem v dostatečném množství tak, že se kožní léze a oblasti umístěné kolem oblasti zdravé kůže byla dobře navlhčený.

Lamisil Spray se aplikuje na kůži jednou denně po dobu jednoho týdne. S různobarevnými oblázky sprej se aplikuje dvakrát denně v týdnu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky Lamisil sprej je zřídka významný. Kůže na místě rozprašování lamizila mohou být příznaky podráždění v podobě zarudnutí, suchosti a odlupování kůže doprovázené pálení a svědění.

Tam může být alergické reakce, které mohou být podobně jako konvenční stimulaci. Alergie se projevuje jako kopřivka, náchylný k fúzím, porážce velké plochy kůže a podkožního vaziva při přechodu, včetně v oblasti hrdla (angioedém). Pokud se objeví známky podráždění nebo alergie, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne, zda bude pokračovat v léčbě: během stimulace je často možné v něm pokračovat, a alergie by měly být okamžitě zastaveno.

Lamisil Sprej je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho složky, a pacienta ve věku do 12 let (klinických studiích léku u dětí nebyly provedeny). S opatrností a pouze na lékařský předpis by měl být používán během těhotenství, dítě krmení Kojení – osobní volba prsu, jaterní choroby a selhání ledvin, chronický alkoholismus, rakovina (včetně krevních onemocnění), metabolické poruchy a onemocnění souvisejících s poruchou průchodnosti krevních cév končetin.

Lamisil Spray – velmi výhodná dávková forma pro léčení plísňových infekcí nacházejících se v těžko přístupných místech kůže.

Nolitsin: širokospektrální antibiotikum

Nolitsin – chinolon antibakteriální léčivo, má výrazný antimikrobiální účinek, je nejúčinnější při onemocnění močových orgánů. Je účinný proti většině patogenům těchto infekcí, jako akutních a chronických zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, kapavka Kapavka – self-vládl ,

Mechanismus účinku nolitsin

Nolitsin (INN – norfloxacin) – širokospektrální antibiotika fluorochinolon skupina, která je vyrobena z slovinské farmaceutické společnosti Krka tablety, oční a ušní kapky. Jiné farmaceutické společnosti podobné léky prodávané pod názvem ankvin, baktinor, girablok, kvinoloks, lokson, negafloks, norbaktin, norilet, Normaks, noroksin, norfloks, norfloxacin, sofazin, spektrama, chibroksin, yutibid.

Nolitsin má baktericidní (zabíjí citlivost na bakteriální flóry) aktivitu a vyznačuje se tím, že se prakticky tolerance vyvíjí (odolné) mikroorganismů. To inhibuje tvorbu určitých enzymů potřebných pro život bakterií (např., DNA gyrázy), což vede k nemožnosti tvorby řetězců DNA a okamžitou smrt bakterií. Baktericidní účinek se zdá velmi rychle, během jedné hodiny po požití léku.

Kromě toho, nolitsin obsahuje fluor, který dále zvyšuje účinnost tohoto léku vůči většině bakterií citlivých na to. Také aktivní vliv na běžnou gram (hlavně) a gram-pozitivní (některé) mikroflóry, což způsobuje většinu infekcí močových cest, potlačuje nolitsin živobytí Pseudomonas aeruginosa – jeden z nejstabilnějších v souvislosti s bakterií odolných vůči antibiotikům.

Pokud jsou podávány nolitsin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu do krve, a tam zejména tkáně (tkáně močové orgány) nepronikají do centrálního nervového systému a kost. Absorpce se zpomalí, jídlo (zvláště prsa, tak to je nejlepší, aby se na lačný žaludek), a léky, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv (antacidy). Maximální koncentrace v krvi je dosaženo během 1-2 hodin po požití. Uložené v těle 12 hodin, po které se rozkládá v játrech (jeho rozkladných produktů – metabolity vykazují také určitou aktivitu), a poté vylučovány močí (většinou) a výkaly. Z tohoto důvodu, když se doporučuje závažná porucha funkce ledvin instalovat individuální dávku.

Indikace a kontraindikace pro příjem nolitsin

Přijímací nolitsin do tablet je uvedena v následujících chorob (pouze po laboratorních zkoušek biologického materiálu o citlivosti mikroorganismů na antibiotika)

 • infekce močového traktu – pyelonefritida, cystitida, uretritida (většinou nolitsin schopen potlačit všechny flóru, které mohou způsobovat infekce ledvin a močových cest, včetně těch, odolné proti jiným antibiotikům);
 • po chirurgických operacích na ledvin a močových cest s cílem zabránit infekci nebo akutní zhoršení chronických infekcí;
 • Gonokokové infekce, včetně těch, které se skrytou, nevyjádřený přes;
 • střevní infekce – salmonelóza Salmonelóza – rysy nemoci , Úplavice, iersineoza;
 • pro prevenci střevní infekce během návštěvy v oblastech, kde jsou tyto infekce (neinhibuje normální střevní mikroflóru);
 • Infekce vnitřních pohlavních orgánů mužů a žen (chronické bakteriální prostatitidy Bakteriální prostatitida – může být akutní nebo chronická , Adnexitis – zánět vaječníků u žen);
 • infekce kůže a měkkých tkání, včetně infekce ran, oděru;
 • infekce horních cest dýchacích (dutin, hltanu, hrtanu, středního ucha);
 • infekce pohledu.

Místní nolitsin používá v oční a ušní kapky v infekcích zraku a sluchu, stejně jako pro prevenci těchto onemocnění.

Kontraindikace nolitsin jsou přecitlivělost na léku, věk 15 vyjádřené v lidském ledvinami. V průběhu těhotenství a kojení, otázka užívání drogy se řeší individuálně ze zdravotních důvodů.

Nežádoucí účinky, které mohou nastat při uplatňování nolitsin

Při uplatňování nolitsin mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • z gastrointestinálního traktu – pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ;
 • z jater – malý abnormální jaterní funkce;
 • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, letargie, ztráty účinnosti, poruchy spánku, podrážděnost, úzkost;
 • ledvinami a infekce močových cest – zánět pojivových bazí ledvin (intersticiální nefritida), selhání ledvin;
 • alergické reakce – kožní vyrážky různého druhu, svědění, otok tkání.

Opatrnost se doporučuje v případě nolitsin spasmophilia jakéhokoliv původu, pokud jsou vyjádřeny porušování jater. Při příjmu lék by neměli mléčné výrobky, a musí být pod vlivem slunečního záření. Nedoporučuje, protože se v průběhu nolitsin vozidel s pohonem léčby.

Nolitsin – je antibiotikum, které může být přijato pouze na lékařský předpis.

Drozd u mužů – ne taková rarita – Léky

Léky na drozd pro muže

Metody léčby afty a velký stejné pro ženy a muže. Stejný houby Candida droždí (Candida), která má vliv na oblast genitálií ženy vyvolává a drozd u mužů. Dokonce i příznaky onemocnění ve většině případů stejný: pocit svědění a pálení, zarudnutí a otok kůže zevního genitálu. Hlavní lék na drozd Léky na afty: na pomoc v boji proti houby pro muže – to je anti-houbové masti a krémy, které se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu, a léčivých přípravků pro orální užití, předepsané lékařem.

Léčba kvasinkové infekce u žen v první řadě předpokládá respekt k základním pravidlům osobní hygieny: pravidelný sprcha nebo koupání, časté změny spodní prádlo (zejména v horkém letním počasí nebo po cvičení). Hlavní lék na kvasinkovou infekci u mužů vyvolává suspenzor svědí – protiplísňové krémy a masti, které jsou k dispozici v lékárnách bez lékařského předpisu.

Patří mezi ně léky jako butokonazol, klotrimazol, mikonazol a terkonazol. Pokud tyto léky nepomáhají potlačit příznaky drozd, může lékař předepsat účinnější léky – nystatin Nystatin – pomoc s kandidóza nebo drogy, jako je perorální flukonazol nebo lamizila.

Pokud plísňové infekce postihuje močovou trubici, k léčbě kvasinkovou infekci u mužů může vyžadovat mnohem vážnějších činů – včetně mytí močového měchýře pomocí speciální antimykotika nebo injekce flukonazol nebo amfotericin B (anti-houbové expozice antibiotikum). Tyto metody léčby drozd Metody léčby afty – základní cíle a principy léčby samci jsou obvykle dostatečné k potlačení příznaků nemoci ve většině případů, ale oslabení imunitního systému drozd se mohou znovu objevit.

Chcete-li se zbavit kvasinkové infekce by měla být prostředkem nejen společný antimykotické terapie a lokální terapie, pomocí které lze eliminovat fenoménu zánětu. Hlavní antimykotika, které se používají za účelem celkového dopadu na tělo a přímo v boji s činidlem patří drogy imidazol a triazol sérií. Zástupci řady imidazolu je ketokonazol, klotrimazol, ekonazol a další. Prostřednictvím antimykotické triazolového řady zahrnují flukonazol a itrakonazol. Přípravky mají různé vzorce užívání, nicméně, v každém případě s individuálním přístupem vybere nejvhodnější režim.

Rozhodujícím faktorem je klinická forma drozdů. Je-li člověk je akutní onemocnění, je zde první epizoda onemocnění, je možné přiřadit jeden 150 mg flukonazolu, nebo itrakonazol 200 mg dvakrát denně. Tento režim je platný pouze v případě komplikovaných drozd.

Základním principem léčby chronické opakující se kandidózou – prodloužený terapie v určitém vzoru.

Bylo-li přiděleno flukonazol, musí být přijato do jednoho týdne od denní dávce 50 mg denně. Itrakonazol užívaná perorálně spolu s 200 mg na den po dobu šesti dnů. Léčba chronické kvasinkové infekce u mužů, by měly být podrobeny kurzy pro terapii klinické odpovědi může trvat až šest měsíců. Systémová terapie antimykotikum nemůže být provedeno náhodně, jako doplnění přes vytvoření mikrobiálních kmenů, které jsou rezistentní na léčbu. V takové situaci bude označena odpor patogenů, takže účinek této léčby by byly minimální, bude nemoc pokračovat v pokroku a rozvoje samčí koncové rozšířené kandidózy.

Bakteriální odstranění z těla přispívá k komplexní systémovou terapii v kombinaci s lokální léčbu. Pacienti mohou být přiřazeny k místním zpracování žádostí nebo lázní. Účinný lék pro lokální léčby je klotrimazol, což je potvrzeno mnoha klinických studiích. Lék je k dispozici ve formě 1% krému, které mají být vtírá do oblasti vnitřního povrchu předkožky a žaludu penisu. Během dne můžete udělat některé z těchto postupů, dříve manipulaci penis bylinné odvary, které mají antifungální aktivitu. Bylinný přípravek je další způsob léčby, výrazně zvyšuje účinnost celého komplexu léčby.

Nejúčinnější proti kvasinkám má heřmánek, měsíček, dřišťál, hřebíček Carnation: vynikající aromaterapie , Z rostlin, jsou připravené odvary, infuze, který zpracovává penis s pomocí rostlinných aplikací nebo místních lázní. Princip léčebným účinkem je místní protizánětlivé a antifungální působení. Před aplikací krému by se mělo zacházet s bylinných genitáliemi, pak si můžete dát krém.

Good terapeutický účinek proti houbovým flóry působí roztokem methylenové modři. Tento nástroj má pozitivní výsledky v léčbě těchto forem kvasinek, které jsou rezistentní vůči mnoha skupiny antimykotik. Doporučuje se před zahájením léčby provést průzkum pacienta ve výši mikrobiologického výzkumu s definicí citlivostí na některých léků.

Pokud srovnávací analýzy, bylo zjištěno, že v mnoha případech, roztok methylenové modři, je jedním z mála prostředků, což ukazuje citlivost původce soor. Jedinou nevýhodou použití tohoto řešení je možné jmenovat barevný účinek. V tomto ohledu by mělo být doporučeno, aby opotřebení během místní léčení tmavého spodního prádla. Lokální léčba by měla být provedena alespoň deset dní, ale zároveň by nemělo být dlouhá. Maximální délka léčby může být až čtrnácti dnů.

Diflucan proti drozdů: účinný lék

Diflucan je nyní považován za jeden z nejúčinnějších protiplísňových léků používaných k léčbě drozd. Jednoduchá aplikace spočívá v tom, že v zájmu, jak se zbavit moučnivka Diflucan je dostatečně, aby se pouze jednou.

Thrush (vaginální kandidóza) je plísňová onemocnění a je způsobena kvasinky Candida. Tyto houby jsou běžné obyvatelé sliznice pohlavních orgánů, a obvykle se vyvolat onemocnění. Ale jakmile sníženou imunitou, je okamžitě k dispozici a příznaky drozd – pálení a svědění v oblasti genitálií a bílé kýčovité nájezdy na nich.

Aby bylo možné vyrovnat se s afty, některá antimykotika je malý, je třeba provést a konzervační ošetření, včetně užívání vitaminů a minerálních komplexů, posiluje imunitní systém. No, antimykotické léčby se nejlépe provádí přípravky obsahující flukonazol. Jeden z těchto léků je Diflucan vyráběného francouzské farmaceutické společnosti "Pfizer PGM" kapsle, prášky pro suspenze, a přidá se roztok pro intravenózní podání.

Diflyukanom může vyléčit mnoho houbových chorob, včetně generalizované kandidóza – Candida napadení houbami všech orgánů a systémů. Pro léčbu vaginální kandidózy Vaginální kandidóza – Léčba: v boji proti houby Ie kvasnice, vydaný Diflucan kapsle 150 mg. To je dost, aby se jednu kapsli, být bez kvasnic. Ale v některých případech, snižuje imunitu a přetrvávající průběh moučnivka Diflucan vzít jednou za měsíc tak dlouho, dokud se stav stabilní remise. To obvykle trvá od čtyř měsíců do jednoho roku.

Po obdržení snížení jednorázovou příznaků o drozd Diflucan se objeví dříve než jeden den, a jeho konečný zánik dojde během několika dnů. Pokud se během týdne nebyly známky drozd, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Někteří pacienti vyžadují častější využití. Ale musíme si uvědomit, že fungicidní droga Diflucan má mnoho vedlejších účinků a kontraindikací pro použití, takže by to mělo jmenovat lékaře po předběžném laboratornímu vyšetření. Toto ošetření může být provedeno diflyukanom než budou známy výsledky laboratorních testů, ale po jejich přijetí v případě, že je třeba k dalšímu zpracování. To je nezbytné proto, že v některých případech (ale spíše vzácné) Afty je způsobena kmeny houby Candida necitlivými na diflyukanu. Tento případ je třeba léčit s dalšími anti-houbových léků.

Vstupné Diflucan kontraindikován:

 • V případě přecitlivělosti na léčiva;
 • přičemž některé léky, které ovlivňují srdeční rytmus (například cisaprid);
 • těhotenství a kojení;

Opatrnosti je třeba Diflucan s abnormální funkcí jater a závažným kardiovaskulárním onemocněním se srdeční arytmií.

Ve většině případů, jediný příjem Diflucan dobře tolerována, nicméně, když přijímací strana může způsobit následující účinky:

 • část trávicího systému – nevolnost, průjem, bolesti v horní části břicha, průjem, nadýmání, změny chuti, abnormální funkce jater, chronická hepatitida Hepatitida – metlou naší doby ;
 • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, křečovité připravenost;
 • od krvetvorby – snížení periferní leukocytů krve, včetně granulované (provázen poklesem imunity) a krevních destiček (doprovázeného tendencí k krvácení);
 • kožní reakce, včetně alergické vyrážky – různé povahy, včetně jako kopřivka, angioneurotický edém, anafylaktický šok, ztráta vlasů;
 • Další nežádoucí účinky, – poruchy srdečního rytmu, zvýšené hladiny cholesterolu v krvi, snížená hladina draslíku v krvi (může být doprovázena srdečními abnormalitami).

Při předávkování Diflucan zesílit všechny nežádoucí účinky, které s velmi velkým předávkování může způsobit psychózu s halucinacemi a bludy Brad – a to nejen blázen , V tomto případě se doporučuje, aby vyplavení žaludek a vzít aktivní uhlí Aktivní uhlí – staré, ale nepostradatelný , Když se závažný stav, aby zavolal sanitku: další léčba bude muset strávit v nemocnici.

perorální kontraceptiva

LÉKY PROTI RŮSTU CHLOUPKŮ U ŽEN

Perorální kontraceptiva

Antikoncepční pilulky obsahují dvě klíčové složky, které zabraňují růstu ochlupení. Jedná se o estrogen a progestin. Tyto ženské hormony zabraňují růstu chloupků, jelikož dochází k inhibování produkce androgenu (mužský hormon). Právě androgen je zodpovědný za nadměrný růst chloupků u žen. Perorální antikoncepční přípravky jsou ideálním způsobem pro odstranění ochlupení. Hirsutismus představuje pro ženu kosmetický problém, ale málokdy značí vážnější chorobu. Varovným signálem by měly být především jiné projevy maskulinizace objevující se pubertě, protože by mohly znamenat vážnější onemocnění vaječníků či nadledvin.

Zveřejněno dne: 7.6.2013

Diskuze: je vhodná dieta mančingové pro diabetika

mám kompenzovaný diabetes, užívám perorální antidiabetika. Chtěla bych zkusit detoxikační kůru podle paní Mančingové.

Je tato kůra pro mě vhodná? Děkuji za odpověď. J. Holanová.

Odesláno dne: 4.8.2014 uživatelem Jitka Holanová

CO JE TO FOLIKULITIDA

Folikulitida léčba

Na začátku výskytu onemocnění je vždy dobré odborné vyšetření u lékaře. K léčbě se často využívají lokální antibiotika či antibiotický líh, zejména Eryfluid či Skinoren. Pomáhá také promazávání. Mimo vlasatou část se využívá Sudocrem – višněvského balzám.

Stafylokoková folikulitida – lékař vám může předepsat antibiotikum, které lze použít na kůži (aktuální), nebo v perorální formě, případně kombinaci lokální a perorální formy. Může rovněž doporučit, abyste se vyhnuli holení postižené oblasti, dokud není infekce vyléčená. Pokud se musíte holit, použijte buď elektrický holicí strojek, nebo žiletky, ovšem vždy čisté.

Pseudomonas folliculitis – tento druh folikulitidy zřídka vyžaduje specifickou léčbu. Lékař může předepsat ústní nebo jiné léky, jimiž se zmírní svědění. Ve vážnějších případech jsou nasazována perorální antibiotika.

Pityrosporum folikulitida – lokální nebo perorální antimykotika jsou nejúčinnější léčbou, z důvodu častějšího výskytu onemocnění se mnohdy vrací.

Sykóza barbae – při tomto onemocnění vám může lékař doporučit teplé solné obklady a lokální antibiotikum, nebo pokud je infekce závažnější, perorální antibiotika.

Gram-negativní folikulitida – tento typ folikulitidy je obvykle léčen pomocí některých lokálních nebo ústních antibiotik.

Eozinofilní folikulitida – lékem volby jsou lokální kortikosteroidy v kombinaci s perorálními antihistaminiky.

Zveřejněno dne: 13.6.2014

Diskuze: perorální dermatitida

Já jsem s tím také bojovala několik měsíců.krém od kožní to jen zhoršil. Nakonec zabrala nulová léčba- omývat kupovanou vodou, ŽÁDNÉ krémy, make up ani balzám na rty, dětska Zubní pasta s minimem fluoru. Pít zelený čaj. Po dvou dnech znatelne zlepšení, kůže kolem pusy byla tak suchá ze bych dala cokoliv za jakýkoliv krém ale vydržela jsem, a za 4 dny už mi bylo mnohem líp. na zahraničních diskuzích jsem nasla informace o krému ‘Elidel 1%krém ‘. S tímto kremem jsem úspěšně zakončila léčbu. přeju všem hodně sil a zdraví!

Odesláno dne: 10.2.2015 uživatelem jana

LÉK TRAMAL

Tramal tobolky

Tramal tobolky jsou tvrdé želatinové tobolky, které mají zelené víčko, spodní část je světle žlutá, uvnitř tobolky je bílý až nažloutlý prášek a na tobolce je černý potisk s logem firmy Grünenthal. Dávkování léku Tramal určí lékař individuálně. Přípravek Tramal tobolky 50 mg by neměl být za žádných okolností podáván déle než je absolutně nezbytné. Jestliže je vzhledem k povaze a tíži onemocnění zapotřebí dlouhodobé léčby bolesti přípravkem TRAMAL tobolky, pak by mělo být pečlivě a pravidelně vyhodnocováno (s přestávkami v léčbě), je-li třeba, zda a v jakém rozsahu je další léčba potřebná.

V České republice jsou u perorální formy Tramal tobolky zaregistrovány tyto síly:

 • POR CPS DUR 10X50MG I
 • POR CPS DUR 10X50MG II
 • POR CPS DUR 20X50MG I
 • POR CPS DUR 20X50MG II

Zveřejněno dne: 18.4.2015

Diskuze: Re: bronchitida

Chronická bronchitida by se neměla léčit jinak, než pod dohledem lékaře. Akutní zánět průdušek se může léčit pomocí jednoduchých opatření, jako je dostatek odpočinku, pít hodně tekutin, omezit kouření a vdechování výparů. U lékaře můžete dostat recept na bronchodilatační inhalace a / nebo sirup proti kašli. V některých případech chronické bronchitidy můžou být nezbytné perorální steroidy pro snížení zánětu a / nebo může být podán doplňkový kyslík. Proti horečce a bolestem se v těchto případech používá acylpyrin v doporučeném dávkování. Pokud si nejste jistá v léčbě své nemoci, tak se obraťte na svého praktického lékaře, kde získáte bezpečnou pomoc a rady vhodné pro váš případ.

Odesláno dne: 2.1.2017 uživatelem Cempírek

NIMESIL – VŠE CO O NĚM CHCETE VĚDĚT

Nimesil sáčky

Produkt Nimesil obsahuje nimesulidum 100 mg v jednom sáčku, obsahujícím 2 g granulí pro přípravu perorální suspenze. Pomocné látky jsou cetostearomakrogol, sacharosa, maltodextrin, kyselina citronová, pomerančové aroma. Jedná se o analgetikum, nesteroidní antirevmatikum.

Zveřejněno dne: 6.11.2015

Diskuze: Re: Terfimed

Terfimed i Atraven jsou léky na lékařský předpis, takže jste určitě předepisujícího lékaře informovala o všech lécích, které užíváte. Odpověď na otázku, jestli je bezpečné užívat tyto dva léky společně vám může dát jen ošetřující lékař. Aby jeho odpověď byla přesná, tak mu musíte říci o všem, co užíváte, ať už to jsou léky nebo potravinové doplňky, či bylinky. Oba léky mají širokou nesnášenlivost s jinými léky, ale kombinace Terfimedu a Atravenu není označena jako škodlivá ani u jednoho z nich.

Předpokládám, že Atraven užíváte dlouhodobě a nyní jste dostala Terfimed od kožního lékaře. Během léčby Terfimedem si dejte pozor, abyste neužila tyto léky:

– antidepresiva – včetně tricyklických antidepresiv, jako je desipramin, SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu), nebo IMAO (inhibitory monoaminooxidázy)

perorální antikoncepce (z důvodu možného výskytu nepravidelností cyklu nebo krvácení z průniku u některých žen)

– antifungicida – používají se k léčbě plísňových infekcí, např. flukonazol nebo ketokonazol

– beta-blokátory nebo antiarytmika – používané k léčbě srdečních problémů, např. metoprolol, propafenon nebo amiodaron

– dextromethorfan – v některých lécích proti kašli

– kofein – v některých lécích proti bolesti nebo nachlazení, v kávě.

Odesláno dne: 12.10.2017 uživatelem Cempírek

CHONDROITIN SULFÁT NA BOLAVÉ KLOUBY

Chondroitin sulfát dávkování

Obvyklá perorální dávka je 800 mg až 1500 mg chondroitin sulfátu, bud v jedné dávce, nebo je rozdělená do 2 až 3 dávek. Chondroitin sulfát se doporučuje se podávat při jídle, protože tento lék je dobře vstřebán, jen když je rozpuštěn.

Zveřejněno dne: 1.11.2012

Diskuze: Re: fraxiparine

Fraxiparin je částečně hrazený ze zdravotního pojištění a jen za určitých podmínek. Například za dvě injekce po 0,6 ml se doplácí asi 78 Kč. Zde jsou případy, kdy pojišťovna uzná částečnou úhradu:

1. v indikaci zahájení léčby hluboké žilní trombózy potvrzené dopplerovským vyšetřením nebo při silném klinickém podezření na hlubokou žilní trombózu před tím, než jsou známy výsledky diagnostických testů, a to v monoterapii nebo spolu s warfarinem do dosažení jeho terapeutického účinku (INR je větší nebo rovno 2,0),

2. při nutnosti dočasného ambulantního převedení nemocného, který je indikován k dlouhodobé perorální antikoagulační léčbě (např. pro fibrilaci síní nebo při implantované srdeční chlopenní protéze aj.) z perorálního antikoagulancia na nízkomolekulární heparin před plánovanou operací (tzv. překlenovací léčba),

3. v prevenci srážení krve v mimotělním oběhu, zejména při hemodialýze a hemofiltraci,

4. pro léčbu stavů vyžadujících antikoagulační léčbu v průběhu gravidity a šestinedělí či před plánovanou transplantací srdce,

5. v prevenci žilního tromboembolismu v perioperačním období v délce 10 dnů, po vysoce rizikových operacích (totální náhrada kyčelního kloubu, endoprotéza kolenního kloubu, stav po operaci zlomeniny horního konce stehenní kosti, rozsáhlé operace pro zhoubný nádor) se doba profylaxe prodlužuje na 28 dnů,

6. v prevenci a léčbě hluboké žilní trombózy u nemocných s prokázaným vrozeným či získaným hyperkoagulačním stavem, u nichž nelze stabilizovat požadované snížení koagulačních faktorů perorálními antikoagulancii či při nemožnosti nebo dokumentované kontraindikaci tato antikoagulancia podat – výše uvedené podmínky úhrady se vztahují v plném rozsahu i na úhradu u nemocných s poraněním dolní končetiny vyžadujícím sádrovou nebo jinou fixaci, u kterých je přípravek hrazen po celou dobu fixace,

7. u nemocných se zvýšeným rizikem tromboembolické nemoci indikovaných k zahájení léčby warfarinem z jiných indikací, např. při fibrilaci síní, k potlačení prvotního prokoagulačního působení warfarinu, a to po dobu 2 až 3 dnů či nejdéle do dosažení terapeutického účinku (INR je větší nebo rovno 2,0),

8. v léčbě akutní symptomatické tromboflebitidy dolních končetin bez současné flebotrombózy, pokud je tromboflebitida delší než 5 cm a současně ve vzdálenosti menší než 10 cm od safenofemorální či safenopopliteální junkce při dopplerovském vyšetření, a to nejdéle po dobu 45 dnů. Při silném klinickém podezření na splnění těchto podmínek může být aplikována první léčebná dávka před tím, než jsou známy výsledky diagnostických testů.

Odesláno dne: 30.5.2016 uživatelem Cempírek

LÉKY NA ZASTAVENÍ MENSTRUAČNÍHO KRVÁCENÍ

Jak zastavit probíhající menstruaci

Stále více a více žen řeší potlačení menstruačního cyklu z různých důvodů. Některé potlačují menses kvůli příjemnější dovolené nebo z důvodů speciálních příležitostí, jako je svatba nebo výročí. Jiné ženy potlačují menstruaci ze zdravotních potíží, které jsou pro ně nepříjemné. Jednou z možností na oddálení či zastavení menstruace je například injekce Depo Provera.

V podstatě každá perorální hormonální antikoncepce schválená FDA může být užívaná prodlouženým nebo kontinuálním způsobem (i když v takovém případě jde o mimolicenční použití). Ve většině studií byly hodnoceny monofázické pilulky. Do dnešní doby schválil FDA pět nestandardních dávkovacích režimů perorální antikoncepce (jde o přípravky Loestrin 24 Fe, Lybrel, Seasonale, Seasonique a Yaz; v ČR existují tři přípravky s odlišným režimem podávání). Kontinuální užívání perorální antikoncepce vyžaduje každoročně o čtyři balení navíc (17 místo 13), pokud se ovšem nepředepisuje některý z typů antikoncepce se změněným režimem podávání.

Zveřejněno dne: 19.12.2017

JAKÁ HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE JE NEJLEPŠÍ

Druhy hormonální antikoncepce

Kombinovaná perorální antikoncepce

Jedná se o nejčastější typ, u kterého antikoncepční tabletky obsahují oba ženské hormony, jak estrogen, tak i gestagen, který je důležitý po celou dobu užívání.

Kombinovaná perorální antikoncepce se ještě dále rozděluje podle množství hormonů v jednotlivých tabletkách a to na:

 • Jednofázovou, kde ve všech tabletkách je obsažena stejná dávka hormonů.
 • Dvoufázovou, kde tabletky jsou složeny z dvou druhů s různými dávkami hormonů.
 • Třífázovou, kde jsou obsaženy tři druhy tabletek různých barev s různými dávkami hormonů. Tato léčba se snaží o napodobení přirozeného kolísání hladin hormonů v normálním menstruačním cyklu.

Gestagenní (progestinová) hormonální antikoncepce

Tato antikoncepce působí především změnou v charakteru děložní sliznice, dále zahuštěním hlenu v děložním hrdle a zpomalením transportu vajíčka vejcovodem. Gestagenní antikoncepce až u poloviny žen neovlivňuje zrání a uvolňování vajíčka.

Zveřejněno dne: 28.1.2015

VLIV ANTIKONCEPCE NA ZUBY

Ničí antikoncepce zuby?

Perorální antikoncepce může ovlivnit zdraví dásní, ale dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak je možno dásně chránit. Pří užívání antikoncepce si tělo myslí, že je žena těhotná, takže tyto hormonální změny mohou mít vliv na zdraví dásní. Antikoncepční pilulky mohou rovněž zvýšit zánětlivou odezvu ženy, podobně jako v těhotenství, což způsobuje, že jsou dásně zarudlé, oteklé a krvácejí mnohem snadněji. Také může docházet k poklesu produkce slin, které chrání zuby před nepříznivými vlivy. Dostatečné množství slin vyrovnává pH dutiny ústní na neutrální a tvoří se perikula, což je ochranná vrstva zubu, která jej chrání před kyselinami a možnou erozí. U žen, které užívají antikoncepci, je vyšší pravděpodobnost, že se u nich po extrakci zubů moudrosti objeví takzvané suché lůžko.

Při užívání perorální antikoncepce nepodceňujte návštěvy zubního lékaře. Ten vás může upozornit na případné změny v dutině ústní v souvislosti s užíváním perorální antikoncepce. Změny na dásních mohou mít trvalý vliv na tvorbu jizev na dásních a nevratně tak ovlivnit elasticitu dásní. Pravidelně si čistěte zuby a dodržujte ústní hygienu.

Perorální antikoncepce může ovlivnit zdraví dásní, ale dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak je možno dásně chránit:

 • Zvolte si perorální antikoncepci, která je pro vás vhodná a nejméně ovlivňuje zdraví dásní.
 • Nedopusťte, aby došlo k nezvratným změnám na dásních.
 • Pokud již trpíte onemocněním dásní a užíváte antikoncepci, můžete si přivodit složitý zdravotní stav v dutině ústní. Na trhu ale existuje více antikoncepčních metod, které můžete využít.

Zveřejněno dne: 7.11.2017

ERDOMED NA ODKAŠLÁVÁNÍ

Erdomed dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, užívejte přípravek podle dále uvedeného doporučení.

Tvrdé tobolky – obvykle se užívá 1 tobolka (300 mg) 2–3x denně.

Granule pro přípravu perorální suspenze – tato léková forma je určena především k podávání dětem. Dávka pro dospělé činí 8,5 ml (300 mg) 2x denně.

Granule pro přípravu perorálního roztoku – obvykle se užívá 1 sáček (225 mg) 2–3x denně. Obsah sáčku se rozpustí ve sklenici tekutiny (voda, čaj) a vypije.

Granule pro přípravu perorální suspenze – obvykle podáváme dětem s tělesnou hmotností:

 1. 15–20 kg (3–6 let): 2,5 ml 2x denně
 2. 21–30 kg (7–12 let): 5 ml 2x denně
 3. nad 30 kg (nad 12 let): 5 ml 3x denně

K odměření dávky je přiložena odměrka se třemi ryskami označenými 2,5 ml, 5 ml a 10 ml.

Granule pro přípravu perorální suspenze – doplňte do lahvičky se suchým granulátem vodu až do úrovně značky. Pečlivě protřepávejte, dokud nevznikne úplně hladká suspenze. Znovu zkontrolujte výši hladiny v lahvičce a je-li třeba, přidejte vodu až ke značce a protřepejte. Hotová suspenze se může používat maximálně 10 dnů, je-li uchovávána v ledničce při teplotě 2–8 °C. Před každým užíváním je nutno vždy znovu suspenzi protřepat.

Zveřejněno dne: 13.6.2014

HORMONÁLNÍ KOMBINOVANÁ ANTIKONCEPCE

Kombinované antikoncepční pilulky

Monofázické antikoncepční pilulky

Jejich podstata spočívá v tom, že dodávají tělu stejnou, neměnnou dávku estrogenu a progestinu v průběhu celého cyklu. Tabletky se obvykle začínají užívat od 5. dne cyklu (první den menstruace se pokládá za první den cyklu) denně po jedné tabletě po dobu 21 dní. Dva až čtyři dny po užití poslední tabletky nastává krvácení z vynechání či takzvané anovulační krvácení. Některé preparáty obsahují 28 tablet, přičemž v posledních sedmi je jen placebo (tableta neobsahující hormony). V době jejich užívání se objevuje již zmíněné krvácení.

Dvoufázové antikoncepční pilulky

Tyto přípravky imitují (napodobují) přirozený hormonální cyklus, čímž se snižuje celkové množství určitých hormonů. Při dvoufázových přípravcích zůstává dávka estrogenu během 21 dní neměnná. Pro zvýšení antikoncepční spolehlivosti obsahují tablety pro prvních 10 až 11 dní poměrně nízkou dávku progesteronu, která ale ještě stačí k zabránění ovulace. V druhé části cyklu je obsah gestagenu v tabletách dvojnásobný.

Třífázové antikoncepční pilulky

Tak jako dvoufázové tabletky i tyto imitují přirozený hormonální cyklus a současně by měly zajistit lepší pravidelnost cyklu. 21 tabletek jednoho balení je rozděleno na 6 – 6 – 9 (nebo 6 – 5 – 10). Obsahují různé koncentrace hormonů, přičemž v některých přípravcích je hladina estrogenu neměnná, v jiných se může měnit.

Jak se užívají perorální antikoncepční pilulky

Kombinované antikoncepční pilulky musí předepisovat lékař. Obsahují dva druhy hormonů podobných těm, které se přirozeně produkují ve vaječnících – estrogen a progestagen. Užívají se perorálně a obsahují velmi nízké dávky hormonů. Obvykle existují dva typy balení antikoncepčních pilulek. Častěji balení obsahuje 21 tabletek, to znamená, že 21 dní žena užívá pilulky každý den, pak následuje 7denní pauza, kdy se tabletky neužívají. Vzácněji se vyskytuje balení, které může obsahovat i 28 pilulek, přičemž 21 z nich obsahuje účinné hormony, zbývajících 7 tabletek je obvykle jiné barvy a neobsahuje hormony.

Účinek se ztrácí, pokud se tabletka použije o 12 hodin později nebo při zvracení či průjmovém onemocnění. Rovněž některé léky mohou snížit účinnost tohoto druhu antikoncepce, v tom případě je nutné poradit se se svým lékařem. Kuřačky nemají užívat kombinovanou hormonální antikoncepci.

V současnosti veškeré kombinované hormonální antikoncepce obsahují dávku estrogenů nižší než 50 mg, jedná se tedy o nízko dávkovaná kontraceptiva. Ve snaze snižovat některé nežádoucí vedlejší účinky, jako je napětí v prsou, nucení na zvracení, případné bolesti hlavy, uvádějí výrobci na trh preparáty se stále nižší dávkou estrogenů. Velmi nízká dávka estrogenů obsažená v jedné tabletě je 15 mg a je určena zejména pro mladé, astenické ženy, nebo naopak pro ženy v období blízkém klimakteriu, kde je nízká dávka dostatečná a bezpečná pro udržení pravidelného cyklu. Na druhé straně u žen s nepravidelnostmi cyklu je žádoucí podávat tablety s vyšší dávkou estrogenů.

Výhody hormonálních tabletek

Při správném užívání jsou účinné. Každá žena musí být před zahájením užívání hormonální antikoncepce gynekologicky vyšetřena. Mohou se užívat od dospívání až po menopauzu. S jejich užíváním lze přestat v podstatě kdykoliv. Užívání tabletek neovlivňuje zdraví budoucího dítěte ani nevyvolává potrat.

Nevýhody hormonálních tabletek

Ženy mohou mít při užívání pilulek pocit na zvracení (nejčastěji první 3 měsíce, zejména při tabletkách s vyšším obsahem estrogenů), krvácení nebo špinění mezi menstruacemi (zejména pokud žena zapomene užít antikoncepční pilulky), mírné bolesti hlavy, citlivost prsů, případně náladovost. Antikoncepční pilulky nejsou prevencí proti pohlavně přenosným chorobám, včetně HIV a AIDS.

Zveřejněno dne: 9.3.2013

EXTRAKT Z DUBOVÉ KŮRY

Výhody dubového extraktu

Výhody zahrnují zmírnění vnitřních onemocnění. Podle zastánců lidové medicíny extrakt pomáhá při léčbě bolestivých ledvinových kamenů a také podporuje efektivní funkci ledvin. Zároveň je možné extrakt užívat vnitřně, tedy perorálně. Perorální podání dubového extraktu zmírňuje závažnost průjmu způsobeného nějakým problémem v zažívacím traktu. Výrobek poskytuje tělu potřebnou výživu, která překonává únavu svalů a zánět šlach. Tyto problémy vznikají přepracováním těchto svalových skupin. Tento extrakt je i účinným lékem při zánětu dásní nebo zmírnění bolesti dásní. Je také vhodný při léčbě hemoroidů, protože snižuje projevy nepohodlí. Velmi vhodné je vaření čaje. Extrakt z dubové kůry je velmi účinný čisticí prostředek na kožní poranění, kousnutí od hmyzu a při jiných podráždění povrchu kůže.

Zveřejněno dne: 23.9.2013

VLIV ANTIKONCEPCE NA ZUBY

Jiné druhy antikoncepce

Existuje celá řada antikoncepčních metod. Mezi ně patří:

 • tabletky
 • náplasti
 • injekce
 • nitroděložní tělísko
 • vaginální kroužek
 • implantáty
 • tabletky podávané po styku

U pacientek s výskytem zdravotních problémů, jako jsou potíže s dásněmi u perorální antikoncepce, je vhodná například antikoncepční náplast. Tento druh hormonální antikoncepce v současnosti získává na popularitě. Aplikace se provádí jednoduchým nalepením náplasti na určité místo na těle (nejčastěji břicho, hýždě nebo nadloktí). Protože obvykle vydrží týden, obsahuje balení vždy 3 náplasti na jeden cyklus. Mezi cykly je stejně jako u pilulek týdenní pauza. Cena nejpoužívanějšího přípravku Evra se pohybuje kolem 1 000 Kč u balení na 3 měsíce, jedná se tedy o něco dražší druh hormonální antikoncepce, než jsou klasické pilulky, a účinnost je srovnatelná s eliminací nežádoucích účinků.

Zveřejněno dne: 7.11.2017

ÚČINKY LAPACHA

V některých nádorových buněčných fázích by lapacho a beta-lapachon iniciovaly řízenou buněčnou smrt. Lapacho dokáže inhibovat rakovinné buňky bez poškození jiných buněk. Nefunguje tedy jako chemoterapie, která inhibuje veškeré buňky.

Klinická studie byla provedena u 21 pacientů léčených denní perorální dávkou lapacha. U jednoho pacienta s několika metastázemi nedošlo k žádnému objektivnímu zlepšení. Koncentrace lapacha, které byly účinné ve studiích na zvířatech, nebylo možné u pacientů používat, protože dávky vyšší než 1,5 g za den byly spojeny s nevolností, bolestí břicha a snížením krevní srážlivosti.

Při pokusech na zvířatech byla nalezena účinná složka beta-lapachon. Tato složka je méně toxická, a proto je léčba mnohem slibnější. Četné laboratorní studie popisují jeho účinky. Lapacho je do budoucna určitě slibná léčivá rostlina, ale v současné době její lékařský význam není přesně stanoven.

Zveřejněno dne: 13.5.2013

Pustuly – léčba

Pustuly mohou odeznít samy od sebe. Pokud se tak nestane, existuje několik přípravků k jejich léčbě. Tyto přípravky jsou volně prodejné ve formě léků na akné, mýdel, krémů, pleťové vody. Tyto léky by neměly být použity na pustuly vyskytující se u přirození. Nejlepšími lokálními léky pro léčbu puchýřků jsou ty s obsahem peroxidu, kyseliny salicylové a síry. Nedoporučuje se používat přípravky s obsahem síry pro pacienty, kteří jsou na ni alergičtí.

Mnohé volně prodejné produkty jsou dostatečně účinné, protože vysušují vrchní vrstvu pokožky a absorbují přebytečný maz z pokožky. Některé produkty však mohou být příliš silné a způsobit tak extrémní vysušení pokožky. Pokud máte citlivou pokožku, je důležité, abyste kupovali produkty určené právě pro vás, aby nedošlo ke zhoršení vašeho zdravotního stavu (akné, puchýřků).

Puchýřky by se nikdy neměly mačkat, dloubat nebo odstraňovat – to by mohlo způsobit poškození pokožky nebo zhoršit infekci.

Vyhněte se používání olejů na bázi krémů nebo vazelíny. Tyto produkty mohou zhoršit stav pustul nebo zablokovat prodyšnost pórů a způsobit tak větší tvorbu puchýřků.

Velmi vhodné jsou i léky na předpis. Léky, které jsou často předepisovány k léčbě akné a puchýřků jsou:

 • perorální antibiotika;
 • lokální antibiotika;
 • léky s obsahem kyseliny salicylové.

Zveřejněno dne: 5.1.2014

LÉK TRAMAL

Tramal kapky

Perorální kapky Tramal mají podobu roztoku v lahvičce s dávkovací pumpou. Jedná se o čirou, slabě viskózní bezbarvou až slabě nahnědlou tekutinu. Tramal kapky se používají k léčbě středně silné až silné bolesti. Dávkování by mělo být nastaveno individuálně podle intenzity bolesti a individuální reakce pacienta. Obecně by měla být zvolena nejnižší účinná analgetická dávka. Pokud není předepsáno jinak, měl by být přípravek Tramal kapky podáván následujícím způsobem: Dospělí a mladiství od 12 let věku: 50–100 mg tramadoli hydrochloridum po 4–6 hodinách, přičemž celková denní dávka 400 mg tramadol hydrochloridum by neměla být překročena, kromě případů mimořádných klinických situací. Jednotlivá dávka je 20–40 kapek z kapátka nebo 4–8 stlačení dávkovače. Děti od 1 roku věku: jednotlivá dávka je 1–2 mg/kg tělesné hmotnosti. Nesmí být překročena celková denní dávka 8 mg tramadoli hydrochloridum na kg tělesné hmotnosti, maximálně však 400 mg tramadoli hydrochloridum. Přípravek Tramal kapky není určen pro děti do 1 roku. Tramal kapky s kapací vložkou se doporučuje pro podání u dětí spíše, než Tramal kapky v lahvičce s dávkovací pumpou, a to kvůli přesnému dávkování v závislosti na tělesné hmotnosti.

V České republice jsou zaregistrovány tyto síly kapek Tramal:

 • POR GTT SOL 1X10ML
 • POR GTT SOL 1X96ML
 • POR GTT SOL 3X10ML

Zveřejněno dne: 18.4.2015

CEFALEXIN V ČR

Cefalosporiny

Cefalexin patří do skupiny cefalosporinů, které tvoří třídu beta-laktamových antibiotik spolu s rodinou penicilinů. Je jedním z první generace cefalosporinů a byl vyvinut v 70. letech minulého století pro použití v humánní medicíně. Cefalexin je polosyntetické antibiotikum derivované z přírodního antibiotika izolovaného v roce 1948 a produkovaného plísní Cephalosporinum acremonium, která byla objevena v roce 1945.

Ve srovnání s prvními používanými antibiotiky (peniciliny) má cefalexin širší spektrum účinnosti, má velmi vysoký efekt proti G+ bakteriím (mnohem vyšší než nové generace cefalosporinů) a je rezistentní vůči penicilináze produkované bakteriemi. Baktericidní účinek cefalexinu spočívá v inhibici syntézy bakteriální stěny.

Toto antibiotikum, účinné vůči celé řadě bakterií, se začalo ve veterinární medicíně používat před více než dvaceti lety. Navzdory tak dlouhé době používání a paradoxně oproti tomu, co se stalo s jinými antimikrobiálními agens, cefalexin o mnoho méně podlehl vzrůstu bakteriální rezistence. Dnešní in vitro účinnost cefalexinu je stále stejně vysoká, jako tomu bylo v začátcích jeho používání. Všechny zmíněné vlastnosti dělají z tohoto antibiotika tu nejlepší první volbu při mnoha onemocněních v praxi malých zvířat.

Většina cefalosporinů není absorbována nebo jen velmi málo v gastrointestinálním traktu díky malé liposolubilitě, proto mají velmi malou účinnost po perorálním podání. Pouze dva cefalosporiny byly vyvinuty pro veterinární praxi k perorálnímu podání – cefalexin a cefadroxil. Cefalosporiny druhé a třetí generace jsou k perorální užití vyvinuty, ale pouze pro humánní praxi.

Studie v humánní medicíně ukázaly, že cefalexin je po perorálním užití velmi dobře absorbován a že jeho hladina v krvi dosahovala MIC. První studie u psů tato data potvrzují. Bylo dokázáno, že se cefalexin u psů nejvíce absorboval v duodenu a jeho koncentrace v plazmě stoupala velmi rychle (dvě hodiny). Výše uvedené činí z cefalexinu antibiotikum první volby pro systémovou perorální ATB léčbu.

Studie na různých živočišných druzích neprokázaly toxicitu na reprodukci – absence teratogenního efektu. Cefalexin může být použit v případě gravidity a rovněž pro mladá zvířata ve veterinární medicíně.

Zveřejněno dne: 2.2.2016

CO ZNAMENÁ VYSOKÉ GGT

Jaterní testy GGT

Gama-glutamyltransferáza je enzym, bílkovina, která usnadňuje průběh chemických reakcí v podmínkách, které panují v lidském těle. Nachází se hlavně v buňkách, pro které je typická buď sekreční, nebo zásobní činnost. To znamená u buněk, které si vyměňují velké množství látek se svým okolím. Takovými buňkami jsou játra a výstelka žlučových cest, buňky kanálků ledvin, střevní buňky a buňky slinivky. Spojnice mezi krví a jaterními buňkami jsou velmi frekventovanými cestami, na nichž dochází k výměnám živin, minerálů, hormonů, toxinů a tělu cizích látek, neboť játra jsou hlavním centrem pro jejich zpracování a vyloučení. Ve žlučových cestách, zvláště pak ve žlučníku, dochází ke zpětnému vstřebání mnohých látek a hlavně vody, ve střevních buňkách je to pochopitelně vstřebávání živin potravy a v ledvinách je to zpětné vstřebávání pro tělo potřebných látek. Při podezření na poškození těchto orgánů zjišťuje lékař koncentraci GGT v krvi, kam se z buněk uvolňuje.

Gama-glutamyltransferáza je důležitý enzym, který zajišťuje transport aminokyselin, tedy základních stavebních kamenů bílkovin, přes membránu buněk. Ta je totiž pro samotné aminokyseliny nepropustná a ty potřebují někoho, kdo je přepraví. GGT je tedy především velice citlivým ukazatelem jaterního onemocnění a onemocnění žlučových cest. Většinou ale nelze přesně určit příčinu poškození a musí se přihlédnout k jiným testům.

Vyšetření GGT je většinou s dalšími vyšetřeními požadováno u osob, které mají příznaky jaterního onemocnění. Tyto příznaky zahrnují žloutenku, nucení ke zvracení, zvracení, nadýmání, svědění kůže, únavu. Hodnoty GGT jsou zvýšené u mnohých chorob, které způsobují akutní poškození jater nebo žlučových cest, ale většinou vyšetření a nález enzymu GGT neumožňuje zjistit různé příčiny jaterního poškození. U léčených alkoholiků se vyšetření GGT může použít ke sledování, zda pacient dodržuje léčebný režim (abstinenci).

Zvýšené hodnoty GGT upozorňují, že se něco děje s vašimi játry, ale blíže nespecifikují co. Obecně, čím vyšší hodnoty, tím je vyšší pravděpodobnost poškození jater. Zvýšené hodnoty mohou být způsobeny jaterními chorobami, ale také při srdečním selháním, konzumací alkoholu, užíváním některých léků, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky, léky snižující lipidy, antibiotika, histaminové blokátory (používané na odstranění nadměrné žaludeční kyselosti), léky proti plísním, antidepresiva a hormony, jako například testosteron. Orální kontraceptiva (pilulky proti otěhotnění) a clofibrát mohou hladiny GGT snižovat.

K vyšetření je nutný pouze vzorek krve, který je odebírán nejčastěji z pažní žíly drobným vpichem. Protože se hladina GGT snižuje po jídle, je nutné dělat odběr nalačno.

Gamma-glutamyltransferáza GGT je často nesprávně označována jako GMT!

Zveřejněno dne: 12.7.2017

Příčiny tvorby pustul

Akné je jedním z nejčastějších příčin tvorby puchýřků. Pustuly akné se obvykle nacházejí na obličeji nebo krku. Také se mohou objevit na ramenou, hrudníku a zádech. Léze způsobené akné jsou zarudlé vystouplé hrbolky s viditelným bělavým hnisem na povrchu. Obrovskou roli při jejich vzniku hrají hormony. Takže by se dalo říci, že jsou běžné u dospívajících. Akné se však může projevit v každém věku. Jeho léčba není nějak složitá, postačí volně prodejné přípravky, v horším případě krémy, které jsou pouze na lékařský předpis. Nejúčinnější jsou krémy s obsahem benzoyl peroxidu, síry nebo kyseliny salicylové. Na závažné případy akné je možné předepsat perorální léky.

Rosacea je zánětlivé kožní onemocnění vyskytující se u dospělých. Často může být zaměněna za akné nebo ekzém, kvůli podobnému vzhledu. Za akné je kupříkladu zaměnitelná kvůli podobným zarudlým puchýřkům, které jsou stejně jako u akné naplněny hnisem. Rosacea má tendenci zhoršovat se v průběhu času. Příznaky se objevují v cyklech a trvají od jednoho týdne až po několik měsíců. Zatím není žádný účinný lék na rosaceu, ale mohou být použity lokální léky nebo perorální antibiotika.

Folikulitida

Folikulitida připomíná malé pupínky s bělavou šošolkou. Toto onemocnění může být způsobeno podrážděním z holení nebo nošením těsného oblečení, nadměrným pocením, kožním onemocněním, jako je akné nebo dermatitida. Puchýře se objevují kolem vlasových folikul na jakékoli části těla a často jsou svědivé. Někdy může být toto onemocnění bolestivé, ale obvykle se uklidní samo od sebe. Opakující se folikulitida je obvykle léčena antibiotiky nebo antimykotiky. Aktuální léky ke snížení svědění u akné jsou často používány i při léčbě folikulitidy.

Plísňové infekce

Také různé plísňové infekce mohou být odpovědné za výskyt puchýřků téměř kdekoliv na vašem těle. Candida je běžné plísňové onemocnění (infekce), která často infikuje ústa. Nejčastějším typem jsou afty, které jsou způsobeny bakteriemi, ty jsou většinou neškodné, ale když je imunitní systém oslaben léky nebo nemocí, může dojít k infekci. K léčbě aft se obvykle předepisují protiplísňové léky.

Infekce obvykle způsobují drobné kožní onemocnění, ale mohou se přesunout do krevního řečiště, srdce či plic. Jsou časté u hospitalizovaných pacientů a u pacientů s chronickým onemocněním a oslabeným imunitním systémem. Nejúčinnější léčbou této infekce je nasazení penicilínu. Puchýřky takovýchto infekcí se často vyskytují v podpaží, tříslech a hýždích, ale je jasné, že se mohou objevit kdekoli na těle.

Zveřejněno dne: 5.1.2014

GUNAPREVAC

Gunaprevac příbalový leták

GUNAPREVAC por.gra. 6x1g

Perorální granule, homeopatický přípravek bez schválených léčebných indikací

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek GUNAPREVAC musíte užívat pečlivě podle návodu, aby vám co nejvíce prospěl. Všimnete-li si jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Používejte přípravek podle rady odborníka na homeopatii. V případě výdeje bez lékařského předpisu přípravek používejte podle návodu k použití, který je uveden na obalu a v příbalovém letáku. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK GUNAPREVAC UŽÍVAT:

Neužívejte přípravek GUNAPREVAC, jestliže jste alergický(á) na obsažené léčivé látky nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

Upozornění a opatření: Před užitím přípravku GUNAPREVAC se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pro diabetiky: 1 dávka perorálních granulí obsahuje cca 1 g sacharosy (řepného cukru). Pokud vám váš lékař řekl, že nesnášíte některé druhy cukru, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Další léčivé přípravky a přípravek GUNAPREVAC:

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval (a)nebo které možná budete užívat.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:

Přípravek neovlivňuje pozornost při řízení motorových vozidel či obsluze strojů.

JAK SE PŘÍPRAVEK GUNAPREVAC UŽÍVÁ?

Perorální podání. Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Děti od 2 roků věku a dospělí: 1 dávka granulí každých 6–8 hodin (maximálně 3 dávky denně) až do odeznění příznaků, preventivně 1 dávka granulí týdně po dobu 6 týdnů.

U dětí mladších 2 let konzultujte použití s lékařem-pediatrem.

Granule vysypte přímo pod jazyk, kde se nechají volně rozpustit/rozplynout. Nepřekračujte doporučenou dávku.

Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky. Pokud se u vás vyskytne kterýkoli nežádoucí účinek, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

JAK PŘÍPRAVEK GUNAPREVAC UCHOVÁVAT:

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE:

Co přípravek GUNAPREVAC obsahuje:

Léčivými látkami jsou Aconitum napellus 5CH, Belladonna 5CH, Echinacea 3CH, Asclepias vincetoxicum 5CH, Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K, Cuprum 3CH, Haemophilus influenzae 9CH. Další složkou je sacharóza.

Jak přípravek GUNAPREVAC vypadá a co obsahuje toto balení:

Balení obsahuje 6 dávek perorálních granulí (po 1 g) v papírové krabičce a příbalový leták.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce:

Výrobce: GUNA S.p.a., Via Palmanova 71, 20132 Miláno, Itálie

Držitel rozhodnutí o registraci: inPHARM spol. s r.o., Tomášikova 25/A, 821 08 Bratislava, Slovenská republika

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci: inPHARM, V Lipkách 647, 154 00 Praha 5, Česká republika, tel.: 241 432 133, e-mail: inpharm@inpharm.cz

Zveřejněno dne: 14.12.2014

SVĚDĚNÍ VARLAT

Příčiny svědění varlat

Tinea cruris

Tinea cruris je častou příčinou svědění varlat. Jedná se o druh plísně způsobující podráždění. Tato plíseň se vyskytuje v teplých a vlhkých oblastech těla. Nejčastější je u sportovců. Příznaky tohoto stavu zahrnují intenzivní svědění rozkroku (varlata), vnitřní strany stehen a konečníku. Svědění je doprovázeno červenou vyrážkou a šupinatěním. Vyrážka se objevuje v záhybech kůže, odkud se šíří dále. Pro odstranění tohoto stavu se používají volně prodejné léky ve formě sprejů nebo krémů. Pokud ani tyto produkty nezklidní svědění nebo podráždění, je důležitá návštěva lékaře. Jestliže volně prodejné léky nezabírají, je pravděpodobné, že svědění bude způsobeno kvasinkovou infekcí.

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce je způsobena plísní Candida albicans. Touto infekcí nemusí trpět jen ženy. Muži mohou získat infekci pohlavním stykem s infikovaným partnerem nebo se může objevit po užívání antibiotik, která inhibují dobré bakterie. Mezi příznaky mužské kvasinkové infekce patří podráždění, pálení, svědění a bolest v oblasti třísel. Léčba obvykle zahrnuje lokální ošetření pomocí krémů, zároveň může být použita i perorální léčba.

Kontaktní dermatitida

Další častou příčinou svědění varlat může být kontaktní dermatitida. Příznaky kontaktní dermatitidy zahrnují podráždění, vyrážku a svědění v oblasti třísel, včetně šourku. Kontaktní dermatitida je způsobena přímým kontaktem s alergeny. Iritační kontaktní dermatitida je vyvolána dráždivými látkami, jako jsou silné chemické prostředky. Tento druh dermatitidy je více bolestivý než alergická kontaktní dermatitida, ale méně svědí. Alergická kontaktní dermatitida je poměrně častá u osob s jinými alergiemi, může být způsobena vůněmi, barvami, mýdly nebo některými rostlinami (břečťan). V tomto případě je užitečné, aby se jedinci vyhýbali jakýmkoli známým alergenům.

Takzvané „filcky“ jsou hmyzem živícím se lidskou krví, a to zejména v oblasti genitálií. Kousnutí tímto hmyzem způsobuje podráždění a může vyvolat intenzivní svědění varlat. Tito parazité se šíří při pohlavním styku, ale mohou být předáni přes zamořené lůžkoviny, ručníky, oblečení, záchodové prkénko. Při léčbě tohoto problému se používají volně prodejné léky, zejména krémy nebo mýdla. V těžkých případech mohou být předepsány léky.

Svrab je svědivá vyrážka způsobená parazity. Tito parazité hledají teplé záhyby na kůži. Nejčastějším místem výskytu jsou tak právě genitálie. Svrab je podobný vši muňce, kdy stačí jedno kousnutí, aby došlo ke svědění varlat.

Další příčiny

Zveřejněno dne: 8.6.2013

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

Silicea AKH por.tbl.nob.60 C118-C319-C919

Chamomilla recutita AKH por.tbl.nob.60

PharmDr. Radim Bakeš – Galenická laboratoř, Ostrav AKH Coffea Cruda tbl.60

PharmDr. Radim Bakeš – Galenická laboratoř, Ostrav AKH Natrium Phosphoricum por.tbl.60

PharmDr. Radim Bakeš – Galenická laboratoř, Ostrav AKH Aurum Metallicum por.tbl.60

Bioline Products Enterosgel Perorální suspenze 225 g

Orling Gelapony Chondro Biosol 3000 ml

Knihy Doba jedová 4 (Sherrill Sellmanová)

NaturComp Pearly – přirozená antikoncepce

Starpil Ampule Forte k ošetření pokožky po epilaci 10 x 10 ml

Starlife CELL GUARD STAR 60 kapslí

Natural Medicaments Beauty Bust Balance 120 kapslí

FacEvolution Kapsle na podporu růstu vlasů (Hair Stim Capsules) 30 kapslí

Eucerin Balzám na rty Acute Lip Balm 10 ml

Energy Cytovital krém 50 ml

Energy Cytovital regenerační krém XXL 250 ml

Rio-Beauty Laserový odstraňovač chloupků “Yes” bílý LAHC6 (Yes Laser Hair Remover)

Valosun Minapent se šalvějí 60 tbl.

Wahl Sada pro muže – Bateriový zastřihovač vousů + Zastřihovač nosních a ušních chloupků 5606-308

Artdeco Aktivátor nehtového růstu (Nail Growths Activator) 10 ml

Diochi Estrozin kapky 50 ml

Blue Step Šafrán Essence 30 kapslí

Diochi Androzin kapky 50 ml

Ošetření pleti s vadami hyperpigmentace s kyselinou glykolovou-Trattamento Schiarente Illuminante Anti eta Pelle con Macchie 350 ml

Agrobac Menostabil 100 kapslí

Remington Zastřihovač chloupků BHT100 Flex (Battery Body Hair Trimmer)

Gillette Náhradní hlavice Gillette Mach3 2 ks

Noventis Pupalka s vitamínem E 60 kapslí

BIOLIGO BIOLIGO Roztok 14 100 ml

Gillette Náhradní hlavice Gillette Mach3 8 ks

zácpa rychlá pomoc

pásový opar inkubační doba

co na suchý dráždivý kašel babské rady

vysoký krevní tlak tabulka

rakovina konečníku příznaky

březová voda

bolest ledvin

svrab u člověka fotogalerie

přechod u žen příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply